SchagerCourant Raad Oudkarspel. Tweede Blad. De nieuwe radio-zendtijdregeling. Dg bewoners nog tijdig gered. Ongeluk met een toeristen-rijtuig. Noodlottige ontploffing. De regeering in Bolivia gevallen. De feesten op IJsland. De Alkmaarsche gemeenteraad bij verrassing „genomen". Mond- en klauwzeer. BARS1NGERH0RN Predikbeurten. Zaterdag 28 Juni 1930. 73ste Jaargang. No. 8686 Vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrij dag 27 Juni, 'a avonds 8 uur. j Voorzitter de heer A. J. Wijnveldt, tevens secretaris. De voorzitter opent met een woord van welkom aan leden en pers en deelt mede: 1. Besluit van den voorzitter van het Centraal Stem bureau, ter benoeming van een lid, van den gemeente raad, vacature-P. Groen. 2. Bericht van den voorzitter van het Centraal Stem bureau aan den gemeenteraad, dat J. Brammer zijn be noeming niet aanneemt; 3. Besluit van den Voorzitter van het Centraal Stem bureau. ter benoeming van een lid van den gemeente raad. door het niet aannemen van zijn benoeming door J. Brammer; 4. Bericht van den voorzitter van het Centraal Stem bureau aan den gemeenteraad, dat P. Rijper zijn be noeming tot lid van den Raad aanneemt. 5. Onderzoek geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van den gemeenteraad, P. Rijper. Door de heeren De Boer en Kroon worden de stukken nagezien en wordt tot toelating geadviseerd. 6. Beëediging van het nieuw benoemde lid P. Rijper. De heer Rijper legt de vereischte eeden af en wordt toegelaten. De Voorzitter feliciteert de nieuw gekozene en hoopt dat deze evenals zijn voorganger de heer Groen, trouw op zijn post zal zijn ln het belang van de gemeente. De heer Rijper dankt voor de woorden tot hem ge sproken en zegt de gemeentebelangen naar beste weten te zullen voorstaan. Algemeene felicitatie volgt. De stemmingen zullen deze vergadering aanvangen bij den heer De Boer. De notulen worden na een opmerking van den heer De Boer goedgekeurd. Mededeelingen. De Voorzitter doet de navolgende mededeelingen: a. van Ged. Staten dezer provincie een exemplaar van hun besluit, waarbij het totaal van het nadeelig saldo over de jaren 1926, 1927 en 1928 ten behoeve van de po litie, lager onderwijs en armwezen is bepaald op f 52260.02 b. van de provincie Noordholland ,als bijdrage in de verpleegkosten van t.b.c.-patiënten over 1929 is ontvan gen f 234.42, zijnde de helft van het bedrag, hetwelk door de gemeente in dat jaar ten behoeve daarvan is uitge geven; c. brief van den Minister van Onderwijs enz., houden de mededeeling, dat het raadsbesluit, waarbij de op richting en instandhouding van een cursus in de behan deling van motoren en in de kennis van wetten en re glementen bij de binnenvaart wordt noodig geoordeeld, door hem is goedgekeurd. d. dat de Commissaris der Koningin in deze provincie op diens verzoek aan den burgemeester verlof heeft ver leend van 27 Mei tot 17 Juni. 1930; e. dat de kosten van het ophalen van asch en vuilnis gedurende den schoonmaaktijd, met inbegrip van vlet- huur en opknappen van het Vrouwenlandje hebben be dragen f 90, Het vuil is opgehaald gedurende 7 ach tereenvolgende weken; f. dat door de N.V. Spoorlijn Station Dorp Noord- scharwoude over 1929 een dividend zal worden uitge keerd van 5 pet, zoodat de gemeente zal ontvangen f 650; g. dat he't bestuur der vereeniging van Ned. Gemeen ten dank betuigt voor de toegekende bijdrage, ten be hoeve van een eigen gebouw. De Voorzitter zegt dat tijdens zijn afwezigheid de werkzaamheden ter secretarie tot volle