Z IJ P E BARSINGERHORN ANNA PADLOWNA WIERINGEN SCHOORL Sport van Zondag. —NOORDSCHARWOUDE. Successen van „Genot door Kunst." Het R.K. fanfarecorps, directeur de heer H. J. Maas behaalde op het Zondag te Wervershoof gehouden mu ziekconcours niet minder dan 4 prijzen, n.1. 3 1ste prij zen, w.o. de Eereprijs voor het hoogste aantal behaalde punten en een 2e Eereprijs in den avondwedstrijd. Loting lichting 1931. 17, P. Kraakman (broederdienst), 58 J. Oud, onge schikt, 61 J. Oudhuls, 72 H. van Rijn, ongeschikt; 91 C. Stoop, 95 P. Swager, 97 H. H. Timmerman, broeder- dienst; 105 H. Verburg, 112 A. A. Vonk, 152 A. J. Beeni- sterboer, 165 J. Boot, broederdienst, 171 J. Bruin, 172 C. Bruin, 196 K. de Geus, 211 W. Hink, broederdienst; 222 J. Jong en 227 P. Jonker, broederdienst. R k postspaarbank. Aan het postkantoor Broek op Langendijk en de daar onder resscrtcerende hulppostkantoren .werd gedurende de maand Mei 1930 ingelegd f 8367.08, terugbetaald f 14462.15. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1517. De heeren C. Keeman en P. Kist, beiden dienstplich tig korporaal zijn bevorderd tot den rang van sergeant. ZUIDSCHARWOUDE. Kolven. De uitslag van de heden geëindigde 50-slagen kolfwed- strijden te Zuidscharwoude, waaraan door een groot aantal kolvers werd deelgenomen, was de volgende: Eerste klasse, le prijs T. Kostelijk, Alkmaar 472 p.; 2e prijs A. Berkhout, Zuidscharwoude 460 p.; 3e prijs P. Molenaar, Zuidscharwoude 443 p.; serieprijs J. Goet, Alk maar 108 p. Tweede klasse: le prijs W. Kraakman, Zuidscharwoude 442 p.; 2e prijs J. Bakker, Noordscharwoude 436 p.; 3e prijs J. Bergen, Zuidscharwoude 432 p.; serieprijs P. Beera Hugowaard 100 p. Derde klasse: le prijs P. Goet, Zuidscharwoude 384 p.; 2e prijs L. Dekker, Noordscharwoude 382 p.; 3e prijs D. van Kleef, Zuidscharwoude 372 p.; serieprijs G. Mei ten, Rijswijk 93 p. T ZAND. We vernamen dat, de Cloöp. Zuivelfabriek „Nieuw Leven" G.A. alhier jl. Vrijdag 30 Mei, voor aan haar over het tijdvak 30 Maart t.m. 30 Mei 1930 geleverde melk gem. f 6.27 per 100 Kg. betaalde bij een gem. vetgehalte van 3 wat dus per Kg. vet f2.09 is De knecht der fa. D. E. S. alhier, de heer H. v. d. M., kwam heden Maandagmorgen zoo ongelukkig op het dorpeltje der W.C. te vallen, dat zijn rechterarm zwaar gekneusd, vermoedelijk gebroken, werd. Bij het schrijven xan dit berichtje was dit laatste nog niet door den geneesheer vastgesteld. PETTEN. De Coöperatieve Boerenleenbank te Petten hield Zaterdagavond haar algemeene vergadering in „Het Wapen van Petten". De heer Geensen opende met n hartelijk welkom deze bijeenkomst en wijdde tevens woorden van dankbaarheid aan den heer K. Nottel- man, voorheen directeur, die zooveel tot den bloei der bank had bijgedragen. Na goedkeuring der notulen brengt de kassier, de heer H. S. Eriks, verslag uit van de te Utrecht gehouden algem. vergadering. Uit het, daarna uitgebracht finantieel jaarverslag nemen wij het volgende over. i)e rekening. Ontvangsten: Inhoud der kas op 31 Dec. '28 f 1241.61; ontvangen spaargelden f61999,66; terugbetaalde voorschotten f9559; totaal ontvangsten in loopende rekening f 64323,27; ontvangen rente van voorschotten f3137,17; provisie en kosten van voor schotten f88.98; rente in loopende rekening leden f470.39; rente in loopende rekening C. Bank f 342.35; provisie en kosten in loopende rekening f 34.04. To taal f 141197.07. Uitgaven; Terugbetaalde spaargelden f51298.81; ge geven voorschotten f7460; totaal uitgaven in loopende rekening f 65355.83; rente van spaargelden f2796.83; Bijdrage Centr. Bank f94 85; afschrijvingen f 1; sa laris kassier f757.25; diverse