SchagsrCourant Dames- oi Heerenportret Fa. W. D. Niestadt Zn. en aardige KINDERFOTO'S Derde Blad. Uit onze omgeving. KOEGRAS CALLANTSOOG ST. PANCRAS WARMENHUIZEN Voor een modern SCHAGEN. Tel. 11. Z IJ P E LANGEND IJ K WIERINGEN OUDE NIEDORP Als het rustelooze klokje Eindelijk het rustuur slaat. Als de rustelooze u/erker Na zijn dagtaak rusten gaat Vindt hij thuis zyn stoel,zijn vrouwtje, En zun vuurtje en zün thee Eenfyn pypje DOUÜ/E EGBERTS Completeert het rust idee. Clin9< Dooneabo» verschaft U wolken van genot. Zaterdag 28 Juni 1930 73ste Jaargang. No. 8686 MIDDELBARE LANDBOUWSCHOOL GRONINGEN. Blijkens in dit no. voorkomende advertentie, waarnaar we verwijzen, is wederom de aangifte van leerlingen tot de Middelbare Landbouwschool te Groningen opengesteld. JULI A N AD O RP. Donderdagavond hield de Afdeeling den Helder van de Vereeniging tot Bevordering der Bijenteelt in Ne derland een ledenvergadering in een der lokalen van de Chr. School aan de Kortevliet te Koegras. Volgens de presentie lijst waren aanwezig 10 leden en 1 toehoorder. De voorzitter, de heer T. Speur, opende met welkom de vergadering, zeide dat de opkomst niet erg mee viel en werd de schuld daarvoor maar geschoven op de drukte van den hooitijd en verzocht vervolgens den secretaris, den heer Jac. Kiljam de notulen te willen lezen, welke met dank onveranderd werden vastgesteld. Volgen de Mededeelingen en ingekomen stukken. De secretaris doet allereerst uitvoerig mededeeling van de aankomst van de uit Oosterwijk bestelde koningin, wélke op 21 Juni j.1. is ontvangen en in goede orde is overgekomen. Het experiment daarmede, dat aanvanke lijk de heer Koning op zich had genomen, maar die nu uitstedig isj zal nu bij den heer Kiljan plaats hebben, welke hier dan ook alles voor in gereedheid heeft ge bracht. Van het Hoofdbestuur, om de afd. Handel te doen aansluiten bij het Rijkshoningmerk. Bij referendum moesten de afd. zich hierover uitspreken, en wordt idit alhier goedgevonden. Voorts de mededeeling van den Alg. Secretaris, dat de aangevraagde practische les, kan worden gehouden. En tenslotte eenige formulieren met een begeleidend schrijven van het Ned. Honingcontrole-Station te En schede, waarin opgewekt wordt tot aansluiting bij dat Station, hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen. Daarna volgt het verslag van de vergadering van Ring 8, gehouden op Zondag .6 April j.1. in het hotel „De Kroon" te Amsterdam en naar welke vergadering de Secretaris was afgevaardigd. Voorzitter de heer Hundt. Tegenwoordig waren de afdeelingen Amsterdam, Kennemerland, Berkhout, Zaan dam, Den Helder, Rotterdam, Vlaardingen, Zijpe. Schellinkhout en Den Haag. benevens de Alg. Secr., de Sheer Joustra en de heer Frankenhuis, lid van het Hoofdbestuur. Daar de voorzitter, de heer Hundt aftre dend was, werd daarvoor een verkiezing gehouden, en gekozen de heer Zeeman, die echter maar matig voor zijn taak berekend scheen te zijn. De heer Van de Puttelaar werd als secretaris herkozen. De afgevaardigde van Den Helder vroeg naar de Ireden van Jiet bedanken van den heer Llgthart uit Zijpe, als bestuurslid. De heer Ligthart .meent dat iemand uit de buurt van Alkmaar daar beter op zijn plaats is, om dat zoo iemand een veel grooteren kring van afdeelin gen om zich heen heeft. Er bleek echter in die buurt niemand aanwezig te zijn, zoodat