Daan Pool Kantongerecht te Sc'iagsn. komt!! Ergelijke baldadigheid bij het Zwanewater. De verkeersregeling te Schagen. Zitting var; Donderdag 19 Juni. (Waarnemend kantonrechter Mr. J. A. E. Buiskool te Schagen.) Een bende kerels uit Castricuni komen naar Callantsoog om eieren te rapen, waarbij ze vreeselijk huishouden in de Lepelaarskolo nie. Het moet in den nacht van 26 op 27 April gebeurd zijn. dal een bende kerels uit Castricum cn omge ving anders kunnen we ze onmogelijk noemen naar Callantsoog gekomen is en daar bij het Zwane water ergerlijk heeft huisgehouden. Heden moeten daarvan een drietal terecht staan, namelijk Corn. Geluk, P. Borst cn G. Zonneveld, die schijnbaar geen van allen den moed hebben bezeten om zich voor den rechter te verantwoorder., want geen van hen is verschenen Uit de dagvaarding blijkt, dat ze de lepelaarsnes ten hebben uitgehaald, maar de eieren, die vuil bleken te zijn, later op een hoop hebben stuk ge gooid. Er bleken er daar een 50-tal te liggen. Voorts hebben ze naar schatting een 400 meeuweneieren meegenomen, zoodat in totaal een 500-tal eieren door de vandalen uit pure baldadigheid zijn ver nietigd. De heer v. Hor.'schoten, jachtopziener van het Zwa newater, als getuige gehoord, vertelt het volgende: Des morgens vroeg bemerkte hij aan de indruk ken op den bedauwden bodem, dat er 's nachts ongewenscht bezoek moest zijn geweest. Al heel spoedig kwam hij tot de ontdekking dat dit bezoek de daar aanwezige nesten, ook die van de lepelaars moest hebben gegolden. De lepelaarskolonie nu bij het Zwanewater is naast die in het Naardermeer, de eenigste in ons land. Het verschil tusschen deze twee is echter, dat, die te Callantsoog veel grooter is, wat wel zijn oorzaak hierin' vindt, dat de dieren daar een rustige broedplaats vinden, terwijl de ko lonie in het Naardermeer door het vele bezoek zien- deroogen achteruit gaat. weshalve men ook daar reeds maatregelen treft om het bezoek in de toe komst te beperken. Het kan dus funeste gevolgen hebbcnj dat de ko lonie op zoo wreede wijze wordt verstoord, als thans is geschied. De dieren kunnen daardoor voor- goed vertrekken. De heer Van llonschoten verklaart verder, dat hij een vijftigtal eieren op een hoop gegooid zag, waar van de meeste waren aangepikt, dus hadden ze op het punt gestaan om uit te komen. Uit alles was op te maken, dat de personen, die er geweest waren, goed den weg in het Zwanewater moeten hebben ge weten, anders zouden ze nooit de brug hebben ge vonden, die over het smalte gedeelte van de plas is geslagen. In dit verband noemt Van Honschoten eeniga namen als Twist en de Gebr. Kuil van Heemskerk die wel als de aanvoerders van de troep kunnen worden beschouwd. Een var; de personen, die dien nacht ook meege- weest is, Cornelis Brakenhof uit Castricum, wordt als 2e getuige gehoord. Nadat hem op het gewicht van den eed is gewezen, worden hem door den kan tonrechter verscheidene vragen gesteld, maar het is of hij in dezen nacht een deel van zijn geheugen verloren schijnt te hebben, want hij weet zoo goed als niets meer. Gelukkig wordt hetzelve door de bedreigingen van den kantonrechter en den ambte naar met vervolging wegens meineed aardig opge- frischt en herinnert hij zich nu eensklaps verschei dene r.amen, waaronder behalve de drie hierboven genoemde ook nog Hollenberg, Twist, Schermer, Veld, enz., zoodat de bende uit talrijke leden be staan schijnt te hebben. Ilij vertelt dan, dat