SchagerCourant ANNA PAULOWNA. POLDER. HAAR SPROOKJESPRINS Tweede Blad. Gemengd Nieuws. Treinrampen in Canada. Dinsdag 1 Juli 1930. 73ste Jaargang. No. 8687 Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden van den Anna Paulownapolder, op Za terdag 28 Juni 1030, des morgens 11 uur, in het Pol derhuis. Afwezig is de hoofdingeland de heer Oudewater. Voorzitter de heer C. Wijdencs Spaans, dijkgraaf, secretaris de heer C. Keijzer. De Voorzitter heet allen hartelijk welkom, het doet hem genoegen dat de heeren, ondanks de drukte in de bedrijven, toch gelegenheid hebben gevonden de vergadering bij te wonen. Nadat de vergadering voor geopend is verklaard, worden de notulen door den secretaris gelezen, ze worden onveranderd onder dankzegging, vastgesteld. Mededeelingen. De Voorzitter feliciteert den heer Waiboer met zijn spoedig herstel en deelt mede dat de heer Onderwa ter bericht zond, door drukke werkzaamheden ver hinderd te zijn de vergadering bij te wonen. Verder wordt door den Voorzitter medegedeeld, dat Gcd. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot uit gifte van grond in erfpacht aan Liefhebber en dat het contract is opgemaakt. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot het aangaan van een geldleening ad f93000; de besluiten tot verhooging der jaarwedden van den secretaris en den penningmeester en dat dankbetuiging van de be trokken ambtenaren is ingekomen. Ingekomen is proces-verbaal van kasopneming bij den penningmeester, kas en boeken werden in orde bevonden. De levering van onderhoudsgrint is opgedragen aan de N.V. C. Schippers voor f 3.35 per M3., de aidam- ming van den duiker bij de Van Ewijcksluis is opge dragen aan den heer J. de Vries te Heemstede voor ƒ6900.—. Voor de onderhoudswerken is aangekocht een derde paard en nieuwe driewielde karren in bestelling. Met ingang van 1 Juli a.s. is tot heemraad herbe noemd de heer Lindcnbergh en spr. feliciteert ook in deze vergadering den heer Lindenbergh en hoopt dat hom de kracht en gezondheid worde gegeven om de belangen van den polder te dienen op de wijze als dat tot nu toe is geschied. De heer Lindenbergh dankt voor deze woorden en zal gaarne zijn krachten aan de belangen van den polder wijden. Op het verzoek om voor de losplaatsen in den boe zem van de Wieringerwaard van den Oostdijk te mo gen afgraven, is door Ged. Staten afwijzend beschikt en de werken zullen nu met baggerspecie plaats vin den. Nadat de heer Lovink een paar inlichtingen had ge vraagd en verkregen over de geldleening, worden deze mededeelingen voor kennisgeving aangenomen. Goedgekeurd wordt het voorstel tot onderhamtechen verhuur van het grasgewas van 400 meter Balgdijk aan A. Schilderman, voor f25.per jaar, gedurende 3 jaren. Nadat de geloofsbrieven van de herkozen Hoofdin gelanden de heeren K. A. Kaan en C. D. Rezelman door de heeren Van den Berg, J. Tijsen zijn onder zocht, wordt tot toelaten geadviseerd en door de ver gadering besloten. De Voorzitter feliciteert beide herbenoemden met het dubbele feit, dat er zoo weinig stemmen uitge bracht werden en er dus geen strijd was en dat de herbenoemden de stemmen zoo algemeen op zich za gen uitgebracht. De ingelanden waren dus overtuigd dat. de belangen van den polder bij de heeren Kaan en Rezelman in goede handen waren toevertrouwd. De heer Kaan dankt den Voorzitter voor deze woor den en den ingelanden voor het in hem gestelde ver trouwen. De heer Rezelman sluit zich bij de woorden van den heer Kaan aan. FEl' U.LETOiï door C. N. W I LL I A M SO N. Een der meest Interessante romans uit de bekende Society-Reeks; Uitgave