Alumni Nleiws- Aliintiiit- Luümllil syK) Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. Sport van Zondag. Plaatselijk Nieuws. Kermis. I)EZE Luidspreker. Marktberichten. Dinsdag 24 Juni 1930 SCHAG 73ste Jaargang No. 8683 COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- Itentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 8 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TIcN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno, inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend.' DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. SERIE WEDSTRIJDEN VAN SPARTA. Ondanks de tropische hitte en de drukkende atmos feer op het Sparta-veld was het er den heelen dag druk. 's Morgens te 10 uur speelden de A-adspiranten tegen B.K.C. a uit Anna Paulowna, Met 53 dolven de Spar- taantjes 't onderspit. Te ca. kwart over een werd met de seriewedstrijden begonnen. Nieuwe Niedorp en Bergen ontmoetten el kaar eerst. Scheidsrechter Jonker laat de aanvoerders tossen. Bergen kiest voor zon en wind. De elftallen stel len zich als volgt op: Bergen: A. van Diepen Kroon Bakker B. van Diepen De Groot L. Burgering Mantel Akeboom Jansen Barnaast P. Burgering Kaaij Mijts Faus Biesheuvel Van Kaar Barten Grootes Keuken Reijne v. Herwerden Spreeuw N. Niedorp Bergen verschijnt met 4 man van 'teerste.o.a.ontbra- ken gebr. Min. Ondanks de warmte wordt er direct flink opgezeten. N. blijkt even sterker. Mooie kansen worden er gemist Als reactie op het snelle tempo treedt even een verslap ping op, waarna Bergen iets in den aanval komt. Treuze len veroorzaakt evenwel dat talrijke opgelegde kansen worden gemist, terwijl weldra door het opruimen van de N.-baoks een einde aan het B.-offensief komt Enkele mooie aanvallen volgen dan en uit een van deze scoort Biesheuvel zeer fraai (1—0). Het spel gaat op de zelfde wijze nog tot de rust door. Zoowel als in ploegverband als in individueele capaciteiten moet Bergen 't afleg gen. Ze krijgt letterlijk geen been meer aan den grond en 't is dan ook wel aan 't kranige achtertrio der Ber- genaren te danken dat 't nog een kwartier duurt eer Biesheuvel wederom scoort Vijf minuten voor rust n.1. krijgt deze speler den bal weer vrij en passeert de ach terhoede zoowel als dé keeper en schiet kalm in (-20) Even voor rust krijgt N. nog een strafschop wegens hands te nemen, welke evenwel gemist wordt. De tweede helft verschilt niet veel van de eerste. Een wanhopig aanvallend Bergen, af en toe lukt het eens iets voor te krijgen, doch er wordt te lang getalmd. Nieuwe Niedorp gaat haar gewone gang. Kansen worden bij hoo- pen geschapen, doch meestal loopt het op niets uit. Ein delijk lust het Biesheuvel weer met een mooie omhaal te doelpunten (30). Drie voorwaartsen zelfs kunnen even later een door de baoks gemiste voorzet niet ra ken en een prachtkans is weg. Doelworstelingen t zijn voor 't Bergen-doel goedkoop: doelpunten blijven echter voorloopig uit. Een sneele uitval van B. verlicht opeens het spel; een jammerlijk sohot doet alle hoop dan in rook opgaan. Voor 't einde nog scoort N. v ia den kee per (40). Nieuwe Niedorp had zich dus in de finale ge plaatst Hierna kregen we Sparta en Wieringerwaard binnen de lijnen. Sparta wint de toss. Ook deze kiest het wind en zonvoordeel. De volgende elftallen stellen zich op: Wieringerwaard Jimmink Saai Zander Koster Blom Bakker Groenhart M. Schenk Schröder K. Schenk F. Rob Lutjeharms R. Rus Watertor Plakman W. Rus Paulusma Houtlosser Molenaar Boon Vlottes Prins Sparta Deze wedstrijd is een tijdlang aantrekkelijk geweest. Tegen 't einde, toen Sparta een groote voorsprong had, ging de aardigheid er, zooals te begrijpen is, danig af. Sparta is lichtelijk in de meerderheid. Goed spel viel ons direct op van Houtlosser en de achterhoede. Wierin gerwaard valt dan steeds verwoed aan, maar kan er niet doorkomen. Schröder en Schenk stranden steeds op Vlottes en Boon. De kanthalves van W. zijn nogal makkelijk te passeeren, terwijl de achterhoede niet op z'n sterkst