Ernstig spoorwegongeluk in Frankrijk. Binnenlandsch Nieuws. Tegen het nieuwe vlootplan. Het ernstig ongeval te Geulhem. De oneenigheid in de S.DAP.-partij te Den Helder. Zeven dooden en vele gewonden. Gemengd Nieuws. De moordenaar van Dusseldorf. Verkeersongelukken in het buitenland. Scheepsramp in het Kanaal. New Yorksch krankzinnigengesticht gedeeltelijk in asch gelegd. Plaatselijk Nieuws. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Juni. Schotsche muizen f 12.2013.30, drielingen f 12.9015, kleine f 6.70—10.10, tomaten A f 37.40—40.90, B f 31.50— 34.90, C f 34.10—38.50, CC f 15.40—16.70 per 100 Kg. Aanvoer 6000 Kg. aardappelen, 9000 Kg. tomaten. AMSTERDAM, 2 Juni. Zeeuwsche bonten f 1.50—2.50, idem blauwen f 1.25 2.50, idem eigenheimers f 0.751, id. Bevelanders f 0.90 1. IJpolder Bravo f 0.901.50, id. Bevelanders f 0.60 1.10, Andijker blauwen f 1.752, idem bonten f 1.752, per H.L., Andijker muizen f 15—20, idem kleine muizen f 1520. kriel f 10—12, per 100 Kg. Tesselsche roodstar f 0.901.25, per H.L., Nieuwe zomer malta f 14.5015, Itallaansche nieuwe f 1214, per 100 Kg., Friesche rood bonten f 0.601 per H.L. CORRESPONDENTIE. K. L. Voor en aleer uw ingezonden stuk kan worden opgenomen, moet ge Uw naam aan de Redac tie bekend maken. DE UITG. HET S.S. „VECHTDIJK". De brand gebluscht. Volgens een Lloyd's bericht is de brand aan boord van het stoomschip „V'echtdijk" gebluscht. UIT HET RAAM GEVALLEN. Tijdens afwezigheid dei ouders viel Zondagmid dag een tweejarig meisje, wonende Steenstraat te Nijmegen, aan de achterzijde der woning van de derde verdieping door een geopend raam op de Waal kade. Met een hersenschudding en een beenbreuk is het kind naar St. Canisrus-ziekenhuis overgebracht. De toestand is uiterst zorgwekkend. S.D.A.P. en N.V.V. organiseeren een volks- petitionnement. Wij lezen in „Het Volk": De besturen van de S.D.A.P. en het N.V.V. hebben besloten om alle voorstanders van ontwapening en alle tegenstanders van het door minister Deckers in gediende plan van de regeering tot uitbreiding van de oorlogsvloot, in de gelegenheid te stellen tot een grootsch en indrukwekkend protest. De besturen zullen daartoe een Volkspetitionnc- ment organiseeren. Gevaarlijke plaatsen. Omtrent het droevig ongeval te Geulhem bij Valken burg in Zuid-Limburg, zie ook elders in ditn ummer, wordt nog het volgende vernomen: Gistermorgen waren in het ziekenhuis „Calvariën- berg" te Maastricht nog vijf patiënten, n.1. Lena Wees- ma, Annie Jellema, Jan Lieven, Johan de Brie en een meisje, dat Zaterdag van den schrik bewusteloos was geworden en eveneens naar het ziekenhuis te Maastricht was overgebracht. Jan Lieven heeft men een been moeten amputeeren. De overige patiënten maken het naar omstandigheden redelijk wel. Het lijk van Piet Visser is te Heerlen door de justitie in beslag genomen. v Omtrent de oorzaak van het ongeluk valt nog niets met zekerheid te zeggen. Vast staat wel, dat de Blok- berg, waar de rotswoningen liggen, gevaarlijk is en door de omwonenden zeer wordt geschuwd. Op de deur van een dier rotswoningen stond met krijt geschreven: „Verboden toegang, levensgevaarlijk." Bij de Rijkskweekschool te Haarlem zijn gisteren van leerlingen en leeraren van verschillende scholen in alle doelen van het land en van autoriteiten tele grammen en brieven ingekomen met betuigingen van medeleven met het te