TAKKENBOSSEN beste Boerenwagen, Taaie Gele Koolplanten Zeeftplaten en randen Gollenpellers(sters) Tulpenpellers(sters) DE JONGH's MEUBELHUIZEN Vrachtauto, Arbeiders, Bedrijfsleider, Arbeiders Brutale overval op een kaslooper te Amsterdam. Een cocosmat en gerstenat. Vliegtuigongelukken. Aanvaring in het Kanaal. Een heethoofdige reserve-luitenant. Hedenmorgen de vlucht over den Oceaan begonnen. Het zware weer van Zondagavond. Advertentiën. CORNELIA, Cornelis louwrens Meeldijk, GERRIT, MARIE. 8PF" KNIP DIT UIT. Cornelia Guurtje, LEENTJE, Winkelhuis, Hl Bloembollenkyekers Koopt Uw Grondzeven en Pakpapier bij P. BOTMAN, Dienstbode. een net Meisje, TE KOOP: Bekwame Timmerlieden Door een 20-jarigen Jongeman met een liard voorwerp op het hoofd geslagen. De dader gepakt. Een brutale overval van een kaslooper heeft sister- middag te Amsterdam plaats gehad. De 55-jarige kaslooper T. de Visser van de Kas vereeniging, die een tasch met een grootc waarde droeg, moest zijn bij de firma Wesselius, gevestigd aan 'den Singel, bij den Heiligen Weg. Toen de man zich in het gebouw van deze firma bevond, werd hij op een portaal overvallen door een ongeveer 20-jarigen jongeman, die hem met een hard voorwerp op het hoofd sloeg, klaarblijkelijk met de bedoeling, hem bewusteloos te slaan en hem dan te berooven. De kaslooper schrok geweldig, doch viel niet. De dader, die zag, dat zijn aanslag mislukt was, vluchtte. De kaslooper snelde den jongeman na, onder het geroep: Houd den dief! In de Kalverstraat werd de man aangehouden en aan de politie overgeleverd. Niet tegen moeder de vrouw zeggen, want anders zal er wat waaien Opgewonden, gebelgd, vertoom en tot het diepst van haar ziel geschokt, kwam een juffrouw op een van de politiebureaux te Rotterdam vertellen, dat (haar mat, een bovenstebeste echte cocosmat was ge stolen, brutaalweg gegapt uit het portaaltje achter de straatdeur. Do politie deed haar taak, een lang rapport werd opgesteld en een rechercheur trok op (kondschap uit en ziet, al spoedig keerde hij weer, imet een verdachte en de mat. De verdachte vertelde het gewone verhaal van 'n eerlijken koop. De met het justitieele onderzoek belaste inspecteur vroeg dan ook dadelijk sarcastisch: Gekocht? Natuurlijk van Jan den onbekende. Maar tot zijn groote verbazing zeide de verdachte den verkooper heel goed te ken nen en hij noemde naam en adres. Toen bleek, dat de verdachte beweerde de mat te hebben gekocht van den man van de aangeefster. Deze echtgenoot werd op het bureau ontboden en hij deed een droef ver haal van erg warm weer, onweerstaanbare dorst, een op de penning zijnde vrouw, weinig zakgeld en ver leiding Voor 8 glazen hier had hij de mat aan een vriend verkocht, maar of meneer de inspecteur heet asjeblieft niet tegen moeder de vrouw wou zeg gen, want anders zou er wat waaien N.R.Ct. GESTIKT. Zondagavond is te Heerlerheide een man bij het eten van spek daarin gestikt Vliegmachine te Ostende gevallen. Vier personen gewond. Uit Brussel wordt gemeld: In het dorp Steene, nabij Ostende, waar zich een vliegveld bevindt, is een toeristenvliegtuig, waarin twee Engelsche oorlogsinvaliden met een piloot hadden plaats genomen en zich voorstellen naar Abbeville te rel2en, op het dak van een huls te pletter gevallen. Een vrouw werd daarbij zwaar gewond terwijl de piloot en de pas sagiers, waarvan een de beide beenen in den oorlog had verloren, van het dak op de straatsteenen ploften. De piloot moest in een kliniek worden opgenomen. De En- gelsohen, die kneuzingen en verwondingen hadden op- geloopen, werden op hun verzoek naar hun hotel terug gebracht Het toestel is geheel vernield. Een vliegtuig tusschen de toeschouwers ge vallen. 