SchagerCourant Vijfde Blad. Binnenlandsch Nieuws. De spoorwegverbinding over den afsluitdijk. Voor het ongeschonden behoud van het Bergerbosch. Paard op hol Onderwijzersnood in Ned.-Indië. Groote boerderij-brand te Rosmalen. Aartsoplichter aangehouden. Boter- en Kaascontrölestation iu Noord-Holland. J. 0TSEN, Kolhorn. Gemengd Nieuws. De redevoeringen van Mussolini. De Dusseldorfsche moordenaar. Groote branden te Oklahoma. Hevig onweder in Litauen. Een welvarende boevenbende. Rebellie in Brazilië. Een verregaande slordigheid. Zaterdag 31 Mei 1930 73ste Jaargang. No. 8671 Een rechtstreeksche verbinding tusschen Den Helder en het hoofdeinde van Wieringen vooralsnog niet noodig geacht. Naar aanleiding van het Verslag over het Onteige- Xiings-ontwerp voor den aanleg van een spoorwegver binding van den Staatsspoorweg AmsterdamHelder met den ontworpen afsluitdijk door de Zuiderzee en van een Rijksweg langs een gedeelte van die spoorwegver binding merkt de regeering in een nota op, dat vooralsnog een rechtstreeksche spoorweg verbinding tusschen Den Helder en het hoofdeinde va.n Wieringen niet noodig wordt geacht. Mocht na het ge reed komen van den afsluitdijk zich de behoefte doen gevoelen van een rechtstreeksche verbinding van den Helder met Friesland, dan kan het totstandbrengen de zer verbinding nader worden overwogen. De gemeenteraad besluit tot aankoop van het Westerbosch. Met algemeene stemmen besloot de gemeenteraad van Bergen in zijn Woensdagmiddag gehouden zitting van den oud-burgemeester, den heer J. van Reenen, het grootsohe boschcomplex met duinrand, omvattende het Westerbosch met de bekende Hooge Boomen' aldaar, aan te koopen voor den prijs van 99.246. Verschillende le den in den Raad brachten den oud-burgemeester dank voor de loyale wijze waarop hij had meegewerkt dit voor Bergen onmisbaar bezit, waarvan de waarde door het Staatsboschbeheer op f 127.000 wss getaxeerd, in 't bezit van de gemeente te brengen. Krachlens de Boschwet ontvangt de gemeente hiervoor van het Rijk een jaar- lijksche bijdrage van f 1600. De Raad besloot eveneens met algemeene stemmen, overeenkomstig het voorstel van B. en W. f 30.000 be schikbaar te stellen ten einde te trachten, in samenwer king met het plaatselijk comité van kunstenaars en na tuurvrienden tot het ongeschonden behoud van het Ber gerbosch met steun van rijk, provincie en de gemeente Alkmaar, aan het natuurreservaat nog uitbreiding te ge ven door aankoop van 9% H.A. bosch ten westen van de Sparrelaan, welk bosch een onmisbaar geheel met het aangekochte bosch vormt, welke aankoop een bedrag van f 92.000 zal vorderen. Dr. Hemelrijk deelde mede dat het bovengenoemde comité als vrijwillige bijdragen van de bevolking en natuurvrienden een bedrag van f 10.000 garandeert en uitte onder instemming van den raad den wensch, dat het Rijk, de provincie en de gemeente Alk maar de ontbrekende gelden zullen verschaffen, omdat de financien van Bergen niet toelaten ook hiervoor alle lasten op zich te nemen. B. en W. werden gemachtigd om in het cultureele belang van Noord-Holland hiervoor In samenwerking met het comité de noodige actie te voeren en een beroep te doen op de eigenares om de gronden in het belang van de gemeenschap zoo billijk mogelijk af te staan. In dezelfde zitting werd besloten voor aankoop van Ihet bosch, scholenbouw en wegenverbetering een leening aan te gaan van f 300.000. De koetsier van den bok geslingerd. Woensdagavond, omstreeks elf uur, ging in de Sar- pathistraat voor de Studentensociëteit, nabij het Fre- derinksplein te Amsterdam, een paard, dat gespan nen was voor een vigelantc van de Amsterdamsche Rijtuig-Maatschappij, op hol. Eenige studenten, die blijkbaar in een jolige stemming verkeerden, hadden het dier aan het schrikken gemaakt. Met een groote vaart ging het er van door langs het Frederiksplein