KRONIEK VERMAKELIJKE POSTER'C Tweede Kamer. Binnenlandsch Nieuws. W aarschu wingen X RugpynNieren Pillen Opper-Kafferstein Groot Gortbuikenburg, Hoofdstad van Froteet tdt Deventer. In verband met het door de regcering genomen be sluit inzake de verdeeling van den zendtijd is het be stuur der afdeeling Deventer van de A.V.R.O. Donder dagavond in spoedvergadering bijeengekomen. Besloten werd een algemeene actie te organiseeren. Eenstemmig was het bestuur van oordeel dat uit de beslissing der regeering blijkt dat zij de politieke partij belangen hooger stelt, dan de opvoedende krachten, welke van de radio kan uitgaan. Men uitte algemeen verontwaardiging over het feit dat, met miskenning van deze opvoedkundige kracht de A.V.R.O. in haar rechten was beknot. Het bestuur stelt de regeering verantwoordelijk voor de gevolgen van dit optreden en beoogt de actie der afdeeling De venter te doen uitgroeien tot een zoo krachtig protest van alle A.V.R.O.-vrienden in den lande, dat de regee ring daarvoor respect zal moeten toonen. Interpellatie-Boon In de Tweede Kamer. Het Tweede-Kamerlid mr. G. A. Boon (v.b.) zou gis ter een interpellatie aanvragen naar aanleiding van de Donderdag gepubliceerde verdeeling van den zendtijd over de verschillende omroepvereenigingen. Bij de voortzetting der behandeling van de wijzi ging der Gemeentewet verklaarde de heer Van den Bergh (v. d.) zich voor het amendement-Marchant wat betreft de verantwoording van B. en W. van hun zelfbestuur aan den Raad. De medewerking van den burgemeester als zelf bestuurder wil hij ecjjtor niet graag uit het ont werp zien verwijderd: dit zelfbestuur bestaat, of het met. zooveel woorden wordt gezegd of niet; het amen dement-Marchant zal aan den bestaanden toestand niets veranderen, de regeeringsredactie sluit zich bij dien toestand aan. Voorts gaat de consequentie op het gebied der financieele aansprakelijkheid, die de heer Marchant aan zijn amendement verbindt, den lieer Van den Bergh te ver. Tegen het eerste deel van het amendement heeft hij <lus bezwaar, tegen het tweede gedeelte niet. De lieer >e Wilde (a.r.) acht, wat de heer Marchant voorstelt, let voldoende voorbereid. Tegen den in houd van het amendement heeft spr eveneens be zwaar. De burgemeester is, evenals de raad, gemeen te-orgaan, en als zoodanig is er geen bezwaar tegen dat de burgemeester optreedt als orgaan van zelfbe stuur. Het college van B. en W. doet dat toch ook en hierop heeft de heer Marchant niets aan te mer ken. B. en W. zijn ook niet gekozen door de burgerij. Ook heeft hij bezwaar tegen de verantwoording vamB. en W. aan den raad van het zelfbestuur. Het college van B. en W. voert naar eigen eer, ge beten en inzicht, wetten en besluiten van hoogero organen uit. Voor een verantwoording aan den raad is in dit systeem geen plaats, tenzij aan den raad zelf de uitvoering zou zijn opgedragen. Wat de finan cieele verantwoordelijkheid betreft, sloot de heer De Wilde zich bij den heer Van den Bergh aan. De heer Rutgers van Rozenburg (c.h) verklaart zich op dezelfde gronden tegen het amendement-Mar chant, terwijl ook de minister het ontraadt. De minister is het met den heer De Wilde eens, dat de burgemeester gemeenteorgaan is en als zoo danig reeds in talrijke wetten met zelfbestuur belast. De constructie van den heer Marchant deugt z.i. niet, hetgeen spreker door aanhalingen uit de litera tuur trachtte aan te toonen. Ook de verantwoording van B. en W. aan den raad wenschte hij niet te aanvaarden en hij beroept zich daarbij op de analo gie met de provinciale wet. Aan de amendementen ontbreekt een goede rechtsgrond, zij zijn in strijd met cle beslissingen, in 1927 door het parlement genomen. Waar Mr. Marchant niet aanwezig kon zijn, repli ceerde Mr. Oud (v.d.), die betwijfelde of dé burge meester door het feit dat hem de uitvoering van sommigo wetten is opgedragen, wel orgaan van zelf bestuur is geworden. Deze