tevredenheid zijn waargenomen door den heer Sloof. B. en W. steJlen voor een vergoeding van f 40 te ver- leenen. Zonder hoofdelijke stemming besloten. De Voorzitter dankt den heer Sleof voor de waarne ming. De heer Kostelijk zegt, dat het z'n aandacht heeft ge trokken, dat er bij het ophalen van vuilnis veel oud ijzer is meegegeven. Spr. noemt dit geen vuilnis. De heer Bakker e.a. zijn van meening dat als zooiets niet opgehaald wordt, het in de sloot terecht komt. De gedane mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen stukken. Proces verbaal van kasopname bij den gemeente-ont vanger. Adres van het bestuur van de Middenstandstentoon stelling te Noordscharwoude, houdende verzoek om be schikbaarstelling van een prijs of het verleenen van een subsidie, tot aankoop daarvan. Door B. en W. wordt voorgesteld een bedrag van f 15 beschikbaar te stellen voor een medaille of kunstvoor werp. Aldus besloten. Verslag van het West-Friesch Museum te Hoorn over 1929. Verzoek van den heer P. Groen om eervol ontslag als lid der schattingscommissie, wegens vertrek uit de ge meente. Het ontslag wordt eervol verleend met dank voor de bewezen diensten. Verzoek van den heer P. Groen om ontheffing van hondenbelasting over het dienstjaar 1930, vanaf April. Voorgesteld wordt om afwijzend te beschikken daar de verordening geen restitutie toelaat. Aldus besloten. Rekening van de gemeenschappelijke U.L.O. school te Noordscharwoude over 1929. Het nadeelig saldo bedraagt f 427.2416, waarvan voor deze gemeente f 142.41%. Adres van de afd. Noordscharwoude van den Ned. Bond van Personeel in Overheidsdienst, houdende ver- Hoek dat de gemeenteraad zal willen uitspreken de Wenschelijkheid tot instelling van een Comm. voor ge organiseerd overleg. De Voorzitter zegt dat B. en W. in deze niet eenstem mig zijn. Spr. behoort tot de minderheid die tegen het voorstel is om het G. O. hier in te voeren. Als spr. de geschiedenis van het G. O. nagaat blijkt dat dit in een groote gemeente is ontstaan (Amsterdam, verslagg.), waar werklieden en ambtenaren werkzaam zijn, die vor- eenigt zijn in de verschillende vakorganisaties. Voor de verschillende adressen, die vanwege de vak organisatie werden ingediend werd zooveel tijd gevor derd. dat men besloot het G. O. In te voeren, welke com missie de personeelsaangelegenheden naar den raad verwijst De raad heeft niet anders te doen, dan het voorstel aan te nemen of te verwerpen. Als raadslid geeft men z'n souvereiniteit cadeau. Daar het personeel hier in één bond georganiseerd is, kan er geen verschil van inzicht zijn en kunnen de aangelegenheden door het personel met een hoofdbe stuurslid bij de commissie der lichtbedrijven besproken worden. Het spijt spr. dat alleen de raadsleden voor de vergadering waren uitgenoodigd, toen een uiteenzetting van het G.O. werd gegeven. Dan was spr. zelf tegen woordig geweest. Wethouder Kroon zegt op de genoemde vergadering aanwezig te zijn geweest. Aangezien het G.O. ook in kleinere gemeenten gunstig werkt, is spr. voorstander. De heer De Boer spreekt zich ook als voorstander uit. Wethouder Bakker vraagt wat er tegen is, om het G.O. in te voeren en waar de grens tusschen kleine en groote gemeenten is. De heer Zaagman is tot de overtuiging gekomen, a&t er alles voor is om het G.O. in te voeren. Door het G.O. kunnen werkgever en werknemer tot elkander ko men. Ook in particuliere bedrijven wordt overleg ge pleegd met het personeel. De Voorzitter zegt dat in de commissie voor het