NIEUWE NIEDORP ANNA PAULOWNA W1ER1NGEN HEERHUGOWAARD BARSINGERHORN LANGEND IJ K KOEGRAS De beweging in B r i t s c h-I n d i BILLY BOO. Als commissieleden tot het nazien der rekening voor het volgend jaar wohden gekozen de heeren A. Sleutel Az., P. Visser Az. en C. Boekei. Als plaatsvervangers de heeren N. Koppes en K. Schenk. De heer P. Visser Az. geeft in overweging om deze commissie voortaan maar aan te wijzen;'t stemmen is'n tijdroovend werk en dan kan elk Jaar eens een andere commissie worden aangewezen. Trouwens ia het werk van de commissie toch maar een wassen neus. Men krijgt een aantal cijfers onder de oogen, die reeds ge controleerd zijn, doch verder niets. Voorzitter zegt 't beter te vinden, dat deze commis sie door de vergadering wordt aangewezen. Wel kan voortaan worden opgegeven, wie er eerder als zoo danig hebben gefungeerd, opdat daar door de vergade ring rekening mee gehouden kan worden. Bij de rondvraag informeert de heer Peereboom of de berekening der rente inplaats van over een halve maand niet over een korteren termijn kan geschieden, hij meent dat dit ook te Anna Paulo\tna het geval Is, b.v. over 4 dagen. Voorzitter licht toe, dat het te Anna Paulowna even als bij alle banken zoo is geregeld, dat steeds een halve maand wordt berekend. Wel kan dit b.v. als men loopende rekening heeft. De heer K. Schenk vraagt inlichtingen omtrent de credietverstrekking aan Tuinbouwers door de Centrale Raif. Bank. Uit het rapport van den heer Visscher bleek, dat er tegenwoordig maatregelen werden ge troffen, daaraan tegemoet te komen. Dit gaat over zeer groote bedragen. Kan dit nog van invloed zijn, ook voor onze Bank? Voorzitter licht toe, dat we in 't uiterste geval alleen voor f 12000 aansprakelijk gesteld kunnen worden bij de Raiffeissenbank. Het zal evenwel zoo ver wel niet ko men. De heer D. Sleutel bedankt voor de verhoogde sa- larieering en voor de prettige samenwerking. De heer Koster betuigt zijn dank voor de prettige besprekingen, waardoor het hem gemakkelijk is ge maakt deze vergadering te lelden en sluit de bijeen komst. Liefhebbers van zang kunnen as. Zondag in de zaal van den heer H. v. d. Woude profiteeren. Alsdan zullen een zevental vereenlgingen, waaronder Apollo een krin- repetitie houden. Naar we vernemen zal na afloop nog gelegenheid worden gegeven tot een dansje. Nadere bij zonderheden zie advertentie. Door Winkel's Harmonie is aangeboden een concert te geven tijdens de feestdagen alhier. Deze welwillende aanbieding is dankbaar aanvaard. De uitvoering zal plaats hebben op Zaterdag 31 Mei 's avonds half acht. Na afloop daarvan zal het bal-masqué worden gehou den, waarvoor zooals bekend belangrijke prijzen in geld worden uitgeloofd. Als jury zullen optreden de heer en mevr. T. H. HolzmullerTeengs te Alkmaar en de heer G. J. v. Leersum te Winkel. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is aan T. Reeuwijk, aannemer te Sassenheim, ten behoeve van de uitvoering van bouwwerken, tot en met 16 Augustus 1930 vergunning verleend om door mannen van 18 jaar of ouder arbeid te laten verrichten tot maximaal 9Vi uur per dag en 48 uur per week, Naar wij vernemen, zal op Woensdag 28 Mei een openbare vergadering worden gehouden van den Raad dezer gemeente. Het woonhuis met tuin van Mevr. de Wed. P. Visser, gelegen aan den Zuider-Molenvaartsweg, is in eigendom overgegaan van den heer A. A. Schouten, aannemer alhier. Door N. Spigt, alhier, is een voorschot aangevraagd ingevolge de Landarbeiderswet ter verkrijging van een plaatsje. BLOEMBOLLEN VEILING TE BREEZAND. Woensdag 21 Mei 1930, des nam. 2 uur, hield de C.oop. Bloembollenveilingvcreen. „Breezand" (G.A.) weer een groene veiling. Deze keer was de handel niet vlug. Darwin-tulpen, bedden van 56 regels: 1 bed Le Nótre f 16; 1 bed Will Pitt f 18 1 bed Minister Thor- becke 121, 1 bed Allard Pierson f130, 1 bed Freu Brillant f 30; 1 bed Will Copland f 16. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Maarten, zoon van M. Wlggers en van M. C. Koorn. Maarten, zoon van M. Kruithof en van G. Schouten. Getrouwd: Wilhelmus Hbogeveen en Cunlera Marga- retha Jonker. Den Oever. De Christelijke Jongelingsverecniging op Geref. grondslag, houdt haar vergadering a.s. Maandag in de Christel, school. Inleiding van J. van Breugel, over de Tempelreini ging. Besproking lelddraadvragen. Ir. Hupkens van der Eist, Ingenieur bij de Zui derzeewerken alhier, gaat met Ingang van 1 Juni a.s. over naar het ingenieur-bureau Dwars en Verheij te Amersfoort. —De opzichters Braaksma en Kramer te Den Oever, worden overgeplaatst van Den Oever naar De Haukes. Dinsdagmorgen kwam het oudste zoontje van den heer Pr. Oudeman uit de kerk en rachtte rijdende thuis te komen, door op den wagen van den heer Groen te klauteren. Het ventje kwam echter te vallen en kreeg oen voorwiel van den met meststoffen gela den wagen over een der boenen. Bij onderzoek bleek het been gebroken te zijn, zoodat het kereltje per zie kenauto terstond naar Alkmaar is vervoerd. Naar wij vernamen, is ln de gehouden Bestuursver gadering van den Bond voor Staatspension nee ring, af- deeling Barsingerhom, besloten, ook dit Jaar wederom een reisje te organiseeren voor de ouden van dagen. Wij twijfelen niet of dit besluit zal voor de ouderen een welkome tijding zijn en velen zullen dan ook wel licht daarvan een dankbaar gebruik maken. De uitslag van dc dricdaagscl.e kolfwedstrijden van do Noordhollandsche Kolfverecniging, waaraan een groot aantal kolvers deelnamen, was als volgt: Gummiballen, lc klasse: le prijs J. Schrieken, Oud- karspel, 159 p.; A. Berkhout, Zuidscharwoude, 159 p.; (na loting); T. Kostelijk, Alkmaar, 15S p. Tweede klnsse: le prijs C. Goot, Nieuwe Niedorp, 136 p.; 2e prijs K. Dekker, Venhuizen, 135 p.; 3e prijs W. Teeling, Koog nan de Zaan, 131 p. Sajetballen: le prijs J. Ers, Koog aan de Zaan, 121 punten. ZUIDSCHARWOUDE. Door het bedanken van den heer J. Kroon, als kassier van de Coop. Boerenleenbank n, aangesloten bij de Cen trale Bank te Eindhoven, is deze betrekking vacant gekomen. Veel liefhebbers waren er voor dit baantje niet: slechts 3 sollicitanten hebben zich aangemeld. Van deze sollicitanten is er één geen lid van de Bank, de an dere twee zijn dit wel. Een ervan is lid van den Raad van toezicht en de andere is lid van het Bestuur en nog wel Directeur-Voorzitter. Als men nu zou meenen, dat deze benoeming in de beste harmonie zou gesohieden, heeft men het glad mis. Personen kunnen hier weer niet van zaken gescheiden worden en voor de duizend en eerste maal ziet men ln Zuidscharwoude zich weer een schouwspel voordoen, zoo weinig verheffend, dat men zich afvraagt, hoe zoo iets mogelijk is bij verstan dige menschen, die ln sommige opzichten nog leiding moeten geven en die vaak geroepen worden, al is het dan ook door vriendjes, de lakens uit te deelen. Tot recht verstand van een en ander deelen we mee, dat de kassier benoemd wordt door het Bestuur voor den tijd van 4 jaar. Voor deze benoeming is de goedkeu ring van den Raad van Toezicht der Boerenleenbank en van het Bestuur der Coöperatieve Centrale Bank vereischt. Weigert de Raad van Toezicht zijn goedkeu ring aan de door het Bestuur gedane benoeming en wenscht het Bestuur geen andere benoeming te doen, dan heeft het Bestuur het recht om binnen een maand na de afwijzende beschikking van den Raad van Toe zicht in beroep te gaan bij het Bestuur der Coop. Centrale Bank. het welk de bevoegdheid heeft, na belde colleges te hebben gehoord, bindend uitspraak te doen. Wordt hierbij goedkeuring verleend aan het Bestuur, dan is de kassier benoemd, ook zonder geodkeuring van den Raad van Toezicht. Wordt daarentegen de Raad