Dancing Benema, vanaf heden Dinsdag Badinrichting Kolhorn in de zaal van IGESZ, Markt, GESLOTEN. Waar onze kinderen heengaan. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Slachtoffers van de hitte. Nagekomen Berichten. Onvrijwillige start van de „Graf Zeppelin" De chauffeur van Richard Tauber bekeurd. een Badmeester, Spiegelgladde dansvloer. Fijne dansmuziek. Het bekende dansorgel. Aanbevelend, JOH. BENEMA. WINKEL, 23 Juni. Kruisbessen f 23.50, aardbeziën f 1627, slaboonen f 1820, peulen f 8—10, per 100 pond, bloemkool t 1— 1.50, kropsla f 1—3, komkommers f 1017, wortelen f 4 4.50 per 100 stuks. ALKMAAR, 23 Juni. Aardappelen f 2.506.10, aardbeien f 35, per 100 Kg., andijvie f 180—3.80, bloemkool I f 1.80—3.80, kropsla 1 1.803.80, komkommers f 7.5014 per 100 stuks, dop erwten f 813, snijboonen f 22, D spercieboonen f 21 27, tuinboonen f 4—5, tomaten: A f 28.10, B f 27.10, C f 26.90, CC f 11 per 100 pond, postelein t 0.10—0.52, per bakje, rabarber f 5.406.90, wortelen f 47 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Juni. Sohotsche muizen f 4.907.30, drielingen f 2.604.60, tomaten A f 57.70, B f 56.80, C f 56.40, CC f 28.60 per 100 Kg., boswortelen f 56.30, per 100 bos, bloemkool f 2.60—2.80 per 100 stuks. Aanvoer: 346000 Kg. Schotsche muizen, 20500 Kg. to maten, 15000 Kg. boswortelen, 1100 stuks bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 23 Juni. Schotsche muizen f 5.206.50, drielingen f 2.803.80, per 100 Kg., bloemkool f 1.802.40 per 100 stuks. Aanvoer: 2500 stuks bloemkool, 78900 Kg. aardappelen, MEDEMBLIK, 23 Juni. Sohotsóhe muizen f 33.15, kleine f 1.351.60 per 50 Kg. WARMENHUIZEN, 23 Juni. Schotsche muizen f 4.406.60, drielingen f 44.80, gro ve f 3.805.10, per 100 Kg., bloemkool f 3.503.70 per 100 stuks. Aanvoer: 17400 Kg. aardappelen, 225 stuks bloemkool. AMSTERDAM, 23 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 280 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. f 1.171.22, 2e kw. f 11.10, 3e kw. f 0.800.94, mindere soorten f 0.700.76, per Kg. slaohtgewicht, 80 melk- en kali koeten f 275400 per stuk; 143 vette kalveren le kw. f 0.76—0.82, 2e kw. f 0.70—0.76, 3e kw. f 0.64—0.70 per Kg. levend gewicht; 110 nuchtere kalveren f 1319, 720 varkens (vleeschvarkens 90110 Kg.) f 0.740.75, zware varkens f 0.730.74, vette varkens f 0.690.71, per Kg. slaohtgewicht; 77 paarden f 100225 per stuk. AMSTERDAM, 23 Juni. IJpolder muizen f 6.507, Andijker muizen f 78, kl. muizen f 34, Langedijker muizen f 78, Rijper muizen I 67, Westl. muizen f 8—9, kleine muizen f 5—6, nieuwe zomer-Malta f 8—10, alles per 100 Kg. ALKMAAR. 23 Juni. Aangevoerd 43 vette koeien f 290440, 12 vette kalveren f 50—100, per Kg. f 1—1.30, 47 nuchtere kalveren f 11 27, 522 zware varkens vette f 0.570.63, zouters f 0.64 per Kg. Handel matig. Huldtooneel Assumburg Brederode alle drie voe ren ze ons met onze gedachten terug naar Holland's graventijd. Heemskerk's omgeving, dat nog Marquette behield, telde in de middeleeuwen heel wat adellijke kas- teelen, die nu óf geheel verdwenen, óf ruinen, óf geme- tamorphoseerd in boerenhofsteden zijn. Het Hemenzen- kirica van 1063 zag eeuwen lang graven, baronnen en heeren op zijn jachtvelden en in zijn bosschen en par ken tot tijden en zeden en levensvoorwaarden veran derden en wisselden en alleen de verbeekende herin nering achterbleef aan grootscher tafereelen dan zich nu te Heemskerk en omgeving afspelen. Het Huldtoo neel. Tusschen paar 17 en 16 aan den grooten weg van Alkmaar over Castricum naar Haarlem, staat terzijde van dien weg een gedenksteen, die zulk een grootsch tafreel uit het grijs verleden in blijvende