Radioprogramma VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. BILLY BOO. GROEPEN: le prijs Rroadwav Girls dames M. Spijker, A. Floor,, T. Floor, M. Zeeman, L. Boot, A. Peereboom, M. Soper» en S. Strijbis, allen te Nieuwe Niedorp); speciale prijs: Amerik. Matrozen (dames Th. v. Herwenden, Nieuwe Niedorp en J. Schermer- horn, Alkmaar en de heer Chr. Biesheuvel, Winkel). PAREN: le prijs Ranja en Rojo (dames A. Grin en E. Zeeman, St. Maartensbrug); 2e prijs Straat- acrobaten (\V. de Boer en echtg.. Nieuwe Niedorp); 3e prijs Kaasdragers (dames T. Kooij en L. Benit, Hoogwoud): Ac prijs llooipaar (dames L. Leliën en N. Laan, Winkel). ENKELINGEN: le prijs Nederl. fabrikaat (mevr. Goed—Dciutökoin, Nieuwe Niedorp); 2e prijs De Nacht (mej. J. Fijnheer, Nieuwe Niedorp). FANTASIE: le prijs De Tasch (mej. L. Eecen, Nieu we Niedorp); 2e prijs Odol (mej. Tr. v. Zoonen Cd., Oude Niedorp); 3e prijs Kapel (mevr. Wit-Vethman, Nieuwe Niedorp); ie prijs Champagne Koningin (mej. C. Koning, Nieuwe Niedorp). PERSONIFICATIE: le prijs Zigeunerin (mevr. v. HerwerdenSchoorl, Nieuwe Niedorp); 2e prijs Vo- lend. meisje (mej. L. Buisman, Oude Niedorp); 3e prijs I)e Nar (.1. R. Zander, Wapeningen); 4e prijs Sültanó (mej. Pij per-V roepop, Nieuwe Niedoip; 5e prijs CharHe Oliaplin (K. Zijp, Nieuwe Niedorp). Ons rest niets anders, aldus «Ie heer Van Leersum, dan de ge.coslumeerden hartelijk dr.nk te brengen voor hun uitstekend gedrag tijdens de beoordeeling. Ook de feestcommissie ontvangt een dankwoord VODr h"! vertrouwen, dal in dö jury werd gesteld. Verder darikl de'heer v. Leersum de aanwezige da mes en. heeren, den heer Horst, die zich bijzonder goed heeft gekweten van de leiding op het bal- masqué. Het woord was daarna aan den burgemeester, den Edelachtharen lieer A. Visser. Toen de feestcommis sie, aldus de heer Visser, op het programma had ge plaatst een bal-masqué, was er nog een moeilijk punt, nl. de beoordeeling. Wij waren ten zeerste verheugd dat we U drieën bereid gevonden hebben als jury hier op te treden. Allen met mij in de zaal zullen het me van ganscher harte nazeggen, Het was voor ons van hooge waarde, dat gij bereid was om deze functie te vervullen. Uit het gehoorde applaus tij den het bekendmaken der uitslagen vertrouw ik wel, dat. de beoordeeling volkomen juist en goed is ver vuld geworden." Dat l" dien moeilijken taak con amore gedaan heeft, stemt ons hoogst aangenaam. Wij zonden U willen tooncn de waardeering, die wij v"oor dit moeilijke werk hebben. Dan richt Spre ker zich tot het vrouwelijke jurylid en zegt, dat de vrouw volgens de wet niet, doch in het gewone le ven wel liet hoofd van het gezin is. De feestcommis sie heeft gemeend U een bloemenhulde te moeten brengen. U is immers bekend het bekende gezegde: „Laat bloemen onze tolk zijn". Ik zal er verder over zwijgen. Hierna wordt een keurige bouquet aan me vrouw Hulzmuller-Teengs overhandigd. Applaus. Den heeren juryleden wordt inmiddels een sigaar tje geoffreerd. Hierna was het gemaskerd bal teneinde en bleef men nog eenige uren gezellig bijeen. Het aangekon digde champagnefeest in den stoomdraaimolen leed dezen avond een fiasco. De meeste bezoekers bleven na afloop in de gezellig? feesttent, waar onder op gewekte balmuzick door velen een dansje werd ge maakt. Zondag, laatste