is. Voorloopig blijven doelpunten uit, totdat Rens Rus een kogel afvuurde die via den onderkant van de lat doel trof (10). Toch leek de gelijkmaker niet denkbeeldig. Over links had W. er best eens door kunnen komen. Rob was evenwel te langzaam om enkele werke lijke fraaie kansen te benutten, terwijl Schröder sterk in 't oog werd gehouden. De W. halflinie hield in 't be gin behoorlijk vast; naderhand werden evenwel zoowel de eerst behoorlijk plaatsende Blom als de kanthalves zwak, waai-door het de voorhoede vaak aan ballen ont brak. Van de talrijke sohoten op doel verdient een kogel van K. Schenk die juist over ging vermelding. Een zware druk wordt er uitgeoefend op het W.-doel en Lutjeharms roert zich. Een zijner rennen besluit hij met een laag hard sohot dat doel treft (20). Even la ter maakt W. Rus no. 3 (30). Dan gelukt het K. Schenk door te breken en als niemand hem kan bijhouden, maakt hij een mooi tegenpunt (31). Hiermee komt de rust. Na rust heeft Sparta een nog meer uitgesproken meer derheid. W's halflinie zakt hoe langer hoe meer af, on danks een omzetting van spelers. K. Schenk staat back en Saai voor en toch komen er nog drie doelpunten. Sparta's vierde was van R. Rus, terwijl Lutjeharms na juist laag in 't zijnet geknald te hebben no. 5 fabriceert. Nog is de maat niet vol, want W. Rus voegt er nog een zesde aan toe. De laatste minuten waren vrij eenzijdig. Sparta schoot er lustig op los, en W. kan niet anders doen, dan verdedigen. De verliezersronde tusschen Bergen en Wieringerwaard nam na een kwartier rust een aanvang. Een weer ge- lijkopgaande strijd viel toen, te aanschouwen, met W. iets in de meerderheid. De Berger voorhoede is nog steeds niet gevaarlijk terwijl die van Wieringerwaard het van enkelen moet hebben. Schröder schiet dan tegen den keeper aan. Even hierna probeerde hij 't alleen, doch hem wordt door de nu fel-ingrijpende Berger backs den doorgang versperd. Toch lukt hem om vijf minuten la ter na een back te zijn ontweken keihard in te schie ten, onhoudbaar voor den keeper (10), Schenk neemt van de backplaats af den bal mee en loopt door alles heen. Een schot in 't zijnet is 't einde van deze veld tocht. Wegens hands valt W. dan een strafschop ten deel. Schröder schiet hard op den keeper af, de bal springt terug en wordt daarna ingezet (20). Niet lang duurt het of B. heeft ook succes. Haar linksbinnen maakt er 21 van. Even wordt het span nend. De gelijkmaker van Bergen ligt zioh in 't ver schiet, wat aan de lust naar de strafschoppensensatie voldaan zou hebben. Vijf minuten voordat scheidsrech ter Metselaar evenwel einde fluit, zet Schröder een doel punt 3—1. en even voor tijd schiet Saai een door Schrö der voorgezette bal in (41). De finale SpartaNieuwe Niedorp was het slot van deze wel wat te overladen middag. Deze wedstrijd wis o.i. de mooiste van de vier. Op volkomen regelmatige wijze veroverde N. N. dat over alle linies iets beter was, een 50 zege en daarmee den eersten prijs. Het binnentrio van Sparta schoot veel, maar nogal onbesuisd. Enkele aardige kansen werden.op die wijze royaal om zeep gebracht Iets is N.N. in de meerder heid, wat zich voornamelijk laat zien bij 't opzetten van de aanvallen en 't werk van de voorhoede. Uit een vrije schop ontstaat voor het Sparta-doel een verwar ring. een oomer is 't gevolg en hieruit weet N. te doel punten (0—1). Even verslapt het spel en daar komt N. weer naar voren. Fel wordt er nu gespeeld. Watertor schijnt z'n dag niet te hebben. Hij Is er tenminste steeds te laat bij of loopt niet tijdig door. Dan is het Sparta weer die even sterker wordt en nu valt het werkelijk op, dat Watertor minder dan anders is. Rus schiet eenmaal pardoes in 's keepers handen, waardoor de gelijkmaker uitblijft Uit een corner schiet Watertor via de handen van den keeper weer naast. Na rust eenzelfde spelbeeeld. Een kleine meerderheid van Nieuwe Niedorp was te zien. De heele ploeg zat er geweldig op. Vrijwel de geheele tweede helft kwam men niet op gevaarlijke wijze bij Spreeuw's doel. Van Herwerden en Reijne ruimden alles op, terwijl de zwoe gende halflinie een goed contact tusschen voor en ach ter bewerkstelligde. Vier doelpunten wa.ren het gevolg van het N.