Scbager Courant Radioprogramma HAAR SPROOKJESPRINS Derde Blad. Uit onze Omgeving. ANNA PAULOWNA FEUILLETON C. N. WILLI.4MS0N. LEIDT GIJ ZETTEND LEVEN? .j&é ■IAIL FOSTER'S MAAGPILLEN NIEUWE NIEDORP HOOGWOUD CALLANTSOOG Dinsdag 27 Mei 1930. 73ste Jaargang. No. 8669 WOENSDAG 28 MEI 1930. Hilversum (1071 M., van 12.006.00 n.m. 298 M.) A.V.R.O.: 10.00—10.15 Tijdsein en Morgenwijding. 12.00 —2 00 Middagmuziek door het AVRO-Kwintet, 2.003.00 Gramofoonmuziek, 3.004.00 Naaicursus door Mevr. I. de Leeuwvan Rees. 4.00—4.30 De voornaamste studie- muziek voor piano, 5.005.30 Gramofoonmuziek, 5.30 6.00 Concert door het Tuschinski-Orkest o.l.v. Max Tak, 6.00 Tijdsein, 6.01 Voortzetting concert, 6.30 Koersen Vaz Dias, 6.457.45 Cursus Italiaansch: Beginners en gevorderden; 7.458.00 Gramofoonmuziek. populair pro gramma, 8.00 Tijdsein. 8.019.00 Vereenigingsuurtje met medewerking van Verkade's Harmonie en Zaanlands Mannenkoor; 9.0011.00 Concert door het Omroep orkest o.l.v. Nico Treep, 10.00 Persberichten van Vaz Dias, 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Huizen (1875 M.) N.C.R.V.: 8.159.30 Tijdsein en Morgenconcert, 10.30 11.00 Korte Ziekendienst, 11.0011.30 Gramofoonplaten- •halfuurtje, 11.3012.30 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz, 12.00—12.15 Politieberichten. 12.30—2.00 Mid dagconcert, 2.002.45 Concert, 2.453.15 Lezen van Chr. Lectuur, 3.154.15 Vervolg concert, 4.155.00 Gra- mofoonplatenconcert, 5.006.00 Kinderuurtje, 6.006.45 Gramofoonplatenconcert, 6.457.45 Vijfde Christelijk Liederenuurtje, 7.458.00 Politieberichten, 8.0011.00 Uitzendavond. Spreker: F. Ch. v. d. Vliet. Onderwerp: „De moderne Jeugd"; met muzikale medewerking; on geveer 10 uur Persberichten Vaz Dias. Algemeen© vergadering „Helpt Elkander". Lezing over de Ziektewet. Het voornaamste punt der agenda, van de j.1. Zater dag gehouden vergadering bij den heer C. Slikker, was wel een inleiding over de ziektewet. Spreker, de heer W. v. d. Val uit Alkmaar, begon met de geschiedenis van het ontstaan van deze en andere sociale verzeke ringswetten. waarvan minister Talma de geestelijke vader is, doch die de doorvoering niet heeft mogen beleven. Nu is dan eindelijk, sinds 1 Maart 1930, het veelgewijzigde ontwerp van minister Slotemaker de Bruine in werking getreden en de heer Van der Val is overtuigd dat zal blijken hoe zegenrijk deze wet is, als zij eenmaal goed ingeburgerd zal zijn. Voorloopig zal men nog op tal van moeilijkheden stuiten. Voor een juiste toepassing van iedere wet toch, moet men niet. alleen de wet zelf, maar ook de koninklijke be sluiten, die er betrekking op hebben, goed kennen en tevens de rechterlijke uitspraken bij verschil van mee ning over de toepassing der wet. De ziektewet is echter pas 'n paar maanden in werking, dus moeten de rechter lijke uitspraken nog komen, waarop men zich later be roepen kan. En dat deze zullen komen staat wel vast, want de wet behandelt een zeer moeilijke materie. Moeilijkheden ondervindt men al dadelijk, wanneer men wil bepalen, wie wel en wie niet onder deze wet vallen. Spreker geeft daarvan verschillende voorbeelden, die we niet zullen weergeven, want twijfelgevallen dienen naar onze meening toch op zichzelf beschouwd en niet on doordacht met andere vergeleken te worden en daar voor dient men zich tot een ter zake kundige te wenden. Ook bij het vaststellen van de uitkeering komt men voor een eigenaardigheid te staan. Voorgeschreven is 80 van het dagloon, dat tot f 8 in aanmerking wordt genomen (van het meerdere wordt niet uitgekeerd), dus kan ten hoogste f 6.40 per dag uitgekerd worden. De wet zegt echter letterlijk 80 uitkeering aan „geld". Men kan dus de opvatting hebben, dat de mo gelijkheid bestaat daarenboven nog versterkende- en gewone