die onderhoudsgrint wenschen te betrekken een Jongen Het aanbouwen van l les lokalen en het bouwen van een gymnastieklokaal, met bergplaatsen te Winkel. een flinke Schippersknecht, 10.000 Deensche en ADVERTEERT IN DIT BLAD. rroote' menseliennienflgte «rolgt d« verdere afwer king van het programma van dezen dag, allereerst het concours-hippique. Mooie spannen kregen we te zien. De uitslag was: Spannen betuigde landbouwpaarden: le prijs f 40, met verguld zilveren medaille van burgemeester Comman deur, toegekend aan H. F. Bultman, Heemstede; 2e prijs f 20 met zilveren medaille van M. de Jong, toegekend aan Gcbr. Hoed te Alkmaar. Betuigde landbouwpaarden: le prijs f 35, met zilveren medaille van P. Pluister te Opmeer, toegekend aan A. Schagen te Aartswoud; 2e prijs f 20, aan H. F. Bultman, Heemstede; 3e prijs f 10, Jac. Koop, Alkmaar. Voor het schoonst geheel werd een prijs van f 10 toegekend aan W. van Twisk te Hauwert. Landelijke rijvereenigingen: eerste en tweede dressuur proef: le prijs f 40 met gouden medaille, „Westfriesland" St, Maartensbrug, met 11614 punt; 2e prijs f 30 met ver guld zilveren medaille, .Heiloo en Omstreken" te Hei- ioo met 113->i punt; 3e prijs f 20 met zilveren medaille „Heiloo en Omstreken" met 10714 pnt; 4e prijs f 10 met bronzen medaille „Anna Paulowna" te Anna Paulowna. met 10614 punt. Een eervolle vermelding verkreeg „Bu- cephalus" te Barsingerhorn met 10214 punt. Rijtuig bespannen met 2 paarden voor elkander, le prijs f 30, H. F. Bultman, Heemstede, wederom met Wonder en Lord; 2e prijs f 20, Gebr. Hoed te Allkmaar, Betuigde paardenkopen klasse, f 150, met verguld zil veren medaille van den eerevoorzitter G. C. v. Balen Blanken, Jac. Rijks, Nijmegen, met Noodelph Leopold; 2e prijs f 100 met zilveren medaille van den voorzitter G. Stapel, H. F. Bultman, Heemstede, met Binglen Vic- tor; 3e prijs f 50, Dr. D. Groenhart, Dirkshorn met Gentleman Horace; en 4e prijs f 25, H. F. Bultman, Heemstede, met Lopana Victor. Met het springconcours voor de rijvereenigingen, het laatste programma-no„ was men, bij ons vertrek om half zeven, nog druk bezig. Per telefoon deelde onze correspondent ons den vol genden morgen mede dat aan het springconcours had den deelgenomen 37 personen en dat tenslotte de eerste prijs, f 40, met gouden medaille, werd behaald door A. Schenk van „Bucephalus", Barsingrehorn; de tweede pr. f 30. met verguld zilveren medaille, IJ. Spaans, van „Heiloo"; derde prijs, f 20, met zilveren medaille, M. Eriks, van rijvereen. „Westfriesland", vierde prijs f 10, met bronzen medaille, D. Boontjes, van „Westfriesland" terwijl nog een 5e prijs werd toegewezen aan D. de Graaf, eveneens van „Westfriesland." Op de paardenmarkt waren 169 dieren aangevoerd en do handel bleef tot het laatst levendig. Gemengd Nieuws. De onrust in Britsch-Indië. Een brief van Gandhi aan den onder koning. Uit Londen wordt gemeld: Gandhi heeft uit de gevangenis een brief aan den Indischen onderkoning gtschrevcn, waarin hij het zegt te betreuren dat in lndië onlusten zijn uitge broken naar aanleiding van zijn propaganda voor lijdelijk verzet. Gandhi wijst er op dat hij alle ver antwoordelijkheid voor deze onlusten afwijst en dat hij ook thans nog steeds aan het beginsel van het lijdelijk verzet vasthoudt. Geen antwoord. Uit Simla wordt aan de „Daily Herald" geseind, dat, niet medegerekend een formeel bericht van ont- vangste, de brief van Gandhi niet