SchagerCourant Raad Oude Niedorp. HAAR SPROOKJESPRINS Tweede Blad. Woensdag 25 Juni 1930. 73ste Jaargang. No. 8684 Vergadering van den Raad op Maandag 23 Juni 1930, des avonds 8 uur. Aanwezig zijn de leden: J. Bakker Jz., C. de Boer, D. Krillcr, G. Liefhebber, J. Ligthart, J. Wit en J. van Zooncn. Voorzitter: B. J. F. Meijer, burgemeester. De Voorzitter heet. de leden welkom en zegt dat ideze vergadering op de secretarie wordt gehouden, doordat de raadzaal geschilderd wordt. De heeren zitten daardoor wel wat bekrompen, maar spr. kent den Raad voldoende om te weten dat daardoor niet (bekrompen gehandeld zal worden. Spr. stelt aan de orde de vaststelling der notulen yan de vergadering van 7 Mei 1.1. De heer Krillcr merkt op dat z.i. onjuist is de mede- deeliing van den Voorzitter, dat de borgen het tekort- bomende op den thans geldenden huurprijs van den voormaligen kapperswinkel zullen bijbetalen. De (huurprijs is op f 4.50 bepaald geworden ter tegemoet koming van den minderen tuingrond. De Voorzitter zegt dat de heer Kriller gelijk heeft en de notulen worden na deze wijziging vastgesteld. Aan de orde is: Ingekomen stukken. 1. Ir/gekomen stukken. a. Jaarverslag van de afdeeling Noord-Holland 'der vereeniging van Ned. Gemeenten. b. Kantschrijven van Gedeputeerde State, d.d. 7 'Mei 1930, No. 137, ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit van 10 April 1930 tot wijziging van den gewonen dienst der begrooting 1929. c. Uittreksel uit het register var: besluiten van Gedeputeerde Staten d.d. 7 Mei 1930, No. 30, waaruit blijkt dat de beslissing ten aanzien van het ter goedkeuring ingezonden raadsbesluit van 10 April 1930 tot aankoop van een perceel grond met daarop staande onbewoonbaar verklaarde wonir.g te Zijde wind is verdaagd. d. Alsvoren tot aankoop van een perceel grond met daarop staand houten schuurtje te Oude Nie dorp ten behoeve van den bouw eener woning. e. Kantschrijven var; Gedeputeerde Staten van 4 Juni jl., No. 67, ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit van 7 Mei 1930, tot onderhandsche aan besteding wan het aanbrengen eener teerporfierver- harding of ecne gedeelte van den Oude Niedorper- w eg. Burgemeester en Wethouders adviseeren vorenge noemde stukken voor notiicatie aan te nemen. Aldus—wordt-besloten. f. Ongedagteekend schrijven van A. Winder te 't Veld, daarbij verzoekende hem ontheffing te verlee- nen.van ecne gedeelte van zijn aanslag ir: de hon denbelasting 1930. B. en W. adviseeren voor Vt jaar ontheffing te verlecncn, t.w. van 1 Juli 1930 tot 1 Januari 1931. Conform dit advies wordt besloten. g. Brief van Gedeputeerde Stalen, d.d. 30 April 1930, ten geleide van een expeditie van hur; besluit houdende vaststelling van het bedrag der gemid delde opbrengst der gemeentelijke inkomstenbelas ting verantwoord in de gemeente-rekeningen 1926, 1927 en 1928 op f40933.86, zulks ter voldoening aan het bepaalde in art. 23 van het K. B. van 4 Novem ber 1929 S. 476, ter uitvoering der nieuwe wet Fi- nancieele verhouding Rijk en Gemeenten. h. Alsvoren van het bedrag der gemiddelde op brengst der gemeentelijke opcenten op de vermo gensbelasting, verantwoord in de gemeenterekenin gen 1926, 1927 en 1928 op nihil. i. Alsvoren van het bedrag der volgens de ge meenterekeningen 1926, 1927 en 1928 ter; laste der gemeente blijvende gewone uitgaven voor politie, lager onderwijs (voor zoover wettelijk verplichte uitgaven volgens de L.O.