concoarsdag. Toen we vanmorgen eens nieuwsgierig door de rui ten keken, welk weer het was, bleek het ons, dat de lucht vaal-grauw was Het zonnetje bleef ver scholen achter de wolken. De maand Juni deed nu juist niet voortreffelijk zijn intrede. Gehoopt werd nu maar, dat het later op den dag beter zal worden, maar zoo warm en zoo mooi, als het afgeloopen Don derdag was, dat zal zeker het geval niet zijn. In de morgenuren kwamen al weer diverse autobussen, vol concoursgangers het dorp binnenrijden, het was weer die gezellige drukte van den eersten feestdag. Vele vlaggen wapperden weer uit de woningen der ingezetenen. Om ongeveer half twaalf is de jury weer geinstalleerd en kan corps no. 1 van dezen dag den strijd beginnen. In de bestuurstent ontwaren we weer het hoofdbestuur alsmede enkele leden van de feestcommissie. Het weer wordt er niet mooier op, donkere wolken drijven boven het feestterrein, zoodut de kans op hemelwater zeer groot is Het concours is dan ook ruim een uur aan den gang of de eerste regendrop pen vallen reeds neer. De meesten zoeken een on derdak in de danstent, die voor velen gelegenheid biedt om te schuilen. Doch na ecnigen tijd brak de zon weer door en het verdere gedeelte van het middagconcours is zonder stoornis der natuurelementen verloopen. Het getal bezoekers op dezen middag was weer buitengewoon groot en overtrof naar onze meening het getal van Donderdagmiddag. Hoewel er een krachtige wind dwars over het veld woei. hadden de luisterenden daarvan weinig hinder, aangezien de groote danstent van Dcnema een uitstekende be schutting voor de bezoekers vormde. liet was hedenmiddag een pracht programma. Als men bedenkt, dat corpsen als „Onder Ons" van Dirkshorn, „Kunst na Arbeid" van Zuidscharwoude en „Ons Genoegen" uit Wijdenes e.a. meekampten om het meest aantal punten, is het duidelijk, dat de jury een zeer zware, niet gemakkelijke taak wacht te om te bepalen, wie de beste dezen middag zou zijn. De belangstelling van het publiek werd naarmate bet programma vorderde, steeds grooter. Met belang stelling volgde men de verrichtingen der diverse corpsen, na afloop van ieder nummer klonk een ^el- gemeend applausje. Het was ongeveer half acht, toen de laatste muziek tonen het luchtruim waren ingegaan. Toon was het wachten nog op den uitslag, die gelukkig binnen eenige oogenhlikken volgde. Velen verdrongen zich voor de afgescheiden ruimte voor de muziektent. Het was-de voorzitter van den Bond, de heer Bruul, die een oogcnbljk van de gele genheid gebruik maakte om een kort woord te spre ken. Hoewel het niet het moment is om een rede te houden, aldus spieker, meen ik, dat de Westfriesche Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen niet uit Nieuwe Niedorp mag vertrekken, zonder enkele woorden van dank'te brengen aan de gastvrouwe „Excelsior". In de eerste plaats brengt de bonds voorzitter dank aan het gemeentebestuur, dat on middellijk zijn krachtdadige steun verleende door in zoo ruime mate hij te dragen in het Waarborgfonds: ook brengt spreker dank aan het bestuur van de Weduwen- en Weezenadministratie, dat het gemeen tebestuur op den voet volgde, door eveneens voor een flink bedrag borg te staan. Ook de andere in- teekenaren ontvangen woorden van dank. Verder dankt spreker ljen, die prijzen hebben geschonken voor dit