Raad Sint Pancras. Salarissen van gemeenteveldwachters. Nagekomen Berichten. Nagekomen Noodweer-berichten. Sir Henry Segrave omgekomen. 28 Kinderen omgekomen. De toestand in Roemenië. De onrust in Britsch-Indië. Uitbreiding der kinderverlamming. ELECTRICITEIT IN DEN TUINBOUW. Naar do N.R.Ct verneemt, heeft het Fonds der Electrische Industrie ter bevordering van het natuur wetenschappelijk onderwijs een belangrijke subsidie verleend aan prof. Sprenger te Wageningen, teneinde aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen weten schappelijke onderzoekingen te kunnen verichten op het gebied van de toepassing van electriciteit in den tuinbouw. Vervallen bijverdiensten. Het Tweede Kamerlid de heer Vliegen, heeft den minister van Binnenl. Zaken en Landbouw de vol- gened vragen gesteld: Is het den minister bekend dat tengevolge van de aanschrijving van den minister van Justitie aan de procureurs-generaal, directeuren van politie, d.d. 12 April 1930, waarin aan die functionarissen wordt op gedragen, te bevorderen, dat ook voor de gemeente veldwachters „de in uitzicht gestelde belooningcn, onder welke benaming ook (premie of anderszins), welke in uitzicht worden gesteld voor het doen van eenige bekeuring wegens een bepaald feit", uitdruk kelijk worden afgeschaft, tal van gemeenteveldwach ters ten plattelande van tot nu toe genoten inkom sten zijn verstoken, terwijl bij de bepaling van hun salarissen met deze bij-inkomsten rekening was ge houden en het nu in vele gemeenten twijfelachtig is, dat <1 it door salarisverhooging zal worden goedge maakt? Is de minister bereid, te bevorderen dat in die ge meenten, waar tengevolge van bedoelde aanschrij ving, die door ondergeteekende wordt toegejuicht, de veldwachters belangrijke financieele schade lijden, deze door verbetering hunner bezoldiging weer wordt goed gemaakt? DR. C. J. K. VAN AALST. Benoemd tot lid van de Eerste Kamer. Het Centraal Stembureau heeft in zijn zitting van gisteren in de vacature, ontstaan door het overlijden van mr. H. Verkouteren, tot lid van de Eerste Ka mer benoemd verklaard dr. C. J. K. van Aalst te Hoevelaken. EEN METEOROLOOG OVER „ONZEN" REGEN MAKER. Hij gelooft 't niet en als 't toch waar is, dan zou 't nooit op groote schaal uitvoer baar zijn. Wij lezen in „Het Volk": Ons Engelsch partijblad, de „Daily Herald", heeft naar aanleiding van een bericht van zijn Amsterdam- schen correspondent over de regenmakerij van den heer Veraart, de meening gevraagd van den wereld- beroemden meteoroloog Sir Napier Shaw. „Men kan mij er niet van overtuigen, dat iets der gelijks werkelijk is gebe'urd", verklaarde hij. En Sir Napier Shaw voegde cr aan toe: .,In ieder geval zou een dergelijke methode van regen makpn nimmer op groote schaal kunnen worden aangewend". Vrijdagavond acht uur vergaderde de Raad van bo vengenoemde gemeente ten Raadhuize, onder voorzit terschap van den Edachtb. Heer Kroonenburg, bur gemeester. Voorzitter opent de vergadering met een woord var; welkom en leest de notulen van de vorige vergade ring, welke onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededeelingen. Van Ged. Staten goedkeuring op het besluit tot ver koop van grond aan het P.E.B., voor een transfor mator voor f 1000. De kosten van overschrijving voor rekening der gemeente. Goedkeuring van Ged. Staten van de af en over schrijvingen op de rekening 1929 en van de