IJetikadói Oto Toffliz SPORT. Gemengd Nieuws. Ernstige onlusten in Bolivia. Verkeersongelukken. Auto door een D-trein gegrepen. Bloedwraak. Binnenlandsch Nieuws. Vervoer van vee. ANNA FAULOWNA. Dat was weer eens wat nieuws voor den Polder. En we denken, dat 't goed bevallen is ook. Donderdagavond n.1. speelden B.K.C. I en V.V.M.P.' van den Oever een vriendschappelijke!} wedstrijd op 't B.K.C.-terrein. Het weer was uitstekend geschikt om de voefcballust te bot vieren en een drukkende asmósfeer, zooals die broeieri ge Zondagmiddagen, was'er nu niet-in betrokken, 't Veld was door de regen, die Juist bij den aanvang op hield, wat glad; het spel leed er merkbaar onder. M..U.Z. toont zich aanvankelijk iets sterker en scoort na eenigen tijd een doelpunt, doordat keeper Post den bal laat glip pen. Een kwartier later is hem wederom een sohot te machtig (02). V.V.M.P. maakt er nog 30 van en dan tenslotte gelukt het Harder een tegenpunt te scoren, 't Had B.K.C. niét meegezeten, zeker wel vijf keer schoot men net toevallig tegen de' bovenlat of in.de handen van den keeper. Er werd direct gedraaid. Er wordt flink gespeeld. V.V.M.P. maakt op keurige wijze 41 en B. haalt op (42). Dan ontaardt zich een felle kamp. On ophoudelijk zit B. voor 't M.-doel en er wordt veel ge schoten. De backs worden nogal eens gepasseerd, niaar wat er ook gebeurt, de lange M.-keeper zuivert, uitloo- pende, z'n doel. Z'n opstellen is bovendien van dien a^rd, dat het schijnt dat men geregeld in de handen schiet. Als Van Teulingen eens keurig voor doel komt faalt hij; nu is 't schot werkelijk op den keeper. Tenslotte wordt de druk te groot. Een doorbraak, een schot tegen den binnenkant van de paai. Do keeper valt meteen uit; de bal evenwel vliegt van de paal voor langs het doel en wordt dan onhoudbaar Ingezet (43). Een gelijkmaker is niet meer denkbeeldig. Er rest evenwel te weinig tijd en even over half tien floot de heer Dol, die weer best voldeed, einde. B.K.C. kwam als volgt uit: P. Post; P. Rozenbroek en R. Blauwboer; Jb. Wiggers, B. Wiggers én W. Hoep; H. Tauber, A. Harder, M. v. Teu lingen, T. Post en Jb. v. Wees. Dinsdag vermeldden we de aanvangsuren van de ad- epirantenwedstrijden als 8.30 en 9.30. Deze zijn evenwel gewijzigd. Om 10 uur speelt B.K.C. b tegen Helder d om een medaille, door 't bestuur uitgeloofd. Hierna, te ca. 11 uur komen B.K.C. a en Helder c in 't veld. Hiervoor loofde de heer A. Eakker, ijshandelaar alhier, een me daille uit. Meldden we, dat Texel 1 en 2 zouden komen, dit blijkt niet te gaan, daar genoemde club K.F.C. ontvangt. Nu komen waarschijnlijk Helder 3 en Helder 5. Bloedige botsing te La Paz. 34 dooden. Toen Woensdag een menigte menschen te La Paz in de Zuid-Amcrikaansche republiek Bolivia betoo gingen tegen den bevelhebber der rcgeeringstroepen op touw zette, hebben de troepen op de betoogers ge schoten; dertig menschen moeten er gedood en hon derden gekwetst zijn. Volgens een telegram uit La Paz, heeft de Bolivi- aansche ministerraad bekend gemaakt, dat in de stad Oruro, de hoofdstad van de gelijknamige pro vincie, een regiment tevergeefs getracht heet te mui ten en zich bij de revolutionnaire beweging aan te sluiten. Men heeft het regiment in zijn kazerne op gesloten, Het gebeurde heeft volgens mededeeling van den ministerraad, slechts plaatselijke beteekenis. Het blad La Nacion meldt, dat bij de bloedige bot sing te La Paz 34 menschen zijn gedood. De oorzaak van de botsing was een gemeenschappelijke betoo ging van studenten en-arbeiders. De bevolking is zoo opgewonden, dat nog