SchagerCourant Raad Anna Paulowna. HING Vierde Blad. Zaterdag 31 Mei 1930. 73ste Jaargang. No. 8671 Vergadering van dein Raad op Woensdag 28 Mei 1930, des middags 3 uur. De Raad is voltallig. Voorzitter de heer G. J. Lovink, burgemeester, secretaris dc heer C. Keijzer. Met een woord van welkom opent de Voorzitter de vergadering, waarna de notulen door den secretaris worden gelezen, die onveranderd woerden goedge keurd. Naar aanleiding van dc notulen merkt de heer Komen op dat hij met de vraag over de zekerheid niet bedoelde als zou dc heer Nuij in mindere mate die zekerheid bieden, maar juist met het oog op meerdere zekerheid. De Voorzitter zegt dat dit is begrepen en in dien zin de notulen ook zijn samengesteld. Wat de aansluiting aan de waterleiding betreft, deelt de Voorzitter mede, dat B. en W. met verschil lende menschen hebben vergaderd en met buitenge woon veel genoegen. In het achterste gedeelte van den Schorweg staan bijna alleen arbeiderswoningen, waarvoor voor aansluiting f 10 bijdrage moest worden betaald, doch dat vonden ze geen bezwaar. De aan sluiting van het verdere gedeelte van den Schorweg bleek niet mogelijk en die van den Kneesweg niet verder dan tot R. Waiboer. Over die van Veerweg en Lotweg moet nog ernstig worden onderhandeld en Krommcitoeht bleek niet mogelijk. De rest is echter voor elkaar. De heer Kuiken zegt, dat de aansluiting van de Krommetocht juist voor de nieuwe huizen noodig is. De Voorzitter zegt dat B. en W. dat ook wel voelen, maar B. en W. houden zich aan de 60 De heer Keuris merkt op dat de menschen niet goed begrijpen hoe het mot de bijdrage zit, er zijn b.v. 2 boeren, waarvan de een met meer koeien minder moet bijdragen dan de ander met minder koeien. De heer Koorn zegt dat hom ook is gebleken, dat er een groot misverstand bestaat. Er zijn menschen die mecnen dat onder de bijdrage is begrepen de kosten van het water. De Voorzitter zegt dat toch uitdrukkelijk is gezegd, dat b.v. bij dc extra bijdrage ad f 10 komt de kosten van het water ad f 12, dus totale kosten f 22.Maar toch wilden do menschen aansluiting, want nu moesten ze voor water soms wel f 1.75 per week be talen. Die' de regeling niet weten, zijn dan zeker niet ter vergadering geweest. De heer Rezelman vraagt of de 60 voor eiken weg afzonderlijk moet worden bereikt, Spr. be schouwt het als één uitbreiding en vindt het beter niet voor eiken weg zich te houden aan 60 Dat zou onbillijk zijn tegenover sommige wegen. Dc Voorzitter zegt dat B. en W. zich tenslotte door elkaar aan de 60 houden, opdat ze dan gedekt zijn voor den Raad. De heer Komen vraagt of de aanleg spoedig zal ge beuren, de menschen zien reikhalzend naar het water uit. De Voorzitter deelt mede, dat Anna Paulowna het e»erst aan de beurt is. De mededeelingen en ingekomen stukken. Ten aanzien van de mededeelingen die reeds ver meld zijn in ons nummer van Dinsdag 1.1., deelen wij mode, dat omtrent het vervolgonderwijs van den heer De Vries een schrijven was ingekomen, berich tende, dat het dc Voorzitter was geweest die zich in ongunstigen zin over dc manier waarop het onder wijs was gegeven, had uitgelaten. Aan den heer De Vries was toen een uittreksel uit de officieele notu len gezonden, maar als antwoord daarop kwam van den hoer De Vries bericht in dat blijkens het raads- verslag in dc Schager Courant van 30 Maart, door den Voorzitter was gezegd, dat zij die graag geschie denis leenden; dat thuis wel konden doen en voorts dat wat het geven van handwerkonderwijs