van Toezicht ln het gelijk gesteld, dan zal het Bestuur een nieuwe kassiersbenoeming moeten doen plaats vinden. Op 't oogenblik heeft de kassiersbenoeming plaats ge had. Benoemd werd de heer J. Verkroost, sedert 18 jaar Voorzitter-Directeur der Bank en reeds 6 keer als zoo danig met zoo goed als algemeene stemmen herkozen, wel een bewijs, dat hij als een persona grata in de Coop. instelling wordt beschouwd. Dit herhaald ver nieuwd vertrouwen mag hij ongetwijfeld als zoodanig uitleggen. Ware het anders, het zou niet pleiten voor hen, die hem dat vertrouwen schonken. De benoeming geschiedde door het bestuur, dat uit 3 leden bestaat, waarvan 1 de benoemde zelf ls. met 2 stemmen tegen 1 stem op den heer C. de Boer Cz., lid van den Raad van Toezicht. Dit college keurt echter de benoeming niet goed en met 4 tegen 1 stem, zooals ons van betrouwbare zijde verzekerd wordt, wordt de goedkeuring onthou den. Men begrijpt nu de situatie en de positie van den Voorzitter-Directeur. Dezen, dien men al jaren op de eerste plaats in het opperste bestuurscollege heeft ge plaatst, wordt nu als een zwart schaap uitgebannen, gedesavoieerd als benoemd kassier! Wel afdoend en met geldige, overtuigende redenen omkleed zal de motivee ring van den Raad van Toezicht moeten zijn, wil het Bestuur der Centrale Bank deze benoeming ongedaan maken. En wel groot moet dc tegenzin van den Raad van Toezicht tegen den Voorzitter-Directeur, den thans be noemden kassier, zyn. Vroeger was hij kassier van de Coop. Boerenleenbank, aangesloten bij de Centrale te Utrecht. Ook al wegens persoonlijke antipathieën is hij toen als kassier afgetreden en heeft hij met enkele van zijn „vrienden" de nieuwe Bank gesticht Deze sloot zich toen bij de ter tijde bestaande Centrale te Alkmaar aan, waar men ter onderscheiding van de neutrale moest in stemmen met: eigendom, huisgezin en godsdienst te be schouwen als de grondslagen der maatschappij en zijn gedrag daarnaar regelen. Hoewel de oprichters allen van liberalen huize waren, werd dit beginsel in de sta tuten vastgelegd. Toen de Alkmaarsche Centrale liqui deerde en deze locale bank II een schuld van f 12000 op de schouders legde, ging zij over naar Eindhoven, de R.K. Centrale! Het is de Bank nooit gelukt tot eenige bloei te komen, wat niet te verwonderen is, als men weet dat in dezelfde gemeente een Boerenleenbank is, die 180 leden telt en die op een gezonden grondslag is opgericht, een grondslag, die het belijdend beginsel weer geeft op het gebied van het Coöperatieve credietwezen zoowel van leden ais van bestuurd<ys. Het is te begrijpen, dat men in de kringen van Coop. Boerenleenbank II de afwikkeling met eenige belang stelling tegemoet ziet. Buiten die kringen zullen er wei nigen zijn, die niet hebben voorzien, dat de tijd zou ko men, dat er ook daar „hommeles" zou ontstaan. Moge het voor de enkele tuinders, die og lid zijn dezer Bank, geen al te groote onaangenaamheden veroor zaken. NOORDSCHARWOUDE. In de gehouden vergadering van de onlangs opge richte Middenstandsvereeniging, werd een algemeen reglement voor de te houden tentoonstelling vastge steld. De animo voor deze tentoonstelling is reeds groot, daar de benoodigde ruimte voor de stands al nage noeg verhuurd is. Dinsdagavond had een vergadering plaats van de afdeeling van den Bond van Overheidspersoneel. Voor deze vergadering waren alle raadsleden van de 4 Langendijker gemeenten en St Pancras uitge- noodigd, teneinde een uiteenzetting te hooren over het instituut Georganiseerd Overleg. Behalve St. Pancras waren uit de andere gemeen ten raadsleden aanwezig, benevens de leden der af deeling. Van de heeren De Boer en Zaagman was bericht van verhindering ingekomen. De voorzitter herinnert aan het raadsbesluit, van de gemeente Zuidscharwoude, om het G. 0. in te voeren, welk besluit daarna in de