HARENKARSPEL. W1ERINGEN WINKEL Binnenlandsch Nieuws. De crisis in den Tuinbouw. De landbouwcrisis. Het visschen op snoek. De schatgravers te Zaandam. Het mond- en klauwzeer. Herdenking Mr. P. J. Troelstra door de Radio. Doodelijke aanrijding. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. De vliegtocht van Amy Johnson. De aardverschuiving bij Vienenburg. en de kleine Jan rolde hals over kop bij den dijk neer, doch bekwam geen letsel en kwam er wonderlijk goed af. Ales bleef op het droge en na met een paar ar beiders van de fabriek de cokes weer opgeladen te heb ben, kon de reis worden voortgezet Herbenoemd tot bestuurslid van den polder Schager- waard de heer A. Stammes aldaar. Politie. Gevonden: een nummerplaat van een auto, G. 54094. Inlichtingen ter secretarie. De voetbalelftallen Vlevo en V.V.M.P. zullen a.s. Don derdagavond op het M.U.Z.-terrein elkander bekampen, na een lange rustperiode. De Emmabloem-collecte, uitgaande van de afd. Wieringen van „Het Witte Kruis" heeft f 135 opgebracht De R.K. speldjesdag, ten bate van de T.B.C. be strijding heeft f 6912 opgebracht. DEN OEVER. Een steenzetter te Breezand (Z.Z.W.) verloor j.1. Maan dag zijn porteanonnaie met een inhoud van pl.m. f 300. Toen hij het verlies bemerkte, ging hij dadelijk naar de plaats terug, waar hij dacht hem verloren te hebben. Er was echter niets meer te vinden. Gelijkertijd was een persoon spoorloos van het eilandje verdwenen, welke men als den vermoedelijken vinder hield. Deze persoon heeft in den nacht van Maandag op Dinsdag te Den Oever gelogeerd en is toen naar Anna Paulowna vertrokken. Zijn naam is bekend en men hoopt ook spoedig den vermoedelijker vinder aan te houden. De chauffeur J. G., bestuurder van een luxe auto, die Maandag te Den Oever een autobus passeerde, reed toen den heer E. B., wonende te Den Oever aan. B. liep geheel aan den kant van de straa't, doch kreeg een slag tegen zijn arm van de deurknoppen van de auto. Deze knop knapte af als een rietje. Wonderlijk genoeg mankeerde B. niets. Wel voelde hij eenige pijn in den arm, doch dat was alles. Het onge val kwam dus best af. De heer Lofvers die hier gedurende 2 jaar werkzaam is geweest, onder de zuiderzeewerkers, beroepen Predi kant te Garsthuizen (Gr.) hoopt 25 Mei 's morgens om 10 uuè afscheid te nemen in gebouw Land in Zicht. Voorts wordt er 's avonds in de Kapel om 7 uur een afscheidsavond georganiseerd, afgewisseld door muziek en zang. Naar men ons mededeelt is de woning met boomgaard en bessentuin van den heer C. de Haan bij onderhan-1- sche verkooping overgegaan op den heer H. Zieleman alhier. LUTJEWINKEL. Door Ged. Staten is het Raadsbesluit tot vervroeging van de kermis te Lutjewinkel goedgekeurd. Deze zal dus nu plaats hebben op 25 en 26 Mei a.s. AMSTERDAM, 13 Mei. Zeeuwsche bonten f 2.403.50, id. blauwen f 2.75—3.25, idem roodstar f 1.401.60, id. Bevelanders f 1.101.25, Andijker blauwen f 2.10—2.25, id. bonten f 2.102.25, Anna Paulowna zand f 1.10—1.25, Hillegommer zand f 1.10—1.25, Tesselsche zand eigenh. f 1.10—1.25, id. zand roodstar f 1.50—1.75, id. bravo f 1.50—1.70. alles per H.L., winter malta f 89, zomer malta f 17—18, per 100 Kg., Friesche roodbonten f 1.101.20 per H.L. Duizenden kroppen sla op devuilnisbelt. Konden wij dezer dagen in de couranten lezen, dat de spinazie wegens onverkoopbaarheid bij karrevrachten naar de vuilnisbelt werd gereden, thans komt uit Delft het bericht, dat ook duizenden kroppen sla dien weg gaan. De