op een volgende ver gadering hierover nader zal worden beslist. Aangedrongen werd, daar dat alle afdeelingen binnen Ring 8 zich hierbij zouden aansluiten, tot het verkrij gen van meerdere saamhoorigheid en den invloed op de Alg. Verg. te vergrooten. Medegedeeld werd, dat spoe dig weer een vergadering zou volgen en wordt de rest van de agenda zonder veel duscussies afgewerkt, waar- Ina. sluiting volgde. Met dank aan den afgevaardigde wordt, dit verslag goedgekeuerd. De afgev. naar de Alg. Verg., de heer C. J. Vroom, 'deelde mede, dat de afwerking van de agenda op die vergadering van een leien dakje ging, alles was tip-top Jn orde en er heerschte tijdens de vergadering een bij zonder gezelligen geest. Voor deze mededeeling wordt dok dezen dank gezegd. Volgt bespreking excursie bij de leden. Over de Vraag of die op Zondag of op een anderen dag moet gebeuren, ontspint zich eenige discussie en wordt ten- slote na stemming besloten, dit op Zondag te doen, daar dit voor de grootste meerderheid het beste uit- ikomt. Als datum werd bepaald 6 Juli a.s. Houders van auto's zullen gevraagd worden om voor het vervoer te willen zorgen. De excursie zal beginnen waarschijn lijk in de Donkere Duinen. Om 9 uur v.m. zal een auto de leden uit Den Helder halen, terwijl de overigen zich Om 9 uur te Julianadorp zullen verzamelen. De practische les zal gehouden worden op een Zater dag in Juli in overleg met den heer Ter Brugge te Heiloo; de leden zullen daarna in kennis gesteld wor den met den datum enz., zoodat ieder dan van een en ander op de hoogte zal zijn. i Bij de rondvraag informeert een lid, hoe het nu zal gaan met de overbrenging van jonge koninginnedoppen van het Oost?nrijksche exemplaar. Na eenige bespreking wordt vastgesteld, dat op Zaterdag 5 Jui a.s. de leden, een stukje raat met eitjes zullen kunnen halen, om die in hun kasten over te brengen. Dit vond men de beste oplossing. Na nog geruimen tijd geïmkerd te hebben en de rondvraag niets meer opleverde, sloot de voorzitter met dank de vergadering, Donderdagmiddag omstreeks vier uur, moest een wa tervliegtuig van het vliegkamp de Mok op Texel op on geveer tien mijl afstand uit de kust een noodlanding Blaken. Het vliegtuig werd met behulp van een tweede Jiaar het strand voor het dorp gesleept. De oorzaak bleek eeh defect in de radiateur te zijn. Reparatie ter plaatse bleek onmogelijk, waarom door de hier voor herhalingsoefeningen liggende zee-miliciens naar de torpedojager „Heemskerck", welke voor de kust voor het houden van seinoefeningen met de miliciens, om assistentie werd geseind. De Heemskerk naderde hierop zoo dicht mogelijk de kust, waarna het defecte vliegtuig door het tweede naar de „Heemskerk" werd gesleept, welke haar naar Texel bracht. De belangstelling van de zijde van het publiek was groot. De ri&ltaten van de onlangs gehouden landbouwtel ling in Qeze gemeente zijn als volgt: Wat betreft de veestapel bedroeg het aantal paarden beneden 3 jaar 14 stuks, 1 veulen, 149 trekpaarden, 2 hitten. Aantal runderen: 39 springstieren, 1329 melk- en kalfkoeien, 5 mestkalveren, 404 stuks jongvee boven een jaar en 515 beneden een jaar. Aantal schapen: 645 stuks boven een jaar, en 675 lam meren. Aantal bokken en geiten: 56. Aantal biggen beneden 6 weken: 328, fokzeugen 158, varkens van 6 weken tot 60 Kg. 295, van 60100 Kg. 104, boven 