B^CHA^ER^courantTB PUROL Radioprogramma GRATIS. Binnenlandsch Nieuws. Chanteursbende in Den Haag ontmaskerd. Een noodlottig oogenblikje. Motorrijder door en sneltrein gegrepen. Siukge/oopen De haan in 't hok. Botsing tusschen motor en auto. Uit onze Omgeving. BARSINGERHORN ST. MAARTEN HARENKARSPEL LANGENDIJK gericht. In die gemeente was de toestand der tuinders al bijzonder slecht, slechter nog dan in eenig andere gemeente van dit tuinbouwcentrum. Ook daar is een 'beweging! gaande, die tracht steun te verkrijgen voor de getroffenen. Tot nu toe is er weinig bekend van de wijze, waarop die steun zal worden verleend. Ongetwijfeld zal dit eerst later blijken. Zonder vooruit te willen loopen op de werkzaamheden in deze, hopen we, dat de schade Sn zijn geheel vergoed zal kunnen worden, in de eerste plaats van hen, die kunnen aantoonen, dat zij geen cent kunnen lijden. Het komt ons voor, dat hier gehol pen moet worden, en dat bij ernstigen wiJ, de offervaar digheid van het Nederlandsche volk zoo gtoot zal blij ken, dat per saldo geen enkele tuinder door deze ramp nadeel lijdt. Tevens willen we den wensch uiten, dat hier spoedig geholpen zal worden. Wie spoedig helpt, helpt dubbel. Het is de laatste week weer een gezellige drukte ge worden aan onze veilingen, in het bijzoifder aan die te Broek op Langendijk. Daar klopt tegenwoordig weer de polsslag van tuinbouw en handel. Het groote, ruime ge bouw ten Noorden van de oorspronkelijke veilingsgebou wen, vangt een deel van deze bedrijvigheid op. De sor- teermachine voor tomaten verricht daar uitmuntende diensten en verkort den tijd, die de primitieve wijze van sorteeren eischt Een ander aspect vertoont ook de ««n voer van aardappels, veel wordt nu in kisten en man den aangevoerd, wat het aanzien van dit product ver hoogt. Waar de consument zijn keuze veelal door een heter aanzien laat bepalen en blijkbaar het financieele eerst in de tweede plaats meespreekt, is het te begrijpen, dat.de prijs bij een dergelijke wijze van aanvoer gebaat is. Toch is deze weg nog niet bij machte den prijs te stlmuleeren tot een niveau, waarbij de tuinder van een bevredigende exploitatie kan spreken. De aanvoer van vroege aardappelen was deze week al bijzonder groot. Het zal nog wel niet voorgekomen zijn, dat in de week van midden-Juni een zoo groot aan tal spoorwagens van de Broeker veiling zijn afgezonden. n.1. een totaal van 160 spoorwagens van 10000 Kg. Hier uit blijkt wel de groote beteekenis van de vroege-aard- appelteelt in deze streek. Aan de veiling van den Noor- dermarktbond is de aanvoer uit den aard der zaak niet zoo vroeg met de teelt van nieuwe aardappelen. Hier was de aanvoer 39 spoorwagens, toch ook nog een bui tengewoon groote hoeveelheid gezien den tijd van het jaar. De prijzen vielen niet mee. Maandag werd aan de Broeker veiling f 6.40—7.60 besteed. Woensdag zakten de prijzen in tot f 4.50 a f 6.60. Donderdag werden er nog partijen verkocht voor f 3.80. De hoogste prijs was toen f 6.60. Gelukkig was het de twee laatste dagen weer wat beter en kregen we op Vrijdag en Zaterdag respectie velijk noteeringen van f 4.40—6.80 en f 5.20—6.80, te zien Deze prijzen golden de groote soorten. Drielingen brach ten aanmerkelijk lagere prijzen op. In 't begin der week golden ze f 2—4.10; in 't mid den liepen ze terug tot f 1 4 f 3.70, terwijl op het eind de prijzen weer wat beter werden en er f 1.104,50 