2 dooden, 8 gewonden. Uit Helsingfors wordt gemeld, dat bij demonstraties te Ferro een vliegtuig onder de toeschouwersmenigte te recht is gekomen, zoodat 2 personen gedood en 8 ernstig gewond werden. De bestuurder van het vleigtuig kwam met den schrik vrij. Dultsch stoomschip gezonken. De be manning naar Rotterdam gebracht. V.D. verneemt uit Hamburg: Het Duitsche stoomschip „Casablanca" is Zondag ochtend in den Westelijken ingang van het Kanaal bij dichten nevel door 't Engelsche stoomschip „Hen- ry Stanley" geramd en zóó ernstig beschadigd, dat het kort daarop is gezonken. De bemanning, bestaande uit 25 kopper; en twfee Een krasse ouderling in de schutterssport. De handboog- schutterij „De Unie" te Veghel heeft haar 65-jarig be staan gevierd. De eerste pijlen van het nationaal con cours, dat in verband hiermede gehouden werd, werden afgeschoten door den zestigjarigen Jac. v. d. Crommert, die vanaf zijn prille jeugd deze sport geoefend, (Z.), passagiers van de „Casablanca" zijn door het Engel sche stoomschip overgenomen. Zij bevinden zich in welstand. Ook het Engelsche stoomschip heeft schade ge kregen, doch kon zijn reis naar Rotterdam voortzet ten, waar de schipbreukelingen aan land zullen wor den gebracht. Het stoomschip „Casablanca" behoorde aan de 01- denburg-Portugeseche Dampfschiffs-Rhederei te Hamburg en was op weg naar Marokko. Het is een vrachtschip, met passagelegenheid voor een beperkt aantal passagiers. Het schip, dat 3300 ton groot is. had een ladir/g stukgoed aan boord. Schip en lading zijn verloren. Wil geen Duitsche en Fransche vlaggen naast elkaar zien. Het B.T.A. seint uit Atrecht: Een auto met Duitsche toeristen, die de Duitsche oorlogskerkhoven bezocht hadden, passeerde een ca fé, op de terrassen waarvan een reserveluitenant zat, die er aanstoot aan nam, dat de auto een Fransche en Saksische vlag voerde. Hij liet den auto stoppen en toen aan zijn' verzoek de vlaggetjes te verwijderen, geen gehoor werd ge geven, rukte hij ze weg en verscheurde ze. Toen de autoriteiten het incident vernamen, werd de reserve-luitenant gearresteerd. De burgemeester van Atrecht bood den vreemde lingen zijn verontschuldigingen aan. Gunstige weerberichten. De vliegers vol goeden moed. Naar uit Dublin op Ierland gemeld wordt, zijn Kingsford Smith en de Southern Cross aangekomen op liet strand bij Portmarnock bij Dublin. Kingsford Smith vloog gister daarheen van het Baldonnel Aerodrome om 6.30 uur, met Van Dijk, capt. Saul en Mr. John W. Stannagc. Zij hebben besloten, nadat in den middag gunstige weerberichten waren ingekomen, heden (Dinsdag)- ochtend te starten. Verdere weerberichten zouden van Londen getele foneerd worden naar Portmarnock tot drie uur. De start zou dan om 4.30 uur plaats vinden, tenzij de later inkomende weerberichten ongunstig zouden luiden, in welk geval de vlucht zou worden uitgesteld. Allen zijn vol vertrouwen behouden den overkant van den Atlantischen Oceaan te zullen bereiken. Naar zij hopen, zullen zij voor hun tocht 34 uur noo- dig hebben. De route zal over kaap Race gaan. PER TELEFOON. Naar het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam ons meedeelt, zijn de vliegers hedenmorgen inderdaad om half vijf gestart. Een geweldige hagelbui richt groote scha de aan in de tuinbouwstreken. Talrijke boerderijen afgebrand. Terwijl het noodweer van Donderdag den 12en Juni nog versch in ons geheugen ligt, heeft Zondagavond opnieuw een geweldig zwaar weer boven ons land gewoed, waarbij Noordholland weer niet gespaard is gebleven. Het was wel eenigszins te voorzien na het zwoele weer van Zondag. Tegen den avond begon de lucht, die