SchagerCourant =3 sport 8t van zondag Hei Wiegekind Tweede Blad. Go-Ahead nationaal kampioen. WIERINGEN ALKMAAR. WINKEL. SCHOORL. LANGENDIJK Dinsdag 3 Juni 1930. 73ste Jaargang. No. 8672 Dank zy een 41 overwinning op Velocitas. Een 72 overwinning van Ajax op Wil lem II baat niet meer. K.N.V.B. overzicht van 'Zondag 1 Juni. Precies op 1 Juni dus is het kampioenschap beslist. Ten gunste van Go Ahead, wat velen toch nog als een verrassing in de ooren zal klinken, daar de Deventena- ren de laatste wedstrijden nogal eens minder goed speel den dan in verband met de bekende „super-match' Go- AheadWillem II (31) van Halle c.s. verwacht mocht worden. Ook de twee nederlagen tegen Ajax deden aan het prestige van de Deventenaren niet veel goeds. Aan het standje van verleden week moet nog behalve de zoo juist gespeelde wedstrijden toegevoegd worden dat de wedstrijd Go AheadBlauw Wit op Hemelvaartsdag ge speeld. Een 53 overwinning bracht Go Ahead aan de spits en Zondag ging het er in Groningen om. Velocitas, de club met de meeste kans, in eigen hol spelend, waar nog niet verloren werd, aangevuurd door heel het Noor den en zich er van bewust reeds in Deventer een zeer eervol gelijk spel te hebben bevochten, was de lang niet malsche tegenstander. Ook moet men nog in aanmerking nemen dat de Go Ahead-ers Donderdag reeds een keer In 't geweer geweest waren en sommige (Jan de Kreek, Jan en Leo Halle) hebben ook den Zondag daarvoor gespeeld in het Oostelijk elftal tegen West Duitschland. Zoo was dus de situatie. Go Ahead verdient dus een pluim voor haar kranige 41 overwinning, die haar het kampioenschap tenslotte bracht. Een bittere pil wel voor Ajax dat in 't Stadion na een achterstand met rust van 21 tenslotte de bezoe kende Willem Il'ers met 72 huistoe zond. Een troost mag voor de Ajaxlieden ongetwijfeld zijn het feit dat zij het waren die de kampioenen tweemaal klopten en die de mooiste doelcijfers hebben. De stand is: Go Ahead 8 4 2 2 19—14 10 Ajax 8 4 13 19— 8 9 Velocitas 7 2 3 2 10—16 7 Willem II 7 2 2 3 14—15 6 Blauw Wit 8 2 2 4 8—17 6 De wedstrijd Willem IIVelocitas die nog gespeeld moet worden is van alle belang ontbloot, al zal Willem II er mogelijk een eer in stellen de derde plaats in te nemen. Promotie degradatie le klasse. Afdeeling IV. Een heftige strijd wordt hier gevoerd tusschen de drie kampioenen, T.A.C., Bleijerheide, De Valk en de hekken sluiter Roermond. Op Hemelvaartsdag vonden de wed strijden BleijerheideRoermond en De ValkT.A.C. plaats, die respectievelijk eindigden in 31 en 41 voor de thuisclubs, waardoor de situatie nu juist niet zoo rooskleurig werd voor Roermond, dat men algemeen als te sterk voor deze tweede klassers achtte. In den Zondag j.1. te spelen wedstrijd RoermondDe Valk zou zij echter haar reputatie bevestigen meende men. Maar dat is heel anders uitgeloopen. Een 51-nederlaag had den Massy c.s. te slikken en als de concurrenten niet zoo vriendelijk zijn elkaar af te maken dan is 't een vaststaand feit geworden dat Roermond volgend jaar haar eerste klasserschap kwijt is. Limburg hoopt na tuurlijk dat Bleijerheide haar opvolger zal zijn, maar dat staat nog te zien. De Valk n.1. is ook lang niet mis en bovendien moeten de Bleijerheidenaren nog eenmaal naar Valkenswaard. De stand is thans: De Valk 5 3 11 15— 8 7 Bleijerheide 4 3 1 116 5 Roermond 5 2 12 1110 5 T.A.C. 4 4 3—6 Nog gespeeld moeten worden: T.A.C.