Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. Provinciale Staten van Noord-Holland. De crisis in den Landbouw. Opnieuw levenslang geëischt NIEUWE NIEDORP. Gemengd Nieuws. De aardbeving in Perzië. De zuigelingen-sterfte te Luback. De Zeppelin-reis naar Zuid-Amerika. De Dnsseldorfsche moorden. ontvanger een uitstekende recentie, wat hem geen kwaad deed. De Officier hoewel de handelwijze van verdachte streng veroordeelend, -bleek echter geneigd meo te helpen tot zijn moreel en maatschappelijk herstel en requireerde 10 maanden voorwaardelijk niet een proeftijd van 3 jaar en nader op te leggen bijz. voor waarden. De in de piepzak gedoken Jan beloofde ernstig zich dezë gunst in alle opzichten waardig te maken. Hij was reeds begonnen met het afbetalen zijner schulden, maar dit ging niet met stortbuien, daar zijn schrijfloon slechts f 17 per week bedroeg. EEN AMBTENAAR. DIE ZICH LEELIJK IN DE VINGERS SNEED. Op 1 November hadden zich te Egmond ter controle der wegenbelasting, in de Voorstraat te Egmond aan Zee opgesteld de Commies der directe belastingen, Wilh. Andr. J. en den gemeenteveldwachter ten Bruggencate! De rijwielhersteller Kareis kwam per fiets aangeped- deld en deelde de heeren mede, dat zijn auto te Egmond aan Zee stond, dat hij echter verzuimd had om tijdig een nieuwe kaart aan te schaffen en zyn oude kaart juist dezen dag ongeldig was. Hij verzocht nu hem toe te staan, zijn wagen te halen om er mee naar Alkmaar te rijden, ten einde zich van een nieuwe kaart te voor zien. De veldwachter had geen bezwaar zich van den domme te houden, en naar het scheen verzette de com mies zich evenmin, doch toen Kareis eenlge oogenblik- ken later met zijn wagen voorbij kwam, hield de com mies hem aan en beduidde hem dat het zóó niet ging, doch vroeg hem niet zijn wegenkaart te toonen. Eenige dagen later kwam evenwel de commies met een tegen Kareis opgemaakt procesverbaal bij ten Brug gencate, met verzoek dit verbaal mede te ondertee kenen, doch de veldwachter, in de overtuiging, dat men Kareis ongemoeid zou laten, weigerde dit proces-verbaal mede te onderteekenen, waarop de koppige commies het ambtelijk stuk, alléén door hem geteekend, toch inzond. Intussohen bleek, dat de heer Jan Kareis, die zich wel van een passende bril mag voorzien, zioh leelijk in den datum had vergist en zijn belastlngkaart eerst 1 Decemlber verviel, zoodat hij, toen hij werd opgefrischt met een dagvaarding, van de ware toedracht der zaak mededeeling deed. Hierdoor raakte de commies J. in allerlei onaange name verwikkelingen met zijn chefs en ook met de justitie. Immers toch had hij ln zijn procesverbaal val schel ijk en in strijd met de waarheid verklaard, dat hij van Kareis had gevorderd een geldige belastlngkaart te toonen, waaraan deze niet had voldaan. Hij had echter deze vordering nagelaten en alleen gezegd: dat gaat zóó maar niet. Zijn toqjichting, dat hij uit de mededeeling van Ka reis, dat hij geen geldige belastlngkaart in bezit had, had gedistilleerd, dat deze hem die kaart niet kon too nen, werd niet afdoende geacht en stond de heer de J., inmiddels tot assistent bevorderd, en naar Weesp verplaatst- ter zake het door ons genoemde ernstige ambtsmisdrijf terecht. Ook nu echter schroomde de verdachte, niettegen staande hij tegenover den inspecteur Koldenhoff schrif telijk