-wet 1920) en armenzorg (inbegrepen kosten van werkloosheidsvoorzieningen) op f33832.83, zulks ter voldoening aan het bepaalde FEUILLETON door C. N. W I LL I A M S O N. Een der meest interessante romans nlt de bekende Society-Reeks; Uitgave Van Holkema en Warendorf, Amster dam. 30. „Van mij zult u niets kwaads hooren!" zei Nazlo hartelijk. Veilig onder den naam van Cozzens, fer was in Monte Carlo een Cozzens, met wien hij gelachen had over de „Divine-Comedy" in de bar van de Sport Club, trachtte de Schoenenkoning nog wat verdere inlichtin gen van juffrouw Harkness te krijgen. Hij deed het zoo vriendelijk, zoo onbemerkt, dat de oude vrouw nauwelijks wist wat zij losliet. Als hij niet bang geweest was, Sheridan te ontmoeten, die wel eens genoeg zou kunnen krijgen van zijn dobbelspel, zou hij haar ook voor den terugweg zijn gastvrijheid hebben aangeboden; maar hij durfde niet en zij scheidden na elkander wederzijds alles goeds te hebben toegewenscht bij de villa van juffrouw Caroline Sheridan. Terwijl zijn auto hem snel naar Monte Carlo terug bracht. voelde Nazlo zich als een verjongd man, want zelfs de meest verstarde cynicus zou niet hebben kun nen twijfelen aan de woorden der oude vrouw. Kleine bïzonderheden over de reis door haar losgelaten, waren voor hem als zooveel stukjes van een legprent, welke samen een verbazingwekkend schilderij vormden. Hij voegde de stukjes van praatjes, die hij gehoord had over Betty en Sheridan samen met andere stukjes over Betty en den Itallaanschen prins Paul dl Salvano. En bij deze voegde hij het nieuws, dat hij door zijn zaak waarnemer te New York had vernomen, dat naar men zei, Jullet Divine een Spanjaard had getrouwd. Dan kwamen de feiten over Terry. die in zijn eigen bezit waren: haar gelijkenis met Juliet haar schrik, toen zij hem op het terras zag, en met behulp van nog enkele aanwijzingen, die er goed in pasten, had Nazlo voor zijn geest een beeld samengesteld, dat was opgebouwd langs lijnen van realiteit. in art. 21 van het K B. van 4 November 1929, Stbl. 476, ter uitvoering der nieuwe wet op de Financieels verhouding Rijk en Gemeenten. B. en W. adviseeren geen beroep in te stellen. Goedgevonden, j. Kantschrijven van Gedeputeerde Staten, d.d. 18 Juni j.1., No. 123, ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit van 10 April j.1., tot aankoop van een perceel grond met daarop staand houten schuurtje. (Zie onder a.) k. Als voren, No. 122, tot aankoop van een per ceel grond met daarop staande onbewoonbaar ver klaarde woning te Zijdewind. (Zie onder a.) 1. Jaarverslag over 1929 van de Ver. van Neder- landsche Gemeenten. m. Balans, winst en verliesrekening 1929 en Bc- grooting 1930 dier Vereeniging. Het onder j, k en m vermelde, wordt voor kennis geving aangenomen, het onder 1 genoemde jaarver slag zal voor de raadsleden gedurende de maand Juli ter inzage liggen. Mededeelingen. De Voorzitter deelt den Raad het volgende mede: 1. Dat B. en W. in hunne vergadering van 17 April j.1. ingevolge, het bepaalde in art. 77 der Ge meentewet, den wethouder J. Bakker hebben aan gewezen om den burgemeester bij ongesteldheid, af wezigheid of ontstentenis te vervangen. 2. Dat met de Directie der N.V. „Dc Genuschlooze Wog" is overeengekomen dat aan haar door de ge meente zal worden vergoed een bedrag van f 100.