ze per vrachtauto van Scher mer in Callantsoog waren aangekomen dit bleek hem pas later, want, hij was nog nooit in Callants oog geweest en dat ze toen ivaar de ,,bergen"(?) hadden gekeken. De dageraad kwam juist door. l)it was wel aardig bedacht, maar kon natuurlijk geen geloof vinden bij de heeren rechters. De kantonrechter vroeg, of ze dat niet bij Castri cum hadden kunnen redden; daar zijn toch ook dui nen? en vervolgens leest Z.Ed. het proces-verbaal voor, waaruit blijkt, dat getuige aar; de politie heeft verklaard, dat ze naar "het Zwanenwater gingen naar de broedplaatsen van vogels en dat ze eieren hadden gezocht, maar die later weer hadden weg gegooid, toen het bleek, dat ze bebroed waren. Getuige zegt, ook 3 eitjes te hebben gehad, kieft- geweend had. Het was noodeloos zichzelf te herinneren, hoe dwaas het was „nat uit je gezicht te persen." Het kwam vanzelf. HOOFDSTUK XXVII. Indien Eustace Nazlo zijn gang had kunnen gaan met Terry Desmond in New-York en alles „volgens zijn plan" was afgewerkt, zou zij allicht voor hom niets geweest zijn dan een aardig klein ding in een lange rij van aar dige kleine dingen. Maar zij was voor zijn liefde gevlucht Zij had hem een poets gebakken en hij had haar ver loren. Hij kon het niet uitstaan, gedwarsboomd te wor den. Er waren slechts weinig vrouwen, die kennis had den gemaakt met deze eigenaardigheid van Nazlo, om dat weinigen getracht hadden hem te dwarsboomen. Meisjes, die den Schoenenkoning aantrokken, waren verrukt over het geluk, dat haar te beurt viel. zoodat ze bij gevolg aardiger voor hem waren dan wel goed was in haar eigenbelang. Wat hij gemakkelijk verkreeg, ver veelde hem spoedig en daar een Fransche danseres van den derden rang uit Marseille slim genoeg was om dat te raden, was zij erin geslaagd om „mevrouw Na2lo" te worden in den tijd, toen de Schoenenkoning nog nauwe lijks in zijn koningschap was aangeland. De geschiedenis had zich te Parijs afgespeeld even •oor den oorlog. Het was een kwestie geweest van „trouw mij of anders: vaarwel en ik trouw een ander". Natalie Correze had oogen als bronnen van inkt en roode lippen, die om kussen vroegen om ze dan te wei geren. Maar zij was nauwiijks boven den boerenstand; en nadab zij twee maanden getrouwd waren, had Nazlo schoon genoeg van haar. Als zij niet een kind had ver wacht, zou hij haar zeker hebben omgekocht om van hem to scheiden, maar een der zeldzame zwakheden van den man was zijn intense liefde voor kinderen. Hij wachtte. Natalle's kind was een jongen, en gelukkig een miniatuur van zijn vader. Nazlo bood de vrouw vijf honderd duizend francs aan (meer kon hij toen niet missenals zij het kind wilde opgeven en als Made- moiaelle Natalie Correze terugkeerde naar haar geboor testad Marseille. Maar Naxlo's zwakheid was Natalle's kracht: ook zij hield van kinderen... Zij aanbad den jongen. Er was geen geld genoeg ter wereld om hem te koopen. Zij begon een donzig zwarte snor te krijgen in dien tijd, de schaduw van een komende, maar niet welkome gebeurtenis. Nazlo wist, dat hij haar niet kon uitstaan als zijn vrouw. Zij zou, als hij haar meenam naar New- York zyn „carrière" vernietigen. Toch wilde hij den longen houden en zoo werd er een compromis geeloten. eitjes, dacht hij, maar met zekerheid kon hij dit niet zeggen. Of de anderen eieren hadden, wist hi. aanvankelijk niet, maar toen dé „duimschroeven weer wat werden aangedraaid', konden verschil lende