wijzi ging van de begrooting. Goedkeuring van Ged. Staten op de wijziging van de Politieverordening. Deze is afgekondigd en dus van kracht. Van den Minister van Binnenlandsche Zaken, Land bouw bericht, dat de vergoeding voor de Landbouw telling is verhoogd van f 15 op f30. Van de Brandwaarborg Mij. te Oudkarspel is de polis aanwezig, waarop de gelden van het Burg. Arm bestuur tot een bedrag van f3000 zijn verzekerd tegen brand, diefstal en fraude. De premie bedraagt slechts f in per jaar. Voorzitter deelt mede, dat daar er zooveel wijzigin gen zijn gekomen in de regelingen aan de Gemeen schappelijke Lichtbedrijvcn het Bestuur heeft ge meend, deze regelingen nu ir; druk te laten verschij nen, opdat alle raadsleden er van op de hoogte kun nen zijn. Voorzitter geeft elk der leden een exemplaar. Ingekomen zijn de verslagen over 1929 van het Westfriescli Museum van het Doofstommenonderwijs en van de Vereen, tot Christelijke verzorging van Zenuwlijders in Nederland. Aanwezig is het eigendomsbewijs van het Daal- weorpad. Voorzitter deelt mede. dat, daar het land in de Wpstheverkooc dit jaar los komt, er in B en W. over gesproken is. B. en W. achten het gewenscht het land in den herfst publiek te verkoopen. Reeds zijn een paar biedingen gedaan. B. en W. zijn niet afzijdig om onderhandsohe biedingen in ontvangst te nemen. Verdere deelt Voorzitter mede, dat er klachten van omwonenden zijn gekomen, over de voorzijde van het voetbalveld, welk gedeelte voor de schoolkinde ren is opengesteld Volgens de klachten wordt er zeer veel last ondervonden van de balidigheid der oudere kinderen. Het terrein zal onherroepelijk worden ge sloten als er geen verandering komt. Door het overlijden van den heer M. Schuiit wordt benoemd tot brandmeester de heer J. v. d Wal. Er zijn richtingaar.wijzers aangebracht hij bakker Brouwer met het opschrift „Naar Koedijk' en „Naar Lnngedijk", om de Kerkelaan zooveel mogelijk te ont lasten van het drukke verkeer. De heer Lek vraagt, of de heg van Kloosterboer al verlaagd is. Voorzitter antwoordt van niet, er is over gespro ken en er zal verder op worden aangedrongen. De heer Van Kampen zegt, dat de heele heg langs het Daahneerpad weg mag. Voorzitter deelt mede, dat op de verlichting van het Daalmecrpad, waarover reeds in een gecombi neerde vergadering met Koedijk is gesproken, nader zal worden teruggekomen. Bovenstaand voor kennisgeving aangenomen. 2e Wijziging begrooting 1929. De subsidie voor werkloozenkassen was geraamd op f 100.—. Het aantal aangeslotenen is vermeerderd en het percentage verhoogd, zoodat B. en W. voorstellen dezen post te verhoogen met f 125 en dit te dek ken uit dc inkomstenbelasting. Aldus besloten. Van Ged. Staten is bericht gekomen, dat het ge middeld bedrag over de laatste 3 jaar, hetwelk voor de Financ. Verhouding tüsschen Rijk en Gemeente in aanmerking komt, bedraagt 121745.80 voor de In komstenbelasting. De uitgaven voor L. O., Armenzorg en Politie op een gemiddeld bedrag van f31309.61. Volgens de Verpen. van Ned. Gemeenten zou de uitkcering uit het Gemeentefonds f 10454.71 bedragen. Hier komt bij de meerdere bijdrage van de salarissen voor Burgemeester en Secretaris f2100.en de heele Personecle belasting f3500.— plus 3/4 der grondbe lasting. Dit wordt samen ongeveer f 16700.—. Hieraf een bijdrage van f 1700.—, blijft f15000.