—, nu na het inkomen harer prijsopgave voor het af brengen eener teerporfierverharding op den weg Oude Niedorp naar Verlaat, werd besloten het mot klinkers bestrate weggedeelte nabij Verlaat r.iet door een teerporfierverharding te vervangen, betgeen zoo als ter vorige raadsvergadering door mij werd op gemerkt, schade medebrengt voor de N.V. „De Ge- rui schlooze Weg". 3. In verband met de opmerking van den heer Van Zoonen ter raadsvergadering van 3 Februari j.1., deel ik voorts mede, dat de meter en schakelaar van de straatverlichting aan de Mallegatsbrug door het Prov. Electriciteitsbedrijf gratis zijn verplaatst van de woning van Bart naar de woning van J. Koeman, die zich bereid heeft verklaard de schakeling tc verrich ten en te rapporteeren over het defect van lampjes. Venvacht mag dus worden dat de lantaarn voortaan geregeld zal branden. De heer Van Zoonen dacht aanvankelijk, dat het totaal bedrag voor de teerporfierbeharding moest worden betaald en meende daarom dat een vergoe ding van f 100.niet noodig was, omdat een min dere hoeveelheid beharding het gevolg van het door den Raad genomen besluit was. De Voorzitter deelt echter mede, dat het totaal-be drag wordt verminderd naar het aantal M2. waar mede de te verharden oppervlakte wordt verminderd en daarom het geven van een schadevergoeding bil lijk is. Voorts: 4. Dat van het bestuur van den W.O.L.-polder mededeeling is ontvangen dat besloten is om de sluis- plannen voorloopig uit te stellen totdat meer zeker heid bestaat omtrent de kanalenplan der provincie. Aangezien een te graver: kanaalgedeelte in deze ge meente is geprojecteerd, vanaf de z.g. rolpaal in dde richting Leijermolen, is het mogelijk dat het sluis- plan dienovereenkomstig wijziging behoeft. Door dit besluit van den W.O.L.-polder behoeft het destijds toegekende subsidie der gemeente voor het sluisplan niet worden uitgekeerd. 5. Van den Directeur der Vleeschverwerkingsin- richting te Schagen is bericht ingekomen, dat ook de raadsleden het bedrijf in werking kunnen bezich tigen. Hiermede is dus voldaan aan het verzoek van den heer Kriller ter raadsvergadering van 10 April j.1. In verband met den hooibouw, stel ik voor de ex cursie te doen plaats hebben in September a.s. Ten slotte breng ik het volgende onder Uwe aan dacht: Ir; 1929 werd door 227 personen gebruik gemaakt van de in de O. L. school aanwezige douchebaden. De inkomsten bedroegen 227 X 15 ets. f34.05. Abonnementen werden niet afgegeven. De uitgaven bedroegen voor toezicht f20.50; voor gas- en water verbruik pl.m. f29.—. Het totaal der uitgaven is al- zoo 49.50. De vraag rijst of in verband met het be trekkelijk geringe gebruik dat door de ingezetenen var; de stortbaden wordt gemaakt, het aanbeveling verdient dit jaar wederom de schoolbaden voor het publick open te stellen. Toch geloof ik, dat op den ingeslagen weg moet worden voortgegaan, omdat toch geleidelijk de idéé ingang zal vinden dat rein heid van het lichaam zeker niet achtergesteld mag worden bij de zindelijkheid en reinheid van en ir; huis. Het verdient echter wel aanbeveling te over wegen op welke wijze de uitgaven in meer evenre digheid zijn te brengen met de inkomsten. Op het eer ste gezicht komt het me gewenscht voor andere re gelen te stellen t. a. z. van het toezicht. Overwogen kar; worden het toezicht uitsluitend op te dragen aan de schoolschoonmaakst.er, die des Zaterdags middags in de school aanwezig is. De douches zouden dan eiken Zaterdagmiddag van Hij bezat geen fantasie genoeg om er zich te kunnen indenken, dat een man, die in niets op hem leek, zijn goeden naam wegwierp, om die van zijn vrouw te redden, zonder er