uitgaven f 171.18; op de reserve gebrachte winst f252.42; inhoud der kas f 1300890. Totaal f 141197.07. De Balans. Actief: Inhoud kas 31 Dec. 1929 f 13008.90; uitstaande voorschotten f60489.18; tegoed in loopende rekening c.a. f20226.23. Totaal f93724.31. Passief: De saldo's der spaargelden f92075.23; re servefonds f 1396.66; de winst van dit jaar f252.42. To taal f93724.31. Door benoeming van den heer Geensen tot direc teur en wegens periodiek aftreden van den heer J. Vel waren 2 vacatures in den Raad van Toezicht, waarin werd voorzien door verkiezing van resp. de heeren P. Nottelman en J Vel. Na de rondvraag, waarbij enkele inlichtingen wer den gevraagd, en verstrekt, sprak de directeur zijn slotwoord. Vrijdagavond vergaderde de vereeniging „Zieken- huisverpjleging Barsingerhorn" ten huize van den heer A. de Graaf. Wegens afwezigheid van den heer L. J. v. d. Kuijl fungeerde de heer J. Kuiper Dz. als waarnemend voorzitter. Aanwezig 12 leden. Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, zijn leedwezen uitsprekend over de ge ringe opkomst van de zijde der leden. Hij hoopte evenwel, dat de besprekingen van een aangenamen aard zouden zijn en in het belang van de vereeni- ging zouden verloopen. De secretaris leest hierop de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd en onder dankzeg ging worden goedgekeurd. Uit liet jaarverslag blijkt, dat de ontvangsten heb ben bedragen in totaal f 1952.81 H, de uitgaven f2518.94. Nadeelig saldo f566.77/4. Hel aantal verze kerde gezinshoofden bedroeg over 1929 435 (449), aan tal betalende leden 1187 (1286), opgenomen patiënten over 1927 37 (33), aantal verpleegdagen 682 (503), be taald voor verpleegkosten over 1929 f 1943.50 (f 1454), voor vervoerkosten f308 20 (f247.20), voor huishou delijke kosten f249.24 (f251.09). De tusschen haakjes- geplaatste bedragen geven de cijfers aan over 1928. Namens de commissie belast met het nazien der rekening van den penningmeester, wordt bij inonde van den heer Ab. v. d. Welle, meegedeeld, dat alles in de beste orde is bevonden, zoodat hij adviseert de rekening goed te keuren, waartoe na dankzegging aan den penningmeester voor zijn gehouden finan tieel beheer wordt besloten. Van het Gemeentebestuur is een schrijven ingeko men, waarin wordt -meegedeeld, dat in principe is be sloten, een bijdrage tot dekking van het tekort van de vereeniging, te verleer.cn. De rekening is inmid dels ingezonden en hierop is nog geen nader bericht ontvangen, zoodat nog niets kan worden meege deeld omtrent de grootte dezer bijdrage. Aan de orde wordt gesteld de bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren L. J. v. d. Kuijl, J. Kuiper Dz. en D. Leen. Deze heeren wor den wederom herbenoemd De heeren Kuiper en Leen nemen die herbenoeming aan, den heer v. d. Kuijl zal hiervan mededeeling worden gedaan. In de vaca ture, ontstaan wegens het vertrek van den heer P. Bronder, wordt voorzien door de benoeming van den heer A. Wiedijk, die verklaart dit aan te nemen. Tot leden der commissie belast met het nazien der rekening worden benoemd de heeren Jb. Kistemaker, I). Gorter en G. v. Stiptiaan, tot plv. leden Abr. v. d. Welle, A. Wiedijk en P. Stammes Mz. Voorzitter leidt hierop in het voorstel tot bezuini ging en deelt mee, dat het de bedoeling van het Be stuur was een bezuiniging in te voeren op de ver voerkosten en wel deze leesten voor de helft te laten komen voor rekening var. de patiënten. Het ongun stige finantieele resultaat van het afgeloopen jaar noopte het Bestuur tot dit voorstel. De vergadering is evenwel van meening, dat de besparing, welke hieruit eventueel zou voortvloeien