—Bleijerheide, De Valk—Bleijerheide, T.A.C.— Roermond. Werkelijk, Roermond heeft het niet zoo gemakkelijk. T.A.C. verloor in Roermond slechts met 32; de beslis sende goal werd uit een strafschop geboren. Bleijerheide heeft nog twee lastige uitwedstrijden. De Zuid-Limburgers vervullen hier de rol van D.E.C. De Valk is te vergelijken met 't Noordelijke H.S.C., d.w.z. nooit meer dan een jaar eerste klasser. Promotie degradtie le klasse. Afdeeling Hl. Ten lange leste werd de resteerende, zonder belang Zijnde match A.Z.C.Enschede-Boys gespeeld. A.Z.C. greep de gelegenheid aan om zich no. 2 te plaatsen door met 21 te winnen. De eindstand is: P.E.C. 4 3 10 12—3 7 A.Z.C. 4 112 2—10 3 Enschede-Boys 4 1 0 3 910 2 De slachtoffers der prom. degrad. competities. Van de eerste klassers handhaafden zich zoo men weet V.U.C. en P.E.C., terwijl de andere drie, Haarlem, Roer mond en W.V.V. hun plaatsen afstaan aan K.F.C., De Valk of Bleijerheide en M.S.C. Onder de hekkensluiters van de 2e klasse in afd. I is niet zoo'n slachting opge treden zooals in de andere afdeelingen. De Spartaan handhaafde zich op royale wijze tegen Volewyckers en O.V.V.O., terwijl H.V.C. zich in een beslissingswedstrijd tegen T.O.G. geslagen zag (16). In den gewonen px-omotiewedstrijd. die verleden week plaats vond, deed zich een merkwaardig incident voor. Toen de einduitslag (53) reeds bereikt was, zou een der H.V.C. voorwaartsen den bal tenslotte in het T.O.G.- net knallen, toen een supporter van laatstgenoemde club den bal uit doel sloeg, waardoor hij een 6—3 nederlaag verhinderde. De scheidsrechter wist niet anders te doen dan een „onpartijdigbal" te geven vlak voor 't T.O.G.- doel! Na dit intermezzo gaan we over naar de tweede klas sers der andex-e afdeelingen, waar zich er niet één heeft weten to handhaven. In afd. II worden Merwede en U.V.V. (zeer jammer voor de Utrechtsche sportwereld, ook U.V.V. 2 degra deert, zij werd in de promotie competitie o.a. eens met 17—0 geklopt!) resp. vervangen door D.C.L. en De Hol- landiaan. In afd. III zijn het Apeldoorn en de Tubanters die zich vervangen zien door Doetichem en Borne. In 't Zuiden bleef ook geen enkele bespaard. Vlissingen (vorig jaar kampioen van 2 A met hetzelfde elftal!). Boxtel en M.V.V. 2 worden vervangen door Hero (Breda), T.S.C. (Oosterhout) en Waubach (Mijnstreek). In 't Noorden nemen „De Kooij" (Joure) en Zuidbroek de plaatsen in van Drachten en Upright. Men ziet dus wat een geweldige slachting er aangericht is onder de hekkesluiters. De promotie competities moet men even wel niet als overbodig beschouwen. Er hangt van het degradeeren soms het geheele levensbestaan af. Een vcreeniging de Spartaan toch hoeft niet zonder meer naar de derde klasse. Zij heeft zich overtuigend de ster kere getoond van de Volewyckers en O.V.V.O. Ook V.U. C. toonde zich voor handhaving sterk genoeg. Het slotresultaat is dat van de 16 hekkesluiters in de eerste en tweede klasse er zich slechts 3 hebben gehand haafd, te weten 2 eersten en 1 tweede klasser. Toch is wat frisch bloed voor de spanning niet on aardig! Het debuut