betreft, dit onderwijs door Alegro wordt gegeven en als de Voor zitter het vooraf geweten had.die leerlingen naar Alegro zouden zijn verwezen. Uit het verdere schrij ven van den heer De Vries blijkt dat dit de gewraak te opmerkingen zijn. Do Voorzitter zegt, dat de heer De Vries de in lichtingen dus heeft uit dc nieuwsbladen. Die tc vra gen daar waar hem die volledig zouden zijn ver strekt, beeft hij onnoodig geoordeeld. Ik wil alleen zeggen: Waren B. en W. niet tevre den geweest over het vervolg-onderwijs, wij zouden immers het vorig jaar niet voorgesteld hebben, daar voor vergoeding te geven. Jammer, dat door het zeer onpractische optreden van den heer De Vries, dit jaar, naar hij zelf verklaarde, het onderwijs daar onder heeft moeten lijden. Wij zullen verder dit stuk maar voor kennisgeving aannemen. Alleen zullen B. en W. m ook de Burge- mester zich de vrijheid voorbehouden het onderwijs en wanneer zij dat noodig oordeelcn, ook de manier van onderwijs besproken met den Raad, zoo dikwijls en wanneer B. en W. of dc Burgemeester dat noodig •f wcnscheBjk oordeelen. De bouwkosten te hoog. Aan de gemeente is een voorschot verleend van f9650, ter uitbetaling aan 3 landarbeiders tot heko- ining van een plaatsje bedoeld bij de Landarbeiders- wet. Daarbij heeft de Minister opgemerkt, dat voor bedoelde aanvragen, Gecnse. Nuij en Koopman, de bouwkosten der huizen op f3000 werden uitgetrokken. Geoordeeld wordt echter, dat die bouwkosten niet meer dan f2700 behoeven te bedragen, doch waar reeds met de werkzaamheden was begonnen, zijn de bouwkosten voor twee woningen op f2800 bepaald en is het voorschot dus van f 10.050, teruggebracht tot f 9.050. De heer Kuiken merkt op dat het maken van spouwmuren toch weer kosten met zich brengt. De Voorzitter zegt, dat voordien de bouwkosten ook f2200 mochten bedragen. De nieuwe finantieele verhouding. Naar aanleiding van een besluit van Ged. Ctaten, waarbij voor deze gemeente één der bedragen is vastgesteld, waaraan ingevolge dc wet op de finan tieele verhouding tu9schen het Rijk en de gemeente, de uitkeering zal worden berekend en mede in ver band met de berekening door de Yerceniging van Xederl. Gemeenten, deelt de Voorzitter het volgende over die finantieele verhouding mee: Oude toestand. a. uitkeering kopgeld ingev. wet 1897 (berekend naar het aantal inwoners op 1 Jan 1930) f11511.17 b. uitkeering art, 10 wet 1897 (Jaarw. B. en S.) f 600.— c. 50 opcenten pcrsoneele belasting (blij kens opgaaf Insp. Dir. bel. d.d. 3 Maart 1930 bedroeg de hoofdsom tot dien da tum reeds f7230.20) f 3615.10 d. plaatselijke inkomstenbelasting f65000.— f80726.27 Nieuwe toestand. 1. uitkeering naar getal inwoners uit gem.-fonds (opgaaf ver. van Noderl. gemeenten d.d. 19 Mei 1930) f 4706S.63 2. uitkeering jaarwedden Burgemeester en Secretaris f 3000.— 3. 3/4 opbrengst hoofdsom grondbelasting naar 1929 berekend) f 8856.30 4. opcenten personeele belasting, indien de druk ongewijzigd gehandhaafd b lijft: Alle grondslagen. 10 leeningsfonds 20 provincie 50 gemeente 80 f5784.16 4e en 5e grondsl. 80 leenings fonds volgens opg. Insp. Dir. bel. (1929) f1801.59 f 7585.75 f73740.88 Oude toestand Nieuwe toestand f 80726.27 f 73740.88 Tekort f Opbrengst gemeentefondsbelasting in deze gemeen te geraamd op f43835.