niet van zoo over wegenden aard, kan worden geacht, om tot dezen maatregel over te gaan, temeer daar over het alge meen de minder gegoeden er de naileelige finantieele gevolgen van zouden kunnen ondervinden. De ver gadering acht het echter wel gewenscht, dat aan de leden de minder gunstige positie, waarin de vereeni ging verkeert, onder het oog wordt gebracht en waar /ulks mogelijk is het vervoer geschiedt per autobus en per spoor, welke kosten eveneens door de vereeni ging worden vergoed. Het Bestuur kan zich de ge opperde bezwaren wel indenken en trekt dan ook zijn voorstel in, waardoor de zaak voorloopig blijft zooals ze is. Voorzitter deelt tenslotte nog moe. dat de bode v. Stipriaan als zoodanig heeft bedankt en dat, het Be stuur in diens plaats den heer M. v. d. Klooster heeft aangesteld. Voorzitter vraagt, of de algem. vergade ring hiermede accoord kan gaan, waarop een beves tigend antwoord volgt. Rondvraag. De heer v. d. Klooster vraagt, of het ophalen der premie op dezelfde wijze dient te ge schieden als voorheen. Voorzitter zegt, dat de bode dat maar in overleg met den penningmeester moet regelen. De heer A. v. d. Welle brengt de vereeniging dank voor hetgeen hij daarvan heeft genoten. De voorzitter sluit hierop de vergadering met dank aan de leden voor de prettige wijze waarop van ge dachten is gewisseld en hcopt dat de vereeniging ecu gunstig jaar tegemoet zal gaan. Door de N.V. Bataafsche Import Maatschappij te 's- Gravenhage is een,verzoek ingediend om vergunning tot het oprichten van een benzine-installatie met onder- grondsch reservoir en bovengrondsche aftapinrichting op het perceel van den heer G. Zwaan, kadastraal bekend gemeente Barsingerhorn, Sectie C, No. 731. De heer C. Wijdenes Spaans, Dijkgraaf van den Anna Paulownapolder. gaf steeds in den mooien tuin van zijn ambtswoning vrije wandeling aan een ieder. Zoo ook j.1. Donderdag op Hemelvaartsdag. Maar hoe weinig of sommige bezoekers komen om van het heerlijke weer en de natuur te genieten, bleek later wel. Stoelen en banken waren omvergeworpen en voor de garage-ingang gedragen, heesters waren vernield, kortom uit alles bleek dat baldadigheid en vernielzucht hoogtij hadden gevierd. Het gevolg is natuurlijk, dat de vrije wandeling nu is ingetrokken en dat voortaan alleen op een daartoe tevoren gedaan verzoek een toegangskaart wordt afge geven aan hen, van wie men mag verwachten, dat zij zich behoorlijk zullen gedragen. Tot opzichter bij den bouw van de woningen te Breezand voor de Woningbouwverceniging „Anna Paulowna", is de heerJ. Planjc, te *s-Gra\enhage, be noemd. In de maand Mei werden door B. en W. de vol gende bouwvergunningen afgegeven: aan M. J. Geense tot het bouwen van een woonhuis: aan C. Wisse tot het bouwen van een woonhuis met werkplaats; aan C. P. van der Meer en J. van den Berg tot het bouwen van een woonhuis met bloem bol lenschuur; aan M. Paardekooper tot het bouwen van een woonhuis met schuur; aan P. L. Lammere en Gehr. tot het verbouwen van een winkelhuis; aan C. Middclie tot het verbouwen van een woonhuis; aan W. Tiel en Jb. van Duin tot het bouwen van een schuur; aan A. G. van Eek tot het bouwen van een bloembollenschuur. Verkiezing Hoofd ingelanden. Bij de Zaterdag gehouden verkiezing werden 38 gel dige stemmen uitgebracht. De heer K. A. Kaan, C. D. Rezelman en C. Geerligs verwierven resp. 34, 36 en 1 stem; zoodat de heeren K. A. Kaan en C. D. Rezelman, die periodiek moesten aftreden, zijn her kozen. BREEZAND. Uitvoering Zangvereen. „Vriendschap." Er is een tijd geweest, dat we dachten ook in Bree zand eindelijk zoo ver te zijn, dat de menschen rustig