—. Geraamd aan Inkomstenbelasting voor dit jaar f 10000.Tekort dus f 1000.welk bedrag zal moe ten worden gevonden uit eenige opcenten op de Fonds- belasting. De belastingen en St. Pancras gaan bij de nieuwe regeling terug. B. en W. stellen voor een verordening in het leven te roepen tot de afsluiting van de Van de Vijzel- en Zandboschlaan voor het berijden met auto's. De heer Lek zegt, dat die verordening dan ook moet worden uitgevoerd, waarop de heer Snel de verordening ter sprake brengt, waarin het verboden wordt afval en vuil te water te gooien. Daar wordt ook de hand niet aan gehouden. Kr wordt nog zeer veel rommel in het water geworpen. Hierop wordt meteen punt 8 der agenda behandeld, nl. het verzoek van den Tuinbouw om de maximum snelheid voor motorbooten van 3 op 6 K.M te bren gen. De heer Snel zegt dat er nu al weer een verzoek van de Tuinbouw is, maar de bouwers overtreden de veror deningen, welke op hun verzoek zijn gemaakt, zelf. Dat is toch geen manier van doen. Voorzitter vindt het ook ontzaggelijk jammer, dat de leden van de Tuinbouw zoo onverschillig zijn. De heer Huurling merkt op, dat er niet door de po litie naar wordt gekeken. De heer Lek is van meening, dat er enkele bekeuringen zullen moeten volgen, dan zal het wel beter worden. Op voorstel van den Voorzitter worden de beide ver ordeningen aangenomen en besloten, zich tot de Tuin bouw te wenden om te steunen in het uitvoeren daar van. Nu is aan de orde het verzoek van de vereen. Zleken- huisverpleging om de aanstelling van een verpleger. B. en W. hebben zich tot den heer van Putten gewend om zijn voorwaarden. De heer Van Putten wenscht een vergoeding van f 750 per jaar. De dokter is bereid met dezen samen te werken. Gelijk wordt behandeld het verzoek van de Vereen. Het Witte Kruis, om een subsidie van f 0.25 per inwoner voor het aanstellen van een wijkverpleegster in samen werking met Koedijk. Voorzitter zegt, dat hij van Van Ihitten zou willen af zien, met de aanvangsvergoeding, van f 750, met het oog op de gemeentefinantiën. Het komt den heer Snel verschrikkelijk raar voor, dat dit verzoek uitkomt en dat er menschen zijn, die voor een verpleger en voor een verpleegster zijn. Spr. zegt, te hebben gehoord, dat dit adres alleen is ingezonden om de zaak van de verpleegster in de war te sturen. Voorzitter zegt, dat het ook als een aanvulling kan zijn bedoeld. De heer Snel antwoordt, van een Bestuurslid van Ziekenhuisverpleging te hebben gehoord, dat het een protest was tegen Het Witte Kruis. De heer Lek is ook verwonderd over het adres. Hij is het niet met den heer Snel eens en staat er gewoon van versteld. Er zijn erbij die het niet eens meenen. Spr. vindth et een schandelijk adres. De heer Huurling gelooft toch, dat het te ver gaat, om er zoo over te denken. Een verpleegster is meer aan de orde geweest, nu willen zij het probeeren met een verpleger. De heer Van Kampen zegt, dat het adres van de Zie kenhuisverpleging zwart gemaakt wordt. Als de Voor zitter van een vereeniging ergens tegen is en het wordt toch aangenomen, moet hij zijn naam zetten. Het is goed dat ziekenhuisverpleging dit vraagt. Als 't noodlg is, kan Van Putten als hulp werkzaam zijn. Spr. is niet tegen een verpleegster. Voorzitter zegt dat de zaak van een verpleegster moet uitgaan van een vereen, voor wijkverpleging. B. en W. staan er niet afzijdig tegenover. Eén ding is er op tegen, de woonplaats. Het ligt in de lijn, dat