gascommissie is verworpen. Er is gezegd, dat het personeel /.elf het G. O. niet gevraagd heeft. Dit is niet juist, daar in 1921 reeds een dergelijk verzoek gedaan is. De indruk is dat men niet voldoende bekend is met wat- het G. O. beteckent, waarom thans deze ver gadering belegd is. Als spreker trad hierna op de heer Forrer namens het hoofdbestuur, die zegt dat het hem een buiten gewoon groot genoegen is een uiteenzetting van het G. O. te kunnen geven. Uit ervaring blijkt dat de heteefcenis van het G. O. onjuist wordt beoordeeld. Spr. noemt het funest als de voorwaarden van het* personeel door een toevallige politieke samenstelling in een gemeente worden beslist. JL is niet in het belang van het personeel noch van de gemeente. Als voorbeeld noemt spr. Amsterdam, waar, voor dat het G. O. was ingesteld, 22 keer vergaderd is om een werklirdcnreglement samen te stellen. In 1915 werd d^ar het G. O. ingesteld, gevolgd door vele gemeenten, w.o. ook kleine gemeenten. Men heeft er mede bereikt, iat het verantwoorde lijkheidsgevoel is toegenomen. Niet alleen de arbeids voorwaarden worden onder het oog gezien, doch ook het bedrijfsbelang. Spr. toont aan hoe aan den Langendijk het G. O. zou kunnen werken, door hot benoemen van een kleine ommi-sie uit de gascommissie, met vertegen woordigers van het personeel, die het hij de bespre kingen er op aan moeten sturen tot overeenstemming te komen, 's men het eens, dan hebben de raden niet andei's te doen dan het voorstel van het G. O. aan te nemen of te verwerpen. De lange raadsdebatten kunnen dan achterwege hlijven. In het begin «tintte het O. op veel tegenstand, doch de praktijk leert dat het Instituut een basis is om tot samenwerking te komen met 't personeel. In 1919 was het G. O. in 22 gemeenten, in 1929 reeds in 00 gemeenten, 6 provinciën en 4 N.V. overheidsbe drijven ingevoerd. Spr. \erzocht den aanwezigen raadsleden het adres van dc afdeeüng L. steunen, niet alleen in het be lang van de leden doch ook in het belang van het bedrijf. Hierna volgde een aangename discussie, waarha tot sluiting v erd overgegaan. JULIANADORP. Dinsdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk alhier, een openbare zanguitvoering gegeven door het Da meskoor onder leiding van den Directeur den heer C. van der Hangen, uit Den Helder, met welwillende medewerking van mej Aafje Kamp, orgel, en de hee ren Joh. Bakker, tenor Frits van Dierendonck, viool en C. van den Brugge, orgel en het Chr. Dubbelman- nenkwartet, allen uit Den Helder. Het kerkgebouw was bij den aanvang geheel met belangstellende luisteraars gevuld, hetwelk prettig aandeed. De WelEerw. Heer Ds. E. R. Darasté. predikant van deze gemeente, sprak het openingswoord en uitte er zijne voldoening over, dat zoovelen hadden mede gewerkt tot het slagen van dezen avond en eveneens dat de belangstelling zoo groot was. Hij heette dan ook allen hartelijk welkom en sprak voorts eenige waardeerende woorden tot den heer Van der Haagen en zijn koor en tot al de medewerkers uit Den Hel der en hoopte, dat het een goeden avond zou zijn. De bedoeling van dezen avond is, zei spr-, te herden ken den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana en tegelijkertijd de inwijding van dit kerkgebouw, al is dit nu door omstandigheden iets te laat maar de bedoeling is toch om jaarlijks dezen avond te orga niseeren. In het bijzonder werd het Bestuur van de Harmonie „Kunstzin" welkom geheeten, die door hun aanwezigheid blijk geven van samen* te willen werken en de zoo noodige eendracht en saamhoorig- heid wenschen hoog te houden, want. dan alleen is iets te bereiken. Met een kort gebed werd voorts door Z.Eerw. de avond geopend en de verdere leiding over gedragen aan den heer Van der Haagen. Het dames koor zong volgens het programma een tweetal liede ren o.w. „Loof nu den Heere", een