leden van de Delftsche veiling hebben het be sluit genomen, om alle sla, die minder dan 30 cent per 100 krop opbrengt, te vernietigen. Waarom de spinazie naar de vuilnisbelt ging. Een der correspondenten van de „Msb." in het West- land heeft een onderhoud gehad met den voorzitter van Bond Westland, waarbij 12 veilingen in het Westlartd zijn aangesloten. De oorzaak dat zooveel spinazie vernietigd werd, is al gauw te verklaren, aldus deze vooraanstaande perso nen in de tuinbouwwereld. Ieder jaar wordt een niet onbelangrijke hoeveelheid spinazie geteeld; niet zoozeer in het Westland, als wel in de omgeving van Utrecht. Bij een beetje flinken winter bevriest een belangrijk deel van dit product, maar dit jaar dat bijna zonder vorst was, is die spinazie ruim aan de markt gekomen. Maar het is niet zoozeer in ons land, als wel in Duitach- land, waar de winterspinazie een ruimen teelt vindt. In den seizoentijd is het gebeurd dat in Berlijn 70 wagons met dit product voor den handel gereed stonden. Waar dus zooveel reeds is „verwerkt" verwondert het niet dat toen de Hollandsche spinazie ter markt kwam aan dit product zeer weinig behoefte bestond. Zoowel binnen- als buitenland vroegen dus weinig ■pinazie, waardoor de inzinking der prijzen ontstond. Aanleiding om het product weg te geven bestond $r niet, omdat, naar reeds gebleken was. men de spinazie niet eens wilde komen halen. De bedoeling van de minimumprijzen die door ons bepaald zijn, aldus de heer Barendse, wordt vaak ver keerd begrepen. De bedoeling er van is, het minderwaardige product van de veilingen te houden. Trouwens, de handel laat in den laatsten tijd wel duidelijk merken, dat alleen een eerste kwaliteit product verlangd wordt. Meer dan ooit treedt dit jaar naar voren, dat de tuinders de groot ste aandacht moeten besteden aan het telen van een uitstekend product, alleen daarvoor worden nog goede prijzen besteed. De verzend- en verpakkingskosten spelen nu de pro ducten toch reeds niet hoog in prijs zijn, een voorname rol bij den export. Het product van minder goede kwaliteit is de waar deloosheid nabij. Voor goede sla betaalt men nog wel van f 5 tot f 6, maar wanneer de kwaliteit maar even bene den het gemiddelde daalt, worden prijzen gegeven van 1 1.60—1.80. Opvoering dus van kwaliteit, de uitterste zorg beste den aan verpakking, dat is voor den tuinbouw het pa rool. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Twee der inzittenden bewusteloos opge nomen. Aan het veer Willemstad-Numansdorp is de auto van den heer W. E. uit Klaaswaal, vermoedelijk door te groote snelheid in de bocht over den kop geslagen. Twee van de. vier inzittenden werden bewusteloos binnengedragen bij den heer De Wilde. De andere twee kregen ontvellingen. De auto werd tegen een boom geheel vernield. Vraag van den heer Braat. Het Tweede-Kamerlid, de heer Braat heeft den minister van Binnenl. Zaken en Landbouw gevraagd, of de Begeering bereid is mede te deelen, of het haar voornemen is, om wetsvoorstellen aan de Kamer voor te leggen, welke nog vóór 't aanstaande zomer reces van de Kamer behandeld kunnen worden, wel ker inhoud zal zijn: steun of bescherming, in welken vorm ook, aan de landbouwers ter opheffing of ver mindering van de thans beslaande landbouwcrisis. Een verboden termijn. De minister van Binnenlandsche zaken heeft het voornemen, na ingewonnen advies, te bepalen, dat in het belang van de bescherming van de snoek in de binnenwateren, waarin de visscherij