ANNA PAULOWNA Voor Dames. WARMENHUIZEN WIERINGEN Z IJ P E LANGENDIJK Sport van Zondag. SrER-TABAK Plaatselijk Nieuws. Van de kermis. Zondag 22 Juni jl. heeft de gymnastiekvereniging „D.O.K.E.V." deelgenomen aan de uitvoering van den turnkring „Hollands Noorderkwartier" te Den Helder. Aan één var: haar jongste meisjesledecn, Rientje Schenk, heeft die deelname nog een aardige verrassing bezorgd. Hoewel in de nummers waar aan haar groep mee deed, geen prijzen werden gege ven, is het kranige werken van het kleine, tienja rige meisje, zoodanig opgevallen, dat het bestuur van de Marine Sportvereeniging „Zeemacht", welke verecniging zelf niet deelnam aan den sportdag, maar waravan de leden als jury fungeerden in de wedstrijdnummers, haar een mooie medaille zond, begeleid door een aardig briefje, waarin waardeerir:g voor haar keurig werk werd geuit. Gladiolen-expositie. Het is een aardige gedachte en tevens een mooie reclame van den heer A. v. d. Berg Gz. om ir: een tweetal café's, n.1. in „Veerburg" en bij den heer v. Alkemade een collectie gladiolen te exposeeren. De nieuwste variëteiten zijn daar te bewonderen en van de schitterende collectie noemen we: Oranje Blos som, Impressive, The Qucen, Prir/s van Oostenrijk, Baron van Wijnbergen, L'Unique enz. Ook naar andere plaatsen, o.a. Hoorn en Medem- blik, zijn dergelijke collecties gezonden en we twij felen niet of de bloemenliefhebbers en -telers zullen deze mooie expositie met zeer veel belangstelling aanschouwen. Uitslag landbouwtelling: Land in gebruik: eigen land 2787.62 H.A., gepacht land 3606.75 H.A., in pacht van ouders 434.31, bouwland in de gemeente gelegen 2451.61 H.A., bouwland, buiten de ge meente gelegen 16.75 H.A., grasland, buiten de gemeente gelegen 35.60 H.A., grasland In de gemeente gelegen 1077.38 H.A.; tuingrond 865 38; boomgaarden op bouw land 0.57 H.A., ld. op grasland 0.49 H.A., id. op tuingrond 4.04 H.A.; glascultuur, éénruiters 991 stuks, staand glas verwarmd 2025 M2., staand glas onverwarmd 3872 M2. Overzicht van de grondgebruikers, gesplitst naar de grootte van het bedrijf: Aantal personen, die in gebruik hebben: 0.050.15 H.A. 79 (eigendom). 30 (in pacht); 0.15—0.25 HA.: 55, 8; 0.25—0.50 H.A.: 32, 10; 0.50—1 H.A.: 23, 12; 1—5 H.A.: 153, 46; 5—10 H.A.: 53, 5; 10—20 H.A.: 39, 21; 20—50 H.A.: 143. 21; 50—100 H.A.: 3. 5; meer dan 100 H.A.: (De grondgebruiker wordt geacht eigenaar te zijn als het grootste deel van den gebruikten grond eigendom is; anders pachter). Het le cijfer geeft het aantal eigenaars aan; het 2e het aantal pachters. Uitslag veetelling: Aantal paarden: veulen 27; andere paarden beneden 3 jaar 43; rij- en tulgpaarden 182; trekpaarden 304; hit ten 48. Aantal runderen: springstieren 23; melk- en kalf- koelen 896; mestkalveren 3; ander mestvee 4; jongvee boven 1 jaar 180; jongvee beneden 1 jaar 227. Aantal echapen: boven 1 jaar 494. lammeren 585, Aantal bokken en gelten: 127. Aantal varkens: biggen beneden 6 we ken 292; fokzeugen 136, van 6 weken tot 60 Kg. 329; van 60 Kg. tot 100 Kg. 156; boven 100 Kg. 121. Aantal kippen; kuikens 5140: kippen 10063, Aantal eenden: kui kens 894, eenden 3721. Aantal korven en kasten met bijen: 33. In de maand Juni zijn door B. en W. de volgende bouw vergunningen verleend: aan A. Tiel tot het bouwen van een woonhuis; aan C. Hartog tot het bouwen van een woonhuis en aan M. J. Rozenbroek tot het bouwen van een bloembollenschuur. Het feit dat het postkantoor te Anna Paulowna voor telefoonhouders nu vroeger is opengesteld schijnt nog niet van voldoende bekendheid te zijn. Was het kantoor voorheen van v.m. 9 tot n.m. 9 uur voor