Geulem gebeurde. Gistermorgen ontvinig de directeur der kweek school een telegram van den minister van Onderwijs, K. en W., waarin tic minister zijn diepgevoeld mede leven uitdrukt in de smart van de ouders van den kwcekt-ling, die bij het ongeval den dood heeft ge vonden, en met het leed der ouders van de andere slachtoffers. Een staking, die tot ver gaande consequen ties leidde. Men schrijft uit Den Helder aan de N.R.Ct.: De hier eenigc weken geleden door den Bond in do Kledingindustrie uitgeroepen staking bij de firma Gebr. Meijer, confectiefabrieken alhier, heeft tot ver gaande consequenties geleid. Niet alleen wat die ge volgen betreft voor de stakende arbeidsters; zij heeft ook in de afdeeling der S.D.A.P. oneenigheid verwekt. Van den aanvang af heeft, het soc.-dem. raadslid Bor- kert, die een functie vervult, bij de firma Meijer, zich tegen de staking verklaard en deze onbezonnen ge noemd. Hij is in een vergadering van de afdeeling -lor S.D.A.P. met ongeveer tweederde der uitgebrachte stemmen ais lid geroyeerd. Een lorrie op de rails. De voorste rijtui gen vernield. Kwaadwilligheid ln het spel. Uit Parijs werd Zondag gemeld: De sneltrein, die 's avonds om twintig minuten over negenen uit Parijs (Lyonsche station) naar Venti- miglia vertrekt, is Zaterdagavond om kwart over tienen op vierhonderd meter afstands van het station Mont- reau (Selne-en-Oise) ontspoord. De eerste vier rijtuigen van den trein liepen uit de rails en twee zijn er geheel vernield. Totdusver heeft men zeven lijken van reizi gers en vijftien gekwetsten, van wie er twee ln ernsti- gen toestand verkeeren, uit de wrakhoop te voorschijn gebracht. De toedracht van het gebeurde. Een on verklaarbaar iets. Volgens een eerste bericht moet het ongeluk zijn te wijten aan een verzakking van den bodem. Volgens een mededeeling van de P. L. M.-spoorweg- maatschappij zijn de locomotief, de bagagewagen en de drie eerste rijtuigen uit de rails geloopen en zou het ongeluk zijn veroorzaakt door een wagentje, dienend voor het onderhond van den weg, dat op de rails was achtergebleven. Men kan zich tot dusver de aanwezig heid van dit werktuig op den spoorweg op het late avonduur niet verklaren, te minder daar er veertig mi nuten te voren een andere sneltrein was gepasseerd. Een telegram uit Montereau bericht, dat op de plaais van het onhiel vroeger nog al een sterke bocht in den weg lag; de treinen moesten er langzaam loopen, maar nadat de weg was verbeterd, hadden de machinisten van 16 April af vergunning gekregen met een vaart van 90 K.M. per uur over dit gedeelte van den spoorweg te rijden. De sneltrein van Zaterdagavond reed echter volgens het telegram uit Montereau, met een snelheid yan slechts 70 K.M. Het ongeluk kan dus niet aan overmatige snelheid worden toegeschreven. Een aanslag de oorzaak der ramp? Omtrent de redenen van een zoo onmenschelijken aanslag tast men ln het duister. Het aanvankelijk on derzoek heeft aangetoond, dat er geen ontevredenheid heerschte onder het werkvolk, dat hier in de buurt den spoorweg aan het herstellen was, en dat er den laatsten tijd geen enkelen aanslag plaats had. De trein naar Nice. die verongelukt is, was geen speciale luxe-trein, maar een gemengde trein, die wagens van alle klassen bevatte. Een vermoeden, dat geuit werd, is dat het ln de be doeling van de misdadigers gelegen heeft een aanslag te doen