zal worden beant woord, daar de autoriteiten vastbesloten blijken, noch in briefwisseling noch in besprekingen te treden met de leiders der nationalistische beweging, zoolang de beweging van civiele ongehoorzaamheid niet is neer geslagen. Te Simla gelooft men, dat de campagne te gen de zoutbelasting haar einde nadert, hetgeen wel zal moeten gebeuren met het doorbreken van de moesson, die het winnen van zout onmogelijk maakt. Doch er dreigt, zoo zegt de correspondent, een voeren van civiele ongehoorzaamheid, dio wellicht gevaar lijker is, nl. den georganiseerde weigering van het betalen der landrente. In het gebied van Bardoli, waar deze beweging is ingezet, vonden do politie en ambtenaren, die kwamen tot het aanplakken van bil jetten, waarhij de boeren worden gewaarschuwd dat hun landen zouden worden geconfiskeerd indien zij weigerden hun belasting te betalen, de dorpen ver laten. In dit gebied weigeren de boeren' zoowel de landrente als de belastingen te betalen. Men meent, echter, dat ook deze beweging tot mislukking is ge doemd. doch vreest dat indien zij zich uitbreidt, de regeering tegen het einde des jaars in financieele moeilijkheden zal komen te verkeeren. Het aantal slachtoffers der campagne. De Indische bladen pufcliceeren cijfers over den om vang der nationalistisch-! beweging in lndië. Totnog toe werden na de arrestatie van Gandhi meer dan 5000 nationalisten gevangen genomen en werden bij de gevechten 200 tot 300 nationalisten gedood. ZWAAR WEER IN OOSTENRIJK. In het Inn-dal. Ken Wolff-bericht meldt, dat het in den nacht van Zaterdag op Zondag in verschillende plaatsen Oostenrijk zwaar geonweerd heeft. In de buurt van de Attcrsee, tusschen Steinbach en Weyrcgg, veroor zaakte een wolkbreuk een aardverschuiving. In het Heneden-Inndal brachten stortregens groote scha dc aan. DE DOODSTRAF IN NEVADA. Exeoutie door vergiftige dampen. Reuter meldde gisteren'uit Carson City (Nevada): Een beroepsspeler, zekere White, die veroordeeld was wegens moord op een anderen beroepsspeler, is geëxecuteerd door middel van verstikking. Er wer den vergiftige dampen verspreid in een speciaal ver trek, waar hij op een stoel was vastgebonden. MACHINEGEWEERVUUR IN EEN RESTAURANT. Drie personen gedood. Uit Cliicago wordt gemeld: Voor een hotel hier ter stede hield een auto stil, tvanruit misdadigers met een machinegeweer door het venster van een restaurant op een groep van vijf personen vuurden. Drie mannen werden gedood, e;n vierde, een vrouw zwaar gewond. De misdadigers ont kwamen zonder dat zij werden herkend. DE TERUGTOCHT VAN DE „GRAF ZEPPELIN". Klaar voor het vertrek. V.D. verneemt uit Lakehurst: Het luchtschip „Graf Zeppelin" is gereed voor den jtart. De passagiers hebben zich ruim een uur voor het tijdstip van vertrek ingescheept. De weerberich ten luiden gunstig. Reuter seint uit Lakohurst, dat onder de passa giers, die met de Zeppelin nanr Europa vertrekken, zich bevinden de beroemde Pool-onderzoeker Wil kins en diens vrouw. DE BRAND IN EEN KRANKZINNIGENGESTICHT TE NEW YORK. 28 dooden. Een N.T.A.-bericht meldt nog omtrent den brand in het krankzinnigengesticht te New York, dat in totaal 28 personen gedood werden. De zesduizend patiënten konden in veiligheid worden gebracht. Men ver moedt dat brandstichting in het spel is. GASONTPLOFFING IN EEN KALIMIJN. 