Herziening van ons Gemeenterecht. Belangrijke wijzigingen. Rugzwakte? ste te nemen, maar we leven In een buitengewonen tijd. De voorspelling is dat de malaise die thans in het tuin- bedrijf heerscht, a.s. herfst in de industrie zal voorkomen en duizenden cn duizenden werkloos zullen loopen. Het verdient dus aanbeveling zooveel mogelijk uit het bin nenland te betrekken. In het buitenland denkt men er ook zoo over, en spr. 'noemt als voorbeeld, hoe Duitsch- land liever eigen dure en slechte kool eet, dan ze uit ons land te betrekken. Wij moeten ook om ons zelf den ken. Wat de heer Boom van de Kabelfabriek heeft ge zegd, een dergelijke politiek kan spr. als socialist niet onderschrijven, maai- toch moeten we rekening houden met de Ned. Industrie. De heer Zeeman, Zuidscharwcude, heeft gehoord, dat de Commissie eenstemmig van oordeel is dat de kabel dient te worden gelegd, en men dus in de verschillende gemeenteraden op sterke verdediging door de burge meesters kan rekenen. Met het oog op den gewensch- ten spoed vraagt spr. of de verschillende raden straks niet afzonderlijk een bespreking kunnen houden en zich aanstonds kunnen uitspreken. Spr. zou dan willen los laten het finantieele plan, de vraag of 50 jaren te lang is en zegt dat pas al spottenderwijs gezegd is, welk' licht zullen wij na het eelctrisch licht krijgen. Spr. voelt meer voor 40 jaren, maar dan zal, bij de berekening van den Voorzitter geen surplus van f 2000 worden ver kregen. De Voorzitter zegt dat het plan van den heer Boom Dinsdag met een zeker enthousiasme door de Commis sie voor de liehtbedrijvcn is aanvaard. De Commissie was van oordeel, dat de meeste spoed moet worden be tracht en daarom is vandaag reeds deze conferentie van raadsleden. Uit den aard der zaak kunnen hier even wel geen besluiten worden genomen. Van de commissie der lichtbedrijven in casu de burgemeesters zal het niet afhangen, zelf zal spr. tegen a.s. Maandag reeds een raadsvergadering beleggen en morgen (Vrijdag)avond vergadert de gemeenteraad van Oudkarspel. Én spr. weet zeker dat ook de andere collega's den mee3ten spoed zullen betrachten. Als het eenigszins kan moet de zaak voor den winter haar beslag hebben. Wat den aflossingstermijn, 50 of 40 jaren, betreft, spr. zal gelegenheid geven zijn gedachten uit te spreken, maar wil eerst de besprekingen van technischen aard voleindigen. De heer Zeeman zegt dat de directie aan de heeren Boom en Biezeveld zal worden opgedragen, maar spr. vraagt tot hoeverre de controle van het bedrijf, wat den kabel betreft, strekt. De heer Boom licht toe dat in 't algemeen de kabels besteld worden en op de fabriek beproefd worden. Me tingen worden gedaan, een drievoudige spanning be proefd. Er zijn verschillende types van kabels en ze worden beproefd naar één van de 2 gestelde eischen. De heer Zeeman zegt dat dit niet de bedoeling van zijn vraag is. Het bedrijf ontvangt het product en nu vraagt spr., welke Invloed oefent het bedrijf uit. Controleert, alleen de directie of ook het bedrijf. Spr. merkt op dat er niets tusschen deze vraag steekt. De heer Boom: Wij maken het net hier niet. De Voorzitter zegt dat de heer Boom als 't ware onze architect is. De heer Zeeman: Dus de heer Boom stelt zich garant, De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer P. Kostelijk, Oudkarspel, vraagt hoe diep de kabel komt te liggen. De heer Boom antwoordt van ongeveer 6070 c.M. Op plaatsen waar het gewenscht is minder diep. Op de eilanden bijv. kan'men op 6070 c.M. diepte reeds op een te drassigen grond komen. De heer Kostelijk zegt na deze inlichting minder bang voor den weg te zijn. De heer Van Kampen zal gaarne zien dat het grond werk door arbeiders van Langendijk en St. Pancras wordt verricht. De heer Zaagman vraagt of hij goed begrepen heeft dat het werk zal worden aanbesteed. Toegelicht wordt dat een dergelijk werk zich uitslui tend leent voor partieele