vraag wordt alleen beschouwd door de Ge meentewet en de regeering wil haar thans in beves tigenden zin oplossen. Dit nu acht de heer Oud onge- wenscht. De vertegenwoordiging d"er gemeentelijke burgerij moet ook bij het zelfbestuur een woordje meespreken, anders is de burgemeester, of zijn B. en W., aan niemand verantwoording schuldig; verlen ging van het regeeringsorgaan zijn zij niet, ook niet in de constructie van zelfbestuur, die de regeering aanvaardt. Het amendement betreffende den burge meester als orgaan van zelfbestuur trok de heer Oud echter in, Het tweede deel van het amendement be treffende de verantwoording handhaafde hij met in voeging van het woord „burgemeester", terwijl hij een nieuw amendement aanbood betreffende de fi- anacieele verantwoordelijkheid der gemeente voor handelingen door de zelfbesturende organen verricht. liet eerste amendement werd verworpen met 48 tegen 27 stemmen, zoodat burgemeester noch B. en W. geen verantwoording schuldig zijn aan den raad van hun zelfbestuur. Het tweede amendement werd ingetrokken. Daarna kwam aan (le orde de bepalingen omtrent de grenswijziging en Dr. Vos (lib.) is het niet eens met wat in deze is voorgesteld en wil hand haven de door de kiezers van den raad te benoemen commissie uit de ingezetenen. Hij wenschte dus de z.g.n. dubbele raad behouden als een grenswijziging of samenvoeging van gemeenten plaats had. De heer Van den Bergh (v.d.) achtte zulk een com missie in groole steden onmogelijk, terwijl de heer Van Ilellcnberg llubar (r.k.) niet betwijfelde of de commissie wel doelloos is. De practijk heeft bewezen, dat de z.g. „dubbele raad" over zulks kwesties wel eens anders denkt dan de raad zelf. De heeren Ketelaar, Vliegen en ook de minister voelden al heel weinig voor het amendement-Vos. Deze vroeg tenslotte' schorsing der bijeenkomst om zich nog eens te beraden. Dit werd toegestaan, dus voortzetting op Vrijdag. Vleeschvergiftiging. Tal van personen te Haarlem, Nieuw- Vennep en Hillegom ongesteld. De toe stand van enkele patiënten zorgwekkend. Te Nieuw Vennep (Haarlemmermeer) hebben ziel» hij een 15-tal gezinnen ernstige verschijnselen van vleeschvergiftiging voorgedaan na het gebruiken van gehakt en rosbief, afkomstig van door den slager P. J. gelbverd en door den keuringsdienst goedgekeurd vleesch. De verschijnselen gaan gepaard met hevige kram pen en hooge koortsen. Van enkele patiënten is de toestand uiterst zorgwekkend. Ken partij hij den slager nog voorradig vlecsch is in beslag genomen. Nadere bijzonderheden melden; Zondagmiddag traden bij tal van personen te Niet)w-Vennep onder cle gemeente Haarlemmermeer verschijnselen van vergiftiging op. In korten tijd la gen in deze plaats niet minder dan veertig personen met hooge koortsen te bed. Spoedig bleek, dat de ver giftiging het gevolg was van het gebruik van vleesch, afkomstig uit een slagerij aan den Ilillegommerdijk. Bij een nader onderzoek door den directeur van het abattoir te Haarlem, onder wien de Vleeschkcurings- •dienst in de Haarlemmermeer ressorteert, bleek, dat het vleesch afkomstig was van ccn koe, die tc Broek Let er op of uw urine te donker of te licht van kleur is, of gij zeer vaak of zeer weinig aandrang tot loozing hebt, of uw water bewolkt is, bezinksel of zand bevat, en een branderige pijn veroorzaakt. Ook rug pijn, hoofdpijn, duizeligheid, rheuma- tische pijnen en een gejaagd, vermoeid gevoel kunnen u waarschuwen. Het zijn waarschuwingen der na tuur, dat er iets niet in orde is, en dat uw nieren en blaas verzwakt kunnen zijn. Beproef zonder uitstel Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die uw verzwakte organen blijkens de ervaring van zoovelen weder kunnen versterken en uw leven weder tot een lust kunnen maken. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking a f 1.75 p. flacon. in Waterland was gekeurd en daar een goed stempel had ontvangen. In twee stukken was het beest uit het Waterlandsch dorpje afgeleverd: hot eene stuk aan den slager tc Nieuw-Vonnep, het andere aan een slager te Haarlem, in welke laatste gemeente ook bij tal van personen vergiftigingsverschijnselen na gebruik optraden. Maandagmiddag werd liet vleesch te Nieuw-Venncp in beslag genomen, gistermiddag gelukte het der po litie te Haarlem de ondeugdelijke waar op tc sporen. Een en ander werd naar het centraal laboratorium te Utrecht opgezonden, waar na onderzoek bleek, dat het vleesch met para-typhus was besmet. De politie heeft de zaak in onderzoek. Nader vernemen wij nog, d>at ook te Hillegom en kele personen van bet vleesch gebruikt hebben en thans ziek te bed liggen. Direct levensgevaar be staat cr echter niet. Primaire wegen in Noord-Holland. De uitwegen naar de primaire wegen en het bouwen ervan. Thans is verschenen het provinciaal blad van Noord-Holland, dat bevat het besluit van 30 April 1030 tot aanwijzing van wegen in den zin van de ver ordening, houdende beperkende bepalingen betref fende het maken van uitwegen naar, en bouwen van, primaire wegen. Aangewezen als wegen in den zin dezer verorde ning zijn: de wegen: Heemstede-Hoofddorp-Aalsmeer, Haar lemSchiphol Amstelveen Ouderkerk Duiven- drecht, het zandpad van de Ringspoorbaan af tot de Geinbrug, langs den Loodijk naar het Luvegat, de zijtak van het zandpad, lage Naardenveg, Soestdijker- straatweg, langs zijkanaal C, Uithuizen—Westzaan— Zaandijk, Beverwijk—Uitgeest, Hembrug—Limmen Castricum, SchouwBroekMonnikendamEdam Oosthuizen, Omval—SchermerhornAvenhornZand bakken, Huigendijk—Ursem, van het N i e d o r- p e r—V er la at naar Veenhuizen, van het N i e d o r p e r-V e r 1 a a t naar Schagen, West- graftdijk—Knollendam—Westzaan, Spijkerboor—Pur- merend, een en ander voor zoover deze wegen zijn gelegen buiten de bebouwde kammen, bedoeld bij het regle ment op de wegen in Noord-Holland. Felle brand te Krimpen aan den IJsel. Korenmolen met opslagplaats in de asch gelegd. Aanzienlijke schade. Opnieuw is Krimpen aan den IJssel door een zwa- ren brand geteisterd: het vorige jaar is een groote rietopslagplaats in vlammen opgegaan en in den nacht van Woensdag op Donderdag wij hebben in het nummer van Donderdag reeds een en ander hier over gemeld is de laatste korenmolen aan het vuur ten offer gevallen. Deze molen staat aan den- zelfden dijk waaraan de inmiddels herbouwde rietop slagplaats ligt, maar een heel eind verder van het veer af. Omstreeks twaalf uur is de brand uitgebroken, aldus lezen we nog in de N.R.Crt., men vermoedt, dat kortsluiting de oorzaak is geweest. Dadelijk na het ontdekken van den brand werd de brandweer geal armeerd, maar men kon niet zoo spoedig met de mo torspuit water geven, doordat men niet gemakkelijk dicht hij den molen kon komen. Aan de oene zijde hing een dikke rookwolk, waardoor een dichte von kenregen neerdwarrelde, aan de andere zijde lever den de brandende wieken groot gevaar op. Aan den landkant stond een groote houten loods tegen den molen gebouwd en aan den vierden kant stroomde de IJssel. Men heeft de motorspuit aan den binnenkant van den IJsseldijk bij een sloot aan het werk gezet, maar daartoe had meiii een groot eind slang moeten uitleggen. Inmiddels brandde het in den molen al zóó fel, dat aan blusschen bijna niet te denken viel. Ook de loods, die als opslagplaats was ingericht, brandde spoedig hevig. De brandweer heeft zich dan ook in de eerste plaats toegelegd op het nat houden van de perceelen in de nabijheid, waarop geregeld vonken vielen cn die daardoor telkens groot gevaar liepen. Men is er in geslaagd, deze panden ie behouden. De brandende molen leverde een fantastisch schouw spel op, vooral toen gedurende korten tijd de bran dende wieken gingen draaien. Tot ver in den om trek waren de vlammen te zien en het was zoo hel der licht, dat men op den toren kon zien, hoe laat het was. Kort nadat de wieken waren gaan draaien, zijn