levensmiddelen, kleeding enz. te verstrekken. Op die manier zou men dan toch bij ziekte tot een uit- door Een der meest interessante romans uit de bekende Society-Reeks; Uitgave Van Holkema en Warendorf, Amster dam. 15. Terras hart bonsde in haar borst. Emmeline was bij haar komen binnenloopen, was op haar toegesprongen en had haar de japon uitgetrokken, welke zij bezig was te passen. Het had het meisje toegeschenen, dat zij den moed miste om Philips te ontmoeten, maar Emmeline (die een deel van de twintig duizend zou krijgen, als alles goed ging) smeekte haar en zei, dat de toestand wanhopig was. De juffrouw moest dien heer ontvangen, anders liep de boel spaak; en zij moest dadelijk naar hem toe, want hij was niet in een stem ming om te willen wachten. Het meisje had haar eigen zwarte japonnetje op een stoel gegooid om het witte te passen en het beste, was dit maar weer aan te trekken; niets van Julia, dat eenvoudig was om dicht te maken, was gereed. Emmeline trilde van angst, dat zij haar zoo belachelijk eenvoudig gekleed naar meneer Philips moest sturen; maar zelfs dat was beter dan zijn geduld op de proef te stellen. „Ik begon er al over te denken, dat u mij voor den gek hieldt," zei Hartley Philips. Maar zijn stem klonk minder hard, dan hij wel van plan was geweest Hij keek het meisje strak aan, een raak antwoord verwachtend. Als zij niet Juliet Divine was geweest, had hij kunnen denken, dat zij er angstig uitzag. Maar er zou heel iets noodig zijn om de Miljoen Dollar Pop uit het veld te slaan. Hij begon te gevoelen, dat er iets geheimzinnigs in haar manier van doen was. „Well.. waarom zegt u niets?" vroeg hij. „Ik weet niet. wat te zeggen," erkende Terry. „Heeft u geen enkele verontschuldiging voor het feit dat u mij twaalf maal wegstuurde? Ik wil de waarheid weten, begrijpt u? Doe geen moeite een stuk of wat V.vc leugentjes te verzinnen, juffrouw Divine!" hoewel ziekte vaak tot grootere uitgaven dwingt dan de gewone kosten van levensonderhoud, toch zeker niet de bedoeling van den wetgever zal zijn geweest Spreker wees ook op een tegenstrijdigheid met de ongevallenwet Bij een ongeval wordt volgens de laatste wet 70 uitgekeerd. Er bestond dus mogelijkheid dat de gevolgen van een ongeval aangegeven werden als ziekte (waarbij 80 uitkeering plaats had). Zooals we reeds lazen, heeft de Tweede Kamer deze week daar juist in voorzien, door een wijziging van de ongevallen wet. De „tijdelijke" uitkeering (6 weken) wordt van 70 op 80 gebracht, de vaste „rente" blijft gehand haafd op 70 Heel mooie bepalingen geeft de wet over uitkeering bij bevalling voor gehuwde vrouwen. Uitkeering en duur zijn zoo, dat geen vrouw in loondienst in den tijd voor, tijdens en na de bevalling schade zal behoeven te ondervinden van haar werkzaamheden. De ongehuwde moeder is echter nog op liefdadigheid aangewezen. Er zijn op het oogenblik 52 kassen, waarbij de werk gevers aangesloten kunnen zijnvan het goede wat al te veel. zegt spreker. Hij virdt n gang van zaken bij de bedrijfsverenigingen nor; t schitterend. Hierbij is de patroon controleur en i If de eerste weken uitkeering voorschieten, wat allerlei misstanden aanleiding geeft. Wel is de r:':-:ie meestal lager dan bij de overheidsorganen, die f 2.30 van elke f 100 loon vragen, maar men mag niet vergeten, dat de kassen van de bedrijfsvereeniglngen het recht tot navordering hebben vastgelegd. Als de heer Van der Val tenslotte tot de vraag komt of de particuliere fondsen nu overbodig zijn geworden, meent hij die te moeten beantwoorden met: neen. Zij zijn nog nuttig voor de werknemers, die nu juist niet in loondienst zijn in den zin der wet en ook voor de verzekering van de 20 van het loon, die niet wordt uitgekeerd. De behandeling van de