concours, alsmede het bestuur, de werkende leden van „Excelsior" en de breede schare, die de gastvrouwe steeds heeft terzijde gestaan om even eens bij te dragen tot de viering van dit muziekfeest. Den Burgemeester dezer plaats, den heer A. Visser, wordt dank gebracht. De woorden, die Z.E.A. in de voorrede van den officieelen feestgids heeft geschre ven, n.l. „Met Uw hulp en medewerking moet het (feest) slagen", zijn volgens spreker volkomen be waarheid. De heer Bruul eindigt tenslotte met den wensch, dat velen nog lang met aangename herin neringen aan het bondsconcours 1930, te Nieuwe Nie- ïorp gehouden, zullen terugdenken. Applaus. Daarna werd door den voorzitter namens de jury de uitspraak bekend gemaakt van het middagcon cours. Derde afdeeling Fanfare: 1. „Eensgezindheid", Heiloo, 2e prijs. 138 punten. Eerste afdeeling Fanfare: 1. „Onder Ons", Hau- wert, 3e prijs, 101 >4 punt; 2. „Willen is Kunnen", Lutjebroek, le prijs, 150 punten. Tweede afdeeling Harmonie: 1. „Harmonie", Ben- ningbroek, 3e prijs, 108 punten. Eerste afdeeling Harmonie: 1. „Concordia", Oude- sluis, 3e prijs, 111 punten: 2. „Concordia", Breezand, 2e prijs, 142 punten; 3. „De Eendracht", Kolhorn, le prijs, 154» punt: 4. „Schagen's Harmoniekapel', Schagen, le prijs, 160)4 punt. Afdeeling Uitmuntendheid Harmonie: 1. „Winkel's Harmonie", Winkel, 2e prijs. 141 punten Afdeeling Uitmuntendheid Fanfare: 1. „Concordia", IIoogkarspel, 2e prijs, 123 punten; 2. „II.U.G.0.", Heerhugowoard, le prijs, 161)4 punt; 3. „Excelsior", Warder, 2e prijs, 137 punten. Eere-afdeeling Fanfare; „1. Andante", Oosthuizen, 2e' prijs, 129 punten; 2. „West Frisia", Twisk, le prijs, 162 punten; 3. „Onder Ons Dirkshorn, le prijs, 149 punten: 4. „Kunst na Arbeid", Zuidscharwoude, le prijs, 151)4 punt; 5. „Ons Genoegen", Wijdenes, le prijs, 164 punten. Een extra prijs voor het hoogst aantal punten is toegekend aan de vereeniging „Ons Genoegen" van Wijdenes. De wisselprijs gaat van Zuidscharwoude naar Schoorl. Groote vreugde heerschte tijdens het bekendmaken der uitspraak van de jury in de kampen der corp sen, die een eersten prijs hebben behaald. Om onge veer kwart over negen ving de eerewedstrijd aan. De Eere-wedstrijd. Toen we hedenavond voor de laatste maal een be zoek brachten aan het feesterrein, welks groene grasbodem tengevolge van het groote bezoek dei- laatste dagen een tamelijk dor aanzien heeft ge kregen, waren de vele booglampen reeds weer opge stoken. Alles baadde in een zee van licht. Velen wa ren thans voor het laatst nog eens gekomen naar de plaats, waar dezer dagen zooveel te genieten is ge weest. Vele oude getruwen van hedenmiddag waren weer teruggekomen om te genieten van den eere wedstrijd. Het was een prachtige zomeravond. Hoe wel het reeds laat werd, moet gezegd worden, dat nog menigeen naar de geboden muziek luisterde. De vereeniging „Ons Genoegen" uit Wijdenes be sloot /le rij der 8 eerste prijswinners en gaf als een extra'tje nog een v rooi ijk e marsch „The Gladiators FarèweH". Te ongeveer kwart voor twaalf werd de laatste muzicktoon geblazen. Het feest was ten einde. De jury verlaat haar tent en vereenigt zich met het hoofdbestuur op de muziektent.. Onder groote be langstelling wordt vervolgens door den heer Bruul de uitslag van den eere-wedstrijd meegedeeld: Harmonie: 3e prijs „Schagens Harmoniekapel", Schagen, met 54 punten. Fanfare: le prijs „Kunst na Arbeid", Zuidschar woude, met 78 punten: 2e priis „Ons Genoegen", Wij denes, met 76 punten; 3e prijs „De Vriendschap", Schoorl, met 75 punten: 4e prijs „Onder Ons", Dirkshorn", met 72 punten. E,en extra prijs werd beschikbaar gesteld voor het hoogst aantal punten, dat werd behaald, zoowel in den middag- als in den eere-wedstrijd, door de ver eeniging „Ons Genoegen'te Wijdenes met 240 pun ten. Hiermede was het officieele gedeelte ten einde en konden de bezoekers nóg enkele uren naar hartelust feestvieren. De danstent was in een minimum van tijd geheel gevuld, terwijl ook de stoom en de an dere kermisvermakelijkheden goede zaken maakten. De lichten in de. muziektent werden gedoofd, het hoofdbestuur en de drie juryleden namen afscheid van het eere- feestcomité. Zoo behoort het concours 1930, dat in alle opzich ten bij uitstek is geslaagd, reeds weer tot het ver leden. Laat in den avond wist uien van scheiden en re den de talrijke autobussen de Westfriesche dreven in, die zeker hoogstvoldane en gelukkig gestemde deelnemende corpsen naar hun woonsteden terug brengend. We kunnen in onze korte nabeschouwing niets an ders zeggen, dat de vereeniging „Excelsior" op waar dige wijze hare gasten heeft ontvangen. Een woord van lof komt het bestuur, de leden en de medewer kers van deze vereeniging zeer zeker toe voor hel welslagen van dit concours. Hoogst voldaan zal een ieder terugdenken aan de gezellige dagen, die men tijdens de tweede helft der afgeloopen week hier ter plaatse heeft meegemaakt: Zitting van Vrijdag 80 Mei 1930. Egmond aan Zee. DE CONCLUSIE WAS TEN SLOTTE: AFTIKKEN! De zaak van den Kantonrechter, die nimmer aan debietagebrek souffreert, was ook heden weer bere kend op een druk bezoek, dooh slechts weinigen van de pl.m. 75 invitó's hadden aan de uitnoodiglng gevolg gegeven. Aangevangen werd met de zaak tegen den heer P. v L.. pensionhouder te Egmond aan Zee, die zich op den tweeden Paasohdag had verstout in ge zelschap van zijn dochter en een microscopisch smous- hondje een wandeling te maken op het streng verboden bosch en duinterrein van Jonkheer Six, welke heer door het aanbrengen van een aantal borden had kenbaar gemaakt, dat de aanwezigheid van onbevoegde wande laars hem niet aangenaam noch welgevallig was. De Jachtopziener De Winter, plichtsgetrouw ambtenaar, had de aanwezigheid van den heer v. L. op ontoelaatbaar terrein geconstateerd en proces-verbaal opgemaakt. Ge lukkig had de heer v. L., door een goeden geest ge dreven. het duo-declmo-smoushondtje telkens terug geroepen, anders had hu ook nog een bekeuring opge- loopen wegens overtreding van een desbetreffend arti kel der jachtwet. De heer v. L.. die de vorige maal een artistiek uitge voerde sltuatiekaart had overlegd en zich had beroe pen op het ontbreken van een verbodsaanduiding, moest echter thans, na verhoor van den verbalisant, onder vinden. dat zijn gedocumenteerd verweer niet sterk ge noeg werd bevonden om hem straffeloos te doen heen gaan en volgde veroordeeling tot f 2 boete of 2 dagen hechtenis. De heer v. L. gaf zijnerzijdsch de plechtige belofte wèl te zullen oppassen zich in 't vervolg op de eigendommen van Jonkheer Six te vertoonen, zoodat dienaangaande geen bezorgdheid behoeft