—. Aantal opcenten (indien het peil der uitgaven gelijk zou blijven f 6985.39:4.38.35 16. De Voorzitter wijst echter op de meerdere uitgaven in de toekomst, als reinigingsdienst en uitgaven voor buitengewoon onderwijs en B. en W geven dan ook in overweging om den raad van de Ned. Vereeni- ging en van alle politieke partijen op te volgen en Je toestand, wat de opcenten betreft, voorloopig te laten als hij was. De heer Keuris merkt op, dat de toestand toch in ieder geval voor de burgerij gunstiger wordt, wat de Voorzitter beaamt. Het bericht van het Dag. Bestuur van den Anna Paulownapolder inzake de bijdrage in de kosten van wegverbeterinig en behelzende de mededeeling dat met waardeering voor de goede bedoeling de door den Raad gestelde voorwaarden niet kunnen worden aanvaard, geeft geen aanleiding tot bespreking. Ingekomen is het gemeenteverslag, dat door den heer Baken wederom op de bekende goede wijze is verzorgd en dat door de grafische voorstellingen vol gens den Voorzitter inplaats van een dor verslag, tot een interessant verslag is gemaakt. In 6 jaar is het zielental in de gemeente met ruim 1000 toegenomen. Meester heeft het verbruid. Van den heer De Vries, huurder van een der ge meentewoningen, is een schrijven ingekomen, mel dende dat door hem in de slaapkamer een vaste waschtafel is laten maken, waarvan de aanlegkos- ten f30 bedragen. Waar bij eventueel vertrek uit de gemeente deze vaste waschtafel in de woning blijft, verzoekt adressant deze aanlegkosten voor rekening der gemeente te willen nemen. Naar aanleiding van dit verzoek brengen B. en W. het volgende advies uit: Wanneer de huurders zelf zonder aanvraag of machtiging van B. en W. maar overgaan tot aan koop en plaatsing van waschtafels e.d., behoeven M. cn W. niet meer rond te gaan en behoeven zij zeker geen begrooting meer saam te stellen. B. en W. stel len dan ook voor niet aan het verzoek te voldoen en den heer De Vries te berichten, dat hij zonder «oestemming van B. en W. niets aan het huis mag breken of veranderen en bij vertrek het huis heeft op te leveren in goeden en onveranderden staat. De Voorzitter merkt nog op, dat toestemming ge vraagd had behooren te worden, B. en W. zijn niet heelemaal ongenaakbaar. De heer Kuiken erkent, dat de heer De Vries er over had moeten praten. De heer Jonker zegt, dat dit de eerste keer is en vraagt, of B en W. niet zouden antwoorden dat het in 't vervolg niet meer mag geschiedena De Voorzitter zegt. dat B. en W. elk jaar bij den heer De Vries aan huis komen vragen, of er nog wenschen zijn. De heer Van der Ham acht het gewenscht dat het als regel gevraagd wordt, doch heeft, als we hem goed verstonden, geen bezwaar het nu toe te staan. De heer Stammes merkt op, dat B. en W. al eens een standje hebben gehad dat er te veel aan de ge meentewoningen gebeurde. Een benoeming. Voor de betrekking van chauffeur-werkman voor den ophaaldienst voor vuilnis waren 36 sollicitanten. De door B. en W. opgemaakte voordracht luidt: 1. H. van Twuij- ver, 2. C. Verbrugge en 3. M. Kramer. Nadat de raad een oogenblik in comité was geweest en de openbare vergadering weer was geopend, wordt de heer Van Twuiver met 8 stemmen benoemd. 2 stem men werden uitgebracht op den heer Kramer, 1 op den heer Verbrugge. De centrale verwarming in de Christelüko school. Aan de orde l^omt de aanvraag van het bestuur der Christelijke school om beschikbaarstelling van gelden uit de gemeentekas, voor het aanbouwen van twee lo kalen aan die school, het aanbouwen van een leermid delenkamer en het aanbrengen van centrale verwarming Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat advies aan den Inspecteur is gevraagd, en deze kan zich met da aanvrage vereenigen. Het aantal