meer bot singen verwacht worden. De betoogers hebben de lij ken van de doodgeschoten betoogers in de straten ten toon gesteld. De opstand breidt zich uit. Vier pro vincies in handen der revolutionnairen. Naar de Associated Press uit Buenos Aires seint, dragen volgens een speciale editie van het blad „La Critica" de hotsingen te La Paz, de hoofdstad var; Bolivia, een zeer ernstig karakter. Oud-president Siles zou bescherming hebben gezocht in het Ame- rikaansohe gezantschnpsgebouw. Het Amerikaansche departement van Buitenlandsche Zaken meldt ech ter uit Washington, hiervan geen bevestiging te heb ben ontvangen; het is inmiddels niet uitgesloten, dat het bericht vertraging heeft ondervonden. Voorts zou de minister Van Buitenlandsche Zaken Medina de wijk hebben genomen in het, Argentijnsche gezant schap. Zij wist, dat hij naar haar keek, maar zij durfde haar hoofd niet oprichten. „Ja, ja, dat heeft u," stamelde zij. Hij wendde zich om, greep haar bij haar schouders, dwong haar hem aan te zien. „Bedoel je, dat Je mij lief- hebt?" vroeg hij. „Heel, heel lief." Hij verstond haar woorden bijrta niet, maar hij had ze op haar gezicht kunnen lezen, als hij doof was geweest De tengere schouders van het meisje schokten in zyn grepen, het scheen, dat de geesten van de woestijn hen te samen hadden gehuld in een blauwen met sterren ge- borduurden sluier, geurig van wilde thym. De zon was onder. De avond was gekomen. En hij behoorde aan hen. „Mijn lief, dierbaar meisje," fluisterde Sheridan vlak bij haar oor. „Ik wist niet, dat er zoo'n kracht bestond als mijn liefde voor jou. Het is oneindig, het gaat boven alles. Jij behoort mij. O, nee, in godsnaam, begrijp mij niet verkeerd, zoo spoedig, als ik vrij zal zijn als mijn vrouw van mij gescheiden is dan zal ik met jou trou wen als je mij ten minste lief genoeg hebt. Dan kun nen jij en ik, als wij dat wenschen, wonen in een woes tijn. De geheele wereld zal van ons zijn, behalve de dwaze wereld van de „society" en der steden, waar de menschen praten en kwaadspreken. Heb je mij daartoe lief ge noeg?" „Ik heb je lief voor alles," antwoordde Terry met een zachte, heldere stem. „Alies... als het niet verkeerd zou zijn voor jou. Want ik heb je te Hef om je leed te doen. Zeg mij..." Zij duwde hem van zich af, met haar belde handen tegen zijn borst, nu hij haar wilde vasthouden: „Zeg mij, is er iets in... in het soort van meisje, waarvoor Je mij aanziet, dat jou kwaad zou berokkenen, als... wij steeds bij elkaar waren?" Dit was de laatste vraag, die Sheridan ooit verwacht zou hebben van Jullet Divine. Gedurende een oogenblik, maar ook niet langer, was hij erdoor uit het veld gesla gen. „De dingen, die je bedoelt, kunnen een man niet hin deren, als hij zooveel van een vrouw houdt als ik doe van jou," zei hij. „Jij zoudt evenveel hebbep op te offeren, als we trouwden, want ter wille van-ons geluk en on zen vrede zullen wij buiten de woelige wereld moeten leven, waarin jij tot nu verkeerde. Maar als je het ver leden vergeten kunt en niet betreurt, dan zweer ik, dat het voor mij zijn zal als weggeveegd. Het tegenwoordige zal ons behooren en de toekomst eveneens. De eenige vraag is, of Je zeker bent van Jezelf?" „O, duizend maal zeker van mijzelf, waar het betreft mijn liefde voor jou!" zei het meisje. „Maar... maar er zvjn dingen betreffende mijzelf, die ik je zou willen ver tellen, als... als je me werkelijk eenmaal wilt trouwen. Ik zou zoo innig graag je nu alles zeggen, maar ik ben bang, dat het niet eerlijk en niet goed zou zijn tegenover iemand anders. Ik