100 Kg. 40. Het aantal kuikens bedroeg 12134, ou dere kippe* 8442. Aantal eenden 362, kuikens 38. Aantal korven en kasten met bijen 56 stuks. Betreffende het grondgebruik: het totaal eigen land in gebruik bedraagt 677.94 H.A.; gepacht land 1061.69 H.A., waarvan van ouders gepacht 195.80 H.A. De opper vlakte bouwland bedraagt: 238.87 H.A., waarvan 7 H.A- gelegen in de gemeente Zijpe. De oppervlakte grasland bedraagt 1499.49 H.A., tuingrond 0.72 H.A.; boomgaarden op grasland 0.55 H.A. Ook in deze gemeente is een vergadering van tuinders gehouden, die schade hebben geleden door hagelslag, en regenval. De belangen dezer gedupeerden zullen worden behartigd door de heeren Visser en De Geus te Koedijk die in de Regelingscommissie een en ander nader zullen toelichten en bepleiten. Hulp-, Post- en Telefoonkantoor. De aandacht wordt er op gevestigd, dat met in gang van 7 Juli de openstelling van dit kantoor voor het publiek met een V2 uur wordt verkort en die voor de aangeslotenen bij de telefoon met 2 uur verlengd. Dan is het kantoor open voor het publiek van 8 tot 12 uur, 1415V2 en 's avonds van 1819 uur. De telefoon-abonné's hebben de gelegenheid tot te- lefoneeren onafgebroken van 's morgens 7 uur tot 's middags 17 uur en 's avonds van 18 tot 21 uur. De uitbreiding van het aantal telefoonabonné's wat nu reeds 42 bedroeg en het aantal gesprekken, dat in twee jaar van 12000 op 20.000 is gekomen, heeft aan laatstgenoemde uitbreiding wel het zijne bijge dragen. is uw aangewezen adres: T ZAND. Donderdagmiddag 26 dezer geraakte het 9-jarig dochtertje van den heer G. Zomerdijk, hetwelk pas fietsrijden leert, bij het uitwijken voor den stilstaan- den auto van den heer L. Schilder en het opspringen van haar voorwiel over een steen, met fiets en al kopje onder in het Kanaal. Een zoontje van den heer Schilder zag het gebeuren en riep daarop zijn vader. De heer Schilder sprong daarop direct, hoewel niets was te zien, noch van het meisje, noch van de fiets, op de aangeduide plaats te water. Op dat oogenblik kwam het. kind- juist boven, zoódat de heer Schilder het genoegen had, haar behouden aan den wal te mo gen brengen. De fiets is later opgehaald. We vernamen dat het kind geen nadeelige gevol gen van het bad heeft gehad. We vernemen dat de Coop. Zuivelfabriek Nieuw Leven, G.A., alhier op Donderdag 26 dezer aan haar leveranciers voor de door deze aan haar- over het tijdvak van 1 Mei tot en met 31 Mei 1930 geleverde melk, gemiddeld f 6.19 per 100 K.G. be taalde, bij een gem. vetgehalte van 3.08 Dit wordt dus f2.01 per K.G. vet. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 20 tot en met 26 Juni 1930. Geboren: Leent je, dochter van Hendrikus van de Flier en Teunisje Bosch. Gerrit, zoon van Pieter Ja- cobus Johannes Blom en Johanna Martina Tamis. Ondertrouwd: Willem Biesboer, 22 jaar, slager, te Zijpe en Anna Blom, 20 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Getrouwd: Hendrik Jan Rens, 26 jaar, melkrijder, te Zijpe en Neeltje Weij, zonder beroep, te Zijpe. Adri- anus Johannes Klijbroek, 30 jaar, landbouwer, te Ha renkarspel en Maria Johanna Smit, 21 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Overleden: Cornelia Kreijger, 19 jaar, dochter van Pieter Kreijger en Cornelia de Leeuw. We vernemen, dat In de gisteravond gehouden Be stuursvergadering van de Langendijker