te worden ge koesterd. E g m o n d-B innen. EEN WAT AL TE GEVOELIGE KERK GANGSTER. De chauffeur van een autobus, de heer A. W. te Egmond aan den Hoef stond 14 dagen geleden terecht al*" verdacht in den avond van 4 April mej. Joh. Lief- tink. die uit de kerk komend, stevig gearmd met haar zuster Lucia op den Heerenweg wandelde, door lijn onvoorzichtig rijden bijna te hebben aangereden. De zaak was na ontkentenis van den heer W. aangehou den tot nader onderzoek en thans werd nog als ge tuige gehoord de autobus-passagier J. de Groot, die verklaarde niets abnormaals te hebben opgemerkt. HU beschreef voorta den verdachte als een bekwaam en voorzichtig rijder, terwijl de politie verklaard had. dat W. gewoonlijk snel. maar goed reed. Waar voorts niet meer In het nadeel van den chauffeur naar voren ge bracht kon worden, bleef er van het schuldbewijs niets over en werd de heer W. dan ook met algemeene stem men vrijgesproken AIJcmaar. TWEE GRIJZE VETERANEN VAN DE RIJWIEL BRIGADE IN T GEDRANG. Tijdens een druk en nog door aan den weg staande of geladen wordende automobielen, handkarren und so weiter werd de 52-jarige heer KI. Ambagtsheer. winke lier te AlkmaAr, op de Bierkade met zijn rijwiel weg gedrongen door een achterop rijdende auto, waardoor hij in aanraking kwam met den 64-jarigen fabrikant P. v. Maarleveld. die ter zelfder hoogte naast hem fietste. Het gevolg was, dat Ambagtsheer zich Btaande wist te houden, doch dat de heer v. Maarleveld met zijn rij- wile tegen een aan den weg staande auto aan viel en zich de hand bloedend verwondde. De bewuste chauf feur, de 26-jarige C. v. L., die was doorgereden, werd later door den heer Ambagtsheer over het. gebeurde aangesproken en daar deze conferentie een niet bepaald vriendelijk karakter droeg, werd besloten den straf rechter in de zaak te mengen. De heer v. L. stond thans terecht en ontkende ten stelligste door zijn roe keloosheid oorzaak te zijn geweest van de ontstane verkeersverwarring. De twee oude heeren reden naast elkander (welke methode de kantonrechter 'n ..pest" voor den automobilist noemde). Hij had een aantal meters achter hen gereden en toen eindelijk het goede oogenblik gekozen om voorbij te komen. Vermoedelijk was de heer Ambagtsheer toen opgereden tegen van Marleveldt. met het hiervoren door ons gereleveerde on«aangename gevolg. Door de wielrijders werd evenwel volgehouden, dat de chauffeur de oorzaak was en bovendien nog minder beleefd was opgetreden, toen hem op zijn onvoorzichtig heid was gewezen. Ontkend werd voorts door de getui gen. dat zij opzettelijk en geregeld naast elkander zou den hebben gereden. Waar echter weinig overeenstem ming werd verkregen en beide partijen onwrikbaar bij hun onderscheidene verklaring van het gebeurde bloven volharden, werd het noodig geacht naar nieuwe getui gen om te zien en de zaak alzoo voor onbepaalden tijd aangehouden. Heiloo EEN SCHULDBEWUSTE HOUDING DIE EEN GOEDEN INDRUK MAAKTE. De 48-jarige heer Cornelis B.. landbouwer te Heiloo, was op Zaterdag met zijn voor een bakwagen gespan nen schimmel naar de stad gereden, doch maakte, toen hij te Alkmaar van den Heilooerbrug het Kennemet- park wilde Inrijden, bij dien bocht een tegen de ver keersregelen indruiichende manoeuvre. omdat hij in de bocht een handkar wilde voorbij rijden, wat al tijd