kinderen is 100 en dus zou nog met 3 lokalen volstaan kunnen worden, maar omdat er nog maar 17 leerlingen aan mankeeren of een vierde lokaal is noodig, is het verstandiger, nu direct maar 2 lokalen te doen aanbouwen. Wat de centrale verwarming be treft, de Inspecteur oordeelt dit geen luxe meer; ze is niet noodzakelijk, maar wel wenschelijk. De aanleg van centrale verwarming met het maken van kolenberg plaats en verwarmingsgkelder kost f 3600. Door het schoolbestuur was ook nog gevraagd het maken van nieuwe kozijnen in de bestaande lokalen, doch de In specteur oordeelde dat deze uitgaaf behoorde te worden gebracht onder de kosten bedoeld bij art. 101. De heer Jonker vraagt naar de kosten van centrale verwarming en die van kachelverwarming. De Voorzitter weet de kosten van centrale verwar ming niet, ze zuilen wel niet meevallen, maar het groote voordeel van centrale verwarming is, dat de school overal verwarmd wordt. De heer Kuiken denkt dat centrale verwarming een dure beweging zal zijn. De Voorzitter wijst er echter op, dat men er ook van opkijkt wat het onderhoud der kachels kost. De R.K. school te Breezand heeft ook centrale verwarming en de nieuwe scholen te Hippolytushoef en Schagerbrug ook. De heer Keuris zou, als het een geheel nieuwe school betrof, ook centrale verwarming prefereeren, maar nu Twee eigenschappen zijn het vooral, die PEPERMUNT zoo'n aparte plaats doen innemen. In de eerste plaats de buitengewoon heerlijke smaak en verder de op wekkende en verfris- schcnde werking. I6 Voor engros bü: Fa. J. F. v. Lieshout en Fa. G. Kuyper, Alkmaar. het een bestaande school betreft, zou hij eerst de kos ten van centrale verwarming tegenover die van kachel verwarming willen stellen. Om aan alle wenschen te gemoet te komen, gaat niet op, zonder op de hoogte te zijn van de geldelijke gevolgen. Door den heer Lubbert wordt erop gewezen, dat het alleen om de f 3600 voor de daarstelling gaat, want de kosten der verwarming vallen voor de bijzondere scho len onder art. 101. De Voorzitter wijst erop, dat al Is het geen geheel nieuwe school, het betreft hier toch een belangrijke verbouwing. Maar spr. heeft geen bezwaren eerst te onderzoeken, wat de kosten van de centrale verwar ming zijn. De heer Lubbert deelt nog mede, dat het school bestuur centrale verwarming wenscht, omdat het zoo moeilijk is, iemand te krijgen voor het aanmaken van de kachels. De heer Komen vraagt of het onderzoek dat de heer Keuris wil, nu niet stagneerend werkt op den aanbouw. De heer Stammes begrijpt ook niet de bedoeling van dat onderzoek, het gaat er hier alleen om of men voor die centrale verwarming f 3600 wil geven of niet. De heer Keuris meent, dat het gaat om het beginsel. Als de kosten niet te bezwaarlijk zijn, dan is de cen trale verwarming zoowel voor de eene school als voor de andere nuttig. De heer Lubber achth et ook gewenscht, dat de raad zich nu uitspreekt Het hulplokaal kan na 1 November niet meer worden gebruikt. De heer Rezelman wijst erop. dat al zouden de kosten van centrale verwarming hooger zijn dan die van kachelverwarming, ook het groote voordeel van cen trale verwarming in het oog moet worden gehouden. De heer Keuris wil voor ditmaal dan aan het ver zoek voldoen, maar verzoekt onderzoek naar de kosten van centrale verwarming. De Voorzitter belooft, dat de heer Keuris de door b^zjt verlangde opgaaf zal ontvangen. Met algemeene stemmen wordt besloten de benoodig- de gelden beschikbaar te stellen. Verplaatsing van de muziektent te