Raad Br. op Langendijk. De feesten op IJsland. Storm en noodweer. Vliegtuig in vlammen opgegaan. Rattenplaag in N.0. Noorwegen. De ontruiming van het Rijnland. Uit Prov. Staten van Noord-Holland. Binnenlandsch Nieuws. De laatste poging? Het Suikerwetje. Twee auto's tegen elkaar gebotst. Vlagincidenten. sche delegatie. Ingrijpen van de Deen- V.D. verneemt uit Kopenhagen: Naar uit Reikjavik gemeld wordt, hebben Vrijdag bij de feesten op IJsland twee vlag-incidenten plaats goh ad. Bij de overhandiging der geschenken door de dele gaties zouden de vlaggen van elk land geheschen worden. Toen de Deensche delegatie aan de beurt was, ging evenwel de Deensche vlag niet omhoog. De Deensche gezant stond onmiddellijk van zijn zetel op. Het bleek evenwel spoedig, dat het een misverstand was. Een jongeman, die de Italiaansche vlag uit den vlaggenbundel zou verwijderen, omdat de Italianen reeds vertrokken waren, had zich vergist en had de Deensche vlag verwijderd. Eenige minuten later had een tweede incident plaats. Zooals bekend bestaat op de Faroër-eilanden een onafhankelijkheidsbeweging, die door Denemarken niet goedgekeurd wordt. Toen nu de delegatie van de Faroër-eilanden haar geschenk overhandigde ging tot groote verontwaardiging der Denen de onafhanke lijkheids-vlag van de Faroër-eilanden omhoog. De Deensche minister-president greep onmiddellijk in en eischte van den IJslandschen minister-presi dent de verwijdering van de vlag, hetgeen ook ge schiedde. Overstroomingen in Frankrijk, Straten in stroomende beeken veranderd. Uit Parijs werd Zi terdag gemeld, dat de drukken de warmte van de laatste dagen is gevolgd door he vige onweersbuien, gepaard gaande met zwaren re genval, die op sommige plaatsen noodlottige gevolgen heeft gehad. In de nabijheid van Brioude werd de spoorlijn Pa rijsNimes over een lengte van meer dan honderd me ter door het water onderspoeld, zoodat het verkeer op dit traject moest worden stopgezet. Op eenige plaatsen hadden aardstortingen plaats, zoodat de spoordijk ernstig beschadigd werd. De omgeving van Nimes .staat voor het grootste ge deelte onder water. Alle rivieren zijn er buiten de oevers getreden. Ook in de buurt van Lyon heeft het noodweer scha de aangericht. Te Largentière lijken de smalle, hel lende straatjes wel stroomende beken en de laagst- t gelegen verdiepingen der huizen staan bijna alle on der water. Talrijke slachtoffers fn de Ver. Staten. Naar uit New York gemeld wordt, zijn er bij de onweders, die aan do Oostkust van de Vereenigde Staten gewoed hebben, 33 personen gedood en 12 ge wond. De materieele schade, die aangericht werd, is zeer groot. Harbour Grace door noodweer geteisterd. Uit Harbour Grace (New Foundland), wordt ge meld: Een hevige met hagelslag gepaard gaande onweers- storm, ontlastte zich boven de stad en omgeving en richtte groote schade aan. Twee personen werden ge dood. In de haven zijn 30 visschersschepen omgesla: gen. De telefoon-, telegraaf- en electriciteits geleidingen zijn gestoord. In Canada 53 dooden. V.D. verneemt uit New York: Vreeselijke onweersstormen, gepaard gaande met zwaren hagelslag, hebben de Zuidelijke provincies van Canada geteisterd. Door den bliksem en hagel slag, waarbij «tukken ijs vdn een pond, zijn 53 men- echen gedood. De materieele schade is zeer groot Wolkbreuk boven Berlijn. Vrijdagavond, tegen half 9, brak boven Berlijn een hevig onweder los, dat met een wolkbreuk gepaard ging. Op verschillende