CALLANTSOOG BARSINGERHORN WIERINGEN LANGENDIJK NIEUWE NIEDORP ST. MAARTEN DEN HELDER ALKMAAR ANNA PAULOWNA WINKEL. HEERHUGOWAARD HARENKARSPEL. Staatsloten*', Gemengd Nieuws. De Dusseldorfsche moordzaak. lingen z.i. lang niet zooveel risico met zich brengt als •niax. f 10.000 voor particulieren. Volgen ecnige discussies tusschen de heteren P. Tuin en W. Doedens over de al dan niet wenschelijk- iieid kapitaal per rekening courant te plaatsen. In stemming gebracht, zijn de leden, uitgezonderd de heeren P. Tuin en Jb. Schilder Jz., welke tegen stemmen en de heeren A. Zomerdijk en C. Leek, blanco, allen voor verhooging. Den heer Veul wordt hierna nog medegedeeld, dat ibij cventueele gunstige beschikking door de Cen trale, op de voor te stellen max. grens, deze direct daarna van kracht zal worden. Niets meer aan de orde zijnde, dankt voorzitter resp. de heeren van het stembureau, de kassierre, de leden van den Raad van Toezicht voor hun gedane werkzaamheden, zoomede de laatsten voor hun steeds onpartijdig gegeven adviezen. Met dank aan do aanwezigen voor de opkomst, als mede voor de aangename besprekingen, sluit voorzit- ter met denzelicten eerbied als waarmee dezen avond werd geopend. ST.-MAARTENSBRtJG. De heer Jn. Swarts alhier, heeft aan den heer P. Vcuger te St.-Maartensbrug opdracht gegeven tot het touwen van een burgerbchulzing aan den Belkmerweg. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 23 tot en met 28 Mei 1930. Geboren: Jantje, dochter van Jan Petter en Geesje Piek. Arie Pieter, zoon van Aris van der Vlies en Trijntje Quax. Johannes Marinus, zoon van Bartel Baaijens en Margaretha Adriana Vos. Ondertrouwd: Rens Arie Stammes, 26 jaar, land bouwer, te Schagen en Jannetje Grietje Molenaar, 19 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Getrouwd: Albert Barten, 30 jaar, groentehandelaar, te St.-Maarten en Antje van der Sluijs, 23 jaar, zon der beroep, te Zijpe. Petrus Bruin, 23 jaar. landbouwer te Harenkarspel en Lucia Alida Kraakman, 20 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Donderdag speelde de V. V. Callantsoog haar eerste wedstrijd tegen Wieringerwaard. Hoewel de uitslag 11C voor Wieringerwaard, ietwat geflatteerd is, kan de V.V. Callantsoog met voldoening op 'lezen wed strijd terugzien. Om half drie werd onder leiding van scheidsrechter Watertor begonnen. Voor rust gaan de partijen tegen elkaar op. Bij Callantsoog speelde als gast Loggers uit Sparta. middenvoor, welke alle doelpunten voor zijn rekening nam. Bij Wieringer waard zorgde Schröder voor de doelpunten. Na rust 7 iju de Callantsoogers echter uitgespeeld, waardoor Wieringerwaard de stand weet op te voeren tot 11—5. 10 minuten voor het rind, als keeper Jimmink Log gers op minder faire wijze aanvalt, doelpunt Log- rs uit de toegekende penalty voor de zesde maal. Op de leiding van den scheidsrechter viel weinig aan te merken. Politie: Gevonden en verloren voorwerpen: Gevonden: een vulpenhouder, een paar badschoentjes. Verloren: een bruin leeren portemonnaie, inhoud ongeveer f 12. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben, in verband met de financleele verhouding tusschen het Rijk en de Gemeenten den Raad de hierna volgende voorstellen gedaan. Ie. De gemeente te rangschikken in de eerste klasse der gemeentefondsbelasting. De aftrek voor noodzake lijk levensonderhoud bedraagt dus voor gehuwden f 800 en voor ongehuwden f 700. 