verlang het je te zeggen. Het is, als of Ik het moet doen. Ik..." „Doe het niet," Sheridan viel haar in de rede. „Spreek „La Critica" meldt voorts, dat de revolutionnairen de provincies Cochabamba, Oruro, Potosi en Santa Cruz in hun macht hebben; La Paz is geïsoleerd, al dus dit bericht, en kan elk oogenblik in handen van de opstandelingen vallen. De opperbevelhebber, gene raal Kundt, zou zich om hulp hebben gewend tot de garnizoenen aan de grens. Twee regimenten zouden gewéigerd hebben, tegen de revolutionnairen te vech ten. POLITIEKE ONLUSTEN IN MEXICO. Drie afgevaardigden neergeschoten. V.D. verneemt uit New York: Volgens uit Elpasa (Texas) ontvangen berichten werden in Chihuahua, de hoofdstad van den Mexi- caanschen staat van denzelfden naam bij politieke onlusten drie afgevaardigden neergeschoten en ver scheidene andere afgevaardigden gewond. De gouverneur Almada moest vluchten en heeft Jarez tot hoofdstad van den staat verklaard. Autobus tegen vrachtauto. V.D. verneemt uit Stockholm: In de nabijheid van Soedertaelje is Woensdag een autobus, waarin achttien personen zaten, in botsing gekomen met een vrachtauto. De autobus werd geheel vernield en sloeg in een sloot. Twee personen werden op slag gedoo-d en twaalf werden ernstig gewond. De inzittenden van de bus kwamen terug van de tentoonstelling te Stockholm en waren op weg naar de provincie Smaaland. Botsing tu&schen twee personentreinen. Uit Buenos Aires wordt gemeld: Ten gevolge van een dichten nevel zijn in de nabij heid der stad Hoellaneda twee personentreinen op elkaar geloopen. Er zijn 17 gewonden, een ervan is er ernstig aan toe. Auto-ongeluk in Boemenië. Vijftien zwaargewonden. Wolff seint uit Boekarest: Op den weg van Bitesti naar Slatnia is een autobus met dertig personen omgeslagen. Vijftien personen werden zwaar gewondtwee van hen zijn gestorven. DOOR EEN TIJGER OVERVALLEN. Twee koelies neergeslagen. Aneta seint uit Medan: Op de rubberonderneming Soengei Baleh van de N.V. Holl. Am er. Plantage Mij. tc Amsterdam, gele gen in de onderafdeeling Batoe Bahara, Oostkust van Sumatra, heeft een tijger 2 koelies neergeslagen, die in gewonden toestand naar het hospitaal werden overgebracht. De tijger raakte in een klem gevangen en werd doodgeschoten. Nog een man aangevallen. Men meldt uit Pangkalan Kofca Baroe ter Westkust aan de „Sum. R.": Op een middag omstreeks 2 uur was Kodo te Mang- gilang bezig zijn rijstveld schoon te maken, toen hij door een tijger werd aangevallen. Het roofdier sloeg met zijn klauw het onderste deel van zijn aangezicht weg. Zijn vrouw, die zich in de nabijheid bevond, kwam onmiddellijk aanloopen, waarop de tijger het hazen pad koos. Direct daarop begaf ze zich vervolgens op weg om in een 3 K.M. afstand gelegen kampong hulp te gaan halen, doch bij haar terugkeer bleek, dat Kodoslachtoffer was geworden van een tweeden aanval van het roofdier en reeds den geest had ge geven. VEROORDEELDE COMMUNISTEN IN ITALIë. Zware gevangenisstraffen. Uit Turijn wordt gemeld: Een speciale rechtbank veroordeelde zes commu nisten, beschuldigd van een poging tot reconstruc tie van een bij de wet verboden partij, tot gevan genisstraffen, loopend van twee tot negen jaar. er niet over. Ik wil niets hooren. Ik ken je nu twee maanden, die voor mij meer beteekenis schijnen te heb ben dan vele jaren. En ik ben overtuigd niet door mijn rede, maar door mijn gAroel, dat je ziel over alles, wat er geweest is, heeft gezegevierd. Ik bezit je ware zelf! En jij bezit mij geheel en al. Dat is voldoende. Het overige geldt niet Wil je