SchaierCourant Muziekconcours te Nieuwe Niedorp. DAHLIA'S POLDER HET KOEGRAS". HAAR SPROOKJESPRINS Derde Blad. BLOEMKWEEKERIJ „CARPE DIEM", FOSTER'S MAAGPILLEN Dinsdag 3 Juni 1930 73ste Jaargang. No. 8672 In Hotel „Bellevue" te Den Helder, had Zaterdag 31 Mei 1930, des middags half 2 de algemeene vergadering plaats van Dijkgraaf. Heemraden en Hoofdingelanden van den polder ..Het Koegras". Aanwezig zijn de heeren J. J. Verfaille, Dijkgraaf, D. Sleutel. D. Vries. A. Grin en C. Dito. heemraden, :Jimmink, Visser, Tromp, Hoogschagen en Blankman 'hoofdingelanden, C. Taijlor, secretaris en H. G. Th. Mann, penningmeester. i De Voorzitter, de heer Verfaille, opent met een woord van welkom de vergadering, zijn genoegen erover uit sprekende, dat de hoofingelanden in betrekkelijk groo- ten getale ter vergadering zijn verschenen, en dat op een dag van de week waarop gewoonlijk niet wordt vergaderd. Dat op Zaterdagmiddag wordt vergaderd, vindt zijn oorzaak in het feit, dat op den eersten Maandag in Juni, dus a.s. Maandag hoofdingelanden aftreden en als dus voor dien dag niet werd vergaderd, 'het bestuur van den polder incompleet zou zijn. Uit de opkomst der leden blijkt evenwel, dat deze dag nog niet zoo slecht Is gekozen en het Bestuur zal bij gelegen heid gaarne van die ondervinding gebruik maken. Spr. deelt mede. dat de heer P. de Beurs mondeling en de heeren Laman Trip en P. Sluis schriftelijk mede- deeling hebben gedaan verhinderd te zijn, om de verga dering bij te wonen. De uitvoerige notulen van de vorige vergadering worden door den secretaris gelezen, waarna ze onder dankzegging worden goedgekeurd. Ingekomen is een missieve van Ged. Staten,behelzende de goedkeuring op het besluit tot het aangaan van een geldleening bij de Coöperatieve Boerenleenbank te Koegras. Door het college werd in overweging gege ven, de aflossing der geldleening gelijkelijk te doen geschieden. Ten aanzien van deze opmerking stellen Dijkgraaf en Heemraden voor. uit de jaarlijksche gewone middelen, tot 1 Januari 1938, f 5000 voor aflossing te bestemmen. Wordt algemeen goedgevonden. De rekening 1929. Aan de orde wordt gesteld de vaststelling van de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1929. De commissie belast met het nazien dier rekening en bestaande uit de heeren Tromp en De Beurs, hadden een schriftelijk rapport Ingediend, waarin zij mededeel den, dat de ontvangsten hadden bedragen f 38702.09%, de uitgaven f 38327.37, batig saldo f 374.72%. In deze cijfers was opgenomen een batig saldo van f 1318.76 van den buitengewonen dienst, zoodat de gewone dienst feitelijk sloot met een nadeelig saldo van f 944 03%. Tot bijzondere op- of aanmerkingen gaf het onderzoek geen aanleiding en de commissie stelt dan ook voor, bestuur én penningmeester te dechargeeren over het gehouden beheer. De Voorzitter merkt op, dat hoewel de gedachte was dat de dienst 1929 een nadeelig saldo zou opleveren, er dus tobh nog een batig saldo is. Met algemeene stemmen wordt de rekening door de hoofdingelanden goedgekeurd. De Voorzitter dankt de commissie voor het gedane onderzoek en den penningmeester voor zijn uitnemend beheer. Do nieuwe hoofdingelanden. Volgt het onderzoek van de geloofsbrieven van de op 17 Mei j.1. gekozen hoofdingelanden. Voor dit onderzoek worden de heeren Jimmink en Visser door den Voorzitter aangewezen en wordt de openbare vergadering geschorst, terwijl de heer Hoog schagen zich tijdens het onderzoek verwijdert Na heropening rapporteert de heer Jimmink, dat alle stukken in orde zijn bevonden en de commissie dan ook voorstelt de gekozenen wederom toe te laten. FEUILLETON