Winkeliers-, Na ring- en Vakvereenigingen besloten is, om in het laatst van Augustus of begin September een etalagewedstrijd voor den heelen Langendijk te houden. BROEK OP LANGENDIJK. Ds. J. Drenth, predikant bij de Chr. Geref. gemeente alhier, komt voor op het tweetal te Onstwedde. ZUIDSCHARWOUDE. Gisteravond vergaderde de afd. ZuidscharwoudeBroek op Langendijk van den Bond van Staatspensionneering ten lokale van den heer P. Schoenmaker. De Voorzitter wees in zijn openingswoord op het bij zondere van deze bijeenkomst, n.1. de verkiezing van 6 der 7 leden, waaruit het bestuur bestaat, wegens be danken. Hij had dan ook verwacht, dat de opkomst, hoewel grooter dan gewoonlijk, beter was geweest. Nadat de notulen waren gelezen en goedgekeurd, werd mededeeling gedaan van ingekomen stukken ter aan beveling van candidaten voor het Hoofdbestuur. Deze werden voor kennisgeving aangenomen. Komende tot het punt: Verkiezing van 6 bestuursleden wegens bedanken door de heeren J. du Burck, H. J. Erkamp, P. Glas, A. Kist, A. Kout en J. de Ruiter, deed de Voorzitter mededeeling van de voorgeschiedenis de zer zaak. In 't kort komt zij hierop neer: Sommige be stuursleden wenschten niet langer zitting te hebben in een bestuur, waarin ook de heer D. Zeeman zitting had en daarom bedankten. Anderen, die niet zoo ver wensch ten te gaan, doch de motieven volkomen onderschrij vende, vonden goed den heer D. Zeeman schriftelijk in overweging te geven, als bestuurslid te bedanken. Op dit schrijven werd geen antwoord ontvangen, zoodat hem nogmaals den raad werd gegeven, dat te doen vóór een bepaalden datum. Ook hierop werd geen antwoord ont vangen. Daarop werd hem meegedeeld, dat 6 bestuurs leden hadden bedankt, er een ledenvergadering was uit geschreven om in die vacatures te voorzien en hem uit- genoodigd, die vergadering te leiden, als eenig overge bleven bestuurslid. Op deze vergadering was hij niet aanwezig, waarom de gewezen Voorzitter, ook nu die taak vervulde. Zonder eenige op- of aanmerking, keurde de vergade ring. op een desbetreffende vraag vari den Voorzitter, de handeling van de bestuursleden goed. De Voorzitter stelde nu de verkiezing van bestuurs leden aan de orde .doch al spoedig bleek de wensche- lijkheid, dat de oude bestuursleden aanbleven. Dit was echter niet mogelijk, daar de heer D. Zeeman nog be stuurslid bleef. Uit de vergadering werd nu het voor stel gedaan den heer Z. als besturslid te royeeren, daar hij door zijn starre houding het bestaan van de afdee ling in de waagschaal heeft gesteld. Gestemd met ongeteekende briefjes, werd dit voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Voorzitter hoopte nooit meer zoo'n onverkwikkelijke zaak te moeten behandelen. De bestuursleden kwamen nu terug op hun besluit en namen hun plaats als zoodanig weer in. In de vaca ture-Zeeman werd gekozen de heer Jb. van der Welle te Broek op Langendijk. Daarna kwam aan de orde een mondeling verzoek, bij den secretaris ingekomen, om, onder neutrale vlag een autotocht voor de Ouden van Dagen uit Broek en Zuid-Scharwoude te organiseeren. Dit verzoek kwam van Christelijke zijde te Broek, waar men er prijs op stelde, dat in samenwerking van verschillende richtin gen deze tocht zou georganiseerd worden en dus ook de R.K. in Zuidscharwoude zouden moeten worden uitge- noodigd. Na verschillende besprekingen, die