ten strengste verboden Is. Hij kwam hierdoor met schimmel en voertuig op het linker weggedeelte en reed toen den heer Jac. Kocxmans zoodanig aan. dat deze met zijn rijwiel onder den wagen geraakte. Gelukkig werd de heer K. zelf niet noemenswaardig, doch zijn rijwiel duchtig beschadigd. De heer B.. overtuigd van zijn schuld, liet zich niet onbetuigd en maakte geen be zwaar de materieele schade geheel te vergoeden. Ook thans, nu hij terecht stond, beleed hij ruiterlijk zijn zonde tegen het verkeer, welke mea eulpa den kanton rechter zoo gunstig stemde, dat hij den heer B. ter zake deze inderdaad zeer ernstige verkeersovertreding, slechts f 15 boete of 15 dagen oplegde. V e 1 z e n EEN BRAAF GEZINSHOOFD. DAT ZIJN KINDEREN GEPAST ZONDAGSVERMAAK VERSCHAFTE. OP DEN BON GEPLAKT. De 46-jarige heer J. de Sm., groentenhandelaar te Velzen, bezigt op Zon- en feestdagen zijn bedrijfsauto als genotmiddel om zijn talrijk gezin een genoegelijken dag te verschaffen tegen den minsten kostprijs. Hij rijdt zijn uitgebreide kinderschaar naar iedere plaats in den omtrek, waar natuur of kunst iets te genieten geeft Dan is de reis eens naar Amsterdam, ten einde een be zoek te brengen aan „Artis", een andermaal en wel op 24 April reed de heer S. met zijn open vrachtauto, waar op eenige ledige kisten als fauteuils naar Alkmaar. Zijn passagiers bestonden uit zijn vele kinderen, be nevens zijn vrouws zuster met haar spruiten, zoodat nij gevoegelijk kon zingen: Ik heb 'n wagen, volgeladen, vol met kleine kleuters Enfin, de bemanning bedroeg in totaal 10 personen. En hij moest daarmede Llmmen. de gevaarlijke zóne, passeeren. Want eer marcheert een olifant in den paradepas door het oog van een stopnaald dan dat de waardige gem. veldwachter aldaar een ver keersovertreding ongerelateerd zou laten. En een ver keersovertreding was het, want een groentenauto is niet ingericht voor personenvervoer, en was evenmin als zoodanig goedgekeurd, zoodat een procesverbaal volgde en de goede groentenhandelaar terecht stond, zijn ont stemming getuigende over het contrasteerende feit, dat hij, als zorgzaam huisvader, zijn kinderen van ongeoor loofde vermaken afhoudend, tot belooning werd opge knapt met een dagvaarding. Hij beschouwde het optre den der politie als het zoeken van spijkers op laag wa ter. doch de ambtenaar, met de wet in de hand, be duidde hem dat de wet verbiedt het vervoer van meer dere personen in een daarvoor niet bestemd rijtuig, niet voor dit gebruik goedgekeurd, en adviseerde den heer de S. zich alsnog een dergelijken goedkeuring te verschaffen om zich verdere moeilijkheden te besparen. De eisch was f 10 boete of 10 dagen, doch de kanton rechter wil het vraagstuk nog eens bestudeeren en zal over 14 dagen schriftelijk vonnis wijzen. Heiloo HET LOT VIEL WEER OP JONAS. In gezelschap van een vijf-tal gezworen kameraden peddelde in den nacht van 21 op 22 April, na rijkelijk in de metropool van 40 plus genoten Paaschamusementen in bioscopischen dansrythmischen en vloeibaren vorm, de 23-jarige landbouwer Cornelis A. naar de plaats zij ner inwoning Heiloo. Helaas, op den Kennemerstraatweg gaf zijn rijwiellantaarn onverwacht den geest, juist op het ongeschikte moment, dat een verkeersagent, gedul dig wachtend op de dingen die komen zouden, het on verlichte karretje van