aanbesteding, de levering van de kabels meer voor onderhandsche aanbesteding. Door den heer Zeeman wordt gevraagd, wie het op zicht heeft en de Voorzitter antwoordt dat dit den heer Erkamp zal worden opgedragen. De heer A. J. Wijnveldt, burgemeester van Oudkar spel, wil er speciaal zijn raadsleden op wijzen, dat een gedeelte van Oudkarspel, n.1. de Dijk, van het leggen van den kabel is uitgesloten. Er zijn te weinig aanslui tingen, maar als er genoeg aansluitingen zijn, leent de zaak er zich heel goed voor, den kabel door te trekken, zonder dat daarmede extra kosten gemoeid zijn. De heer Jhr. A. L. v. Spengler, vestigt de aandacht van de raadsleden van Zuidscharwoude erop datde kabel niet door de Kerlcewei gaat; dat is geen rendabel gebied en het is ook niet gewenscht, 'met het oog op de toekomst plannen. Spr. geeft in overweging de teekening door den directeur aan de raadsleden te laten zien. De vraag van den heer Zeeman of de kabel in de Koog komt, wordt bevestigend door den heer Van Spengler beantwoord. De teekening komt ter tafel en wordt door den heer Smit toegelicht. De aflossingstermün. De Voorzitter deelt mede dat de kwestie der aflossing Dinsdag in de vergadering der Commissie een onder werp van beraadslaging heeft uitgemaakt, maar dat van het onderwerp is afgestapt zonder dat een beslissing was gevallen. Gemeend werd dat het eerst nog eens door het Bestuur en in een volgende vergadering door de Commissie onder de, oogen gezien behoorde te worden. Het is niet bindend dat in dezen alle gemeenteraden een zelfde gedragslijn volgen, een speciaal voorstel van de Commissie is er nog niet Door den heer Boom is me degedeeld hoe het bij de provincie geschiedt en gezien de ontvangst die het plan bij de raadsleden geniet, meent de commissie dat we als het plan wordt uitgevoerd, voor een reeks van jaren onder dak zijn en dat met een af lossingstermijn van 50 jaren niet te ver is gesprongen. De heer Boom zegt, dat wel ls waar in het rapport 40 jaren is genoemd, maar een 10-tal jaren geleden, toen het rijk aan de provinciale bedrijven concessie verleende, zijn* bepalingen gemaakt, waarbij het rijk het recht had de prov. bedr. over te nemen. In zoo'n geval moet er een basis van afschrijving vastgesteld worden en daarom is er een rijkscommissie aangesteld, die na langdurige studie de afschrijving der kabels op 50 jaren vaststelde. Op grond van spr.'s vroegere betrek king als hoofdingenieur bij het P.E.N. is het hem be- Wie wel en wie niet raadslid kunnen worden. NU de Tweede Kamer het wetsontwerp tot her ziening van de Gemeentewet heeft aangenomen willen wij trachten een overzicht te geven van de belangrijkste wijzigingen, welke in ons ge meenterecht zijn aangebracht en die van groot belang zullen zijn voor de gemeenten en de ingezetenen. Onder de met het lidmaatschap van den Raad on- vereenlg'bare betrekkingen behoorde tot heden o.a. die van geestelijke of bedienaar van den godsdienst. Deze uitsluiting is thans geschrapt, zoodat voortaan geeste lijken lid van den Raad mogen zijn. Aanvankelijk was ook geschrapt de uitsluiting der betrekking van onderwijzer van het lager of middel baar onderwijs. Nu de onderwijzers voor het lager "onderwijs hun sa laris van het Rijk ontvangen en de Gemeenten daarop geen Invloed kunnen uitoefenen, bestond daarvoor inder daad wel ecnige aanleiding, hoewel men uit paedago- gïseh oogpunt van oordeel kan zijn, dat het beter is, dat leeraren en onderwijzers niet als raadslid optreden. Bij amendement .is deze uitsluiting weder in de wet opgenomen, zoodat do onderwijzers ook volgens de nieuwe wet geen Raadslid mogen zijn. Do burgemeester en diens bevoegdheid. Ten aanzien van den Burgemeester en diens bevoegd heid zijn eenige belangrijke wijzigingen aangebracht. In de eerste plaats de schrapping van het woord „mannelijk", waardoor voortaan ook vrouwen tot het ambt van Burgemeester kunnen worden benoemd. Volgons