Van Holkema en Warendorf, Amster dam. 38. HOOFDSTUK XXXI. Als Betty Sheridan gewoon was geweest te bidden, (zij was het niet), zou zij zeker den Hemel gedankt heb ben op den dag, dat de Silverwood wegstoomde met Miles en de zoo zeer bekende Miljoen Dollar Pop aan boord. Natuurlijk wist niemand, dat zij wist hoe de twee sa men waren weggeloopen. Zij zou pjs later de tijding hoo- ren en zich dan 'verbaasd en vernederd houden. De volgende stap zou dan zijn te bekennen, dat het praatje waarheid bevatte om dan een advocaat te raadplegen. Betty had niet in ronde woorden aan Salvano verteld, dat zij en Miles waren overeengekomen het plan uit te voeren, waardoor zij voor de wet vrij zou zijn. Nadat Miles haar had samen gevonden met di Salvano en hij de gansche waarheid van haar had vernomen (zij had het hem dramatisch, bijna trotsch meegedeeld), had zij Paolo een wenk gegeven, dat hij niet bang behoefde te zijn voor een schandaal tegenover zijn familie in Rome. Amerikaansche echtgenooten konden inderdaad zeer ge schikt zijn, legde zij hem uit, ofschoon ze koud en af grijselijk saai waren, vergeleken bij de Italianen. Als echtgenoot konden ze vervelend zijn, maar zij waren opgevoed in het denkbeeld, dat zij hun vrouwen moesten beschermen. Waarschijnlijk zou Miles wel het een of ander doen om „de zaak in orde" te maken, al hoefden ze hem ook niet dankbaar te zijn voor zijn ridderlijk heid. Zij twijfelde er niet aan of Miles had in het geniep allerlei dingen uitgehaald, al poseerde hij ook voor Pu ritein en als het leek, dat hij zich opofferde voor haar, zou het, zoo meende zij, slechts een poëtische recht vaardigheid zijn, als men achter de waarheid kwam. Wat zij en Paolo hadden te doen was zeer voorzichtig te zijn, zoodat er verder geen praatjes over hen ver- Jaarweddeverhooging. Aan de orde komt het voorstel tot verhooging van de jaarwedden van de Heemraden van f150 tot f250, met ingang van 1 Juli 1930. Door den Voorzitter wordt een gedeelte van de no tulen van de vergadering van het Dag. Bestuur gele zen, waarin naar aanleiding van de opmerking van een tweetal hoofdingelanden bij de behandeling der begrooting de- jaarwedderegeling van de Heemraden is besproken. Blijkens deze notulen achtten de heem raden ieder voor zich de verhooging niet noodig, maar zij vonden de belooning niet in overeenstemming met de aan de functie verbonden werkzaamheden. Indien niet-kapitaalkrachtige personen de functie zou den uitoefenen, was een verhooging gewenscht en om met die mogelijkheid reeds nu rekening te houden, zou men de verhooging reeds met ingang van 1 Juli a.s. willen doen ingaan. Wat de vergoeding voor het gebruik van een eigen auto betreft, daarvan zal door de heemraden alleen gebruik gemaakt worden bij rietschouw en dergelijke gelegenheden. De heer K. A. Kaan had wel een voorstel tot ver hooging der jaarwedden van de heemraden verwacht, maar niet een met f 100.—. Spreker wijst op den econo- mischen toestand en vooral de toestand van den land bouwer is niet rooskleurig. En gezien de schulden last die de polder beeft en krijgt, raadt spr. aan voor zichtig te wezen en had hij gedacht, dat voorgesteld zou worden de jaarwedden met f 50 te verhoogen. De Voorzitter zegt dat dit niet 't geval is, maar dat de heer Kaan het zelf kan voorstellen. De heer Langoreis zou thans heelemaal geen ver hooging willen. Als de toestand zich wijzigt, kunnen we daar altijd nog toe overgaan. Spr. weet wel, dat er van het Dag. Bestuur extra werk wordt verlangd, maar nu de polder met rampen wordt geslagen, had hij gedacht dat de heeren met het tegenwoordige sa