Cornelis in de gaten kreeg. Zijn vijf medegezellen konden ongehinderd over de grens ko men, doch Cornelis was, zoo men het in de beeldspraak des volks noemt, de pisang of de sigaar. Heden terecht saande werd hem f 2 boete of 2 dagen opgelegd. De Al hooger en hooger ging de ballon en al spoe dig was hij boven de stad en Bllly hoorde het roepen en schreeuwen van de menigte. Toen, plotseling, nam de wind den ballon op en dreef hem ver van de stad. Billy verheugde zich over dezen tocht, evenals de anderen, doch niet de prinses. Deze voelde zich niet erg prettig en wenschte weer in het kasteel terug te zijn. „We hopen, dat de wind ons daarheen brengt," zelde Billy. Het schijnt, dat we denzelfden weg opgaan, van waar we gekomen zijn", zeide Leander. kantonrechter was zoo vriendelijk aan te nemen dat de lantaarn juist op het crltieke oogenblik den dienst had geweigerd. Wijk aan Zae EEN WEINIG SCHITTEREND DEBUUT ALS CHAUFFEUR. Op 21 April, den tweeden Paaschdag en Alkmaarscho motorraces, welk festiviteiten gewoonlijk samengaan, bevond de 67-jarige, maar uiterste krasse en uitstekend geconseerveerde oud journalist, de heer Teunis Engel, wonende te Wijk aan Zee, zich in een pleremegoggeltje 'n meer vertrouwelijke uitdrukking voor een citroen- driezitter, op den straatweg nabij het Woud, gem. Ber gen, toen zijn driezitter op grond van benzinegebrek geen kracht vond de thuisreis nnar Wijk aan Zee voort ta zetten, mitsgaders de heer Engel, vleugellam geslagen, zijn wagentje ter zijde van den weg liet staan en een dienstvaardig joggie uitstuurde om wat benzine op le duikelen. Inmiddels echter kwam eensklaps een vracht automobiel, waarin, behalve en chauffeur, een aantal vroolijke jongedames waren gezeten, pardoes inrijden op het hulpelooze pieremegoggeltje van den heer Engel en werd een spatbord als een speelkaart omgebogen.De ver wekker van dit onheil gaf de schuld aan den. smallen weg, doch uit zijn onhandig gescharrel bleek duidelijk dat hij de kunst van autorijden nog lang niet machtig was. Op de vraag van den heer Engel naar zijn naam. gaf hij op te zijn Jan Eere, doch de heer E. was zoo vrij ook het nummer 4702 te noteeren, waarop de in de auto zittende jonge dames, eensklaps collectief uit de auto sprongen en het hazenpad kozen. De heer E. kwam door die plotselinge en komische vlucht tot het idee, dat er iets met dien mijnheer Jan Eere niet in den haak was en zijn vermoeden bleek juist, want hij bleek te heeten Willem Sch., woonachtig te Egmond aan Zee, was niet in het bezit van een geldig rijbewijs en maakte met zijn den dood niet vreezend vrouwelijk gezelschap een,soort van proeftochtje, wat hem evenwel wonderslecht be kwam, daar hij heden werd veroordeeld tot f 30 boete of 30 dagen, f 15 boete of 15 dagen en werd aan den heer Engel een schadevergoeding ten bedrage van f 28 toegewezen. Al km.aar. DE JUFFROUW MAG WEL EEN 10-RITTENBOEKJË NEMEN; DAT IS MISSCHIEN VOORDEELIGER. Onlangs verscheen voor den kantonrechter ter zaka overtreding van het wlnkelwerktjjdenbesluit mej. Koos- je van D-. onderneemster van het békende Couponhuis te Alkmaar. Het bleek toen dat een onjuiste datum in de ambtelijke stukken was vermeld en werd de juffrouw nadat de zaak tweemaal onder de aandacht van den kantonrechter was gebracht, wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Daar