op snoek als bedrijf wordt uitgeoefend, dit jaar het visschen met den hengel, geaasd met visch, van 1 Juni tot en met 31 October in die wateren zal zijn verboden. Belanghebbenden bij de visscherij in binnenwate ren, waarin de visscherij op snoek als bedrijf wordt uitgeoefend, die bezwaren mochten hebben tegen den voorgenomen maatregel, wordt verzocht vóór 25 Mei a.s. daarvan schriftelijk mededeeling te doen aan de afdeeling visscherijcn van het Departement van Binnenlandscche zaken en L., Binnenhof 4, te 'sGra- venhage. Tot nu toe alleen maar drijfzand en wa ter inplaats van goud. Het graafwerk op de oude begraafplaats te Zaan dam, waar volgons madame Sylvia groote schatten goud verborgen moeten zijn, vordert de laatste da gen zeer langzaam. „Nog twee meter moeten wij dieper", luidde begin dezer week de bemoedigende mededeeling- van den leider der Duitsche expeditie. Doch in de afgeloopen dagen is men er met hard werken in geslaagd den kuil niet meer dan één meter dieper te maken. Groote moeilijkheden worden ondervonden met drijf zand en water. Met een emmer tegelijk wordt de slappe zandmassa hand over hand naar boven ge bracht. Ook het water moet op deze wijze uit deft put gehaald worden. Gisteren is een belangrijk gedeelte van den dag verloren gegaan doordat de bekisting verzwaard moest worden, doch vandaag hoopt men weer een stuk dichter tot het doel te komen. Verboden veevervoer naar Friesland. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw, heeft met ingang van 15 Mei a.s. het vervoe ren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens verboden naar een kring, omvattende de pro vincie Friesland. Voorts is bepaald dat, wanneer bijzondere redenen afwijking van dit verbod noodzakelijk maken, zoo danige afwijking kan worden toegestaan door den Commissaris der Koningin in Friesland, onder de door den inspecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst te Leeuwarden aan te geven voorwaarden. BRANDSTICHTING TE SOEST. Zondagavond brak brand uit aan het Kerkpad te Soest. Bij de komst der politie vond deze het huis gesloten. Nadat de deur ingetrapt was, bleek het, dat de brand op den zolder woedde. Direct vermoedde de politie, dat het hier een geval van brandstichting be trof, aangezien een stapel brandbare stoffen op den zolder bijeengebracht was, dien men blijkbaar had aangestoken. De brandweer wist den brand tot hef bovenhuis te beperken. De man werd in arrest ge steld, doch bleef alle schuld ontkennen. Gisteren echter ontdekte de politie dat hij eenige papieren van waarde had geborgen. De man, nogmaals ondervraagd, bekende den brand te hebben gesticht. Vandaag wordt hij ter beschik king van den officier van justitie gesteld. MOLENWIEK TEGEN HET HOOFD. Vierjarige knaap doodelijk getroffen. Te Goirle was de 4-jarige v. d. W. bij het spelen op den molenberg van den molen van Kouwenberg gekropen. Daar dc molen in beweging was kreeg het kind een der wieken tegen het hoofd. Het bekwam een zware hoofdwonde. Naar het gasthuis te Tilburg overgebracht, is de knaap aldaar overleden. De herdenkingsbijeenkomst, gewijd aan de nage dachtenis van wijlen mr. P. J. Troelstra, welke Vrij dag na de begrafenis zal V-orden gehouden in het Gebouw van Kunsten en Wetenschappen te 's-Gra- venhagc, wordt uitgezonden door de V.A.R.A. Het programma van de A.V.R.O. op Vrijdagmiddag 16 Mei van 36 uur, zal hierdoor komen te vervallen. De chauffeur reed gewoon door. Het «lachtoffer met vprbijrelde