verder eenig voordeel bij te beha len. Toen Nazlo uit zijn auto stapte voor het Hotel de Paris, had hij de gansche waarheid ontdekt in zoo verre zij de verhouding betrof tussehen Miles Sheridan en Terry Desmond, op twee belangrijke details na. Het kwam niet bij hem op. dat Miles onbekend zou kun nen zyn met de identiteit van het meisje, en hij kon volstrekt niet begrijpen, hoe Teresa Desmond ertoe was gekomen om als „lokvogel"te dienen In plaats van de bekende jonge vrouw, de Miljoen Dollar Pop. Zijn nieuwsgierigheid was bijna ondraaglijk, maar hij be sloot, dat hij vroeg of laat het geheim zou doorgron den. Intusschen verheugde hij zich als een jongen, nu hij overtuigd was, dat het schoolkind nog steeds een schoolkind was; en de gedachte, dat Sheridan wel eens van plan zou kunnen zijn om haar te trouwen, als zijn echtscheiding was uitgesproken, kristalliseerde den vagen wensch het meisje ten koste van alles te bezit ten, tot een vast plan. Dien avond zag hij het paar van het jacht weer samen dlneeren in het hotel de Paris; de zoogenaamde Jullet Divine heel mooi, heel jong, door ieder aangestaard. Nazlo begon Terry meer te begeeren. dan hij ooit ge dacht had te kunnen doen en hij peinsde erover of hij zijn eigen belangen zou kunnen bevorderen door een beroep op de politie. Als hij, voor zoover het hemzelf betrof, kon zweren, dat het meisje aan boord van de Silverwood niet Juliet Divine was, zou hij haar mis schien van Sheridan kunnen losrukken. Maar hij kon zijn beweringen niet zoo dadelijk bewijzen en zelfs als hij dat wel kon, dan was het hier nog geen Amerika: het was mogelijk, dat de politie hem uit zou lachen. Eindelijk meende hij. dat het eenige ding. dat hem mis schien zou kunnen helpen, was een voorzlchttgen be- dachtzamen brief te schrijven aan mevrouw Miles Sheridan. Nazlo had Betty eens ontmoet, juist na den oorlog, voordat haar echtgenoot nog uit Frankrijk terug was. Het was in Californië geweest, waar hij vertoefde voor zaken. Zij was met een oudere vriendin naar Los Ange los gegaan om uit te rusten van haar „Roode Kruis werk en eens te zien. hoe het toeging in de Filmstad. Hij herinnerde zich, dat men had gezegd, dat mevrouw Sheridan daar was heengegaan, omdat de Prins di Sil- vano In Hollywood was om een rol te spelen in een speciale film. waarvoor hem, al was zijn rol ook klein, een mooie prijs was geboden. Betty en de Schoenen koning waren aan elkaar voorgesteld in de woning 2—5 uur opengesteld kunnen worden. Ik geef den Raad in overweging om: le. Te besluiten dit jaar de stortbaden wederom voor het publiek open te stellen; 2e. B. en W. te machtigen t. a. z. van het toezicht en het gebruik der schoolbaden ook wat d6 koster, van het gebruik betreft, regelend op te treden. De heer Kriller heeft hiertegen geen bezwaar, als de gelegenheid maar langer dan tot 5 uur bestaat. Ook de heer Van Zooncn zou buitengewoon graag willen dat de baden na 6 uur gebruikt konden wor den. De menschen hebben over 't algemeen hier nog geen vrijen Zaterdagmiddag en dus is het voor de werklieden onmogelijk om voor dien tijd te bader;. Spr. erkent dat het een lastig vraagstuk is. maar zou toch graag zien dat B. en W. een oplossing von den. De Voorzitter zegt, dat B. en W. als het mogelijk is aan de bezwaren willen tegemoet komen, onder de restrictie evenwel dat de uitgaven niet door het toezicht vermeerderd zullen worden. 