voor werd betaald. Kleine brachten van f 0.40 tot f 1 per 100 K.G. op. Aan de veiling van den Noordermarkt- bond waren de prijzen nog lager. De prijzen der groote lagen daar tusschen f 3.10 en f 7.60, die der drielingen tussohen f 0.50 en f 4.30 en die van de kleine tusschen f 0.20 en f 0.70 per 100 K.G. Gunstiger was het verloop der markt voor tomaten. Hadden die tot voor kort prijzen opgebracht, die maar matig konden genoemd worden, deze week kwam daar in een groote verbetering. Zoo weixl al dadelijk op den eersten veilingsdag voor A-kwaliteat f 62.80 betaald; B-soort bracht toen f 62.40 op; voor C werd zelfs nog f 61.90 betaald en voor CC f 28.40. Deze prijzen stegen de volgende 2 dagen nog met f 2 4 f 6 per 100 K.G. Donderdag trad een verlaging in van enkele guldens over de heele linie, en ook Vrijdag daalden de prijzen nog iets verder. Den iaatsten marktdag monteerden de prijzen weer wat, zoodat het slot een noteering gaf van geimideld f 54 voor A-soort, f 53.50 voor B en C en ruim f 26 voor CC. De totaal-aanvoer beliep niet minder dan ruim 80000 K.G,, zoodat er voor een belangrijk be drag aan tomaten over de Bioekèr veiling werd omge zet. Het is wel jammer, dat zoo weinigen van deze gunstige markt profiteeren. Alleen in St.-Pancras wor den deze stooktomaten in hoofdzaak verbouwd. Als overal was het bedroevend gesteld met de prijzen der bloemkool. Aan de veiling van den Noordermarkt- bond werd voor eerste kwaliteit f 1.40—2.60 per 100 stuks betaald. Aan de Broeker veiling f 2.10—2.70. Alleen werd in 't begin der week aan beide veilingen voor kleine partijtjes iets hooger prijs worden bedongen, n.1. ongeveer f 5 gemiddeld. De aanvoer van boswortelen nam Inde eerste helft der week wat toe. Aanvankelijk was de prijs bevredi gend: f 6.709.40. Deze kon echter geen stand houden, zoodat Donderdag f 3.205.20 werd betaald. In aan merking genomen de voorwaarde, dat er 40 wortelen aan een bos moeten zitten, is deze prijs veel te laag om van een loonende uitkomst te kunnen spreken. Er zijn dan ook tuinbouwers, die het rooien van wortelen voor- loopig gestaakt hebben. Als een bijzonderheid zij nog meegedeeld, dat er op 19 Juni, mid-aomer, nog uien en Deensche witte kool aan de veiling van den Noordermarktbond werden aangevoerd. De eerste brachten f 2 op, de laatste f 2.50. Om met een krijtje aan den balk te worden opgetee- kend. Ei ZICH MET INGANG VAN I JULI 1930 OPGEEFT ALS LEZER VAN DE ONTVANGT DE NOG VERSCHIJ NENDE NUMMERS VAN JUNI WOENSDAG 25 JUNI 1930. Hilversum (1071 M., van 12.00—6.00: 298 M.) A.V.R.O.: 10.0010.15 Tijdsein en Morgenwijding, 12.00 2.00 Middagmuziek door het AVRO-Kwintet; In de rustpoos Gramofoomnuziek2.004.00 Gramofoonmuziek, Klassiek programma; 4.004.30 De voornaamste stu- diemuziek voor piano; 5.005.30 Gramofoonmuziek, 5.30 —6.00 Vooravond-Concert door het Tuschinski-Theater Orkst o.l.v. Max Tak, 6.00 Tijdsein, 6.01—6.30 Voortzet ting concert, 6.30 Koersen Vaz Dias, 6.40—7.15 Gramo foonmuziek, 7.15—7.45 Lezing door Ir. W. L. Utermark. Onderwerp: „Kapok"; 7.45—8.00 Gramofoonmuziek, 8.00 Tijdsein, 8.01 Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep, 8.25 SolistenConcert, 8.45 Voortzetting con cert door het AVRO-Orkest, 9.15 Voortzetting van het Solistenconcert, 9.45 Voortzetting concert door het AVRO-Orkest, 10.00 Persberichten van Vaz Dias, 11,00 Gramofoonmuziek, 12.00 Sluiting. Huizen (1875 M.) N.C.R.V.: 8.159.30 Tijdsein en Morgenconcert, 10.30 31.00 Korte Ziekendienst, 11.0011.30 Gramofoonplaten, 11.3012.30 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz, 12.00—12.15 Politieberichten. 