schedel 'en ge broken beenen dood opgenomen. Maandag ls op den weg tusschen St. Oedcnrode en Best een fietser door een auto overreden en gedood. De besturder van den auto reed door. Nader wordto mtrent dit ongeluk gemeld: De 30-jarlge dienstbode L. v. d. P., die op den pro vincialen weg aldaar fietste, werd door een auto, die aan den verkeerden kant van den weg reed, zoodanig aangereden, dat zij met verbrijzelden schedel en met gebroken beenen levenloos werd opgenomen. De bestuurder van den auto reed door zonder zich cm iets te bekommeren, doch 's avonds werden te Breda twee personen aangehouden, die van de aan rijding verdacht worden. Zij waren zeer zenuwachtig, doch beweerden van niets te weten. Een der spatborden van hun auto was echter Ingedeukt. Een nader onder zoek wordt Ingesteld. APPLICATIECURSUS. Dinsdagavond was het de laatste cursusavond van den applicatiecursus, uitgaande van de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in het kanton Schagen. Dezen laatsten avond droeg een eenigszins officieel karakter en voor dit feit was de voorzaal van het Noordhollandsch Koffiehuis een feestelijk aanzien gegeven. Vanwege de Vereeniging van B. en S. werden woorden van dank gesproken tot den leider van den cursus, die op zoo uitnemende wijze, de sympathie en het enthousiasme van de cursisten had weten te winnen. De leider van den cursus( de heer P. Rijs wijk uit Hoorn, gaf een verslag van het verloop van den cursus en gaf een uiteenzetting hoe hij zich de lichamelijke oefening voorstelt en drong er op aan het beoefende in practijk te brengen. De cursus te Scha gcn was voor spreker een van zijn meest aangename en vriendschappelijke geweest, waaraan hij aange name herinnering bewaart. De heer Inspecteur van het Lager Onderwijs, wees op het nut der applicatiecursussen en het had hem ten zeerste verheugd bij het tot stand komen van den cursus daarvan de leiding te zien opgedragen aan den heer P. Rijswijk, die dit op zoo uitstekende wijze hoeft gedaan. Vervolgens werden door spreker de diploma's uitgereikt. Door den heer Van der Laan van Dirkshorn werd gesproken namens de cursisten, en het verheugde spreker te kunnen zeggen, dat de leiding in zulke goede handen was geweest en het den heer Rijswijk gelukt was bij de cursisten enthousiasme te wekken en hun houding tegenover het vak lichamelijke oefe ning zoo geheel te doen wijzigen. Als blijvende her innering aan dezen cursus en de aangename en vriendschappelijke verhouding welke er steeds heeft geheerscht, werd den heer Rijswijk een ets aange boden. Namens de Vereeniging van B. en S. werd daarna het officieele gedeelte gesloten, na een woord van dank gebracht te hebben aan den leider van den cursus voor zijn uitnemend werk; aan den heer In specteur van het Lager Onderwijs, voor de belang stelling welke hij steeds voor dezen cursus heeft ge had en voorts aan alle cursisten voor hun voortdu rende belangstelling an de wcnsch uitgesproken, dnt het volgen van dezen cursus voor hen resultaten moge medebrengen. De heer Elzer van 't Zand sprak daarna nog een woord van dank aan het adres van den vertegen woordiger der vereeniging van B. en S., den heer A. de Ridder, waarmede zij de meeste aanraking had den gehad en die zich zeer veel moeite had getroost en veel werk had verricht in het belang van den cursus. De deelnemers aan den cursus bleven daarna nog eenigen tijd bijeen in een gezellig samenzijn. Het mag bekend worden geacht dat reeds in 1927 