den geheelen dag reeds dreigde, samen te pakken werd loodgrijs met een valsche gele, onheilspellende kleur. Het was bladstil en van tijd tot tijd rommelde de donder in de verte. Vooral boven Kennemerland, ten Noorden van Haarlem, moet het zoo donker geworden zijn tegen een uur of acht, dat de lichten ontstoken moesten worden. Plotseling, zoo schrijft men uit die streek, kwam, voorafgegaan door een windhoos, het noodweer op zetten. Bliksemflitsen schoten door de lucht, doch het geluid van den donder werd overstemd door de groote hagelsteenen, die met donderend geraas neer kletterden. Deze hagelsteenen hadden een middellijn van 2y2 c.M., sommige zelfs van 4 c.M. Men kon on mogelijk zonder gevaar buiten blijven staan. Daar waar men de ramen niet snel genoeg kon sluiten, vlogen de steenen met kletterend geraas over de ta fel en stietten vazen en theekopjes ondersteboven. Rioleeringen liepen over bladeren werden van do boomen gerukt en gaven de omgeving het aanzien alsof er een late najaarsstorm gewoed had. De toegebrachte schade is aanzienlijk. Geen huis was zonder gebroken ruiten. Groote serreruiten werden als ware het dun kristal aan brokken gekeild. Een werkje in de buurt van Santpoort had 93 kapotte ruitjes. Van het provinciale ziekenhuis te Santpoort en de bij deze inrichting behoorende gebouwen zijn on geveer duizend ruiten vernield. Ook in het dorp Santpoort zijn op tal van plaatsen ruiten, serres en broeikassen stukgeslagen. Te Bloemendaal heeft de schade zich bepaald tot het vernielen van ruiten aan broeikassen en van enkele woningen. Tijdens de hevige onweersbui vluchtten ongeveer 400 bezoekers van het Bloemendaalsche strand naar de garage van de firma Backhuis; er heerschte geen paniek, maar vele dames waren door de hitte be vangen en vielen bewusteloos. Groote sdhade werd aangericht bij tuinders en kas houders. Bij de laatste sloeg het glas aan duizend splinters in den grond en vernielde den geheelen oogst. Het zwaarst getroffen werden gedeelten van de Wijkermeer en den Polderweg nabij Beverwijk, waar langs vele tuinderijen liggen. Vooral de akkers met bloemkool, sla en aardappelen werden zwaar ge teisterd. Bij vele tuinbouwers werd zoo goed als alles vernield. In de kweekerij bij Rooswijk te Velseroord werd de inhoud van de kassen voor een groot deel vernield. Boven TexeL Zondagavond heeft ook boven Texel een zeer zwaar onweer gewoed. In Den Burgh sloeg de blik sem op de Steenplaats in de advocaatfabrick E.T.A., en het daarnaast gelegen confectiemagazijn van de firma Dekker. In het kantoor van de advocaatfabriek werd het verfwerk beschadigd en een electrische in stallatie vernield. In de confectiezaak werd een gat in den muur geslagen en een goot van het dak ge rukt. Van de woning van dr. Prakken in de Wever straat werd een schoorsteen van het dak geslagen. Talrijke boerderijen door het hemelvaar getroffen ea afgebrand. Gisteravond is de bliksepn geslagen in de boerderij van den heer L. van Dam aan den Noorddijk te Ur- sem {N.-H.J. De boerderij is afgebrand. Tijdens het heftige onweer, dat Zondagavond bo ven westelijk Overijsel woedde, sloeg de bliksem in den hooiberg van een boerderij, in gebruik bij Tie- men Kok aan de Oude Wetering in den polder Mas tenbroek. Var» den hooiberg sloeg het vuur over op de boerderij zelf, welke met de bijgebouwen een prooi der vlammen werd. De boerderij, een der grootsten uit den geheelen polder Mastenbroek, is eigendom van mr. dr. I. A. van Royen en was verzekerd. Er kon niets gered worden. De groote boerderij Boschoord, te Nijeberkoop (Friesland), eigenaar de heer J. Posthuma, is Zondag avond tengevolge van het inslaan van den bliksem