zijn fout had erkend, ridderlijk zijn tekortkoming als ambtenaar toe te geven en deze houding maakte op den Offioier, die aanvankelijk geneigd was, een geld boete te vorderen, een zóó ongunstigen indruk, dat hij tegen den hardnekkigen man, dien hij als ambtenaar totaal ongeschikt achtte, niet minder dan 3 maanden gev. vorderde. De advocaat van verdachte, mr. Wieringa uit Utrecht hield een uitgebreid pleidooi, waarin hij wees op de goede karakter-eigenschappen van verdachte, die zich zelf had opgewerkt tot zijn tegenwoordige positie en ook als militair nimmer een minuut straf had gekre gen, doch integendeel door zijn ijver en voorbeeldige gedrag het zoover wist te brengen, dat hij van gewoon soldaat tot wachtmeester werd bevorderd. Pleiter was van meening. dat zijn cliënt niet tegen beter weten in, met de waarheid ln strijd had gehandeld, doch inner lijk overtuigd, dat zijn opvatting de juiste was NEEM 'N AUTO. 'N MOTORRIJWIEL. 'N GRINT- HOOP. 'N WINKELIER. 'N AMBTENAAR VAN DEN WATERSTAAT EN 'N ADVOCAAT. KLUS DAT ZOODJE DOOR ELKAAR EN JE HEBT 'N PRIMA STRAFZAAK Door den kantonrechter te Schagen was veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen de heer Gerrlt B., winkelier te Breezand, op grond van het feit, dat op 18 Septem ber anno Domine 1029 met zijn auto rijdende op een zandweg, niet voldoende was uitgeweken naar rechts, toen een motorrijder, de heer de Vries, werkzaam bij den Minister van Waterstaat, door herhaalde signalen den wensch voorbij te rijden te kennen gaf. met gevolg dat genoemde heer de Vries met zijn motor in een grint- hoop verward raakte en een tuimeling maakte. De geldboete nu was niet zoo zwaar, maar er zat aan vast, uitbetaling van een schadeloosstelling, groot 50 pop en deze rib uit zijn lijf, leek den heer B. geen aan lokkelijke operatie. Hij kwam dus in hooger beroep en koos Mr. de Groot als verdediger. Als voornaamste ver weer voerde de heer B. de opwerping, dat hij de signa len niet had gehoord en toen de officièr desondanks be vestiging van het vonnis met alle onaangename aan kleve van dien requireerde, wierp verdediger zich op de zaak met de kracht en onstuimigheid van den bekenden bok op de haverkist, wees op de onwaardige rol dien de justitie wordt opgedrongen door de automobielverze keringen, het goed zedelijk gedrag van zijn cliënt als automobilist op den weg en het onbewijsbare, dat de motorsignalen tot het oor van den autobestuurder was doorgedrongen. Voorts oefende pleiter ook nog een vin nige critiek uit op de Ingeleverde nota, wegens bescha diging van den motor en pantalon van den berijder en concludeerde ten slotte vrijspraak en ontzegging der ci viele vordering. De officier, blijkbaar hevig geschrokken door dit bom bardement met 40 centimeters, zag af van repliek en kon pleiter zich als ongeslagen juridisch strijder prepa reeren op de volgende en laatste zaak. DE BEDRIEGELLJKE AUTOBUS. DIE IN HET DONKER OP EEN STOOM FIETS LEEK. In den avond van 24 October reed de 22-Jarlge heer Willem D. uit Schagen, in gezelschap van zijn kleine pipa in een 4-wielig motorrijtuig op den Sluisjesweg te Wieringerwaard en had toen-' het ongeluk bij vergissing tegen een ter zijde van den weg staande autobus op te boksen. Gelukkig reed Willem met een vertraagd slak- kengangetje, zoodat de schade aan de bus veroorzaakt, niet