overige agenda-punten kort samenvattend, nemen we uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. ter Burg en van de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer C. Wuis over, dat het ledental der vereeniging is vermin derd met 3 en thans 122 bedraagt, terwijl het aantal donateurs 9 bleef. Het aantal uitkeeringen was dit jaar hoog; totaal 119 tot een bedrag van f 714. Op 1 Mei 1929 was het bezit f 1042.27%, op 30 April 1930 f 853.93. Over het afgeloopen jaar dus een nadeelig saldo van f 188.34% Door te weinig belangstelling is men niet tot oprichting van een begrafenisvereeniging gekomen. De bescheiden van den penningmeester worden door de heeren J. Kuut en T. Zon nagezien en in orde be vonden en de aftredende bestuursleden, de heeren C. Wuis, J. de Graaf eri D. Koorn met groote meerder heid van stemmen herkozen. Daar de spreker vroeg moest vertrekken, konden en kele vraegen niet behandeld worden. Men besloot nu schriftelijk inlichtingen in te winnen. De heer A. Kooi man stelde voor de uitkeering weer te verlagen tot het oorspronkelijke bedrag, nu men dit en ook het vorig jaar achterultgeboerd was. Men zal echter voor het komende jaar de f 6 uitkeering handhaven. Voorzitter, de heer M. Pennekamp, sluit daarop de vergadering. Onder groote belangstelling en begunstigd door mooi weer, hield de vereeniging „Sportlust" Zondag een handicap-draverij van geregistreerde paarden. De eerste prijs, groot f 200, werd gewonnen door Kapt. de Bruane van W. Visser, Beverwijk; tweede prijs f 75, Politesse van A. P. Langedijk, Velsen; derde prijs f 25, Meteor van K. Hart, Medemblik; vierde prijs f 10, Nor- terman B van N. Spaan, Schagen. Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna, op Woensdag 28 Mei 1930, des namid dags te drie uur ten Raadhuize. Punten ter behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen: a. dankbetuigingen van mej. S. Siffefs en den heer L. C. J. Olree voor de ontvangen geschenken in verband met de bemoeiingen bij de revaccinatie's. b. verslag van de Gezondheidscommissie gezeteld te Schagen. c. idem van den Keuringsdienst van vee en vleesch te Den Helder. d. de suppletoire begrooting voor 1929 is door Ged. Staten goedgekeurd d.d. 2 April 1930 no. 146. e. nadere mededeelingen van den heer De Vries om trent het vervolgonderwijs. f. de kosten van stichting en inrichting der R.K. school te Breezand hebben bedragen f 40766.40. g. bij beschikking van den Minister van Financiën d.d. 14 Mei j.1. is aan deze gemeente een voorschot ver leend van f 9650.ter uitbetaling aan drie landarbeiders tot bekoming van een plaatsje bedoeld bij de Landar- beiderswet. h. procesverbaal van kasverficatie bij den Gemeente ontvanger. j. bij besluit van Ged. Staten d.d. 30 April j.1. is voor deze gemeente één der bedragen vastgesteld, waar naar ingevolge de wet op de finantieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeente, de uitkeering zal worden berekend. „Ik zeg geen leugens," zei zij kortaf. „Mijn lieve kind, maak dat den duivel wijs!" schaterde Philips. Het was al erg genoeg, dat vader en Julia die ruwe woorden, die de nonnen zoo afschuwelijk vonden, ge bruikten. Terry was beleedigd, dat een vreemde Julia (zooals hij meende) zoo luchtig behandelde. Het kwam in haar op, dat zij ter wille van Julia diende te protes teeren en de uitdrukking van de zachte, maar koppige Mary Desmond, maakte het gezicht van Mary's dochter hard. „Ik wist niet dat men het woord „duivel" bezigde, behalve misschien tegenover zijn eigen familieleden. Of misschien wordt het gebruikt door heel ruwe menschen, zei zij ferm. Hai'tley Philips was uit het veld geslagen. Het schep seltje sprak net als een kind! Het verwijt was zoo ko misch geformuleerd, dat hij lust had om te