3 personen vermist. V.D. verneemt uit Muhlhausen (Thuringen): In de kalimijn Menteroda, van de Mij. Volkeroda, is gister een gasontploffing geschied, waardoor brand ontstond. Het ongeluk gebeurde toen een assistent en een laborant in de mijn waren afgedaald. Er worden 3 mcnschen veimista Een ploeg werklieden van 28 man slaagde er in door een schacht te ont komen. De dikke rook maakte reddingspogingen tot dusverre onmogelijk. De schade kon nog niet wor den vastgesteld. De lynchpartij in Oklahoma. De neger aan zyn bekomen verwondingen overleden. Uit nadere berichten aan de Engclsche bladen blijkt, dat de menigte, die te Chiskasha, in den Amerikaan- schen staat Oklahoma, haar woede wilde koelen op een neger Czlc ook elders in dit nummer), haar pogingen daartoe gedeeltelijk bekroond heeft gezien. Zij bereikte de cel. waar de neger gevangen was gezet, en trachtte door de ijzeren staven heen met koevoeten en andere wapens den gevangene te treffen. De neger verdedigde zich met een koevoet, die hij aan aan een der blanken had ontrukt, tot iemand hem een revolverkogel in het hoofd schoot. Nationale gardisten slaagden er in, den neger naar het ziekenhuis over te brengen, doch de verplegers weigerden... hem te ontvangen. De gasdisten brachten hem toen naar de gevangenis terug, waar zij hem in bewusteloozcn toestand achter lieten. De echtgenoot van de vrouw, die aangerand zou zijn, slaagde erin tot den neger door te dringen en stak hem een mes in de borst. Toen hij werd gearresteerd, verklaarde hij dat hij zijn daad met blijdschap had verricht. De neger werd in een laken gewikkeld en overgebracht naar een ziekenhuis in Oklahoma City, waar hij overleed. Hij had schuld ontkend. Het spoorwegongeluk b ij M o n t e r e a u. Geen aanslag op de brug. Volgens het onderzoek van de Fransche politie over de oorzaken van de ontsporing van den trein Parijs- Marseille bij Montereau (zie ook elders in dit num mer), moeten de geruchten ovpr een misdadigen aan slag op de brug, welke de trein moest passeeren, on gegrond zijn. Weliswaar is een volbeladen lichter door tot nu toe onbekende personen losgemaakt en afgedreven, zoo dat het schip tegen een peiler van de brug is aange komen, doch dc politie is van opvatting, dat het niet in de bedoeling heeft gelegen om op deze wijze het spoorwegverkeer in gevaar te brengen. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Wolff meldt uit Pilsen: Te Blantnitz is gisteravond tijdens een onweer de bliksem in een boom geslagen, waaronder een aan tal rnenschen schuilden. Drie daarvan, 2 meisjes, en een jongen, bleven op de plaats dood. 3 anderen wer den gewond, waarvan óón later is overleden. Ook de 2 overblijvenden worstelen met den dood. Opnieuw hoog water in Zuid-Frankrijk. Tal van moestuinen onder water. Uit Parijs wordt gemeld: De Garonne en haar zijrivieren zijn weer buiten de oevers getreden en richten groote schade aan. Tal van moestuinen staan onder water en vele huizen moesten worden ontruimd. De spoorverbinding Bor deauxCadillac moest tijdelijk gestaakt worden. Groentengroothandelaarsvereeniging „De Koophandel". Maandagmiddag 3 uur werd de Algemeene Vergade ring van bovengenoemde vereeniglng gehouden ten huize van den heer P. Kramer te Zuidscharwoude. De voorzitter, de heer C. Wagenaar Kz., opent de ver gadering met een woord van welkom en deelt mee. dat deze vergadering hoofdzakelijk voor punt 3 van de agenda belegd Is, n.1. het hernieuwd besluiten tot ver lenging van den duur der vereeniglng. Er was reeds verlenging