2e. Heffing van 30 opcenten op alle aanslagen der gcmeentefondsbelasting. Volgens den bestaanden toestand ontvangt de gemeen te: a. Uitkeering naar het getal inwoners over 1929 1661. b. Rijksbijdrage in de jaarwedden van Burge meester en Secretaris f 600, c. Opcenten Personeele belasting 1929 f 1357. d. Opcenten Vermogensbelasting 3929—1930'f 300, e. Plaatselijke Inkomstenbelasting met inbegrip van opcenten op Rijksinkomstenbelasting cn forensenbelasting f 18600. Totaal f 22498. Volgens den nieuwen toestand zal de gemeente ver moedelijk ontvangen: a. Uitkeering naar het getal In woners uit het gemeentefonds f 11907, b. Uitkeering van 75 pet. der jaarwedden van Burgemeester en Se cretaris f 2850, c. Uitkeering van 75 pet. van de op brengst der grondbelasting f 2725, d. Uitkeering perso neele belasting en opcenten der personeele belasting (indien ongewijzigd gehandhaafd) f 5200, e. Opcenten vermogensbelasting f 300. Totaal f 22982. De nieuwe toestand levert dus een voordeel op van f 484. Indien de nieuwe wet niet tot stand was gekomen, dan zou de belasting o.a. in verband met de overdracht van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf aan de Pro vincie, hebben moeten toenemen met een bedrag van f 1784. Het verschil, f 1300, kan worden verkregen door heffing van 30 opcenten op de gemeentefonds- belasting (eerste klasse). 3e. Te heffen 50 opcenten op de Vermogensbelasting, zijnde het maximum aantal. Dit getal werd tot heden geheven. De opbrengst wordt, zooals uit genoemd over zicht blijkt, geraamd op f 300. 4e. Indeeling in de 8ste klasse der Personeele Belas ting. Volgens de wet op de Personeele Belasting 1896 is de gemeente gerangschikt in de achtste klasse. Blij kens de berkenlng van de vermoedelijke uitkomsten der financieele verhoudingswet zal de gemeente 30 opcenten moeten heffen op de hoofdsom der gemeentefondsbe lasting tot het sluitend maken der jaarlijksche ge- meentebegrootlng. Burgemeester en Wethouders hebben gemeend hieraan de voorkeur te moeten geven, boven plaatsing in een andere klasse voor de heffing van de personeele belasting. Immers, indien de gemeente in een andere klasse zou worden geplaatst, zouden perceelen met een huurwaarde van niet meer dan f 75. die volgens den bestaanden toestand buiten de belasting vallen, onder de belasting kunnen komen vallen, hetgeen, ge zien den levensstandaard Sn deze gemeente, niet aanbe velenswaardig kan worden genoemd. 5e. Vast te stellen eene verordening tot wijziging der percentages en bedragen, genoemd in de wet op ae Personeele Belasting 1896, geheven naar de volgende grondslagen: huurwaarde, meubilair, dienstboden, paar den. motorrijtuigen, pleziervaartuigen en biljarten. In hoofdzaak is getracht te bereiken, dat de belas tingplichtigen niet meer en niet minder aan belasting zullen opbrengen, dan hetgeen zij tot heden in hoofd som plus de Rijks-, Provinciale en Gemeentelijke op centen verschuldigd waren. Het getal Rijksopcenten voor het Leeningfonds 1914 bedraagt tot heden 10 bij een huurwaarde van f 150 of meer, doch minder dan f 300 en 20 bij een huur waarde van f 300 of meer (ten aanzien van de overige grondslagen werden, zooveel mogelijk naar schatting aansluitend bij den bestaanden toestand in de tarieven 10 of 20 opcenten verwerkt) en bovendien 80 naar de grondslag paarden en motorrijtuigen. Het getal Provinciale opcenten bedraagt tot heden 20. Het getal Gemeentelijke opcenten 50. De opbrengst wordt bij de tarieven der vast te stellen verordening geraamd op f 5200, ongeveer overeenko mende met de totale opbrengst aan hoofdsom plus alle opcenten over het jaar 1929. 