namen worden geporteerd van hen, die zich wel degelijk aan dit scnat.delijk bedrijf haddei schuldig gemaakt. De volgende getuige, de autohouder, Theodorus Schermer uit Bakkum, wist in den beginne ook al niet veel, maar ook hier deed het bekende middeltje wonderen. Zijn verdere verklaringen worden overigens met het noodige wantrouwer» aangehoord, omdat hij bi., zijn verhoor door de politie gezegd had, dat hij er heelemaal niet bij geweest was en dat hij met een paar ki uidenbittertjes wegens gevatte kou in be had gelegen. Maar je bekent nu, dat je er bij geweest bent, vraagt de kantonrechter. Ja, zoo is het net, antwoordt getuige, nogal branie achtig, wat den kantonrechter de schampere op merking ontlokt, dat het zoo net niet is. En wal moesten jullie daar doen vraagt hij verder aan ge tulge, waarom wij niet begrijpen, waarom deze mé; den getuige Brakenhof niet als verdachten terec: staan. Maar dat komt misschien nog wel! Onder de pas ontvangen koude douche zegt ge tuige, tenminste onomwonden, dat het om eieren- zoeken te doen was. Maar veel meer weet hij dan ook niet, ook niet dat de gebr. Kuil er bij waren, die de ambtenaar, als het maar eenigszins moge lijk was, wel graag eens even voor den rechter zou willen zien verschijnen, een berucht stel bekenden als zij in de strooperswereld schijnen te zijn. Maar Schermer weet van niets wat wel heel on begrijpelijk is, wanneer men bedenkt, dat ze een heelen nacht iiitl elkaar uit zijn geweest en den volgenden morgen met licht thuis zijn gekomen. Wel zegt verdachte nog gedacht te hebben, dat er geen kwaad mee gedaan werd en dat er ïr. ieder geval geen geld mee was te verdienen. Dat laatste maakt het juist nog erger, zegt de kantonrechter. Gelukkig, zoo zegt de ambtenaar van het O.M., die vervolgens aan hei woord komt, is dit een feit, dat weinig voorkomt. Het Zwanewater is een der na tuurmonumenten, die door de vereeniging tot het behoud daarvan beschermd wordt. Dat dus een der gelijke horde uit Castricum komt om de boel te ver nielen en te verstoren zor.der ecnig respect voor het natuurschoon Het is niet gemakkelijk geweest om deze zaak te achterhalen en Majoor Boot van de rijksveldwacht met zijn helpers komt dan ook alle eer toe, dat ze door ijverig speuren eenig licht in deze zaak heb ben gebracht. Van hen, die men tot nu toe gehoord heeft, is misschien de getuige Brakenhof nog het eerlijkst geweest, maar een verder onderzoek zal nog worden ingesteld, zoodat misschien eenmaal de ze zaak tot algeheele klaarheid kan worden ge bracht. Wat de straf moet zijn, spr. gelooft, dat die in dit geval heel zwnar moet zijn. Hij eischt daar om tegen ieder der 3 beklaagden f80 boete of 60 da gen hechtenis* Ook üe kantonrechter is overtuigd, dat hier een ergerlijk feit gepleegd is en veroordeelt ieder tot f 50 boete of 50 dagen hechtenis Een aanrijding waarvan de schuld ligt bij het gemeentebestuur. Waarom geen duidelijke aanwijzing van het parkeerter rein? Processen-verbaal wegens het neerzetten van auto's op varboden plaat sen zullen niet meer worden vervolgd. Het gebeurde den llden Juni, dat een zekere Gr. met zijn melkauto, die een respectabele lengte bezit, vanuit de Magnusstraat de Roosstraat wilde inrijden naar de papfabriek. Om den draai goed te kunnen nemen, moest wel zijn auto voor een gedeelte een oogenblik den linkerkant van den weg houden, al dus had Gr., die heden niet verschenen is, tegen de politie verklaard. Juist