laris genoegen zouden nemen. Het heeft spr. dan ook verwonderd dat dit voorstel op de agenda voorkwam. De Voorzitter zegt, dat er geen reden voor die ver wondering was, want bij de behandeling der heg roo ting hebben een tweetal hoofdingelanden deze kwestie naar voren gebracht. De heemraden hebben het van een zakelijk standpunt bekeken. De heer Nannis acht. thans den tijd niet aangebro ken om de loonen te verhoogen. Spr. is overtuigd dat de heeren het wel verdienen en als dan ook de tijd tot verhooging is aangebroken, dan zou hij dat niet met f 100, doch met meer willen doen. Spr. geeft te; dat iederen werkman zijn loon toekomt, maar een andere vraag is, waar moet het vandaan komen. De Voorzitter vindt het jammer dat dezelfde stem men zich niet in de vorige vergadering hebben doen hooren. Door 2 hoofdingelanden werd de wenschelijk- heid om de jaarwedden der heemraden te verhoo gen, naar voren gebracht en geen der hoofdingelan den heeft zich met een enkel woord er tegen ver klaard. Het Dag. Bestuur meende dan ook dat het 't algemeen verlangen van de hoofdingelanden was. Het Dag. Bestuur vraagt het niet voor zich zelf. Na tuurlijk behouden de hoofdingelanden het volste recht om zich tegen het voorstel te verklaren, maar sedert de vorige vergadering is de toestand niet ver anderd. De heer Nannis zegt dat. als men later de zaak rij pelijk overdenkt De Voorzitter: Zeker, dan kan u tot andere gedach ten komen. De heer Lovink is het niet eens met het betoog van den heer Nannis. Deze verklaart zelf dat f250 nog niet voldoende is en bovendien zegt spr., de heem raden hebben ook hun bedrijf, moeten bij hun be drijf zijn, dus gaat het van 2 kanten. Spr. zal dan ook graag met liet voorstel van het. Dag. Bestuur meegaan. De heer Van Balen Blanken gaat ook accoord met het voorstel van het Dag. Bestuur en ook hem spijt 't ten zeerste, dat men zich dan niet in de vorige ver gadering heeft doen hooren. Spr. wijst er op dat de wensch vanuit de vergadering is gekomen, niet van het Dag. Bestuur. De heer K. A. Kaan stelt voor de jaarwedden met f50.te verhoogen, inplaats van met f 100. Het voorstel van het Dag. Bestuur wordt in stem ming gebracht en aangenomen met 8 tegen 4 stem- kocht werden, want anders kon de zaak wel eens inge wikkeld worden. Overigens moesten zij geduld oefenen. Dan het zou niet lang meer duren konden zij trou wen en gelukkig zijn, zooals zij reeds gewenscht hadden. Paolo kon haar meenemen naar zijn dierbaar Rome cn naar zijn paleis, dat dan niet langer hoefde verhuurd te worden aan die afgrijselijke vreemdelingen. Zij zou zijn „petemoei uit het sprookje" zijn, even zoozeer als zijn prinses, zijn vrouw. Na den dag der ontdekking (Betty was dankbaar voor het feit, dat Miles niet getracht had Paolo te overmees teren en hem te dooden), zagen zij en Salvano elkaar zelden, en nooit zooals eerst in haar eigen huis. Maar de enkele gestolen ontmoetingen waren veel opwindender voor Betty dan al hun samenkomsten vóór dien tijd. Zooals het nu geloopen was, was zij dankbaar, dat Miles het wist, en dat nu alles en train was naar het geluk, dat haar zoo onbereikbaar had toegeschenen. Paolo's afschuw voor een schandaal had zij altijd toegeschreven aan het feit, dat hij katholiek was of ten minste zijn familie was katholiek en verkeerde in Rome in de krin gen der „Zwartrokken". Wat haar betrof, zij was zoo verliefd, dat het haar niets schelen kon. wat er gebeurde als zij hem maar kreeg. Zij zou er zelfs genoegen mee genomen hebben, als Miles een echtscheiding had inge diend, ofschoon ze dan vrij arm geweest zou zijn, want het geld, dat