herinnering tracht te houden. Hier, op dit heuveltje, het Schepel bergje, werden naar de overlevering zegt, de graven van Holland, als Heeren van Kennemerland gehuldigd. We wagen het niet een beschrijving te geven van zoo n plechtige huldiging door Heeren, Baronnen en macht hebbers den nieuwen graaf en heer gebracht. Jhr. D. T. Gevers van Endegeest en diens vrouw M. J. Deutz van Assendelft voelden voor historische gebeurtenis sen en plaatsten daarom den steen op deze historische plek het Huldtooneel. Assumburg. Omstreeks het jaar 1922 werd het kasteel Assumburg door den staat aange kocht en blijft het dus voor verval bewaard, een mo nument uit de middeleeuwen. Het dateert uit de eerste helft der 16e eeuw, maar het heeft sedert de stichting aanmerkelijke veranderingen ondergaan. Gerrit van As sendelft bouwde het en gebruikte daarvoor een menigte steenen van het verwoeste kasteel Oud-Haarlem, dat hem behoorde. Na de Van Assendelffs was de familie Deutz eeuwen lang bezitster van het kasteel, sinds 1694. Vesti bule, gerechtszaal, gevangenis en muurwerk geven een goed beeld van de Inrichting en bouw van een middel- eeuwsch kasteel. Ook het schavot ontbreekt niet, maar het is nu do plaats vanwaar men een heerlijk uitzicht kan genieten over do omliggende weiden, boschjes, dui nen en dorpen. Is Assumburg een goed bewaard kasteel, Brederode is een thans goed bewaarde ruïne, ook rijksbezit. De naam Brederode beteekent breede vlakte, waar de boomen gerooid zijn. Van een heer van Brederode wordt ge schiedkundig het eerst gesproken in 1244. Hij heet dan do zoon van Dirk Drussaet. De Roomsch-koning, graaf Willem van Holland, noemde Willem van Brederode in 1252 een bloedverwant. Heer Reinoud III van Brederode voerde het wapen en den titel van graaf van Holland. Karei V deed hem daarover een proces aan en Reinoud werd het voeren van wapen en titel verboden. Maar met dat al was Brederode een groote naam en de Bredero- des hebben In onze gescheidenis een belangrijken rol gespeeld. De laatste van het geslacht stierf in 1679, waar na Brederode aan de graven Dohna en LIppeDetmold kwam. De Staten van Holland ep West-Friesland kochten In 1725 de heerlijkheid, waarna de ruïne staatsbezit is gebleven. Waarschijnlijk is het kasteel in de 13e eeuw gebouwd. Het werd in 1426 door de Kabeljauwsche Haar lemmers verwoest, zoodat slechts een bouwval over bleef. Een deel werd echter hersteld en strekte tijdelijk tot woning aan Johanna van Lalaing, weduwe van heer Reinoud H. In 1573 ging het herstelde gedeelte door het bedrijf van Spaansche legerbenden weder in vlammen op, zoodat toen de heeren in rustiger tijd weder ©en rentmeester op hun kasteel plaatsten, men voor dezon een nieuwe woning moest Inrichten. Ook deze is verlo ren gegaan en bijna drie eeuwen hadden wind en regen vrij spel om het verlaten kasteel zoover zij dit vermoch ten geheel te rulneoren. Maar het gesteente was te sterk en trots steekt het het hoofd omhoog, sieraad, zelfs nog als ruïne van het heerlijk Kennemerland. Juist als ruine geeft het volop gelegenheid te zien hoe mm in de 13e eeuw een sterk kasteel bouwde. De blik graat over het geheel en het samenstel van poorten, bruggen, grachten, moren, zalen en torens kan men bij deze ruine geheel Sn zich opnemen. Bovendien is het ge heel zelf zeer schilderachtig en ook zeer schilderachtig gelegen. Bij de ruine ligt het hotel Velserend In 1638 ge bouwd als buitenplaats voor Johanvan Overrhijn van Schoterbosch, meesterknaap van Brederode, wiens wa pen nog aan een deurkozijn in den achtergevel is te vinden. Honderd jaar later was het buiten een bezitting van Mr. Elbert Graafland, oud-schepen