telefoonhou ders opengesteld, thans is er gelegenheid om van v.m. 8 tot n.m. 9 uur van de telefoon gebruik te maken. Aan den heer A. C. Geertsema alhier, is vergunning verleend ingevolge de Hinderwet om een 3 P.K. elec- tromotor te plaatsen ten behoeve van zijn bedrijf. Loop der bevolking; Ingekomen: H. Blok en gezin uit Zijpe; P. A. Kroon utt Dultschland; E. Ruiter uit Veendam; H. Vergunst uit Llsse; Mej. N. Liefhebber uit Callantsoog; H. Zeinstra uit Noordse ha rwoude; S. Koldijk uit Noordscharwoude; Mej. B. Ovlng uit Borger; L. Kruithof uit Vledder; O. Jansma uit Smallingerland; S. Plening uit Emmen; L. Super en gezin uit Den Helder; A. Dwarswaard uit Llsse; M. Dwarswaard—Vos uit Sasscnheim; R. Jans sen en gezin uit Zijpe; M. RoeslootStlerp en dochter uit Heemskerk; J. Boltendal uit Wedde; C. GoedBellis en zoon uit Den Helder: J. A. Alting uit Vlagtweddc; P. Molenaar en gezin uit Sassenheim; Mej. J. Otten uit Zweeloo; K. Bergsma uit Utingeradeel; D. van der Wal len uit Utrecht; P. Delver uit Den Helder; Mej. A. M. Groot uit Nlbblxwoud. Vertrokken: Mej. A. Kuiper naar Bergen; Mej. J. Hij man naar Den Helder; Mej. T. Backer naar Den Helder; Mej. T. Th. Alleman naar Zijpe; D. J. Lindenbergh naar Andijk; P. Winnubst naar Noordwijkerhout. Politie. Gevonden: een beerenjas. Inlichtingen ter secretarie. BREEZAND. Voor rekening van den heer J. Dekker, timmerman alhier, zal aan den Zwarteweg een woon- en winkelhuis worden gebouwd. De bouw zal bij aanbesteding ge schieden. Naar wij vernemen zal binnen niet te langen tijd een aanvang worden gonomen met den bouw van een R.K. kerk met pastorie, sacristie en garage voor rekening van het R.K. Par. Kerkbestuur van den H. Joannes de Evangelist Het een en ander wordt gebouwd aan den Verlengden Meerweg, hoek Zwarteweg. De bouw ge schiedt bij aanbesteding. SCHOORLDAM. Zaterdagavond j.1. is 't nieuwgebouwde café van den heer J. H. ter Burg alhier, officieel geopend. Ieder kende wel het oude gebouw ,,'s Lands Welvaren", niet waar? waar des winters de gezellige nuts- en tooneelavonden werden gehouden, doch dat zoo langzaam uit zijn tijd geraakte. Doordat 's Rijks Waterstaat plannen heeft om ook in Schoorldam den weg langs 't Kanaal te bren gen op de vereischte breedte en hoogte, stond dat oude gebouw In den weg, en werd het door het Rijk aange kocht om te worden gesloopt; dit was aanleiding voor den heer Ter Burg om op fllnken afstand van den weg een nieuw gebouw te plaatsen, geheel ingericht zooals de tijd dat eischt. Vele genoodigden waren Zaterdagmiddag en -avond aanwezig om het gebouw te bezichtigen en getuige te zijn van de bijzonder mooie Inrichting. Wat een gezel lige koffiekamer en wat een vriendelijke ruime zaal, daarachter, waarbij natuurlijk een flink tooneel niet ont breekt. Daarbij is gedacht aan de meest mogelijke com fort; ruime kelders, flinke buffetten, sollede toiletten, en nog zooveel meer... In hartelijke bewoordingen prees menig spreker het gebouw benevens de gulheid van den gastheer, als ook den man die de plannen had gemaakt en belast ls geweest met de geheele uitvoering, de zoon van den heer Ter Burg. Het feestelijk aanzien werd niet weinig verhoogd door een groote bloemenschat, hulde van de groote kring van vrienden en kennissen van den eigenaar. Als nu de qieuwe verkeersweg weldra gereed zal zijn, en daardoor ook het terras op hoogtepijl zal zijn ge- Dames die gesteld zijn op een goed en dege lijk toiletpoeder, maken gaarne gebruik van Purolpoeder, dat aangenaam en gezond voor de huid is. Doos met donsje 45 ct. en evenals Purol verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. bracht, terwijl