van K.F.C., M.S.C. en de nieuwe Zuidelijke eerste klasser zien we met verlangen tege moet. Geen H.R.C. 2Helder 2 voor de competitie. Lag het in de lijn der verwachtingen dat, »r de promotie van Helder 2 naar de reserve 3e klasse van den K.N.V.B., de beide reserve-elftallen van Helder en en Racing elkaar voor de competitie zouden ontmoeten, deze hoop blijkt ijdel daar H.R.C. 2 zonder 't x. pelen van promotie-wedstrijden met V.S.V. 2 (de kampioen) naar de reserve 2e klasse is overgegaan, zulks ten ge volge van het feit, dat de K.N.V.B. alle klassen Men elftallen groot wil maken. H.R.C. 3 kan nu haar best doen, kampioen van de N.H.V.B. te worden. Voorheen bracht dit toch niets, daar promotie uitgesloten was, doch thans is de kans er weer en zoo moeilijk is 't per slot toch niet om kampioen te worden, temeer daar Helder 2 er uit is. De K.N.V.V.-beker. Mogen onze ,.Cup"-wedstrijden zich over 't algemeen in lang niet zoo'n groote belangstelling verheugen als de Engelsche, waarbij de finale, de Cup-final, als het grootste voetbalevenement van 't jaar beschouwd wordt, toch zijn ze het tenslotte wel waard, vooral nu men aan de demi-finales toe is, welke door Ajax (dat voort durend speelt met haar tweede elftal!), Feijenoord, Excelsior en N.A.C. bereikt is. Heeft Ajax tot nog toe lauweren behaald met haar (soms eenigszins versterkt) tweede elftal, thans zal ze ongetwijfeld haar eerste elftal in den strijd werpen, temeer nu haar 't lands kampioenschap is ontgaan en het winnen van de beker als een kleine troost mag worden beschouwd. Ze zal evenwel geducht rekening te houden hebben met Feijen oord, dat alle successen (en dat zijn er talrijke!) met een sterk verjongd team heeft bevochten. Veendam werd daar met Hemelvaartsdag op eigen terrein nog met 51 het slachtoffer van. De andere demi-finalist uit Rotterdam, Excelsior, kan zich niet op zooveel wapenfeiten beroepen als haar stadgenooten. doch de 5—O-overwinning, waarmee ze met Hemelvaartsdag uit de gloeilampenstad terugkeerden, is zeer eervol. Wij kunnen 't ondertusschen niet begrijpen van P.S.V., die wel degelijk ernstige plannen koesterde. Tenslotte is dus N.A.C. de vertegenwoordigster van het Zuiden. Ook een finke ploeg. Een aardig tournooi dus toch! KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Ongetwijfeld zal 't velen interesseeren wie sinds de oprichting van den bond de landskampioenen waren. De gegevens zijn ontleend aan het N.V.B -gedenkboek. 1897—'98 R.A.P. 1914—'15 Sparta. 1898'99 R.A.P. 1915—'16 Willem II 1899—1900 H.V.V. 1910—'17 Go Ahead 1900'01 H.V.V. 1917—'18 Ajax 1901—'02 H.V.V. 1918—'19 Ajax 1902—'03 H.V.V. 1919—'20 Be Quick (Gr.) 1903—'04 H.B.S. 1920—'21 N.A.C. 1904—'05 H.V.V. 1921—'22 Go Ahead 1905—'06 H.B.S. 1922—'23 R.C.H. 1906—'07 H.V.V. 1923—'24 Feijenoord. 1907—'08 Quick (Haag) 1924—'25 H.B.S. 1908'09 Sparta 1925'26 Enschedé. 1909—'10 H.V.V. 1926—'27 Heracles. 1910—'11 Sparta 1927—*28 Feijenoord. 1911—'12 Sparta 1928—'29 P.S.V. 1912—'13 Sparta 1929—'30 Go Ahead. 