zij onder groot geraas neergeploft. Ze zijn terecht ge komen op de zgn. zelling, zooals een stuk aangeslibte grond, dat bij laag water droog komt in deze streek wordt genoemd. Wat later is de kap ingestort. In den molen was niet veel graan aanwezig. In het pakhuis, clnt grootendeels is ingestort, lagen een partij van ongeveer 40.000 K.G. oliczaadkoekcn, 20.000 K.G. balen grondnoten, wat gerst, een partijtje mais en enkele zakken rijst. Dit alles is totaal verloren gegaan. De korenmolen, die sedert 1853, toen de grootvader van den huidigen eigenaar W. van Schelven hem liet bouwen, aan het beeld van de rivier zulk een beko ring heeft gegeven, is totaal verwoest. Gedurende vele jaren heeft de bepaling gegolden, dat, als het zoo hard woei. dat van dezen molen de wieken aan vier zijden gezucht waren, dubbel veergeld moest worden betaald. De brand heeft, ondanks het nachtelijke uur, zeer veel belangstelling getrokken. Tot ver uit de Krim- penerwaard waren de kijkers gekomen en ook op den Cappelschen oever stonden lieele rijen belangstel lenden. De schade, die zeer aanzienlijk is, worcU door ver zekering gedekt. door DIRK DUY YEL Junior. RIDENDO DICERE VEKLTM' Waar gij de rauwe waarheid biedt; Zoo doet het schertzend, Want... dan kwetst ge niet! Dirks droefheid over het verdwijnen van Grootgortbuikenburg's antikiteiten. - Meis ter Ecke het slachtoffer van vervolgings waanzin. - Groote vreugde onder het schoone geslacht van Grootgortbuikenburg. - Neder laag van Papa Knejjs van IJsberenbroek. - Dirks boezemvriend Piet Saffraantje op vi site. - Een volksinstituut, dat zijn wederga niet kent in heel Opperkaffersteln. - Het weergelooze en onvergelijkbare bureau van humanitaire diensten van Piet Clysma. - 12 ambachten en dertien successen. - Een transformateur artist die Martin Kemplns- ky in de schaduw stelde. Een satyriek-po- litiek gedicht van Piet Saffraantje tot be sluit en om het geeerde publiek te bedan ken. Edele ridders van de hark, de wieder en de Poepengraaf! Vurige strijders voor de welvaart des' vaderlands. Ontvang mijn kamei-aadschappelijken mede- ploeteraarsgroet! ...Ende hij wendde af zijn door doodssmart verwron gen aangelaat, bedekte hetzelve met een slip van zijn mantel en keerde het moede hoofd naar den muur... Ja, lieve Iuisterkraaien, ik ben in een "droevige stem ming, omdat alweer een stuk historie van mijn geliefd Grootgortbuikenburg. dat ik, alhoewel ik de roede niet spaar, bemin met de onstuimigheid en kracht eener eerste liefde, mij als het ware uit het hart is losge scheurd. De laatste en mooiste overblijfselen van het ouds stadsgasthuis zijn helaas aan de altijd voortdringende, alles wat oud, intiem en gezellig was, wegvretende mon sters van verkeer en volkswasdom ten offer gevallen. Mooie linden boomen, aaneengestrengeld ln dichte rij, in welks schaduwen gedurende tal van jaren her stellende of ten doode opgeschreven zieken koestering en verkwikking zochten, nog getooid met de pas uitge botte frissche Meigroene bladeren, werden aangetast door het niets ontziende staal van bijlen en houwelen. Prachtvolle bruine beuken, die aan bosch, park en bin nenplaats steeds een oog streelende afwisseling van tin ten brengen, zag ik hulpeloos neergesmakt, de teere, nauw ontsproten bladeren, reeds verwelkend. O! Heb medelij, Jet! Kerngezonde iepenboomen ontkwamen evenmin het doodvonnis, dat over hun trotsche kronen bereids was uitgesproken. Het was hier de mensch die wreed vernielde, wat hij elders met veel moeite en kosten trachtte aan te kwee ken. te beschermen en te genezen. Want de goede baas Visohhaak, directeur van Hout en plantsoen van Groot gortbuikenburg, tracht met al den ijver en bekwaam heid die hem ten dienste staan, trots smaad en misken ning van de hem niet welgezinde en steeds met op ver- volgings waanzin gelijkende bespieding der hem niet welgezinde bloemisten, de sukkelende iepenboomen der gemeente