ENSEMBLES 0 IpiECEiPiiEin r* in©r\iE!n£;Ir" Eerste ensemble. £en eenvoudig costuum in licht beige en bruin-tweed. De rok is gegarneerd met in plooien overgaande uitsnijdingen. Evenzoo is het kleine rechte vest door uitsnijdingen ge garneerd. Benoodigd 3 M 50 van 1 M. 40 breed. Onder het vest een blouse van licht-beige trêpe-satin. Ceintuur van beige peau de-suède met bruine gesp. 2 Meter van 1 Meter breed. Als vierde stuk van het ensemble nog een mantel uit hetzelfde tweed. Deze is zonder kraag, daar die van het vest hiervoor dienst doet Benoodigd 3 Meter van 1 M. 40 breedte. Tweede ensemble. Vervolgens een mantel van marine-blauw crêpe-satin, een weinig in vorm gesneden. Ter hoogte van het middel bevinden zich in snijdingen die volgens ronde lijnen naar de kraag loopen, welke uit beige geschoren schaapsbont gemaakt is. en gekruist met knoopen gesloten wordt. Benoodigd 4 M. 75 in 1 M. breed. Onder deze mantel welke gevoerd is met geel crêpe wordt een japon gedragen uit ma rine-blauw crêpe met gele moezen. Ook hier weder dezelfde insnijdingen. Kraag en manchetten zijn van geel lingerie. Benoodigd 4 M. 50 in 1 M. breed. Hoe moet men een patroon zelf knippen 7 Om de Japon van de vorige 2 rubrieken Jn z'n geheel af te teekenen zullen we ook nog de teekening van het kraagje en de man- ehet bespreken. Om het kraagje te teekenen meet u de polswijdte zooals u de hals af wil hebben en zet een loodlijn en een water- paslljn op. Vanaf de loodlijn meet u naar rechts de halve halswijdte af. Zouden we de opzetlijn van de kraag recht houden, zou de kraag niet mooi tegen de kap valien. daarom jollen we de kraag 2 c.M uit. Deze kraag staat achter een stukje legen de hals en valt dan om. Voor het opstaande gedeelte nemen we 3 c.M. en valt dan 6 c.M terug. Vóór is de kraagbreedte 9 c.M. De kraag kunt u volgens teekening teekenen. Om de manchet te teekenen meet u de polswijdte. Zet een loodlijn en een waterpas lij n op en meet vanaf de loodlijn halve pols wijdte naar rechts af Ga bij de loodlijn 1 cM. omhoog en zet de gebogen onderlijn. Meet vanaf de 1 c.M. de hoogte der manchet af (11 cM.) en teeken de manchet verder vol gens teekening. ONZE PATRONEN. Patronen van de modellen van mantels en kinderjurken zijn verkrijgbaar bij onze mode-redactrice Mejuffr. L. Berendes, Joan Maetsuyckerstraat 96, Den Baag. De patronen voor dames kosten f L die voor kinderen f 0.80 Bet duurt onge veer 10 dagen alvorens ze In bet bezit komen van degenen die patronen aanvragen Aan de lezeressen die een patroon bestel len, wordt beleefd verzocht bij de aanvrage bet verschuldigde bedrag in te sluiten, ter voorkoming van administratiekosten. REDACTIE. Werkende vrouwen in Amerika. Een dezer dagen sprak ik een Hollandsche, die ln New-Vork plotseling alleen stond door het overlijden van haar echtgenoot. Ze kon aardig handwerken en 't gelukte haar huis werk te krijgen van een groote firma, die haar opdroeg zakdoekjes en kraagjes te om randen. Ze toonde mij een van de duizenden doek jes, die zij aldus had afgewerkt en die haar bij geregeld werken een weekloon opbrachten waarvan zij behoorlijk kon leven en ook haar zoontje onderhouden. Als curiositeit geef ik hier een afbeelding van het doekje, dat als vierkant, ongezoomd lapje omrand wordt door de kanten met duim en vinger te rollen, zoodat een klein, heel smal rolnaadje verkregen wordt, vast- r? "p-q.l, .Jp fit 4 gelegd door een kruissteekje door heen en teruggaande steken gemerkt van links naar rechts (figuur 1) en bij het teruggaan wordt de naald telkens in het midden ingestoken. Zoo krijgt men het kruisrandje, dat ln verschillende kleuren gewerkt een alleraar digst effect geeft. Zijden, tullen, en ook grovere linnen weefsels leenen zich hiertoe. Hoe grover de stof, noe wijder ae steken uit elkaar worden gezet en hoe zwaarder natuurlek de draad moet zijn. H. H. de B.-L. Een nieuw parfum Misschien zullen we deze spoedig hebben En wat voor een Het meest bedwelmende, dat van mevrouw Ra. Wer 1 Dit is een heele geschiedenis. Voor korten tijd lieten archeo logen, die opgravingen doen onder den Sphynx in Egypte, een muur omver halen. Van achter dezen muur kwam een heerlijk frissche rozengeur hen tegemoet. Met den fakkel in de hand gingen zij het voor hen liggende gewelf binnen, dat als een Zonrr- sche tuin geurde Sinds 47 eeuwen wachtte dit parfum hen op. Zij vonden een enormen albasten schaal waarin zich een wasachtige massa, die het bloemcnuittreksel bevatte, bevond. Een bijgevoegde papyrusrol gaf de verklaring: Mevrouw Ra-Wer, de vrouw van een hooge priester, was daar begraven, met een collier