-over- wicht dat tenslotte uitgesproken werd. Het einde kwam dus met een 5—O-overwinning voor de club die haar verdiende: Nieuwe Niedorp. De prijzen vielen dus ten deel aan: Nieuwe Niedorp, le prijs; Sparta 2e prijs; Wieringerwaard 3e prijs; Bergen 4e prijs. De eerste en de vierde wedstrijd werd geleid door den den heer Joniker, de tweede en de derde door Metselaar. Om kwart voor zeven eerst waren de wedstrijden ge ëindigd. WIE RINGEN. Zondag speelde Succes I in Oudkarspel voor de ne derlaagwedstrijden tegen D.T.S. 2. Met een vijftal in vallers werd gespeeld. Ook D. had enkele invallers. On der een tropische hitte werd gevoetbald. Voor rust wist S. een mooie 2—(doorsprong te behalen, doch na de thee maakte D., hoewel S. voortdurend in de meerder heid was, gelijk 22. Succes 2 speelde thuis tegen de Raven I van Den Oever. Om half drie blaast soheidsrechter N. Bruul de elftallen in het veld. S. speelde ook met een zwak elf tal. De Raven wisten in de eerste helft een 2O-voor sprong te maken. Na de pauze, toen weer begonnen zou worden, werden we verrast op een hevigen regen bui, zoodat van verder spelen maar werd afgezien. De Het Leldsche Lustrum spel. Het vrouwtje van Stavoren breekt het zwaard van den Vliegen den Hollander over haar knie. De Sacramentsprocessie te Roermond Is ook dit jaar weer met grooten luister gevierd. Een groep uit den stoet. wedstrijd zal n.u op een nader te bepalen datum worden overgespeeld. 's Morgens speelden de adspiranten a tegen de adspi- ranten uit Den Helder. Hier werd enkele malen vrij aardig gespeeld. Voor rust maakte S. 10; na de rust moest de H.-keeper nog tweemaal visschen, zoodat het einde kwam met een 3—O-overwinning voor S. Heden Dinsdagavond speelt Succes I een beslissings wedstrijd in Den Helder tegen Helder 2 om den len of 2én prijs voor de Nederlaagwedstrijden van Zeemacht, daar beide een evengroote nederlaag hebben toege bracht. Hier wacht Succes zeker een zwaren strijd. AARTS WOUD. Aartswoud I speelde te Kolhorn tegen Kolhorn I en verloor met 21. Men was over het spel en den scheidsrechter zeer slecht te spreken bij hun thuis komst Aartswoud II speelde thuis tegen Obdam I en verloor eventjes met 40. De Obdammers waren zichtbaar sterker. ANNA PAULOWNA. Alleen de adspiranten waren in actie. B.K.C. a was de gast van Sparta a. Met een 53-overwinning kwa men ze thuis. De b.-adsp. speelden hun eersten wedstrijd die slechts in aanmerking genomen 't feit dat met invallers werd gespeeld, met 30 werd verloren van Zwaluwen 3. Het programma voor Zondag a_s. luidt: half negen: B.K.C. bHelder d. half tien: B.K.C. a—Helder c. terwijl 's middags Texel 1 en 2 voor het spelen van nederlaagwedstrijden op bezoek komen. Een drukke dag weer dus. LANGEREIS—VENHUIZEN. De voetbalclub L.V.C. alhier speelde j.1. Zondag een vriendschappelijken wedstrijd te Benningbroek tegen D.E.S. 2 van die plaats. L.V.C. verloor met 50. De eerste twee dagen van onze kermis brachten nog niet veel vertier. De Zondag werd verstoord door een flinke donder- en regenbui, welke er den schrik weer danig inbracht, zoodat het al vroeg stilletjes was ge worden. Was men bevreesd, dat hiermede het traditi- oneele slechte weer, dat de Schager kermis nog al eens kenmerkt was ingeluid, dit kwam nu eens anders uit, want Maandag, de Paardenmarktdag. scheen weer het zomerzonnetje. Toch was het bezoek niet groot, en des middags zelfs gering. Voor wie zich herinnert, hoe druk vroeger het bezoek op den Maandag van Paar denmarkt kon zijn, moet het verschil wel treffend zijn. 