6e.. Vast te stellen voor zoover noodlg de verordenin gen tot invordering der genoemde belastingen. Een voorstel tot heffing van een Woonforensenbelas- tlng wordt door het College nog overwogen. Naar wij vernemen zal alhier een sportterrein worden aangelegd. Het weiland achter de o. 1. school is als de meest geschikte plaats aangewezen. Met het draineeren en vlak maken van dit terrein is Inmiddels een aanvang gemaakt. Een en ander is opgedragen aan de heeren Zwiera en Boscha alhier. Woensdagavond vergaderde de Harddrijverijvereenl- ging „Barsingerhorn" ten huize van den heer A. de Graaf, teneinde de plannen voor de a.s. kermis te bera men. Na een geanimeerde bespreking werd ongeveer als volgt besloten: Zondag, voetbalseriewedstrijden te organiseeren door- de plaatselijke voetbalvereeniging. Besloten werd een medaille beschikbaar te stellen. Maandag, behendigheidswedstrijden voor motoren en volksspelen; welke nader zullen worden bekend gemaakt. Dinsdag, een demonstratie van landelijke rijvereenigin- gen. Het ligt in de bedoeling daarvoor alle omliggende vereenigingen uit te noodigen, terwijl het programma hiervoor zal worden opgesteld in overleg met de rijver- eeniging alhier. Behalve een demonstratie zaldan het programma vermoedelijk o.m. bevatten dressuurproef voor achttallen, springconcours, enz. De vergadering was van meening, dat, alhoewel de uitgaven wel niet zoo een groot bedrag zouden beloopen, het toch raadzaam was zoo mogelijk een waarborgfonds geplaatst te zien te krijgen, om eventueele tekorten te kunnen dekken. Het laat zich aanzien, dat de kermis dit jaar een meer levendig karakter zal krijgen, vooral de Dinsdagmiddag kan, nu de ruitersport in onze omgeving meer en meer populair wordt, een gezellige drukte ge ven. Door den Minister van Defensie is aan den dienst plichtige Cornelis lierman, der lichting 1930 uit de ze gemeente, met ingang van 1 Juli 1930, voor een jaar vriistelling van den dienstplicht verleend we gens kostwinnerschap. GEMEENTE BARSINGERHORN. Geboren: Hendrik je Jacoba, dochter van Maar ten van Teulingen en van Antje van der Meulen. Steintjo, dochter van Gerard Cornelis Linschoten cn van Flisabeth Kosters; Annie, dochter van Cor nelis Krap en van Leentje Molenaar; Theodorus Jo hannes Maria, zoon van Jan Kamps en van Maria Jozefini Veldkamp; Willem Abraham, zoon van Jan Jacob Engel en van Anna den Adel. Ondertrouwd: Jan Blom, oud 23 jaren, arbeider en Trijntje Veenstra, oud 22 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Barsingerhorn; Gerrit Andringa, oud 45 jaren, arbeider en Maartje Bakker, oud 32 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Barsinger- norn; Linze Meijer, oud 25 jaren, bakker, wonende te Wieringerwaard en Antje Pascha, oud 25 jaren, zonder beroep, wonende te Barsingerhorn; Dirk