12.30—2.00 Middagconcert, 2.002.45 Concert, 2.453.15 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. M. Wentlnk, 3.154.15 Vervolg Concert, 4.15 5.00 Gramofoonplaten, 5.006.00 Kinderuurtje, 6.007.15 Gramofoonplaten, 7.15—7.45 Spreker: P: A: v. Ange- len. Onderwerp „Geldzorgen en Woekeraars" (III); 7.45 —8.00 Politieberichten; 8.00—11.00 Uitzendavond10.00 Persberichten Vaz Dias. Misdadigers van het minste allooi. Na maanden van ingespannen arbeid en ge zoek eindelijk te pakken. Naar de „Nieuwsbron" meldt, hebben de chef der Haagsche zedenpolitie en diens medewerkers dezer dagen, na maanden van ingespannen arbeid en geduld, de hand weten te leggen op een bende misdadigers van het' minste allooi. De tactiek, welke de schurken voor hun afschuwelijk bedrijf volgden komt neer op het volgende Wanneer een heer zich alleen ln de Schevenlngsche Boschjes, ln de duinen of in een of andere gelegenheid in de binnenstad bevond, werd een handlanger op hem afgestuurd, die een gesprek aanknoopte en den heer trachtte over te halen tot minder eerbare handelingen. Hoewel dit, voor zoover althans tot dusver bekend is, in geen enkel geval gelukte, kwamen op een teeken van den handlanger twee van diens kornuiten te voor schijn, die voorgaven „van de zedenpolitie te zijn" en den heer verzochten mede te gaan naar het politie bureau, waar wegens niet nader te noemen handelin gen proces-verbaal tegen hem zou worden opgemaakt. Eerst noteerde echter één van de bende naam, voor namen, adres enz. van het slachtoffer en van den handlanger. .Deze laatste kon dan weggaan. „Hij zou later wel een oproep ontvangen om tegen den heer te getuigen." Op weg naar het politiebureau werd dan aan het slachtoffer het voorstel gedaan de zaak te sussen tegen betaling van bedragen die, al naar zijn welgesteldheid, varieerden van f 100 af tot f 1500. In tal van gevallen is het den misdadigers gelukt, zich aldus van belangrijke bedragen meester te maken. Ontmoetten de leden der bende hun slachtoffer in de duinen, dan gingen zij nog verder en beroofden zij hem van al het geld en kostbaarheden, welke hij bij zich had. Eenige dagen later presten zij dan hun slachtoffer deze kostbaarheden tegen hooge bedragen terug te koopen. Uit vrees voor verdere chantage en voor mogelijke verwikkelingen, gingen vele slachtoffers hierop ln zon der de politie met het gebeurde in kennis te stellen. Enkele anderen deden echter wel aangifte bij de po litie en zoodoende stond reeds maanden geleden vast, wie de personen waren, die zich aan de bovenomschre ven feiten schuldig maakten. Verschillende malen zijn deze personen daarop in po- litiebewaring gesteld, doch steeds moesten zij bij ge brek aan bewijs (daar er immers maar één getuige was) weer op vrije voeten worden gesteld. De chef der zedenpolitie bleef diligent en liet telken male van ieder geval nauwkeurig proces-verbaal opma ken, verzamelde vervolgens al deze verhalen tot één groot dossier en wachtte voorts den tijd af tot het hem gelukken zou voldoende materiaal tot ingrijpen bijeen te brengen Dit oogenblik kwam eindelijk deze week. Een dezer dagen ging een heer aan het strand hij het Wassenaarsche Slag baden. Eenige leden der ben de, die in