door C. N. W 1 LLI AM SO N. Een der meest interessante romans uit de bekende Society-ReeksUitgave Van Holkema en Warendorf, Amster dam. 18. „U zei mij, dat er niet dadelijk een antwoord zou zijn op uw boodschap.: meneer Miles", zei de oude vrouw, nadat zij had aangetikt „Maar de jonge mevrouw, die zegt, dat ik haar „juffrouw" moet noemen, verzocht mij te wachten en hier is nu toch haar antwoord." „O, best," zei Sheridan onverschillig. ..Leg het op mijn schrijftafel, Harky." Hij had nauwelijks opgekeken, want hij was bezig met het doorlezen van een stapel te legrammen, die voor hem gekomen waren op het oogen- blik, dat de Silverwood vertrok. Toen juffrouw Hark- ness echter begon met de Fransche boeken op een sta peltje te leggen boven op zijn schrijftafel, trok dit zijn aandacht Hij vroeg: „Wat in 's hemelsnaam beteekent dat" „De dame zei dat ze walgelijk waren en zij smeet ze op den grond," zei Harkey met nadruk. Hij keek ver baasd en barstte toen in lachen uit. Hij zei: ,Jk twijfel er niet aan, of zij heeft gelijk. Maar ik zal er zelf niet over kunnen oordeelen, want ik ben niet van plan ze te lezen. Is dat het antwoord?" „Niet alles, meneer Miles," antwoordde de vrouw: „hier is de rest". En zij legde de tien biljetten van duizend dollar neer. die Miles in de enveloppe, geadresseerd aan juffrouw Divine had gesloten. „Mevrouw stuurde ze te rug. Dat is te zeggen, zij smeet ze op den grond net als de boeken en de boodschap was, dat zij geen geld aan nam." „Wat duivel! Wil zij geen geld!" stootte Sheridan uit. Verbluft keek hij naar de bankbiljetten. „Zei zij, dat ze meer verwachtte... of zoo iets?" „Zij zei verder niets, meneer. Nadat zij het geld en de boeken op den grond had gegooid, wierp zij zichzelf op haar bed en... zij barstte in snikken uit." „Misschien bevalt haar vertrek haar niet," mompelde Sheridan. „Of zij heeft het land, omdat ze hier geen luidruchtig gezelschap heeft gevonden om mee te step pen. Maar zij moet tpch begrepen hebben, waarvoor *ij Overeenkomstig dit voorstel wordt besloten en de heer Hoogschagen wederom ter vergadering toegelaten. De volgende mutaties hadden dus plaats: in de plaats van de heeren Sluis en Zeeman, die als hoofdingeland aftraden, omdat ze. door verkoop landerijen, de ver- eischten voor verkiesbaarheid misten, werden gekozen de heeren J. F. Roozen, Heemstede en C. R. Segers, Lisse; in de plaats van de heeren Vries en Grin, die tot heemraden werden benoemd, werden tot hoofdinge landen benoemd de heeren C. Hoogschagen Az., Koe gras en Joh. v. d. Berg. Anna Paulowna. terwijl de periodiek aftredende hoofdingeland, de heer C. Hoog schagen te Heiloo werd herkozen. De Voorzitter wensoht den heer Hoogschagen geluk met zijn herbenoeming en spreekt den wenscht uit, dat op dezelfde prettige wijze met den heer Hoogschagen zal worden samengewerkt en de polder zal kunnen pro- fiteeren van diens adviezen. De heer Hoogschagen dankt voor deze vriendelijke woorden en zal zooveel mogelijk zijn best doen om de belangen van den polder te behartigen. Benoeming Heemraad. Door den Voorzitter wordt aan de orde gesteld de benoeming van een heemraad, wegens periodieke af treding van den heer C. Dito. De heer Dito wordt met 9 stemmen gekozen, 1 stem werd blanco uitgebracht. Op de desbetreffende vraag verklaart de heer Dito, gezien den uitslag der stemming, gaarne bereid te zijn, de benoeming te aanvaarden en zijn beste krachten aan den polder te zullen geven. De Voorzitter dankt den heer Dito voor die toezegging en twijfelt er geen oogenblik aan. of de belangen van den polder zullen weer op uitmuntende wijze door