op dat moment was de 12- jarige M. de Pee van St. Maarten van tegenoverge- steklcn kant op de fiets komen aanrijden cn een aan rijding was toen onvermijdelijk. Behalve cenige scha de aan de fiets, was het ongeval goed afgeloopen. De nog kleinere Grootes kan het een cn ander nog even duidelijk toelichten, waarna de ambtenaar het gepleegde feit wettig en overtuigend bewezen acht, maar hij zich tevens kan indenken, .dat verdachte niet anders heeft kunnen rijden. Eigenlijk moesten zulke wagens daar niet rijden of er moest voor een hetere verkeersregeling in dit geval in één richting worden gezorgd. De schuld ligt dus feitelijk bij het gemeentebestuur van Schagen, zegt spr., en het zou aanbeveling verdienen, dat dat bestuur daarin ver betering aangebracht, ofschoon spr. bij de tegenwoor- HU huurde te Marseille een mooi apartement voor de jonge vrouw en haar baby en engageerde een gediplo meerde Engelsche verpleegster voor het kind. Hij beloof de Nathalie vier duizend francs per maand als zij een goede moeder was en den naam van Nazlo niet noemde. Eens per jaar, onder het excuus, van wat te gaan dob belen in Monte Carlo ging Nazlo gedurende een maand niet in het volle seizoen evenwel naar het Zuiden van Frankrijk. Slechts tweemaal was hij in gebreke gebleven, namelijk in de twee oorlogsjaren, toen het reizen moeilijkheden opleverde. In dien tijd was Eustace de tweede tot een moolen jongen opgegroeid, maar de schoonheid, welke de moeder bezeten had, was verduisterd. Zij miste het leven aan het tooneel. Haar bestaan binnenshuis kwel de haar. Zij durfde geen minnaar te nemen, want zij veronderstelde, dat Nazlo haar liet bewaken. In plaats daarvan gaf zij zlóh over aan het drinken van absinth die mooie, groene, verboden drank, die door hen,- die haar aanbaden, wel te bekomen was. Toen Nazlo Terry in de Blauwe Maan zag, was hij ze ven jaar getrouwd en was minstens nog wel zevenmaal verliefd geweest In zeker opzicht beschermde zijn hu welijk hem. Hij kon altijd zeggen: „mijn lieve meld, ik kan je niet trouwen, ik ben al getrouwd," Maar hij sprak nooit over zijn vrouw, behalve ln noodwendige gevallen Hij hield er in zijn gedachten aan vast dat als hem de kans werd geboden om een „society-prlnses" te trou wen, hij Natalie zou kunnen overhalen van idee te ver anderen en hem vrij te laten. Hij had nu tienmaal zoo veel geld dan op het oogenblik, waarop hij getracht had de vrouw om te koopen. Wat Terry betreft, Julia had gelijk gehad haar vader te waarschuwen, dat hij het meisje slechts kwaad zou doen, als hij haar terugvond. Maar de wetenschap, dat het „kind" zoo'n hekel aan hem had gehad, dat was weggeloopen, maakte hem razen der dan eens het klassieke „vaarwel" van Natalie. Toen hij teruggekeerd in de Blauwe Maan, er Terry niet had gevonden, had een gevoel van ongerustheid hem neer gedrukt. Hij haatte het kind niet Hij was bang, dat er in New-York iets met haar zou gebeuren, en dat, zeifs al vond hij haar terug, zij voor goed verloren zou zijn voor hem. Diep verborgen onder zijn angst lag de vrees voor het verlies voor hemzelf maar hij geloofde, dat hij angstig was voor het meisje. HU wenschte van gansche harte, dat hij meer zelfbeheersching had getoond en zich meer had Ingehouden om het „schoolkind" niet te verschrik ken. Ais hij voorzichtiger was geweest zou zij nu behou den zyn geweest. „Ik zou haar niets gedaan hebben," herhaalde hij telkens bij zichzelf, ofschoon hij in