mij mijn ruwheid op het jacht vergeven?" „Alsof er Iets te vergeven was!" rep Terry. „Maar ik wil je alles vertellen. Ik zal schrijven, of Ik het doen mag. Maar het kan weken duren, voordat ik een ant woord krijg, maar..." „Weken dienen nergens anders voor, dan om ge lukkig in te zijn, en alles weg te doen wat onzen vrede zou kunnen verstoren onzen grooten, zaligen vrede, hier in de woestijn," zei Miles. „Wij zullen verloofden zijn, Jullet en Harcky chaperoneert ons. God! Ik zou er mijn rechterhand voor willen missen, als ik je niet gebruikt had op ons uitstapje als een soort lokaas. Ik kan het niet verdragen, dat jé naam in de kranten zal worden genoemd, en hoe men je verkeerd zal beoor- deel'en. jMaar wat gedaan is, heeft geen keer. Zooals de dingen nu staan, zie ik er geen kans toe den stroom te dammen. Daarenboven, als ik je niet voor dat doel aan boord had genomen, dan zou ik je nooit hebben ontmoet. Juliet, dan zou ik niet hebben geleefd!" „Het kan mij niet schelen, wat men over mij zegt, als het jou niet hindert," trooste Terry hem. „Zelfs de nonnen je weet toch, dat zij denken, dat het heel slecht is om met iemand te trouwen, die gescheiden is. Zij denken, dat het heelemaal geen huwelijk is. En ik denk, dat een huwelijk geen huwelijk Is, als er geon liefde is. Als jij Juffrouw ShJe vrouw niet lief hadt, of zij jou niet, dan was dat geen huwelijk... maar het onze zal het wel zijn. Het zou mij spijten, als die lieve zusters mij slecht vonden; maar bij jou vergeleken, zijn zij niets waard." Miles lachte en zei: „Dat hoop ik waarlijk." De blauwe sluier, die hen verborgen had voor spieden de oogen, was nu purperkleurig. Zij waren veilig. „Vei lig" was een mooi woord! Sheridan drukte het meisje in zijn armen en kuste haar voor de eerste maal. Een lange, lange kus, zoet als honing van Hymethus en rein als het gebed van een jongen. Na eenigen tijd klonk het geluid van een venster, dat open werd geworpen. Juffrouw Harkness, die de kof fers van Juliet Divine en van haar deur zelf had uit gepakt, duwde de groene luiken voor haar deur weg en kwam het balkon op om een frisschen teug luoht te ademen. Harky, kom hier," beval Sheridan, zijn hand op Ter- ry's schouder en hun beider gestalten donker en soherp geteekend als ln zwart fluweel tegen een met sterren bezaaide lucht. Harky was geen gewone dienstbode. Miles hield van haar en waardeerde haar. Hij wist, dat zij graag haar BRAND IN EEN LUCHTHAVEN. Twee- millioen dollars schade. V.D. verneemt uit Chicago: In de gemeentelijke luchthaven heeft een hevige brand gewoed. Zeven en twintig vliegtuigen gingen verloren. De schade bedraagt ongeveer twee millioen dollars Twee dooden. De D-trein Dortmund—Munchen heeft in den nacht van Woensdag op Donderdag bij den bewaakten over weg tusschen Gau Algesheim en Ingelheim een vrachtauto uit Munster in den Tanuus gegrepen. Twee inzittenden zijn met levensgevaarlijke kwetsuren naar een ziekenhuis te Nieder-Ingelheim vervoerd, waar zij den volgenden morgen bezweken zijn. Een derde is licht gekwetst. De benzinetank van de auto is in brand geraakt en de wagen geheel uitgebrand. De locomotief van den trein is eveneens beschadigd. Er moest een ander locomotief komen, waardoor ruim een uur vertraging ontstond. De lijn KoblenzMainz is drie uur versperd ge weest. De bewaker van den overweg is voorloopig gearresteerd. JOHN PEARCE. Een bekend eigenaar van Londensche volksrestau rants, lunchrooms zou men bij ons zeggen is heengegaan met John Pearce, in de wandeling be kend als y*J. P." Hij was begonnen als eigenaar