lachen, maar hij durfde niet goed. Hij voelde dat de bordjes verhangen waren. Hij was gekomen om verwijten te doen en nu kreeg hij er zelf van langs. Ongetwijfeld waren dat zoo de maniertjes van de kleine kat. Zij nam het heft in handen ^en daagde hem uit Waarschijnlijk zocht zij naar een uitvlucht om van de heele zaak af te komen, maar die zou hij haar niet verschaffen. Al had hij ook gedreigd, dat hij een ander zoeken zou voor de reis met het jacht, als zij zich niet strikt aan de afspraak hield, op het oogen blik zou hij niemand weten, die zoo uitstekend aan alle elschen voldeed als zij. „Ik vraag u excuus," zei hij, terwijl zijn oogen nauw- lijks flonkerden. „Ik* neem mijn woorden terug, met „duivel" en al. Maar u moet toegeven, dat lk reden heb om verdrietig te zijn. U hadt net zoo goed New- York kunnen verlaten en ons een leelijke poets hebben gebakken." „O, nee, zoo Iets zou Ik nooit doen!" riep Terry uit. Haar blos maakte op Philips den Indruk van zeer natuurlijk te zijn; veel poeder en verf gebruikte zij waarschijnlijk niet, anders kon zoo'n blos haar wangen niet bedekken. „Ik heb wel gedacht, dat men op u aankon," zei hij vriendelijk. „Ik ben blij, dat ik gelijk had. Overigens u ziet er niet naar uit, of u ziek is geweest. Integen deel, u ziet er wel tien jaar jonger uit dan toen ik u de vorige maal zag." „Dat is niet te hopen!" riep Terry en bloosde toen nog heviger. Het bloed, dat tot aan haar voorhoofd steeg, bracht de tranen in haar oogen. Philips kon niets anders doen dan lachen ditmaal. „Ik zie uw bedoeling," zei hy. „Daar u de vorige maal En hebt gij last met uw spijsvertering Gebruik dan Foster's Maagpillen, het ideale laxeermiddel, hetwelk den stoelgang volkomen regelt. f0.65 per flacon. Alom ver- k. voor de toegezegde f 300 voor aankoop van een geschenk voor het Gouvernementsgebouw is een licht kroon aangekocht. I. dankbetuiging "van „Ormenio" voor de beschik baar gestelde medaille. m. de aangevraagde voorschotten voor den bouw van 36 arbeiderswoningen zijn door het Rijk toege kend: de bouw dezer woningen is opgedragen aan J. Vlaming Cz. alhier. n. bericht van het Dag. Bestuur van den Anna Pau- lownapolder inzake bijdrage in de kosten van wegen verbetering. 3. Benoeming van een chauffeur-werkman voor den ophaaldienst voor vuilnis. De voordracht luidt: 1. H. van Twuiver, 2. C. Verbrugge en 3. M. Kramer. 4. Aanvraag van het Bestuur der Chr. School om beschikbaarstelling van gelden uit de gemeentekas, voor het aanbouwen van een leermiddelenkamer en het aanbrengen van centrale verwarming. 5. ^Verzoeken om tegemoetkoming in de kosten van vervoer van leerplichtige kinderen naar de o.l.-school I van R. Windsma, J. van Drie en B. Postma. 8. Voorstel tot wijziging van het rioleeringsplan op het bouwterrein „Ceres" voorzoov.eel de uitloozing be treft 9. Voorstel tot aankoop van een motorrijwiel uitslui tend ten dienste van de politie. 10. Verzoek om een voorschot Ingevolge de bepaling gen van de Landarbelderswet van N. Spigt. II. Verzoek van C. Wisse om zijn gekochte bouw terrein met één Meter uit te breiden. 12. Voorstel om voor de uitvoering van de besluiten van den Raad met een burgerrechtelijke strekking in- plaats van het college van Burgemeester en Wethou ders, den Burgemeester aan te wijzen. 13. Voorstel om aan het G.E.B. kapitaal te verstrek ken, teneinde de kosten van uitbreidingen te kunnen bestrijden. 