zij van mevrouw Parmalee had geerfd, was niet zooveel, dat het als een fortuin kon gelden. Zij be minde haar „moolen Italiaanschen jongen" zooals zij hem voor zichzelf noemde, zooals zij nooit een man had bemind of zelfs gemeend had te kunnen beminnen. En zij zou alles hebben opgeofferd nu ja niet heeelmaal alles maar toch veel om de vreugde te smaken van zijn vrouw te zijn. En daarenboven, al kwam zij er niet voor uit, zou het zeer romantisch en bekoorlijk zijn om een prinses te wezen. Zonder het geld van Miles zouden zij en de prins niet in staat zijn om het Palazzo Almara te bewonen (de oude familienaam van Paolo's vader, die nog in leven was), maar zij zouden een apartement nemen in Rome en eens per jaar naar Parijs en New York gaan. Paolo echter ging niet in op de vage veronderstellin gen, die Betty zoo nu en dan als voelhorens had uitge stoken. Zijn weigering berustte op ridderlijkheid. Niets kon er hem toe brengen om verdriet en verguizing te brengen over de vrouw, die hij aanbad. Hy was altijd voorzichtig geweest al te voorzichtig, volgens Betty; maar ten spijt van al zijn voorzichtigheid had het nood lot hem de draden van hun Intrige uit de vingers getrok ken. Op een avond was Miles haar boudoir binnengeko men en had haar in de armen van Paolo di Salvano ge vonden. Na een paar angstige oogenblikken van vrees en achterdocht, terwijl er moordgedachten in Mile's oogea te lezen waren, was hy plotseling van een waan- men. Voor stemden de heeren J. C. Geerligs, Rezelman, Van den Berg, J. Tijsen, Lovink,Stammes, Van Balen •Blanken en de Dijkgraaf, tegen stemden de heeren K. A. Kaan, De Graaf, Nannis en Langereis, terwijl de heemraden niet aan de stemming deelnamen. De Voorzitter merkt op. dat het besluit de goedkeu ring behoeft van Ged. Staten. Wanneer de lasten betaald moeten worden. Het kohier van polderlasten voor 1930 wordt, vast gesteld over een grootte van 4521.68.19 H.A. tot een bedrag van f 126.607.08. De laster, zijn betaalbaar in 3 termijnen de eerste vervallende op 19 Juli, de tweede op 6 September en de derde op 25 October. De losplaatsen in den boezem van de Wieringerwaard. Aan de orde komt een voorstel van het Dag. Be stuur tot wijziging van het. plan betreffende het ma ken van losplaatsen in den boezem van de Wierin gerwaard. Door den Voorzitter wordt herinnerd aar, het oor spronkelijke plan om naast de losplaats die contrac tueel voor polder Wieringerwaard zal worden ge maakt, ook een losplaats te doen maken voor Anna Paulowna. Wieringerwaard heeft evenwel niet in groote mate de behoefte aan een losplaats, doordat het een groot scheepvaarlkar.aal langs de kust krijgt en het plan is nu om de 50 meter lange los plaats van Anna Paulowna door te trekken met nog 50 M., in de richting naar den Lotweg, om dan met de losplaats van Wieringerwaard een totale lengte te krijgen van 175 meter. De ophooging var. de los plaats voor Wieringerwaard zal niet over 55, maar over 75 meter gaan. Voor de losplaats van Anna Pau lowna zal een beschoeiing worden aangebracht en op gehoogd worden tot 80 o.M. plus N.A.P. Bij de besteding voor het uitbaggeren van den Boe zem waren 3 inschrijvingen en de laagste inschrij ving. die van den lieer -Tb. Pranger, voor f24000, geeft het Bestuur aanleiding er op in te gaan. Zij is beneden de raming; de kade zal dus dan van klei worden gemaakt. De uiteenzetting door den Voorzitter geeft r.og en kele leden aanleiding tot het stellen van een paar vragen over de kruinbreedte, heharoing enz., terwijl ook nader wordt gcinformeerd naar den komenden toestand aan tien Lotweg en als dan is medegedeeld