getuigden van de volle sympathie met deze plannen, daar de belangen van de Ouden van Dagen hier moesten domlneeren, werden als leden, de nlet-confessioneele richting in Zuid scharwoude vertegenwoordigende, aangewezen de hee ren J. du Burck, P. Glas, H. J. Erkamp, A. Kout, A. Kist en J. de Ruiter. Verder werden de eerste en de laatste aangewezen om den Weleerw. Heer Pastoor van Noordt te Noord scharwoude te verzoeken In dezen zijn medewerking te willen verleenen. Daarna sluiting met dank voor de bijzonder ernstige en hoogstaande besprekingen. NOORDSCHARWOUDE. Concert Excelsior. Het Harmoniegezelschap „Excelsior", directeur de heer P. Pranger, gaf Donderdagavond een concert in den muziektuin, dat begunstigd door het mooie weer, goed geslaagd is. De verschillende nummers werden uitstekend ver tolkt. In het, bijzonder willen wij noemen het ver plichte nummer, dat gespeeld is op het muziekcon cours te Velsen, n.1. Les Erinnyes, Suite, v. J. Mas- senet. Aan den heer Pranger werd namens de vereeniging een mooie bloemenmand aangeboden, als een blijk van waardeering. Door de Vrouwenclub, Oosterstraat, werd Don derdag het jaarlijksche uitstapje gehouden. Met een groote autobus van de fa. Kok, Tuinman en Wilken, ging het over Haarlem en Amsterdam naar het Gooi. 's Avonds arriveerden allen weer behouden thuis. DE EERSTE LANGEDIJKER MIDDENSTANDSTENTOONSTELLING. Natuurlijk heeft men het vorig artikeltje in dit blad gelezen en met genoegen zeker, en met het voor nemen om op een van de tentoonstellingsdagen naar Noordscharwoude te trekken, teneinde te zien en te bewonderen wat de Langedijker middenstand ver mag. Reeds zijn de timmerman en de schilder hard aan het werk, want morgenavond moet het geheel wor den opgeleverd aan de hand van de teekening. Toen wij gisteren' een bezoek brachten aan de ten toonstellingsgebouwen stonden wij werkelijk ver baasd van hetgeen al reeds was klaar gemaakt en met zekerheid kan bijna worden gezegd, dat alles morgen gereed zal zijn. Dan komen nog een paar dagen voor het inrichter.' van de stands, die voor zoover wij van de plannen weten een allerbekoorlijkst aanzien zullen krijgen. Pe.jdcéThemende winkeliers en zakenmenscher: zul- leTVzeker hun beste beentje voorzetten, om het pu bliek te laten zien. wat er nu wérkelijk aan den Lan gendijk in de diverse zaken en winkels te krijgen is. Behalve de reeds in ons vorig nummer genoemde attracties zijn er op de tentoonstelling, nog een paar attracties waarvan men zal kunnen profiteeren Woensdagmiddag om twee uur wettelijke tijd vindt de officieele opening plaats, waarbij verschillende colleges zijn uitgenoodigd en heeft om drie uur de openstelling voor liet publiek plaats. Des morgens zullen de stands aan het oordeel van een onpartijdige jury worden onderworpen, ^-aar- voor aan de standhouders prijzen zullen worden uit gereikt. Een aansporing voor de exposanten temeer, om 't beste te geven wat in hun is Behalve dat men verschillende stands met een keur van artikelen zal kunnen bezichtigen, zal er ook worden gedemonstreerd en verwacht mag wor den dat alles de onverdeelde aandacht van de bezoe kers zal trekken. Er,1 dat er meegeleefd wordt met deze onderneming blijkt wel uit. het feit, dat er verschillende personen en vereenigingen zijn, die van hun belangstelling de den blijken door het schenken van een zeker