plaatsen in de stad ondervond het verkeer groote belemmering. Op den viaduct spoorweg in het Zuid-Westen van de stad ontstond kortsluiting, zoodat het verkeer bijna een uur stil stond. In Neukölln woelden de watermassa's de betimme ring van een tunnel van den ondergrondschen spoor weg los, zoodat de straat over een oppervlakte van ongeveer 100 vierkante meter inzakte, waarbij enkele lantaarnpalen en masten omvielen. De bliksem in een spiritusraffinaderij. Volgens bericht uit Praag, is aZterdagavond de bliksem geslagen in de spiritusraffinaderij van de fir- 2ua Wartheimer A.G. te Pardubitz in Bohemen, een der grootste spiritusraffinaderijen van Tsjecho Slo wakije. Het gebouw, waarin 50.000 liter spiritus lag opge slagen, raakte in brand. Dank zij het krachtig ingrij pen van de brandweer, kon het vuur tot dit gebouw beperkt blijven. Het middelste >gedcelte van de fa briek brandde geheel af, terwijl twee spiritustanks in brand vlogen. De schade wordt op eenige millioenen Tsjechische Kronen geraamd. ITALIë'S VREDELIEVENDE BEDOELINGEN. 500 MUlloen meer voor bewapening. De Italiaansche ministerraad heeft Zaterdag besloten, op de begrooting van 1930—31 de uitgaven voor de bewa pening met 500 millioen lire te verhoogen. DE ZUIGELINGENSTERFTE TE LUBECK. 46 Slachtoffers. Het aantal zuigelingen, die na behandeling met eerf^ antl-tuberculose-vaccin gestorven zijn, is Zaterdag we derom met één vermeerderd, zoodat thans zes en veertig zuigelingen gestorven zijn. EEN VREEMSOORTIG E STAKING. Ongeveer duizend mijnwerkers van de kolenmijn Sil- verwood bij Rotherham in Engeland, hebben Vrijdag om een zonderlinge reden het werk neergelegd. De di rectie had hun medegedeeld dat de mijn Zaterdag en Maandag gesloten zou zijn en daarop richtten de werk lieden tot haar het verzoek om ook Dinsdag het bedrijf stil te zetten, zoodat zij op steungeld wegens werkloos heid aanspraak konden maken. Do mijneigenaar weigerde dit verzoek en de mijnwer kers zijn toen naar huis gegaan en voerden geen slag uit. Nu kunnen zij in het geheel niet meer voor steun in aanmerking komen, omdat zij stakers zijn geworden. NIEUWE BANKBILJETTEN VAN DUIZEND LIRE. Het Italiaansche staatsblad bevat een besluit, waar in wordt bekend gemaakt, dat op de nieuwe bankbil jetten van duizend lire de beeltenis van Columbus en een allegorische voorstelling van Italië zullen prijken. AUTOWEG VENETIft—MILAAN. De Italiaansche staat en de stad Venetië hebben een overeenkomst gesloten voor het aanleggen van een auto-weg van Venetië naar Milaan, die 900.000 pond sterling zal kosten. beste daseliiksche middel Ier opwekking enverfrissching. /i Politiebeambte verbrand. Zaterdagnamiddag, even na vijven had op het vliegterrein te Darmstadt een ernstig vliegtuigonge val plaats. Een min of meer oud, klein vliegtuig met twee politiebeambten van de academische vliege- r.iersgroep had bij den start een vergassingsontplof fing en moest op het dicht naast het vliegterrein ge legen stadion van de hooge school een noodlanding maken. Daar de vlammen met de benzinetank in aanra king kwamen, vloog het vliegtuig in brand. De piloot kor,' er nog juist, uitspringen, zoodat hij met lichte brandwonden vrijkwam. Daarentegen kon zijn medepassagier, politiewachtmeester Bickei, die aan zijn plaats was vastgebonden, zich niet meer uit het vliegtuig redden en verbrandde. Over de oorzaak van net ongeval wordt gemeld, dat de piloot bij het starten vermoedelijk