dat de kruinbreedte voldoende zal zijn om te draaien, beharding niet te betalen zou zijn, doch de losplaats van lieverleden vaster moet worden, enz., kan de vergadering zich met het voorstel van het Dag. Bestuur vereenigen. De heer J. C. Geerligs vroeg naar de kosten en daarop antwoordde de Voorzitter, dat zooals mede gedeeld, de baggerwerken enz. f 24000 zouden kosten, hieronder is niet begrepen het hijwerk en hei schoeien. Tot leden van de commissie die de rekening over 1929 zal nazien, worden benoemd de heeren Onder water, De Graaf en Rezelman. De afdamming van den duiker bi] Van Ewijcksluis. Hieromtrent deelt de Voorzitter mede, dat de hoofdingenieur-directe.ur, var. den Prov. Waterstaat, na onderzoek adviseerde het maken van een nieu wen duiker van beton, de heer Reigersman zag er geen licht in om op een andere wijze een bevredi gende oplossing te krijgen. Ztcals te begrijpen is, was dit oordeel voor het Bestuur, om de finantiën niet erg smakelijk. Het toevloeien van water ir. den duiker bleef zeer sterk en om iets te onderzoeken moest de duiker droog gelegd worden. Aan beide kanten zijn dus schotten geplaatst. En loon is ge bleken dat het water niet uit den Oöstpolder kwam, maar dat het lekwater was uit de Van Kwijcksvaart. Nooit is dat geconstateerd kunnen worden. De pomp die door der» aannemer De Vries is geplaatst, zal nu door een grootere worden vervangen en dan getracht worden den duiker leeg te houden en te repareeren. Of dat mogelijk zal zijn? En de vraag rijst, als dat niet doenlijk zal blijken, wat dan? Dan zal toch aan het advies van den heer Reigersman gevolg gegeven moeten worder. en zal moeten worden overgegaan tot het maken van een nieuwen duiker. En de vraag komt dan naar voren wanneer, want we komen aan stonds in conflict met der» maaltijd en met de be langen van de scheepvaart. Voor de bemaling behoeven we ons niet direct on gerust te maken, maar naar den thans bestaanden toestand is zij r.iet safe. Het Dag. Bestuur wil, als het een oordeel over den toestand heeft, de hoofdin gelanden wel hijeen roepen. De heer Stammes dacht, dat dit jaar het werk wel niet zou kunnen worden gedaan. De Voorzitter vreest dat ook. De heer Rezelman vraagt, of de duiker niet ge mist kan worden. De Voorzitter antwoordt ontkennend, dan zou een blijvende toestand worden verkiegen, die we thans niet zeker genoeg achten. De bemalingsoppervlakte zou voor de machines te ongelijk worden. Al het zinnlgen duivel veranderd in een naar rede luisterend mensch. Betty schreef deze redding toe aan haar eigen takt: al kon haar dat ook weinig schelen. En Hartley Philips, die achter Miles op den drempel was verschenen, toen Miles de deur wijd openwierp, had er waarschijnlijk toe meegedragen, meende zij, om zijn vriend van een dwaze daad af te houden. In de „verschijning" en in de „stem" van mevrouw Parmalee zou zij niet geloofd hebben; als Miles het haar had verteld. Het scheen, dat de Voor zienigheid. of hoe men het dan ook wilde noemen, over Betty waakte, want nu moest Miles haar onderhouden een groote som zou het zijn en zij en Paolo zou den rijk zijn of ten minste zouden ze dat zijn in de oogen der Italianen, de waarde van de lire in aanmerking ne mend. Betty vond het ellendig te moeten denken, dat dit verschil nog meer geldend was voor Paolo dan voor haar; veel meer voor hem. want zij zou hem ook zon der dat hebben getrouwd en getracht hebben om rond te komen met haar eigen inkomen; een miserabele tien duizend dollars per jaar. Maar diep ln haar ziel onder allerlei stoffige dingen, waarin Betty niet graag roerde, wist haar onderbewustzijn, dat Paolo. had hij beter ge kund, haar niet zou hebben getrouwd voor tien duizend dollars 's jaarlijks plus een schandaal. En het ergste van alles was nog geweest, dat Paolo inderdaad beter kon heel veel beter. Er was een Meisje in het spel. Ach, het was een erg gewoon meisje, de dochter van een afschuwelijken O.