G.O. alleen over de arbeidsvoorwaarden gesproken wordt, niet over technische zaken. Voor technische za ken. zijn de dienst-commissies. De heer Kostelijk zegt begrepen te hebben, dat vier leden van de gascommissie deel zullen uitmaken van het G.O. Dit zijn toch de vertrouwensmannen van den raad. Na eenlge discussie werd het adres met alge meene stemmen aangenomen, en zal dus geadviseerd worden om het G.O. in te voeren. h. Rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1929. i. Verslag van de vereeniging van Ned. Gemeen ten over 1929. X. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders betreffende: 1. Afwijzend prae-advies op het adres van het be stuur van den Ned. Zwembond, betreffende het bou wen en inrichten van een eenvoudige zweminrichting. De Voorzitter zegt, dat B. en W. gezien het stand punt der andere gemeenten, besloten hebben afwij zend te beschikken. Mocht t.z.t. van particuliere zijde een verzoek komen, dan zullen B. en W. zich niet onbetuigd laten. 2. Afwijzend prae-advies op het schrijven van den Directeur van het postkantoor te Broek op Langen- dijk, inzake het voorschrijven van brievenbussen aan de woningen. Dit heeft een ernstig punt van bespreking uitge maakt. Noch in de Gemeentewet en Woningwet staat hieromtrent iets in. Door publicatie wenschen B. en W. de aandacht hierop te vestigen. 3. Wijzigingsbegrooting dienstjaar 1929. 4. Crcdietaanvrage vernieuwing dak ge-mcentewo- ning. Volgens rapport van den Gemeente-opzichter is ge bleken, dat het geheele dak vergaan is. De kosten van vernieuwing zullen f 150.bedragen. Aldus werd besloten. Voorstel tot het aanleggen van een ondergrond- schen kabel. Den heer Zaagman doet het genoegen dat Donder dagmiddag een vergadering hierover is gehouden. Spreker had echter liever gezien, dat reeds eerder een vergadering was belegd. Wij staan nu voor het feit, om het voorstel aan te nemen of te verwerpen. Het doet spr. voorts genoegen dat de heer Erkamp als opzichter werkzaam zal zijn, naast de technische in genieurs. Welke verhouding zal er ontstaan bij ver schil van inzicht? Spr. is voor aanbesteding van dit werk. De Voorzitter antwoordt dat aan de technische ad viseurs de uitvoering van het werk is opgedragen. De heer Erkamp zal toezien op het veilig aansluiten van de huizen. Aankoop van den kabel is gekeurd door het Koninkl. Instit. van Ingenieurs. De heer Kostelijk is bevredigt door deze Rijkscon trole. De heer Bakker zou er ook voor zijn de leverantie van den kabel aan te besteden. Spr. vraagt of er nog overleg is gepleegd met het P.E.N. Spr. gelooft dat deze instelling in de toekomst goedkooper zal wezen Spr. dringt er op aan om do Ned. Industrie de voor keur te geven boven de Duitsche. De Voorzitter zegt dit laatste toe. Wat het overlegt met het P.E.N. betreft, zegt spr., dat wij hier een gezond electr. bedrijf hebben, waar van de tarieven laag zijn. De heer Zaagman vraagt nog, naar aanleiding van de geldleening van 50 jaar, of de kabel het zoolang uit zal houden. De Voorzitter antwoordt, dat in het rapport 40 50 jaar is genoemd. Het bedrijf, dat kort na den oor log is gesticht, heeft het tegenwoordige geslacht groote offers opgelegd, vandaar deze leening van 50 jaar. Het voorstel werd met algemeene stemmen aan genomen. XI. Benoeming var;: a. een lid van de schattingscommissie (vac. P. Groen). b. een lid van de commissie van toezicht op de gemeente-landerijen. c. een plaatsvervangend lid van de commissie van beheer voor de Lichtbedrijven. Gekozen worde