der vereeniglng aangevraagd, doch dit kon niet gebeuren, daar het besluit niet genomen was vol gens de Statuten. Daarin staat vermeld, dat de Alge meene Vergadering moet worden gehouden in Mei of of Juni. Deze is gehouden in Maart, zoodat het besluit niet wettelijk is genomen volgens een schrijven van den Minister van Justitie. De notulen van de vorige vergadering worden door den secretaris, den heer P. F. Slot, voorgelezen en on der dankzegging aan den samensteller onveranderd goedgekeurd. z Ingekomen stukken., Van het Centraal Bureau voor de Veilingen in Ne derland is bericht ingekomen, dat zij gedurende de heele maand Juni in Zurich exposeeren op de Land bouwtentoonstelling. In dit schrijven wordt aangeraden, deze tentoonstelling te bezoeken, daar dit oen goede gelegenheid zal zijn om reeds bestaande connecties te versterken of nieuwe aan te knoopen. Van de Langendijker Groenten-Centrale bericht, dat een subsidie van f 80 is toegestaan voor de nachttele foonverbinding. Wat betreft de overllggeld-regeling werd meegedeeld, dat niet op het voorstel van „De Koophan del" kan worden ingegaan om het overliggeld per uur te bereiken. Toegezegd werd het vastleggen van een statistiek van de schuiten der beide beurten, welke eerst in Broek of In Noordscharwoude worden geladen. Tevens zal worden nagegaan, hoeveel boete er per jaar wordt betaald. Van de N.V. Uitgevers-Maatschappij C. Misset te Doe- tinchem een aanbod, om een collectief abonnement te nemen op het „Centraal Orgaan". De prijs zou dan be draden f 4.per jaar. Na eenige gedaohtenwlsseling wordt besloten hier niet op in te gaan. 3. Hervormd besluit tot verlenging van den duur der vereeniglng. Met algemeene stemmen aangenomen. 4. Verlaging der korting voor contante betaling te Noordsoharwoude. Voorzitter licht toe, dat de Noordermarktbond heeft besloten, ter verkrijging van een reserve voor het bou wen van een nieuw veilingsgebouw en een nieuw be- taalkantoor, de korting voor contante betaling van pet. te brengen op 0.15 pet. Op de Algemeene Vergade ring van den N.M.B. hebben de afgevaardigden van „De Koophandel" wel geprotesteerd, doch het heeft niet gebaat. Voorzitter verzoekt den heer J. Hoogland, die het invoeren van de korting voor contante betaling heeft meegemaakt, eens te vertellen hoe dit In het werk is gegaan. De heer Hoogland meent, dat de korting door „De Koophandel" is ingevoerd. De tegenstand bij de bouwers was beduidend, 'doch het Is toch later door de bouwers overgenomen. Spr. geeft het heele verloop van de zaak weer Volgens spr. heeft „De Koophandel" wel recht op de korting. Voorzitter zegt, dat in de L.G.C., ook al eens actie is gevoerd om de korting weg te krijgen. De heer J. Kloosterboer merkt op, dat men zich er hier op beroept, dat er nergens korting wordt gegeven, doch er zijn zeer veel vereenigingen waar men geen plaatsengeld moet betalen. Voorzitter antwoordt, dat nu „De Koophandel" voor de plaatsen betaalt, zij ook recht heeft op een zeker aantal plaatsen. De korting is echter een recht. Dit af te schaffen gaat toch maar niet zoo. Laat de N.M.B. dan maar liggeld heffen van de kooplui. De heer J. Kloosterboer merkt op, dat als Vroom en Dreesman wilden uitbreiden en daarvoor b.v. 2 pet van iederen kooper namen, het ook wel niet zou gaan. Het is toch onbillijk een belasting van je klanten te heffen. De heer J. Hoogland zegt, dat er altijd met „De Koop handel" zou moeten worden overlegd. De heer K. Kramer stelt voor, om in plaats van 2 keer 24 uur crediet. 