afgebrand. Zondagavond is de bliksem geslagen in de boerderij van den heer J. W. I.ammers te Terwolde. bij De venter. Het huis is tot den grond afgebrand. Te Heumen, bij Nijmegen is Zondagavond half ne gen ten gevolge van het inslaan van den bliksem de pas van een nieuw dak voorziene arbei ierswonign van C. Jansen geheel afgebrand. Zondagavond is te Lar.gezwaag (Friesland) ten ge volge van het inslaan van den bliksem de boerderij van den heer H. de Jong afgebrand. Zondagavond is te Klarenbeeke gemeente Voorst, bet bouwplaatsje van der, heer B. Halleman door den bliksem getroffen en in de asch gelegd. Te Beek en Donk (Noord-Brabant) is Zondag avond halfacht de boerderij van den landbouwer Terijken ten gevolge van het inslaan van den blik sem geheel afgebrand. Zondagavond is de bliksem geslagen in de groote boerderij van A. W. Weyenberg. Kalverwei te Beek bergen, bij Apeldoorn. De boerderij en de hooiberg zijn geheel uitgebrand. Paarden, koeien, een aantal kippen en een hond zijn in de vlammen omgekomen. De Beekbergensche brandweer riep de hulp in van de Apeldoornsche. Er was niets verzekerd; de eigenaar heeft ge moedsbezwaren tegen verzekering. Te Lochem is Zondagavond een hooimijt op het ter rein van mej. Cartier v. Dissel door den bliksem ge troffen. In een oogenblik brandde deze af. Een vuarbol. Boven Aarle-Rixtel barstte Zondagavond tegen 8 uur een hevig onweer los. Plotseling kon men boven Heden overleed, na een lang durig lijden, onze lieve Dochter en Zuster in den ouderdom van 19 jaren. Haar diepbedroefde Ouders, Broeders en Zusters, P. KREIIGER jochz. C. KREIJGER-de Leeuw en Kinderen. Oudesluis, 23 Juni 1930. Verzoeke van persoonlijk rouw beklag verschoond te blijven. Heden overleed, door een noodlottig toeval, onze dier bare zorgzame Zoon en Broe der, in den ouderdom van 25 jaar. Namens zijne diepbedroede Ouders, Zusters en Broeders, L. MEELDIJK en Echtgcnoote. Anna Paulowna, 22 Juni 1930. Heden den 22en Juni, overleed plotseling, onze beste Makker, C. L. MEELDIJK, in den nog jeugdigen leeftijd van 25 jaar. Namens het personeel van de Wilde en Essevelt. Anna Paulowna, Kleiweg, 23 |uni 1930. kmmmmmÊÊÊÊÊtmaÊÊÊmmÊmÊmmm Heden overleed, na een kort stondig lijden, onze geliefde Echt genoot, Broeder en l Bchuwd- brocder, JAC0B BAKKER, in den ouderdom van 54 jaren. Uit aller naam, Wed. J. BAKKER-Krap. N. Nledorp, 22 Juni 1930. INPLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Zoon van P. J. BLOM en J. M. BLOM—Tamis. Petten, 21 |uni 1930. De Heer en Mevrouw KRIEK—Baas geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Dochter Eenigenburg, 23 Juni 1930. Getrouwd: D. v. d. HORST en TINE KEYSER. die, mede namens wederzijdsche Familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. Hoorn, 24 Juni 1930. den tuin van de R.K. pastorie een grooten vuurbol waarnemen van wel acht meter in doorsnede. Boven het struikgewas spatte de bol uiteen en richttte daar door geen noemenswaardige schade aan. Door den hevigen reger;, die met het onweer gepaard ging, liepen vele veldgewassen belangrijke schade op. Veel rogge, haver en aardappelen sloegen tegen den grond. Te ongeveer 12 uur s nachts was het onweer uitgewoed. De bliksem in een autobas geslagen. Bij het zware onweer, vergezeld van hagelslag, dat zich Zondagavond boven Wormerveer ontlastte, sloeg de bliksem in een autobus op de Marktstraat voor het perceel van den heer Bos. De ruiten van de luis werden stukgeslagen, doch de lievig geschrokken passagiers bekwamen geen verwondingen. JULLANADORP. Men deelde ons mede. dat tijdens het onweer, dat Zondagavond hier over kwam, een koe van der. vee houder J. door den bliksem werd