werd getracht een applicatiecursus in het leven te roepen, doch verschillende moeilijkheden zich voor deden, zoo zelfs, dat er bijna 2 jaar voor noodig was om al die bezwaren te overwinnen en eindelijk op 26 Augustus 1929 de cursus werd geopend. Aanvankelijk met slechts 16 leden klom dit getal al zeer spoedig en bij het eindigen van den cursus bedroeg het getal 40. De vereeniging heeft hier een goed werk gedaan, een werk waarmede zij succes heeft bereikt en iets heeft gedaan, dat ten goede zal komen aan het onderwijs, niet alleen in het kanton Schagen, doch nog ver daar buiten, een succes dat zij mede dankt aan de goede leiding van den cursus. Met tevredenheid ziet de vereeniging terug op de tegemoet komende houding van de meeste gemeen ten, die zich bereid verklaarden de kosten voor hunne rekeening te nemen. Voorts op de tegemoetko mende houding welke te Schagen werd ondervon den voor het verkrijgen van een oefenterrein en een lokaal en van de gymnastiekvereniging „Lycurgus welke terstond bereid was hare toestellen kosteloos voor het onderwijs beschikbaar te stellen. De schitterende prestatie van een 22-jarige Engelsche. V.D. verneemt uit Londen: De schitterende prestatie van de 22-jarlge Engelsche mej. Amy Johnson, die doordat zy Maandag Calcutta heeft bereikt 5500 mijlen van haar vliegtocht naar Australië heeft afgelegd, wordt alelrwegen met belang stelling gevolgd. De reis tot Calcutta duurde 8 dagen, hetgeen twee dagen minder is dan Bert Hlnklln, die het record voor de solovlucht naar Augtralla op zijn r.aam heeft, er voor noodig had. Lord Thomson, de minister voor luchtvaart heeft de vliegster zijn telegrafische gclukwenschen doen toeko men voor de nog af te leggen etappen. De voorgenomen route naar Australië leidt vla Rangoon, Bangkok en Soerabaja tot Port Darwon. Het ligt In de bedoeling van mej. Amy, op den terugweg van dezelfde Gypsy Moth-machine gebruik te maken, waarmede zij thans vliegt. Een ongelukje bij Rangoon. Nader wordt gemeld: Mejuffrouw Johnson, die gistermorgen uit Calcutta vertrokken is. heeft goed weer getroffen tot Akyab maar op het laatste gedeelte van haar voorgenomen tooht naar Rangoon trof zij slecht weer met hevige windstooten en dikken mist, zoodat ze tot 3600 M. moest stijgen. Toen ze meende In de buurt van Rangoon te moeten zijn, Is zij voorzichtig gedaald, tot ze een terrein onder zich zag. dat ze voor de renbaan te Rangoon hield; toen ze cr evenwel vlak bij was, zag ze dat het niet aan sloot bij de stad die slechts even verder ligt en dat het te klein was om te landen. Ze Is toen weer hoo- ger gaan vliegen, maar door den mist en den Invallen den schemer heeft ze Rangoon gemist en daar haar benzine op begon te raken, is zij naar het terrein terug gekeerd, dat ze eerst gezien had en waar ze een uit muntende landing heeft uitgevoerd. Bij het uitloopen van de machine geraakte deze in een sloot en de propeller en beide vleugels werden beschadigd. Mej. Jonhson bleef volkomen ongedeerd en heeft onmiddellijk naar Ran goon getelefoneerd om mechaniciens om de schade te herstellen. Zij is neergekomen op een ^peelveld voor kin deren in een stadje dat 15 KM. ten N. van Rangoon ligt en aangezien zo 2 volle dagen op Bert Hinckler voor is, mag ze vandaag eventueel één dag met reparaties verspelen. Mej Johnson schreef haar ongelukje toe aan de zeer slechte stafkaarten, die van dit deel van Birma in omloop waren, want zij had kustlijn en daarna de spoorlijn geregeld gevolgd en