met de hoo rnen ir; aanraking kwam en daarop nog eens gas gaf, wat de ontploffing veroorzaakt moet hebben. Het onderzoek is ingeleid. Hoe zij door verdrinking om het leven komen. Het Noord-Oo3telijk deel var: Noorwegen, dat aan Rusland grenst, lijdt volgens de laatste berichten wederom aan een rattenplaag als gevolg van de overbevolking dezer dieren in de onbewoonde berg streken tegen de Noordelijke IJszee. Het is een groot soort en op regelmatige tusschenpoozen emi- greerén deze beesten naar zee, waar zij allen ver drinken op enkele na, die echter door de enorm snelle vermeerdering, welke zij in vruchtbare stre ken hebben, spoedig weer tot een plaag voor de streek worden. Rivieren zwemmen zij gemakkelijk over. Bij de Oceaan aangekomen, gaan zij zonder aarzelen het water in en zwemmen verder tot 8 10 K.M. van de kust, waar zij door uitputting ver drinken. Momenteel is een uitgestrekte kudde het meer Mjossen ingetrokken en verdronken. De bevol king van de nabij gelegen stad Gjovik, die gewoon is het water van dit. meer te drinken, lijdt hierdoor aan een vaak voorkomende „Rattenkoorts". Thans de laatste soldaat het bezettin gsgc- bied verlaten. Wolff meldde gisteren uit Mainz: Hedenochtend hebben de hier nog vertoevende Fran- sche troepen een bataljon infanterie en een afdeeling gendarmerie zich voor het paleis, het hoofdkwartier vtm generaal Guillaumat, opgesteld. Even na elf uur verscheen de generaal en liep langs het front der troepen. De muziek zette de Marseillaise in, onder welker tonen de laatste driekleur werd neer gehaald. Onmiddellijk daarop marcheerden de troepen met volle muziek naar het station. De menigte, die rond het plein stond, barstte bij het neerhalen van de Fransche vlag, ln daverende vreugde kreten uit Ook Wiesbaden ontruimd. V. D. verneemt uit Wiesbaden: Gistermiddag heeft de laatste soldaat van de bezettingstroepen Wiesbaden verlaten. Gistermorgen verzamelde zich een groote me nigte voor hotel „Wilhelmina", den zetel der Rijnland commissie. Het plein was geheel afgezet. Onder de to nen van de volksliederen werden de drie valggen, terwijl de troepen het geweer presenteerden, ingehaald, eerst de Belgische, dan de Engelsche en tenslotte de Fransche vlag. Nadat de leden van de Rijnlandcommissie het ho tel hadden verlaten, marcheerden de bezettingstroepen naar het station. ZONNEBADERS GEMOLESTEERD. Te Hendor. bij Londen zijn Zondag een tweehon derdtal mannelijke en vrouwelijke zonnebaders ge molesteerd door een vijandige menigte, die blijkbaar bezwaar had tegen de kleedij of liever het ontbreken van alle kleedij bij de mannelijke badenden, behoo- rende tot de Sunray Club en de New Life Society, Zij plegen zonnebaden te nemen aan de oevers van een water, de Welhs Harp. Op een aantal boomen stond met krijt geschreven: „Terrein voor zonneba den. Gelieve iet te betreden". De politie had eerst de menigte op een afstand gehouden, terwijl de ba ders zich ontkleedden. Aanvankelijk droegen de man nen een zwembroekje en daarop gingen de politie en het publiek weg, doch toen bleek dat ook het zwembroekje was afgedankt, was de menigte weer komen onzetten. Maandagavond acht uur vergaderde de Raad de zer gemeente ten Raadhuize onder voorzitterschap van den Kd.Achtb. Heer P. Stot, burgemeester. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en gaat voor in gebed. Voorzitter deelt mede, dat wethouder Ooijevaar wegens ziekte verhinderd is en spreekt de wensch uit dat de ziekte van korten duur mag zijn. De notulen van de vorige vergadering worden door der: Secretaris, den heer Schelhaas, voorgelezen, en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Van mej. Verver te Alkmaar bericht dat zij haar benoeming als onderwijzeres aan de O. L. school aanneemt. Aanwezig is het proces verbaal der kasopname bij den gemeente-ontvanger. Boeken en bescheiden wa ren in orde bevonden. In kas was en moest zijn een bedrag van f796.14K. Van Ged Staten de goedkeuring op de af- en over schrijvingen, nv de vorige vergadering gedaan. Van den Inspecteur der Directe Belastingen be richt, dat voor de gemeente-inkomstenbelasting voor 1930—'31. een bedrag is geraamd van f25000. Van de Vereeniging van Ned. Gemeenten dankbe tuiging voor de bijdrage in het aangeboden geschenk voor het Vereenigingsgebouw. Bovenstaande stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Nu is aan de orde het adres van de afd. Noord- scharwoude van den Bond van Personeel in Over heidsdienst. Het adres wordt met 4 tegen 2 stemmen, die der heeren Glas er. Koedijk, aangenomen, zoo dat zal worden geadviseerd tot instelling van het Georganiseerd Overleg bij de Lichtbedrijven. Vervolgens wordt het voorstel van de Commissie van Beheer der Lichtbedrijven behandeld, betreffende de kabileering van den Langendijk. Na een kleir.e toelichting door den Voorzitter wordt dit. met algemeene stemmen aangenomen. Op een vraag van den heer Kamp, of de heer Er- kamp het toezicht zal hebben op de werkzaamheden, wordt door Voorzitter bevestigend beantwoord. Vervolgens worden een twaalftal verordeningen aangenomen betreffende de heffing en inning der Gemeentefondsbelasting, waarbij een uitvoerige toe lichting van B. en W Rondvraag. De heer Kamp merkt op, dat bij de wed. Leegwater door het lekken van een brandkraan een groote kuil in den weg is gekomen en vraagt voorziening. Wordt door Voorzitter toegezegd. Hierop sluit de Voorzitter de vergadering met een woord van dank voor de aangename besprekingen. Is de wegenverbctering in Noord-Holland te duur? Ontstemming In de Staten. Verschenen is het verslag der commissie van rap porteurs over het voorstel van Ged. Staten, om de jaarlijksche storting voor het wegenfonds van f 750.000 tot f 1.000.000 te verhoogen en om uit het fonds tot reserveering van de batige saldi in eens een bedrag van f2.000.000 in het wegenfonds te stor ten. De verhooging der raming van kosten, die bij de totstandkoming van het wegenfonds f22.000.000 be droeg en thans niet minder dan f36.250.000, wekte algemeene verontwaardiging en teleurstelling. Eenige leden vroegen zich af, of, onafhankelijk van de uit breiding der werken, die voor een groot deel tot deze verhooging aanleiding heeft gegeven, toch ook niet van aanvankelijk groote oppervlakkigheid, hij de oorspronkelijke raming is gebleken. In verband hiermede, sprak men de vrees uit, dat met de thans bereikte verhooging der raming, nog geenszins het laatste woord gesproken zou zijn en men in de toe komst voor nieuwe en groote teleurstellingen zou kunnen komen te staan. Door een der leden werd verder meer in bijzonderheden gesproken over den gang der zaken. Dit lid achtte den geheelen opzet te royaal, en meende dat met name de wegen ten Noorden van het Noordzeekanaal niet de voorgestel de breedte behoeven. Tegen dit laatste werd van andere zijde gewezen op den grooten invloed, dien bij de drooglegging der Zuiderzee de