groot was en op f 15 werd geschat. De heer D. werd te Schagen veroordeeld tot f 30 boete of 30 dagen en schadebetaling aan den chauffeur Kroon van den hierboven gereleveerde 15 pop. Veroordeelde kon zich echter met die uitspraak niet vereenigen en riep, juri disch gesteund door mr. de Groot, het oordeel In van de meervoudige strafkamer. De appellant bracht ter zijner ontheffing in 't midden dat de stilstaande autobus was voorzien van slechts een brandende koplamp op parkeersterkte, waardoor hij in den waan was gebracht dat er slechts een motorrijwiel stond en hij dus te weinig had utigehaald. Die ééne brandende lamp werd door officier en verdediger in strijd met de wet geacht, doch de ambtenaar, uit be langstelling en als stille kracht, fluisterde den officier ln, dat één lamp voldoende is. Hoe het echter zij, de of ficier was van meening dat het tenlaste gelegde niet voldoende bewezen kon worden en requireerde met in stemming en tot voldoening van den verdediger, wiens rugspit zienderoogen opknapte, vernietiging van het vonnis en vrijspraak. Ook de toewijzing der civiele vor dering had in geen geval gehandhaafd kunnen worden, daar de chauffeur niet de eigenaar van den beschadig den auto was en hem dus geen schadevergoeding kon worden toegekend, daar hij geen schade had geleden. Nadat zij elkander alzoo gekregen hadden, werd de zitting gesloten en de uitspraak in alle zaken bepaald op Dinsdag 3 Juni. SCHAGEN. 22 Mei. 3 stuks paarden f 150—300, 18 stuks gelde koeien (ma gere) f 160—320, 42 Idem (vette) f 250460, 15 kalfkoeien f 240—400, 8 pinken f 130180, 136 nuchtere kalveren f 16 30, 237 overhouders f 3442, 1040 lammeren f 1825, 5 bokken en geiten f 612, 23 varkens (magere) f 38 48, 64 Idem (vette) per Kg. f 0.600.66, 218 biggen f 22—32, 15 konijnen f 0.50—2, 76 kippen f 0.50—1.50, •haantjes f 0.10-3.75, 37 Kg. boter f 1.50—1.60. EIERVEILING, SCHAGEN. 22 Mei. Aangevoerd waren: 184 partijen 126363 stuks kipeieren 35 partijen 10385 stuks eendeieren, 21 stuks kalkoeen eieren. De prijs liep van kliene kipeieren f 3.604.70, eendeieren f 4.504.60, kalkoeneieren f 7.30—7.60. De veiling duurt voort. ALKMAAR. 21 Mei. Aardbeien f 0.180.37 per doos, andijvie f 3.20, bloem kool I f 20—31, II f 1418, kropsla f 1.603.10, komkom mers f 918, per 100 stuks, asperges f 2148, prei f ^50 5, rabarber f 15, raapstelen f 0.901.50, radijs f 2.40 4.90, wortelen f 716 per 100 bos, postelein f 0.650.85, spinazie f 0.411.41 per bakje, peulen f 3544, D. sper- cleboonen f 65, tomaten A f 25, B f 21, C f 18 per 100 pond, roode kool f 2.805.30 per 100 Kg. BROEK OP LANGENDIJK. 21 Mei. Aanvoer 2800 Kg. Deensche witte kool f 2.203.10. NOORDSCHARWOUDE, 21 Maart Uien f 0.601, drielingen f 0.20, grove f 0.901.20, peen f 0.100.50. roode kool f 3.607.50, gele kool f 2.20—4.40, Deensche witte kool f 0.602.70, per 100 Kg. Aanvoer 7200 Kg. uien, 1600 Kg. peen, 12000 Kg. roode kool, 4000 Kg. gele kool, 117400 Kg. Deensche witte kool. WARMENHUIZEN, 21 Mei. Witte kool le kw. f 0.30—1.60, uien f 1.20, bravo's f 0.50 —2.50 per 100 Kg. Aanvoer: 14400 Kg. witte kool, 275 Kg. uien, 750 Kg. aardappelen. AMSTERDAM, 21 Mei. Zeeuwsche bonten f 23, ld. blauwen f 2.252.75, id. bravo's f 1.201.80, ld. roodstar f 1.251.50, id. blauwe poters f 0.500.80, id. bonte poters f 0.500.80, id. Beve landers f 1.101.20, IJpolder