Breezand. Ingekomen is^het verzoek om de muziektent te Bree zand te mogen plaatsen achter het brandspuitenhuisje. B. en W. willen dit verzoek toestaan. De heer Komen vraagt of het niet wenschelijk is, dat het brandspuithuisje verdwijnt De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. het er mee eens zijn, dat het een sta-in-den-weg is, maar het is noodig dat er een arrestantenlokaal blijft. We moeten er straks toch een gymnastieklokaal stichten, misschien dat er dan wel een hoekje is te vinden. De heer Jonker wijst erop, dat het daar ter plaatse met het oog op de school, een gevaarlijke plaats is sn geeft in overweging om daar een paar borden te plaat sen met verzoek langzaam te rijden of met de aan duiding: school! De Voorzitter vindt dit wel een goed ldée. De heer Van der Ham wijst erop, dat in verschillen de gedeelten der gemeente een maximum-snelheid is bepaald. Nu er te Breezand zoo'n veranderde toestand is gekomen, is het wel gewenscht, ook voor Breezand een maximum-snelheid vast te stellen. De Voorzitter deelt mede, dat dit voorheen al eens is geprobeerd, maar het niet werd goedgevonden. Zonder hoofdelijke stemming wordt het verzoek tot verplaatsing van de muziektent toegestaan. Het bureau voor arbeidsbemiddeling. Wegens bedanken door den heer Van den Berg moet de benoeming van een lid der commissie van toezicht op de arbeidsbemiddeling plaats vinden. De afdeellng Anna Paulowna van den Ned. R.K. Arbeidersbond be veelt aan de heeren C. J. v. d. Ploeg en N. J. Vroone. De heer Van der Ploeg wordt met 10 stemmen benoemd, 1 stem werd uitgebracht op den heer Vroone. De Voorzitter dankt den heer Van der Berg voor het mooie werk, dat hij mede tot stand heeft helpen bren gen en opgemerkt wordt, dat de heer Van der Berg wellicht nog eens als lid-werkgever in de commissie terug zou kunnen komen. Door den Voorzitter wordt nu tevens ter sprake ge bracht, dat de heer Baken bedankt heeft ais corres pondent van de arbeidsbemiddeling. De heer Baken had het te druk en de gelegenheid om het aan die functie verbonden werk te verrichten is er op de secretarie niet meer. Door den Voorzitter was er eerst aan gedacht, dat het een mooie gelegenheid was om het salaris van de 2e' ambtenaar op deze wijze te verhoogen. maar de secretaris vond, dat het werk niet meer op de secre tarie kon worden gedaan. De vergoeding voor deze functie bedraagt f 100 en het rijk betaalt daar 50 van. Van het rijk hebben we al eens een tip gekregen, dat met het oog op het vele werk eraan verbonden, de vergoeding verhoogd diende te worden. Voorloopig zouden B.en W. de vergoeding willen handhaven en hebben nu de volgende oplossing. De gemeënte is lid geworden van de vereeniging tot steun aan onvolwaar dige werkkrachten. In onze gemeente nu hebben we in H. Crum een onvolwaardige werkkracht, doch iemand die een goed verstand heeft en een behoorlijk schrift Bij wijze van proef zouden B. en W. hem met in gang van 1 Juli a.s. voor een jaar willen benoemen. De heer Jonker vindt het wel jammer, dat dit werk niet op de secretarie kan gebeuren, er is veel bij, dat de secretarie raakt. De Voorzitter beaamt dit, maar het brengt zoo'n rompslomp mee, dat er geen ruimte voor is. Waar schijnlijk zal er nu een telefoon bij komen, voor ge sprekken met Den Helder en Den Haag. Het rijk wil de zaak in andere banen leiden, het rijk wil er een plaatsingsbureau van maken. De verzoeken om tegemoetkoming In de kosten van vervoer van leerplichtige kinderen naar de o. 1. school I van