gedood. ZUIDSCHARWOUDE. Boven onze gemeente ontlastte zich Zondagnamiddag een hevig onweer. Donder en bliksem wisselden elkan der af. Bij den heer Peters sloeg de bliksem in. doch alleen een electrisch lampje en een radiolijn werden ge raakt. Brand werd gelukkig niet veroorzaakt. NOORDSCHARWOUDE. Zondag ongeveer zes uur, onlastte zich alhier wederom een vrij hevig onweer, wat niet afwisseling tot ongeveer tien uur duurde en waarbij een enorme hoeveelheid water viel. Ongelukken kwamen niet voor. WEERINGEN. Tijdens een kort doch hevig onweer, dat zich Zondag avond boven onze gemeente ontlastte, is in enkele woningen, o.a. van B. M te Westerland, de bliksem lngesiagen. Ook werd door den wind of bliksem een schoorsteen afgerukt van de woning van M. in de Nieuwstraat te Hippolytushoef. Veel schade is niet ver oorzaakt en persoonlijke ongevallen zijn gelukkig niet voorgevallen. T VELD. Tijdens het hevig onweer, dat alhier Zondagavond woedde, werd de heer P. Stroet die in zijn woning voor het raam zat. door den bliksem getroffen. Aan de ecne zijde van zijn lichaam was de man verschroeid. Zijn toestand schijnt niet hopeloos. Ook sloeg het raak in de woning van den heer J. Pankras alhier, zonder brand te veroorzaken. Weet U al. dat De Jong h's Meubelhuizen zijn ge opend cn U daar de grootste sorteering vindt in prima nieuwe en tevens 2de hands Meubelen en men 30% goedkooper koopt dan in welke zaak ook? Aanbevelend, Tel. 344 - Loodsgracht 69-71 - DEN HELDER Tel. 344 Voorheen Klopper's Meubelmagazijnen, recht tegenover „Casino" 3 minuten loopen van de bus van Naastepad, de brug over en dan rechtsaf. Geboren: Dochter van Jb. VAN TWU1VER. G. A. VAN TWU1VER—Kos. Wieringerwaard, 22 Juni 1930. TE KOOP: Ken laag model, met of zonder dichte koolschutten, bij Jb. R. KUIPER, Belkmerweg, 't Zand. Geboren: Dochter van H. VAN DE FLIER. T. VAN DE FLIER-Bosch. Keinsmerbrug, 22 Juni 1930. TE KOOP: centrum Dorp. Brieven onder letter H. S., Bureau van dit blad. TE KOOP: Een in besten staat. Te bevragen bij Alb. T1EL, Zwarteweg, Breezand N.H. Getrouwd: W. VAN DER OORD Cz. en N. WA1BOER Ad. die. mede namens wederzijdsche Fa milie, hartelijk dank zeggen voor de blijken van belangstelling bij hun hu welijk ondervonden. Hoogland, Barsingerhorn, Juni 1930. te koop, bij NIC. STAM, Spoorstraat, Noord-Scharwoude. Café „De Viersprong" Nieuwe Niedorp. te koop gevraagd. Prijsopgaaf franco thuis. Lutterot, Kolhorn. Er biedt zich aan per 1 Juli. 20 jaar, voor dag en nacht, liefst in burgergezin. Brieven* onder lett H B, Hulppostkantoor te Abbckerk. Ford Coach 1926, nieuwe banden, bekleeding en lak als nieuw, f 550.-. Een Indian Scout, type '28. nieuwe banden, geheel electr. prima in orde f 225.—. Ford '/2.tons mooi Wagentje, gesloten cabine, open laadbakje f 275. Een Yvi 2-takt, als nieuw slechts f 75 C. JOHANNES, Ford Serv. Dealer Tel. 20 - 't Zand N.H. gevraagd, door G. A. PRE1JDE, Molenvaart, Breezand. gevraagd, door W. VIEVEEN, Krommetocht, Breezand. een Martin gecomb. Hooihark, Hooischudder en Zwadkeerder, een Harkmachine, een zware Deering, op proef van goede werking, bij P. W. KWANTES, Schagerbrug. gevraagd, bij A. v. EEKEREN, Keins merbrug. Post Oudesluis. Gevraagd: om bloembollen te rooien, voor direc te indiensttreding, door J. A. W. ROOZEN, Zuiderweg, Anna Paolowna. Op akkerbouwbedrijf wordt ge vraagd: een grondig met de landbouwbezigheden bekend. Aanbiedingen met opgaaf van leeftijd, gezinsgrootte en waar werkzaam worden ingewacht onder lett. W D, aan dit blad. Voor direct gevraagd: (ook jongens) voor wied- werk, door J. A. W. ROOZEN, Zuider weg, Anna Paulowna. l t V "V'C V

Schager Courant | 1930 | | pagina 3