den heer Dito worden behandeld, terwijl spr. ook verwacht dat de samenwerking met het bestuur zal blijven als ze steeds is geweest. Een vaste aanstelling. Door den Voorzitter wordt er aan herinnerd, dat de benoeming van den heer Taylor tot secretaris-penning meester, vorig jaar, een tijdelijke benoeming was. Het bestuur meent eenstemmig met gerustheid te kunnen voorstellen, deze tijdelijke benoeming te doen worden een vaste aanstelling en spr. vraagt of een der leden daarover wellicht nog een bespreking wenscht, in welk geval de secretaris zich zal verwijderen. Dit blijkt niet het geval te zijn; alleen vraagt de heer Jimmink of de Voorzitter misschien nog inlich tingen zou kunnen verstrekken. De Voorzitter herhaalt, dat het bestuur eenstemmig voorstelt, de tijdelijke be noeming in een vaste aanstelling om te zetten. Met algemeene stemmen wordt besloten den 4egen- woordigen functionaris voor vast aan te stellen. De Voorzitter wenscht den heer Taylor geluk en hoopt dat de samenwerking moge blijven als tot nu het geval is. Nu het werk, aan de rekening verbonden, achter den rug is, is wel gebleken dat het In goede handen was en als dat zóó mag blijven, heeft de Koe- graspolder in dezen functionaris een goede kracht ge vonden. De secretaris dankt de leden voor het in hem ge stelde vertrouwen. Bij de rondvraag blijkt niemand der leden het woord te verlangen, zoodat de Voorzitter tot sluiting der ver gadering overgaat. Een uitstekend geslaagd bal-masqué. Des Zondags, ondanks het i&inder gunstige weer, groote belangstelling. De eere-wedstrijd vormde een waar dig slot der concoursfeesten. Zaterdagmiddag. De Kinderspelen. Zooals de officieele feestgids aankondigde, hadden dezen middag de kinderspelen plaats op het feestter rein. Het was in den beginne een zonnige vriendelijke Mei-Zaterdagmiddag, doch tijdens de spelletjes betron de lucht een dreigende houding aan te namen en bin nen niet al te langen tijd vielen de eerste regendrup pels reeds traag neer. Tenslotte moesten jong en oud een veilig heenkomen in de feesttent zoeken. In deze tent werden de kinderen getracteerd op chocolade en een glaasje ranja. Wanneer een ieder voorzien is van deze traciatie, verzoekt het hoofd der school, de heer Wilbrink, een oogenblik stilte. Eén der leerlingen, de jongeheer S. van der Haagen, komt naar voren en spreekt den voorzitter van Excel sior met een ige woorden toe. De jeugdige spreker brengt namens alle schoolkameraden een woord van dank aan het fanfarecorps en de feestcommissie, voor den prettigen middag. Als blijk van waardeering wordt een mooie lauwertak aangeboden, die een goed plaatsje aan het vaandel zal krijgen. Een warm ap plausje mocht de aanbieder van dit cadeau in ont vangst neanen. De heer Groot richt zich dan in enkele hartelijke bewoordingen tot de schooljeugd. Aan jullie ligt het kinderen, aldus de heer Groot, om voor het voortbe staan van Excelsior zorg te dragen, jullie zult t.z.t het bestaansrecht langer, broeder en ruimer moe ten maken. Spr. wil niet eindigen, alvorens hij na mens Excelsior en vrij zeker uit naam van de geheele feestvierende gemeente, de schooljeugd hartelijk dank te brengen voor dit aardig bedachte souvenir. De wensch wordt geuit, dat de scholieren Excelsior steeds een goed hart zullen toedragen, waarna de van onze prima bekende snijsoorten tegen uitverkoopprijs. T. T. MEEDENDORP, GROET, gem. Schoorl - Tel. 502. hier is. Het is in alle geval nu te laat om haar humeur te toonen. Wij zijn vertrokken en het is uit. Maar ik veronderstel dat ik vroeger of later haar nog eens zal moeten schrijven of haar zien. Verdraaid