afsluitdijk op het verkeer in het Noor den zal hebben en voorts op den invloed der groote toeneming van de bloembollen- en glascultuur in het noordelijkste gedeelte van Noord-Holland. Ten slotte besloot de commissie den Staten te ad- viseeren, de voordracht ongewijzigd aan te nemen. De oprichting van een N.V. voor de werkloosheidsbestrijding in Noord-Hol land. De Commissie van Rapporteurs over het voorstel van Ged. Staten van Noord-Holland, om mede te werker: aan de oprichting eener naamlooze vennoot schap ter bestrijding van de werkloosheid heeft met 7 tegen 5 stemmen Prov. Staten geadviseerd, dit voorstel aan te nemen. De eenhoofdige leiding van het P.E.N. Het voorstel tot eervol ontslag aan den heer Smit-Kleine. Op het voorstel van Ged. Staten van Noord-Hol land, om aar: den directeur van het P.E.N., den heer Smit Kleine, eervol ontslag te verleenen, met be houd van zijn volle salaris tot aan den datum, waarop zijn pensioen zal ingaan, is door de commis sie van rapporteurs eenige critiek uitgeoefend. Een der leden stelde de vraag of men tegenover een gewoon ambtenaar even royaal zou handelen in dien men op zijn diensten niet langer prijs stelt. Een ander lid was van oordeel, dat de voorgestelde maat regel voortvloeit uit gemis aan bekwaamheid in de leiding van het bedrijf. Maar dan zou men eerder verwachten dat de bepalingen van het ambtenaren reglement zonder meer zouden worden toegepast. Voor een zoo belangrijk financieel offer vanwege de provincie was dan geen reden. Het aanwezige lid van Ged. Staten gaf een over zicht van de voorgeschiedenis dezer zaak. Voor Ge deputeerden is komen vast te staar:, dat reorganisa tie van het bedrijf gewenscht was en dat met de tweehoofdige leiding diende gebroken te worden. De aangewezen oplossing was den heer Van Olden- borgh, die reeds sedert vele jaren ir. de leiding van het P.E.N. een zoo belangrijke rol had gespeeld, de leiding van het P.E.N. toe te vertrouwen. Door de medewerking van den heer Smit Kleine kon deze op lossing worden voorbereid. Daaraan was het groote voordeel verbonden, dat een formeel onderzoek nu verder overbodig was en het bedrijf onberoerd kon blijven van iedere opschudding of opspraak, welke steeds van een formeele en officieele enquette het gevolg is, hoe ook dat onderzoek ten slotte uitvalt. Het ligt in dezen gedachtengang voor de hand, dat Ged. Staten meenden met gerustheid te kunnen heen stappen over het financieele offer daar een belang rijk grooter bedrijfsbelang met een geruischlooze reorganisatie gediend was, Dat men jegens den leider van een bedrijf, van wiens toewijding en liefde tot het bedrijf men tot het laatste oogenblik overtuigd was, en die in de eerste jaren door zijn actieve propaganda de door dringing der electriciteit in Noord-Holland had be vorderd, een andere regeling meende te moeten tref fen dan ir. het ambtenaren-reglement is voorzien, lag voor de hand. Hierin moet geen ongelijke rechts- bedeeling ten opzichte van hoogere of lagere ambte naren gezien worden. De raad van toezicht heeft zich met deze regeling unaniem vereenigd. Na deze uiteenzetting verklaarden verschillende le den een duidelijk inzicht in de verhoudingen te heb ben gekregen. Zij achtten het in het bedrijfsbelang ook niet meer gewenscht, dat een uitvoerige behan deling in een huishoudelijke zitting der Staten zal plaats vinden. De commissie adviseerde daarom een stemmig aan Prov. Staten de voordracht van Ged. Staten aan te r.emen. DE KINDERVERLAMMING TE GOUDA Een 23ste geval. Wederom werd aan het stadshuis te Gouda een nieuw geval van kinderverlamming gemeld, het 23ste kind, ln totaal. Lijdende aan de ziekte werden 5 mannelijke per sonen, onderscheidenlijk, 1%. 