en raad van Amsterdam. In het huls bevindt zich een glazen kast bevattende voorwerpen ln en om de ruin© van Brederode gevonden: Jacobakannetjes, wijnglazen, hertenhorens, pijlpunten, hoefijzers, kogels, rookpijpjes, een paar beeld jes en beschilderde ruitjes, enz., enz. Het Is alles zeer bezienswaardig en elk voorwerp vertelt van lang ver vlogen tijden toen Brederode nog in welstand was. Als er tijd is gaan de scholieren met hun geleiders en ge leidsters nog naar Wijk-aan-Zee om een poosje te ge nieten van strand en water en de zee te zien, die nog zooveel ouder Is dan Huldtooneel, Assumburg en Bre derode, - m. Visser, Zitting van Vrydag 20 Juni 1930. Schriftelijk vonnis ter zake overtreding artikel 7 Winkelwerktijdenbesluit, betrek king hebbende op de rusttijden. - Verdachte te dier zake van alle rechtsvervolging ont slagen. De heer Kantonrechter te Alkmaar, uitspraak doende in de zaak contra mej. Koosje v. D., winkelierster te Alkmaar, aan wie was ten laste gelegd, overtreding van art 7 W.W.-beslult, op grond van het feit dat zaj haar winkeljuffrouw mej. G. Jas, op een rustdag en "wel Maandag 10 Mei, de winkelwerkzaamheden had doen aanvangen ten 1.30 uur, terwijl de arbeidslijst zulks aangaf ten 2 uur, overwoog, het aanvangsuur op 1 uur n.m. door mej. v. D. op bedoelde lijst vastgesteld, tegen haar zin en buiten haar tegenwoordigheid door de po litie, gehoord de arbeidsinspectie te Haarlem, was ge wijzigd en gesteld op 2 uur, achtte zulks niet ln over eenstemming met bedoeld artikel, verklaarde 't feit dus wel bewezen, dooh niet strafbaar en ontsloeg mej. v. D. dientengevolge van alle rechtsvervolging. Gevorderd was f 3 boete of 3 dagen. Het zal echter niet twijfelachtig zijn, dat de heer Ambtenaar van deze belangrijke beslissing In hooger beroep zal komen Tengevolge van de hitte van Zaterdag en Zondag zijn verscheidene personen bij het zwemmen verdronken. Twee jongens in de Waal verdronken. Held haftige reddingspogingen. Zaterdagavond te ongeveer half acht gingen drie jon gens van c.a. 17 jaar te Lith in de Maas zwemmen. Een man, aldaar aan het visschen zijnde zag plotseling, dat de jongelui in levensgevaar verkeerden en schoot on middellijk te hulp. Het mocht hem gelukken een der drenkelingen, zekere Henri Meijntjes te redden, doch de twee anderen verdwenen in de diepte. I nmiddels was gehulp geboden door een voorbijganger, een uit stekend zwemmer, die er in slaagde de belde anderen op het droge te brengen. Dr. Schretlen en dr. C. Hillidis Lembers waren spoedig ter plaatse en pasten kunst matige ademhaling toe. Hun pogingen, om de levens geesten op te wekken bleken echter zonder suoces. De twee verdronken knapen, Nico Schouten en Theodoor van der Sluys, waren beide de oudste zonen van groote gezinnen. Kappersbedleende, die niet zwemmen kon, slachtoffer. Zondagmiddag voeren de 18-jarige kappersbediende H. v. d. Velden, van den Schoonenbergerweg te Rotter dam, met zijn 26-jarigen broer en een zuster In een bootje op de Nieuwe Maas. Van de twee broers, die gingen zwemmen, was de jongste die kunst evenwel niet machtig. Plotseling verdween hij in de diepte om niet meer boven te komen. De Schiedamsche politie en de Rotterdamsche rivier politie hebben, zonder succes, echter, gedregd. Noorech© zeeman bij het verdronken. Zondagmiddag ging de 30-jarlge Noorsóhe zeeman M. J. Christofersen in de Leuvehaven te Rotterdam zwemmen. Plotseling verdween hij ln de diepte. Eerst na geruimen tijd dreggen is het politie gelukt het lijk van den man op te halen. Een meisje ln Utrecht verdronken. Zaterdagavond geraakte, spelenderwijs, een achtjarig meisje in het water achter