vervelend!" De maan scheen dien avond. Na haar eenzaam diner (als het niet zoo kinderachtig was geweest, zou Terry geweigerd hebben het te eten) meende zij, dat ze best nog een oogenblik aan dek kon gaan. Zij kon niet eeu wig beneden blijven en misschien had Sheridan nu zjjn gordijnen wel dicht getrokken. HOOFDSTUK XVHI. Het licht van de maan was zoo stralend, dat de sterren verbleekten en bij het omhoogrijzen groeven de golven om hun eigen zilveren heuveltje diepe dalen vol zwarte schaduwen. Terry, heen en weer zwaaiend als een tenger riet bij de beweging van het schip, liep snel voorbij de gevaarlijke zóne van de verlichte ramen en haastte zich naar den boeg. En daar stond zij plot seling van aangezicht tot aangezicht met Sheridan. Hij leunde over de verschansing, een sigaret rookend en omlaag kijkend naar de groote diamanten pluim van waterdroppels, die tegen de boegspriet opstoof. Het zachte getik harer hakken bracht hém terug van mijlen ver. Hij ging rechtop staan, zag het meisje, begreep, dat het te laat was om te ontsnappen op hem waardige wijze en bleef dus staan. Zij zag hem, toen hij zich bewoog en ging niet ver der. Zjj zou zeker dadelijk zijn omgekeerd en wegge- loopen maar de maan scheen op zijn gelaat en het leek als In ivoor gebeeldhouwd. Haar gezicht was in de schaduw, maar het leek, alsof zij hem in de oogen keek en zij hielden haar vast Dikwijls had zij gedacht over haar sprookjesprins, die zoo vriendelijk was geweest: was hij eender gebleven, of ouder geworden? zij hoopte, dat hij niet dik zou zijn! Hij was niet dik; ver daarvan. Hij was slank en recht, net zooals hij ruim zeven jaar geleden was ge weest. Lang... maar toch niet zooveel langer als zij nu was! De maneschijn verscherpte de lijn der rechte zwarte wenkbrauwen en maakte zijn oogen, die zij zich als grijs herinnerde, donker. Het kon zijn, dat het ge zicht, eens zoo bruin als van een zigeuner, nog bruin was, maar de maan maakte het bleek. De oogen sche nen ingevallen, de rechte lijn van den neus was trotsch en hard; zijn lippen en onderkaak waren harder gewor den. Al de Jongensachtige begeerigheid, waarmede hij het leven was tegemoet gegaan, was verdwenen. Terry herinnerde zich nog zijn vroolijken glimlach, toen hij gezegd had: „Hallo, ben je Asschepoest?" Je zou je nu dit gezicht niet goed lachend kunnen voorstellen. „Ga niet heen, juffrouw Divine." zei hij zijn sigaret overboord werpend. Terry aarzelde en het is niet veilig voorzitter van Excelsior den jongeheer Van der Haa gen verzoekt den dank over te brengen aan hét on derwijzend personeel voor de hedenmiddag betoonde medewerkin g. (I nstemming.) Daarna was dit „officieele" gedeelte ten einde en nu werd onder geleide naar den zweefmolen en de stoom gewandeld. Daar mochten de kinderen naar hartelust draaien. Na afloop der kinderspelen werden de uitslagen der spelletjes bekend gemaakt, wij laten hieronder het een en ander volgen: Groep I. Jongens van 6 en 7 jaar; 5 vlaggetjes in stoof: le prijs C. Kooij, 2e prijs KI. Kaaij, 3e prijs J. Poland. Groep II. Jongens van 8 en 9 jaar; zakloopen? le prijs H. Jes, 2e prijs J. Bak, 3e prijs P. Wamaar Az. Groep III. Jongens van 10 en 11 jaar; hindernis haan: le prijs J. Ruig, 2e prijs Alb. Bakker, 3e prijs R. Toornstra. Groep IV. Jongens van 12 en 13 jaar; hindernis- baan le prijs H. Peereboom, 2e prijs S. v. d. Haagen, 3e prijs Jh. Bak. I Groep I. Meisjes van 6 en 7 Jaar; houtjesrapen: le prijs A. Hartman, 2e prijs Tr. Stammes, 3e prijs prijs A. Buis. Groep II. Meisjes van 8 en 9 jaar; handdoeken op hangen: le prijsA. van Herwerden, 2e prijs Tr. Mijts. 