in de richting van de Utrechtsche straat. Het rijtuig begon te slingeren, met het noodlottig gevolg, dat de koetsier van den hok viel en onder den wagen terecht kwam. Met een ernstige hoofdwonde werd de man opgenomen en naar het Binnengasthuis over gebracht. Het paard, dat inmiddels tot grooten schrik van de voorbijgangers, de smalle Utrechtsche straat was ingerend, kwam nabij de Utrechtsche dwarsstiaat te vallen, doordat het uitgleed, waarme de een einde kwam aan deze gevaarlijke holpartij. Het beest bleef ongedeerd. De bordjes verhangen. Geen plaats voor brekebeenen. Eenigen tijd geleden werd de vraag naar Christ. onderwijzers voor Indië overtroffen door het aanbod van onderwijzend personeel. Meermalen moesten jon gelui worden teruggewezen omdat er geen plaats was. Thans zijn echter de bordjes verhangen. De vraag overtreft weer verre het aanbod. (Ds.) W. B(reukelaar) schrijft in „Het Zendings blad van de Geref. Kerken" dat de vermoedelijke oorzaak hiervan is, dat men thans weer gemakkelij ker in Nederland een plaats kan krijgen dan eeni gen tijd geleden. „Maar 't moest toch niet zoo wezen, dat men voor het mooie werk in Indië slechts voldoende personeel kon krijgen, als men in Nederland elkander schier in den weg ldopt," Na dan op het mooie van het werk nog nader ge lezen te hebben „het Christ. onderwijs in Indië biedt een prachtig arbeidsveld" zegt schrijver dat ook uit financieel oogpunt het onderwijs in Indië zeer goede vooruitzichten biedt. „Het aanvangssala ris is wel niet zeer hoog, maar toch voldoende en het stijgt snel tot een inkomen verre boven wat men in Nederland bereikt. Maar natuurlijk vraagt Indië niet om menschen die het vooral te doen is om veel geld te verdienen. La ten die maar in Nederland blijven. Ook is Indië geen afzetgebied voor brekebeenen, die in Nederland ver ongelukken. We moeten voor Indië hebben degelijke beslist Christelijke Onderwijzers, ten volle bekwaam voor hun werk" Drie hofsteden in vlammen opgegaan. Woensdagmiddag heeft te Rosmalen een groote brand gewoed, die ontstaan was in de boerderij van Joh. Ge vers. Deze brandde geheel af. Het vuur sloeg over naar de 200 M. verder gelegen boerderij van Joh. Savelkouls, die eveneens in asch gelegd werd. Vervolgens werd een derde tusschengelegen boerderij van H. van Deys door het vuur aangetast. Ook deze werd een prooi der vlammen. De brandweer kon slechts een vierde nabij gelegen boerderij behouden. De motorspuit uit 's Hertogen bosch kon wegens onberijdbare wegen 't terrein van den brand niet bereiken. Het vee der boerderijen was in de weide. Slechts een stier is in de vlammen om gekomen. Een berucht individu. Maandagmorgen heeft de Zwolsche recherche aange houden wegens het plegen van ontuchtige handelingen met jongens, die in zijn dienst waren, een persoon, han delend onder den naam De Klerk. Deze man had ongevser een maand geleden als ver tegenwoordiger van twee groote Rotterdamsche firma's te Zwolle een showroom ingericht en voor zich een landhuis gehuurd op de Veluwe. Bij een onderzoek naar de antecedenten van den aangehoudene bleek tenslotte, dat men te doen had met iemand, gedomicilieerd te Arnhem, een geraffineerd oplichter, die niet minder dan zesmaal vermeld stond in het Politieblad en gezocht werd door de politie In Den Haag, Amsterdam, neek, Leeuwarden, Nijmegen, Culemborg en Zwolle, In de laatste plaats voor oplichting, zeven jaar geleden ge pleegd. Hij wordt eerst ter beschikking gesteld in de politie te 's Gravenhage. De aangehoudene, die thans 53 jaar oud is, Is in zijn verschijning een heer, 9en prima verkooper, maakte er zijn werk van de vertegen woordiging te krijgen van eerste klas firma's, zich in te werken, dan zijn slag te slaan en met de Noorder zon te vertrekken. Voorts dreef hij nog zaken voor eigen rekening, waarbij ook steeds de andere partij de