konden genieten van hetgeen een vereeniging, na maandenlange studie soms, op een uitvoering ten beste gaf. Maar bij de laatste uitvoeringen moesten we toch weer ondervinden, dat er nog steeds elemen ten zijn, die niet weten hoe zij zich gedragen moeten. Ook nu weer was het herhaaldelijk minder rustig. Wat is het toch ergerlijk, dat er steeds enkele jonge lui zijn, die door hun gepraat en luidruchtigheid toe hoorders en uitvoerenden hinderen. De onzuiverheid in het begin van het eerste couplet van het fijne num mertje „Allerzielen", mogen we dan ook gerust toe schrijven aan den hinder, dien men toen ondervond. Het tweede couplet toch werd geheel zuiver gezongen. Op het programma stonden juist nog al wat ernstige liederen en dus trof de vereeniging het met die ru moerige jongelui niet. Overigens was de zang zoo, dat „Vriendschap" met genoegen op haar uitvoering terug mag zien. Daar dit resultaat bereikt werd door een koortje, dat den laatsten tijd door huwelijk en ver trek nogal wat leden verloren heeft, wenschen we voor de vereeniging, dat zij weer spoedig met nieuwe loden versterkt zal-worden. De heer II. Slikker bracht voor afwisseling eenige levensliedjes, die mooi gezongen en goed voorgedra gen, wel in den smaak vielen. Vooral het laatste, met oen inleiding in het Westfriesche dialect., sloeg in. We veronderstellen, dat de werkelijk belangstellen den, een prettigen avond gehad hebben. Op het Zondag gehouden muziekconcours te Nieu we Niedorp, behaalde onze muziekvereeniging „Con- cordia", met 142 punten een 2en prijs in de le afdee- ling Harmonie. Daar met 3 punten meer een eerste prijs behaald zou zijn, moge dit een aansporing voor de leden zijn, om ernstig en geregeld te blijven repeteeren, zoodat bij een volgend concours nog mooier lauweren geplukt kunnen worden. ONGELUK OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. o. Toen de heer Jurg uit Den Helder, Maandagmid dag bij den onbewaakte» overweg in den Schorweg. van zijn rijwiel afgestapt was om den sneltrein, die hier ongeveer 4 uur passeert, te laten voorbijgaan, zag hij van den anderen kant een vrachtauto, toebe- hoorende aan den lieer A. Borst, naderen. Daar de bestuurder, de lieer C. Middelie, blijkbaar geen erg in den trein had, trachtte de heer Jurg door hand opsteken te waarschuwen. Het ongeluk kon echter niet meer voorkomen worden; de trein greep de auto cn slingerde haar op zij. De hak werd vernield, het onderstel beschadigd. De bestuurder kwam met den schrik vrij. De heer Jurg wist door snel achteruit te springen, zichzelf te redden, maar moest aanzien, dat de auto op zijn fiets ge=makt werd, waardoor het rijwiel totaal vernield werd. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Guda Janny, dochter van C. Geerligs en van A. C. Schermerhorn. Ondertrouwd: Jan Adriaan Zwaag, oud 36 jaar, landarbeider, wonende te Winkel en Dieuwertje Mul, oud 32 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Pau lowna. Overleden: (te Castricum) Jacob Groet, oud 46 jaar, ongehuwd. Loop der bevolking. Ingekomen: Mevr. M. B. Willemsen—Tonus uit Bunnik; P. Blom en eohtgenoote uit Barsingerhorn; W. Wiersma en gezin uit Franekeradeel; B. Postmn en gezin uit Den Helder; G. van der Wal en gezin uit Frankeradeel; J. J. Woudherg uit Exloo; mevr. J. C. M. van der ZeeVan den Bergh en gezin uit Leiden; B. J. Langes en echtgenoote uit Wieringen; J. van Teulingen en gezin uit .Winkel; G. Bouwhuis uit Meppel; R. J. Blaatiboer uit Wieringcnjmej. A. G. in 't Veld uit Schagcn; mej. M. Jungholz uit Sneek; C. N. Bakker uit Texel; A. M. ConijnBroers uit Blok ker; F. Deelstra en K. Wijngaarden uit