de zuster in St. Pancras of het Zuidend komt te wonen, daar er hier veel meer menschen wonen dan aan het Kanaal. Spr. stelt voor, het adres aan te houden, tot wij weten of de zus ter in Sint Pancras of het Zuideinde komt te wonen. Die conditie zou kunnen worden gemaakt. De heer Van Kampen merkt op, dat de zuster ln de vergadering heeft gezegd, dat het misschien wel wen- schehjk zou zijn. dat zij in Sint Pancras kwam te wo nen. Voorstel B. en W. aangenomen. De heer Van Kampen vraagt of het niet mogelijk is, om Van Putten nog dit jaar te houden. De heer Hurling stelt voor om in de ernstige ge vallen Van Putten te nemen. Totdat de verpleegster in functie treedt, wordt de heer Van Putten aangesteld. B. en W. zullen 't zoo goed mogelijk regelen. Voorstel verlaging vrachttoevoeriyn. Door den Burgemeester van Broek op Langendijk wordt voorgesteld bij de Nederlandsche Spoorwegen po gingen in het werk te stellen, de vracht op den toevoer lijn van Alkmaar naar Broek op Langendijk van f 3.50 op f 1.50 per wagnn van 10 000 K.G. te krijgen. De ren te-garantie zou dan nog dalen, met een aantal wagons van 7000. B. en W. stellen voor hierop in te gaan, met dien verstande, dat zal worden geprobeerd de vracht op f 2 te krijgen, daar de Banne Koedijk ook op f 2 doorgaat. Aldus wordt besloten Het verzoek van den heer Jb. Kriek om terugbeta ling te veel betaald schoolgeld, wordt na eenige discus sie toegestaan. Georganiseerd overleg bU de lichtbedrijven. Van de afd. Noordscharwoude van den Bond van Personeel in Overheidsdienst, is een schrijven Ingeko men. met verzoek het Georganiseerd Overleg aan de Gemeenschappelijke Gasfabriek te Noordscharwoude in te voeren. Voorzitter zegt. dat dit verzoek reeds in de Gnscommlssie aanhanging is gémaakt. Hen is er echter niet toe overgaan. Als wij de arbeidsvoorwaar den lezen, komen wij tot de conclusie, dat het geheel overbodig is. Het Is speciaal te doen om de rechtsposi tie van het personeel. Het G. O. Is voor groote gemeen ten zeer goed. Hier zijn de salarissen en de arbeids voorwaarden zeer goed. Het contact tusschen het per soneel. den Directeur en het Bestuur is voortreffelijk. Als er klachten zijn. worden ze door den Directeur in ontvangst genomen. De Directeur voelt voor zijn ar beiders. B. en W. stellen voor. er niet toe over te gaan. Alss pr. overtuigd was. dat klachten niet onder de oogen werden gezien, zou hij voor invoeren zyn. Nu is het echter niet aanbevelenswaardig. De heer Snel vraagt als cr geen bezwaren tegen zijn. waarom dan niet ulgevoerd? Voorzitter voelt meer voor rechtstreeks contact. Ook de heer Lek vraagt waarom niet. De heer Huurling zegt. dat het alleen de bedoeling is om medezeggenschap te krijgen. De heer Van Kampen merkt op dat de loonen goed zijn. Spr. is er ook niet voor. Na nog enkele discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met Stegen 2 stemmen, die der hoeren Lek en Snell. De rooilijn voor de huizenbouw aan de Kerkelaan wordt vastgesteld naar het huis van D. Groen. Van. den heer Lek was ccn schrijven ingekomen om inlichtingen over de tewerkstelling van een nlet-georga- niseerden arbeider. Voorzitter antwoordt den heer Lek. dat het B. en W. heeft bevreemd en ontstemd, dat dit schrijven is ingekomen. Het werk betrof een klein karwijtje van 2 dagen, wat toch* de moeite, niet Is. om er zoo'n ophef van te maken. Het betrof het knippen van hagen, wat toch niet ieders werk is. B. en W. moeten toch iemand aanstellen die geschikt is. Den heer Lek bevreemdt het. dat B. en W. ontstemd zijn. Wij hebben toch een gemeenteopzichter, die kan zeggen hoe je dat werk moet doen. Het is niet in orde. Voorzitter antwoordt dat de gemeente opzichter niet het juiste adres is. Er wordt nog een subsidie toegestaan aan Het Witte Kruis van f 1.50 per dag en per persoon, voor 2 tb.c.