bedrag voor het aankoopen van prijzen. Ook zullen des Woensdagsmorgens de prijzen voor de verloting worder; aangekocht en met een kaartje op de exposities worden aangegeven, zoodat de lo- tenhouders(sters) weten welke prijzen op de loten kunnen vallen. Tevens meende het bestuur goed te doen, door de hoogste klassen van de verschillende scholen uit te noodigen een bezoek te brengen aan de tentoon stel li ng. Onwillekeurig denken wij hierbij aan „wie de kin deren heeft, heeft de toekomst". Wij mogen gerust zeggen, dat. na vele voorberei dende werkzaamheden alles is geregeld en in orde gebracht, zoodat a.s. Woensdag de bezoekers kunnen worden ontvangen op een tentoonstelling die voor de eerste maal op den Langendijk wordt gehouden. Tevens kunnen wij nog mededeelen dat voor kin deren onder geleide de entrée is bepaald op een la ger bedrag dan dat voor de grooten het geval is. Hierdoor toch wordt voorkomen, dat het betaler: van een kwartje voor de kinderen een beletsel zou zijn voor het brengen van een bezoek aan de ten toonstelling. Al het mogelijke is en wordt nog gedaan om het den bezoekers zoo aangenaam mogelijk te maken, Daarom dan ook: men verzuime niet op 2. 3, 4, 5 en 6 Juli een bezoek te brenger.' aan de E. L. M. te Noordscharwoude. Een van de bezoekers kan boven Amsterdam vlie gen of een vliegtocht maken Amsterdam-Rotterdam vice versa Wat geboden wordt is goed en afgewerkt. Schools] uiting. In verband met de toeneming vAn het aantal diph- therie-gevallen, is de school te Westerland op 24 Juni j.1. gesloten, voorloopig tot en met 5 Juli a.s. De belangstelling voor de op j.1. Woensdag be legde vergadering in „Concordia", ten doel hebbende oprichting cener rijvereeniging, was zeer gering. De verkeerd aangegeven datum der vergadering zal hier niet vreemd aan zijn. Zoo mogelijk zal nogmaals een bijeenkomst worden gehouden, en al is er niet veel animo in den beginne, is geen bezwaar. Met weinig le den kan worden begonnen en zal worden begonnen deze sport te beoefenen. Wij zijn dan ook niet bang dat binnen enkelen tijd gesproken kan worden van een rijvereeniging „Wieringen". A.s. Zondag o-m 1 uur, speelt Succes II tegen Vitesse II en om 3 uur Succes I tegen Vitessc I. De wedstrijden worden gespeeld op het S.-terrein. Nederlaagwedstrijden V.V.M.P. V.V.P.M. heeft de reeks harer nederlaag-wedstrijden voortgezet met een wedstrijd tegen K.B.C, I, op het terrein aan de Kleine Sluis. Onder leiding van den heer Dol van Den Helder, stelden de beide elftallen zich om ongeveer 8 uur op. Het terrein was tengevolge van een fijn regentje, dat tot even voor den aanvang bleef aanhouden, zeer glad geworden. K.B.C. won den toss en bracht V.V.M.P. aldus den bal aan het rollen. Reeds na eenige minuten nam V.V.M.P. de leiding, doordat K.B.C.'s keeper een zacht schot door zijn handen liet gaan. (0—1). Ook aan de tweede goal kwam V.V.M.P. al even ge makkelijk. Weer was het de keeper, die een goed te houden bal inplaats van uit- in de goal werkte. 02. Voor rust wist V.V.M.P. nog éénmaal te scoren door middel van haar rechtsbuiten, die op grooten afstand ineens buiten keepers bereik, inzette. 