door allerlei proefnemingen te redden, ter wijl hier krachtige knapen, ik zou haast zeggen, met den blos der gezondheid op de wangen, medoogenloos uit het volle leven werden weggerukt. Het is natuurlijk onafwendbaar, maar toch is de oude Grootgortbuikenburger smartelijk getroffen door de steeds voortschrijdende veranderingen in het oude en geliefde stadsbeeld. Permiteer me dus, lieve vrienden, dat ik hier even mijn neus snuit om mijn nat beschreide oogen wat af te sponsen, alvorens ik de kracht zal hebben gekregen om u over meer opgewekte dingen te onderhouden. En dan moet ik u zeggen, dat het mijn echtelijk woon huis de geheele week het middelpunt is geweest van een hartelijk en weldadige belangstelling van de talrijke vriendinnen en vrienden, die Trui kwamen gelukwen- schen met de nederlaag die zijn eminente Kruijs van Olifantenpantalon, had geleden nu zijn boosaardig op zet, de vrouwen de deur van de burgemeesters kamer voor hun gog dicht te smijten, zoo lekker werd ver ijdeld. Het was dan ook een „va et vien", zooals mijn buurman, die conciërge geweest is aan een Hoogerbur- gerschool met 5-jarigen cursus te Schermerhorn 1) 't zou uitdrukken, van deelnemende bezoekers die Trui, voor deze bijzondere gelegenheid voorzien van een perka- mente haargolf, de hand kwamen knijpen. Onder deze belangstellenden bevond zich ook mijn speciale boezem vriend monsieur Piet Clijsma, door mij meer amicaal Piet Saffie genoemd, 'n literansch genie.en directeur van het door hem opgerichte Centraal Bureau voor popu laire letterkunde in proza en poëzie, met verschillende onderafdeelingen tot nut, vermaak en stichting van minder ontwikkelde boeren, burgers en buitenlieden. Deze instelling ontsproten aan Piet Saffiaantjes reuze Intellect, voorziet en geeft hulp in alle omstandigheden des levens, in vreugde en leed, door ernst en luim, door wetenschap en amusement. Regelt punctueel zoowel bruiloften en partijen als uitvaarten en begrafenissen. Geeft advies in straf- en burgerlijke rechtszaken, zorgt voor werksters, schoonmaaksters, glazenwasschers, gou vernantes, kindermeisjes, kraamverpleegsters, assisten ten in de huishouding, warm waschwater en nachtvei- ligheidspersoneel. Belast zich met de leiding van den kerkdienst bij voorgangers-vacatures. Tekst der predlcaties overeen komstig wensch der gemeente. Uitgebreid stalenboek op verlangen ter inzage! MOTORONGELUK. Een doode. Donderdagavond omstreeks half twaalf is de 24- jarigo ongehuwde T. Gransor uit Eindhoven met den 18-jarigen C. Smulders, eveneens uit Eindhoven, op den Aalsterweg met zijn motorfiets in volle vaart achter tegen een met paard bespannen kar gereden. De motorrijder kreeg een zoodanige verwonding, dat hij kort daarna is overleden. Smulders kreeg lichte verwondingen en is door den auto van dr. Van Gils naar zijn woning overgebracht. Het ongeluk moet voornamelijk te wijten zijn aan slecht licht op het motorrijwiel. NED. ROODE KRUIS. De prins opnieuw benoemd tot voorzitter. Prins Hendrik is voor den tijd van vijf jaar op nieuw benoemd tot voorzitter van het Ncd. Roode Kruis, zulks met ingang van 1 Juni e.k. Voorts levering van feestgedichten in luim of ernst. Redevoeringen voor diverse openingsplechtigheden en eerste steenleggingen, op begrafenissen van vooraan staande personen in land en gemeente mits tijdige inle vering van lijst met alphabetische opgaven der deug den van den overledene. Tevens stijlvolle en moderne hooge hoeden en daarbij passende zwarte jaquets met donker-gestreepte pantalons te huur. Politieke rede voeringen en voordrachten in alle genres, s.v.p. vooraf gaande mededeeling van politieke beginselen. Rood, zwart, geel, groen, blauw of kleurloos. Ook levert hij pleidooien In verknoeide rechtszaken in alle maten en doodkisten in verschillende dessins, klas siek of renaissance of modern. Ziehier slechts een gering staaltje, waarin dit bureau „unique a son genre" al