-Wer uit Californië, die naar New York was gekomen met haar vulgairen verschrikkelij- ken vader om geld uit te geven en zich in te dringen in de „society". Het span had hoopen geld uitgegeven, maar in de „Society" waren ze niet gekomen, ten minste niet in wat Betty en haar kennissen „society" noem den. maar op de een of andere manier had Prins d] Sal vano. de mooie, slanke, donkere Italiaansche aviateur en figuur uit de Romantiek kennis gemaakt met den ou den Sam Callahan en zijn dochter Rosé. Dadelijk hadden zij beslag op hem gelegd. Natuurlijk hadden zij over hem gehoord, toen hij ook in Californië was en hem misschien ook gezien. De Callahans bewoonden een groot apartement in het Ritz-Carlton House, waar zij uitblonken door geweldig opzichtige feesten met het doel, hun naam ln de kranten vermeld te zien. Zij noodigden Prins Paul di Salvano uit voor de lunch en voor het diner; zij namen hem mee in de opera in hun loge. en toerden met hem in een hunner auto's. Paolo had aan Betty gezegd, dat het onmogelijk was hen te vermijden zonder onbeleefd te worden; even zoo min kon men het doen. als een lastige volhardende vlieg verjagen, als men half in slaap was. En Betty trachtte zichzelf ervan te overtuigen, dat w\ wmlCiv VERKRIJGBAAR IN 1? KLAS RIJWIELZAKEN Catalogus op aanvraag W.KERKMEER - ALKMAAR land, dat niet tot Breezand behoort, en dat zon onge veer zijn 4000 H.A., zou voor rekening var; het elec- trisch gemaal komen. De heer Nannis vraagt, als er een bron onder den duiker zit. of niet op een andere plaats een duiker kan worden gemaakt. De Voorzitter zegt, dat er geen andere plaats is. Spr. deelt mede wat te IJmuiden is gedaan om de bronnen tot staar» te krijgen. Vroeger was er onder den duiker wel een bron. Na verder onderzoek zullen D. en H. plannen voor afdoende verbetering opmaken en dan de hoofdin gelanden bijeen roepen. De rondvraag. De heer J. C. Geerligs, vraagt of het teerdek vol doende weerstand aan het verkeer biedt. De Voorzitter zegt van naar zijn meening wel. De heer J. C. Geerligs vraagt, of er garantie wordt gegeven? De Voorzitter zegt, dat dit toch niet mogelijk is, waar de polder het werk zelf doet. Spr. twijfelt er niet aan of het zal met den weg goed gaan, de weg houdt zich goed, ook al wordt het verzoek om rechts te houden straal genegeerd. De heer K. A. Kaan vraagt of er al van over de kosten is mede te deelen. De Voorzitter antwoordt ontkennend, de walskos- ten zijn nog niet verrekend, maar de begrooting zal wel niet worden overtroffen. Hierna sluiting. Verscheidene dooden en gewonden. Zooals reeds gemeld, is op de lijn Toronto-Wlnnipeg een express-trein van den Canadeeschen spoorweg, hon derd mijlen ten Westen van Capreol, in het Noorden der provincie Ontario, ontspoord. Ten gevolge van den hevigen regen der laatste weken was de spoorwegdijk op verschillende plaatsen wegge spoeld, hetgeen de oorzaak was van het omslaan van een wagen. Vijf personen, onder wie vier kinderen, werden ge dood, 21 personen werden gewond. Een andere trein van den Canadeeschen Noorder spoorweg is op dezelfde lijn verongelukt. Daarbij werden zes begeleiders van een goederentrein gedood. Een derde trein is in het Zuiden van de provincie door dezelfde oorzaak gederailleerd. Trein ln Japan bü een