de nabijheid loerden, stuurden onmiddellijk een handlanger eveneens zee in. Na het bad maakte deze handlanger met den heer een praatje en samen gingen zij aan het strand in zwempak een sigaret liggen rooken. Plots kwamen daarop van achter een duin eenige leden der bende te voorschijn, die zich uitgaven voor rechercheurs der zedenpolitie en den heer beschuldig den van niet nader te noemen handelingen. Terwijl één der misdadigers den naam en het adres van het slachtoffer noteerde, zocht een ander zijn kleeren na en roofde daaruit zijn geld, gouden horloge met dito ketting, enz. Het slachtoffer was ditmaal echter voor geen klein tje vervaard en trad zoo doortastend op, dat de roovers het hazenpad kozen. De heer deed onmiddellijk aangif te bij de politie, die voor de zooveelste maal overging tot arrestatie van eenige leden der bende. Deze arrestatie had echter met zulk een voortvarend heid plaats, dat de verdachten geen gelegenheid meer hadden de overtuigingsstukken te doen verdwijnen. De geroofde kostbaarheden konden n.1. bij hen in beslag worden genomen, zoodat ditmaal het wettig en over tuigende bewijs geleverd kon worden. Drie leden van de bende zijn reeds naar het Huis van Bewaring overgebracht, een paar anderen zitten nog ln polltiebewaring, terwijl nog eenige arrestaties te wachten zijn. Een woord van hulde en dank aan het adres van hoofdinspecteur Hol en zijn mannen voor hun kranig werk is hier zeker op zijn plaats. Een Nederlander in den trein bestolen voor 300.000 francs aan juweeien. Blijkens een bericht in de Belgische bladen is de heer Th. de Bruijn uit Amsterdam, toen hij met den Parij- sohen trein aan de Gare de Midi te Brussei arriveerde, beroofd van een hoeveelheid juweeien ter waarde van 300.000 francs. De heer de B. kwam uit Parijs en hoog zich op het station te Brussel uit het portierraam, terwijl hij op de bank van zijn coupé het koffertje, waarin de juweeien zalen, even onbeheerd liet. Toen hij eenige oogenblikken later zijn plaats weer innam, bemerkte hij tot zijn groo te ontsteltenis dat zijn koffer verdwenen was. Onmiddellijk deed hij aangifte van den diefstal bij den commissaris van politie op het Brusselsche station. Deze waarschuwde terstond de politie van het parket. De dief moet behooren tot een internationale bende treindieven. Op een onbewaakten overweg bij Zwolle. Met afgereden been naar het ziekenhuis ge bracht. Gisteravond omstreeks half zeven werd de 29-jarige onderwijzer, de Groot uit Zwolle, toen hij per motor den onbewaakten overweg bij post 67 passeerde, door den sneltrein Deventer, die hij niet had hooren naderen ge- gegrepen. Een geneesheer, die toevallig ter plaatse was, verleende eerste hulp en liet den ongelukkigen in be- denkelijken toestand naar het Sophia ziekenhuis over brengen. Hem was een been afgereden. Doodelijk ongeval bij Eindhoven. Man door een goederentram gegrepen. Terwijl te circa 5 uur Zaterdagmiddag de Meyertjsche stoomtram den Kleinen Berg opreed, bemerkten voor bijgangers tot hun ontzetting dat ter hoogte van de drogisterij Goppel een arbeider, blijkbaar in gedachte verzonken, van het trottoir liep en den weg wilde oversteken en zoodoende tusschen den tweeden en derde wagen van de voorbijrijdende tram bekneld werd. De man werd aanstonds neergeworpen en circa 40 M. mee gesleurd. De verbijsterde toesohouwers wisten den ma chinist te beduiden wat er achter hem was voorge