eigenheimers f 1.101.20, id. bravo's f 1.201.80, id. roodstar f 1.251.40, Bevelan ders f 1.101.20, Andijker blauwen f 1.802.10, id. bonten f 1.80—2.10, Anna Paulowna zand f 1.201.50. id. roodstar f 1-251.50, Hillegommer zand- f 1.201.50, alles per H.L., winter malta f 6—8, id. zomer f 18—19, Italiaan- sche nieuwe eerstelingen f 1819, dito eigenheimers f 15—16 per 100 Kg. AMSTERDAM, 21 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 338 vette kal veren, le kw. f 0.96—1.05, 2e kw. f 0.86—0.94, 3e kw. f 0.700.84, per Kg. levend gewicht, 105 nuchtere kalve ren f 1017, 520 varkens, vleeschvarkens 90110 Kg. f 0.840.85, zware varkens f 0.81—0.83, vette varkens f 0.770.80 per Kg. slachtgewlcht. EEN ADHAESIE-BETUIGING. Het Comité van Actie Inzake de A.V.R.O., ontving o.m. de volgende aardige adhaesie-betulglng: Aan sectarisme heeft men niet, Voor allen! zij de leuze; Richt daarom 't oog zij soheldt noch splijt Op d'A.V.R.O. als Uw keuze. GESLAAGD. De heer J. P. Roep alhier is Woensdag te 's-Graven- hage geslaagd als Adjunct-Commies bij de Posterijen en Telegrafie. WISSELING VAN PERSONEEL. De heer J. Lentz, Rijksklerk ten Kantore der Di recte Belastingen alhier, wordt met ingang van 1 Juni overgeplaatst naar Alkmaar. Aan het kantoor alhier is in deze vacature benoemd de heer H. Heideman van Apeldoorn. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Dirk, zoon van Jan Bakker en Dina Schek- kerman. Overleden: Arie SchoorI, oud 68 jaar, Cornelis Nico- laas Smit, oud 1 maand. rOLITIE. Gevonden: 1 rijwiel; 1 portemonnaie. Verloren: een riem. Reorganisatie van de directie van het P.E.N. Ontslag-aanvrage van E. A. Smit Kleine. Bij de behandeling in de vergadering van de Prov. Staten van 21 Juni 1929 van de voordracht tot verhoo ging van de toelage aan den heer J. van Oldenborgh als directeur van het provinciaal electriciteitsbedrijf en van het daarover door de commissie ad hoe uit gebrachte verslag, kwam mede ln beraadslaging de motie-Abrahams, waarbij Ged. Staten werden uitgenoo- digd een onderzoek In te stellen, In betrekking tot de vraag, of het feit, dat de provincie geen eigen centrale gaat exploiteeren, geen aanleiding moet zijn de directie van het P.E.N. te organiseeren. Deze motie hebben Ged Staten overgenomen. De vraag, of er aanleiding bestond tot een reor ganisatie van de directie van het P.E.N. heeft daarna een punt van nauwgezet onderzoek bij de Ged. Staten uitgemaakt Dit onderzoek heeft tot de slotsom geleld, dat inderdaad voor bedoelde reorganisatie termen aan wezig waren. Twee punten kwamen vast te staan: le dat het geen aanbeveling verdiende de tweehoofdige leiding van het bedrijf in haar tegenwoordige samenstelling te besten digen; 2e. dat het evenmin wenschelljk was terug te keeren tot den toestand van vóór 1922, toen de directie van het P.E.N. uitsluitend bij den heer F. A. Smit Kleine berustte. De heer Smit Kleine, die het geheel eens was met de eerste dezer conclusiën, heeft, nadat hij met het resul taat van het onderzoek was in kennis gesteld, zich bij dat resultaat neergelegd en een aanvraag Ingediend, om eervol ontslag uit zijn betrekking op zoodanig tijd stip, als met de belangen van het P.E.N. zou over eenstemmen. Zoowel op grond van de overweging, dat deze mede werking van den heer Smit Kleine de beoogde reor ganisatie