melodie uit 1665, en „De Wereld zingt Gods lof" van J. W. Franck, gevolgd door tenorzang van den heer Joh. Bakker, begeleid op het orgel door den heer C. van der Brug ge. Deze nummers waren van Cath. van Rennes en getiteld: „Gij badt op eenen berg alleen", „Mij spreekt de blomm' een tale" en ,,'t Was in de blijde Mei". Vervolgens de heeren Van der Brugge, orgel en Frits van Dierendonck, viool met „Perdonann le lacrime" van Carena en „Menuet" van L. van Beet hoven. Het dubbelmannenkwartet vertolkte vervol gens „Die Vesper'' van L. von Beethoven en „Heute scheid' ich" van C. Isenmann. De eerste helft van het programma werd besloten met een orgelsoli van mej. Aafje Kamp, getiteld „Marche" van Alexander Guil- mant. Na een korte pauze vervolgde het dameskoor met het „Lentelied" van Schumann en „De Mei" van F. Mcndelssohn-Bartholdy, gevolgd door „Mijn Moeder taal" en „Hollandsch liedjevan L. T. Brandts Buys en S. Abramsz, als tenorsolo, daarna voor orgel en viool de Andante uit de le Symphonie van Beetho ven, het Dubbelmannenkwartet met „Zondagswijding" van Fr. Abt en „Matrozenlied" van Jacob Hamel en tot slot het Dameskoor met „Blijf bij ons Heer" van Luise Reichardt en het- Engelenkoor uit „Elias" van Mendelssohn. Het was i*eeds laat geworden toen Ds. Damsté tot sluiting van dezen goed geslaagden avond overging en van verschillende indrukken nog in het kort een ernstig woord tot de in zoo grooten getale aanwezigen richtte en nogmaals dank bracht aan medewerkers en luisteraars, zonder onderscheid en met dankzegging dezen uitnemenden feestavond sloot. Naar wij vernemen, zal den aannemer de heer P. Vee ter te Koegras, gem. Callantsoog, een dubbel woonhuis bouwen op een perceeltje grond, kort bij de sluiswach terswoning aan de Callantsoogervaart. De woningen ko men te staan over de z.g.n. Bermsloot en krijgen dus hun uitzicht op den Rijksweg. Zooals uit de in dit nummer voorkomende adverten tie blijkt, herdenkt de Harmonie „Kunstzin" a.s. Zondag haar 10-jarig bestaan, met het geven van een concert op de muziektent in het Plantsoentje en waarbij zij de welwillende medewerking heeft verkregen van het da- mereangkoor dat zich reeds meerdere malen in de Ned. Herv. Kerk liet hooren. Men raadplege verder de adver tentie. Ook mevrouw Naidoe gearresteerd. Tij dens een aanval van 2000 vrijwilligers op het zoutdepot van Dharasana, Reuter seint uit Dharasana: Mevrouw Sarajini Naidoe, de opvolgster van Gandhi is heden gearresteerd. Mevrouw Naidoe werd gearresteerd terwijl zij toe zicht hield op den inval in het zoutdepot door 2000 vrijwilligers, die trachtten zich een doortocht te banen door de prikkeldraadversperring. Bij een charge met stokken door de politie werden 100 vrijwilligers ge kwetst. Ook de zoon van Gandhi, MaridaJ, en eenige anderen werden gearresteerd. Inval ln het congresbureau te Bombay. Reuter seint uit Bombay: Driehonderd ongewapende en vijftig gewapende po litiebeambten hebben onder leiding van hooggeplaatste Mevrouw Sarajini Naidoe. ambtenaren het bureau van het congres omsingeld en alle functionarissen van het congres onder wie de voor zitter Nariman gearresteerd. Bij de huiszoeking in het congresbureau werden alle aanwezige papieren in beslag genomen. Er werden 14 personen gewond bij een botsing met de politie; zij wer den in h.et ziekenhuis opgenomen. Een intervieuw met Gandhi. De voor waarden van den leider. De „Vorwarts" publiceert een interview, dat de bij zondere correspondent van de „Daily Herald" met Gandhi ln de gevangenis te Poona heeft gehad. Daarbij verklaarde Gandhi, dat hij niet tegen onderhandelingen met Engeland over de invoering van den dominion sta tus gekant is. Volgens dit verslag zou Gandhi bereid zijn om het Indisch nationale congres stopzetting van de burgerlijke ongehoorzaamheid en deelname aan de yoorgenomen Engelsch-Indische