1913—'14 H.V.V. De eerste „Provinciale". WAARSCHUWING AAN CLUBBESTUREN. Het O. O. van den K.N.V.B. bevat het volgende: „Naar wij van verschillende zijden vernemen worden er alom in den lande zomeravondcompetities en compe tities voor ondernemingselftallen georganiseerd, zonder dat daarvoor de toestemming gevraagd is aan den K.N.V.B. of aan de Erkende Bonden tot wiens gebied de deelnemende elftallen behooren. De vereenigingen, aan gesloten bij den K.N.V.B. of bij den Erkende Bonden, mogen haar terreinen voor deze niet-goedgekeurde wed strijden niet beschikbaar stellen, terwijl het tevens ver boden is aan die wedstrijden deel te nemen. Het is aan scheidsrechters van den K.N.V.B. en van de Erk. Bonden verboden bij deze wedstrijden te fungee- ren!" Kijken wij eens goed in onze omgeving dan gelooven wij niet dat men zich hieraan houdt. En toch, als 't eens gemerkt werd dan regent het boetes! D.T.S. I—Hollandia I Hoorn) 2—7. Door de geweldige regenval leek het aanvankelijk of deze wedstrijd niet gespeeld zou kunnen worden. Toen het tegen drieën echter droog bleef, begon men de plas sen weg te vegen, en het terrein was dan ook nog goed bespeelbaar. De belangstelling had evenwel danig ge leden door 't slechte weer. Of de wegblijvers dit keer veel hebben gemist? We weten het eigenlijk niet. Dik wijls werd er enthousiast gespeeld, door beide partijen, en na een zwak begin herstelde D.T.S. zich keurig. D.T.S. begon met tien man en tegen den zwaren wind in. Reeds binnen tien minuten stond de stand 03 voor Hollandia. Nadat Kroon het elftal completeerde ging het veel beter en tweemaal werd de Hollandia-achterhoe- de zoodanig in 't nauw gebracht, dat de backs den bal in eigen doel werkten. Na de thee kreeg D.T.S. den sterken wind mee en bij velen leefde de hoop op een kleine nederlaag, ja, werd een gelijk spel of overwin ning niet buitengesloten geacht. Helaas het mocht niet zoo zijn. De D.T.S.-keeper toonde zich zoo nonchalant, dat een ieder er zich aan ergerde. En de thuisclub werd de dupe van de historie. Loopt het iets tegen of maakt men een fout, dan is er nog geen enkele reden om niet zijn best te doen. Destemeer omdat de capaciteiten er wel zijn, doch alleen de wil ontbreekt. Eenige doelpun ten waren dan ook makkelijk te voorkomen geweest. De backs waren zeer goed op dreef, terwijl de m.-linie wel eens slechter gespeeld heeft dan dit keer het geval was. Toch is ze nog lang niet de ruggegraat van 't elftal, die ze moet zijn. Daarvoor steunt men elkaar niet goed ge noeg en ontbreekt het noodige verband nog te veel. In de voorhoede miste men Kos danig. Hermsen is wel snel. doch balcontrole ontbreekt hem totaal. Ook de an deren kwamen niet boven hun gewone vorm uit. Hollan dia is een stevige ploeg, die flink op den bal zitten. Men mist evenwel dat fraaie spel van Alcmaria. Daarvoor wordt te veel het „kick en rush" systeem gespeeld. De invaller keeper Roode heeft zyn doel uitstekend verde- diegd, de backs waren trapvast en snel. Van de midden linie blonk alleen de spil uit, terwijl de kanthalfs slechts matig waren. De voorhoede bestond uit vlugge spelers met middenvoor en linksbinnen als de gevaarlijksten. Het combineeren was niet fraai en toch droegen de aan vallen dikwijls een overrompelend karakter. Soms werd er uitstekend geschoten, maar ook werden de gemakke lijkste kansen gemist. Onder leiding van den heer Peper werd om kwart na drie begonnen. Schage brengt voor Hollandia 't leer aan 't rollen en binnen de minuut scoort Neefjes met een hard schot 01. Gesteund door den sterken wind blijft Hollandia aanvallen en Kansen krijgt druk werk. Het is weer Neefjes die den vallenden Kansen met een ver schot passeert 02. Kokkes krijgt een kans zonder deze te kunnen benutten door den modder. Wanneer de spil Van der Rol den bal ver naar voren speelt, kan Langen- dijk hem niet bereiken en de vrijstaande Polman profi teert er dankbaar van 03. Dit alles gebeurde binnen de tien minuten. Bij een D.T.S.