van een straat kraampje waar koffie geschonken werd en heeft nu een vermogen van ruim 51.000 nagelaten. Hij was de oprichter van de vennootschappen Aerated Bread Company en de Associated Hotels. Drie jaar gevangenisstraf voor het wre ken van zijn vader. Gelijk wij reeds in ons nummer van Donderdag vermeldden, zou. Woensdagmorgen vocn- de bezworen beginnen het proces tegen Wilhelm Wille, een ge wezen agent der Schupo, die op 10 Januari jl. uit bloedwraak den 58-jarigen arbeider Johannes Claus heeft doodgeschoten-. De zoon van Claus had op 5 September 1927 den vader van Wille gedood. De jonge Claus, eveneens agent van politie, was plotse ling krankzinnig geworden en had zich in de wo ning van zijn ouders verschanst. Toen de veldwach ter Wille ir; gezelschap van zijn zoon, den beklaagde, de woning wilde binnen dringen, werd hij door den krankzinnige gedood. Elf uur lang verdedigde de krankzinnige zich nadien nog tegen een afdeelir.'g agenten, die met pantserauto's en machinegeweren ter plaatse waren verschenen. Tenslotte werd hij door handgranaten gedood. Beklaagde Wille heeft voor de rechtbank uitvoe rig verteld, hoe zijn vader, var; wie hij veel hield, voor zijn oogen werd gedood. Toen zijn vader stierf, vatte hij het plan op hem te wreken en daar hij urenlang bij het bloedige lijk van zijn vader had gezeten, kon hij nadien niet meer slapen, Steeds weer werd hij door hallucinaties gekweld*De gedachte zijn vader te wreken verliet hem geen oogenblik meer. Op 4 Januari jl. verliet hij zijn' dienst te Frankfort om zich naar Nieder Möllrich te begeven, waar de familie Claus woonde. Onderwég besloot hij het eer ste lid der familie dat hij zou ontmoeten te dooden. Toen hij het huis van Claus binnentrad zag hij het eerst de moeder. Deze heeft hij echter gespaard. En kele oogenblikken daarna heeft hij den ouden Claus neergeschoten. Na de misdaad begaf Wylle zich naar familie, waar hij vertelde zich eindelijk te hebben gewroken. De beklaagde zeide tenslotte dat hij na het plegen van zijn daad ook zijn rust weer gevonden had. Verscheidene getuigen die daarop werden gehoord lieten zich uiterst gunstig over beklaagde uit. De beklaagde is tot 3 jaar gevangenisstraf veroor deeld. De gezworenen waren van meening dat ver zachtende omstandigheden.in aanmerking kwamen. leven voor hem veil had. „Ik wil je Iets zeggen," zei hij, toen de vrouw ver baasd aarzelde. „Ik wou je maar zeggen, dat hier mijn geluk is. Zij heeft beloofd om mij te helpen de „ver warde streng" van mijn leven in orde te brengen. Zij is de eenige, die dat zal kunnen. Daar ben ik achter gekomen. Als de tijd daar is, zullen wij samen een nieuw leven beginnén. Ben je blij, Harky?" „O, meneer Miles," stamelde de oude vrouw. „Als het u gelukkig maakt, dan maakt het.dat mij ook. Er is niets meneer, wat mij zoo goed dpet als uw geluk en ik geloof, dat juffrouw Divine een jonge dame is met een goed hart. Daar kunt u van op aan, meneer Miles." Harky sprak hoe langer hoe hartelijker, ofschoon haar gezicht zorgelijk stond. Maar Terry was niet vol daan. Zij wilde, dat juffrouw Harkness blij zou zijn werkelijk blij. Laat op den avond, nadat zij met Miles een wande ling had gedaan ln den maneschijn, die even helder was als daglicht, maar dubbel zoo mooi, wachtte de oude vrouw om haar te helpen. „Heb ik u treurig gemaakt of teleurgesteld?" „Nee, nee juffrouw," antwoordde Harky. „Zeg mij," vervolgde het meisje, „gelooft u, dat echt scheiding slecht is?" „Ik niet!" riep de oude vrouw uit. „Ik kom uit het Noorden van Ierland; ik ben niet