3e prijs G. Zijp. Groep III. Meisjes van 10 en 11 jaar, hindernisbaan; le prijs J. Gaijaard, 2e prijs B. Kooij, 3e prijs G. Floor. Groep IV. Meisjes van 12 en 13 jaar; zakloopen: le prijs E. Burger, 2e prijs A. Broekhuijzen, 3e prijs T. Bruin De prijzen bestonden uit speelgoed en nuttige voor werpen. De kinderen hebben een bijzonder prettigen midda? gehad. Het is dan ook niet overbodig om hier de feest commissie een woord van dank te brengen voor di: goed geslaagde kinderfeest. Zaterdagavond. Concert van Winkel's Harmonie Reeds vroeg in den avond begon de toeloop naa' het feestterrein. Het onweersbuitje van hedenmidda- was gelukkig weer voorbij en het liet zich aanzien dat wij zonder waterballet het concert, te geven dooi Winkel's Harmonie zouden kunnen beluisteren. Di belangstelling was in het eerst niet. bijster groot, doe! na elk nummer verminderde het aantal ledige plaat sen op de banken. Het applaus zwol door toename vai. het auditorium gestadig aan, velen hebben genoter van de schoone muziekkunst, die deze harmoniever eeniging onder haren dirigent Pranger den bzoe- kers bood. In de pauze trad de heer Groot naar voren en richt om een aarzelende houding aan te nemen op een jacht, dat in beweging is tenzij men zeebeenen heeft. Het om hooggaan van het dek verraste haar en zjj zou tegen de verschansing gevallen zijn, als Sheridan niet snel vooruit was gekomen om haar tegen te houden. „Dank u," stamelde zij. „Ik dacht, dat ik hier niemand zou hinderen." „U hindert mij volstrekt niet," zei Sheridan stijf, daar hij niet wilde, dat het meisje de woorden al te goed zou uitleggen. „Ik zou u gaarne willen spreken. Als u er niets tegen heeft, zou dat nu wel kunnen gebeuren. Op het middenschip staan dekstoelen en u kunt dus daar zitten gaan. De zee is wat onrustig vanavond." Terry antwoordde niet; zij was met stomheid geslagen, zooals haar soms overkomen was op school, als de „Eti- kette Zuster" haar plotseling vroeg zich te verbeelden, dat zij op een diner was en een gesprek moest aanknoo- pen." Naast Sheridan liep zij voort naar een veilige plek, waar verscheidene lange dekstoelen stonden. Hij wees er een aan en zij ging zitten, doch hij volgde haar voor beeld niet Hjj stond met zijn rug tegen de verschan sing en zijn. armen gekruist over zijn borst Nu raakte de maan haar gelaat en liet het zijne in de schaduw. Het was de eerste gelegenheid om het meisje werke lijk te zien. Niet dat hij de gelegenheid had gewenscht! Het laatste, wat hij wel wenschte, zou zijn haar te zien; en toen zij zijn ramen voorbijliep, terwijl hij zat te lun chen, had hij zijn hoofd niet omgedraaid om naar haar te kijken. Maar het is zoo goed als onmogelijk om recht tegenover iemand te staan, met haar te spreken en haar toch niet te zien; en Sheridan kon niet vermijden, dat hij getroffen werd door het buitengewoon jeugdige uiterlijk van Juliet Divine. Natuurlijk was dit slechts schijn! Daar hij nooit uitging in haar wereld, had ^ij de vrouw nooit ontmoet en voor zoover hij kon nagaan ook nooit gezien in een der revues, waarin zij zoo nu en dan figureerde als mannequin. Toch had hij meer malen over haar hooren spreken. Hij dacht aan de furore, die zij jaren geleden gemaakt had als de Mil joen Dollar Pop in een buitensporige revue of zoo iets, En dat was al zoolang geleden, dat zij al een goed eind in de twintig moest zijn. Nadat zij jarenlang in New- York had rondgespookt, moest zzij er nu toch wel hard en ongevoelig uitzien, zoo iets als het porcelein, waar van de poppengezichten worden gemaakt. En in plaats daarvan was het gezichtje met het teedere, puntige kin netje rein en