dupe werd. Oorspronkelijk was hij kunstschilder; hij heeft o.a. te Apeldoorn een flinke fabriek gehad van gebrandschilderd glaswerk, om vandaar een heele rond reis door ons land te maken. Eenige cijfers uit de jaarverslagen. Blijkens het jaarverslag van het Botercontrolesta- tion Noord-Holland over 1929 bedroeg het aantal leden op 1 Januari 1930 73, nl. 51 zuivelfabrieken, 10 melkinrichtingen en 12 handelaren, tegen 73 op 1 Januari 1929 (50 zuivelfabrieken, 10 melkinrichtin- richtingen en 13 handelaren. Bovendien staan nog onder controle 30 filialen (als v. j.) Gecontroleerd werd 3,184.126 kg. geproduceerde en 1.420.344 kg. bijgekochte boter. Van de bijgekochte boter werd 220.553 kg. doorgezonden met het oor spronkelijke rijksmerk. De boterproductie was onge veer 4.9 hooger en de bijkoop ongeveer 4 4 hoo- ger dan in 1928. In den loop des jaars werd de con tributie verlaagd met pl.m. 8 Op watergehalte werden onderzocht 2716 monsters. Hiervan bezat 1.55 een vochtgehalte boven 16.0 d.i. 0.26 meer dan in 1928. Door 40 leden, nl. 27 zuivelfabrieken, 3 melkinrichtingen en 10 han delaren, werd steeds boter bereid en omgezet met een watergehalte beneden 15.6 Het percentage mon sters met een vochtgehalte van 15.6 a. m. 16.0 bedroeg in 1928 1.58 en in 1929 1.47 en is dus een weinig gedaald. Het gemiddelde vochtgehalte bedroeg 13.95 (v. j. 13.83 Er werden 63 boeten opgelegd (d.i. 10 minder dan in 19281, waarvan 51 wegens te hoog watergehalte. Het totaal bedrag der boeten was f1093 (f964). Schorsingen behoefden niet te worden toegepast. Blijkens het jaarverslag van het Kaascontrolesta- tion Noord-Holland over 1929 bedroeg het ledental op 31 Dec. jl. 585, nl. 68 kaas- en boterfabrieken, 32 kaasfabrieken en 485 zelfkazende boeren, tegen 651 op 31 December 1928, nl. 64 kaas- en boterfabrieken, 44 kaasfabrieken en 543 zelfkazende boeren. Het aantal kaas- en boterfabrieken stijgt diis nog steeds ten koste van het aantel kaasfabrieken, terwijl ook het aantal zelfkazende boeren voortdurend minder wordt. Het station controleerde in 1929 19.860 755 kg. kaas, d.i. pl.m. 1,3 minder dan in 1928. Hiervan was 95.41 40 plus-kaas (v.j. 95,11 3,17 volvette kaas (2.77 1.03 30 plus-kaas (1-48 en 0.39 20 plus-kaas (0.64 93.48 der totale productie was fabriekskaas (v.j. 90.72 en 6.52 van de zelf kazende boeren (9.28 Er werden onderzocht 11.056 kaasanonsters. Het ge middelde vetgehalte in de droge stof bedroeg bij de 40 plus 44.06 (v.j. 44.16 het gemiddelde water gehalte 47.57 (v.j. 47.39 Er werden 569 boeten opgelegd (v.j. 562), waarvan 562 wegens een te laag vetgehalte in de droge stof en 7 wegens vermissing van enkele rijksmerken. Voornamelijk voor gevallen tusschen 41.5 en 42 werden van de genoemde boeten 133 stuks voor waardelijk opgelegd; hiervan werden er 55 omgezet in een gewone boete en konden 78 worden kwijtge scholden, daar binnen den daarvoor vastgestelden termijn geen nieuwe ondergchalten voorkwamen. In totaal werd aan boeten ontvangen f7184.50, d.i. f931 meer dan in 1928. De exploitatierekening sluit met een batig saldo ad f 11.424.-9. Hiervan wordt f2124.21 aan de leden te rugbetaald, zijnde 5 van de contributie over 1929, en de rest ad f9299.98 aangewend als bijdrage in de exploitatiekosten over 1930. OVERBOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Niemand bemerkte het ongevaL Woensdagmorgen is de arbeider J. Wor, oud 25 jaar en ongehuwd, wonende te Sliedrecht en werk zaam bij de baggerwerkeu, in de Eem bij Amersfoort uitgegleden, over boord gevallen en verdronken. Niemand had het ongeval bemerkt. Later zag men klompen drijven en is men begon nen met dreggen. Na korten tijd haalde men het lijk op. Er werd nog ruim anderhalf uur kunstmatige ademhaling toegepast, doch dr. Schreuder kon slechts den dood constateeren. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN DRIEWIELER. De wielrijder zwaar gewond. Woensdagmiddag te omstreeks drie uur heeft aan den Groenendijk te Dordrecht een ernstig ongeluk plaats gehad. Een driewieler van de firma B., be stuurd door J. G-, kwam in botsing met een luxe auto, waardoor de beide voertuigen tegen een lan taarnpaal reden. J. G. werd zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. AUTO-DIEFSTAL TE IJMUIDEN. Te IJmuiden zijn autodieven aan het werk ge weest, In de Prins Hendrikstraat werd een vracht auto van de firma B. ontvreemd en meegenomen; uit een pakhuis aan de Kanaalkade werd een vracht auto van de firma R. gehaald. Men kon den motor echter niet op gang krijgen en moest dezen wagen daarom laten staan. De andere vrachtauto is te Am sterdam teruggevonden aan den Admiraal de Ruyter- weg. Het ideaal voor iedere vrouw. steunt de buikspieren. geeft steun in den rug en verschuift niet. Beschermd tegen namaak door het octrooi 17201 Verkrijgbaar bij: „Gevaarlijk voor de handhaving van den algemeenen vrede". De raad van de Fransche volkenbondsvereeniging heeft met algemeene steramen aangenomen een door Jactpies Bardoux, lid van het instituut, ingediende motie, waarin onder de aandacht van do leden-staten van den volkenbond wordt gebracht „hot probleem van internationaal recht, ontstaan door het feit, dat het hoofd eener regeering, die mede hot pact tot uit banning van den oorlog heeft onderteekend, woorden heeft gesproken, beelden heeft opgeroepen en lermen heeft gebezigd, die in strijd zijn met den geest van dit pact en gevaralijk voor de handhaving van den algemeenen vrede." In de motie wordt de wensch uitgesproken, dat deze kwestie binnenkort op de agenda zal worden geplaatst van de internationale uni van volkcn-bonds- vereeni gingen. Het onderzoek wordt met groote snelheid voortgezet. Bij huiszoekingen, die in de woning van Ivurten den moordenaar van Dusseldorf, zijn gehouden, zijn twee scharen gevonden. Het staat vast, dat Kürten twee van zijn slachtoffers met deze scharen heeft om gebracht Het onderzoek wordt met groote snelheid voortgezet en zou reeds in den loop van de volgen de week kunnen worden gesloten. Daama zal in de eerste plaats den geestestoestand van Kürten wor den onderzocht. Ht proces tegen den moordenaar zal vermoedelijk in September plaats vinden. Kürtcn's vader was een berucht dronkaard. De politie tracht thans ook vast te stellen wat de rol is geweest, die zijn vrouw heeft gespeeld. Men vermoedt namelijk, dat Kürten herhaaldelijk met. bloed besmeurde kleeren naar huis is gekomen, wat zijn vrouw zeker moet hebben bemerkt. Vrouw Kür ten, die. zooals intusschen nog is gebleken, zelf ook reeds in de gevangenis heeft gezeten, stond sterk on der den invloed van haar man. Kürten had alweer een nieuwe misdaad voorbereid. De politie deelt mede, dat Kürten terstond na zijn arrstatie uit eigen beweging had verklaard, dat hij weer een nieuwe misdaad had voorbereid en tot dit doel in den nacht van 21 op 22 Mei t.wee hamers had verborgen ter plaatse, waar hij zijn misdaad dacht te plegen. Hij braciht de politie vrijwillig naar deze plaats, doch de hamers bevonden zich daar niet meer. Ech ter schijnt de verklaring van Kürten toch wel ge loofwaardig, zoodat de politie thans een onderzoek instelt, waar deze hamers zijn gebleven. Daar Kürten van de hamers reeds voor andere mis daden heeft gebruik gemaakt, is het. van veel belang, dat deze belangrijke bewijsstukken worden gevon den. Nog een aanhouding. Naar Wolff meldt is gisteren te Dusseldorf een kennis van Kürten gearresteerd, Meurer genaamd, die verdacht wordt Kürten diens slachtoffers in han den te hebben geleverd. Ook het laatste slachtoffer van den moordenaar was aanvankelijk door een an deren man meegetroond, totdat Kürten ten tooneele verscheen, die haar medenam. 