Ged- rit Kooij oud 27 jaren, landbouwer, wonende te Sint Maarten en Aaltje Kamp, oud 25 jaren, zonder beroep, wonende te Barsingerhorn. Getrouwd: Johannes Lambertus Hendricus Jose- phus Westenberg en Maria Petronella Spaans; Jan Blom en Trijntje Veenstra; Gerrit Andringa en Maar tje Bakker; Linze Meijer en Antje Pascha; Dirk Ger rit Kooij en Aaltje Kamp. OverledenAnna Jitske Beuving, oud 8 jaren, doch ter van Albert Berend Beuving en van Christina Anna Visser. Loop der bevolking over de maand Mei 1930. Ingekomen: A. Ringe van Hilversum. H. Hoekstra en gezin van Smallingerland, H. J. Ulehake en gezin van Velsen, M. de Wit van Abbekerk, Jb. Roeter3 en gezin van Wieringerwaard. A. Engel en echtg. van Me- demblik, R. de Jong van Schoterland, D. Winkel en gezin van Anna Paulowna, J. Noorman en echtg. van Zijpe, J. Peper van Ooststellingwerf, N. Kreijger van Castricum, J. Meuleveld van Nieuwe Niedorp. Vertrokken: A. Pasehe naar Zijpe, E. Veenstra naar Haarlemmermeer, P. E. Wardenaar en gezin naar Wijk aan Zee en Duin, D. Rempt en gezin naar Nieuwe Niedorp, G. Rooker en gezin naar Wieringen, Jhr. J. J. Pompe van Meerdervoort naar Arnhem, R. Vennik naar Wieringen, A. D. Keppel naar Warmenhuizen, C. van der Oord en gezin naar Schagen, L. Lourens en gezin naar Schagen, J. Nlcolal en echtg. naar Wieringen, J. Keppel en gezin naar Twisk, P. Blom en echtg. naar Anna Paulowna. W. Fijnheer en gezin naar Schagen, C. Kout naar Sint Maarten, A. de Weerdt naar Hat- tem, E. Backhaus naar Schagen. Wed. Abr. Engel naar Workum, M. Grin naar Winkel, M. G. Fierant naar Arnhem. Seriewedsfcrijden V.VJVf.P. Donderdag 20 Mei hield de voetbalvereeniging V.V.M.P. seriewedstrijden. Om twaalf uur moest spelen Succes I Flevo I. Scheidsrechter Beek liet een kwartier na twaalf beginnen en direct van den aftrap af maakt Flevo een doelpunt, wat ook het eenigste blijkt te zijn. Het was wel opvallend dat alle de S.-voorhoedespelers voor rust een doelpunt scoorden, zoodat de rust inging met 51 voor S. Na de rust nam S. het gemakkelijk op en doel punten kwamen niet meer, zoodat S. In de finale kwam Daarna had de wedstrijd V.V.M.P. IBreezand I plaats. Het kleine terrein was voor B.K.C. een handicap en ze verloren van V.V.M.P. met 61. Nu moesten de verliezers tegen elkander kampen om 3e en 4e prijs, n.1. FlevoB.K.C., dit verloor B.K.C. I met 30, zoodat B.K.C. den 4en prijs werd toegekend en Flevo den 3en. De laatste wedstrijd moest nu w.rden gespeeld, en wel S. IV.V.M.P. I. Direct na den aftrap maakte ook V.VJd.P. een doelpunt en nam de leiding. Kort daarna maakte de S.-linksbuiten gelijk. Het is V.V.M.P. die weer ten aanval trekt, en wanneer de S.-keeper den bal wegwerkt, komt hij bij den V.V.M.P.-midvoor en deze loopt den bal In het net, ons Inziens gebeurde dit met den arm, wat scheidsrechter niet zag. Weer heeft V.V.M.P. de leiidng, en met dezen stand gaat de rust in. Na de rust een gelijk opgaanden strijd en het duurt niet lang of S. weet den achterstand te verkleinen en het ls 32. Nu Is het aanpakken voor den gelijkmaker, maar V.V.M.P. verdedigt met alle kracht en het is haar gelukt S. den eersten nederlaag toe te brengen. Na afloop deelde de Voorzitter van V.V.M.P. de me dailles uit Ook de scheidsrechters kregen van V.V.M.P. een