R. Boomsma, J. van Drie en B. Postma worden ingewilligd. Door den heer Komen was een voorstel gedaan om het rioleringsplan op het bouwterrein ..Cérès" zoodanig te wijzigen, dat de uitloozing plaats vindt in de Zand- vaart. Bij onderzoek bleek, dat dit op 3 plaatsen mogelijk bleek en het polderbestuur verleent toestemming, onder voorwaarde, dat als door de uitloozing verontdieping plaats vindt die op kosten der gemeente worden op geruimd. Goedgevonden. Aankoop van een motorrijwiel. Volgt het voorstel van B. en W. om een motorrijwiel aan te koopen, uitsluitend ter dienste van de politie. Blijkens ingekomen schrifturen van de heeren Hoexum en Teutelink moet het motorrijwiel van den heer Hoexum een belangrijke reparatie ondergaan cn voldoet de verlichting niet meer aan de eischen des tijds. De heer JJoexum, die tot nu voor eigen rekening dit mo torrijwiel gebruikte, kan nu een gebruikte H.D. over nemen voor f 250, maar ook een zoo goed als nieuwe H.D. van f 425, en door de heeren Teutelink en Van Hoexum wordt nu gevraagd of de gemeente voor politie diensten een motorrijwiel wil aankoopen. B. en W. stel len voor het meest geschikte motorrijwiel, dat van f 425 te koopen en dan per jaar aan adressanten een bedrag van f 75 beschikbaar te stellen voor olie, benzine en re paratie. Door den Voorzitter wordt nog medegedeeld dat toen gister een der raadsleden opbelde en mededeelde, dat de komst van de politie gewenscht bleek, mede door het gebruik van een motorrijwiel de politie 20 minuten la ter ter plaatse was. De heer Van der Ham is voor den aankoop van het motorrijwiel, maar als het motorrijwiel den eigendom van de gemeente is, acht hij het ook gewenscht dat de gemeente de kosten van olie, benzine en onderhoud voor haar rekening neemt. De Voorzitter heeft daartegen geen bezwaar, maar B. en W. meenden dat voorloopig de door hun voorgestelde regeling wel kon worden geaccepteerd. De heer Jonker gevoelt meer voor het vaststellen van een vast bedrag en ook de heer Lubbert vindt dit beter, de gemeente weet dan, waar zij aan toe is. De heer Kuiken vindt het voorstel van B. en W. niet zoo kwaad en de heer Koorn vreest hooge rekeningen als alles voor rekening der gemeente komt De Voorzitter meent dat als het noodig blijkt. altijd nog kan worden besloten, zooals de heer Van der Ham zich de regeling denkt. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De Landarbelderswet. Van den heer N. Spigt Is ingekomen een .verzoek om een voorschot iugevolge de bepalingen van de Landar- beiderewet. Adressant kan van den heer Kouseband koo pen huis met grond voor f 3900, heeft zelf f 400. zoodat het gevraagde voorschot f 3500 bedraagt. De heer Van der Ham merkt op dat ais de 1250 M2. op f 1 per M2. wordt gesteld, 't huis dat 7 a 8 jaar ge leden is gebouwd, f 2650 kost. Als Spigt f 100 meer betaalt heeft hij een nieuw huis, en spr. vindt dat wel zoo verstandig. De Voorzitter zegt dat de heer Lubbert een onderzoek heeft ingesteld en oordeelt dat het een hecht en sterk huis is. De heer Jonker merkt op dat het in onze gemeente ta melijk vlug gaat met de arbeidgrsplaatsjes. We krij gen daardoor in onze gemeente meer woningen, maar spr. is er dan niet zoo voor dat voor het beoogde doel bestaande woningen worden gekocht. De Voorzitter meent dat het de kwestie maar is of het huis goed is. Als de menschen goed zijn, is het een mooie wet. De heer Van der Ham merkt op. dat de heer Kouse and een nieuw huis zal laten bouwen. De Voorzitter heeft geen bezwaar den