3. Voorstel tot vaststelling eener verordening houdendde verbod tot het telen van bepaalde aard appelsoorten. (Zie het ter raadsvergadering van 3 Februari 1930 behandeld advies van B. en W.). De Voorzitter deelt mee, dat B. en W. zich in ver binding hebben gesteld met de plaatselijke tuin- bouwvereeniging en blijkens mededeeling van den wethouder Bakker heeft bereids de afdeelinig 't Veld van den L.T.B. het mogelijke gedaan om onvatbare aardappelsoorter: in de plaats te stellen van de meer voor wratziekte vatbare soorten, Dit nu is voor B. en W. aanleiding geweest om thans den raad de ge noemde verordening ter vaststelling aan te bieden, liet verbod zal gelden de aardappelsoorten Kam pioen, Bravo, De Wet en Beentje en zal niet van toe passing zijn voor 1930, voor zoover het betreft deze aardappclsoorten, die reeds geplant zijn voor de in werkingtreding der verordening, mits opgaaf wordt gedaan van de oppervlakte enz., die met de verbo- der; aardappelsoorten is beplant. De heer De Boer vraagt, hoe de Voorzitter zich de controle denkt. De Voorzitter antwoordt, dat dit een moeilijke kwestie is, maar met de plaatselijke tuinbouwver- eeniging in overleg zal worden getreden en haar ge vraagd zal worden om medewerking; door mede te willen deelen als het verbod woidt overtreden. Spr. wijst er op, dat het ook een groot belang is voor de tuinbouwvereeniging en de politie zal ook toezicht houden. De heer Van Zoonen vraagt, of het niet beter was dat bijv. de Noorder Marktbond de* aanvoer van deze aardappelsoorten ter veiling verbood en spr. stelt de vraag of het verbod zich ook uitstrekt tot genoemde aardappelsoorten, als ze voor eigen ge bruik worden geteeld. De Voorzitter acht dat zeer gewenscht, want an- .ders is de controle heelemaal niet mogelijk. Fn spr. wijst op de besmetverklaring van den r.aastliggenden grond. De heer Bakker oordeelt, dat de N.M. Bond moei lijk den aanvoer dier aardappelsoorten kan verbie den. Bravo's worden hier niet anders dan voor eigen gebruik geteeld, die komen dus niet aan de N.M.B.- veilitig en bovendien ze worder. reeds sporadisch verbouwd, doordat men al bezig is ze te vervangen door de Bevelander.. Successievelijk gaat het den goeden kant uit. De heer Kriller vraagt, of het geen extra moeite voor niets is dat men voor dit jaar opgaaf moet verstrekken van de oppervlakte die met de verboden aardappelsoorten zijn beplant. De Voorzitter zegt, dat B. en W. zich gehouden hebben aan de door de gemeente Anna Paulowna vastgestelde verordening en een dergc-li'ke opgaaf maakt de controle in de toekomst gemakkelijker. Conform het voorstel van B .en W. wordt besloten. 4. Conceptbesluiten tot wijziging der begrooting 1929 en der begrooting 1930. Na metledeeling door den Voorziiter goedgekeurd. -5. Voorstel om Burgemeester en Wethouders le machtigen eene tijdelijke geklleening te sluiten van ten hoogste f 18.000.— pari, rentende ten hoogste De gelden zijn noodig voor uitgevoerde of nog uit te voeren werken. Conform het voorstel van B. en W. wordt door den raad besloten. 6. Voorstel tot onderhandsche verpachting van de sluis te Oude Niedorp-Verlaat. B. en W. stellet; in overleg met het gemeentebe stuur van Nieuwe Niedorp als mede-eigenares van bedoelde sluit voor, om de sluis ondershands te ver pachten aan den tegenwoordigen sluiswachter II. B. Helleman voor f650.'sjaars en de overeenkomst aan te gaan voor 1 jaar, gerekend te zijn ingegaan 1 Januari 1930. met stilzwijgende verlenging telkens voor een jaar indien 3 maanden tevoren geen opzeg ging is geschied door een der contracteerende par tijen. Wordt goedgevonden. 