herinneringsmedaille voor hun belangeloos mede werken aan de voor de V.V.M.P. zoo buitengewoon ge slaagde wedstrijden. Een zeer zeldzaam jubileum. Vermeldden wij reeds In 't kort, dat de heer A. Zomer dijk Zondag 1 Juni a.s. den dag herdenkt dat hij voor 35 jaar werd aangesteld als keurmeester der Zeegras exploitatie te Wieringen, willen wij hier thans nog ar.n toevoegen dat dit jubileum bijzonder vermeldenswaar dig is, daar de jubilaris de eenigste gemeenteambtenaar ter wereld is, die een dergelijke betrekking bekleedt. Daar de jubilaris door zijn humaniteit, eerlijkheid cn accuratesse bij zijn superieuren en bij de burgers zeer hoog staat aangeschreven, twijfelen wij niet of het zal hem op dien dag aan belangstelling niet ontbreken. WIERINGEN. Bij de d.d. 27 Mei jl. gehouden stemming ter be noeming van 3 Hoofdingelanden van het Heemraad schap Wieringen, wegens periodieke aftreding van de heeren J. Engel Jacz., J. Doves Sz. cn P. Kooij Jz., werden allen weder herkozen. Allen namen hunne benoeming aan. OUDKARSPEL. De Hemelvaartsdag droeg alhier een gezellig ka rakter. Bij den heer C. Vis had een zeer geanimeerd bal plaats, terwijl op 't terrein voor de kolfbaan de schommelschuitjes van den heer Winter voor de noodigc attracties zorgde. Ook de ijsstand was voor velen hijzonder aantrekkelijk. Met deze vermakelijk heden hier op Oudkarspel op Hemelvaartsdag is dus weer het zomerseizoen der genoegens en attracties geopend. „Jong Leven". Bovengenoemde vereeniging heeft, naar men ons mededeelde, haar eerste uitnoodiging gekregen, om haar successtuk „De Kuische Bruigom" of „Als je maar een verleden heb" te doen opvoeren en wel te Medomblik, nl. ter gelegenheid van de kermis aldaar. Vrijdag 6 Juni zal deze uitvoering plaats hebben 't Feit dat Medemblik deze vereeniging uitnoodigt pleit zeer voor haar naam. Wij hopen dat „Jong Le ven" deze hier dan ook hoog houdt. In de op Maandag 26 Mei 1.1. te Alkmaar gehouden vergadering van Directie, Commissarissen, Hoogste Deelhebbers en Agenten der Noordhollandsche (On derlinge) BrandwnarborgMaatschappij, gevestigd te Oudikarspel van 1816, werd het verslag uitgebracht over heit boekjaar 1929, waaruit bleek, dat de bedrijfs resultaten zeer gunstig genoemd kunnen worden. Het verzekerd kapitaal nam toe met f 5.307.927.en bedroeg op 1 December 1929 f 112.584.391.terwijl het bedrag der reserve wdrd gebracht op f 149.515.2. Aan schade werd betaald f 116.028.20, waarvan door herverzekering werd gedekt f32.229.49. De aftredende commissaris A. Wonder Pzn. werd herkozen. NOORDSCHARWOUDE. De Floralia-tentoonstelling. Zooals bekend is zal dezen zomer alhier een Flo- raliatentoonstelling gehouden worden, n.1. eind Augustus of begin September. Mevr. P. DeutekomBerkhout, de ijverige secreta resse, deelde ons hieromtrent mede, dat er door ouderen en kinderen niet minder dan 700 plantjes zijn afgehaald, om te worden opgekweekt, die dan tentoongesteld zullen worden. Het is tevens de bedoeling om ook vrije inzendin gen toe te staan voor planten, bloemstukken, en bouquetten. Een en ander belooft dus wel te slagen, gezien de reeds getoonde belangstelling. T.z. tijd hopen wij hierop terug te komen. LANGENDIJK. Ook de zakenmcmschen ondervinden de gevolgen van de ongunstige toestanden in den