-aanval schiet Kokkes juist voorlangs en een voorzet van Kuiper vangt Roode best. Hollandia blijft sterker en talrijke aanvallen wor den ondernomen. De achterhoede der thuisclub heeft zich hersteld en weet verder onheil te voorkomen. Het binnentrio van H. probeert het met verre schoten, wel ke meestal naast vliegen. Bovendien staan ze meermalen buitenspel. Als Kroon dan in 't veld komt, weet D.T.S. het spel meer te verplaatsen. De backs van H., van der Zei en De Groot zijn trapvast en spelen meermalen ook op hun keeper terug. Vijf minuten voor de rust schiet de rechtsback tegen Kuiper aan en de bal vliegt in 't net 13. Vlak voor de rust wil Van der Zei niet voor zijn collega onderdoen en als hij in 't nauw gebracht wordt door Eecen en Van Meurs pl atst hij den bal hard in eigen doel 23. Na de thee heeft D.T.S. den wind mee. Toch zijn de eerste aanvallen voor Hollandia. Zoo stopt Kansen eens vallend een hfird schot. Een vrije trap voor hands neemt Kuiper hard, zonder keeper Roode ermee te passeereo Even later redt deze doelman opnieuw uitstekend als Kuiper van nabij, na een goede combinatie met Eecen, op het doel kogelt. De partijen wegen tegen elkaar op en D.T.S. krijgt beste kansen om gelijk te maken. Dan komt de reactie. Kansen laat een tam schot van Neef jes eenvoudig door zijn handen rollen 24. Nog geeft D.T.S. zich niet geheel gewonnen, en kan Roode met moeite een schot van Hermsen over de lat werken, ter wijl een „pil" van angendijk tegen de bovenlat knalt. Een voorzet van Schage zet Neefjes in een doelpunt om 25. Eecen probeert het van verre, dich vindt Roode op zijn post. Als Van Dijk eens den bal wil opbrengen, wordt deze hem afgenomen. Wel weet Kroon nog cor ner te werken, doch deze komt goed voor het doel en wordt door de geheele achterhoede gemist. Wakker is er bij en scoort 26. Geen minuut later schiet Polman van ver en als Kansen den bal laat glippen, doelpunt Schage gemakkelijk 27. Hollandia neemt het spel ge heel in handen en D.T.S. i3 volkomen geslagen. Wanneer scheidsrechter Peper, welke goed voldeed, het einde fluit, verlaten de toeschouwers onvoldaan over deze groote onverdiende nederlaag het terrein. Nederlaagwedstrijden D.T.S. D.T.S. n—West Frisia III (Enkhuizen) 0—3. (gestaakt) Wegens droevige familieomstandigheden van een paar spelers, kwam D.T.S. met een verzwakt elftal uit. West- Frisia was dan ook overwegend sterker. Het was voor de Enkhuizers dan ook wel jammer, dat pl.m. tien minu ten voor de rust de strijd gestaakt moest worden, van wege de regen. Geweldig zooveel water als er viel en het veld was weldra bedekt met plassen. D.T.S. begon met tien man en had Hermsen weer in de gelederen en tevens een nieuwe kracht Slikker. Of deze speler nu werkelijk een „kracht" was, betwijfelen