dan natuurlijk tegelijk de laatste overblijf selen van het oude cafe, verdwenen zullen zijn, zal eerst recht blijken hoe dit plekje in Schoorldam verruimd en verbeterd zal zijn. Eerst dan zal het uiterlijk van het nieuwe gebouw ten volle uitkomen. Zondag had het eerste officieele bal plaats. Van de spiegelgladde dansvloer werd een zeer druk gebruik ge maakt. Op Woensdag 9 Juli a.s., des voormiddags 11 uur, zal in het gebouw der Zuiderzeewerken te 'sGra- venhage, Zeestraat 102, worden aanbesteed: Het bouwen van een dubbele dienstwoning nabij de schutsluis te De Haukes, Raming f 18200.—. Aan de dienstplichtigen der lichting 1918, S. Bak ker, E. Lont en P. Wiegman, is toegestaan het on derzoek der verlofgangers in October of November a.s. te ondergaan. Op het land van den heer J. Bakker aan de Belt wordt een burger woonhuis gebouwd voor reke ning van den heer M. de Haan te Westerland. De eerste voetbalwedstrijd op aan de Zuiderzee „ontnomen" land. In den laatsten tijd, nu men bezig is om de Wie- ringenneer droog te malen, heeft men steeds berich ten kunnen lezen over de nieuw genomen stukken land. Het laatste nieuwtje is echter zeker wel dat Zon dag j.1. de eerste „echte" voetbalwedstrijd midden in de Zuiderzee, waar eens niets dan water was, heeft plaats gevonden. De voetbalvereeniging „Flevo" van den Oever, heeft n.1. een bezoek gebracht aan haar zustervereniging U.S.C. op het Korr.werderznnd, daartoe in de gelegen heid gesteld door de M.U.Z., welke een harer sleep- booten bereids had afgestaan. Hoewel het terrein niet bepaald aan alle eischen voldeed, werd er toch een prettig partijtje voetbal gespeeld, waarbij Flevo zich met 4—1 de meerdere van U.S.C. toonde. Na afloop was men nog ecnige oogenblikken ge zellig in de cantinc bijeen en werd er beurtelings op het welzijn der vcreenigingen gedronken. Ernstig ongeval. Zondag j.1. heeft alhier een ernstig ongeval plaats gehad. Voor het verrichten van reparatiewerkzaam heden aan een der baggermolens van de M.U.Z., moest een plaat ijzer van ongeveer 260 K.G. aan boord van dezen molen geheschen worden. Vermoedelijk tengevolge van het breken van een blok uit een z.g. schijfblok, viel deze plaat onver wachts naar beneden, waardoor de smid v. d. H., werkzaam daarbij, door het staaldraad getroffen werd. Met gebroken been werd hij opgenomen en direct per boot naar binnen gebracht, waar de verpleger; Bijster- veld, de eerste hulp verleende. Inmiddels was ook Dr. De Groot ter plaatse aanwe zig, die directe overbrenging pee auto naar het zie kenhuis te Alkmaar noodig achtte. Schoolreisjes. Vrijdagavond kwam de Vereeniging tot bevorde ring van het onderwijs op het oostelijk deel van Wie- ringen in vergadering bijeen. Geconstateerd kon worden, dat de collecte voor de dit jaar te organiseeren schoolreisjes, f 603.30 had op gebracht. Hoewel deze opbrengst verre van slecht te noemen is, zal dit bedrag toch nog niet voldoende zijn om het groote aantal kinderen ccm prettige dag, zooals men zich dat had voorgesteld, te bezorgen. Daarom hoopt het bestuur nog in stilte, dat nog eenige flinke giften binnen zullen komen, opdat de volgende plan nen tot in zijn geheel zullen kunnen worden uitge voerd; op Vrijdag 11 Juli voor de 5e, 6e en 7e klas van beide scholen (Den Oever en Oosterland) een reisje naar de ontspanning „Kraantje Lek" te Over- veen, voorts naar Zandvoort en tot slot een tocht door Haarlem. Voor de kleineren van de le tot en met de 4e klas, zal een reisje naar Schoorl en Kamperduin georgani seerd worden. Zooals men ziet, belooft het programma voor onze schooljeugd heel veel. Als nu de benoodigde penningen maar komen! DEN OEVER. Martha-Vereenlglng. Naar men ons mededeelde, zal de Marthavereeni- ging op Donderdag 3 Juli a.s. wederom een gezellige avond in het gebouw „Land in Zicht" houden. Hieraan wordt medewerking verleend door de jor.gelingsverecniging vZacheus' De aanvang is vastgesteld op 8 uur. 