aardverschuiving be dolven. V.D. verneemt uit Londen: Volgens telegrammen uit Tokio is een trein bij Yama- guchi in Japan tengevolge van een groote aardverschui ving totaal bedolven. In den trein bevonden zich 50 passagiers, wier lot tot nu toe onbekend is. Achthonderd arbeiders zijn met koortsachtigen ijver bezig den trein uit te graven, zonder dat het tot nu toe gelukt is de passagiersafdeelingen te bereiken. KINGSFORD SMITH. Van Engeland naar Australië. Een aan val op Hincklers record. Kinsford Smit.h heeft Zaterdag te New York ge zegd, dat hij binnenkort van Londen uit in een klein vliegtuig naar Australië hoopt terug te keeren en dan een aanval zal doen op het prachtige record van Hinckler, die CroydonPort Darwin in zijn Baby Moth in 151/2 dag heeft afgelegd. EEN AANSLAG OP EEN ENGELSCH MEISJE IN EGYPTE. Reuter meldt uit Kaïro: Een negentienjarig Engelsch meisje is door een kogel gedood, op haar afgeschoten door een Arabier op den weg van Matarych, waarlangs zij in een auto meereed. dit de waarheid was. Maar zij was een vrouw van de wereld en daar zij een koopmansader in zich had (zij had Paolo verteld, dat z# Miles getrouwd had. omdat hij de rijkste van al haar aanbidders was), maakte zij oogenblikken van twijfel door. En vrouwen die zij ken de (katten) beweerden, dat de oude Callahan erop aan gedrongen had om Salvona geld te lecnen ten einde zijn bridge- en pokerschulden te betalen. Alles te samen genomen, had Miles den weg voor zijn vrouw gebaand. Zij zou nu wel niet zoo rijk zijn als Rose Callahan, maar zij zou toch rijk zijn. En zij was tweemaal zoo mooi als Rose en dat telde mee voor iemand, die de schoonheid beminde. Daarenboven verkeerde zij in de beste kringen der jongeren te New- York; en te Parijs nog met haar grootmoeder, was zij omgegaan met vrouwen, die men daar „vrai m 0 n- d a i n e s" noemde. Zij zou Paolo eer aandoen als zij in Rome waren en getrouwd: terwijl Rose Callahan. al kon zij zich ook wentelen in haar geld, toch altijd „ordinair" zou blijven. Betty's vertrouwen in de toekomst keerde terug na haar „groote ruzie" met Miles; en toen hij werkelijk was weggestoomd met zijn jacht voor de reis. welke haar zou vrij maken, had zij wel van vreugde kunnen dansen. Terwijl zij in haar morgenbad zat, zong zij en ze liep de trappen op en neer als een meisje van zes tien. zonder te merken, dat zij door moeilijker adem haling haar roekeloosheid moest betalen. De wrange, nare medicijnen, die zij drie maal daags nam om niet dik te worden, waren succesvol, maar ln ieder potje zat nu eenmaal een vlieg. En in alle geval gevoelde zij zich beter en sterker sinds zij iets, dat zij in Los Angelos had aangeleerd, weer had opgegeven. Zij was toen vermoeid geweest door oorlogswerk, dat je wel doen moest, om niet met den nek te worden aangezien. En toen had Leslie (mevrouw Anderson, met wie zij naar Californië was gegaan), haar geïntroduceerd, als een groote gunst. In een zeer aardige club. waar zon derlinge. maar betooverende feesten werden gegeven. Een der meest aantrekkelijke dingen was om den hee- len avond op geparfumeerde kussens te liggen in een kamer van het huis van den „president". Men kleedde zich dan in pyama's opzettelijk voor het doel gemaakt en men ..snoof' cocaïne een heel klein ziertje wit poeder uit een gouden doosje of men nam injecties van cocaïne of morphine, of men probeerde opium. Het was alles heel grappig en zij geloofde, dat zij geen moeite gehad zou hebben om die „fatale gewoonte" weer af te wennen, als Paolo di Salvano or niet ge weest was. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 5