respect, de heeren Jb. Kroon, Jb. de Boer, en H. Bakker. Rondvraag. De heer Zaagmah zegt, dat men over den tijdelijken reinigingsdienst tevreden kan zijn. Spr. zou de vol gende vergadering willen voorstellen dezen dienst een meer vasteren vorm te geven door b.v. 23 maal om de veertien dagen en 2 maal in de zes weken rond te gaan, en hiervoor f 225 op de begrooting te wil len brengen. Spr. vestigt de aandacht nog op de ge- wenschte verbetering van de Spoorstraat. De Voorzitter vraagt het voorstel schriftelijk ir; te willen dienen. De Spoorstraat heeft de volle aandacht van B. en W. De heer Bakker zegt, klachten te hebben verno men over het gas bij de verwarming van badgeisers. De Voorzitter zegt toe, deze klachten te onder zoeken. De heer Kroon zegt, een woord van dank tot den ambtenaar voor zijn vervanging tijdens het verlof var; den burgemeester. De heer Rijper vraagt, of er geen adres van Koop handel is ingekomen. De Voorzitter antwoordt, dat er wel een adres is ingekomen, doch dat verzocht is dit te laten verval len. Met een woord van dank voor de aangename be sprekingen volgt sluiting. Verschillende berichten. Met ingang van Maandag a.s. Maandag a.s. wordt de nieuwe, veelbesproken en veel- becritiseerde regeling van de zendtijdverdeellng van kracht en reeds den eersten dag den besten blijft de Avro bulten den aether. Het nieuwe nummer van de „Radiobode" begint derhalve ditmaal zijn programma's voor Maandag 30 Juni niet met Hilversum en een an dere nieuwigheid is „een keus uit Europa's omroep programma's" voor eiken dag van uur tot uur. De room dus van den Internationalen radio-disch. Dinsdag en Donderdag zendt de Avro den geheelen dag en om iets van haar schade in te halen begint zij dan reeds 's morgens om 8 uur met gramofoonmuziek, waarna de parade van voortreffelijke programma-nurti- mers tbt middernacht voortdurt. Vrijdag a.s. is de Avro van twaalven tot vieren aan het woord en daarmede is voor a.s. week de koek op. Naar het Hsbl. verneemt, is op het oogenblik van sa menwerking tusschen Avro en andere omroepvereni gingen nog geen sprake, ook omtrent nieuwe mogelijk heden van ruimer uitzending valt nog niets te ver melden. Verder schrijft het blad: Het „algemeen programma"' van Maandag wordt door de Vara verzorgd van 's mid dags 12 uur af, zonder Morgenwijding, 's Middags om 3 uur spreekt Anton Coolen. de katholieke winnaar van den proza-prijp voor letterkunde 1930. voor de microfoon 's avonds is er een uitzending van het Kurhaus-concert te Scheveoibgen, evenals Woensdag d.a.v, Vrijdagavond brengt de V.P.R.O. over Hilversum een concert van een strijkkwartet en de K.R.O. via Huizen nagenoeg den ge heelen Vrijdag als algemeen programma-muziek van het K-R.O.-orkest. Wat de Vara betreft Is nog vermeldenswaard, dat zij in 't vervolg met de Soc. Arbeiders Radio-Omroep voor Vlaanderen zal samenwerken. Deze S.A.R.O.V. zendt Dinsdag- en Vrijdagavond over Leuven, zoodat van 1 Juli af in onze taal de arbeidersomroep dus eiken avond (uitgezonderd des Donderdags) ln den aether is; de pro gramma's worden in onderling overleg samengesteld. Ten slotte wijzen wij er op. dat op 1 Juli a.s. weer de gewone ruil van golflengten tusschen Hilversum en Huizen zal plaats vinden. De keuringscommissies voor de Algemeene Radio-programma's benoemd. De bepa lingen voor de keuring. Bij beschikking van den minister van waterstaat is ingesteld een commissie tot keuring van het algemeen programma voor den radio-omroep. Voor het tijdvak tot en met 