's Avonds brachten we een bezoek aan S c h l n k e I's Bioscoop, waar we uitstekend werden geamuseerd door een gevarieerd, zeer veel aanbiedend programma- Het hoofdnummer „Prascha's Wraak", een musiceeren- de geluidsfilm, was door zijn sterk romantisohen in houd en gespeeld door prima artisten, boeiend van begin tot eind. Schinkel biedt steeds eerste klas films; zoo gaat heden en volgende avonden de beroemde geluids film: „The Singing Fooi" (de zingende dwaas) met Al. Johnson en Sonny Boy in de hoofdrollen. In Theater Royal liep de eerste dagen de be kende en interessante film: De Jantjes in China, Daarop volgt: De Vier Duivels, met Janet Gaynor in de hoofdrol; buitengewoon belangwekkend. Het is een film met de sensatie, met een schitterende regie, met interessant spel, met aan het hoofd Janet Gaj-nor als steeds lief en teeder. ONWEER. Bij het onweer dat zich Zondagavond boven onze ge meente ontlastte is opnieuw een 2-tal koeien door den bliksem getroffen en gedood; n.1. een koe van Mej. wed. Molenaar, Tjallewal, en een koe van den heer P. Stam mes te Hoogebieren. Bij den heer Stammes vond ljet ongeval plaats tijdens het melken en het is begrijpelijk dat dit eenige consternatie teweegbracht RAAD VAN SCHAGEN. Vergadering van den Raad der gemeente Schagen, op Vrijdag 4 Juli 1930, des namiddags te kwart voor zeven uur. Punten van behandeling: 1. Mededeelingen van den Voorzitter. 2. Ingekomen stukken en adressen: Ged. Staten, goedkeuring geJdleeningen f 13350.en f 28000.—. Ged. Staten, goedkeuring wijziging verordening markt-, staan- en waaggelden. J. de Vries, dankbetuiging. B. J. R. Boks, dankbetuiging. huldigt zyr> roohapparaot en noluurlijh mei lof over z'n BMI-TPBOn praat. Hoera', voorGRUNO'iTabaksfabriek want.— J.GRUMO'5 ECHTE FRIESCHE BAAI TABAK /5 waarlijk manjef/eh.' ló-12-13-en 18 ei per'/tem. Commissie bestrijding Iepenziekte, dankbetuiging. S. Stam. neemt aan benoeming Commissie tot We ring van Schoolverzuim. Jaarverslag Commissie tot Wering van Schoolverzuim, Jaarverslag Handelswinteravondsohool. Proces-verbaal kasopname gemeente-ontvanger. Directie P.W.N., betreffende aansluiting van Groote- wal. Directie P.E.N., betreffende transformatorgebouw. Verzoek Bestuur Stichting Dandarbeiderswet om een voorschot. Verzoek om eervol ontslag van het Hoofd der U.L.O.- school. Gedeputeerde Staten, opmerkingen betreffende de be grooting 1930. 3. Voorstel tot wijziging van het geldleeningsbesluit leening f 28000. Voorstel niet tot stichting van een urinoir aan de Spoorlaan over te gaan. 5. Voorstel tot opheffing van de huur voor de sper- kl-okken G.E.B. 6. Voorstellen met betrekking tot de financieel® Verhoudingswet 7. Voorstel met betrekking tot de architectuur schooi- bouw. 8. Voorstel met betrekking tot den bouw van een woning bij het kantoor R. B. 9. Voorstel tot het sluiten van een tijdelijke geld- leening. I Comité. 1. Vaststelling Kohier belasting op de honden. 2. Voorstel met betrekking tot de onteigening van een deel van het perceel van C. Berkhouwer. PAARDENMARKT. SCHAGEN, 23 Juni. Aangevoerd 130 stuks: lH-jarige paarden f 170—250, 3-jarige paarden f 200310, rijtuigpaarden f 350475, werkpaarden f 200375, slachtpaarden l 110275, hitten f 110300. Handel matig. ALKMAAR. 21 Juni. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: fabrieksboter le soort f 0.72*4—0.80. 2e soort f 0.62*4— 0.70, eieren (groothandel) f 4.504.80, eendeieren f 3.25 —3.50. ALKMAAR, 21 Juni. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 16 paarden f 120350, 10 melkkoeien f 300—450 25 nuchtere kalv. (slacht) f 10—28, 50 vette schapen f 3341, 45 biggen (10 weken) f 18—26, 3 bok ken en geiten f 2.509, Handel stug. ALKMAAR. 21 Juni. Op de heden gehouden piepkuikenmarkt waren aan gevoerd 91 kisten en 11 korven. De prijs liep van f 1.05 1.20 per Kg. De handel was stug. ALKMAAR, 21 Juni. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 190000 kipeleren: 56—58 Kg. f 4.20—4.60, 58 —60 Kg. f 4.50-5, 60—62 Kg. f 4.70—5.30, 62—64 Kg. f 4.90 —6.50, bruine 60-65 Kg. f 5.10—6.70, 40000 eendeieren f 3.60—4. NOORDSCHARWOUDE, 21 Juni. Schotsche muizen f 56.30. drielingen f 1.803.50, per 100 Kg., bloemkool f 1.70—2.60 per 100 stuks. Aanvoer: 102000 Kg. aardappelen, 1800 stuks bloem kool.

Schager Courant | 1930 | | pagina 1