op Tardieu, die omstreeks dezen tijd uit Dijon, waar hij zijn groote politieke rede gehouden had, naar Parijs terugkeerde. Men brengt daartegen ln, dat de trein met den minister-president niet langs dit spoor maar langs een evenwijdig spoor liep, en dat men niet precies wist, wanneer Tardieu zou terugkomen, •mdat hij de keus had uit vier verschillende treinen. Niette min is hot volstrekt niet onmogelijk, dat de daders het toch op Tardieu gemunt hadden, maar niet precies op de hoogte geweest zijn. Kwaadwilligheid. De Matin schrijft in verband met wat zij noemt „den aanslag op den èneltrein ParijsNice": De justitie heeft ook nog ontdekt, dat onbekenden Zaterdagavond een zwaar met cement beladen aak tegen een der pijlers van de spoorwegbrug hebben laten aandrijven. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat men hier te doen heeft met een poging om de spoorbrug, tengevolge van den zwaren schok van het daartegen aanstootende vol geladen vaartuig te ontzetten en aldus een ontsporing uit te lokken. Deze opvatting moet echter onder voor behoud beschouwd worden, daar de spoorbrug heel 'terk en de stroom van de Selne op die plaats heel zwak is. Een dubbele catastrophe voorkomen. De machinist van den tegenkomenden trein Laroche Parijs zag plotseling de lichten van den naderenden sneltrein Parijs-Marseille niet meer, en verdubbelde zijn waakzaamheid. Plotseling zag hij de wielen van een lo comotief omhoog steken, zoodat de afstand waarschijn lijk geen honderd meter meer bedroeg. Hij wierp den stoom om en bracht den trein zoo snel mogelijk tot stil stand. Een verdubbeling van de catastrophe, die zich aan hem voordeed. De reizigers in den tot stilstand gebrach- ten trein Laroche-Parijs waren reeds opgevlogen op het hooren van het doffe geraas van den trein, die vlak voor hen vernield werd en een aantal verlieten weldra den trein om hulp te gaan bieden. De verongelukte trein vormde een ware barricade vlak voor hun trein. De locomotief lag dwars over hun lijn en geheel omgekanteld en de eerste vernielde wagons zoodanig haaks over het emplacement, dat alle lijnen over de geheele breedte versperd lagen. De stoker bleek gewond, de machinist eveneens en deze bleef maar roepen „blokkeer de lijn achter ons". De bagagewagen was geheel omgekanteld en de hoofd conducteur lag bedolven. Een vreeselijk schouwspel deed zich verderop voor, waar de eerste wagens in elkander geschoven bleken. De rails der verschillende sporen waren kurketrekker- vormig omhoog gebogen. Het was bijna ondoenlijk een doorgang te vinden om de ongelukkigen, die jammerden en in paniek verkeerden, te bereiken. Het reddingswerk. Het reddingswerk heeft Zaterdagnacht heel veel moeite ondervonden ten gevolge van de duisternis. In het sta tion Montereau is een reddingsbrigade gevormd, die met hulp van de ongekwetst gbleven passagiers uit den sneltrein het moeilijke werk tot redding van gekwetsten en anderen, die nog in de verbrijzelde wagens waren, begon. Bij het licht van toortsen en lantaarns werd er gewerkt en sommige menschen konden slechts met de grootste moeite worden bevrijd. Zoo moest het dak van een der wagens worden verwijderd om de menschen, die er in zaten, te kunnen bevrijden. Buitengewone krachtsinspanning kostte het. een man te bevrijden, die in een hoek van een wagen gedrukt zat, welke wagen in een anderen was geschoven. De