31 December 1933 zijn be noemd tot leden van deze commissie: dr. J. Th. de Vis ser, voorzitter van den Radioraad, tevens voorzitter; mevr. B. BoonVan der Starp, prof. mr. P. S. Gerbrandy prof. W. Nolet, J. W. de Vries, allen leden van den Radioraad; tot secretaris E. P. Weber, secretaris van den Radioraad. Met betrekking tot deze commissie is een algemeen reglement vastgesteld. MARKTKWESTIE TE BOVENCARSPEL. Te Bovencarspel (station) is Donderdag de groote aardappelveiling van De Tuinbouw gestaakt, door dat er een kwestie rees tusschen de Handelaarsvrr- eeniging en het bestuur van De Tuinbouw. De aan voer van ongeveer 200 schuiten met aardappelen is niet verkocht. De kwestie is ontstaan, doordat een koopman, die niet aangesloten was bij den Bond van exporteurs, ook aardappelen ging koopen. Bij een brand te Groningen. Omstreeks vier uur gisternacht Is brand ontstaan in het galanteriemagazijn van de firma Baaiman ln de Oude bbingestrat te Groningen, in gebruik bij den heer E. Eissing. De heer Eissing en zijn echtgenoote trcht- ten voor de ramen van de derde verdieping staande door schreeuwen duidelijk te maken ,dat zij in ernstig gevaar verkeerden, vooral doord en verstikenden rood, die het heel huis vulde en hun belette den eenigen uit gang namelijk door den winkel te bereiken. Met heel veel moeite wist ende beide agenten het echtpaar nog tijdig door een venster te redden. Intus- schen was de brandweer den brand vrij spoedig mees ter. De winkel brandde gedeeltelijk uit. o.a. is er veel aardewerk vernield. De oorzaek is vermoedelijk kort sluiting. De schade welke zeerg root is wordt door verzekering gedekt. PROV. STATEN VAN NOORDHOLLAND. Hot Centraal Stembureau te Haarlem heeft giste ren in de vacature van mevr. L. J. v. Kuijkhof—Koe dijk tot lid van de Prov. Staten van Noordholland ge kozen verklaard den heer Jan den Exter (S.D.A.P.) te Amsterdam. In de rivier gestort. Reuter seint uit Sudbury, in den Amerikaanschen staat, Ontario: toeristenrijtuig, die aan een trein van de Ca- nadian National Railway gekoppeld was, is gister nacht bij Capreol in de buiten haar oevers getreden VcrmiHior.'-rivier gestort. De geheele trein, behalve de locomotief en de ko lenwagen, liep van het spoor. Men vreest dat de passagiers in het toeristenrijtuig verdronken of ernstig gewond zijn. Vier dooden, twaalf gewonden. Later wordt gemeld: Bij het spoorwegongeluk bij Capreol kwamen vier personen om het leven en werden twaalf gewond. Het ongeluk wordt toegeschreven aan de ongekende overstroomingen. Bliksem slaat in de dynamletlading van een baggermolen. Vermoedelijk 31 menschen gedood. Te Brockville in Ontario (Canada) is Donderdag op den baggermolen J. B. King, die bezig was met bo ringen in den rotsbodem van den St. Laurents, in verband met werkzaamheden tot verdieping var; de vaargeul, een hoeveelheid dynamiet ontploft, toen de bliksem in het vaartuig sloeg. Vele menschen aan boord werden aan flarden gereten en weggeslingerd. Volgens een voorloopige schatting, zijn er 31 men schen gedood en 11 gewond. Een nader bericht meldt nog dat aan boord van den baggermolen 20 ton dynamiet in voorraad waren voor het opruimingswerk in de vaargeul. Deze ge heele hoeveelheid ontplofte en de baggermolen werd volslagen vermeld. Van de bemanning konden slechts de elf gewonden gered worden. De overige 31 zijn vermist. De president gevlucht. De rust is terug gekeerd. Omtrent de staatsgreep in de Zuid-Amerikaansche republiek. Bolivia (zie ook elders in dit nummer), wordt