'T ZAND. Zaterdagavond 28 Jur.1 jl. kwam een tot heden on bekend gebleven motorrijder ven buiten ons dorp op den Rijksweg door het springen van een band te vallen. De duorijder heeft zich daabij aan handen en beenen bezeerd, doch zeker niet in ernstige mate, daar men zonder zich te hebben laten verbinden ver der is doorgereden. Jl. Zondagmorgen kwart voor elf was het voor café Schrieken een drukte van belang. De Westfriesche motorclub, gevestigd te Heerhugowaard, had nl. een rit naar Texel georganiseerd, waarvoor men om 10 uur te Heerhugowaard was vertrokken en was als tusschenplaats om even te rusten 't Zand gekozen. Te goed elf uur vertrok men weer van hier om daar na roet de veerboot van 12 uur van den Helder naar Texel over te steken. Een aardig gezicht deze keurig uitziende motor- rijders(sters), waarvan wij er 27 telden en waarbij velen nog een passagier mee hadden. Jl. Zondagmorgen te pl.m. elf uur is alhier een ern stig motorongeluk gebeurd. Door het links uitwijken van J. M., welke op een fiets reed, is de heer Mere- boer van Oude Niedorp met zijn „Excelsior" tegen een paal gereden. Do duorijdster, M.'s echtgenoote, werd hierbij juist met een harer beenen tegen den paal geschaafd, wardoor een dusdanige ernstige beenfractuur ontstond, dat Dr. Oterdoom overbren ging naar 't ziekenhuis te Alkmaar noodzakelijk oordeelde. Den motorrijder treft hierbij geen schuld, daar deze èn signaal gaf èn niet hard reed. We merken hierbij nog even op hoe gevaarlijk het is dat er nog steeds menschen zijn welke de regels van der: weg niet schijnen te kennen, of deze niet in acht nemen. RAAD OUDKARSPEL. In aansluiting op het raadsverslag, voorkomende in ons nummer van Zaterdag j.1. deelt onze verslaggever nog mede. dat by de sluiting door den Voorzitter nog een woord van deelneming werd gezegd tot die tuinbou wers, welke door het onweer, hagel of waterschade on dervonden hebben. Tevens dat zijn Edelachtbare van ganschcr harte zitting heeft genomen in de regelings commissie voor schadeonderzoek. NOORDSCHARWOUDE. Zooals bekend is, bestaat er van de vrouwelijke be woners der Oosterstraat een relsclub, welke jaarlijks een uitstapje maakt. Thans hebben ook de mannen zich vereenlgd in een reisclub. Reeds traden een twintigtal leden toe. Het bestuur, bestaat uit P. Stoop, voorzitter, en J. Ootjers, R.Z., secretaris. Dinsdagavond 8 uur zal er een openbare vergade ring van den Raad dezer gemeente plaats vinden. Door het Bestuur van de Langendijker Winke liersvereniging is besloten, om ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan, een étalagewedstrijd te hou den en wel van 27 Augustus tot 3 September a.s. ZUID SCHAR WOUDE. De gemeenteraad is bijeengeroepen tegen Woens dagavond half 8. O.m. zal dar: aan de orde komen het aanleggen van een ondergrondschen kabel. LANGENDIJK. De stand van de verschillende tuinbouwproducten is hier uitstekend. Vooral aardappelen en uien staan wonder mooi. Ook de Friesche wortelen doen het goed. De verschillende koolsoorten' staan beter dan verleden jaar. We vernemen dat met vrij groote zekerheid kan wor den gezegd, dat de bekende vereeniging Schuttevaer het volgend Jaar aan Langcndijk haar congres zal houden. Bovendien hoopt de voorzitter de heer Harm Smeenge, dan zyn 40-jarig jubileum als zoodanig te vieren. Als tijdelijk telefoniste aan het Rijkstelefoonkantoor is werkzaam gesteld mej. B. Goudswaard, vroeger alhier in vasten dienst. ANNA PAULOWNA. Deze Zondag was weer een ware voetbaldag. 