we wel eenigs zins. Het gaat moeilijk om thans reeds een oordeel te vellen, doch een prima middenvoor is het zeker niet. Oefenen is het parool, wat tevens voor alle spelers kan gelden, 't Spel was nauwelijks 5 minuten oud als de rechtsbinnen de score opent 01. De bal en 't veld waren buitengewoon glad. wat er door de regen niet beter op werd. Als Chattlllon mist heeft de rechtsbuiten er geen moeite mee om den stand op 02 te brengen. Een goal voor D.T.S. wordt geheel ten onrechte geannuleerd. Bui tenspel was onmogelijk, daar de Frieia-keeper den bal zelf in 't doel gooide, zoodat de D.T.S.-spelers, die hem aanvielen en voorbij stormden, niet buitenspel stonden De bal werd hier wel degelijk door de tegenpartij ge speeld. Even wordt er gestaakt voor de regen. Wanneer het spel weer hervat wordt, neemt W.-Frisia het spel geheel in handen. Kroon trapt finaal over een schot van den linksbuiten heen, 03. Dan ontlast zich opnieuw een stortbui en besluit men maar voorgoed te staken. Moeders, geneest de gesmette deelen met Purol en houdt het I huidje altijd droog DEN OEVER. Onder leiding van Mevr. Frank hadden 20 driehoek meisjes zich in gebouw „Land in Zicht" verzameld. De bedoeling was een reisje te ondernemen naar De Kooij. De autobus vertrok om 2 uur van hier, waarmee het gezelschap de reis deed. Bij de Kooij aangekomen, stapte de groepult Intusschen kwamen 30 driehoek meisjes uit Den Helder in uniform aangemarcheerd en nadat de driehoek-groet was gewisseld, ging het onder het zingen van „Ons Clublied" naar een dichtbijgelegen veld. Daar werden verschillende spelen gedaan, terwijl een groep nog een ringerijen uitvoerde. Om 6 uur gin gen beide groepen met de autobussen huiswaarts. WIERINGEN. Zaterdag gaf 'de R.K. Volksbond een feestavond in het lokaal van den heer S. Veerdig, ter herdenking van de Encycliek Rerum Novarum. Te ruim 8 uur opende de Geestelijke Adviseur deze bijeenkomst met den Chrlstelijken groet, en haalde even de groote waarde aan van dezen Zendbrief, welke nu 39 jaar geleden door onzen Grooten Paus Leo XIII (Z.G.) de wereld werd ingezonden. Daarna werd het woord gegeven aan den heer Vol- laerts uit Haarlem. Deze vroeg eerst de aandacht der te vertoonen Zuiderzeeefilm. waaruit wij pas een goed begrip kunnen krijgen van het grootsche werk. Met alle aandacht werd de film aanschouwd. Tusschen de bedrijven door gaf de G. A. een schitterende rede over de beteekenis van den Zendbrief, en spoorde ieder der aanwezigen, aan. toch lid te worden van de organi satie, wat toch den wensch is van Paus Leo XIII (Z.G.) Na afloop van de film hield de heer Vollaerts nog een vurige rede naar aanleiding van den Zendbrief, en het gesprokene van den G. A. Hij bracht ook dank aan den G.A. voor het vele werk, dat deze heeft gedaan in het belang van de arbeiders en de geheele parochie. Dit gezegde alleen Is niet voldoende als hulde en dank. maar gij, Katholieken, moet hem steunen en daarom nogmaals: organiseert u allen om hem dan met alles bij te staan; met het kruis in den top. de stormen die zoo dikwijls ons bedreigen, te trotseeren. Hierna nam de G.A. nog even het woord, om een ieder hartelijk dank te zeggen voor het welslagen van dezen mooien feestavond, in het bijzonder den dank