vergemakkelijkt, als uit erkenning van de verdiensten, die hij gedurende velé jaren met betrekking tot de bevordering van het electrici teitsbedrijf in deze provincie heeft aan den dag gelegd, meenen Ged. Staten dat het gevraagde eervol ont slag niet moet worden verleend, zonder dat voor den heer Smit Kleine tevens een financleele regeling wordt getroffen, die opweegt tegen het offer, dat het verlies van zijn betrekking voor hem medebrengt. Ged. Staten zouden hem daarom zUn volle tractement als lid der directie van het P.E.N. willen laten behouden tot uiterlijk 31 Mei 1938, op-welken datum hij den 65- jarigen leeftijd zal hebben bereikt en ln het genot komt van volledig ouderdomspensioen. De Rrtad van Toezicht op de Prov. bedrijven kan zich geheel vereenigen met deze flnantleele regeling en ook met de overwegingen, die daaraan ten grondslag liggen. Alleen is hij van oordeel, dat indien de heer Smit Kleine geheel wordt gedekt tegen do financleele nadeelen. die uit het verlies van zijn betrekking voortvloeien, aan die regeling de voorwaarde dient te worden verbonden, dat hij niets zal mogen doen wat tot nadeel 20u kunnen strekken van de electriciteitsbedrijven, met welker in terne aangelegenheden hij door zijn tegenwoordige func- tiën bekend is geraakt. Een voorwaarde van deze strek king zou kunnen zijn, dat de heer Smit Kleine geen ad viseur zou mogen zijn van personen of instellingen, die op het vasteland van Noord-Holland electriciteit afne men. Ged. Staten achten deze voorwaarde vanzelfsprekend en zijn dan ook voornemens, die aan den heer Kleine te stellen. Wat overigens de toekomstige leiding van het P.E.N. aangaat, meenen Ged. Staten, in overeenstemming met den Raad van Toezicht, dat deze nevens die van het Prov. Waterleidingbedrijf met volle gerustheid aan den heer Van Oldenborgh kan worden toevertrouwd. De practijk zal moeten leeren of de benoeming van een on derdirecteur voor een of voor beide bedryven aanbeve ling verdient. Opcenten Grondbelasting. Ged. Staten stellen voor om voor 1931 te heffen 20 opcenten op de hoofdsom der belasting op de gebouw de eigendommen en 20 opcenten op de hoofdsom der be lasting op de ongebouwde eigendommen. DE NIEUWE WIERINGERMEERPOLDER. De zeegrasbedden komen droog te lig gen. De bodem vertoont ge«n zwakke plekken. De drooglegging van den Nieuwen Wieringermeer- polder is thans zoo ver gevorderd, dat waar in 1929 de zeegrasmaaiers met hun schepen lagen te gras- maaien, de zeegrasbedden thans reeds droog liggen. Het resteerend zeegras wordt thans afgeplukt, op geharkt en met paard en wagen over den droogge- legden bodem naar den wal gebracht, waar het in balen wordt geperst. De bodem vertoont geen zwakke plekken. HOOG WATER BIJ NIJMEGEN. De Waal voor Nijmegen is sinds Dinsdag tot 15 c.M. gewassen. De stand is thans 11.35 plus N.A.P. Keulen meldde gister 14 c.M. va!, zoodat deze hoof- waterperiode naar alle waarschijnlijkheid spoedig tot het verleden zal behooren. Uit Tiel wordt gemeld: Door den hoogen waterstand op de Waal zijn de uiterwaarden ondergeloopen, waardoor groote schade aan het hooigras wordt toegebracht. De Nieuwe Kade voor de stad staat ook reeds gedeeltelijk onder wa ter. De verbinding met den overkant wordt onder houden door het stoombootje met de kleine pont. Het water blijft wassen. En de Hollandscke Maatschappij