's Mor gens om 10 uur begon 't al. B.K.C. b. speelde haar twee den wedstrijd sinds haar ontstaan en verloor met slechts 51 van Helder d. dat reeds in de competitie meespeel de. Het tegenpuntje dat de B-tjes maakten was een ju weeltje. Gaat op den Ingeslagen weg voort, jongens tn weldra winnen jullie! Hierna kwam B.K.C. a in 't veld tegen Helder c. Het vlotte aanvankelijk niet erg bij onze jongens, daar het goede positiespel van Helder hen niet lag. Toen ze er zich na een 10 achterstand aan hadden aangepast en het uithoudingsvermogen een woordje meesprak, ging 't veel beter. Wel kreeg Helder C weer de leiding (12) maar toen de stand met een strafschop gelijk gemaakt werd, viel Helder als een kaartenhuis in elkaar en in 10 minuten tijdes werd 't 62, waardoor ze in 't bezit kwamen van de vergulde bronzen medaille, door A. Bak ker alhier, uitgeloofd. Helder d won de medaille door 't bestuur uitgeloofd. Te half twee werd begonnen met de match B.K.C. 2 Helder 5, als no. 2 van de reeks nederlaagwedstrijden. Zelden hebben we het tweede zoo slecht zien spelen. Ongetwijfeld is 't gemis van Van Teulingen van veel gewicht, maar dat neemt niet weg, dat de rest veel en veel beter kon. Ook de voorhoede was niets. De kansen die men nog kreeg werden met de meeste spoed ver knoeid. Zoo wist Blom 't klaar te spelen om twee maal op een afstand tot 't doel van ca. 5 meter, geheel vrij staande, royaal over te schieten. De halflinie was zeer zwak in 't plaatsen en werd gemakkelijk gepasseerd. Helder V bestond hoofdzakelijk uit technische goede spelers en 't was dan ook meelijwekkend te zien hoe de onzen door eenvoudig samenspel in de luren gelegd wer den. Gedraaf en „geknoert" hielp niets, matte eerder af, en Helderis meerderheid uitte zich dan ook langzaam maar zeker in een 61 overwinning. Klerk nam het tegenpunt voor z"n rekening. Een half uur vóór 't einde werden Pijnakker en de midvoor van Helder, die een dreigende houding tegen elkaar aannamen, terecht uit 't veld gestuurd. Met dit al, heeft B.K.C. het er leelijk bij laten zitten, wat voor andere deelnemende clubs wel eens een geduchte handicap zal kunnen zijn, daar Helder aan een betrekkelijke goedkoope overwinning is gekomen Hierna kregen we een wedstrijd van eenigzlns beter gehalte, n.1. B.K.C. IHelder 3. Niet dat beide clubs schitterend speelden, o nee, maar nu werd er geducht op gezeten, en vooral B.K.C. weerde zich dapper.' Een kleine wijziging was er in de ploeg door 't niet meespe len van Hoep. De opstelling was nu: P. Post, Jb. Hen driks en R. Blauwboer; Jac. Wiggers, B. Wiggers en N. Rozenbroek; H. Tauber, A. Harder, M. v. Teulingen, T. Post en Jb. v. Wees. De wedstrijd eindigde in een 41 overwinning voor B.K.C. Helder 3 kwam niet erg sterk uit, en bovendien maak ten ze zich niet erg druk, vooral niet in de tweede helft, daar de meesten eenigszins door 't forsche spel van BJC.C. werden teruggehouden. Al dadelijk wordt de strijd pittig en we zien tot ons genoegen dat de onzen een goede bui hebben, 't Samenspel vlotte goed, de half linie steunde goed (vooral B. Wiggers was uitstekend) en voorhoede brak telkenmale door de achterhoede van H. heen. Evenals Donderdagavond tegen Muz, werd er weer erbarmelijk geschoten. Tauber en v. Wees renden er vaak genoeg doorheen, eerstgenoemde kan zelfs op een uitstekenden wedstrijd terugzien, maar hij was 't wel die de meeste kansen door slecht schieten om zeep bracht. De belde backs van