de Kloosterlaan te Utrecht. Eerst na twintig minuten gelukte het aan omstanders het kindje op het droge te brengen. De levensgeesten bleken eohter reeds geweken. Zondag Is de 4-jarige H. Meyer, gewoond hebbende In de Feyenoordstraat, bij het 6pelen in de Koningshaven te Rotterdam gevallen en verdronken. Het lijkje is op gehaald en naar de ouderlijke woning vervoerd. Zaterdagmiddag is de 21-jarige bakkerskneoht B. den Hartog, uit Hagestein, bij het zwemmen verdronken. Zondagmiddag is de 24-jarige C. Verweel te Piershll bij het zwemmen verdronken. Zaterdagmiddag is het 4-jarig zoontje van K Marhus te Berkenwoude in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. Zaterdagmiddag is in de Niers bij Gennep L. Weerepas uit Keppel bij het zwemmen verdronken. Eerst betalen, Michel. Dan doet het niet zooveel pijn. (Fl. Blatter). KOLHORN. Ouder; van dagen, denk om morgen, Woensdag, dat is de dag van den autotocht. Wees op uw tijd en die denkt dat hij abusievelijk vergeten is, komt ook een Woensdagmorgen. WINKEL. Voor de betrekking van vader en moeder in het Tehuis voor Ouden van Dagen hebben zich 42 solli citanten aangemeld. ALKMAAR. Dat wordt weer een klussie voor de ru briek „Justitia". De 24-jarige mijnheer Z. uit Amsterdam, te Den Haag op heeterdaad gesnapt, toen hij in een juwe lierswinkel een gouden ring, naar hij dacht, onbe merkt achterover meende te kunnen drukken, 'n vlugge vingersport, door hem vermoedelijk als vaste broodwinning beoefend, werd ook met bezorgdheid gezocht door den commissaris van politie te Alkmaar. Hij werd Zaterdag dar: ook naar deze gemeente over gebracht,ten einde den heer Walraven gerust te kun nen stellen en nog eens 'n opgewekt zakenpraatje te houden. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Geertruida Helena Dorothea, dochter van Nicolaas Sneekes en van Catharina Geertruida Anthonia Maria Brugmann. Overleden: Agatha van Hulzen, 86 jaren, weduwe van Simon Ligthert, wonende te Zijpe. Verschillende berichten. Het luchtschip rukt zich los. Door de groote hitte. Het Dultsche luchtschip Graf Zeppelin dat Zondag- oóhtend na eerst te Berlijn te zijn geland, een tochtje naar Hamburg had ondernomen met de bedoeling een paar uur in deze stad te blijven heeft het verblijf daar echter reeds na een half uur onvrijwilligerwijze moeten afbreken. Om vier uur namiddags was het schip geland en om half vijf was de druk tengevolge van de geweldi ge warmte van dien aard, dat de agenten en andere hulp krachten de touwen niet langer hebben kunnen vasthou den. Het luchtschip rukte zich los. Kapitein Flemming, de eenige bestuurder die zich op dat oogenblik aan boord bevond, begreep onmiddellijk welk gevaar het luchtschip bedreigde, en gaf daarop bevel de motoren ln werking te stellen. Snel steeg het luohtschip nu in de hoogte. Flemming ondernam daarop nog een landingspo ging, die eohter bij gebrek aan ballast niet meer moge lijk bleek te zijn, waarop de Zeppelin na nog een ronde over de stad te hebben gedaan naar Berlijn terugkeerde. Kapitein Lehman en 25 passagiers die aan de reis van Berlijn uit hadden mogen deelnemen, moesten te Hamburg achterblijven. Met den nachttrein zou Leh- mann naar Berlijn terugkeeren. Om acht uur 'sa vonds landde het luchtschip voor de tweede maal te BerlijnStaaken, waar het 's ochtends door burgemeester Scholz in naam der stad Berlijn was begroet Ditmaal werd het door door Dr. Schmid, den Pruisisóhen minister van justitie, welkom geheeten Aan boord bevond zich een Hamhurgsch politieagent die het luchtschip te Hamburg niet meer bijtijds kon verlaten en nu geestdriftig door zijn Berlijnsche colle- gaas werd begroet. Een enorme menigte was ook dit maal op het vliegveld aanwezig. TREINONTSPORING IN DE VEREEN. STATEN. 