vallen, zoodat ten spoedigste getracht werd de tram tot stilstand te brengen, hetgeen wegens de lengte en de vaart niet onmiddellijk gelukte. Toen men eindelijk de ongelukkige bereikt had, bleek zijn rechterbeen eenige meters verder tusschen de wagens te liggen, daar het boven de knie geheel was afgereden. Aan den linker voet vertoonde het slachtoffer ernstige wonden. Een voeten, verzacht en geneest men mé Dooi 3(W>0, Tube 80 cL Bij Apotb. eo Drogisten der handen was gescheurd en aan het hoofd was de man bloedend verwond. Hij had het bewustzijn nog niet geheel verloren. De politie was onmiddellijk ter plaatse aisimede dr. Slager, die de eerste hulp verleende. De on gelukkige l'eed ontzettende pijnen. Uit een loonzakje en eenige papieren kon men opmaken, dat zijn naam was G. J. Lankhaar, afkomstig uit Meeuwen, oud 37 jaar van beroep arbeider en verblijfhoudende in een logement aan de Langstraat onder voormalig Gestel. Hij is per politiebrancard naar het R. K. Ziekenhuis vervoerd, waar hij is overleden. Hoe men in Alphen aan den Rün over de damesbevolking waakt. Het is nog niet zoo heel lang gelden, dat Alphen's naam tot ver over de gemeentegrenzen werd uitge dragen in verband met de houding van het bestuur der Alphenscbe Zwem in richting, dat in zijn vooroordeel tegenover alles, dat met gemengde baden verband houdt, zelfs de aanwezigheid van een 2%-jarig jong- mensch ln het damesbad iri strijd met de goede zeden achtte. Daarmede werd voor eens en voor altijd de mannelijke, nog niet schoolgaande jeugd de gelegen heid ontnomen met het natte element kennis te maken. Althans: zoo dacht men. Want welke vader heeft overdag gelegenheid zijn zoon mee te nemen naar de zweminrichting? De kinderen beneden de 6 jaar zijn immers geheel op de moeder aangewezen en geen moe der zou het na die eerste overtreding van de strenge wetten der inrichting meer wagen de reine bevolking van het damesbad bloot te stellen aan de onbescheiden blikken van haar 4-, 5- of 6-jarigen zoon! Edoch, liefde ook die van de moeder voor het kind en van het kind voor het water zoekt list en zoo kon het gebeuren, dat Zaterdagmiddag de nimfen in het damesbad der Alphensche Zweminrichting werden op geschrikt door den kreet: „Een man...!" Aanvankelijk dachten eenige, hier onbekende dames, dat daarmee de badmeester bedoeld werd, die den relnen is immers alles rein als eenig mannelijk inge zetene van Alphen is uitverkoren den beginnelingen van het schoone geslacht aan den hengel in de pierebak zooals het ondiepe bassin zeer oneerbiedig genoemd wordt de eerste beginselen van de zwemkunst bij te brengen, maar al spoedig bleek, dat de noodkreet betrek king had op een blozenden krullebol van vijf lentes die in een druipend badjakje uit het water werd gevisoht. Onmiddellijk werd een diepgaand onderzoek naar deze ernstige overtreding ingesteld. Aan de controle had men geen lid van het mannelijk geslacht zien passeeren, maar spoedig kwam de aap uit den mouw. Het 5-jarlg jongmensch, dat zichzelf Annie noemde en ook door vriendinnetjes bij dien naam geroepen werd, bleek in werkelijkheid Johnny te heeten en was, gekleed ln een snoezig jurkje en met een allerliefste strik in zijn welig krulhaar, door een familielid als contrabande in dit hei ligdom binnengesmokkeld. Johnny had zijn moeder, door herhaalde vragen waarom al zijn vrouwelijke kennisjes in deze tropische dagen wèl en hij