zijn !:cre cnnstellnHe van don gom conto raad daar weinig Dc kantonrechter, Buiskool, is het geheel met Jeze opvatting eens cn het siot is, dat Gr. veroor deeld wordt tot f2 boete of 2 dagen hechtenis. De eisch tot schadevergoeding tot een bedrag van f7.25 wordt afgewezen. Het tweede geval betreft weer het neerzetten van een auto op Marktdag, op een plaats, die daarvoor verboden is, maar waarvan geen sterveling kan zien, iat dat inderdaad zoo is. Van de Ged. Gracht is dit door de tientallen processen-verbaal pu zoo .toetjes aan bekend geworden. Maar er zijn nog an dere plaatsen. Uit ondervond de heer J. B., slager ie Burgerbrug, die zijn auto op het Rcnsgars had neergezet op marktdag, hetgeen verboden is. Waar men echter wèl mag of moet staan, staat nergens aangegeven en de kantonrechter kan het zich niet -egrijpen, dat niet, net als op andere plaatsen, par keerterreinen door een groote P worden aangegeven, t^e menschen, die van buiten komen, weten van r.iets en vliegen e» ongemerkt in. Ook hierin ziet de ambtenaar van het O. M. weer een nalatigheid van het Schager gemeentebestuur en hij zal bij den burgemeester een poging doen om het parkeerterrein duidelijker te doen aangeven. Tevens zal spr. den burgemeester aanschrijven, dat processen-verbaal, opgemaakt wegens het neerzetten van auto's op verboden plaatsen, niet meer dooi hem zullen worden vervolgd, het geen bij den kantonrechter alleszins instemminig vindt. De nu terechtstaande verdachte B. profiteert reeds van dezer» maatregel. Ofschoon schuldig be vonden, kan hij zonder straf vertrekken. VOORLOOPIG MAAR WAT KALM HOUDEN. De aangehouden 'zaak tegen den r.og jongen ar- eider Jn. H. t- Breezand, die terecht had gestaan egens het slaan met een jas naar een motorrijder 4n den avond van den 30sten Maart, na het bal bij Schrieker» te 't Zand, wordt thans voortgezet. Brigadier Holt-ma zal nu het zaakje eens toelich ten en daardoor krijgen de heeren rechters er wel een anderen kijk op. Verdachte schijnt nogal een druk persoontje te zijn, die graag eens een beetje herrie schopt. Dit strekt niet erg tot zijn voordeel, en liet slot van deze affaire is dan ook, dat de amb tenaar ondanks alle ontkentenis var» verdachte, te gen hem f 15 boete of 15 dagen hechtenis eischta, waarvan de kantonrechter f 8 of 8 dagen maakte. NOGAL BRUTAAL. De ongeveer*20-jarige Eduard de K. is geboren te Stekene in België, maar vertoeft thans met een drie tal landgenooten bij 'n landbouwer in der; A. Paulow- napolder. Niets van te zeggen, maar.'t werd er niet mooier op, toen zij vlijtige beoefenaars van de stroo- perij bleken te zijn. En dan nog niet eens van het „eerlijkste soort", want ze schoten om zoo te zeggen alles wat hun voor den loop kwam. De kievitten van het nest, hazen die nog jongen in zich droe gen, enz. enz. en dat zelfs op klaarlichten dag. Toen brigadier Holema er de lucht van kreeg heeft hij niet eerder gerust dan toen hij ze te pakken had. Met z n drieën hadden ze op den loer gelegen en toen duurde het niet lang of ze hadden De K. te pakken, die heden terecht staat, en die belooft met deze strooperij op te houden, wat de kantonrechter hem sterk aanraad. De ambtenaar eischt f30 of 30 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen geweer. De kantonrechter veroordeelt hem tot f 15 of 15 dagen en verder conform den eisch. AANRIJDING BIJ DE STEENEN PIJP. Donderdag, den 20sten Maart had, na het afloopen van de markt op