7. Voorstel tot onderhandsche verhuring der nieuw gebouwde arbeiderswoning te Oude Niedorp. De Voorzitter deelt mede, dat het dn bedoeling is om de woning te verhuren aan A. de Wit, voorloopig voor één jaar, hoewel het gewenscht is dat een huur- tijd van 3 jaren wordt bepaald. Naar dc exploitatie- .kosten zal dc huurprijs f3.80 per weck bedragen. van een rijk, vrü lichtzinnig man, voor de helft een Griek, die een wonderlijk fraai huis had laten bouwen (een kopie van het huls van Prinlua in Laurentum) even buiten Los Angelos. Nazlo had naast haar gezeten aan tafel, maar Salvano had haar aan tafel geleld en zij verdiept in den Italiaan had slechts nu en dan een paar woorden tot haar anderen buurman gesproken. Waarschijnlijk was zij hem vergeten, maar zij zou den naam Eustace Nazlo, den Schoenenkoning wel kennen. Hij kon haar het diner te Los Angelos in herinnering brengen. Laat dien avond schreef hij den brief, nadat hij verscheidene velletjes had verscheurd. Hij bracht hem zelf naar het postkantoor, zoodat hij 's morgens met de eerste post zou worden verzonden. Daarna zakte zijn opwinding, want hij werd nu ge dwongen om „te wachten en te zien", Het eenige, wat hij doen kon was op een afstand alles gade te slaan en daar om verplaatste hij zich van het Hotel de Paris tc Monte Carlo naar het Hotel Royal te Nlce. toen de Silverwood zijn ankers in de haven van Nice liet vallen. Het jacht was vijf dagen in Monaco gebleven. Het. bleef evenlang in Nice en een dag korter te Cannes, waarheen Nazlo volgde, zonder echter al te dicht in Ter- ry's buurt te komen. Hij had haar natuurlijk kunnen naderen, als hij gewenscht had om een onderhoud met haar te forceeren, maar hij wist dat hij de verliezende partij zou zijn, als hij actief optrad en hij voelde, dat het oogenblik zich vanzelf zou voordoen. Nadat hij twee weken aan de Fransche Rlvlera had vertoefd, meende Sheridan, dat er genoeg stof voor praatjes zou zijn. De Silverwood stoomde naar de Itali- aansche Riviera en juffrouw Juliet Divine werd ver toond, alsof zij weer mannequin was, te San Remo, te Genua en te Santa Margherita. Het volgende station was Napels en daar bleef het jacht een week lang Sn de haven liggen. In New-York had Sheridan het plan gevormd om slechts die plaatsen te bezieken, waar vrienden van zijn thuis en uit het buitenland zich zouden bevinden, want die slechts had hij noodig. Maar sindsdien waren de dingen veranderd. Hij verlangde ernaar om juffrouw Divine naar Pompei te" brengen, naar Amalfi en Ravello, omdat hij bij Instinct begreep, dat ze het meisje zouden verrukken. Hij wenschte, dat zij ze zou zien (zij had ge zegd, dat zij nog nooit in Italië was geweest) en dat zij ze zien zou met hem. En Terry vergat al wat zij geleden had door schaamte en vernedering, toen zij, slechts door zeer weinigen gezien, met haar Prins het Wonderland introk, dat al haar droomen te boven ging. ZIJ gingen nu anders' met elkaar om. Of^hoon zij nooit een persoon lijke of intieme opmerking maakten, behandelde Sheridan haar zooals een prins Asschepoester zou behandelen in De heer Van Zoonen zou er prijs op stellen als Je woning pertinent voor 3 jaren werd verhuurd. De Voorzitter zegt, dat liet ook de bedoeling is de woning voor meerdere jaren te verhuren, doch 1»i cjuaestie is, dat niet direct borgen waren te krij gen voor 3 jaren, wel voor 1 jaar. De heer Wit zegt dat er altijd 2 