droomerig onschuldig als dat van een kind Het deed hem iets of wat denken aan het gezicht van een kind, dat hij eens gezien had, maar nooit weer ge heel en al vergeten: het gezicht van een kind, dat nu zestien of zeventien jaar zou zijn, als het nog leefde. Ge durende verschiedene jaren had hij niet meer aan haar gedacht en hij vond het min of meer een beleediging voor dat lieve kleine ding, dat hij haar vergeleek bij TU&foJmaa&tll/ Gebrek aan eetlust, hartwa- ter, spijsverteringsstoor- nissen en ongeregelde stoc^9an9 verdwijnen ^°°r hct gebruik van a\ Foster's Maagpillen. V*w f0-65 pcr flacon- te eenige welgemeende woorden tot Winkels Har monie en haren directeur. „Toen we", aldus de heer Groot, in het begin van dit jaar de toezegging kregen, dat we hier het Bonds- concours mochten organiseeren, toen heeft spreker zich wel eens afgevraagd, op welke wijze men de programma's der bedde dagen, waarop geen con cours wordt gehoden, zal weten te vullen. Het is al reeds gebleken, dat Nieuwe Niedorp niet is een dorp,1 waar vijandschap heerscht, integendeel het is een plaats, waar groote vriendschap den boventoon slaat. Spreker brengt onze gedachten terug naar het con cert. van Woensdag j.1., waarvoor wij onze lezers ver-1 wijzen naar het nummer van afgcloopen Zaterdag. Verder memoreert de voorzitter van Excelsior het ge houden kinderfeest van dezen middag, alsmede liet souvenir, wat. Excelsior heeft ontvangen van de schooljeugd, die dit. cadeau spontaan uit volle over-; tuiging van groote waardeering en medewerking heb* ben aangeboden. Thans is het Winkel's Harmonie, aldus voorzitter Groot, naar welks programma wc het genoegen heb ben te luisteren. Ook dit concert, dat geheel welwil lend wordt aangeboden, toont ons de bereidwilligheid eener zustervereeniging voor het welslagen van dit feest.. Spreker hoopt, dat Winkel's Harmonie morgen een zeer goede belooning moge ontvangen voor de beide te spelen nummers, welke thans als generale repetitie ten gehoore zullen worden gebracht. Hierna' wordt den heer Pranger, den diriegnt van deze Har monie, tevens den oud-directeur van Excelsior, een bloemenhulde gebracht. Na de pauze werd het verdere gedeelte van het mu zikale programma afgewerkt. Inmiddels gingen reeds velen zich van een plaatsje voorzien in de feesttent, om getuige te zijn van het straks te houden gemas kerd hal. Wanneer dan allen de controle der feest tent zijn gepasseerd, blijkt het, dat dc belangstelling der bezoekers geweldig groot is. Het bal-masqué. Het getal ingeschreven deelnemers aan het bal- masqué was, naar men ons meedeelde, buiten aller verwachting, n.1. 62. Aangezien er onder diegenen nog vele paren e.d. waren, kunnen we gerust, zeggen, dat. het aantal gemaskerd en ongeveer 100 bedroeg. Het was derhalve voor de jury, bestaande uit. Me vrouw Hulzmüller-Teengs en de hoeren F. II. Holz- müller en G. J. van Leersum, een uiterst moeilijke taak om de uitslagen vast te stellen. Onder leiding van den balletmeester D. Horst, wer den de .gemaskerden langs de jurytafel geleid. Het was een bonte mengeling, die zich binnen de omlijn de ruimte voortbewoog. Aardige costumes waren er; te zien. Wij kunnen natuurlijk niet alle gema&ker-' den de revue laten passé eren, dit zou ons te ver voe ren, maar tooh. lijkt het ons goed om enkele aardige „inzendingen", die geen prijs hebben gekregen, te noemen, wij vermelden dan van de enkelingen: Lie veheerbeestje, Gelaarsde Kat, De verdwijnende Holl. molen. Chineesche Danseres, Hollywood, Jazz-spelers; van de paren: Propagandisten voor het Staats pensioen, Apachen, Spaansche Danseressen en ten slotte een drietal meiskes, voorstellénde: Hulde aan Excelsior". Dit laatste trio heeft den voorzitter van Excelsior een bloemenhulde ge- macht, wat ten zeerste werd geapprecieerd. Diverse nalen moeten de gemaskerden „opkomen". Na lang vachten, verzoekt de heer Van Leersum aan de deel nemers de maskers af te zetten. Démasqué - Groote verwondering bij het publiek over de diverse gczich- en, die den geheelen avond zoo goed mogelijk achter le maskers zijn verscholen geweest. De heer Van Leersum zegt dan ongeveer het vol- .