het Noord bij de Steenen Pijp een aanrijding plaats tusschen de vee-auto van Corr». A. uit Julianadorp en een luxe wagen, die aan een rei ziger, Joh. Kuinders uit Haarlem toebehoorde. Het fordje kon het tegen zijn zwaarderen soortgenoot niet bolwerken en bekwam een paar leelijke deuken in zijr. spatbord, dat in de garage-Plevier weer in zijn normalen vorm werd teruggebracht. Nadat een gezellige discussie was gevoerd over de breedte van der» weg cn der beide wagens, bleek wel, dat A. nog een halven meter meer naar rechts had behooren uit te halen en nu was het pleit spoedig beslecht en eischte de ambtenaar f 15 boete of 15 dagen hechtenis, met toewijzing van de ci viele vordering ad f 15.35. De straf werd bepaald op f8 of 8 dagen en verder conform den eisch. DE WINST ZAL ER NU WEL MEE HEEN ZIJN. De 34-jarige fabrikant J. B. te Bergen moot nog maals verschijnen wegens afgeleverde melange, dat hart heel goed wist, dat hij, als hij er de kana toe had gehad, haar wel iets zou hebben gedaan. Den ochtend na Terry's ontvluchting telefoneerde hij naar Desmond, of het meisje teruggekomen was en had het antwoord gekreken, dat zij er niet was. Maar hij was niet voldaan met dit bericht. Ziek van hoofdpUn na een slapeloozen nacht, ging hij opnieuw naar de Blauwe Maan om Desmond te ondervragen en kwam er gelukkig eerder dan Julia. „Het is mijn schuld niet," hield hij vol, .jnaar Ik ge voel mij in zeker opzicht aansprakelijk. Wij kunnen de zaak niet op zyn beloop laten. Als u niet kunt weten, waar uw dochter is, dan zal ik een detectieve aannemen om haar op mUn kosten op te sporen." Dit maakte Desmond ongerust Een goed detective zou al spoedig hets poor van Julia vinden. Hij zag in, dat hij tusschen twee kwade dingen het grootste ver mijden kon door toe te geven, dat hij wel iets afwist van Terry's schuilplaats. Hij kon echter Nazlo niet in bet geloof laten, dat zij in New-York was, want dat kon zelfs tot Julia leiden. Die ongelukkige gelijkenis was het grootste gevaar! „Ik heb de waarheid gezegd, meneer Nazlo," zei hij. „Ik heb niets meer van mijn dochter gehoord, maar toen ik vannacht wakker lag, begreep ik, waarheen zij zou zijn gegaan, en ik telegrafeerde daarheen rik kon niet telefoneeren daar het op 't land is. Die oude vrienden van Teresa hebben niet veel op met mij of met de Blauwe Maan, en dus was het antwoord geen neen en geen ja; zoo luidde het: „Heb geen zorg betreffende uw dochter; zij is veilig." „Ik zou dat telegram graag willen zien," zei Nazlo. Daaraan had Desmond niet gedacht, maar hij aarzelde niet lang en antwoordde: „Ik heb het verscheurd. Ik was niet langer ongerust en het had dus geen zin om een brokje papier te bewaren. Terry is opperbest, maar ik vrees, meneer Nazlo, dat u noch ik haar voorloopig zullen zien. Als zy terugkeert en u wilt met haar pra ten, dan zal ik u waarschuwen, maar ik verwacht, dat u een kind als zij Js, dan wel vergeten zult hebben." Nazlo bevestigde deze opinie evenmin, ais dat hij haar weerlegde; ook vroeg hij Desmond niet of hij doelde op het klooster ln Long Island (waar Terry zei, dat zij was opgevoed) toen hy sprak over het „land" over „tele foon" en over „vrienden". Het was niet noodig zichzelf onbescheiden nieuwsgierig te toonen, want het scheen wel zeker te zyn, dat Desmond over het klooster sprak of ten minste wenschte, dat Nazlo dat dacht Ik beide gevallen was het nutteloos om hem verder onder handen te nemen. Nazlo