de huidige Gemeentewet zorgt de Burge meester voor de handhaving der orde in de Raadsver gadering en is hij bevoegd, wanneer die orde op eeniger- lei wijze wordt verstoord door de toehoorders, hen, die dit doen, of alle toehoorders te doen vertrekken. Hierbij is niet alleen sprake van „toehoorders". Het komt echter ook wel' eens voor, dat Raadsleden zelf zich niet gedragen zooals zulks behoort. Aan den Bur gemeester wordt nu de bevoegdheid gegeven, aan den Raad voor te stellen, aan een lid, dat door zijne ge dragingen den geregelden gang van zaken belemmert, voor de eerste maal voor den dag, waarop het besluit genomen wordt, en bij herhaling voor een bepaalden tijd, doch niet langer dan voor vijf vergaderingen, den toegang tot de vergaderingeh te ontzeggen. Over dit voorstel wordt niet beraadslaagd. Bij aanneming moet het lid de vergadering onmiddellijk verlaten. Bij wei gerachtigheid doet de Burgemeester hem verwijderen. Het is bekend, dat de Burgemeester eiken dag legio stukken moet teekenen en daarvoor steeds gereed moet staan. Ten einde de taalt van den Burgemeester in dit opzicht te verlichten, wordt hem de bevoegdheid gege ven, 'onder goedkeuring van Ged. Staten en onder eigen .verantwoordelijkheid, het teekenen van bepaalde stuk ken, welke van Burgemeester en Wethouders of van hem uitgaan, opdragen aan een of meer door hem aan gewezen ambtenaren. Het collego van burgemeester en wethouders. Ook het College, van Burgemeester en Wethouders zal eenige werkzaamheden aan gemeente-ambtenaren mo gen overdragen. Bepaald ls namelijk dat de Raad Burgemeester en Wethouders kan machtigen, de uitvoering van één of meer bepalingen van een Raadsbesluit op te dragen aan door den Raad of, krachtens machtiging van den Raad, door hen aan te wijzen gemeente-ambtenaren. Voorts zal do Raad eenige bestuursbevoegdheden kun nen overdragen aan' het College van Burgemeester en Wethouders, als het ltoopen, ruilen of vervreemden, het bezwaren of verpanden van gemeente-eigendommen, het verhuren, verpachten enz. van gemeente-eigendommen, het aanleggen of verbeteren van gemeentewegen, water leidingen, straten, pleinen, grachten, gebouwen, enz. Dat het wenschelijk is, den Raad de gelegenheid te bieden sommige bestuursbevoegdheden over te dragen aan B. en W-, zal bij de steeds groeiende gemeentelijke gestie moeilijk kunnen worden ontkend. De verantwoordelijkheid van B. en W. Tot heden was het een twistvraag of de leden van het college van Burgemeester en Wethouders zoowel collectief als persoonlijk verantwoordelijk zijn tegen over den Raad. De bedoeling van de verantwoordelijkheid van Bur gemeester en Wethouders aan den Raad wordt in de nieuwe wet scherper uitgedrukt. Uitdrukkelijk is nu bepaald, dat de leden van het College van Burgemeester en Wethouders ieder afzon derlijk en te zamen, voor het door het college gevoerd bestuur van de huishouding der gemeente, aan den Raad verantwoording schuldig zijn en dat zij te dien einde alle verlangde inlichtingen aan den Raad moeten geven. Ingrijpende wijzigingen in den politiedienst. Ten aanzien van don politiedienst is ook een ingrij pende wijziging aangebracht, die praktisch van groot belang zal kunnen zijn. Bepaald is n.1. dat naar regelen, te stellen bij alge- meenen maatregel van bestuur, door de Kroon kan wor den bepaald, dat in een gemeente beneden 5000 zielen, indien de Raad een daartoe strekkend verzoek tot de Kroon zal hebben gericht, tegen een bijdrage van die ge meente in de kosten, in den politiedienst door rijkspolitie zal worden voorzien. De rijkspolitie, die in den politiedienst de gemeente voorziet, moet aan de vorderingen van den Burgemees ter aangaande de uitoefening van de gemeentelijke po litiezorg voldoen. Wel hadden.verschillende Kamerleden er ernstig be zwaar tegen, dat in gemeenten beneden 5000 inwoners, de mogelijkheid wordt geopend, dat de Rijkspolitie de taak der