5, 1, 2 en 2 jaar oud, en 2 vrouwelijke, onderscheidenlijk 3 en 1 jaar oud. Het aantal sterfgevallen steeg tot 4. Eenige kindertjes zouden in ernstig levensgevaar ver- keeren. Overwogen wordt of het wenschelijk zou zijn over te gaan tot sluiting ook van de openbare en bijzondere scholen. Een adres van De Vrije Luistervink aan de Koningin inzake de vcrdeeling van den zendtijd. „Er heerscht verbitte ring onder uw volk". Het bestuur van de vereeniging De Vrije Luister vink heeft zich met het volgende adres gericht tot de Koningin: Majesteit, Er heerscht verbittering onder uw volk. Een groot deel daarvan, dat zich uit vrüen, vasten wil immer geschaard heeft or.der uwe goede en ordelievende staatsburgers, voelt zich gekrenkt in- zijne diepste gevoelens en aangetast in die rechten, welke steeds Ris een kostbaar en onvervreemdbaar erfdeel van den vrijen Nederlander werden beschouwd. Deze schrijnend gekwetste gevoelens en de daaruit voortgekomen en nog steeds greeiende verbittering, zoeken zich een uitweg. Daarom hebben wij or:s dan ook gericht tot die instanties Uwer Majesteits regee ring, welke geacht zouden moeten worden krachtens hare functies aangewezen te zijn, de oorzaken eener ontstemming als welke thans een zoo breed deel van uw volk in beroering brengt te onderzoeken en zoo mogelijk weg te nemen. Helaas hebben noch uw minister van waterstaat, noch de voorzitter van den. raad der ministers aan onze toch zoo diep gevoelde en ernstige bezwaren het oor willen leenen. Ons rest om deze radenen r.iets anders dan deze nooden op te dragen aan Uwe Majesteit. Deze nooden wortelen in het besluit van uwen minister van waterstaat d.d. 15 Mei 1.1., waarbij de helft van den zendtijd, waarover de algemeene radio omroep in Nederlar.d, thans belichaamd in de Algemeene Vereeniging Radio Omroep beschikte, onteigend werd ten bate van de. onze volkseenheid versplinterende, partijpolitiek. Voorts vindt deze algemeene verontwaardiging voedsel in het feit, dat uw minister van waterstaat evenals zijn ambtsvoorganger, volhardt in de ont houding van een antwoord aan de A.V.R.O. op haar reeds ruim een jaar geleden gedaan, en sinds dien vele malen herhaald, eerbiedig verzoek om op eigen kosten een nieuw systeem zendei te mogen bouwen, waarvoor nog plaats is in den internationalen aether, en waarop de algemeene omroep in Nederland zijn.' zegenrijken arbeid tot verhooging van de saamhoo- righeid van uw volk zou kunnen voortzetten, zonder de vrije ontwikkeling van de bijzondere omroepor ganisaties ook maar in het minst te belemmeren'. Wij hebben gemeend deze nooden van honderd duizenden Uwer Majesteits trouwe onderdanen aan u te moeten opdragen, ovei'tuigd, dat van Uwe Majesteit geen daad van tusschenkomst mag gevraagd worden, doch tevens in het besef, dat het ook Uwer Majesteits wensch is, dat eendracht en eenheid dient gehandhaafd en bevorderd, doch niet verstoord te worden. Allen voorstanders van een algemeen'en omroep in Nederland, die den 18-jarigen leeftijd bereikt heb ben en die sympathiseeren met de strekking van bovenstaand adres, wordt verzocht, onverwijld hunne adhaesie kenbaar te maken dooi inzending van een briefkaart of naamkaartje