keerde naar New York terug, zonder verder efgenüjk margarine had moeten zijn, daar het vet gehalte niet 3 was, maar 0,3 Voor een paar maanden terug stond dezelfde ver lachte terecht voor een dergelijk geval, waarbij Kooper de winkelier Borst op Breezand was. Nu was de „melange" in beslag genomen bij den winkelier Timmerman op Petten. Verdachte B. voert nu ter zijner verdediging aan, dat deze boter van dezelfde partij moet zijn, als in dertijd bij Borst op Breezand is geleverd. Het komt hem dus vreeemd voor, dat r.a de flinke boete, die hij hiervoor heeft moeten betalen, hij nu nogmaals aioet terecht staan. De ambtenaar merkt ook nu weer op, dat het een schande is, dat de menschen op een dergelijke wijze worden bedrogen en dat verdachte op deze wijze fabelachtige winsten moet, hebben gemaakt, ilij eischt een geldboete van f200 of 250 dagen hechte nis. De uitspraak luidt f 150 of 100 dagen. Het is te hopen voor der» heer B., dat zich geen oude partijtjes meer onder zijn afnemers bevinden, daar die fabelachtige winst dan heel spoedig in den vorm van geldboeten in 's rijks schatkist verdwenen zal zijn. NOG EENS COULANT! Een reiziger uit Hilversum, de heer Willink, had oen aanrijding gehad met de vrachtauto van den heer R., die op den rijksweg te Schoorldam voor het no tarishuis plotseling achteruit was komen rijden. De heer Willink moet daarbij een allesbehalve vriendelijke houding van R. hebben ondervonden. Nochtans was hij zoo coulant om geen eisch tot scha devergoeding in te stellen, maar de rechter is minder vergevensgezind en veroordeelde den niet versche nen verdachte tot f 15 boete of 15 dagen hechtenis. OVERTREDERS VAN DE MOTOR- EN RIJWIELWET. W. W. te Anna Paulowna had een rijbewijs, dat reeds langen tijd verloopen was en zoodoende werd hij op de bon gezet en heden veroordeeld tot 12. boete of 2 dagen. Corn. Sn., chauffeur, was te Winkel tegen de lamp gevlogen, omdat de remmen van zijn motorfiets niet in orde waren. Zijn reparateur Manneveld te. Dirks- horn kon zich dit moeilijk voorstellen en er schijnt genoeg reden te bestaan om deze zaak tot de vol gende terechtzitting aan te houden. Aldert P. had op den Westfrieschen Dijk te War- menhuizen zonder licht op zijn fiets gereden. Rijks veldwachter Leegwater was wel zoo vriendelijk hem daarop attent te maken. Er was een draadje defect, f 1.of 1 dag een koopje. ZOO GAAT HET NIET. Steven K., een jonge landbouwer,afkomstig van Urk, nu tuinder te St. Maarten, had geen zegels voor zijn personeel geplakt en bij een bezoek van den contro leur had hij dien voorgesteld om maar geen proces verbaal op te maken; hij zou wel zorgen dat het niet meer gebeurde. Dit aanbod werd echter niet aan vaard, maar Steven had er met een schikking van f 3— kunnen afkomen, hetgeen hij echter verzuimde te betalen. Nu kost het hem 19 X f 0.50 boete of 19 dagen hechtenis. Toch nog niet duur! DURE WETTEN. Wilde de slager H. J. M. te Oudkarspel aan de Ar beidswet voldoen, dan zou hij twee knechten moeten hebben, maar dat laat de finantieele draagkracht van de zaak niet toe. Eén knecht loopt toch in het be gin van de week al om den kant, maar Zaterdag^ zou hij hem best wat langer kunnen gebruiken, maar dat laat de wet nu eenmaal niet toe. Hij had des wege een bekeuring opgeloopen en werd heden ver oordeeld tot f3 boete of 3 dagen hechtenis. HONDJES VAST. In Kolhorn geldt nog de politieverordening, dat hondjes vastgehouden moeten worden. Deze