gemeentelijke politie overneemt, doch de Re geering hield voet bij stuk. De minister wees er op, dat reeds thans de politiezorg, die in de steden vrijwel bij uitsluiting bij een gemeentelijk corps berust, ten $5latte- lande voor een belangrijk deel door het Rijk wordt uit geoefend. De beperkte kracht van de kleine gemeenten en ook het grillige beloop der gemeentegrenzen maken dit noodzakelijk. Begrijpelijkerwijs beperkt het Rijk zich daarbij echter zooveel mogelijk, mede omdat het niet billijk zou zijn de kosten van politie, waarmede in de grootere gemeenten deze zijn belast, voor de kleinere gemeenten te veel bij het Rijk te brengen. De samenwerking tusschen de gemeenten. Als zeer belangrijk noemen wij ten slotte nog, de wij ziging met betrekking tot de samenwerking van ge meenten, ten aanzien van gemeenschappelijke belangen en de nieuwe regeling betreffende grenswijziging. De bestaande regelingen zijn inderdaad geheel onbe vredigend. Sinds de totstandkoming van de gemeentewet zijn de toestanden totaal gewijzigd. De wegneming van de wettelijke belemmeringen die aan samenwerking en grenswijziging van gemeenten zoo vaak in den weg staan, zal ongetwijfeld van gunstlgen Invloed blijken te zijn op de mogelijkheid voor de ge meenten om aan de in den loop der jaren aanmerkelijk verzwaarde, altijd nog hooger stijgende eischen, te kun nen voldoen. Amersfoort A. OVER. Draag zoo noodig zorg voor uw nieren! Die pijn in de lendenen; die nare urine en blaasstoornissen, hoofd pijn en duizeligheid; dat vermoeide en zenuwachtige, prikkelbare gevoel; zij behoeven niet te blijven voort duren. Zij kunnen overwonnen wor den door de verzwakte nieren te hulp te komen. Beproef het middel, dat door zoo- velen uit eigen ervaring wordt aan geprezen: Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Wacht niet onnoodig langer, doch begin nog heden met het ge bruik. Het is immers aanbevelens waardig om uw kwaal geen gelegen heid te geven zich verder uit te breiden. Foster's Pillen zijn geen alles genezend middel, doch dienen uit sluitend voor de nieren en blaas, en tegen de uit verzwakking dier orga nen voortkomende kwalen. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz in glazen verpakking f 1.75 p. flacon kend, dat de provincie Noordholland normaal een af schrijving van 2 als annuiteitsleening toepast en spr. had daarom geen enkel bezwaar tegen een afschrijvings termijn van 50 jaren. De heer Dijkhuizen gevoelt het meest voor een aunu- iteltsleening en wil dan voorzichtig wezen door den aflossingstermijn op 40 jaren te stellen. Centraal Radiobedrijf. De heer Zaagman, Oudkarspel, zegt dat nu 35 raadsleden bijeen zijn en als de verga dering uiteengaat, straks voor het feit worden gesteld hun stem uit te brengen, wat de finan ciën betreft. Bij ons hebben we het in den raad gehad, dat de heer Kostelijk heeft gezegd, dat de raadsleden van het bedrijf niets wisten en spr. vraagt nu waarom niet eerst een gecombineerde vergadering om het fi nantieele gedeelte te bespreken. Spr. stelt de volgende vragen: Wat verliest het bedrijf aan stroom door het tegenwoordige net en wat winnen we aan het kabel net; wat kost het onderhoud van het oude net, wat het nieuwe? Men gaat het bedrijf verzwaren en ieder bedrijf zoekt in zoo'n geval naar de midedlen om die verzwaring te verlichten, spr. noemt dan bijv. de invoe ring van een centraal' radiobedrijf. Dat zou het publiek verlichten en zou ten voordeele der lichtbedrijven zijn. Spr. noemt plaatsen als Arnhem, Groningen met derge lijke bedrijven en heeft van een technicus gehoord, dat aansluiting van de centrale radio op den electrischen kaïbel zeer wel mogelijk is. De Voorzitter zegt, dat dit onderwerp niet aan de orde is. Spr. is overtuigd van des heeren Zaagmans goede bedoeling, maar deze bijeenkomst is voor de be spreking van een concreet onderwerp en een bespreking om een centrale radio te naasten, kan spr. niet