van Landbouw. Te 's-Gravenhage werd gister gehouden de alge- meene vergadering van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, onder voorzitterschap van dr. Lo- vink, die er op wees, dat dc crisisomstandigheden in den landbouw zeer gecompliceerd zijn geworden en daarom dient te worden opgesteld een arbeidspro- grarn, dat zoo al niet opheffing- van de crisis dan toch verzachting zal brengen. De regecringsvertegen- woordiger van den landbouw, inspecteur Mansholt, wees op moeilijkheden die ook voor de regeering in dezen crisis aanwezig zijn. Gister werd bijvoorbeeld van den landbouwverte- genwoordiger to Parijs een telegram ontvangen, mel dende de verhooging van het invoerrecht op tarwe in Frankrijk. Hij verzekerde, dat de regeering aandach tig het verhandelde ter verga d erin e zal volgen. In de middagvergadering werd nog door verschil lende vooraanstaande personen op landbouwgebied het woord gevoerd, die allen de huidige crisis behan delden, waaribij door een van hen het denkbeeld van een geweldige demonstratie van de landbouwers werd aanbevolen. Voor den veehandel pleitte de heer Kroes uit Over- schie, die zeide altijd vrijhandelaar te zijn geweest, maar wenschte dat beginsel niet tot het uiterste toe te handhaven, nu de Nederlandsche veemesters het hoofd nauwelijks boven water kunnen houden. Spr. merkte op, dat elke week 80 wagons, d.i. lfiOO dieren, worden ingevoerd. Daarbij komen nog wekelijks 400 bevroren runderen, d.i. in totaal 2000 stuks of 100.000 per jaar. Een sterke beperking van dezen Import achtte spr. noodzakelijk. De heer De Boer vertegenwoordiger der Holl. Mij. in het Landbouwcomité) deelde mede, dat, in zijn jongste comitévergadering het Landbouwcomité zich heeft verklaard voor het meestbegunstigingstarief, met de mogelijkheid van aanvulling door een onder handelingstarief daar waar dit noodig is. O.m. werd nog aangedrongen op krachtiger maat regelen ter voorkoming of bestrijding van mond- en klauwzeer. Een motie. Ten slotte werd bij acclamatie aangenomen een mo tie, luidende: „De vergadering, enz., van oordeel dat onmiddellijke steun van de Regeering aan den landbouw noodzake lijk is, besluit, dit ter kennis te brengen van de Re geering en van de Staten-Generaal en gaat over ,tot de orde van den dag." De moord aaa het Bezuidenhout te Den Haag. Voor het Haagsch Gerechtshof is gisteren in hooger beroep behandeld de zaak tegen den gewezen tram- stationschef W. K. van der M„ thans gedetineerd In het Huis an Bewaring te 's-Gravenhage, die in eer ste instantie door oe Haagsche rechtbank hij vonnis d.d. 6 Maart j.1. wegens doodslag, gepleegd op een middag in begin van September van 't vorige jaar op mevr. Odem in haar woning aan het Bezuiden- -hout en wegens poging tot doodslag op de huishoud ster van mevrouw O., is veroordeeld tot 20 jaren ge vangenisstraf. Het Openbaar Ministerie bi' de Recht bank had, wegens moord en poging tot doodslag, le venslange gevangenisstraf tegen verdachte geëischt. Ook het. Hof heeft met vernietiging van het vonnis der Haagsche rechtbank, tegen verdachte levens lange gevangenisstraf geëischt. In zijn requisitoir merkte de advocaat-generaal op, dat hij nog gezocht heeft naar verzachtende om standigheden, maar deze niet heeft kunnen vinden. Het karakter van dezen man is zoo, dat hij niet kent het onderscheid