aan de directie der Zuiderzeewerken voor het afstaan van de film voor dezen avond, en het laten varen van iflCLSBSJLCSU. VERKRIJGBAAR IN 1? KLAS RIJWIELZAKEN Catalogus op aanvraag W.KERKMEER - ALKMAAR een extra boot van den afsluitdijk naar Den Oever, om de aanwezigen daar vandaan nu in de gelegenheid te stellen, aanweizg te zijn. De G.A. sloot dezen zoo goed geslaagden feestavond met den Christelijken groet, waarna de meeste der aan wezigen voldaan huiswaarts keerden. Enkelen bleven nog wat na onder het gehoor van enkele muzieknum mers van de heeren J. Bruul en M. Kooij. Met dezen avond zijn de feesten en vergaderingen van de R K.V. ten einde en het bestuur hoopt voor het volgend seizoen op aller medewerking. DE WERKTIJDEN VAN HET P.T.T.-PERSONEEL. De afdeelingen Alkmaar. Schagen, Anna Paulowna, Den Helder. Hoorn. Texel Wieringen. Kennemerland en Zaandam van den Centralen Bond van Nederl. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel (C.B.P.T.T.), in open bare vergadering bijeen te Alkmaar. stellen vast, dat sedert 1 Januari 1923 aan 't geheele P.T.T.-personeel een verlenging van den arbeidsduur werd opgelegd, waardoor een extra-aandeel (waaxwan de noodzakelijkheid naderhand niet door den stand van 's Rijksmiddelen is bevestigd) werd geleverd in de zooge naamde gezondmaking van 's ands financiën; herinneren aan de veel voorkomende vroege-, late-, nacht- Zondags- en Zaterdagmiddagdiensten, verder aan de zeer beduidende verzwaring en intensiveering van den arbeid door de toenemende rationalisatie; wijzen op het feit, dat een gedeelte van het Rijksper soneel 39 of 42 uur, een ander gedeelte 48 uur enn óg een ander gedeelte waaronder de grootste groepen bij P.T.T. 51 uur per week en langer arbeidt, hetgeen onverklaarbaar is, wanneer in aanmerking wordt geno men, dat het gedeelte van het rijkspersoneel met de regelmatige dienstverdeeling en een kort dienstraam de minste diensturen verricht, terwijl juist bij de met zeer ongeregelde diensten belaste P.T.T.-ambtenaren, die hun arbeid verrichten In een dienstraam van 15 uur en lan ger, met dikwijls splitsing in drie gedeelten per dag, een langere dienstduur ia voorgeschreven; geven uiting aan haar groote onvoldaanheid over deze ongemotiveerd lange arbeidstijden, die thans reeds ruim zeven jaren door de regeering worden bestendigd; verklaren, onder aanbieding van deze samenvatting, aan Staten Generaal, Minister van Waterstaat, Direc teur-Oeneraal der P.T.T. en Pers. niet te zullen rusten voor de arbeidstijden van het geheele P.T.T.-personeel beduidend zullen zijn verkort Zaterdagmiddag 31 Mei. had ten Raadhuize de aan besteding plaats van de verbouwing der o.l.-school te Lutjewinkel, door aanbouwing van een derde lokaal en een gymnastieklokaal. Ingeschreven is door: P. den Das te Schoorl f 17200.R. Holman te Alk maar f 14490.J. van Stipriaan, Schagen f 16350. C. Brouwer, Winkel f 14619.J. Lugtig. Heerhugo- waard f 14950.Gebr. Boekei. Oude Niedorp f 13238. J. Smit Pz. te Lutjewinkel f 15180.fa. Koot en Molen te Alkmaar f 17585.