nog door Hnvas geseind, dat dé Boliviaanschc regeering na bloedige gevechten van het leger, geval len is. De president heeft het land verlaten. Nog wordt gemeld, dat het leger besloten heeft een voorloopige regeering te vormen, waarin alle partijen vertegenwoordigd zijn en nieuwe verkiezingen voor te bereiden. De rust is teruggekeerd. Generaal Kundt zou ver dwenen zijn. Volgens over Buenos Aires ontvangen berichten zou de opstand van het leger het gevolg geweest zijn van de opwinding, welke een door de politie onder «le burgerlijke bevolking aangericht bloedbad zou hebben verwekt. De troepen weigerden de ministers den toegang tot de regceringsgebouwen. Aangevangen tijden#» een hevigen sneeuw storm. V.D. verneemt uit Kopenhagen: Naar uit Reikjavik gemeldt wordt, Is Donderdag avond tegen het einde van het feest op de Thlngviler- vlakte een storm losgebroken, waardoor een a&ntal klei ne tenten omver werden geworpen. In den laten avond begon het plotseling te sneeuwen. Iedereen trachtte zoo spoedig mogelijk per auto naar Reikjavik te komen. Het plotseling opbreken van de 40.000 menschen die zich Donderdagavond op de Thingviller-vlakte hadden verzameld, geleek op de wilde vhioju van eeo legêp, HAGELSCHADE IN KENNEMERLAND. Commissie voor steunverleenlng. In overleg met de gemeentebesturen van Assendelft, Beverwijk. Velsen en Wijk aan Zee en Duin heeft de burgemeester van Beverwijk, Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten, een commissie ingesteld, die zal trachten de tuinders en landbouwers, wier te velde staande gewas sen 1.1. Zondag door den geweldigen hagelslag werden vernield, financieel te hulp komen. De commissie ia samengesteld uit land- en tuinbouw- deskundigen van Beverwijk en naaste omgeving. De gemeentebesturen van Beverwijk en Wijk aan Zee cn Duin hebben telegrafische verzoeken om steun gezonden aan het Ministerie van Landbouw. De raad stemde, zonder het zelf te weten, voor het toekennen van een gratificatie. In de Donderdagmiddag gehouden raadszitting werd een supplement begrooting behandeld, waarin o.a. was voorgesteld f 1000 gratificatie aan de directie van het Stadsziekenhuis te geven, als bolooning voor bewezen diensten bij de inrichtnig daarvan. Eenige raadsleden herinnerden er aan. dat men kort geleden in geheime zitting een suppletoire begrooting had besproken, waar in een belooning van f 2500 voor den directeur van pu blieke werken was opgenomen, omdat hij voor het zie kenhuis plannen gemaakt had en toezicht op den bouw had uitgeoefend. Toen de raad zich daarmede niet di rect kon vereenigen, was de supplement begrooting zon der dezen post aangenomen. Wanneer zoo vroeg men, komt de post nu in openbare bespreking? Uit het antwoord van het college van B. cn W. bleek, tot aller verwondering, dat de raad in een volgende zit ting dit bedrag reeds in openbare vergadering goedge keurd had. Het was namelijk verborgen geweest in een volgende suppletoire begrooting, zonder dat den raad dit was opgevallen. Met het aannemen daarvan had men toen, zonder het te weten, ook de f 2500 gratificatie toe gekend. Het beleid van B. en W. werd in dezen aan scherpe critlek onderworpen. De f 1000 voor de direc trice werden thans met vijf stemmen tegen toegestaan. DE KINDERVERLAMMING TE GOUDA. Weer een patiëntje overleden. Gister is bij een meisje van 9 maanden kinderver lamming geconstateerd. Het aar.tal gevallen beloopt thans 22. Een der patiëntjes, een jongetj* van ruim een jaar, is overleden. Dit is het