tusschen goed en kwaad, tusschen leugen en waarheid, en voorts heeft hij de brutali teit te trachten, zijdelings de schuld op een ander te werpen. Deze 'man heeft het zwaarste misdrijf ge pleegd, dat ons Wetboek van Strafrecht kent. In het belang van de maatschappelijke orde is het noodzakelijk, dat deze verdachte voor goed uit de samenleving wordt verwijderd, aangezien zijn terug keer in de maatschappij, gezien zijn afschuwelijke daden, waarvoor hij thans terecht staat, een gevaar moet worden geacht. De uitspraak van het Hof wordt op 4 Juni vastge steld. Heden deelde men ons uit offioieele bron mede, dat het kantoor van den Ontvanger der Directe Belasting alhier, niet met 1 Juli a.s., doch 1 November 1930 zal worden opgeheven. Zulks zou nauw verband houden met het nog niet gereed zun van het kantoor Schagen. 2000 1y'ken gevonden. Men zal zich herinneren, dat er aanvankelijk twijfel bestond of het aantal slachtoffers van de aardbeving in Perzië inderdaad ongeveer 2000 bedroeg, zooals aanvan kelijk gemeld was. De oorspronkelijke schatting blijkt helaas maar al te juist zijn geweest. Uit de puinhoopen heeft men reeds 2000 lijken geborgen. Reeds 19 kinderen gestorven. Bovendien nog 11 in levensgevaar. Wolff meldt uit Berlijn: De kindersterfte te Lubeck neemt steeds grooter om vang aan. Naar het „Berliner Tageblat" verneemt, zijn tot dusver reeds 19 kinderen aan de gevolgen van de Calmett-behandeling overleden. Van de 61 kinderen, die, hoewel zij volgens dezelfde methode waren behandeld, tot dusver gezond waren gebleven, moesten er gister 3 als ziek worden aangemerkt. Eén dezer drie kinderen is zoo ernstig ziek, dat men 't ergste vreest. Bovendien verkeeren nog tien andere kinderen in onmiddellijk le vensgevaar. Ook sterf gevalle*» in Hongarije? Volgens de „Az Est" zouden er in Ujbest zes zuigelin gen gestorven zijn, die met het Calmette-serum ingeënt waren. Het blad heeft zich tot de deskundige artsen om Inlichtingen gewend. Deze verklaarden echter, dat het vraagstuk niet tot de beoordeeling van het leekenpubliek behoort. Tegen Pinksteren zal in Szigt een congres van. artsen plaats vinden, waarop over de ervaringen van «le artsen met het Calmette-serum verslag zal worden uit gebracht Een yerklaring van prof. Calmette. Prof. Calmette verklaart in de „Matin" dat noch hij, noch het instituut-Pasteur de geringste verantwoorde lijkheid dragen voor de noodlottige gebeurtenissen te Lübeck. De professor bevestigde nog eens, dat naar het buitenland geen serum verzonden wordt, er werden slechts culturen van bacteriën aan buitenlandsche zie kenhuizen geleverd, ten einde daar ter plaatse verder te worden gekweekt. Het ziekenhuis in kwestie heeft in Juli 1929 een dergelijke culture uit Parijs betrokken en in Maart j.1. had dr. Alstadt medegedeeld, dat 50 pet van alle te Lübeck geboren zuigelingen met het serum ingeënt waren. Bij het kweeken der cultures moet te Lübeck een of andere vergissing zijn begaan, meent Calmette. Het serum wordt in bijna alle landen van de wereld toe gepast en nergens hebben zich ziektegevallen voorge daan. Boven de Kaap Verdische eilanden. Het luchtscip Graf Zeppelin is gisteren om 1S.05 uur plaatselijke tijd boven Praia op dc Kaap Ver dische eilanden verschenen. Er werd post uitgewor pen. Naar de Associated Press uit Pernambuco meldt, heeft