03. Ook K.B.C. had intusschen niet stil gezeten, doch dank zij de hechte verdediging, met den keeper aan het hoofd, kon V.V.M.P. erger voorkomen. Na rust waren de rollen wel ecnigszins omgekeerd en was K.B.C. het grootste, gedeelte in de meerderheid en spoedig was de stand '2—3. Een kwartier voor het einde maakte V.V.M.P.'s rechtsbinnen nog een fraaie goal, 2—4, terwijl K.B.C. eenige oogenblikken daarna nog het laatste doelpunt maakte, 3—4. Spoedig daanpa was het einde en kon V.V.M.P. met een magere overwinning huiswaarts gaan. Een gelijk spel zou o.i. de verhouding beter hebben weergegeven. Scheidsrechter, de heer Dol, leidde tot ieders genoe gen. De reserves van V.V.M.P. speelden Woensdagavond vriendschappelijk tegen Flevo II, welke wedstrijd in een 1—1 gelijk spel eindigde. —In „Land in Zicht" wordt Dinsdagavond om 8 uur de vergadering der Jongelingsverecniging gehou den. Bijbelirileküing van J. Visser. Huishoudelijke vergadering. DEN OEVER. Woensdagavond werd een spannende voetbalwed strijd gehouden door Flevo en M.U.Z. II. De uitslag eindigde met 1—1. Een voerman bij de kipkarren in den sluisput, stootte zijn arm per ongeluk; er ontstond een kleine wond, die evenwel al spoedig begon op te zwellen, zoodat bloedvergiftiging werd geconstateerd. Hij is genoodzaakt rust te nemen. Terwijl een werkman, bij de M.U.Z. werkzaam, jl. Vrijdag zijn bezigheden verrichtte, kwam hij zoo noodlottig te vallen dat hij zijn heen brak. Ilij werd onmiddellijk verbonden en daarna per auto naar het ziekenhuis te Alkmanr vervoerd. Landbouwtelling 1930. Bij de samenstelling der lijsten betreffende den vee stapel en grondgebruik in verband met de gehouden landbouwtelling 1930 bleek In de gemeente aan vee en in en buiten de gemeente aan oppervlakte grondge brulk het navolgende aanwezig te zijn: Aan vee verdeeld over 182 eigenaars in de gemeente: 103 stuks paarden, 1219 stuks runderen verdeeld in 19 stuks springstieren, 767 mest en kalfkoeien, 11 stuks ander mestvee (uitgezonderd mestkalveren), 187 stuks jongvee boven 1 jaar en 235 stuks jongvee beneden 1 jaar. 857 stuks schapen (anders dan heideschapen) verdeeld In 388 stuks boven 1 jaar en 469 stuks lam meren. 30 stuks bokken en geiten, 468 stuks varkens verdeeld In 58 stuks biggen beneden 6 weken, 51 stuks fokzeugen, 163 stuks van 6 weken tot 60 K.G., 111 st. van 60 K.G. tot 10 K.G., en 85 stuks boven 100 K.G.- 5028 kippen verdeeld in 23443 kuikens en 2585 oudere kippen en tenslotte 189 stuks eenden verdeeld in 37 stuks eendekuikens en 152 stuks oudere eenden. Aan oppervlakte grondgebruik werd over 197 personen waarvan 96 eigenaars en 101 pachters verdeeld: 408 H.A. in eigen gebruik en 582 H.A. In gepacht ge bruik waarvan 153 H.A. in pacht van ouders. In totaal dus 990 H.A. land. Welk land als volgt is verdeeld: 104 H.A. bouwland, 674 H.A. grasland (waarvan in totaal 2 H.A. bezet met boomgaard) en 212 H.A. tuingrond en tensiotte Glascultuur met 2000 stuks en ruiters met plat glas en 1100 M2. (oppervlakte aan grond) met staand glas onverwarmd. De totale oppervlakte grondgebruik van 990 H.A. ver deeld over 197 gebruikers wordt als volgt onderverdeeld: 32 gebruikers van 0.050.15 H.A. (waarvan 17 eige naars en 15 pachters); 4 gebruikers van 0.15-—0.25 H.A. (2 eigenaars en 2 pachters); 13 gebruikers van 0.25 0.50 H.A. (9 eigenaars en 4 pachters); 16 gebruikers van 0.501 H.A. (7 eigenaars en 9 pachters); 69 gebruikers van 15 H.A. (33 eigenaars en 36 pachters); 30 ge bruikers van 5—10 H.A. (18 eigenaars en 12 pachters);

Schager Courant | 1930 | | pagina 9