niet naar de zweminrichting mocht, op dit lumineuze idéé gebracht. Helaas zal het slechts tot gevolg hebben, da.t de controle nog zal worden verscherpt en de badmeester de eenige mannelijke uitverkorene in dezen „heiligen Halle" blijft. (N. R. Ct.) Twee zwaargewonden. De duo-rijdster een been geamputeerd. Op den Amersfoorschen Straatweg tusschen Naarden en Laren ter hoogte van hotel Jan Tabak is Zaterdag middag een ernstig ongeluk gebeurd. De motorrijder W. T. uit Moerdijk, die een meisje op de duo-zitting mee voerde, reed met groote snelheid uit de richting Laren terwijl een kleine auto een two-seSter bestuurd door J. V. uit Naarden, het Bosch van Bredius uitkwam. Belde kwamen in botsing, waarbij de duo-passagiere van den moter werd geslagen. Deze, de 22-jarige C. J. V. werd zeer ernstig aan de beenen ver-wond. Ook de motorrijder werd ernstig gekwetst. Beiden werden naar de Majella- stichtlng te Bussem overgebracht, waar het linkerbeen van het meisje moest worden geamputeerd. VAN EEN GASHOUDER GEVALLEN. Zaterdagmorgen waren twee schilders, de 26-jarige K. F. en de 29-jarige V. B., beiden uit Haarlem, bezig met het verven van den nieuwen gashouder op het terrein der gemeentelichtbedrijven aldaar. Zij bevonden zich op een stellingbak, die de schilders zelf door katrollen op en neer kunnen laten, en waren op een hoogte van 18 M. Bij het neerlaten van den bak zijn de schilders verplicht de veillgheidsgordels te gebruiken, doch op een gegeven oogenblik hebben zij dit blijkbaar ver zuimd. Plots verloor K. F. het evenwicht en viel naar omlaag; zijn val werd gebroken doordat hij zich aan den katrollooper vast kon grijpen, doch op een hoogte van 10 M. moest hij dezen loslaten en vandaar is hij omlaag gestort. Hij kwam met zijn zijde terecht op een ijzeren leuning en werd met inwendige kneuzingen per auto naar het ziekenhuis gebracht, v. B. kon zich met groote moeite staande houden. Zaterdagavond vond de opening plaats van den win kel in electrische en sanitaire artikelen van den heer G. Zwaan alhier. Het door hem betrokken perceel is verbouwd, waardoor het mogelijk is geworden de ver schillende toestellen op electrisch gebied, waschbakken e.d. op aardige wijze te kunnen etaleeren. Van de ge legenheid om een en ander in oogenschouw te nemen, werd een druk gebruik gemaakt. Wij hopen met den heer Zwaan en de zijnen, dat de uitbreiding der zaak er toe zal bijdragen, dat zij in omvang zal toenemen. Door de rijvereeniging „Bucephalus" alhier werd deelgenomen aan het Zondag j.1. te Anna Paulowna gehouden concours voor landelijke rijvereeniglngen.waar bij zij eenige fraaie successen wist te behalen. In het nummer dressuurproef voor achttallen werd den lsten prijs behaald, waardoor de wisselbeker voor een jaar in het bezit der vereeniging komt. Bij het springconcours behaalde de heer J. Schenk Az. den 2en prijs. Voor type rijpaard de heer C. Aarsen een lsten en de heer Jb. ReijTie een 3den prijs, terwijl Gu Melchior, in het nummer beste amazone den 4den prijs behaalde. Inderdaad een fraai resultaat, waarmee wij de vereeniging en in het bijzonder den instructeur, den heer Keezer, van harte complimenteeren. KOLHORN. Aangezien de nieuwe bad- en zweminrichting nog niet geheel voltooid is, daar de noodzakelijkheid is geble ken, dat de bodem wordt bedekt met rivierzand, is de opening daarvan nog enkele dagen uitgesteld. KOLHORN. Zaterdagavond