B.K.C. weerden zich goed. Hendriks ging af en toe weer iets te ver en liep een paar waarschuwingen op. Keeper Post was goed. De score blijft een tijdlang blanco, want Helder brengt er voor doel ook weinig van terecht. Tenslotte schiet Tauber door alles heen, knalt in, de bal wordt gestopt en door Tauber Ingezet (1—0). Ondertusschen is een Hel- der-man spoorloos verdwenen en door een reservespeler (een die in 't vijfde had meegedaan) vervangen. Deze, rechtsbuiten spelend, trad meer op den voorgrond dan In den voorafgaanden wedstrijd en hij smaakte het ge noegen om, na zich vrijgemaakt te hebben onhoudbaar in de hoek te plaatsen (11). Hiermee werd gerust. In ^e tweede helft had B. het windvoordeel en dat was wel te merken. Nog meer werd 't overwicht aangedikt en nu gelukte het H. slechts sporadisch om in de buurt van B.'s heiligdom te komen. De H-achterhoede nam het bovendien nogal kalm op. De linksback haaide bij een corner den bal achterover tegen de lat en Post liep in (21). Even later schoot dezelfde van vlak bij in het uiterste hoekje (31). Hierna kregen we een periode van totale schotloosheid; zeker wel 10 maal werden een voudige kansen onbenut gelaten. Tenslotte kreeg de vierde goal toch ook z'n beslag. Een vrije schop werd door van Wees keihard Ingeschoten, en de toch al hoog zijnde bal werd door Tauber even opgelicht en vloog onder de lat door. Terwijl B.K.C. en Helder nog moeite deden om een 5e respectievelijk 2e goal te krijgen, floot de heer Dol, die drie wedstrijden leidde, einde. Af en toe kwam hij, als Helder-lid, wel eenigszins In de onweer staanbare armen van het voortrekkersduiveltje, maar anders was het weer puik. Men verzoekt ons de Breezander Jeugd die voetballen kan, nog eens aan te sporen lid van de adspirantenaf- deeling te worden. Denkt eens aan wat een keurige ad- splrantenafdeeling we dan krijgen. LANGEREISVEENHUIZEN. De voetbalvereeniging L.V.C. alhier speelde Zondag een vrlendschappelijken wedstrijd tegen Obdam 2 en won met 32. De wedstrijd had plaats op het gemeen telijk sportterrein te Hoogwoud. BARSINGERHORN. Zondagmiddag speelden de beide D.E.S.-elftallen een wedstrijd tegen S.D.O. I en II van Kolhorn. Allereerst ving den strijd aan tusschen de tweede elftallen, welke eindigde in een overwinning van D.E.S. met 40. D. E. S. I en S.D.O. I kwamen hierop in het veld. D.E.S. verscheen met 1 invaller voor den rechts bin nen. De keeper nam diens plaats in, terwijl de kee per van het tweede elftal wederom het doel verde digde, van welke taak hij zich uitstekend kweet. onangs: „Het bezit van ee goede pijp is iets pret- tigenjewentaanhetding." Hiraan moet worden toe- e\>e2d:„Wievan zijn pijp et/olle genot wil hebben, root Iedee rooker zal dat be- amq." De rust ging i met 20 voor D.E.S. Na rust was S.D.O. over het armeen iets in de meerderheid, doch wist dit niet inïoelpunten uit te drukken. Het ge lukte hun eenmal het net te vinden, terwijl daar tegenover D.E.S. log 2 goals plaatste,'zoodat het ein de kwam met en 4—1 overwinning voor D.E.S. De voor deze wést rij den uitgeloofde medailles kwa men derhalve in het bezit van de thuisclub. Scheidsrechter Óink leidde tot ieders tevredenheid. WIERINGEN Succes nieuws. Zondag speelen de adsp. b tegen een adsp. elf tal van de Hauka, welke met 9 man kwam opda gen. Voor rust wisen de kleine S.ers een 30 voor sprong te maken 41 na de pauze werd de stand tot 6—0 opgevoerd. Hierna kwamen Succes 2—Vitesse 2 van Boven- carspel, welke naar Wieringen waren gekomen, met 2 elftallen. Om eren voor één blaast scheidsrechter de elftallen in het veld. S. is eerst met 10 man. De partijen gaan