14. Rondvraag. Geboren: Clara Maria, dochter van M. van den Berg en van C. A. Wowijs; Antonia Petronella, dochter van J. M. Verdegaal en van J. C. Alkemade. Ondertrouwd: Peter Girmann, oud 21 Jaar, schilder, en Trijntje van den Hoeven, oud 19 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. Jan Delver, oud 29 jaar, korporaal-machinedrijver, wonende te Den Helder en Lena Maria den Haan, oud 23 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paulowna. Wiebe Bakker, oud 23 jaar, bloemistknecht, wonende te Den Helder en Jannetje Hij man, oud 20 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Pau lowna. Getrouwd: Hendricus Johannes Straathof en Petro nella Angevare; Dirk Keppel Meinetje Raap. Voor de betrekking van chauffeur-werkman bij den Reinigingsdienst in deze gemeente, wordt het volgende drietal ter benoeming voorgedragen: H. van Twuijver te Wieringerwaard; C. Verbrugge en M. Kramer te An na Paulowna. Openbare verhuring van het grasgewas aan de zeedij ken op Zaterdag 24 Mei 1930. Van midden tusschen paal 125 en 124 tot paal 122, vo rige huurder C. Voorhuizen voor f 35, thans H. Kranen burg voor f 24; Van paal 122 tot paal 118 v. h. J. Kra nenburg voor f 52, thans id. voor f 55; Van paal 118 tot paal 114 v. h. C. Voorthuizen voor f 56, thans id. voor f 25; Van paal 114 tot paal 110 v. h. C. Voorthulzen voor f 76, thans J. Blaauboer Dz. voor f 30; Van paal 110 tot paal 106 v. h. J. Blaattboer voor f 64, thans J. H. Krouwel voor f 35; Van paal 106 tot paal 102 v. h. G. Hollander voor f 78. thans P. v. Twuiver voor f 25; Van paal 102 tot paal 98 v. h. R. Meeldijk voor f 76, thans id. voor f 45; Van paal 98 tot paal 94 v. h. R. Meeldijk, voor f 80. thans id. voor f 45; Van paal 67 tot paal 62 v .h. G. C. van Balen Blanken voor f 30, thans L. de Jong voor f 20; Van paal 62 tot paal 58 v. h. R. Meeldijk voor f 55, thans id. voor f 10; Van paal 58 tot paal 54 v. h. G. C. van Balen Blanken voor f 65, thans T. Ren tenaar voor f 10; Van paal 52 ott paal 48, v. h. L. de Jong voor f 70. thans id. voor f 30; totalen respect, vorige huur f 737, thans f 354. Voor de andere perceelen hebben zich geen huurders aangemeld. niet ouder leek dan een en twintig, zou u nu, tien jaar jonger, een kind van elf moeten zijn. Ik schijn van daag onhandig te wezen. Maar dat doet er niet toe; daar u goed en wel is en van plan om uw woord te houden, zullen we wat voorbij is, laten rusten. Ik moest zeker weten, of u hersteld was en in staat uw contract na te komen; en ik ben ook gekomen om u mee te deelen dat ik uz elf hier zal komen halen, ongeveer twee uren, voordat de „Silverwood" vertrekt; Ik breng u dan aan boord. Meneer Sheridan is verhinderd. Ik hoop, dat het u niet kan schelen?" „Ik... ik heb er nooit over gedacht, dat hij zelf mij zou komen halen." zei Terry. De Miljoen Dollar Pop nederig! Philips kreeg een verbazend aantal nieuwe gezichtspunten op haar karak ter. Maar na iedere nieuwe verbazing, zei hij tot zichzelf, dat dit alles bij het spelletje hoorde. Zij oefende zich slechts op hem om te zien, welken indruk zij als ingénue later op Sheridan zou maken. Hij besloot Miles hier voor te waarschuwen, -want diens behandeling van Bet- ty bewees, hoe zwak hy in sommige opzichten tegen over de vrouwen was. „Dat is dan in orde," antwoordde Philips vroolijk, ter wijl hij voortging met juffrouw Divine de noodige in lichtingen te verschaffen. Hij zou overmorgen om tien uur haar komen halen met een taxi, want zijn eigen wagen was stuk; (Julia zou dadelijk begrepen hebben dat dit een leugen was) er zou een tweede taxi zijn voor de bagage; redelijk gesproken kon zij net zooveel mee nemen als zij verkoos; het jacht zou om twaalf uur vertrekken. Terry bedankte hem voor alles. Geen enkel vrijmoe dig beweren, geen enkele nieuwe afpersing! Het spel was inderdaad goed overlegd. Philips begon het aardi ger te vinden, dan hij eerst wel gemeend had, want de tact en ongekunsteldheid van het meisje bevielen hem. Zijn eigen slimheid beviel hem eveneens, want hij zei tot zichzelf, dat hij volstrekt niet van plan was erin t» loopen. Terwijl zijn