bepaling Zal zeker wel niet jong meer zijn. Maar zoolang ze er is, moet ze nageleefd en K. V., wiens fikkie in een onbewaakt oogenblik de beenen genomen had, moet dit verantwoorden met f2.boete of 2 dagen hechtenis. Er zal echter door de hondenliefhebbers te Kol horn een adres aan den Raad worden gericht om deze bepaling op te heffen. EEN BEETJE TE LANG NAGEPRAAT. Een viertal jongens te Barsingerhorn hadden in het café van juffr. Jonker 's avonds laat wat staan praten met het meisje, maar ze stonden aan den verkeerden kant var; de deur cn werden door veld wachter Marskamp op de bon geplakt, omdat het sluitingsuur al geslagen had. Voor iedr f3 boete of 3 dagen hechtenis. Vervolgens nog 64 (vier en zestig) bij verstek veroordeelden, waarop deze drukke zitting werd ge sloten. Wij herinnern er aan, dat er nog eens plannen hebben bestaan, om het kantongerecht, te Schagen op te heffen. Toch zeker niet wegens te weinig „be langstelling". over detectives gesproken te hebben, maar in zijn apar tement belde hij een agentschap op, dat hij al meer dan. eens had gebruikt. Het was niet moeilijk om tot de ont dekking te komen, dat een telegram zooals Desmond be schreven had, hem niet had bereikt; inderdaad had hij dien morgen geen enkel telegram ontvangen. De vol gende stap was niet zoo gemakkelijk en een week ging voorbij, voordat de jonge detective, die aangenomen was om het meisje op het spoor te komen, vernam door een ouden tuinman van Terry's kloosterschool, dat het meisje niet tot de kudde was teruggekeerd. Desmond had gelogen. Nazlo begreep niet waarom. De vader van het meisje had haar aan hem toevertrouwd, wetend, dat hij nu niet bepaald den naam van een heilige had. De eigenaar van de Blauwe Maan kon niet verschrikt zijn geworden door wat er in New York was voorgevallen, zelfs niet, als hij het vernomen had door een overdreven verslag ervan van zijn dochter. Er was geen andere re den, waarom hij hen verwijderd wilde houden van el kaar. Nazlo spande er zyn hersens voor in en het be richt van Natalie's ziekte in Marseille besloeg ook een plaats in zUn gedachten. Zij was vroeger ook wel ziek geweest. Het kwam er niet op aan. De verpleegster was er om naar Eustace Jr. om te zien. Het kwam bij hem op, dat Desmond getracht had zijn gedachten van New York af te wenden, daaruit maakte hij op, dat Terry in New York was. Maar New York was een groote hooiberg om er een kleine naald in te vinden! Omdat het bijna een hopelooze taak leek, moest Nazlo er steeds over denken en ook over het meisje. In zijn geest doorleefde hij ieder oogenblik van hun samenzyn van dien avond, hopend ergens een houvast te vinden. Toen ten laatste herinnerde hij zich haar belangstelling in Riverside Drive, hoe zU begeerd had er langzaam langs te rijden en hoe zy elk huis had bekeken hoe hij haar had gevraagd of zij speciaal belang stelde ln de Drive en hoe zij de vraag scheen te ontwijken ten minste dat meende hij totdat er zich iets belangrijks had voorgedaan. Opnieuw vroeg Nazlo zichzelf af: Was er onder de duizenden bewoners in Riverside Drive een, die een vriendin kon zijn van Teresa Desmond? Hij ging de namen langs van de menschen, die er woonden en plotseling schoot hem den naam van Juliet Divine te binnen. God! Die gelijkenis! Wat een vervloekte dwaas was hij geweest, zich dat niet eerder te herinneren en de dingen met i r in verband te brengen! Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2