tuinbouw. Be halve dat er weinig gebouwd en verbouwd wordt, waardoor de ambachtslieden minder werk hebben, worden er zoo goed als geen nieuwe vaartuigen bij gemaakt. Was het anders, hij gunstige jaren, druk met hot maken van ijzeren schuiten, op 't oogenblik is het bijzonder slap. De oude schuit moet nog maar wat opgelapt, aangezien de noodige middelen voor nieuwe ontbreken. Gezien den stand der vroege aardappelen, wordt verwacht, dat omstreeks Pinkster de aanvoeren van dit product al zeer belangrijk zullen zijn. We vernemen, dat de exploitatie van het Voor beeldbedrijf te Hugowaard in het afgeloopen jaar ver lies heeft opgeleverd. De nieuwe tijd werd nu nog beroerder dan veir- leden jaar, toen rie hcele tuinbouw- en middenstand den ouden tijd bleef volgen, terwijl thans verschil lenden met den nieuwen tijd meegaan. Een van de vele gevallen is b.v. het volgende: De vader van een gezin werkt bij iemand, die den ouden tijd volgt, een inwonende zoon bij een werkgever, die zioh regelt naar den nieuwen tijd. Met het middagmaal loopt alzoo alles in de war. En zoo zijn er talrijke andere gevallen. ZUIDSCHARWOUDE. Bij het inzetten van ruiten heeft de heer Z. zich zoodanig verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Hij moest per vaartuig naar zijn woning worden vervoerd. Een zoon van den heer B. alhier, die te Uit- geest een touw moest bevestigen in den nok eener schuur, is daarbij komen te vallen, waarbij hij met hot hoofd op de steenen terecht kwam. In bowusteloo- zen, hoogst ernstigen toestand werd hij opgenomen. Op Hemelvaartsdag had te Broekerhaven de finale der seriewedstrijden, uitgeschreven door de voetbalver eeniging „Vitesse" plaats tusschen N.V.V. I van Nieuwe Niedorp en Hercules I van Andijk. Uitslag 21 ten voor- deele van N.V.V. Daarna had de wedstrijd plaats: N.V.V. I tegen Vitesse I. uitslag 11. Öoor deze beide uitslagen hebben de Niedorpers den eersten prijs be haald. Behalve een beker, die als le prijs was uitgeloofd, ontving onze plaatselijke vereeniging een medaille voor het meest aantal doelpunten. Schoolfeest 1930. Maandag had alhier de vergadering plaats ter be spreking van het schoolfeest 1930. Allereerst werd de rekening van het vorige jaar nagezien, waarbij bleek, dat er een nadeelig slot was van f0.19. Het aftredende bestuur werd dank gebracht voor zijn werk, inzonderheid den heer Riesling, die naar Wieringen was vertrokken. De andere heeren wer den allen herkozen, terwijl voor den heer Riesling in de plaats kwamen de heeren K. Wit te Groen veld en W. Bijpost te Valkkoog. Na eenige bespreking en gedachtenwisseling, werd besloten het feest op dezelfde wijze tc houden als altijd, n.1. per rijtuig naar Bergen en vandaar por tram naar Bergen aan Zee; terwijl als datum werd vastgesteld Woensdag 18 Juni. In de hoop, dat alles (geldelijke bijdragen en weer!) zou medewerken om dit feestje weer te doen slagen, werd deze geanimeerde vergadering gesloten. Sedert de vorige opgave in dit blad zijn de navol gende bedragen als gewetensgeld gestort bij den In specteur der belasting te Den Helder, te weten: Ff 100. f 47.69. f 200, f 1000, f 1000, f 28.95, f 650, f 1370, f200, f37.50, f1200, f80. Overlijden en begrafenis van den heer Kerst Hoogeboom. Dezer dagen overleed op helaas slechts 37-jarigen