vrijwel gelijk op en neer. Spoedig komt bij S. no. elf. De S midvoor schiet hard over, even later heeft de S. linksbinnen de bal mooi .vrij gemaakt, doch de bal wordt laast geschoten. Het S. doel ver keert enkele malen ok geducht in gevaar. Dan is het de S. midvoor weke met een mooi tam schot de V. keeper het nakikén geeft. V. niet ontmoedigd, pakt ook flink aan.De S.ers zijn echter het meest in den aanval, welke net meest door rechts geleid wor den. De S. rechts buiten met den bal steeds mooi voor doel. S. maakt 2—0. De S. keeper weet dan op het laatste nippertje den bal uit het doel te grabbelen. Met 2—0 voor S., gaat de rust in. Na de thee zijn de S.ers het meest aanvallend. En kele doorbraken van V., welke niet verder komen dan de S. backs. Geruimen tijd blijft de stand onveranderd en in het laatste kwartier wordt de V. keeper nog driemaal gepasseerd, zoodat het einde komt met een 50 overwinning voor S. 2. V. had wel een tegenpuntje verdiend. Om 3-15 komen Succes IVitesse I in het veld. S. is zonder Rijkers, (je ij se 11, v. d. Wall en Deijs, terwijl ook V. een paar invallers heeft. De S. midvoor brengt den bal aan het rollen en gaat direct op het V. doel af; dezen aanval wordt echter afgeslagen. Er wordt hier vrij goed partij gegeven, om beurten verkeerpn beide doelen in gevaar. Het is de S. midvoor, welke zijn club de leiding bezorgd. 10. Lang heeft S. hier geen pleizier van, want bij een aanval op het S.-doel laat de keeper den hal uit zijn handen vallen; de toegeloopen V. midvoor maakt gelijk. 1—1. Even ia- ter maakt V. uit een vrijen trap 21. De S.ers pak ken nu beter aan en werken hard voor den gelijkma ker; de V. verdediging zet er ook alles op om erger te voorkomen. Rust gaat in met ,21 voor Vitesse. Na de thee gaat het spel ook vrijwel gelijk op en neer; v. d. Slikke weet gelijk te maken. 22 en even voor het einde weet de V. midvoor, als de S. back komt te vallen, nog 3—2 te maken, waarmee spoedig het einde komt. Zondag 13 Juli gBan de S. elftallen een tegenbezoek brengen aan Vitese. PETTEN. Ondanks de hitte had Zondagmiddag te Petten een voetbalwedstrijd pliats, tusschen P.S.V. en 't Zand. In 't begin wogen de partijen aardig tegen elkaar op, maar na de rust, Jie puntloos inging, kwam P. in de meerderheid, al scoorde 't Zand ook het eerste doelpunt. Vier maal scoorde P. tegen en het einde kwam alzoo met een verdiende 41 overwinning. De leiding was bij den heer J. Eriks in goede handen. De kermis is weer achter den rug met haar ge roezemoes van allerhande vermaken, muziek en en andere „geneugten", een week, die door velen nog wordt begeerd en geprezen als gezellig en vroolijk en die men daarom nog niet zou willen missen. En al wekt het geringe bezoek op de meeste dagen wel den schijn, dat de aloude roemruchtige Schager ker mis achteruit gaat, het meer dan groote bezoek en de enorme drukte van den laatsten Zondag, heeft het bewijs geleverd, dat de kei-mis wel degelijk nog recht van bestaan heeft. Deze laatste Zondag heeft wellicht voor de meeste kermisinrichtingen en za ken de week no"g zoo wat in evenwicht gebracht. In drommen bewogen zich de kermisgangers langs de straten, en de dansgelegenheden, bioscopen, café's, kermistenten en vermaken waren eveneens doorloo pend vol. Tot laat in den nacht bleef deze gezellige kermisdrukte voortduren. Daan Pool. Zaterdagavond trad de bekende Daan Pool in Cérès op en hij had niet over gebrek aan belangstel ling te klagen: de zaal was goed bezet. En het pu bliek was belangstellend en gul met zijn bijvalsbe tuigingen. Hoe kan dit ook anders? Onze Daan heeft

Schager Courant | 1930 | | pagina 2