- petientjes, voor den tijd van een half jaar. Hierna sluiting. ALKMAAR. 13 Hel. Aardappelen f 7—10. per 100 Kg., aardbeien f 0.80— 1.62 per slof, andijvie f 3.505.30, bloemkool I f 510, II f 24, kropsla f 1.505,90, komkommers f 817 per 100 stuks, asperges f 3744. rabarber f 2.60—6.60, radijs f 3.80, selderie f 2.506.60, wortelen f 511 per 100 bos, perziken f 12—17 per stuk, postelein f 0.25, spinazie f 0.25 —0.72 per bak, peulen f 12—18, snijboonen f 24—33. D. spercieboonen f 31—34, tomaten: A f 25, B f 23.70, C f 24 per 100 pond. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Cornelia Margaretha, dochter van Pe trus Blokker en van Cornelia Klaver. POLITIE. Gevor:den: Eenig koperdraad; een duimstok. OUDE NIEDORP. Bij den heer Jb. Rootjes in de Leyen, alhier, is aan komen vliegen een postduif, gemerkt 102 N 2 30. HOOGWOUD. Tot Notaris te Wieringerwaard is benoemd onze plaats genoot de heer J. Koomen, candidaat-notaris alhier. OUDKARSPEL. De aangekondigde voetbalwedstrijd D.T.S. I—Alom. comb. kon van wege 't noodweer geen doorgang vin den. Onverrichter zake keerden de Alkmaarders naar huis terug. NIEUWE NIEDORP. Wegens vertrek van den heer P. de Boer, die als zoodanig heeft bedankt, is tot secretaris-penningmeester van den Niedorper polder benoemd, de heer S. G. Wit, alhier. WINKEL. De heer Th. de Jong, boekhouder bij de Coop. Brood bakkerij en Verbruiksvereeniging „de Tijdgeest" alhier is benoemd tot bedrijfsleider der Coop. Verbruiksvereeni ging „De Dageraad" te Assen. Op Vrijdagmiddag had de aanbesteding plaats van het verbouwen van de school te Winkel, door aanbouw van twee leslokalen en een nieuw gymnastieklokaal. Er waren ingekomen 13 inschrijvingen: J. Huiberts Jz., Alkmaar f 27900, R. K. Coppen en Zn., Alkmaar f 29400, R. Holman, Alkmaar f 26190, fa. Koot en Molen, Alkmaar f 27385, J. Smit Pz., Winkel f 26450. C. Brouwer, Winkel f 27255, A. K. Pik, Barsin- gerhorn f 31334, C. Leegwater, Heerhugowaard f 24838, Gebr. Boekei, Oude Niedorp f 25400, J. Lugtig, Heer hugowaard f 25989. K. Bakker, Bobeldjjk f 27965, N. Bolten, Alkmaar f 28000, P. den Das, Schoorl f **5800. De begrooting was f 25875. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. Uit Oudkarspel. Vrijdagavond pl.m. 7 uur, brak alhier een vrij zwaar onweer los, gepaard gaande met hevige slag regens. Met een paar tusschenruimten van slechts luttele oogenblikken, duurde het noodweer tot ruim elf uur, waarna we ons op de hoogte kunden stellen omtrent eventueel opgeloopen bliksemschade. Brand was er niet ontstaan, wat wel een wonder mag hee- ten, want op verschillende plaatsen was de bliksem op de huizen geslagen. Toen we ons later op de hoog te stelden bleek het ingeslagen te zijn op den Laan- weg, midden in het dorp en op den Dijk, doch van persoonlijke ongelukken en brand was gelukkig geen sprake. Uit Alkmaar. Bij den heer F. Smit, vetweider alhier, is Donder dagnacht een koe in de weide door het hemelvuur gedood. De