200 auto's verwoest. Een groot entrepot in de Amerikaansche stad Okla homa, waarin zich twee honderd automobielen bevon den, is door brand vernield. De muren van het gebouw stortten tenslotte in, met het gevolg, dat twee mannen werden gedood en drie anderen onder de puinen werden bedolven. Nog een brand te Oklahoma. Volgens een bericht uit New-York is in het rbattoir van Oklahoma een brand uitgebroken, welke zich zeer snel uitbreidde, zoodat aan blusschen niet te denksn viel. Het geheele gebouw is afgebrand. Acht personen zijn in de vlammen omgekomen. Het juiste aantal ge wonden is nog niet bekend. Geweldig© materieele schade. Verschillende deelen van Litauen, doch in het bijzon der Kowno en omstreken zijn Dinsdagmiddag door een hevig onweer geteisterd. De neerslag te Kowno en om streken bedroeg ongeveer 75 m.M., in het Zuiden des lands ongeveer 54 m.M., in het Noorden 42 m.M. De materieele schade is zeer aanzienlijk. Te Kowno werden de lager gelegen wijken tengevolge van verzanding van de riolen, tot meer dan een meter onderwater gezet. In de voorstad Alexoten werden door een plotselinge aardschuivlng drie straten versperd. Verschillende op slagplaatsen en een brug over een zijrivier van de Me mel zijn weggespoeld. Het garnizoen van Kowno en de brandweer werden gerequireerd. Het spoorwegverkeer ondervond tengevolge van onderspoeling der rails ver traging. Ook het telefoonverkeer is gestoord. De mate rieels schade is niet bij benadering vast te stellen. Hoe nieuwe auto-modellen ontstaan. Door de bezoekers aan de Buick-fabrieken werd dik wijls de vraag gesteld, hoe men toch te werk gaat bij het construeeren van nieuwe modellen. Op deze vraag heeft de directie een zeer eenvoudig, maar afdoend antwoord gegeven, door te zeggen, dat eigenlijk het publiek do nieuwe vormen aanwijst. Datgene, wat het publiek wenscht, is voor den fabrikant de ongeschreven wet. Om aan de wenschen tegemoet te komen wordt, zoodra een nieuw merk op de markt komt, zorgvuldig nagegaan, wat het publiek zegt Deze gegevens worden door enke len nauwkeurig verzameld en tezamen met het advies dezer menschen aan de leiders der verkoopafdeeling voorgelegd. Voorzien van deze aanteekeningen gaan do standaard-modellen naar de directie, die op haar beurt de zaak met de ingenieurs bespreekt Deze zien in hoe verre aan de wenschen van het publiek kan worden vol daan. Dan begint eigenlijk pas het constructiewerk, waar geen eind aan komt Er wordt voortdurend gezocht naar nieuwe vindingen en verbeteringen; nieuwe ontwerpen van versnellingsbakken, koppeling, achterbrug. remmen enz. worden gemaakt en aan de werkelijkheid getoetst. Uit den aard der zaak is de proefneming dikwijls een mislukking, maar' indien een nieuwe vinding slaagt, dan wordt zij terstond voor het nieuwe model gebruikt Een voorbeeld van de medewerking van het publiek is, dat de General Motors Company b.v. onlangs een enquêto instelde, waarbij de dames gevraagd werd, wat hun mee ning was over de kleuren der wagens. De politie te New-Rork doet een rijke vangst. Bij ontdekking worden de bankbiljetten nit het raam geworpen. Dezer dagen is de politie te New-York er in gp- slaagd, vroeg in den morgen in het Commodore Hotel vier mannen en een vrouw te arresteeren, die tot een wijdvertakte en op geraffineerde wijze georganiseerde bovenbende behoorden. De bende pleegde voortdurend diefstallen in de ho tels van Florida en in verschillende hotels der in- dustrieelen in het Westen en in juwelierszaken van New-York. Het onderzoek, dat in alle deelen der Vereenigde Staten werd ingesteld, heeft negen we ken geduurd. Toen de recherche in een op het Westen gelegen kamer van het hotel binnendrong, om de personen, die zich daar bevonden, te arresteoren, wierp een der mannen een hand vol dollarbiljetten uit het venster. De politie vond op de daken der belendende hui zen en op straat zestien bankbiljetten