aan dr. Max Juda, Prin sengracht 31, Amsterdam; de namen zullen worden verzameld in een groot boekwerk, dat der Koningin zal worden aangeboden. De ÏL v. K. te Rotterdam wendt zich tot de Tweede Kamer met het verzoek, haar goed keuring aan het suikerwetje te onthouden. De Kamer van Koophandel en fabrieken voor Rotter dam heeft zich met een uitvoerig adres tot de Tweede Kamer der Staten Generaal gewend met het verzoek, haar goedkeuring te willen onthouden aan het „wets ontwerp tot heffing van een compenseerend invoerrecht op sommige soorten suiker". In dit adres wijst de Kamer erop, dat de gevolgen van de aanneming zouden zijn: le. dat de invoer van buitenlandsche ruwe suiker zal toenemen; 2e. dat de beetwortelcultuur uitgebreid zal worden; en dat dus 3e. de verhooging van den prijs van geraffineerde sui ker in het binnenland slechts zeer tijdelijk zal zijn. Indien het wetsontwerp al eenig gevolg heeft zal het dit zijn, dat den consumenten een last wordt opgelegd, waarvan het al heel onwaarschijnlijk is, dat zij den ver bouwers ten goede komt. De Kamer verzocht, de goedkeuring aan dit oogen- schijnlijk zoo onschuldige, maar in wezen zoo bedenke lijke, wetsontwerp te onthouden. AUTO TEGEN EEN BOOM GEBOTST. Twee Belgische inzittenden ernstig gewond. Zaterdagavond reed een luxe-auto, op den weg tus- ?chen Princenhage en Rijsbergen, met een snelheid van 65 K.M., vermoedelijk tengevolge van slippen, tegen een boom. De inzittende zekere Ten Hove, uit Brussel, werd ernstig gewond. De andere passagier, de omstreeks 50- jarige handelsagent Van Imbeeck, uit Brussel, bekwam levensgevaarlijke wonden. Beiden zijn overgebracht naar het Ignatius-gasthuis, te Breda. De auto werd vernield. WIELRIJDER DOOR LOCOMOTIEF GEGREPEN Op een onbe waak ten overweg te Zwy«- drecht Op den onbewaakten overweg bij den Pieterman on der Zwijndrecht werd Zaterdagavond omstreeks half na- gen de 51jarige v. d. P., terwiji hij de spoorbaan over- fietste, gegrepen door de locomotief van een uit de rich ting Dordrecht komenden trein. Zwaar gewond aan hoofd en schouders werd de man per ziekenauto naar het zie kenhuis te Dordrecht overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. DOOR ELECTRISCHE STROOM GEDOOD. Vrijdagavond omstreeks 11 uur wilde de 33-jarige ge huwde A. Verhoeven, uit de Arnold Hoogvlietstraat te Vlaardingen, op de Amsterdamsche supgrfosfaatfabriek aan de Vondelingenplaat een drijfriem om een poulia leggen, niet wetende, dat deze onder stroom stond. De man kreeg den electrlschen stroom door het lichaam en was onmiddellijk dood. Een der bestuurders bewusteloos opgenomen Op den Amersfoortschen weg. hoek eerste Beuken laan. heeft Zaterdag een ernstig verkeersongeval plaats gehad. Uit genoemde laan kwam een auto gereden, be stuurd door den heer P. Uit de richting Apeldoorn na derde met vrij snelle vaart een auto, welke met een he- vlgen slag, tot ver in den omtrek hoorbaar, tegen den auto van den heer P. botste. De heer P. werd door den schok met het hoofd tegen een zijruit geworpen. Omwonenden, die op het gerucht waren toegesneld, haalden den heer P. bewusteloos uit zijn wagen, waarna hij verder per auto naar zijn woning werd gebracht. Een ter hulp geroepen geneesheer con stateerde ernstige inwendige kneuzingen. De belde auto's werden deerlijk gehavend. Beweerd wordt, dat de bestuurder van den tweeden auto geen teeken heeft gegeven.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6