Veevcrzekering-Maatschappij „Cérès" te Nieuwe Niedorp, dekt de schade. Verschillende berichten. BU een poging om het snelheidsrecord op het water te breken. Naar het „Hsbl." uit Londen verneemt, heeft een ont zettende ramp gister een einde gemaakt aan de poging van Sir Henry Segrave om met zijn motorboot op Lake Wlndermere het wereldrecord over de mijl met vliegen de start te verbeteren. De boot. die bij de proeftochten op vorige dagen reeds verscheidene malen averij had gehad door gebro ken schroeven, is heden bij de officieele poging omge slagen en gezonken. Sir Henry Segrave en de mecanicien werden ernstig gekwetst en Sir Henry is aan de beko men verwondingen overleden. Het lid van de bemanning Halliwell verdronk. Nader verneemt genoemd blad: Sir Henry Segrave was ernstig gewond, toen zijn mo torboot Miss Engeland n op het Wlndermere Meer om sloeg. Hij had twee gebroken armen, een gebroken been en twee ribben stuk, waarvan de eene de long had doorboord. Hij stierf kort daarna. Segrave voer om twee uur 's middags uit Duizenden bevolkten de oevers en velen waren in kleine booten op het meer. De boot startte voor haar eerste poging, voor zien van de bronzen schroef, die uit Londen gebracht was ter vervanging van die, welke Donderdag gebroken was. Binnen vijf seconden ontwikkelde de boot een ge weldige snelheid. Na de gemeten mijl afgelegd te hebben, draaide ze en legde denzelfden afstand nog eens af met nog grooter snelheid. Voor de derde maal draaide de bood en toen werd haar snelheid ten top gevoerd. Het gedonder van de reusachtig sterke maohine daverde van den eenen oever naar den anderen. Plotseling schoot ze nog sneller voor uit De zware machine werd in een wit waas gehuld en scheen te duiken. Een witte damp steeg op en het duur de eenige oogenblikken voor de boot weer te zien was. Het was nog veel erger dan gevreesd werd. De boot dreef omgekeerd op het water! Tal van motorbooten raceden over het water. Will- cocks, de mecanicien, was de eerste, die opgepikt werd. Hy was ernstig gewond aan de oogen en had een ge broken dijbeen. Segrave werd bewusteloos uit het wa ter gehaald, binnen weinige seconden. Beide werden naar den kant gebracht en vervoerd naar het ziekenhuis. Het lichaam van Halliwell is nog niet gevonden. Ver der was er niemand in de boot Als oorzaak van het ongeluk wordt vermoed, dat de boot een drijvend stuk hout heeft geraakt. Na de ramp maakten de tijdopnemers bekend, dat de Miss Engeland II het wereld-snelheidsrecord heeft ge slagen gedurende de twee eerste pogingen. De gemid delde snelheid was 98.76 mijl per uur, terwijl dat van den Amerikaan Garwood 93.48 mijl was. Sir Henry Segrave heeft dus nog voor zijn door de beide snelheidsrecords, te land en te water, op zyn naam gebracht. Nieuwe bewoners van den Rotterdamschen dierentuin. Een groote gele paradijsvogel, een zeer zeldzaam exemplaar uit Nieuw-Guinea. Bi] een schoolbrand te Kiëf, Wolff meldt uit Kiëf: Gedurende een filmvertooning op de derde étage van een school waarbij 500 kinderen aanwezig warer; is een film in brand gevlogen. De paniek, die on der de kinderen ontstond, werd nog grooter doordat een trap instortte. Bij de ramp zijn* 28 kinderen om het leven gekomen en vele liepen brandwonden en kwetsuren op. Nog vier kinderen den dood in de vlam* men gevonden. Wolff seint uit Ratibor, 13 Jur.i: In Stanitz bij Rauten is de woning van den mijn