toelaten. De heer Zaagman zegt dat hij het middel noemde om de lichtbedrijven te verlichten, maar spr. wil het dan alleen wel in overweging geven. De Voorzitter zegt. dat de heer Zaagman het in zijn eigen raad in 't midden kan brengen. De heer Boom licht toe, dat in een electrischen kabel geen draden voor centrale radio kunnen worden aange bracht. wel in een telefoonkabel of een afzonderlijke kabel in dezelfde gleuf. De heer Zaagman zegt dan verkeerd te zijn ingelicht. De heer Kramer, Zuidscharwoude, zegt dat de leening in de respectievelijke raden besproken zal worden. Een zwaar argument voor de annuiteit is dunkt spr., dat we nog zitten met een oude schuld, het bovengrondsche net is nog niet afgelost. En om nu het tegenwoordige geslacht niet extra te belasten, zou spr. een leening willen sluiten dit het tegenwoordig geslacht het meest ontlast. Het is wel gewenscht, dit onder de oogen te zien, de leening moet in de eerste 10 jaren niet te veel drukken. De heer Duif, Sint Pancras, zegt dat bij een aflos singstermijn van 40 jaren de stroomprijs zeker wel niet op 23 ct. zal kunnen blijven? De Voorzitter zegt dat daarom de heer Kramer erop heeft gewezen, het tegenwoordige geslacht niet te veel te belasten. Het is niet te onvoorzichig, 50 jaren te ne men. Spr. denkt wel, dat het batig saldo van ruim f 2000 in gevaar zal komen als de aflossingstermijn op 40 jaren wordt gesteld. De heer Zeeman vraagt hoe groot de schuld van de fabriek is en noemt f 102.000. De Voorzitter noemt oude leeningen van f 4380. De heer Smit zegt dat er veel meer is afgeschreven dan afgelost en dat er bij N.H. Landbouwcrediet f 30.000 staat. Binnen betrekkelijk korten tijd is afge schreven. Wat het net zelf betreft, zal na de extra afschrijving, die voor het afgeloopen jaar zal worden voorgesteld, het overschietende bedrag f 9650 zijn. Een gedeelte van dat net zal blijven bestaan. DOE ALLES ZELF. (Everybod/s Weekly.) Echtgenoot: Ziezoo! Ik heb de schoorsteen geveegdAlles wat ie nog te doen hebt, is hier en daar een hoopje stof op te vegen. De heer Zeeman zegt dat het hem bijzonder meevalt. De heer Jhr. A. L. v. Spengler wijst erop, dat er ook nog andere leeningen voor het bedrijf loopen. Het is niet goed om die niet te vermelden. Er zou een mis verstand kunnen ontstaan, doordat men zou denken, dat de totale schuld f 9650 bedraagt. De heer Zeeman zegt dit begrepen te hebben. Spr. kan, nu uit de mededeelingen van den heer Boom blijkt, dat een afschrijving in 50 jaar een rijksregeling is, er wel mee accöord gaan. Overigens zou spr. ruimte willen laten tot zoo spoedig mogelijke aflossing. Nu de Voorzitter tot de sluiting van de vergadering is gekomen, constateert hij de gunstige ontvangst van het voorstel zooals het in het rapport is belichaamd. Maar eerlijk gezegd, had spr. niet veel anders geweest immers in alle raden kwam naar voren, dat de toe stand een dringende voorziening behoefde. Zooals reeds gezegd, we verheugen ons over den klimmenden afzet, maar willen ook een goed product leveren. Spr. wijst op het belang van deze zaak, een uitgaaf van f 175.000, het is te onofficieel om bij het afloopen van de trap de beslissing te nemen, maar spoed dient wel te wor den betracht. Spr. dankt de heeren voor de belangstel ling en deelt mede, dat waar deze vergadering midden in de drukke maand Juni wordt gehouden, de Commis sie heeft besloten den raadsleden een presentiegeld van f 2.50 te verleenen. Dank brengt spr. aan het gemeente bestuur van Noordscharwoude, speciaal aan burgemees ter Van Spengler, voor de gelegenheid, om in deze mooie raadzaal te mogen vergaderen. Toen we getuige waren van de ingebruikneming van dit mooie gebouw, nad- den we niet gedacht, dat we zoo spoedig met ons allen de zaal zouden gebruiken. Ook de heeren Boom en Pleijte brengt spr. dank voor de toelichting en als dan nog is medegedeeld, dat de Commissie gemeend had deze vergadering