auto een gedwongen rustkuur moest hou den wegens het verkeer in Fifth Avenue en de Vier en Dertigste Straat, glipte een purperkleurige limousine in een smalle opening langs zijn eigen wagen. Philips her kende het ding met een oogopslag en keek de persoon, die erin zat, aan: Betty Sheridan. Miles was de eenlge menschelijke ziel, die door den ouderen man bemind werd, en door de gehechtheid aan zyn vriend, kon hij Betty niet uitstaan. Terwijl hij in zijn auto gezeten, fronste tegen haar in het kleine elegante wagentje, ging er een stroom van haat uit naar het bekoorlijke figuur tje, dat een fraai toilet droeg van mauve, goed overeen Vergadering van de Middenstandsvereeniging oop Zaterdagavond jl. in de Prins Mali rits alhier. Na opening door den voorzitter, den heer C. v. d. Hangen, wordt medegedeeld, dat de etalagewedstrijd zal doorgaan en zoo mogelijk Woensdag a.s. te 5 uur geopend zal worden. De jury bestaat uit de dames Mevr. Brouwer-Visser en mevr. Zwagerman-Vel en de heeren J. B. Wilken. K. Groot en II. Wilbrink. Volgt verslag van de gehouden vergadering der K. v. K. te Alkmaar, welk verslag voftr een ieder ter le zing verkrijgbaar is. Nog wordt medegedeeld, dat nu de vereeniging is aangesloten bij het. Bureau van Advies afd. K. v. K., ieder lid gratis advies kan krijgen op ndministratief- technisch- en juridisch gebied, Voor deze omgeving is het gescliikste adres te Schagen bij Advocaat Buis kool. Men vervoegt zich echter eerst even hij den heer Schmalz. Men kan zich evenwel ook vervoegen te Alkmaar of Den Helder. De notulen worden gelezen door den'wn. secretaris, den heer Keetman, en worden onder dank goedge keurd. De heer K. Toornstra brengt verslag uit van de re kening van den penningmeester, den heer II. Schel- tus, een en ander wijst een voordeelig saldo aan van f 1.45. Met een woord van dank aan den penning meester wordt de rekening goedgekeurd. Volgt bestuursverkiezing, wegens aftreding van A. Prins (herkiesbaar), K. Brouwer (niet herkiesbaar). Gekozen worden A. Prins en Jb. B. de Jong. Beiden nemen de benoeming aan. Hierna volgt bespreking tentoonstelling. Het be stuur met commissie krijgt machtiging te verzoeken aan de heeren P. Zwagerman en P. Band om ook in de commissie zitting te nemen en den Weïed. Heer A. Visser, Burgemeester, het eere-voorzitterschap te willen aanvaarden. Besloten wordt met de Schutkermis festiviteiten te organiseeren, zooals harddraverij, wielrennen, volksspelen en ditnoodigingen aan rijvereenigingen Een onderzoek zal worden ingesteld wat of'het mees te volk zal trekken. Den heer Brouwer wordt dank gebracht als aftre dend bestuurslid, voor hetgeen hij tijdens zijn zitting als zoodanig voor de vereeniging heeft gedaan. In de rondvraag brengt de heer A. Prins, die nu het secretariaat weer zal waarnemen, dank aan den heer J. Keetman, voor zijn bereidwilligheid om de zaak eenige maanden voor hem waar te nemen. De heer Keetman dankt, de heeren v. d. Ilaagen ert Faus voor hun onderricht, houtsnijcursus, in de hoop, lat «le heeren den zoo nuttigen cursus den volgen den winter zullen willen voortzetten. De voorzitter deelt mede, dat de cursus cartonnage- werk is begonnen, en wordt gehouden te Oude Nie- dorp, onder leiding van den heer J. Schroevers. Aan B. en W. zal bericht worden gezonden met dank voor het gebruik van een schoollokaal. Hierna sluit, voorzitter de vergadering met een woord van dank voor de aangename en prettige be sprekingen. Naar we vernemen, is onze plaatsgenoot, de heer G. A. Koedooder ingedeeld bij de politietroepen te Nieu- wersluis. Het. departement Hoogwoud der Maatschappij tut Nut van "t Algemeen, vergaderde op 23 Mei j.1. des avonds 8 uur, ten huize van den heer J. Modder. Aanwezig 11 leden. Na opening doot' den Voorzitter, volgt lezing de? notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Als ingekomen stukken komen o.