katholiek. Lichtzin nige echtscheidingen veroordeel Ik: die waarin, zooals zij zeggen, hun mumeur niet overeenkomt. Maar als een vrouw haar echtgenoot, die haar vertrouwde, al kon hij haar ook niet beminnen, bedriegt vooral als zij hem bedriegt met een Italiaan dan ls echtscheiding het eenige, wat twee menschen, die nimmer één waren ln het heilige door God gesloten huwelijk, overblijft. Ik ben ervan overtuigd, dat mijn meester gehandeld heeft als een martelaar als hij al geen hei lige was en dat mevrouw Miles voor hem moest knielen. Als u hem het geluk kunt geven dat hij in waarheid nooit heeft bezeten, dan verhoede de hemel, dat ik het hem zou misgunnen, ik die hem verzorgde, toen hij een kleine, moederlooze jongen was. Maar ik zou wenschen... ach wat heeft men aan een wensch. Wij moeten de dingen aanvaarden, zooals zfj komen en er dankbaar voor zijn." „Wat zoudt u wenschen? Iets betreffende mij?" hield Terry aan. „God vergeve mij, als ik uw gevoelens kjvets, juf frouw, maar u weet wel, wat ik bedoel. Daar, nu heb ik het gezegd. En nu zullen wij het begraven, alsof het een strijdbijl was." Het leek Terry een erge scherpe bijl toe. Zij wondde zoowel haar als Juliet „Juffrouw Harkness," zei -hij, „ik mag het meneer Sheridan nog niet vertellen, omdat hij mij vragen stellen zou. Maar u zult mij niets vragen. Ik weet niet goed, van welk kwaad u mij beschuldigt, maar ik ge VEEL HAGELSTEENEN BIJ HET DORP HAREN GEVALLEN. Uit Groningen: Tijdens een onweersbui ten Zuiden vande kom van het dorp Haren zijn zooveel hagel steenen ge vallen, dat men ze van den grond kon opscheppen. Aan de tuinvruchten is belangrijke schade toege bracht. Het eigenaardige is dat deze bui zoo plaat selijk was, dat men in het dorp en ten Noorden er van er niets van waargenomen heeft. UIT DE RUPSBAAN GESLINGERD. Ernstig ongeluk op het Lunapark te Leiden. Donderdagmiddag vijf uur vond een ernstig ongeval plaats op het Schuttersveld te Leiden, waar momen teel ter gelegenheid van de lustrumfeester»' een Lu napark wordt gehouden. Een geëmployeerde van de z.g. rupsbaan, zekere M. van D. uit Doetinchem, oud 19 jaar, sprong ontijdig uit een der in beweging zijnde cabines, waardoor hij van een aanzienlijke hoogte op den grond werd ge slingerd. Enrstig gewond werd hij naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht, waar hij ter ver pleging is opgenomen. KINDERVERLAMMING. Nog drie gevallen te Gouda. In den loop van Dinsdag en Woensdag zijn in Gouda nog drie gevallen van kinderverlamming ge constateerd. Het totaal aantal gevallen is daarmede gestegen tot 21. In niet gedesinfecteerde ^uto's. Het Tweede-Kamerlid, de heer I. H. J. Vos heeft den minister van Arbeid, H. en N. de volgende vra gen gesteld: Is het den minister hekend dat naar de veemark ten in ons land veel vee wordt vervoerd in vracht auto's welke niet worden gedesinfecteerd? Is de minister niet van meening, dat besmettelijke veeziekten, zooals het thans heerschende mond- en klauwzeer, hierdoor een grooter kans hebben om te worden verbreid? Is de minister bereid tot verbetering van dit euvel mede te werken, bij voorbeeld door een wijziging van art. 6 der Veewet, waar thans alleer; van openbare middelen van vervoer wordt gewag gemaakt? BESTRIJDT NEDERLAND DE SOVJETS? Vragen van den heer De Visser. Het Tweede Kamerlid de heer De Visser heeft de minister van Defensie de volgende vragen gesteld: Is het juist dat de minister zich per geheime of vertrouwelijke circulaire heeft, gewend tot de che mische industrieën, teneinde een opgave te verkrijg gen van hetgeen zij