4 keer 24 uur te geven. De heer N. Kooij zegt, dat elke betaalmeester dat niet zal doen. Het bestuur stelt voor, te trachten tot overeenstem ming te komen met den N.M.B. en als dat niet kan, er niet meer te koopen. De heer P. Deutekom komt tot de conclusie, na al wet hij heeft gehoord, dat „De Koophandel" de volle V* toekomt en stelt voor den N.M.B. te schrijven, dat wij in geen geval accoord gaan met het genomen besluit. De heer S. de Boer Kz., "zegt dat ock andere veiling- vereeniglngen verwonderd hebben opgekeken. De ver gadering van den Vierbond met „De Koophandel" is toch de aangewezen plaats voor zoo'n besluit. Na nog enkele voorstellen wordt besloten, dat den N.M.B. zal worden geschreven, dat voorloopig door dc toezegging van den heer Ootjers, nog zal worden gekocht met 3.4 korting, tot er overeenstemming is. Dan kan het verschil worden verzekerd. 5. Advies aan de Regeering Inzake maatregelen om het U.C.B.-merk bij uitvoer van tomaten en kool ver plichtend te stellen. Na eenig» bespreking wordt besloten te berichten dat „De Koophandel" geen bezwaar tegen een mondelinge bespreking heeft. 6. Hierna volgt de bespreking van den beschrijvings brief voor de a.s. Vierbondsvergadering, in het Land- bouwhuis te Alkmaar. Daar ons geen exemplaar was verstrekt, konden wij de behandeling niet volgen. Het Bestuur zal bovengenoemde vergadering bijwonen Naar aanleiding van punt7 stelt de heer J. Kramer voor bij de gemeente Oudkarspel eens aan te dringen om het genomen besluit te niet te doen en één subsidie voor de nachttelefoon te geven. Bij de laatste brand is wel gebleken, dat het nuttig is. Bij de rondvraag vraagt de heer N. de Nijs of men verplicht is, de kool, die op 100 Kg. ligt, ook op 100 Kg. te ontvangen. Voorzitter antwoordt, den heer de Nijs, dat dit een lastige kwestie is. Het is jammer, dat de N.M.B. dit be sloten heeft. Men moet een beetje nemen en geven. Op voorstel van den heer J. Kloosterboer wordt het salaris van den secretaris op f 200 per jaar gebracht. De heer C. Keeman stelt voor aan de Ned. Spoorwegen te verzoeken om in Noordscharwoude niet eerder dan 4 uur te beginnen te rangeeren. Aldus besloten. Hierna sluit de voorzitter de vergadering met een woord van dank voor de aangename samenwerking. Spr. had de opkomst echter gaarne iets grooter gezien. Verschillende berichten. POLITIE SCHAGEN. Verloren: een portemonnaie met geld; een broche. Gevonden: 3 teekeningen. ALKMAAR. 2 Juni. Aardbeien f 0.160.41, per doos, andijvie f 3.8014.30, bloemkool I f 1418, II f 712, kropsla f 0.501.90, kom kommers f 718, per 100 stuks, doperwten f 13, peulen f 4553, snijboonen f 46, D. Spercieboonen f 56, tomaten A f 22.20, B f 20.30, C f 21.10 per 100 pond, prei f 7, ra barber f 49. radijs f 1.505.30, wortelen f 715 per 100 bos, perziken f 0.12, per stuk, postelein f 0.160.41, spinazie f 0.41 per bakje, Asperges f 4253 per 100 bos. OUDKARSPEL. Het jaarlijksch autotochtje voor de ouden van dagen uit Oudkarspel en Noordscharwoude heefth eden plaats Het doel hunner tocht is Haarlem en Omstreken. De deel name is vrij groot, we vernamen zelfs van een 90-tal. Van harte hopen wij dat er volop genoten wordt. De schatgraverij te Zaandam. Wordt toch voortgezet. Dp opgravingen wordt trots de ondervonden teleur stellingen en de grap met de ijzeren kist dnverzwakt voortgezet. De heer