borgen zijn. De Voorzitter antwoordt dat B. en W. er rekening mee zullen houden dat er een soliedc borgstelling is. De heer Ligthart vraagt hoe liet moet als de borg stelling na 1 jaar niet wordt verlengd, moet de man er dan uit? De Voorzitter zegt. dat als de Baad besluit niet to verhuren zonder borgstelling, ja, dan zal de man er uit moeten. De heer Liefhebber deelt mede, dat zoolang dc ge gadigde aan de zuivelfabriek blijft, de huur gewaar borgd is. De lieer Ligthart zegt zich maar matig met de voor dracht te kunnen vereenigen. Kan bij niet voor 3 jaren aan de fabriek aanccsteld worden? De Voorzitter zegt, dat B. en W. die toezegging niet kunnen doen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, al leen de heer Ligthart stemde tegen. 8. Voorstel om Burgemeester en Wethouders een crediet te verlecncn var; ten hoogste f280.voor den bouw van twee betonnen opslagplaatsen voor onderhoudsmaterianl van wegen. De Voorzitter wijst op de weflschelijkhcid om het. onderboudsmateriaal voor den Rijderweg en voor den Oude Niedorperweg behoorlijk op te bergen. Zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming wordt dit voorstel door den Raad aangenomen. Meer licht. 9. Voorstel tot bijplaatsing van een tweetal straatlantaarns en verplaatsing van één straatlan taarn tusscher; Oude Niedorp en Verlaat. De Voorzitter licht toe dat door liet omleggen van wegbochten een lantaarn verplaatst dient te worden en 2 bij geplaatst. R. en W. vragen machtiging om de lantaarns óf door het P.E.N. óf door dc gemeente te doen plaatsen. September a.s. loopt, het contract, dat de gemeente met het P.E.N. heeft, af en B. en W. zijn met het P.E.N. in onderhandeling over cm nieuwe overeenkomst en om daarbij dan dc lan taarns tegen een zekeren prijs van het P.E.N. over te nemen en het onderhoud voor rekening der ge meente te nemen. De gemeente zou dan niet meer den prijs van f 12.voor een ondergrondsch licht punt en f9.voor een bovengrondsch lichtpunt heb ben te betalen. liet. komt B. en W. voor dat de ge meente beter zelf de lantaarns kunnen koopen en onderhouden en zij verwachten dat door een derge lijke nieuwe overeenkomst een niet onbeteekenend voordeel voor de gemeente zal worden verkregen. De heer Wit vraagt ook straatverlichting tc doen aanbrengen tussehen Verlaat en De Wiel. De Voorzitter zal dit in de vergadering van B. en W. ter sprake brengen en laten opnemen hoeveel lantaarns geplaatst dienen te worden en een kosten berekening aan den Raad overleggen. De heer De Boer acht bet gewenscht dat ook een lantaarn bij de kerk to 't Veld wordt geplaatst.. De Voorzitter deelt mede, dat hij daarover ree is zijn gedachte heeft laten gaan en dezer dagen een brief aan het gemeentebestuur van Nieuwe Nie dorp wil richten, verzoekende om een deel der kos ten door die gemeente te doen dragen. Mocht het gemeentebestuur van Nieuwe Niedorp daartoe be reid zijn, dan zou de Rand machtiging aan B. en W. kunnen verleenen om daar een straatlantaarn te doen plaatsen. De gevraagde machtiging wordt verleend en voorts wordt het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. Geen rechtsvordering. 