heer Dekker een onderzoek naar het huis te laten instellen. Dit wordt goedgevonden. Toegestaan wordt een verzoek van den heer C. Wisse om zijn gekochte bouwterrein met een meter breedte uit te breiden en dus 35 M2. tegen f 3.50 per M2. aan te koopen. B. en W. stellen voor om voor de uitvoering van de besluiten van den raad met een burgerrechtelijke strek king in plaats van het college van burgemeester en wet houders den burgemeester aan te wijzen. De Voorzitter licht toe, dat tot nu bijv. bij den ver koop van grond als hierboven vermeld, ook de wethou ders van het teekenen der acte aanwezig moesten zijn. terwijl als de burgemeester wordt aangewezen dit niet meer noodig is. De heer Keuris informeert wat alzoo onder de bur gerrechtelijke handelingen is begrepen, want spr. heeft wel eenig bezwaar om de verantwoordelijkheid op één persoon te leggen. De Voorzitter licht nader toe. dat het alleen betreft besluiten van den raad, goedgekeurd door Ged. Staten. Door den raad is het aan B. en W. opgedragen en nu willen de wethouders het weer aan den burgemeester opdragen. Wanneer het iets anders was, zou spr. de ver antwoordelijkheid niet direct op zich nemen. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel aan genomen. Ho© het electrlsch bedrijf zich uitbreidt. Door B. en W. wordt voorgesteld om aan het G.E.B. kapitaal te verstrekken teneinde de kosten van uitbrei dingen te kunnen bestrijden. Uit de toelichting blijkt dat in 1928 de winst bedroeg f 3452, de kosten van uitbreiding f 5482, in 1929 winst f 1041, uitbreiding f 4150, terwijl de converslekosten f 1000 bedroegen. Op 1 Januari 1929 was het aantal aan sluitingen 1002, op 31 December 1929 1131. cn nu reeds 1205. De uitbreiding evenwel heeft f 12117 gekost en B. en W. stellen voor aan het bedrijf f 10.000 te leenen. De heer Jonker heeft gezien dat ze aan het meten zijn; het zal dus wel moeten kosten. De Voorzitter zegt dat dit geweest is voor den bouw van 1 of 2 transformatorhuisjes. De heer Van der Ham vraagt of dat nog voor den winter in orde komt. De Voorzitter zegt dat de kosten te hoog waren en Dr. Verhoex nog aan het onderhandelen is. Voor den winter komt het in orde. De heer Keuris acht dit zeer gewenscht, want anders hebben we in het najaar die armoed weer. Medegedeeld wordt nog dat de Oostpolderuitbreiding f 2000 heeft gekost. De heer Van der Ham vraagt nog of de aansluiting Van Ewijcksluls naar plaats Zoete in orde komt. De Voorzitter zegt dat als het eenigszins kan, het tct stand komt. De heer Koorn vraagt of het wel billijk ls den een tegemoet te komen, terwijl anderen byv. in den Knees weg om een bijdrage wordt gevraagd. De Voorzitter zegt dat ze allemaal moeten bijbetalen. De extra kosten worden in den vorm van hooger vast recht verhaald. De menschen in den Kneesweg hebben bijbetaald, maar hebben dan ook een lager vastrecht te betalen dan de menschen in den Boermansweg. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stem men aangenomen. Ditmaal knudde. Bij de rondvraag zegt de heer Van der Ham dat meer dere malen een complimentje is gemaakt omdat naast de agenda uitvoerige toelichtingen werden verstrekt. Wel waren de voorstellen misschien ditmaal niet zoo be langrijk, maar we zyn er ditmail bekaaid afgekomen, het was knudde, om het eens plat uit te drukke: Voorts zegt spr. een onsmakelijk onderwerp te moeten aanroeren. Blijkens de bouw- en woningverordening die in Juli 1924 is herzien,'mogen op 1 Januari 1930 geen

Schager Courant | 1930 | | pagina 13