man had een vijf-jarig zoontje op zijn schoot slapen, toen de ramp plaats greep. Toen men hem met Ingedrukte borst kas bevrijdde, bleek het jongetje verpletterd. Maar on der de koffers lag bovendien een levenlooze massa, n.1. de lijken van een vader en een moeder en twee zoontjes, een van 13 en een van 9 jaar, die op slag gedood waren en een dochter van 19 jaar, die levensgevaarlijk gewond bleek: haar beide beenen waren namelijk verbrijzeld. Men heeft met behulp van zuurstoflampen den stalen wand van de coupé moeten wegbranden, wat drie uur duurde, voor men het ongelukkige jongemeisje kon be reiken. In verhouding tot den aAnvang van de ramp schijnt het aantal slachtoffers gering geacht te moeten worden De minister van openbare werken, Pernot, die met minister Tardieu naar Dijon was gegaan, is Zondag van daar naar Montereau vertrokken, waar hij de gekwet sten in het ziekenhuis heeft bezocht. De minister is ver volgens naar het tooneel van de ramp gegaan. Wie plaatste de lorrie op de rails? De oorzaak nog niet opgehelderd. Uitbar sting van verontwaardiging. Gisteravond werd uit Parijs aan de „Tel." gemeld: Het officieele onderzoek naar de treinramp te Monte reau heeft tot dusver geen nieuwe resultaten opgele verd. Uit het verder onderzoek ter plaatse wordt ge concludeerd, dat de veronderstelling, dat een lorrie op zettelijk op de lijn zou zijn geplaatst, de eenlg mogelijke verklaring moet worden geacht. De politie heeft den geheelen dag in den omtrek nasporingen verricht naar mogelijke verdachten, doch tot dusver zqpder succes. Een hotelier te Montereau heeft evenwel de politie medegedeeld, dat een verdacht uitziend man, die zeer vermoeid scheen en vuile kleeren droeg, alsof hij een of ander zwaar werk had verricht, even nadat het on geval had plaats gehad in zijn restaurant ls gekomen en daar ongeveer een uur is gebleven. Sedert eenigen tijd is het district rondom Montereau. waarin zich veel fabrieken bevinden, het centrum ge weest van communistische propaganda en over het algemeen is men geneigd de ramp te beschouwen als 'n misdadig bedrijf van een der leden van de communis tische partij. Dit heeft een uitbarsting van verontwaar diging teweeggebracht ln de pers, hoewel de meer ge matigde bladen op duidelijke bewijzen willen wachten alvorens een oordeel uit te spreken. Slechts vijf van de gewonden bevinden zich nog in het ziekenhuis en allen zijn aan de beterende hand. Het opruimingswerk op de lijn werd hedenmorgen vroeg voltooid en het verkeer kon om halftien weer worden hervat. - - Inmiddels is de staking geheel verloopen; een aan tal meisjes is niet weer aan het werk gesteld, ten gevolge van het feit, dat tijdens de stakingsperiode ingrijpende reorganisaties zijn verricht, die vermin dering van personeel medebrachten. Ook is een deel van het bedrijf naar Amsterdam verplaatst. DE BENNEKOMSCHE MOORD. 17 Juni voor de rechtbank. De behandeling van d° zaak tegen Jan Hoek, ver dacht van den Bennekomenschen moord zal op 17 Juni voor de Arnhemsche rechtbank plaats hebben. Bij dagvaarding is verdachte ten laste gelegd het mis drijf van art. 288, doodslag voorafgegaan door een strafbaar feit, gepleegd met het oogmerk om zich straffeloosheid te verzekeren. SPELEN MET LUCIFERS. Kind verbrand. Te Mierlo is bij afwezigheid der ouders een kindje van 10 maanden, van De G., in brand geraakt, door dat andere