van duizend dollar en acht van vijf honderd dollar, In de kamer werden bovendien sieraden gevonden ter waarde van 300.000 dollar. Verder werd in verband met deze arrestaties een aantal safes hij de National City Bank en andere, banken door de politie geopend. Zij bevatten juweel lil ter waarde van rneer dan een millioen dollar en onge veer 5000 sieraden en enkele diamanten. Als houder van een der safes werd een boekbin der gearresteerd. De waarde van de tot nog toe gestolen sieraden, juweelen, enz. bedraagt meer dan anderhalf millioen dollar. Bloedig gerecht, waarbij 38 opstandelingen werden gedood. In de buurt van Sitko ln den Brazlllaanschen staat Parahyba heeft volgens een N.T.A.-bericht een gevecht van 54 uur plaats gehad tusschen poli tietroepen en do strijdmacht van den opstandeling José Pereira, waarbij 38 rebellen en een politieman gedood en vier gewond werden. De opstandelingen bestrijden de regeering van den staat Parahyba, waarbij Pereira, de voormalige aan hanger van den vroegeren president Pessoa, die bij de jongste verkiezingen met hem had gebroken, de plaats Princesca heeft ingenomen. De onlusten zijn van zuiver plaatselijken aard en de Braziliaansche bondsregeering staat er buiten. Pereira's aanhangers zijn voor het mee- rendeel cowboys. Visschersbevolklng opgeschrikt door een be lastingbiljet, waaruit bleek, dat de aanslag vertiendubbeld was. De visschersbevolklng van het eiland Ré aan de West kust van Frankrijk is opgeschrikt door het laatste be lastingbiljet Het bleek n.1. dat de aanslag vertiendub beld was en in vele gevallen meer bedroeg dan het in komen. Een onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat verstrooidheid of slordigheid van den belastingambte naar de oorzaak is dezer onverwachte en niet geringe belasting-verhooging. Hij had het cijfer van de belas ting-opbrengst der gezamenlijke eilandbewoners bij ver- gissing met tien vermenigvuldigd. Men zou nu denken of liever: men zou het al niet meer denken, want wie heeft niet zijn ondervindingen met den fiscus? enfin, een naief mensch zou gedacht kunnen hebben, dat nu het eenvoudigste middel zou zijn geweest om de vergissing van den belasting-ambtenaar ongedaan te maken, een nieuw aanslagbiljet aan de vis- schers van Ré te zenden. Maar deze oplossing zou te eenvoudig zijn geweest voor een bureaucratischen geest en ook de Fransche ad ministratie is taai! De visschers moeten dus eerst be talen al hebben de meesten het geld niet. Gelukkig hebben ze wel een vak-vereeniging, die het hooge be lastingbedrag heeft kunnen voldoen en vervolgens, na heel wat geduld te hebben getoond, het teveel betaal la ook wel weer terug zal krtfgen. RELLETJES TE SAN SEBASTIAN. In da Spaansche badplaats San Sebastian is het tot een betooging tegen den koning en de reeeering gekomen. De politic moest meermalen met wapens tegen de betoogers optreden, waarbij vele personen gekwetst werden. De aanleiding tot de betooging was een optocht van zakenmcnschen van San Sebastian, die eischten, dat, ter bevordering van het vreemde lingenverkeer, de bioscopen in de badplaatsen weer geopend zouden worden. Talrijke personen mengden zich in den stoet en gaven vervolgens uiting aan hun politieke overtuiging. VAN EEN WINDMOLEN GEVALLEN. Twee vrouwen verpletterd. Td Thornton, in Engeland, zijn twee dames van middelbaren leeftijd uit een windmolen gestort en verpletterd. Een der beide dames, die twee gasten naar boven geleidde, stapte uit den molen op een platform, waarvan helt houtwerk zich begaf en stort te van een hoogte van 25 meter omlaag. De tweede dame kon zich niet staande houden en viel met de armen over het gat in het houtwerk. Zij bleef daar denigen tijdhangen en stortte ten slotte eveneens om laag op het lichaam der andere vrouw. Beide vrou wen waren op slag dood.

Schager Courant | 1930 | | pagina 17