•en.de: Daimes en Heeren, Tk "heb IJ natuurlijk niet te zeg en, dat, het. laat is geworden, dit is grootendoels te vijten aan de beoordeeling, die uiterst moeilijk was. ".ovendien hadden we de beoordeeling zelf moeilijker •emaakt, door nog de volgende splitsingen aan te •rengen: 1. Allegorie, 2. Fantasie en 3. Personificatie. Het resultaat van ons werk was vrijwel eenstem- nig. Spreker gaat daarna over tot het bekendmaken Ier uitslagen, welke wij hieronder laten volgen: deze hier de professioneele „vampier". Hij verwachtte het eigenlijk, dat de vrouw een goed- koope conversatie met hem zou beginnen. Maar zij sprak niet Zij zat heel stil met een paar groote. don kere oogen (in de maneschijn leken zij heel groot) tot hem opgeheven. Er was iets in alsof zij ergens op wacht te, iets angstigs ook, dat zij trachtte te onderdrukken door met haar kleine handen de armleuningen te om vatten. „U stuurde mij een stuk of wat boeken met juffrouw Harknesa", zei hij beginnend met een minder belangrijk onderwerp. „Ik wilde ze niet bepaald aan u zenden, ofschoon het mogelijk is. dat ik er iets over zei," zei het meisje zich zelf verdedigend. „Ik wilde ze niet langer in mijn kamer hebben." „U zei aan juffrouw Harkness, dat u ze „walgelijk" vond, meen ik." „Dat zijn ze ook! Het spijt me, als het u beleedigt, maar ze zijn hét!" „Het beleedigt mij niet in het minst," verzekerde Sh?- ridan haar, met de grootste onverschilligheid. „Het spijt mij. dat mijn vriend Hartley Philips zoo slecht op de hoogte was van uw smaak. Hij scheen te weten, dat u de Fransche taal kende. Ik zelf heb die boeken niet ge lezen." „O, daar was ik wel zeker van!" Terry had het ge zegd, voordat zij had nagedacht. Sheridan keek verbaasd naar haar. Het lag hem op de tong om haar te vragen waarom. Maar hij herin nerde zich nog bijtijds, wat Philips gezegd had over het spelletje, dat zij speelde: om te poseeren als ingenue. Klaarblijkelijk ging zij daar nog mee voort Hij zou er niet inloopen. Hij zei: „In den salon zijn allerlei soort van boeken en ook romans zijn er bij. U moet daar maar uitzoeken, wat u wenscht. De kamer Is tot uw beschik king. Natuurlijk zal ik u daar nooit lastig vallen. Ik verkeer niet in een heel aangename stemming en al3 ik mijzelf opsluit, alsof ik Diogenes was. dan behoeft dat niet te maken, dat u zich als een gevangene voelt Philips heeft u ongetwijfeld uitgelegd, dat u gedurende de reis op u zelve is aangewezen behalve dan wan neer wij in een haven zijn en wij ons samen moeten ver- toonen." „Ik wist niet dat ik zelfs alleen zou moeten eten, alsof ik een dienstbode was." Terry sprak op heftigen toon. Haar zenuwen hadden heel wat te verduren ge had. In den middag had zij heel wat afgehuild, dwaas misschien, maar gedurende zooveel jaren was hij haar afgod geweest en zij meende het zoo goed met hem. dat haar hart ineenkromp. Nu deze koude teruggetrokken manier van spreken, die onbeleefd zou geklonken heb ben, als hij inderdaad tegen een vrouw had kunnen zijn. Dit wondde haar en zij flapte er de woorden uit Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 9