voor de pers toegankelijk te stellen, opdat de ingezetenen op de hoogte worden gebracht, sluit spr. de bijeenkomst, met den wensch dat weldra zal worden besloten 'n ondergrondsohen kabel te leggen en dat zal blijken dat daarmede een goed werk is ven- richt Zal de mode der wijde broekpijpen zich in deze richting ontwikkelen? (Judge). DAVEREND E DINGEN. Voor de jeugd. Dit las ik in de krant: De wedstrijden op letterkundige gebied zijn in Denemarken niet van de lucht. Nu weer heeft men een wedstrijd uitgeschreven voor het beste jongensboek, omdat het moderne jongens boek, dat aan alle eischen beantwoordt, dat den smaak der jongens volkomen bevredigt, aan hun lust naar spannende handeling, naar ge zonde heldenvereeriiYg, voldoet cn hun ver beelding voedsel geeft, nog niet geschreven is. Het aardige van dezen wedstrijd is, dat aan de jeugd zelf medezeggenschap al is het dan ook slechts een klein medezeggenschap, toegekend wordt. Eerst zal een comité drie bekende boe ken uit de ingezonden manuscripten kiezen en dan zal de jeugd zelf uitmaken, welke ze het beste van die drie boeken vindt; daarvoor zal in elk boek een stembiljet te vinden zijn, dat, met redenen omkleed, in te zenden is. Pas als de jeugd zelf haar stem uitgebracht heeft en de meerderheid beslist, krijgt de schrijver den eere-prijs van 1000 kronen boven het honora rium voor zijn boek en bovendien 300 kronen van het Dagblad Politieken. En ook de jongen, die het best zijn stem weet te memoreeren, krijgt 1000 kronen toegewezen, al komt zijn po lemiek niet overeen met dat van de meerder heid. Uit de bedragen, die de prijswinnaars ont vangen, blijkt de ernst van den opzet van dezen wedstrijd. Wij doen van alles voor de jeugd en wij gaan alsmaar verder. Sport voor de jeugd, openluchtscho- len voor de jeugd. De heele wereld, bezorgd voor de toekomst, is als gieren op de jeugd aangevallen en de jeugd wordt met weldaden overladen En zoo lang zamerhand dreigen de zaken zich precies om te kee- ren, gelijk de aanwijzing van den besten auteur van Deensche jongensboeken, duidelijk aantoont. Zoo langzamerhand begint dus de jeugd de la kens uit te deelen en als dat aldus nog maar een posje blijft doorgaan', kan het beslist nog lollig wor den. Ja, natuurlijk, onze pa's deden dat anders, maar dat waren ook hopeloos ouderwetsche pa s, waar geen sikkepit mee te beginnen was. Die de creteerden maar en dresseerden alsof we zoo uit de meest barre wildernis in beschaafdere streken waren aangeland. Daarom las ik bovenstaand stukje voor aar. mijn oudsten zoon om eens te hooren, wat die ervan dacht. Toen ik uitgelezen had, zei hij alleen: „Na tuurlijk Pa!" „Wat natuurlijk?" „Wel, wij moeten die boeken toch lezen, ze worden speciaal voor ons geschreven, dus' moeten wij alleen er ook over oordeelen. „Zoo". „Ja, natuurlijk, het is toch te gek, dat wij niks te zeggen zouden hebben in zaken die juist ons be treffen." „Dus, jij „Ja Pa, wij moesten eigenlijk nog veel verder gaan en onze eigen onderwijzers aanstellen of afzet ten, or.ze eigen ouders kiezen, en „Wat zeg je daar, je eigen ouders „Ja natuurlijk, het kan toch best gebeuren, dat een of andere jongen een Pa heeft, die absoluut niet voor hem geschikt is. Wat een vreesclijke ge volgen zou dat niet voor hem kuner.n hebben? Ik zou zoo'n Pa niet moeten „Wat zou jij dan doen?" „Wel ik zou nu bijvoorbeeld willen, dat er eens ir.' het jaar een dag zou worden gehouden, waarop alle Pa's en Ma's publiek bij elkaar zouden worden gezet en dat wij dan telkens een Pa en Ma naar onzen smaak zouden kunnen kiezen." „Zoo, wie zou jij dan kiezen?" „Ikik zou er geen een kiezen, ik liet ze allemaal netjes staan." Hiér is het gesprek afgebroken door een han deling, die mij een paar tintelende handen heeft be zorgd. En dit onderwerp wordt niet meer aange roerd. Maar die jongen zit toch maar met zoo'n Pa.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2