het echter de bedoeling was een principleele beslissing uit te loklceh, liet mej. van D. zich opnieuw calangeeren en zou heden de zaak weder om behandeld worden, doch vreemd genoeg was ook nu de verbalisant niet gedagvaard en kon niet tot een rechterlijke uitspraak worden overgegaan, zoodat da zaak maar weer werd uitgesteld tot a.s. week, ten einde den verbalisant te hooren. Het betrof hier de kwestie dat mej. v. D. een winkeljuffrouw liet arbeiden voor 2 uur n.m., terwijl de arbeidslijst aangaf, dat die arbeid eerst te 2 uur mocht aanvangen. Mej. v. D. beweerde evenwel, dat zij voorgelicht door een toelichting en handleiding betreffende dit winkelwerktijdenbesluit, zelf op de lijst het aanvangsuur op 1 uur had gesteld, doch. dat de politie, tegen haar ultdrukkelijken wil en wensch tijdens haar afwezigheid dit uur had veranderd in twee uur en hiermede wenschte zij, niet accoord te gaan. Mej. v. D. overlegde de desbetreffende handleiding en de heer Kantonrechter gelaste in deze niet onbelangrijk® zaak aanhouding tot a.s. week, teneinde den verbalisant te hooren. WOENSDAG 4 JUNI 1930. Hilversum (1071 M., van 12.00—6.00 298 M.) A.V.R.O.: 10.0010.15 Tijdsein en Morgenwijding, 12.00 2.00 Middagmuziek door het AVRO-Kwintet, 2.00— 2.30 Radio Kinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel, 2.30— 4.00 Naaicursus door Mevr. Ida de Leeuw-van Rees, 4.004.30 De voornaamste studiemuziek voor piano, 5.00 5.30 Gramofoonmuziek, 5.306.00 Dinermuziek door Dlck Groeneveld en zijn Orkest, 6.00 Tijdsein, 6.01 Voort zetting Concert. 6.30 Vaz Dias: Koersen, 6.407.00 Gra/- mofoonmuziek, 7.007.30 Lezing door J. de Bruin: „Ver kooporganisatie voor den winkelstand"; 7.308.00 Voor dracht door Jules Verstraete. 8.00 Tijdsein, 8.01 Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep, 10.00 Pers berichten van Vaz Dias; Voortzetting Concert, populair programma; 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. Huizen (1875 M.) N.C.R.V.: 8.15 Tijdsein en Morgenconcert, 10.3011.00 Korte Ziekendienst, 11.0011.30 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. J. C. M Doyen. 11.3012.30 Harmoniumbespe ling door M. F. Jurjaanz, 12.0012.15 Politieberichten, 12.302.30 Vroolijk programma, 2.30 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. M. Wcntink, 3.004.00 Concert. 4.30— 5.00 Gramofoonplaten. 5.006.00 Kinderuurtje door D. A. v. Alkemade. 6.007.15 Concert door Lous Stortenbeker, violiste en H. L. Golterman, organist; 7.157.45 Decla/- matie door W. Klarenberg; 7.458.00 Politieberichten en Tijdsein. 8.009.00 Uitzending van den 147sten Zang avond van de Vereeniging „Ons Hollandsch Lied" te 's- Gravenhage; 9.3011.00 Concert door het „Boris Lens- ky"-trio; 10.00 Persberichten van Vaz Dias En inderdaad, niet lang daarna zagen ze de grenzen van het land van de prinses en ze zagen ook het wachthuis aan de grena en een gendar me. die een zwaard ln de hoogte hield en den officier van de wacht, die hard uit het wacht huis kwam loopen, met de andere soldaten ach ter hem... Maar zij, die ln de luchtballon zaten, lachten niet, toen ze zagen wat de soldaten wilden doen. Ze schoten een kanon af, en kogels en granaten sprongen rondom den ballon. Laat ons hopen, dat de ballon niet wordt geraakt

Schager Courant | 1930 | | pagina 10