werker Kischka tot den grond toe afgebrand. Vier kinderen vonden den dood ir. de vlammen, terwijl de vrouw en twee andere kinderen met ernstige ver wondingen naar het ziekenhuis moesten worden ge bracht. Men vermoedt brandstichting. Prinses Helena tot koningin geproclameerd. De Roemeensche Staatscourant deelt mede, dat Ko ning Carol prinses Helena tot koningin van Roemenië heeft geproclameerd en gemachtigd heeft den titel van Hare Majesteit aan te nemen, aldus een Reuterbericht uit Bothard. Engelsche bladen deelen mee, dat koning Carol zijn proclamatie van prinses Helena tot koningin grondt op het feit, dat zyn echtscheiding ongeldig is. Daar deze scheiding uigesproken werd na den dood van koning Ferdinand, sedert welken tijd Carol zich als koning van Roemenië beschouwde, is zij ongeldig, aldus Is -de redeneering, daar zij niet door hem erkend Is. De koning heeft mgr. Dolci, den pauselijken nunti us, ontvangen, die hem den zegen van den Paus over bracht Bij de begroeting van de koning-moeder Maria aan het station, was prinses Helena niet aanwezig. De aankomst van de koningin-moeder. Duizenden menschen aan het station. Omtrent de ontvangst van de koningin-moeder aan het station te Boekarest, deelt de corr. van de „Daily News" nog mee, dat de koningin reeds uit den trein sprong, toen deze nog niet stil stond, en op haar zoon toeliep. De koning bracht haar het militair saluut en wilde haar de hand kussen, maar de koningin omarmde hem in groote hartelijkheid. Duizenden mensohen ware© ter begroeting aanwezig. Het politie-cordon werd verbroken en de enthousiaste toeschouwers kwamen tot op de treeplanken van de auto om de vorsten te begroeten. Kabinet M&niu gevormd. Maniu heeft zijn kabinet, waarin Mironescu als mi nister van Bultenlandsche Zaken optreedt. Dertien personen bij een schietpartij gedood. Reuter seint uit Kharagpoer: Toen de vijandige menigte 11 dezer in het dorp Khaira de arrestatie van plegers van civiele onge hoorzaamheid wilde beletten, voerde de politie een charge uit. De menigte deed een tegenaanval met knuppels. Ten slotte ging de politie, na sommaties, over tot het gebruik van haar vuurwapens. Men zou dertien dooden en verscheidene gewonden hebben ge- treuren. Vier nieuwe gevallen te Gouda. Nadat gedurende de laatste dagen de toestand sta- tionnair was gebleven, wat bij velen de hoop wekte, dat de kinderverlamming te Gouda spoedig weer ge weken zou zijn, is Donderdag de toestand weer ernsti ger geworden. Er zijn n.1. Donderdag vier nieuwe ge vallen geconstateerd, die, daar spoedig wordt ingegre pen, waarschijnlijk wel geen ernstig karakter zullen kunnen aannemen. Het gemeentebestuur van het nabijgelegen Wad- dinxveen heeft het zwembad dier gemeente voor in woners van Gouda gesloten. In de Waalstraat te Krimpen aan den IJssel is bij een bijna 7-jarig kind 'n geval van kinderverlam ming vastgesteld. In de gemeente Overschie zijn nog meer geval len geconstateerd, zoodat thans alle bewaarscholen zijn gesloten. VEERBOOT OMGESLAGEN. Tien slachtoffers. Een Wolff-bericht meldt, dat te Tigu Jiu in* het Zsildal een veerboot met zestig personen omsloeg; tien personen verdronken. Het varatuig was overbelast. DE ZUIGELINGENSTERFTE IN LUBECK. Weer twee slachtoffers. Wolf meldt uit Lubeck: Wederom zijn twee zuigelingen gestorven, zoodat het aantal slachtoffers thans 38 is.

Schager Courant | 1930 | | pagina 16