Langbirt, die niet langer uit zijn betrek king weg kon blijven is naar Duitschland terug ge keerd. In een telegram aan den burgemeester, waarin hij dit mededeelt, geeft hij te kennen, dat in den loop van deze weck dc schat gevonden zal worden en hij zoodra dit het geval is weer naar Zaandam te rrug zal keeren. Hij is thans vervangen door een anderen Duit- schen ingenieur, die op zijn beurt met behulp van instrumenten het terrein aan een nauwgezet onder zoek heeft onderworpen. Als gevolg hiervan zijn de werklieden gisteren (Maandag) weer op de oude begraafplaats beginnen te graven naast de plek, waar men enkele weken het vat en oude eikenboom heeft meenen te vinden. Ook Frau Sylvia is nog eens een kijkje komen ne men. Men zal zich moeten haasten, want Zaterdag loopï de vergunning voor de opgravingen af en het is zeer onzeker of B. en W. voor de derde maal een verien-» ging zullen toestaan. Dc vermaarde ijzeren kist en wat men aan heele en gebroken tegels en kannetje heeft opgegraven, zijn op de Zahit-tentoonstelling op den Burcht ter bezich tiging gesteld. Naar het scheen, zouden een of meer agenten van politie van de grap met de kist op de hoogte zijn ge weest. DE SCHEEPVAART IN HET NOORDHOLLANDSCH KANAAL. Oponthoud bij Purmerend. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswater staat in de directie Noord-Holland te Haarlem, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat dc scheepvaart door de groote schutsluis te Purmerend van 18 Juni 1930, des voormiddags 7 uur. tot 8 Juli d.a.v., des namiddags 5 uur, of zooveel langer of korter als noo- dig mocht blijken, niet geregeld zal kunnen plaats hebben en oponthoud zal kunnen ondervinden. Het ongeluk in Limburg. Een gevolg van het onweer? Er zitten nog meer rotsblokken los. Het heeft er eenigen schijn van, dat het droevig on geluk te Geulhem mede veroorzaakt is door het zware onweer, dat Vrijdagavond boven Zuid-Limburg heeft ge woed. Omwonenden van den Blokbrg, waarin het onge luk heeft plaats gehad, hebben aan het Zuid-Limburgsche Dagblad meegedeeld, dat dikwijls na onweer, soms ook •na zwaren regenval, instortingen in den Bolkberg plaats hebben. Een deskundige, wiens oordeel door het Lim- burgsch Dagblad werd gevraagd, verklaarde, dat ook andere steenen in de verlaten rotswoningen los zitten. Een tik tegen zulk een steen of zelfs reeds het stam pen op den vloer kan voldoende zijn om den steen naar beneden te doen komen. Het feit, dat in den winter het in de spleten gedrongen water bevriest, en de rots ver der doet splijten, heeft een nadeeligen invloed op de hechtheid van het gesteente. Ook de boomen, die bo ven op den berg groeien en welker wortels eveneens hét gesteente doen splijten, hebben een slechten invloed op de vastheid daarvan. De zegsman van het Limb. Dagbl. achtte een des kundige controle, enkele malen per jaar, van het gesteen te zeer gewenscht. Bij een bezoek, dat wij ter plaatse hebben gebracht, aldus genoemd blad. is ons gebleken, dat boven aan den steenen trap, die door de leerlingen is beklom men, op het portaal, dat toegang geeft tot de verlaten rotswoningen met krijt geschreven staat: „Levensge vaarlijk, verboden toegang, een opschrift dat reeds ge- ruimen tijd geleden moet zijn aangebracht, maar niete- min nog zeer goed leesbaar was. Het is nietd uidelijk, wie toezicht moet uitoefenen op de sterkte van het gesteente van dezen berg. Het staats- toezich op de