leeftijd na een lang. smartelijk en hopeloos lijden, de heer Karst Hoogenboom, lid der afdeeling S.D.A.P. te Alkmaar en ook van den Alkmaarschen gemeente raad, welk mandaat hij slechts zeer korten tijd mocht vervullen. Dinsdag werd de overledene een voudig doch plechtig door zijn vrienden en geest verwanten grafwaarts gebracht. Aan de groeve her dachten verschillende sprekers in hartelijke woor den hun kameraad als mensch en partijgenoot en werd l"7en vroeg gevallen strijder voor de rechten des volks toegeroepen den ongestoorden vrede dor laatste rust op den lommerijken doodenakker. Aan don dienstplichtige W. Jansen, lichting 1927, is door den Minister van Defensie uitstel verleend van herhalingsoefeningen tot 12 Februari 1931. Door Gedeputeerde Staten van Noordholland is aan H. J. en II. Naastepad, alhier, vergunning vr- leend een Chevroletbus te vervangen door een an deren Chevroletbus met 13 zitplaatsen. De onlangs in deze gemeente gehouden collecte ten bate der tuberculosebestrijding, heeft f 99.33 op gebracht. BREEZAND. De Christelijke Muziekvereeniglng „Soli Deo Gloria" alhier, Directeur de heer J. P. Mosk, heeft Donderdag op het gehouden concours te Wormerveer een len prijs behaald met 330 punten. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. GeborenLammert, zoon van W. Steel erna en van M. Bonncma. Dieuwertje, dochter van J. Grin en van G. van Stipriaan. Petronella, dochter van C. Staring en van M. van der Schrier. Getrouwd: Cornelis Marees en Heiltje Alida Jo- hanna Daalder. Overleden: Gerrit de Vos, oud 60 jaar, weduwnaar van Neeltje Kater. Blijkens de in dit nummer voorkomende adverten tie zal tr gelegenheid bestaan voor ijk en herijk van maten en gewichten op Woensdag 4 Juni a.s. in het lokaal van de voormalige handwerkschool. Ook hier zijn warme luistervinkhartm voor de A.V.R.O. in* heftige beroering gebracht door het zend- tijdbesluit. Dientengevolge is er een comité van actie tegen dit besluit gevormd. Men tracht samenwerking te verkrijgen met de omliggende gemeenten. Zoo spoe dig mogelijk zal oen protestvergadring woorden uit geschreven, waarin men een bestuurslid van de A.V.R.O. hoopt te doen optreden. Tot lid van het Dag. Bestuur van de Banne Ha renkarspel is herbenoemd de heer J. H. T. Baas alhier. Politie. Verloren een licht bruine mantelst-rik op den Oosterdijk naar Dirks'horn. Inlichtingen bii de gemeente-politie. DIRKSHORN. Woensdagmiddag ontstond brand ten huize van den heer C. van Dorpel in de Scliagerwaard, veroor zaakt door een petroleumtocstel. Ofschoon de vlammen hevig om zich heen grepen en ook reeds een bed hadden aangetast, wisten de toegeschoten buren met vereende krachten den brand te blusschen. Trekking van Vrijdag 30 Mei 1930. 5e klasse 8e lijst 14611 f 2000. 321 4978 17005 18528 elk f 1000. 10225 17098 19171 19729 elk f 400. 378 6344 6505 9234 13396 19150 elk f 200. 2984 3161 7860 8366 10544 10848 12346 13001 13514 13825 13983 15143 17547 elk f 100. Prijzen van f 70. 