1 Doode. Uit Charlestown in West-Virginia wordt gemeld, dat de personentrein uit Chesapeake in Ohio tnusschen New- portnews en Detroit uit de rails is geloopen. De machi nist werd gedood, de stoker en een aantal andere per sonen werden gewond. ZANDSTORTINGEN. Drie padvinders gedood. Wol ff meldt uit Gladbadh: Een groep padvinders, bezooht heden de zandsteen- groeven van het slot Leidberg bij Gladbach om een oor konde te begraven. Onder het graven kwam een zand- maasa naar beneden waaronder vier padvinders begra ven werden. Een der vier kon gered worden; de drie anderen kwamen om. AUTOBUS-ONGELUK. Twintig dooden. V. D. verneemt uit Koenlngstein (Taunus): Zondagmidadg heeft op de Feldbergstrasse een erns tig autobusongeluk plaats gehad. De chauffeur van een autobus, waarin zich 35 passagiers bevonden, verloor, waarschijnlijk ten gevolge van een defect aan de remin- richting in een bocht het beheer over zijn stuur. De autobus reed van den weg, doch sloeg gelukkig tegen palen van de telefoon. Van de inzittenden werden twin tig personen gewond, van wie vijf ernstig. Deze laatsten zijn naar het ziekenhuis overgebracht STEIGER INGESTORT. Ongeluk in een zweminrichting. Tengevolge van het mooie weer waren de zwem- en zonnebaden gedurende den Zondag zeer druk bezocht Waarschijnlijk door overbelasting stortte ln het gemeen telijke zwembad te CJhemnitz, aldus meldt een Wolff- telegram, een steiger in cn geraakten vele personen te water. Het water a-as op deze plaats echter niet diep, zoodat er geen gevaar voor verdrinken bestond, maar vele personen zich wel ernstig bezeerden. De brand weer en de Geneeskundige Dienst werden gewaar schuwd en verleenden assistentie. In totaal bleken on geveer zestig personen min of meer ernstig gewond te zijn. DE ZUIGELINGENSTERFTE TE LUBECK. V.D. verneemt uit Lubeck: Naar de gezondheids-dienst mededeelt, is het aan tal dooden tengevolge van de voeding met het z.g. Calmette-praeparaat tot 42 gestegen. Nog 93 zuigelingen zijn ziek. GEWELDIGE BRAND AAN DE DUITSCH-POOI SCHE GRENS. In het plaatsje Janow, dicht bij de Duitsch-Pool- sche grens heeft e engeweldige brand gewoed, waar door vele schuren', 24 woonhuizen en ongeveer 27 stalgebouwen in de asch werden gelegd. Het vuur woedde over een uitgestrektheid van ongeveer 1 vierkante K.M. De brandweren uit de naburige plaat sen verleenden assistentie, waaraan te danken is, dat nog een zeer groot deel van de plaats voor vernieti ging gespaard bleef SPOORWEGONGELUK TE MAINZ. Dertig gewonden. Op het Centraalstation te Mainz is gisterochtend een binnenkomende trein door verkeerden wissel- stand op den achtersten wagen van een tot vertrek gereed staanden trein gereden. Dertig reizigers wer den licht gewond en een wegwerker die niet meer uit de voeten kon is gedood. PRETTIG VOORUITZICHT. De „redder der moraal" komt naar Europa toe. De geheimzinnige New Yorksche moordenaar, die zich „de redder der moraal" noemt, heeft een nieu wen brief aan de bladen geschreven, wederom onder teekend met 3 X. In dezen brief, evenals de vorige in gezwollen stijl geschreven, wordt meegedeeld, dat zijn taak te New York, het terugvinden van een ver mist document voor een geheim internationaal sre- nootschap, voltooid is. „Ik keer onverwijld naar Eu ropa terug om er een schrikbewind te beginnen", voegt de schrijver er aan toe, waaruit men afleidt dat hij een Europeaan is. Een race-partij van Den Haag naar Sche- veningen. Richard Tauber is Zondagavond na afloop der voor stelling van „Das Land des Lachlen" er op merk waardige