tegen tien uur werden wij opgeschrikt door het roepen van brand. Er was ook brand in een brikettenhoop, in een van de brandstoffenbergplaatsen van den heer Kaper. Het werd direct opgemerkt door het personeel, dat op dezen mooien zomeravond aan den turfdijk zat. Onmiddellijk werd uit de brandende hoop, waar het vuur boven in was, geschept en de rest werd gebluscht met een slang op de waterleiding. Had dit te middernacht gebeurd, dan zou het een groote schade veroorzaakt hebben, daar de bergplaatsen zoo goed als gevuld zijn met brandstoffen voor den komenden winter. VALKKOOG. Woensdag j.I. vierden de schoolkinderen alhier hun schoolfeest, hetgeen, evenals vorige jaren, bestond uit een rijtoer naar Bergen en verder per tram naar Ber- gen aan Zee. Door het prachtige weer werd volop genoten, zoowel in speeltuin en zandgat, als aan of liever in zee. Vooral dit laatste verveelt den kinderen nimmer, 's Avonds om kwart voor acht kwam men weer behouden en wel thuis. Ieder was hoogst voldaan over dezen schitterenden dag en 's avonds zal menig kind rustiger in slaap zijn gevallen dan den vorigen dag. Hun hartjes waren bevredigd, zij hadden hun feestje gehad. Een woord van dank aan allen, die hebben medegewerkt om het feest te doen slagen! DIRKSHORN. Het jaarlijksche schoolfeest van de leerlingen der openbare school alhier is op 20 Juni weder op aange name wijze gevierd. In de mooie groote bussen van Kok en Tuinman werd van hier gereden naar Alkmaar, alwaar een kijkje werd genomen in de stad en bij den Hertenkamp. Vandaar werd getoerd naar Bergen naar den speeltuin van „Duinvermaak", waar de jeugd zich, als altijd, kostelijk vermaakte. Na een wandeling door het schoone bosch, welks voortbestaan thans gelukkig is verzekerd, begaf men zich naar het laatste station van den tocht, naar Schoorl Ook hier vloog de tijd om met spelen in het zand en wandelen in de fraaie omgeving, te meer daar het wel wat te warme weder juist had plaats gemaakt voor iets frisscher, zoodat met opgewektheid kon worden genoten. Omstreeks 8 uur werd in goede orde de thuis reis aanvaard. Tegelijk met de Dirkshornsóhe jeugd vertoefde te Schoorl een Amsterdamsche schoolklasse, die bij een wandeling door de bosschen twee meisjes kwijt raakte. Deze kinderen werden door de familie Groenhart, welke van Dirkshorn kwam, in zeer overspannen toestand in een boschweg gevonden en in den auto meegevoerd naar Schoorl. Hier werden informaties ingewonnen en na geruimen tijd rondrijden konden de verdwaalde scha pen weder aan hun geleider worden overgedragen. Nauwkeurig toezicht en herhaald appèl is bij verblijf in duin en bosch zeer geraden. Op het „Groot Nationaal Concours" te Velsen heeft de Muziekiveneeniging „Onder Ons" alhier de volgende prijzen behaald: In de eere-afd. Fanfare 1ste prijs met 137 punten maximum 140 p.. Verguld Zilv. Lauwer krans. In den Eerewedstrijd 1ste prijs met 315 punten, een Berlijnsch zilveren Piston. Bovendien een zilveren Beker, aangeboden door de Directie der N.V. Vereenig- de Koninklijke Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen voor het hoogst aantal punten in de sectie Fanfc fare. De Gouden Medaille voor het hoogst aanbal pun ten met het verplichte nummer. Een zilveren Lier voor het hoogst aantal punten met het verpliclhe nummer. Tot besluit tevens het hoogst aantal punten over het geheel e Concours, Wel te begrijpen, dat het corps niettegenstaande de afkoeling, waarvoor de natuur had gezorgd, in hoogst opgewekte stemming thuis kwam. De volhardende stu die van directeur en leden was met goeden uitslag bekroond. NOORDSCHARWOUDE. Ondergrondsch electrisch net te Langendijk. Naar wij vernemen, heeft Donderdagmiddag een ge combineerde vergadering plaats van de Raden der vier Langendijiker Gemeenten en St.