kinderen met lucifers speelden. De kleine werd naar het gasthuis te Helmond overgebracht, waar hij aan de bekomen brandwonden is overleden. MOTOR BOTST TEGEN EEN BOOM. Ernstig ongeluk te Ruurlo. Zaterdag had te Ruurlo een ernstig verkeersonge val plaats. De motorrijder de heer W. uit Eibergen, reed met matige vaart op den weg Borculo-Ruurlo. In een bocht van den weg naderde een auto van de Grocnlosche Bierbrouwerij. Door tot nu toe onbekende oorzaak kwamen de beide voertuigen met elkaar in botsing, waarbij de heer W. zeer ernstig gewond werd. Hij is naar het ziekenhuis te Zutphen overgge- bracht. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Tijdens het hevige onwede.r dat Zaterdagmiddag boven Twente woedde, werd te Albergen, nabij Al melo, de 17-jarige zoon van den steenhandelaar Van Riel door den bliksem getroffen en gedood. MIJNWERKER OMLAAG GESTORT. Het slachtoffer gedood. In de mijn „Laura" te Eygelshoven in Zuid-Lim burg, is Zondagmorgen de Sloveensche mijnwerker Perz, 35 jaar oud, en ongehuwd, uit, Kerkrade bij het aanleggen van een nieuwe afvoerleiding op de 375 m.-verdieping ca. 70 m. naar beneden gestort De on gelukkige had een stuk buis op zijn vingers gekre gen, was daarvan geschrokken en viel naar bene den. Hij was onmiddellijk dood. De man had een reddingsgordel om, maar deze was niet vast gelegd. Een reeks bekentenissen. Wolff meldt uit Berlijn: In een onderhoud met persvertegenwoordigers heeft de hoofdcommissaris van politie medegedeeld, dat Kurten wel heeft toegegeven, Ohliger, Kuehn en Scheer overvallen te hebben, maar biervoor kon nog geen bewijs geleverd werden. Frau Kuehn heeft Strausberg als dader aangewezen, niet Kürten. Beide beschuldigden gaven dezelfde bijzonderheden over de toedracht van zaken. De politie-aut.oriteit.eri zijn het nog niet eens, wie de dader is, Kürten of Strausberg. Intusschen heeft Kürten nog een aantal overval len bekend. Op 30 April 1929 sprak hij op het sta tion een meisje aan, waarmee hij uitging. In het Grafenberger Wald probeerde hij haar met een ha mer te dooden. Door de villawijk ging hij toen naar de Grafenberger Allee, waar hij het slachtoffer ech ter tegen kwam. Dit meisje heeft zich nog niet bij de politie aangemeld. In Juli ontmoette Kürten op de Schillerplatz een meisje, dat hij tot zijn volgend slachtoffer wilde ma ken. Hij trachtte haar te wurgen, hetgeen niet ge lukte. In April van dit jaar probeerde hij in Ober kassei wederom een meisje te wurgen, hetgeen ook mislukte. In Juni 1915 werd Kürten van moord op een 20-jarig meisje verdacht. Wegens gebrek aan bewijs werd hij toen niet vervolgd. Kürten bekende thans dezen moord ook gepleegd te hebben. Kurten bekende, dat hij van plan was geweest om Dusseldorf door een nieuwe reeks van moorden in opwinding te brengen en dan daarna zelfmoord te plegen. In 't geheel zijn thans tegen Peter Kürten de be wijzen geleverd voor 25 misdrijven, nl. 9 moorden en 15 roofovervallen. Kürten heeft bekend, dat hij plan nen had gemankt voor een nieuwe reeks moorden en andere misdrijven. De gerechtelijke behandeling zou eerst in Septem ber kunnen beginnen. ONWEDERS BOVEN BERLIJN. Op verscheidene plaatsen ingeslagen. Twee maal heeft Zondag een onweder boven Ber lijn gewoed. Het eerste ir. den loop van den middag, het tweede s avonds. Het tweede onweder, dat zeer zwaar was, duurde ongeveer anderhalf uur. De