zoo voorziet. Wat Signor Pietro Saffiaantje-zelf betreft, ik geloof niet,d at er in heel Grootgortbuikenburg, me zelf na tuurlijk uitgezonderd, grooter mirakel kerel gevonden zal worden. Bestaat eenvoudig niet! Er is nu letter lijk geen markt te vinden, waarop hij niet thuis is. Van hem kan getliigd worden: 12 ambachten 13 successen. Zet hem een .hooge pierlala op en duw hem een si- garenlintje in zijn knoopsgat, dan heb je 'p in de puntjes afgewerkte minister-preeident. Geef hem de kroonprinses van Honoloeloe ten huwe lijk en hij is een pracht van een prins-gemaal. Maag van gegarandeerd ijzer. Met een leeren hoed op slaat hij in de eerste ronde van Baden Powell knockout als leider der padvinders- beweging. Hang hem 'n geel lint om met een vernikkelde jo- denkoek en je hebt 'n deurwaarder, waartegen wijlen Willem Broekhuls ln de modder zou hebben gezonken. Zet hem een helm op, dan is hij een prima inspecteur van politie. Met een baret, bef en toog is hij geknipt voor ieder professoraal, rechterlijk of ander juridisch ambt. Gesierd met eeri flambard en 'n Lavalliêre is hij het sprekend èvenbeeld van een kunstenaar, 'n béeldhouwer, 'n dichter, 'n acteur of 'n huisschilder. Getooid met een witte muts presenteert hij een ideaal kok van dé Avro en geeft hij voor de microfoon les in de burgerpot en fijnere finesses der diner-geheimenissen. Gedopt met een bolhoedje en een reuzelurk in zijn mondhoek geklemd, is hij als fllm-winkel-rechercheur niet te overtreffen. Met dit veelzijdig talent heb ik een paar aangename uurtjes in levendige conversatie doorgebracht. Het lullificeeren met zulke superkwaliteitskerels geeft je 'n heel jaar Wale9-anthraciet voor je hersenkachel. Hij was dan ook bijzonder ingenomen met de conferentie met een hem waardig intellect en zoo gevleid met mijn be lofte, dat ik voor hem en zijn uitnemend bureau van ingenieusiteit per heele en halve liter eens flink re clame zou maken in ons veel geliefd Schagertje, dat hij staande de vergadering een satyrisch -politiek in elkander draaide, welk poëtisch kunststuk, dat de me lancholische componist Melis Schuurlinnen van pas sende noten zal voorzien, ik u als pakkend slot van mijn, zoo ik hoop niet al te vervelenden brief, u bij deze de eer heb aan te smeeren. Dus petten af en ooren open gezet: ODE AAN HET MESJOKKERE LAND VAN OPPERKAFFERSTETN. Tekst van Piet Saffraan. Muziek van Melis Schuurlinnen. Ik zing er een lied van ons laag kikkerland, Een land dat er heusch wel mag wezen, En omdat de bewoners mesjokkeraars zijn, Genoemd 't land van de waterchineezen! Het eenigste land van de wereld, dat land, Wiens zonen ze voor den dienst in 't leger opwekken, Om als ze te oud zijn, vol rheumatiek en te stijf voor den strijd, Ze van honger en armoed' te laten verrekken. Het land, waar pa Staat zóó harteloos is, dat landje van halleve garen, Om 'n oud man uit zijn huis te doen zetten op straatf 'n Grijsaard van bekant tachtig jaren! In dat land zijn de politieke heeren de baas en doen ze niet anders dan bijten en blaffen. Maar heeft 'n ander netjes het bed opgemaakt, dan gaan z ij er maar lekker in maffen. Dat komt weer zoo duid'lijk in de radio uit, 'n Gekanker dat je de ooren doet suisen. Als je soms denk dat je Hilversum hebt. Dan is 't geen Hilversum meer, maar Huizen! En heb je je toestel op Huizen gesteld, Dan hoor je de Avro weer janken, En soms brullen ze alle twee doorelkaar, Het is me een chaos van klanken! 't Is precies of je Duin en Bosch hebt gevraagd, Dat ze je Meerenberg dan geven. Nou ik noem het toch maar 'n reuze genot, Om steeds onder idoten te leven. En als je dan zeg: Ben j\j mal of ik? Sta jullie nu suffers te droomen, Dan merk je, dat je niet Santpoort of Bakkum meer heb, Maar in Medemblik terecht ben gekomen! DIRK DUIVEL Jr. 1) Het woord Hom beteekent Hoek. du^ een plaats die op een hoek van de Schermer is gesticht. VAN

Schager Courant | 1930 | | pagina 2