mijnen, dat wel controle uitoefent op de mergel-exploitatie en den toestand van de onderaardsche gangen in het mergelgebergte, schijnt geen toezicht te houden op deze verlaten rotswoningen. Reeds vroeger, enkele jaren geleden, is een groot stuk van den rotswand van den Blokberg naar beneden ge stort op den weg. die vlak onder de rotsen loopt. Enkele dieren, die op dat moment juist langs de rotsen geleid werden, zijn toen gedood. Noorwegen vermindert zijn militaire uitgaven. Met. 30 procent. Na Denemarken volgt thans Noorwegen met. een. hervorming van rde defensie. Het nieuwe regeerings- voorstel gaat niet zoo ver als Denemarken, dat zijn defensie omzet in een bewakingsdienst, doch brtoe kent toch een zeer sterke beperking van de militaire uitgaven, welke van 46 millioen tot 32 millioen kro nen verminderd zullen worden, 17 millioen voor het leger en 15 millioen voor de vloot.. Dit is dus slechts ongeveer 10 millioen meer dan Dene* marken voor zijn bewakingsdienst wil uitgeven. De regeering motiveert haar voorstel o.a. met dc opmer king, dat de toestanden thans dermate veranderd zijn, dat met een geisolcerden oorlog van Noorwegen niet meer gerekend behoeft te worden. De algemeene dienstplicht blijft bestaan, maar de oefentijd wordt verkort van 130—138 dagen tot slechts 84 dagen. Het overwicht wordt ten koste van het leger ietwat verlegd naar de marine, onder welke dan ook de kustvaartuigen ondergebracht worden. En de marine zelve wordt allengs meer gericht op wachtdienst dan op kustverdediging, zij het voorals nog in minder sterke mate dan in Denemarken, waar de marine louter als wachtdienst bedoeld wordt. De nieuwe defensieregeling zal in drie jaar door gevoerd worden. Van conservatieve zijde rijst sterk verzet tegen het regeeringsvoorstel. De socialistische pers vindt het daarentegen niet ver genoeg gaan, wcnscht het ge heel defensiebegrip over boord geworpen te zien en hoont dat dit nieuwe vrstel slechts dient ter beman-' teling van de onmacht om de kostbare regeling van 1927 uit te voeren. „Tidens Tegn" schrijft, dat het beter is een defen sieregeling te hebben die men kan uitvoeren dan een die boven de macht ligt. Het nieuwe voorstel, waar op het blad overigens wel een en ander te critisee- ren heeft, acht het in alle geval beter dan de half instand gehouden, half op apegapen liggende defen sie welke men thans heeft. Advertentiën. Ingezetenen van Wieringerwaard, door tusschenkomst van de Afdeeling der Hollandsche Maatschappij van Landbouw worden verzocht opgaaf te doen van de verlangde hoeveelheid, uiterlijk 9 Juui a.s. bij den Secretaris. D. SLEUTEL Dz. Gevraagd aan de Coöp. Stoomzuivel- fabriek „De Eendracht" te St. Maartens brug voor monsterncmen en fabriekswerk- zaamheden. Loon naar overeenkomst. Opgaaf ten kantore der fabriek voor 8 Juni. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Winkel, zijn voornemens op Vrijdag 13 Juni 1930, des nam. 3 uur, ten Raadhuize aldaar, aan te besteden: Bestek en teekeningen zijn verkrijgbaar tegen f 2.50 bij ondergeteekende, waar tevens inlichtingen zijn te bekomen. S. VIS, Bouwkundige. Oudkarspel, Juni 1930. Ook voor de Pinksterdagen weer van die lekkere krentebrooden verkrijgbaar vanaf 80 cent. Aanbevelend, LUTTEROT, Electr. Bakkerij Kolhorn. Gevraagd: bij G. BUTTER, Lutjewinkel. TE KOOP: prima wintersoort, bij J. KIEKENS, Groenveld, St. Maarten.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2