43 168 245 382 407 538 553 771 798 828 860 1074 1077 1094 1313 1337 1342 1425 1495 1543 1661 1762 1838 1923 1927 2104 2133 2157 2319 2487 2592 2712 2952 3148 3198 3460 3476 3595 3703 3879 3967 4011 4296 4330 4395 4560 4572 4589 4638 4866 4934 5081 5236 6369 5380 5447 5491 5510 5649 5776 5781 6004 6018 6106 6167 6352 6415 6478 6496 6643 6858 6909 6922 6982 7125 7142 7164 7469 7496 7518 7604 7606 7666 7712 7753 7756 7780 7828 7864 7881 7921 8047 8121 8235 8390 8412 8418 8635 8693 8708 8724 8763 8925 9063 9069 9147 9242 9293 9340 9488 9534 9550 9674 9763 9858 9961 10011 10032 10070 10129 10199 10224 10253 10315 10489 10723 10761 10956 11030 11069 11268 11329 11369 11483 11597 11655 11722 11738 11860 11976 12026 12027 12112 12134 12146 12192 12328 12362 12382 12398 12448 12491 12685 12876 12890 13167 13224 13318 13350 13530 13556 13943 14029 14091 14092 14206 14289 14290 14390 14630 14745 14761 14820 14901 14957 14974 15419 15456 15477 15501 15556 15761 15774 15900 15949 15964 15984 16058 16720 16291 16300 16462 16610 16655 16966 17026 17047 17081 17160 17260 17247 17384 17448 17562 17668 17719 17765 18064 18136 18316 18587 18599 18659 18742 18797 18821 18861 18972 19005 19043 19088 19101 19165 19414 19464 19522 19633 19694 19809 19942 19986 20053 20262 20405 20450 2059.1 20656 20659 20704 20745 20814 20841 AUTO-ONGELUK BIJ DE BELGISCHE GRENS. Eén doode; 3 zwaar gekwetsten. Te Rijsbergen, niet ver van de Nederlandsch-Belgische grens, is een Belgische auto met 4 personen tengevol ge van de door zwaren regenval veroorzaakte glibbe righeid van den weg, op een boom te pletter geloopen. De vrouw van den Antwerpschen notaris Lombaerts werd op slag gedood; haar zoon, die de auto bestuur de, brak een been en twee andere bloedverwanten van mevrouw Lombaerts liepen eveneens zeer zware ver wondingen op. De bewijzen tegen KUrten nemen steeds toe. Naar een uitvoerig telegram van het W. B. meldt, is thans door deskundigen definitief vastgesteld, dat de z,g, „moordbrieven" door Kürtcn zijn geschreven. Volgens diens eigen mededeelingon heeft de man deze Brieven geschreven, opdat zij gepubliceerd zou den worden en de bevolking daardoor in een opge wonden toestand zou geraken, niet echter met het doel om licht over zijn misdaden te verspreiden, of schoon zij daartoe wel hebben bijgedragen. In den loop van het verhoor zijn opnieuw talrijke afschuwelijke bijzonderheden hekend geworden over de reeks misdaden door Kiirtcn begaan. HET LIJK VAN EEN VERONGELUKT DEENSCH VLIEGER IN ZEE GEVONDEN. V.D. verneemt uit Kopenhagen: Een visscher uit Skelskoer heeft op 400 M. afstand van de kust het lijk van een man gevonden. Hij bracht het aan land en daar bleek, dat het het lijk was van den Deenschen vlieger Chrlstensen, die eenige maan den geleden tusschen Warnemünde en de Deensche kust ls neergestort. ANTI-COMMUNISTEN-BEWEGING IN SIBERIë. „Heilige oorlog" togen de Russische autoriteiten. Reuter seint uit Peking: Uit Charbin wordt gemeld, dat de anti-communisti sche beweging zich snel over Siberië verspreidt. In het Oostelijk Wolgagebied en West-Siberië %rer- klaarden de Mohamedanen den „heiligen oorlog" tegen de Russische autoreiten. SCHOOLKINDEREN ONDER EEN MUUR BEDOLVEN. Door het instorten an een ongeveer dertig meter langen muur van de school te Domnitzsch bij Halle aan de Saaie, zijn, volgens berichten uit de Berlijn- sche bladen, talrijke schoolkinderen bedolven, 6 kin deren werden met zware verwondingen onder de puine-n vandaan gehaald, terwijl 10 kinderen licht verwond werden.

Schager Courant | 1930 | | pagina 16