Dantumadeel. Vertrokken: Th. W. Pronk en echtgenoote naar Zijpe; M. Koopman naar Beverwijk; M. Raaijmakers en echtgenoote naar Den Helder; A. van Doom en ge zin naar 's-Gravenhage; J. Jaspers en gezin naar 's-Gravendeel; H. A. J. MareesDaalder naar Sittard; J. Veldman en echtgenoote naar Amsterdam. Zondag 1 Juni hield de tooneelverecniging Nieuw Leven ecne openbare uitvoering in de Concertzaal van den heer Jb. Bruul. Opgevoerd werd „Lafaards", antimilitairistisoh tooneelspel in vier bedrijven. En als bijvoegsel een mooi tableau in den vorm van „Christus op 't slagveld". Zoowel tooneelstuk als tableau, vielen bij bet publiek zeer in den smaak en oogsten een dankbaar applaus. Een gezellig bal na als slot van dezen goedgeslaagden avond. Zaterdagavond hield de Voetbalvereeniging „Succes" haar algemeene jaarvergadering. Om ruim half negen opent de voorzitter, de heer D. Oden, de bijeenkomst en spreekt de leden allen hartelijk welkom toe voor de goede opkomst; ruim 30 leden en donateurs waren aan wezig. Punt 1 was voorlezing der notulen, doch door af wezigheid van den secretaris van de vorige vergadering, waren er geen notulen en kon de vergadering met deze opmerking genoegen nemen. Ook de rekening en verantwoording kon niet plaats hebben, daar de penningmeester afwezig was. Een commissie, bestaande uit de heeren C. Duinker en D. Monteler, namen op zich om Dinsdagavond de rekening na te zien en zouden hunne rapporten aan de vergadering mededeelen. Volgde bestuursverkiezing. De aftr. leden D. Oden, D. Nieuwbuurt, A. Zwanik en Jb. Smit werden allen her benoemd en namen hunne benoeming aan. Ook de verkiezing Elftal-commissie had plaats. Alle heeren op een na werden herbenoemd, n.1. P. Kooij. C. Duinker, Jb. Bruul, en D. Oden. De heer Jn. Bais kon het vereischte aantal stemmen niet halen, zoodat een nieuwe vrije stemming werd gehouden, met als uitslag N. J. Bruul 8, C. Slikker 9 stemmen, zoodat een her stemming uitmaakte dat de heer N. J. Bruul in *t ver volg deel zal nemen in de Elftalcommissie. Hierna deed voorzitter mededeeling van de te spelen wedstrijden, en we zullen beginnen met den 2en Pink sterdag aan de Kleineslu^s te spelen tegen een nog on bekenden tegenstander en zoo vervolgens. Alleen is voorloopig 4 Juli nog vrij, die zal worden benut voor te houden seriewedstrijden. Hiervoor zullen de plaatse lijke vereeniglngen V.V.M.P. en Flevo woi-den ultge- noodigd en ook nog een tegenstander van elders. Bij de rondvraag kwam ter sprake, dat de banken op het terrein moesten worden nagezien. Voorzitter zegt, dit in orde te zullen maken. Ook de netten eischen voorziening, ook deze zullen worden nagezien. Op een vraag van den heer C. Duinker, waarom wij niet tegen de Zwarte Raven willen spelen, merkt voor zitter op, dat dit wel kan, maar ze moeten beginnen ons 2e elftal uit te noodigen. Hierover ontstaan discussicn en wordt besloten hier over te stemmen, met als uiaslag, dat ons tweede elftal niet speelt tegen de Raven. De heer M. Geel had verzocht ook eens te mogen rijden met de Succes-elftallen. Voorzitter zegt hier rekening mee te houden. Na nog eenige dingen van huishoudelijken aard te hebben behandeld, sluit voorzitter onder dankzegging de vergadering. Ons plaatselijk fanfarecorps „De Vriendschap" heeft op het bondsconcours te Nieuwe Niedorp wel succes ge had. Behaalde men op Hemelvaartsdag in de tweede afdeeling fanfare den eersten prijs en tevens den prijs voor 't hoogst aantal punten op dien dag j.1. Zondag bleek dat het korps over beide middagwedstrijden het hoogst aantal punten had behaald, n.1. 164!