blik sem sloeg op verscheidene plaatsen in, veroorzaakte echter slechts stoffelijke schade. De brandweer werd tallooze malen gealarmeerd. In de buurt van de Alexanderplatz stonden een paar straten onder wa ter, waardoor het verkeer geducht in de war ge raakte. DE ZUIGELINGENSTERFTE TE LUBECK. Thans 24 kinderen gestorven. Irr den tijd van Zaterdagavond tot Maandagmor gen zijn te Lubeck nog 2 zuigelingen aan de gevol gen van de verkeerde toediening van een anti-tuber- culose middel bezweken, zoodat het aantal overleden slachtoffers thans tot 24 is gestegen. De berichten, als zou de oorzaak ontdekt zijn, zijn nog steeds niet officieel bevestigd. MOEDER EN VIJF KINDEREN VERBRAND. Alleen de vader gered. V.D. verneemt uit New York: Naar uit Glen Echo (Maryland) wordt gemeld, is aldaar in een landhuis een brand uitgebroken, die zich met groote snelheid aan de omgeving mede deelde. Hoewel de eigenaar zich kon redden, zijn zijn vrouw en vijf kinderen in de vlammen om het leven gekomen. EEN TORNADO BOVEN NEW MEXICO. Een halve stad vernield. Reuter seint uit New York: Een tornado teisterde de stad Wagonmound, in New-Mexico. Zes personen werden gedood. De stad werd voor de helft verwoest. AMY JOHNSON. Het toestel van Amy Johnson kan, volgens een te legram uit Sydney, niet tijdig meer hersteld worden en daarom zal zij zich als reizigster met den gewo nen vliegdienst van Brishane naar Sydney begeven, om daar feestelijk ontvangen te worden. HEVIGE AARDBEVING TE TOKIO EN HET DISTRICT KWANTO. Een aantal haizen verwoest. V.D. verneemt uit Tokio: Een aardbeving, heviger dan gedurende de laatste zes jaren heeft plaats gehad, heeft Zondagmorgen in het district Kwanto plaats gehad. De bewoners van Jokohama en Tokio ontvluchtten hun woningen. Een groot aantal huizen werd verwoest, doch er zijn, voor zoover bekend werd, geen menschenlevens te be treuren. POLITIEAMBTENAREN IN DE VEP.EENIGDE STA TEN DOODGESCHOTEN. Door rumsmohkelaars. Reuter seint uit Detroit- Twee politieambtenaren hield rumsmokkelaars in een auto aan. Toen zij dt auto doorzochten werden zij door de inzittenden doodgeschoten. Auto door een trein in Zweden gegrepen. Vijf dooden. Nabij Toeredoda (Midden-Zweden) heeft de express- trein naar Gotenborg op oen overweg een auto gegre pen, die blijkbaar een defecten motor had en op de rails stond. De machinist gaf nog waarsnhuwingssig- nalen, doch kon den trein niet moer tijdig tot staan brengen. De auto werd vernield en een inzittende dame was op slag dood. Volgens een ander bericht werd de auto over een afstand van vijfhonderd meter mcdegeslcurd, alvo rens de machinist den trein tot staan kon brengen. Alle vijf inzittenden, vier mannen en een vrouw, wa ren op slag dood. Spoorwegongeluk te Darmstadt. Veer tien menschen gewond. Zondag zouden eenigc goederenwagens op het sta tion Darmstadt uit den daar stilstaanden trein Wres- haden-Aschaffenburg worden gerangeerd. De locomo tief reed met zulk een vaart op het stilstaande ge deelte van den trein in, dat veertien passagiers uit de voorste coupé's van den eersten wagen verwon dingen opliepen. Zij konden, na verbonden te zijn, echter allen de reis voortzetten. Vliegtuig neergestort: 3 dooden. Te Amiens is een vliegtuig van de Fransche aero- club, dat voor een plcziervlucht was opgestegen, neergestort, waarbij de bestuurder en 2 passagiers ge dood werden. Zweedsch