conferentie aan te ra den, als aan de volgende voorwaarden wordt voldaan: Ten eerste moet het officieele werkprogram der ge meenschappelijke besprekihgen als het scheppen van een grondwet omvatten, waardoor voor Indië alle es- sentieele elementen der onafhankelijkheid gewaarborgd worden. Ten tweede moet de zoutbelasting worden afgeschaft, het schenken van dranken met hoog alcoholpercentage verboden en de Invoer van buitenlandsche stoffen even eens verboden. Ten derde moeten de politieke gevangenen tegelijker tijd met het stopzetten der burgerlijke ongehoorzaam heid begenadigd worden. De overige zeven punten van Gandhi's brief 'aan den onderkoning kunnen later worden besproken. Deze pun ten omvatten o.a. de afschaffing van een politieke bijzondere wetgeving evenals de halveering der uitga ven voor de gewapende macht in Indië. Patel volgt mevrouw Naidoe op. Reuter meldt uit Dharasana: De oud-voorzitter van de wetgevende vergadering Pa tel is hier aangekomen om de leiding op zich te nemen van de vrijwilligers, die een inval doen in het zoutde pot, met het oog op de arrestatie der leiders vanmorgen. Verscherping van het optreden tegen de civiele ongehoorzaamheid? Gandhi's cam pagne niet langer als geweldloos beschouwd. Uit Simla wordt gemeld: Daar de autoriteiten van meening zijn dat het ge- heele program der Congrespartij thans beslist revolu tionair is en de vernietiging van de regeering en de economische en sociale structuur der samenleving be oogt, overweegt zij, of de actie van deze partij nog lan ger dient te worden behandeld als een met geweldda dige beweging van civiele ongehoorzaamheid en of zij niet dient te worden bestreden met alle mogelijke mid delen voordat zij een volkomen chaos te\yeeg brengt. Een aanval van tweeduizend personen op een zoutdepot. Gistermiddag om zes uur deden tweeduizend vrijwil ligers van Gandhi opnieuw een aanval op het zoutde pot. Zij gaven blijk van een zoodanige verbittering, dat de politie met knuppels tegen hen moest optreden, zoo dat bijna driehonderd personen werden gewond. Een bankinstelling door spaarders belegerd. Honderden spaarders belegerden gister de onder di rectie van Indiërs staande Bank of India te Bombay, om hun gelden op te vragen en hun rekeningen te be ëindigen, als gevolg van het bericht, dat de directeur had deelgenomen aan de operaties tegen de plegers van civiele ongehoorzaamheid, hetgeen de directeur met na druk ontkende. Niets en nergens was wat van den wagen te zien. „Wat zullen we nu moeten doen," vroeg Billy. „Laten wij eenige menschen vragen," zei Lean- der en liep de straat door en sprak een dikken man aan met een rood gezicht, die ln de deur van een slagerswinkel stond. „Nou. wat zelde de man," vroeg Bllly Leander, toen deze was teruggekeerd. „Dat de politie de auto heeft meegenomen." antwoordde Leander. Billy keek erg sip. Het denkbeeld om naar het politiebureau terug te keeren om naar de auto te zoeken, kon hem niet bevallen. Misschien waren de agent en de inspecteur nog in de cel," maar zeker was dat niet en waren ze daaruit reeds bevrijd door de anderen, die op hun hulpgeroep waren toegeloo- pen. Plotseling riep hy: „we moeten hier niet biyven staan, want hoe eerder wy de stad ver laten, hoe beter." „We gaa-n toch niet meer naar het politiebu reau." zeide de prinses, die wenschte, dat zij maar op haar kasteel was gebleven. „Natuuriyk niet," zeide Billy, haar geruststel lende, „maar we moeten toch Iets doen." Jerry deed een voorstel: „Waarom wrijf je niet weer aan Je amulet en vraagt een andere auto." Maar toen Billy dit deed, kwam in plaats van een auto een aardig uitziend klein kereltje met dunne beentjes en een dik, erg rond buikje, die wuifde met Iets, wat op een stuk rabarber leek ln zyn hand. t een gek kereltje, wie is dat nou weer?

Schager Courant | 1930 | | pagina 6