£ p. en hier- voord en mooien wisselprijs in ontvangst had te nemen. Tevens verkreeg men den derden prijs in den eerewed strijd met 75 punten. Door deze prestatie komt „De Vriendschap" in de eerste afdeeling, waar wij haar gaar ne een voorspoedig verblijf toewenschen. Er was gedurende gernimen tijd. zeer ernstig gestu deerd en gerepateerd, doch en de leden van het korps, en hunne ambitieuze directeur, de heer Anderson uit Alkmaar smaken thans ruim de voldoening van hun harde werken. BARSINGERHORN. Zondagmiddag zouden ter gelegenheid van het één jarig bestaan van de voetbalvereeniging D.E.S. alhier medaillewedstrijden plaats vinden. Te ongeveer half twee betraden het tweede elftal en Aartswoud 2 het veld, doch na ongeveer 10 minuten spelen, de stand was toen nog 00, moest de wdstrijd worden afgelast wegens den stroomenden regen. Het Het zich aanzien dat ook de wedstrijd voor het le elftal tegen een combinatie van B.K.C. I en II uit Anna Paulowna zou „verregenen". Het weer klaarde echter wat op en te 3 uur ongeveer kan met dezen wedstrijd toch oen aanvang worden gemaakt. De DE.S.-spelers zetten de tanden flink op elkaar en gaven voor de rust een aardig spel te zien. Ook B.K.C. liet zich niet onbetuigd en zoo werd het een strijd met wisselende kansen, die inderdaad het aankijken waard was. De rust ging in met gelijken stand 22. De pauze scheen D.E.S. geen goed te hebben gedaan, althans ze speelden veel minder goed dan voor de rust, misschien was van het uithoudingsvermogen te veel ge vergd (trainen heeren!), waarvan B.K.C. een dankbaar gebruikt maakte, door twee doelpunten te scoren, zoo dat zij den strijd wonnen met 42. De scheidsrechter, de heer Jonker leidde, zooals ge woonlijk tot aller tevredenheid. Na afloop werd in café Dekker de medaille aan B.K.C. uitgereikt bij monde van den heer Dekker. De wedstrijd tegen Aartswoud 2 zal vermoedelijk op 15 Juni a.s. wor den overgespeeld. HELDER II—H.R.C. II. 4—3. De witte reserves hebben het er beter van af gebracht dan het eerste elftal. Er werd wel goed gespeeld en hard gewerkt,vooral door den spil en den linksback.. In doel stond Wit, terwijl ook Veen meedeed. De mid denvoor-plaats bezette de pas uit Indië teruggekeerde Reijnders, die vroeger eenige wedstrijden met het eerste meegespeeld heeft De Helder-verdediging heeft zich goed geweerd, vooral de linksback. De keeper heeft ook goede dingen gedaan, maar had het derde doelpunt kunnen voorkomen. In de middenllnle was de spil goed, terwijl de rechtshalf ook voldeed; de linkshalf was minder. In de voorhoede presteerde de rechtsbuiten zoo goed als niets. Verder speelde de voorhoede wel goed. Bij H.R.C. was de rechtervleugel het beste deel der ploeg, vooral de rechtsbinnen was goed. Ook de linksbuiten was niet slecht, maar de beide anderen vol deden niet erg. De middenlinie was matig. In de verde diging was de rechtsback zwak, de linksback en keeper daarentegen goed. Om tien uur laat scheidsrechter Prins beginnen en er ontwikkelt zich al spoedig een pittig partijtje. Beide goals ontsnappen enkele malen ternauwernood aan een doorboring. Eenige goede schoten worden fraai gestopt. Met veel geluk worden beide doelen schoon gehouden en wij denken reeds, dat de rust met blanco stand zal ingaan, als Veen doorbreekt en inschiet en de keeper den bal voor de voeten van den linksbinnen slaat, die doelpunt. Na rust is Helder II aanvankelijk in de meerderheid en na korten tijd vergroot de middenvoor den voor sprong (20), en vlak hierna maakt hij een derde doelpunt uit een voorzet van rechts (30). H.R.C. komt nu opzetten en is verder in de meerderheid. Na een kwartier schiet de Helder-linkshalf in eigen doel (31). Ongeveer 10 minuten