schip na aanvaring gezonken. Vijftien man omgekomen. Zondagmorgen is in het Engelschc Kanaal bij Beachy- head het Italiaansche stoomschip „Literno" in aan varing geweest met het Zweedsche stoomschip „In- ger", thuis'bchoorende te Ilelsinghorg. Het s.s. „In- ger" is gezonken. Drie man der 18 opvarenden van de „Ingcr" zijn door de „Literno" aan boord genomen. Omtrent het lot van de overige opvarenden van de „Inger" zijn nog geen bijzonderheden bekend. De „Literno" liep geringe schade op en kon de reis voortzetten. Voor de vierde maal binnen oen jaar. Groote paniek onder de verpleegden. 2 Uit New York wordt gemeld: In het staatskrankzinnigengesticht op Long Island is voor de vierde maal binnen een jaar brand uitge broken in de slaapzaal der verpleegsters. In de in richting worden ca. 0000 personen verpleegd en de brand brak juist uit in de huurt van de plaats, waar honderden van de gevaarlijkste patiënten zijn opge nomen. Er ontstond een paniek en doctoren en ver pleegsters hadden de grootste moeite de verpleegden te kalmeeren. Talrijke zusters konden zich slechts uit het brandende gebouw redden door uit de vensters in vangzeilen te springen. Bij het blusschingswerk werden tien brandweerlie den gewond. De aangerichte schade wordt op 250.000 dollar geraamd. Vermoedelijk heeft men hier met brandstichting te doen. MUZIEKTUIN. Woensdagavond geeft Schagon's Harmoniekapel, onder de leiding van den heer J. Dol, een concert in den Muziektuin, dat vrij toegankelijk is. Het uit te voeren programma luidt als volgt: 1. Groot Rotterdam, Marsch 2. Le diamant noir, Ouverture 3. Natalie-Gavotte 4. „Héra", Fantaisie 5. Ad Honores 6. La Sorcière, Ouverture Schootemeijer F. Popy Richter R. Clérisse Sam. Vlessing Dupavillon La Tzigane, Mazurka Ilongroise L. Ganne arr. J. Dol 8. Brassée de Roses, Walzer G. Allier Hiervan zijn de nummers 2, 4 en 6 de concours nummers van Nieuwe Nicdorp, waarmede onze Har monie zoo'n groot succes heeft behaald. Zij won n.1. den len prijs en den 3en prijs in den eerewedstrijd. De Harmonie zal ongetwijfeld haar uiterste best doen, zichzelf nog te overtreffen, zoodat ons Woens dagavond een mooi concert staat te wachten. 2en Pinksterdag, 's middags 3 uur, de Harmonika- spelers van Amsterdam, een groot gezelschap. Wij herinneren aan het groote succes van enkele jaren geleden, toen de Tuin te klein was om alle bezoe kers te bergen, die van heinde en verre waren ge komen om dit. bijzondere concert te hooren. 2en Pinksterdag allen op naar Schagen! EEN NIEUW ORGEL. Door het R.K. Kerkbestuur alhier ls aan de firma Vermeulen en IJpma te Alkmaar opgedragen een nieuw orgel te bouwen in de R.K.. kerk alhier. Hiermede wordt aan den wensch van velen voldaan. MOOIE SUCCESSEN. Schagens Harmoniekapel behaalde op het concours te Nieuwe Niedorp in de le afd. Harmonie den eersten prijs met 16014 punt. Bovendien wist zij in den eere wedstrijd Harmonie den 3en prijs te bemachtigen met 54 punten. Een mooi succes dus voor den heer Dol en zijn Ver- eeniging en een verdiende belooning voor ijverig en volhardend studeeren. HENGELWEDSTRIJD. De uitslag van den Zondag gehouden hengelwedstrljd was: le prijs C. Wit, Valkkoog; 2e prijs A. Brantenaar Jr.: 3e prijs B. Honing; 4e prijs R. Delver; 5e prijs J. Lingeman. In 't geheel waren er 29 prijzen, welke na loting werden uitgereikt.

Schager Courant | 1930 | | pagina 8