vierde kind, dat aan de ziekte bezweken is. Elders in dit nummer wordt een licel relaas gege ven van het bezoek van een veehouder uit Wccspcr- karspel aan den heer Van den Berg in Spanje, wiens middel „Matafto" tegen mond- en klauwzeer den laatsten tijd druk besproken is, vooral naar aanlei ding van artikelen verschenen in de N.R.Ct., welk.' blad een nader onderzoek naar het middel sterk >e- pleitte. Volgens liet hierboven genoemde relaas, zou dat middel echter absoluut geen waarde hebben cn schijnt er met attesten van hooglecraren, over geno men proeven, nogal deerlijk geknoeid te zijn. De N.R.Crt. antwoordt daar thans op waarbij het blad opmerkt, dat het de tegenspraak tusschen do verschillende verklaringen der Spaansche heeren op het oogenblik r.iet kan verklaren, ook al hebben zij op verschillende proeven betrekking. Maar hef blad heeft naar aanleiding daarvan reeds getracht ophel dering te verkrijgen, en wanneei het hierin slaagt, zal het ook de uilkomsten daarvan meuedeelen KOLHORN. Woensdag jl. was weer de dag voor de ouden van dagen van ons dorp. om hun autotochtje te maken. Om 9 uur s morgens zou de reis beginnen, doch lang voor dien tijd stonden zij allen al gereed. Toen de auto's kwamen; werd ingestapt en ging de reis over Wieringerwaard, Kleinesluis, van Kwijcksluis naar het vliegveld De Kooij. waar gestopt werd. Op een vooraf aangevraagd verzoek mochten onze oud jes de vliegmachines van nabij bekijken en ook ver der allerlei inrichtingen daar aanwezig In 4 groepen' werden zij onder geleide rondgeleid en alles uiteen gezet van de verrichtingen der machines, waar zij allen met verbazing naar luisterden cn r.iet weinig genoten. Van hier ging het door den Helder langs de Buitenhaven naar Huisduinen, waar in Ilotel „Denneheuvel" allen met eter. en drinken werden op- gefrischt. Weer ingestapt ging het den inooien duin weg langs over Callantsoog en Petten en Schoorl naar Bergen, als tweede halte, waar langer vertoefd werd, zoodat allen weer goed op verhaal konden ko men. Nadat van het heele gezelschap nog een kiek was gemaakt, ging het naar Ileiloo als derde haltê. Hierna over Alkmaar, waar een oogenblikje werd ge stopt voor een kleine wandeling van de meesten en een boodschapje van een enkele andere, ging het over de Ileerhugowaard weer naar Kolhorn. Om half tien kwamen zij dnai aan, met opgetogen gezicht en r.a een dankbaar woord voor een ieder, die aanwezig was om de oudje?- te verwelkomen, gingen allen weer naar eigen huis en haard. Een woord van dank aan allen die meehielpen om het bestuur der afd. B. v. S. in staat te stellen om or.ze oudjes dit te kunnen aanbieden is hier zeker op zijn plaats. Alhier komt een geval van Typhus voor. Heden, Vrijdag, is men per rijwiel langs l.et strand ln de drooggelegen meer gegaan, vanaf Kolhorn naar Aartswoud. Uit de meer komt een onaangenamen geur voort, voornamelijk in de buurt van de drooggelegde» plaatsen. Men vraagt zich af. of dit laatste geen oor zaak zou kunnen worden van ziekte-voortbrengende verschijnselen. De heer C. Wardenaar. hoofd der school alhier, ba- haalde het diploma A Esperant». GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Anna, dochter van Teeuwls van Stralen en van Antonia Komen. Overleden: Franclscus Thomas de Haas. 77 jaren, we duwnaar van Johanna Hendrika Zoetelief; Lijkeltje Atema, oud 68 Jaren. ZONDAG 29 JUNI 1930. NED. HERV. GEMEENTE te: Eenigenburg. voorm. 10% uur, Ds. Van Loon (InplaatJ vah 10 jjtir).

Schager Courant | 1930 | | pagina 5