wijze aan herinnerd, dat ons land er een is van werkelijkheid en niet een van enkel lachen en zingen. De voorstelling in den Koninklijken Schouwburg was afgeloopen en de gast der Fritz Hirsch operette stapte in zijn auto om naar zijn hotel op Schevenin- gen te mg te keeren. Blijkbaar verlangde de gevierde zanger.org naar zijn bed of naar een had; hoe h.et zij, Tauber reed in een vaart die Den Haag nu een maal niet duldt in de richting van Scheveningen. Hij reeds evenwel niet zoo hard of een agent der motor politie reed nog harder. Deze zette den snelrijdenden auto achterna en op den nieuwen Parklaan werd het een race-partij van jewelste, die door den politieman werd gewonner:, vlak bij het Ualace-hotel. De chauffeur werd opmerkzaam gemaakt, dat hij veel te snel had gereden en dat hij dus moest worden bekeurd. En reeds haalde de politieagent opschrijfboekje en potlood te voorschijn, toen Tauber op minder artistie ke wijze te kennen gaf, dat hij het er heelemaal niet mee eens was. Hij maakte zich erg kwaad en oor deelde het blijkbaar eerst op dat moment noodier zich aan den politieagent voor te stellen: „Wissen sié wohl wer Ich bin? Ich bin der Kammersanger Richard Tauber und si, sie sind en toen volg de een qualificatie, waaraan nolitieagenten in Den Haag niet voldoen. De man liet zich dat geen tweemaal zeggen, al was het ook Tauber of wie weet ook welke gewichtige persoonlijkheid en hij zette den chauffeur van den Kammersanger „op de bon". INBRAAK TE RIJSOORD. De brandkast met een steekvlam bewerkt. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebro ken in het kantoor der N.V. Sigarenfabriek v.h. Gebr. Bos te Rijsoord. De daders hebben zich achter in het perceel door uitsnijding van een ruit toegang ver schaft tot de fabriek, hebben daarna de deuren uit de. hengsels gelicht en zijn zoo in het kantoor geko men. De deur van de brandkast is bewerkt met een steekvlam. Uit de daarin liggende portefeuille .met bankpapier is ongeveer f1200 gestolen; er zijn vvaar- delooze marken voor in de plaats gelegd. KIND OVERREDEN. Voor moeders oogen gedood. In de Zilk bij Noordewijkerhout is het vijfjarig zoontje van den heer F. v. d. Berg, bij het oversteken van de weg, door een auto overreden en gedood. De moeder zag het ongeluk voor haar oogen gebeuren. NA HET ONGELUK TE GEULHEM. Toestand der gewonden. Naar de „Msb." verneemt worden nog 2 gewonden bij de instorting van de mergelrotsen bij Geulhem, toen een aantal leerlingen van de Kweekschool te Haar lem daar een bezoek bracht en bij welke gelegenheid de jonge Visser uit Zandvoort op slag werd gedood, nog steeds verpleegd in het ziekenhuis te Maastricht, waarheen ze, onmiddellijk na het ongeluk, warer: ge bracht. Men is, dadelijk na het ongeval er toe overgegaan om van een der zwaargewonden, een jongeman uit Haarlem, een deel van het verbrijzelde been te ara- puteeren, maar de geneesheeren hebben tot nu toe niet kunnen besluiten, met het oog op den gezond heidstoestand van den gewonde, om het andere deel te verwijderen. De tweede gewonde herstelt geleidelijk, oschoon langzaam. Een andere leerlinge, die bij r«t ongeluk tegenwoordig was, maar geen letsel kreeg, is nog niet in staat haar studie te hervatten, tengevolge var: een zenuWstoring. EEN MUSEUM OP TEXEL. Zondag is officieel het Texelsche museum geopend. Het omvat een mooie collectie opgezette vogels van soorten, die op Texel voorkomen; voorts collecties eieren en een verzameling Texelsche platen en pren ten. tot nader aankondiging Gevraagd; voor de uren van 4—9 nam. Voor de Commissie, inlichting bij S. BREEBAART.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2