produceeren en het aantal per sonen in die industrieën werkzaam? Zoo dit geheel of gedeeltelijk juist is, met welk doel wordt deze enquête dan door de regeering gehouden? Werkt de Nederlandsche regeering in eenigen vorm samen met buitenlandsche regeeringen ter bestrij ding van de U.S.S.R. en zijn het zoogenaamde vloot- ontwerp evenals deze enquête te beschouwen als symptomen van zoodanige gemeenschappelijke actie tegen bedoelde Unie? ONEERLIJK KASSIER. De verduistering te Achtkarspelen. Het Gerechtshof te Leeuwarden behandelde de zaak tegen den 42-jarigen kassier-boekhouder van bet gemeentelijk electriciteitsbedrijf van Achtkarspe len, die wegens verduistering van verschillende geldbedragen veroordeeld was tot twee jaar gevan genisstraf. De procureur-generaal eischte een gevan genisstraf van drie jaren met aftrek van preventie ve hechtenis. loof niet, dat ik zoo slecht ben als u denkt. Natuurlijk ben ik meneer Sheridan niet waard, behalve dan, dat ik hem aanbid en dit al jaren doe. Maar ik heb gedacht en gedacht en Ik kan niets bedenken van wat ik ooit heb gedaan, dat mij zoo slecht maakt, dat ik onwaardig ben om een man te trouwen, dien ik bemin. Ik kon mijn zonden in de kloosterschool niet biechten, omdat ik niet katholiek was, maar ik was gewoon ze de zusters te vertellen en haar raad te vragen." „En wat deden de bonnen?" vroeg de oude vrouw. „O, ze klopten zachtjes op mijn hand en èeiden, dat ik haar dierbaar kind' was." Juffrouw Harkness schudde het hoofd. Het scheen haar toe, dat de nonnen zeer toegeeflijk waren ge weest. Maar zij was ook toegeeflijk en zij kon niet an ders zijn. Er was iets in het meisje, iets dat je gevan gen nam, dat maakte, dat je teeder voor haar moest zijn, dat je een gevoel kreeg alsof je haar, ondanks alles, gelukkig wilde maken. De oude vrouw gevoelde zich tegelijkertijd schuldig en blij. Beneden had Miles juist een telegram ontvangen, dat hem zeer verbaasde, want hfj meende, dat niemand dan de kapitein van de Silverwood zijn adres wist. Maar het telegram was van den kapitein en het was heel vreemd. Miles kon haast niet gelooven, dat het in orde was. Of dat iemand hem een poets had gebak ken. Zijn gedachten gingen snel en bleven staan bij Nazlo. Sinds de ontmoeting in Monte Carlo, was Nazlo nog tweemaal verschenen in Genua en in Napels. Zijn tegenwoordigheid in die plaatsen kon een toevallige rels- imstandigheld zijn geweest, maar Sheridan had dat niet geloofd. Hij was er zeker van, dat Nazlo het spoor van de Silverwood had gevolgd en zich uit den weg had gehouden, omdat hij bevreesd was anders ter ver antwoording geroepen te worden Als hij ook naar Al giers was gegaan, dan zou hij daar allicht hebben ver nomen, dat Miles een auto had gehuurd en met juf frouw Divine naar Bousaada was gegaan. Misschien was het telegram toch niet van den kapitein afkomstig. Het kon een valstrik zijn om hem Miles uit den weg te krijgen en zoo de kust voor Nazlo vrij te laten. Sheridan besloot om onmiddellijk aan kapitein Tal® te seinen en hem te vragen of het telegram Inderdaad afkomstig was van hem en of het zonderlinge bericht waar was. Hij schreef het telegram, doch het was al laat en het kon dien avond niet meer verzonden wor den. Misschien, als hij het had kunnen verzenden, zou het hem in staat gesteld hebben om een uur of wat te slapen. Maar de gedachte, dat deze uren verloren wa ren, brandde als vuur door zijn zenuwen. Geen balsem van slaap kwam over hem en bij het komen van den dageraad was hij als weer op. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 14