dr. Eckener daar aan het vliegveld medegedeeld, dat hij er hoopt te dalen, om voor zijn verdere tocht naar Rio de Jai.eiro water in te nemen. Door de groote hitte is er wat gebrek aai water aan boord. Het oponthoud zal een uur of drie duren. Wolff seint uit Praia: De bevolking te Praia (Kaan Verdische eilanden), hacl met spanning gewacht op de aankomst van de Graf Zeppelin. Het luchtschip kwam uit het Noorden en vloog zeer laag. De commandant wist blijkbaar nauwkeurig de plaats van het postkantoor, want hij stevende er recht op af cn liet toen aan een klein val scherm de postzak vallen. Daarna ging het lucht schip over de vliefhaven en vertrok in Z.W. richting. HET NOODWEER IN NOORD-ITALIë. Van de noordkust van Italië wordt thans gemeld, dat 12 visschersvaartuigen bij zware stormen zijn vergaan en 15 visschers verdronken zijn. VERKEERSONGELUKKEN. Trein vernielt auto; 2 dooden. Wolff meldt uit Weenen: De D.-trein Praag-Berlijn heeft, bij Schrems bij een onbewaakten overweg een particulieren auto over reden. Een echtpaar werd gedood, één heer ernstig ge wond. De chauffeur werd licht gewond. De aqto is verbrand. De dader gevat? Wolff meldt uit Berlijn: Volgens mededeelingen van de .Ber.l. Ztg." heeft de politie te Dusseldorf een veertigjarigen man gearres teerd, dien zij ernstig verdenkt, den dader te zijn van de bekende Dusseldorfsche moorden. Dit individu sprak gisteren een achtjarig meisje op straat aan en overreedde het kind met hem bloemen te gaan plukken op het nabijgelegen kerkhof. De vader van het meisje, ongerust over haar lang uitblijven, ging op zoek en vond het kind huilend, bij den ingang van het kerkhof. De man, die het meisje meegelokt had, nam ijlings de vlucht. Een paar uur later cyitmoette de vader hem echter toevallig In de stad en wees hem aan een paar agen ten, die hem onmiddellijk arresteerden. Zooals gezegd, dacht de politie het niet uitgesloten, dat ze in dezen arrestatnt eindelijk den lang gezochten massamoordenaar gevonden heeft. In een ander telegram heet het intusschen dat men nog geen enkele aanwijzing bezit, om te concludeeren, dat men hier met den Dusseldorfschen moordenaar te doen heeft. Drama te Rülsdorf. Drie dooden. In het dorp Rölsdorf bij Duren, heeft zich vannacht een verschrikkelijk drama afgespeeld. Toen tegen mid dennacht een gezelschap mannen en vrouwen een her berg had verlaten, trad uit de duisternis een man naar voren, die een 20-jarig meisje wilde spreken. Het meisje herkende den man onmiddellijk; het was een slagers knecht uit Dusseldorf, die reeds lang getracht had liefdesbetrekkingen met haar aan te knoopen. De sla gersknecht loste onmiddelijk uit een legerrevolver een schot op haar. Het meisje was onmiddellijk dood. Daarna schoot de man vier keer op het gezelschap. Drie scho ten misten, doch het laatste schot doodde een monteur. Tenslotte heeft de dader zelfmoord gepleegd. FRANSCH COMMUNISTISCH BURGEMEESTER GESCHORST. Bijdrage voor watersnood-slachtoffers aan „Roode Hulp" gezonden. Naar uit Amicns gemeld wordt, is de communis tische burgemeester van Ionguau voor een maand in zijn functie geschorst, aangezien hij de gelden, hem toegezonden als bijdrage te» leniging van den nood, in het door den watersnood geteisterde Zuid- Fransche gebied, gezonden heeft aan „Roode Hulp".

Schager Courant | 1930 | | pagina 2