-Pancras, ter bespreking van het ondergrondsch maken van het electisoh net al daar. De vergadering heeft plaats in het Raadhuis te Noordscharwoude. Aanbestediing. Het bomven van een nieuw betaalkantoor met. ver gaderzaal en woning, voor rekening van den Noor- dermarktbond, is gegund aan den heer J. Lugtig te Heerhugotvaard, voor de som van f 17455.—. Het schilderwerk is gegund aan den heer I. Zijp alhier voor f 1666. Door onze harmonie „Excelsior", directeur de heer P. Pranger, is op het gehouden muziekconcours te Velsen, behalve een lsten prijs in den middagwed strijd, tevens nog een lsten eereprijs behaald. Een kranige prestatie! Door de gymnastiekvereeniging „Hercules", hee- renafdeeling, is op den Zondag in Den Helder gehou den tumdag van den Turnkring Hollands Noorder kwartier een lsten prijs behaald in den Pyramide- wedstrijd. ZUIDSCHARWOUDE. Het 4-jarig zoontje van den heer P. Gutter alhier had Zondag het ongeluk van de trap te vallen, waarbij het kind een been brak. Het werd naar het ziekenhuis te Alkmaar gebracht voor geneeskundige behandeling. Bij de gehouden kolfwedstrijden te Binnen-Wijzend behaalden de heeren P. Molenaar en P. van der Welle, beiden alhier, resp. een eersten prijs in de eerste en twee de klasse. Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid", gaf Zondagmid dag een concert in den Muziektuin. Het mooie weer had heel wat publiek gelokt en ook de reputatie, welke van dit muziekgezelschap uitgaat, zal ongetwijfeld hebben meegewerkt aan dit ruime bezoek. De goede naam, die dit gezelschap, dat reeds eerste prijzen in de eereafdee- 11 ng verwierf, werd ten volle hoog gehouden. Het ten gehoore gebrachte stond op hoog peil en sierde leden en directeur. Van de 7 bestuursleden der afd. Zuidscfaarsvoude Broek op Langendijk hebben er 6 bedankt Alleen do heer D. Zeeman blijft als bestuurslid aan. LANGENDIJK. We vernemen dat bij de Commissie voor de Gemeen schappelijke Gas- en Electriciteitsbedrijven voor Lan gendijk en St. Pancras belangrijke plannen in een ver gevorderd stadium van voorbereiding zijn ter zake van de algeheele kabileering van de electrische laagspan ningsnetten van genoemd bedrijf. Herhaaldelijk is de laatste twee jaar gewezen op de overbelasting van het bestaande net en als gevolg daarvan de slechte v'ich- ting. De gascommissie ,die voor deze klachten r doof was, heeft een rapport laten uitbrengen inza' d,j ka- blleering van de laagspannings-dlstributlekabel in de bij de gemeenschappelijke Llchtbedrijven bet: 'eken ge meenten, n.1. Oudkarspel, Noordscharwoude, Zuiidschat* woude, Broek op Langendijk en St Pancras, welk rap port, naar we vernamen, eerlang zal worden behandeld in een gemeenschappelijke vergadering der 5 raden van genoemde gemeenten. Het rapport bepleit het aanleggen van één groote hoofdvoeding, uit te voeren in een 50 qmm. doorsnede gearmeerde laagspanningskabel, en bovendien, daar een dergelijke voeding in de verre toe komst wellicht nog ontoereikend zal zajn voor de steeds

Schager Courant | 1930 | | pagina 6