later maakt de middenvoor 32, en vlak voor het einde maakt H.R.C. gelijk als Wit den bal uit zijn handen laat vallen, 33). Er wordt nu nog even verlengd en na enkele minu ten scoort de middenvoor het winnende doelpunt, na een goede voorzet van links (43), zoodat Helder II de voor dezen wedstrijd uitgeloofde medaille gewonnen heeft HELDER I—H.R.C. I, 2— Onder slechte weersomstandigheden bonden Zondag j.1. Helder en H.R.C. den strijd aan om een door een oud-stadgenoot, den heer Fleurie uitgeloofden beker. Het terrein was zeer glad en er lage vele plassen op, als gevolg van eenige 's morgens gevallen stortbuien. Ook gedurende den wedstrijd was het weer nogal regenachtig en winderig, zoodat er niet zooveel publiek was als bij deze wedstrijden gewoonlijk het geval is. Het is begrijpelijk, dat ook het spel eenigszins leed on der deze factoren. De elftallen kwamen als volgt uit: Heldor. Meilink. Schotting. De Boer. Van Amesfoort, Mulder. Burger. Bak. De Jong. Ort. B. de Boer. Bakker, B. Prins. Sont. Beneker. Van Till. Kaptein. Roobol. Goudswaard. Stolk. Beier. Siersma. M. Prins. H.R.C. Helder heeft het dezen keer leelijk laten liggen, zoo als de cijfers wel bewijzen. Het was wel te verwachten, dat Helder de mindere zou zijn in techniek en ploeg- werk, daar het elftal voor het eerst in deze samen stelling speelde, maar er mocht óók verwacht worden, dat men zou trachten, dit gemis aan te vullen door groot enthousiasme, maar dit was niet het geval, mis schien als gevolg van het weer en de toestand van het terrein. De Helder-verdediging bleek absoluut niet in staat de racing-voorhoede te houden. Schotting mist nog de noodige routine en capaciteiten om in een der- gelijken wedstrijd met succes op te treden, Ook De Boer voldeed maar matig, hoewel men er rekening mee moet houden, dat dit pas den tweeden wedstrijd was, lat hij de linksback-plaats innam. De keeper was wel goed, al heeft hij enkele gevaarlijke dingen gedaan en al had hij misschien één of twee doelpunten kunnen voorko men, maar hiertegenover staat, dat hij eenige lceeren zeer fraai gered heeft. In de middenlinie speelde Mulder weer mee voor het eerst sinds de competitiewedstrijden. Hij kon zijn gewone vorm nog niet bereiken, hoewel hij er tegen het einde beter in kwam. Van Amesfoort speelde een matigen wedstrijd. Hij deed wel eenige goede dingen, maar liet de H.R.C.-lïnksbuiten te veel vrij. Burger stond ditmaal linkshalf, waar hij, in aan merking genomen dat hij deze plaats voor het eerst be zette, nogal voldeed. In de voorhoede is Bak lang niet meer de gevaarlijke rechtsbuiten van vroeger, hoewel hij ook nu nog wel mee kan. De Jong is een handig spelertje, alleen is hij nog te licht. Hij moet er evenwel voor zorgen, niet alles alleen te willen doen, maar ook eens wat voor anderen te laten loopen. Ort was dezen wedstrijd niet erg op dreef; zijn individueele spel laat nog altijd veel te wenschen over, terwijl nu ook zijn doorgeven niet zoo als anders was. De zwakste plek in de voorhoede was de linksbinnen. Deze was te lang zaam en eenigszins bang. zoodat de H.R.C.-backs telkens konden Ingrijpen. De linksbuiten speelde een middel- matigen wedstrijd. H.R.C. kan op een goeden wedstrijd terugzien. Zij was over alle linies de meerdere van Helder. In de verdediging viel vooral Siersma op door zijn resolute ingrijpen en het onderscheppen van voorzetten. Ook keeper Prins maakte een betrouwbaren indruk. De twee doelpunten waren niet te houden: De linksback was hier de minste, hoewel hij niet slecht was. De midden linie was goed. al hebben wij haar wel beter gezien, (b.v. tegen K.F.C.) De minste was hier