had deze, met een eenigs zins betrouwbare kaart zonder moeite moeten kunnen terugvinden, toen zij uit den mist weer naar Rangoon's ligging zocht. Zij was nogal verontwaardigd, dat ze nu een geheel overbodige noodlanding had moeten doen, terwijl de renbaan van Rangoon slechts 12 KM. verder was gelegen. Ze hoopt echter, als den geheelen nacht aan het herstel gewerkt wordt, in den loop van vandaag te kunnen vertrekken. Nog altijd niet tot staan gekomen. Naar Wol ff uit Brunswijk meldt, is de aardverschui ving bij Vienenburg nog altijd niet tot staan geko men. Bij den Harleyberg is opnieuw een aardmassa in de ontstane trechter gestort. Naar schatting zal er 200.000 M3. grond noodig zijn om dezen trechter aan te vullen. Bij den Vogelherd is gister een nieuwe trechter ontstaan, die tot aan den dijk van den spoorweg naar Brunswijk loopt, zoodat het verkeer op deze lijn moest worden gestaakt. Men hoopt van nacht dit euvel te kunnen verhelpen om vandaag het verkeer te hervatten. In schacht II van rlc kalimijn heeft de laag de vierde laag bereikt, in schacht III staat liet water nog lager. Tal van inwoners van Vienenburg en Wiedelah, die in dc kalimijncn werkten, zijn thans werkloos. ERNSTIG AUTOBUSONGELUK. 7 zwaar-, 8 lichtgewonden. V.D. verneemt uit Brussel: In de nabijheid van Brussel reed een geheel volle autobus met groote snelheid tegen een boom. Zeven personen werden zwaar en acht licht gewond. De meeste inzittenden behoorden tot een gezelschap, (lat terugkeerde van een bruiloft. AMERIKAANSCHE BELASTINGAMBTENAREN OVERVALLEN. V.D. verneemt uit New-York: Uit Port-au-Prince op Haïti wordt gemeld, dat nabij Jérémle een ernstig incident plaats vond, doordat er een conflict ontstond tusschen Amerikaansche belasting ambtenaren en 500 Haïtlanen. De Amerikaansche belas tinginspecteur en ztjn drie Haïtiaansohe assistenten werden door steenworpen ernstig gewond. De politie maakte bij haar optreden tegen de menigte gebruik van haar vuurwapenen. EEN NIEUWE NAFTABRAND IN DE VER. ST. Een schade van meer dan twee millloen dollar. Uit Boston (Mass.) wordt gemeld: In de sportartlkelenfabrlek van Spalting Brothers brak heden een brand uit, die een grootcn omvang aannam. Het vuur vernielde een drie verdiepingen hooge raffinaderij, waar achtduizend gallons (een gal lon is 4% Liter) nafta en tweeduizend gallons aceton lagen opgeslagen. De rest van het gebouwencomplex wordt door het vuur bedreigd. De brandweer doet haar best. het vuur van een ondergrondsche tank, die tien duizend gallons nafta bevat, weg te houden. De mate- rieele schade wordt op meer dan twee millioen dollar geschat. AUTO-ONGELUK. Drie menschen verdronken. In het Aggertal-reservoir bij Gummersbach is gister morgen een over den kop geslagen auto gevonden. Uit aanwezige papieren bleek dat de auto behoord had aan den koopman Kaesbach uit Wald bij Solingen. Bij na vraag bleek deze met vrouw en kind afwezig te zijn, zoodat het gezin ongetwijfeld is verdronken. AFSCHUWELIJKE MISDAAD. Wolf? meldt uit Stèttin: Langs een akker, ten Z.O. van het dorp Altenwedel (district Saatzig) vond men in een sloot het lichaam van de 31-jarige boerendoohter Elsa Ladwig. Het hoofd was gescheiden van den romp en vertoonde diepe snij- wonden. Eenige meters verder lag naast een grooten bloedplas de hoed van de vermoorde. Zonder twijfel heeft op deze plaats, zooals ook de bloedsporen aantoonen, een worsteling plaats gehad tus schen den dader en zijn slachtoffer. Van den dader