—. Aan den laagsten inschrijver is het werk opgedragen. De begrooting was f 15220. De aanwezige aannemers in kennis gesteld met dit begrootingscijfer. betoonden hunne instemming met de roijale opzet daarvan. GEMEENTE SCHOORL. Ingeschreven gedurende de maand Mei 1930. Geboren: Hendrik, zoon van Frederlk Bas en van Neeltje Hopman. Cornelia. dochter van Joannes Win der en van Eduarda Elisabeth Witebrood. Geertje Tro- masz, dochter van Nicolaas Haasbroek en van Trijntje Adriaantje Levendig. Ondertrouwd: Hinderikus Elenga en Grietje Stam. Jacob Jan Siekman en Catharina Elisabeth Stenneberg. Getrouwd: Jacob Jan Siekman en Catharina Elisabeth Stenneberg. Overleden: Trijntje de Jager. 73 jaar. weduwe van Dirk Snip. Robertus van Waas. 51 jaar. echtgen. van Geertje Schuurman. Johanna Wilhelmina Andre, 48 Jaar. Petronella Bijl. 43 jaar. Grietje Kaag. 82 jaar, weduwe van Johannes Groenveld. Het Koedijker pad tusschen St. Pancras en Koedijk blijkt wel in een lang gevoelde behoefte te voorzien, ook voor vele Langendijkers. Hoevelen van dezen zijn er niet, die Koedijk of Bergen bezoeken. Een groot gemak ls het dan. niet een omweg langs de Zes Wielen te moe ten maken, het verkort den weg met een grooten af stand. We vernamen dan ook van bevoegde zijde dat er een druk gebruik van het pad wordt gemaakt. De Landbouwuitvoerwet moet volgens voormannen in de tuinbouworganisaties slechts In werking worden ge steld, als het particulier initiatief te kort zou schieten ln zijn taak om „the best of the best" der tuinbouw producten naar het buitenland te exporteeren. Zij dient dus slechts een stok achter de deur te zijn voor onwil- ligen. We vernemen nu, dat de regeering adviseert om het U.C.B.-merk bij uitvoer van tomaten en kool ver plichtend te stellen en dat de groentehandelaars en ex porteurs dit advies weldra zullen behandelen. We twij felen er niet aan. of zij zullen dit advies met graagte opvolgen, overtuigd als ook zij er van zijn, hoe noodza kelijk het is, alle zorg te besteden aan de qualiteit van onze tuinbouwproducten. Het uitplanten van winterkool is reeds begonnen. We vernamen ten minste dat in de polders Langendijkcr handelaars en bouwers al tot het uitzetten der planten zijn overgegaan. Dit is vroeger dan het wel placht, daar het begin doorgaans omstreeks 10 4un* v'el* In den polder Geestmer-Ambacht, Oosterdyk en Molen- geerzen, staan 6 molens, die buiten werking kunnen worden gesteld als gevolg v&n de grootere capaciteit van het Stoomgemaal. We vernemen nu, dat er alvast 4 zul len worden gesloopt uit het oogpunt van zuinigheid. Een te begrijpen, maatregel in het belang van een zuinig- heidsbeheer. Doch jammer is het zeker, als men let op het verdwijnen van een stuk oud-Hollandsch schoon. ZUIDSCHARWOUDE. Alhier is een reisclub opgericht, tellende 32 leden, die zich ten doel stellen per autobus elk Jaar gezamenlijk een vrij groote reis te ondernemen. OUDKARSPEL Juist zat ons Zaterdagnummer in de pers. toen ons het telefonisch bericht bereikte, dat het vermiste kind van den heer B. was gevonden. Het kleine meisje was vlak achter het huis jammerlijk verdronken en werd gevon den door den heer Chr. P., die juist voorbij voer. Het mag een wonder heeten, dat men het lijkje niet bij 't dreggen had gevonden, daar deze plaats eenige malen met een treknet was afgevischt. In onze gemeente heerscht diep medelijden met de zoo zwaar getroffen ouders. 9

Schager Courant | 1930 | | pagina 5