-m. ter tafel, de verslagen van de Spaarbank en de Floralia-vereeni- Rinff. Tot commissaris van de Spaarbank wegens vaca ture door wijlen C. Pijper, wordt gekozen de heer I, Hoekstra, die de benoeming aanneemt. Als afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering wordt, bij acclamatie gekozen Ds. Spaargaren en als plaatsvervanger de heer I). Breebaart, die beiden met deze benoeming accoord gaan. Voor de vacature wijlen C. Pijper wordt met 10 van: de 11 stemmen in het bestuur van het departement ge kozen de heer P. Donker Jz., terwijl als secretaris wordt benoemd met. 10 van de 11 stemmen de heer I). Breebaart. De nieuwe gekozen bestuursleden ne men beiden hunne benoeming aan. Besloten wordt om als plaats van vergadering voor het. volgend jaar café O. M. Schermer vast te stellen. Bij de rondvraag brengt Voorzitter den afgetreden, secretaris dank voor diens verrichte werk in het be lang van het departement, waarna sluiting volgt. Als bijzonderheid zij vermeld, dat bij den heer P. Vos aan een stengel drie tulpen bloeien, terwijl het bovenste blad rood-wit-groen gekleurd is. komend met de tint van haar limousine. Hij zou blij geweest zyn, als haar auto yermorzeld en versplinterd was en zij eveneens! Als zy dood was, zou het voor Miles niet langer noo dig zijn om zijn treurige „farce" voort te zetten aan boord van de „Silverwood", om zoodoende de schuld zijner vrouw op zijn eigen schouders te nemen. Philips was niet in staat om rustig te denken over Betty's heerlijke toekomst, die Miles' opoffering haar schen ken zou. Haar scheiding van hem, de groote uitkeering, die zij krijgen zou, groot genoeg om haar huwelijk mogelijk te maken met den man, dien zij beminde; Prins di Salvano. Philips wenschte, dat hij haar van morgen niet had gezien! Alsof die stroom van haat haar bereikt had en haar een electrischen schok had gegeven, draaide Betty haar hoofd om en keek regelrecht Philips aan, voordat hij tijd had gehad om zijn oogen van haar af te wenden en te doen alsof hij haar niet zag. Uiterlijk waren zy goede vrienden. Ofschoon Betty het kon weten, dat Philips het vertrouwen van Miles had, werd er verondersteld, dat hij, zooals 'eder ander, niets afwist van de spanning tusschen haar en haar man. Betty logeerde bij een vriendin in Greenwlch en het huis in New York werd nieuw geschilderd, een goed excuus voor Miles' verblijf in zijn atelier. Men was overeen gekomen, dat de we reld niets zou weten, omdat er niets te weten was, tot dat de waarheid door het jachtuitstapje bekend zou worden. Ondertusschen maakte mevrouw Sheridan den indruk van een veronachtzaamde vrouw te zijn, wier droomerig voorkomen zeer belangwekkend was in haar lavendelkleurig gewaad. Zij wendde haar gelaat tot Philips, een gelaat, dat in trekken en kleur niet veel veranderd was gedurende de zeven jaren, die verloopen waren, sinds Terry Desmond naar haar had gekeken uit een bovenvenster der „Blau we Maan". Maar de ronding was verloren gegaan, want Betty had aanleg om dik to worden en toen had zij zichzelf op een streng dieet gesteld en allerlei medicij nen ingenomen, zoodat haar wangen nu dun waren in plaats van rond. Hierdoor zag zij er bijna, zoo niet ge heel, uit naar haar leeftyd: acht en twintig. Maar het maakte haar Interessanter, minder leek zij nu op een poppetje van een Kerstkaart of op een van een bonbon doos. Haar gouden haar was even misschien nog meer goud als vroeger en haar turkoois blauwe oogen hadden aan uitdrukking gewonnen door de artistieke, donkere tint van haar oogharen en wenkbrauwen, die deze vroe ger hadden gemist Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 9