vond men tot nu toe geen enkel spoor. DE KANAALTUNNEL. Reuter seint uit Londen: In het Lagerhuis heeft MacDonald meegedeeld, dat het onderzoek inzake het militaire aspect van de Ka naaltunnel zal worden voortgezet als de adviezen van het comité voor de rijksverdediging beschikbaar zijn. De regeering zal de zaak van alle kanten bekijken en zal het parlement inlichten omtrent haar politiek. EEN TWEEDE GEVAL-DE LEEUW. Weer weigert een Vlaamftch soldaat Frnn- •che bevelen te gehoorzamen. Uit Brussel wordt aan het Hsbl. gemeld: Naar in de wandelgangen van de Kamer verluidde, zou te Namen een tweede Vlaamsche soldaat het voor beeld van De Leeuw hebben gevolgd en geweigerd, aan de Fransche militaire bevelen te gehoorzamen. DAVERENDE DINGEN. Verjaardag. Door al je levensjaren heen wordt je geboortedag tel kens op geheel verschillende wijze bezien. Daar moet u eens over na denken, dat Is zeer eigenaardig. Ik heb er eens over nagedacht, omdat ik gisteren voor de zoo- veelste keer weer eens jarig ben geweest Proficat! (Red.) Merci! terzijde Dat kost me weer een sigaar! En gisteravond, toen alle gasten weer in meer of minder benevelden toestand naar hun haardsteden waren teruggekeerd, heb ik gezegd: Dat moet nou maar eens afgeloopen zijn, dat ls nou al voor de keer (nee. dat zeg lk niet) dat Ik jarig ben; 't begint nou een beetje vervelend te worden. En lk dacht toen: Wat was dat vroeger anders? De eerste twee jaren wist je van niks. Heusch niet! Dan was je jarig en dan dronk Pa een borrel en Moe at een bonbon en zelf lag Je op je klein teen te zuigen. Ook een tractatle! Toen deed je zelf aan 't feest niet mee! Je mocht ook niet langer opblijven, maar je moest Juist eerder naar bed, omdat de anderen feest moesten vieren. In de jaren die daarop volgden wist je In de verste verte niet wanneer je jarig was. maar op een goeden dag werd Je ineens extra gezoend, je kreeg cadeautjes, een hobbelpaard, dat in een ommezien zijn staart kwijt was. een locomotief, waarvan nog dcnzelfden dag de wielen werden gesloopt, een bal, een ark van Noë en dan keek Js den heelen dag naar geen mensch meer om. Weer ouder geworden mocht Je op Je verjaardag vriendjes vragen. Die kwamen met een reep chocolade, waarvan Moeder een groote ketel chocolademelk kookte, waarop dan de visite werd getracteerd. Je liet trotsch Je cadeaux zien. speelde ganzenbord, kien of klok en hamer (met kaakjes) en dan ging Je weer zitten wach ten op het volgend jaar. Dan kwamen de jongelings jaren. je kreeg waardiger cadeaux. sigaretten en een paar schoenen en Je moest dan zoetjesaan beginnen zelf te tracteeren. En daarna ls 't mis, hopeloos fout. Komt u maar even by mij kijken in de keuken. Ja, kom maar, 't Is onge vaarlijk, want alles ls op. Daar staan. 36 vuile glaasjes. 2 bekruimeled koek- schalen, 1 bekruimelde taartschotel, 8 leege flesschen, waarin resp. oude klare, Cats en advocaat heeft ver toefd, 7 volle aschbakjes en nog 3 niet afgewasschen serviezen. Achter de kachel liggen nog 2 leege sigaren kistjes. Dat heb ik in gaven toestand allsmaal moeten in slaan omdat lk Jarig was. Maar lk doe het niet meer! Niks hoor! Ik heb er een punt achter gezet! Stop! Uit! Amen! Ik ben niet meer jarig. Ik heb geen zin ieder jaar een week voor den wynhandelaar. den koekebak- ker en den sigarenwinkelier te gaan werken, omdat ik Jarig ben. Geef my maar rijst! Met een rietje! En toch zal lk het het volgend jaar weer doen!Noodlot!

Schager Courant | 1930 | | pagina 7