10. Voorstel lof intrekking van het raadsbesluit van 10 April 1930 tót het instellen eener rechtsvor dering contra G. Butter Cz. Omdat do heer Butter in gebreke bleef de kosten veroorzaakt door aanvaring van de Leijerbrug te be talen, was besloten een rechtsvordering contra But ter in te stellen. De kosten zijn nu inmiddels door den heer Rutter betaald en zonder hoofdelijke stem ming wordt het voorstel van R. en W. tot intrek king van genoonwl raadsbesluit aangenomen. De stok achter de deur. 11. Voorstel om B. en W. machtiging te verlee nen tot aankoop of bouw van een sehuurtje voor de arbeiderswoning te Zijdewind, gehuurd door P. de Jong aldaar. De Voorzitter licht toe, dat de woning door Ver haar verlaten is en aan De Jong is verhuurd. Ver haar heeft evenwel het schuurtje overgebracht naar zijn andere woning en nu wil De Jong de woning niet eerder hebben of er moet een schuurtje, ten dien ste van paard en wagen bij de woning zijn. Wel is dit. een stok achter dc deur plaatsen, maar het is niet zoo'n bezwaar een schuurtje bij liet huis tc plaatsen: in ieder geval zal dan dc huurprijs ver hoogd worden. B. en W. weten nog niet of er een het begin der kennismaking: zoowat in het midden van een derden dans van het bal! In andere woorden er was een onvormelijke, tijdelijke kameraadschap tussehen hen en Terry was dikwijls stralend gelukkig gedurende eeni ge oogenblikken wanneer zij al de gedachten aan de toekomst van zich af kon zetten! Er was een maand verloopen, sinds de Silverwood Monte Carlo had verlaten en bijna twee maanden waren voorbij gegaan, sinds het jaoht wegstoomde uit Brook- lyn, nu het de haven van Algiers binnenging; en Terry verlangde naar Algiers. Wel zoudeir er meer menschen zijn (menschen. die op zoo vreemde manier naar haar keken) dan er in Napels geweest waren; maar Sheridan had haar wondermooie verhalen gedaan over het land en de hoofdstad, het oude verblijf der zeeroovers. Het ge heimzinnige Kasbah, met de uitgestorven witgekalkte huizen, en zijn straten, die zoo nauw waren, dat de zon door de schaduw droop als een gouden draad door zwart fluweel; en de gesluierde vrouwen met oogen als ster ren; de Oostersche winkels en bazars en de verbazing wekkende oude Arabische villa's met tuinen, die waren als de tuinen uit een sprookjesland. Toen zij bij zonsop gang de haven binnenkwamen leken de verre, stralend witte gebouwen van de stad parelen neergeworpen op een hoog groen kuseen. De kreten der Arabische boots lieden en hun kostuums verrukten Terry. Zij was bang, dat zij Sheridan zou vervelen als zij opnieuw haar vreug de en verwondering uitzei, hoe zij er ook naar verlang de. Hy had haar een beschrijving gegeven van het Ho tel George met zijn beroemd terras en haar voorgesteld om daar een ontbijt te gaan nuttigen om een uur of tien. voor een aanvang te maken met hun onderzoekings tochten. Zij reden door de stad in een taxi naar Masta- pha Superieure; en toen zij het hotel bereikten, was She ridan bijna vroolijk. „We zullen onze broodjes met ho ning en koffie op het terras gebruiken," zei hij. Tot zijn eigen verbazing keek hij met luchthartig verlangen uit naar den dag, maar hij trachtte zijn genoegen niet te analyseeren en was het zich niet eens volkomen bewust „O, is het niet prachtig!" riep het meisje, toen hij haar naar het terras bracht, dat uitzag over de blauwe baai van Mustapha. Marmeren pilaren met rozen om slingerd schenen te zingen tegen de luoht. Oranjeappe len gloeiden als brandende lampen en overal waren er rozen. 4 Miles gaf geen antwoord. Zijn oogen waren op een groep van drie menschen gevallen, die om een kleine tafel zaten. Sheridan herkende er slechts een maar die eene maakte Algiers voor hem ondraaglijk Prins Paul di Salvano! Wordt vervolgt

Schager Courant | 1930 | | pagina 5