Roobol. De voorhoede was weer zeer gevaarlijk. Speciaal de mid denvoor bezorgde de Helder-verdediging veel last en hij was goed op schot. De beide vleugelspelers waren ook goed. Kaptein viel op door een aantal fraaie voorzetten, die steeds verwarring stichtten in de Heider-verdedi gingen. terwijl Prins door zijn snelle solorennen her haaldelijk het Helder-doel bedreigde De binnenspelers voldeden ook wel. Vooral de linksbinnen kan op 'n goe den wedstrijd terugzien. Om kwart voor drie laat scheidrechter Prins begin nen. Aanvoerder De Boer wint den toss en H.R.C. trant tegen wind af. De eerste aanval is voor Helder. Er ont staat een corner, welke evenwel niets oplevert. Het spel gaat gedurende het begin op en neer en dit is het mooiste gedeelte van d^n wedstrijd. Aanvankelijk heeft nog niemand succes, hoewel men wel scorings kansen kreeg. Als het spel ongeveer tien minuten oud is. wordt bij een Helder-aanval zacht op doel geschoten. De bal blijft plotseling in den modder steken. De Jong is er als de kippen bij en geeft Helder de leiding (10). Helder heeft niet lang plezier van dezen voorsprong, want ruim vijf minuten later maakt Beneker gelijk (11). De H.R.C.-aanvallen worden grooter in aantal en leveren ook meer gevaar op dan die van Helder. Een harde schuiver ln den hoek van Beneker kafi Meilink vallende nog redden. Ook een goed schot van Sont stopt hij fraai. Aan den anderen kant verdienen een hard schot van Ort en een omhaal van De Jong. waarbij Prins den bal nog juist uit de bovenhoek kan halen, vermelding. Na ongeveer een half tiur spelen neemt H.R.C. de leiding met een onhoudbaar doelpunt van Van Till. De Helder-verdediging krijgt het steeds zwaar der te verantwoorden en Meilink moet vaak ingrijpen. Kort voor half time wordt hij voor de derde maal ge passeerd door Prins, welk doelpunt o.i. wel houdbaar was (13). Na rust presteerde Helder niet veel meer, uitgezon derd tegen het einde, toen er een kleine opleving kwam. Al spoedig vergroot Beneker den voorsprong van H.R. C. met een goed schot (14). Eenigen tijd later maakt dezelfde speler zich handig vrij en scoort voor de vijfde maal (15). Eenige gevaarlijke schoten worden door Meilink mooi gestopt. Daarna is het Prins, die voo# H.R.C.'s zesde doelpunt zorgt, met een zeer hard schot. Hierna noteeren we de eerste gevaarlijke uitvallen van Helder en Prins moet een enkele maal handelend optreden. Aan den anderen kant scoort Beneker nog maals. maar toch komt Helder er weer een beetje in. Tenslotte weet Bakker, na Siersma gepasseerd te zijn, Helder's tweede doelpunt te maken. Bij een H.R.C.- aanval zet Beneker voor. Meilink grijpt mis en Prins heeft geen moeite om den bal in het net te deponee- ren (24). Helder scoort na een goeden aanval nog een- doelpunt, maar de rechtsbinnen stond buitenspel. Ook Goudswaardt maakt nog een buitenspel-goal en het einde komt dus met een groot H.R.C.-overwitvnlng. T ZAND. Zondag speelde de voetbalclub Geel Rood van hier een wedstrijd op het terrein achter café de Wit tegen Zwa luw I van Anna Paulowna. Geel Rood verloor hierin met 36. De stand voor de rust was 2—1 voor Zwaluw I. We meenen dat Geel Rood zich niettegenstaande haar nederlaag toch best heeft gehouden in aanmerking ge nomen dat de ploeg nog slechts eenige weken bestaat. AARTS WOUD. Uitslag Voetbalwedstrijden. Aartswoud ISijbecarspel I, 00. Aartswoud IIBarsingerhorn II, niet doorgegaan. PETTEN. P.S.V. speelde Zondag te Schoorl haar return-wedstrijd tegen het 1ste elftal van de daar gevestigde club. De uit slag 00 doet zien. dat P.S.V. door ernstige training den goeden weg opgaat,

Schager Courant | 1930 | | pagina 6