van vierduizend robijnen, welke men dan ook inderdaad bij haar mummie te rugvond. Zij hield Vreeselijk veel van rozen, waarom men haar dezen schaal met welrie- kenden inhoud mee in het graf gegeven had. Deze schaal werd door de archeologen di rect onder een goed sluitende glazen klok gebracht en men gaf de massa aan een la boratorium ter analyse en hoopt in zes maanden een nieuw modeparfum te kunnen lanceeren. En dan zal het dus chic zijn een flacon van Madame Ra-Wer in den zak te hebben ALLERLEI. Transpiratievlekken. Ze zijn moeilijk te verwijderen, maar de mogelijkheid bestaat Een mengsel, bestaande uit drie deelen -wavelether, drie deelen spriritus en één deel geest van amoniak is soms in staat ze te doen verdwijnen. Lingerie kan men in koud water leggen, wat kaiser borax en gewoon keukenzout op de bewuste vlek. Dit eenige uren laten staan en meestal levert dit goede resulta ten op. LUISTERVINKEN Vroeger, in barbaarsche tijden, Sneed men, als een wreede straf, Onbescheiden luistervinken Ook wel eens de ooren af Thans worden de luistervinken, Heel onaangenaam geraakt. Nu 't besluit van een Minister 't Luist'ren weer onmog'lijk maakt. De moderne luistervinken Kweelen nu het hoogste lied „Deugen wij niet, Excellentie, Of deugt de beslissing niet H. H. de B.-L Nu is het de tijd van tomaten. De tomaat kan op dezelfde wijze als kom kommers tot het bereiden van sla dienen bovendien kan men ze op verschillende wijz gekookt en gestoofd klaar maken Hieronder volgen eenige recepten TOMATENSLA. Benoodigd (pl.m. 4 pers.) 4 groote of l kleinere tomaten; 1 krop sla; 2 eet lepels slaolie; 3 eetlepels azijn; 1 theelepel Maggi-aroma; peper; zout; 1 gesnipperde prei. Bereiding Wasch de tomaten, dompel ze een oogen blik in kokend water, verwijder het schil let je en snijdt de vrucht in dunne plakken Laat ze ongeveer een uur in de olie, azijn Maggi-aroma, peper en zout staan. Dai maakt men de sla schoon en vermeng deze zoo droog mogelijk met de tomaten. Bij dit tomaten-Slaatje zal ongetwijfeld een aardappel-croquetje smaken. Benoodigdhedenpl.m. 500 gr. gekookti aardappelen; 3 eieren; peper; zout; gehakt pieterselie; Paneelmeel; gesnipperde ui; roomboter; Plantaboter. Bereiding Men wrijft de gekookte aardappelen zoo fijn mogelijk. Vervolcens neemt men de enkele eierdooiers en roert deze door de fijngemaakte aardappelen met gehakte pieterselie, ui, peper en zout. Dan maatt men van die deeg rolletjes ter grootte van een croquet je. Deze rolletjes bestrooien met Paneermeel, dan door het wit van een ei rollen en ver volgens weer met Paneermeel bestrooien. Dan doet men in een gewone braadpan wat roomboter en planta boter. Even bruin la ten worden en dan de croquetjes bakken. Zijn ze allemaal gebakken, dan in een ijze ren pannetje even laten smoren zonder dek sel. GEVULDE TOMATEN. Benoodigdhed 4 groote of 8 kleine toma ten; 250 Gr. kalfsgehakt; peper; zout; nootmuskaat; overgebleven jus. Bereiding Wasch de tomaten, snijdt er het bovenst* kapje af en hol ze voorzichtig met een thee lepeltje uit. Maak het gehakt aan met dl kruiden en roer het even op het vuur tot het gaar is. Vul de tomaten met het gehakt en leg ze in een vuurvast schoteltje. Wri{ het uitgeholde vruchtvleesch door een h> ren zeef, voeg het bij de jus en giet dan dl mengsel in het schoteltje bij de tomaten Leg op het gehakt, dat even boven de tomaat uitsteekt, een stukje boter en laat de toma ten in den oven gaar worden. RABARBER IN FLESSCHEN Verwijder de bladen van de stelen. Snijd te in blakjes, wasch ze, zet ze op in 'n pan md dikken bodem met nagenoeg geen water t: cook ze zachtjes gaar pl.m. 20 a 25 minuteï Zorg er voor dat ze niet aanbrandt, kook i laarom op een zacht vuur. Vul de steriel gt maakte flesschen en sluit ze, zooals voor pof telein is aangegeven. ZURING IN FLESSCHEN. Ontdoe de bladeren van de stelen en dikte middennerven. Wasch ze, zet ze op met het aanhangende water en iets zout en kook te gaar in pl.m. i/2 uur. Laat ze uitlekken op een vergiet en vul "de flesschen zooals voor pos telein is aangegeven. N.B. Gebruik voor alle inmaak gave ver- sche groentes en vruchten. SPROKKELINGEN OVER DE VRIENDSCHAP. Een vriend is iemand aan wien men alles zeggen kan behalve natuurlijk de waarheid. Er bestaan vele woorden om de nuances eener kleur aan te geven, doch slechts één voor die der vriendschap. Men kan vele vrienden hebben en toch geen enkele vriendschap. Wanr.eer er een vrouw ln 't spel komt, zijn twee vrienden nog slechts twee man nen. Een vriend die gelijk heeft, is niet meer een absolute vriend.

Schager Courant | 1930 | | pagina 24