Raad Heerhugowaard. Abonnementsgelden» Betaling 2e kwartaal 1930. vóór 15 Juli a.s., Binnenlandsch Nieuws. Bloemkoolveiling. Dronken achter het stuur. Jacht op een dolle hond. De Phohi-zender gesloten. Bebossching in den Wieringermeerpolder. Marktberichten. Maandagmiddag te half drie vergaderde de ge- meenterada. Voorzitter en Secretaris burgemeester Van Sloo- ten. Deze opende de vergadering, mededeelende, dat de heer Kostelijk, wellicht nog aanwezig zou kunnen zijn voor het laatste gedeelte der vergadering, terwijl ook de heer Wuijs later zou komen. De voorgelezen notulen werden goedgekeurd. Ingekomen' was oen schrijven van den Planten- zicktenkundien Dienst, betreffende de iepziekte; van de vereeniging van Nederlandsche Gemeenten een dankbetuiging voor de bijdrage voor nieuwe ge bouw; van den heer IJsselstein uit Zelhem, dat hij de benoeming tot hoofd der school te Veenhuizen aannam, in' functietreding 1 Aug. a.s. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Door den Voorzitter werd meegedeeld, dat de heer IJsselstein de vorige week hier was geweest en met spr. een bezoek aan Veenhuizen had gebracht. Spr. hoopt, dat in de toekomst zal mogen blijken, dat men gelukkig is geweest met de keuze van een nieuw hoofd voor de Veenhuizer school. De heer Wuijs komt ter vergadering. Uit een schrijven uit Haarlem ontvanger:, dat de z.g. vaste uitkeering volgens de wet van 1897, voor de gemeente zal bedragen f 11016.34. Goedkeuring is ingekomen op de wijziging der be- grooting. Van den gemeente-ontvanger is ingekomen de staat van inkomsten en uitgaven der gemeente; mede werd aan den raad voorgelegd het proces-verbaal der kasverificatie bij den gemeente-ontvanger, waarbij in kas bleek te zijn f 12377.98. Voorts werd ontvangen een schrijver: van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, dat de uitkeering aan de gemeente per inwoner zal be dragen f4.17 over 1931, naar de formule ingevolge art. 4 det wet. Door den Voorzitter werd dit schrij ven r.'ader toegelicht en meegedeeld, dat volgens de vereeniging van Ned. Gemeenetn, dit bedrag zou worden f 3.363 of hoogstens f 4.07 per inwoner. Ingediend was een adres namens de vereeniging tot viering van Koninginnedag, waarin werd gevraagd een bijdrage van 50 ct. per leerling voor 'n eventueel te vieren kinderfeest. Mocht dit door omstandigheden niet worden gevierd, dan zal over de gelden niet wor den beschikt. Door den heer Kooij werd opgemerkt, dat de ver eeniging toch feitelijk reeds niet meer bstaat, waarna door den Voorzitter eenige toelichting werd gegeven, waarbij werd gewezen op geschillen tusschen de hoofden der scholen ten aanzien der feestviering Spr. was uit een gesprek met een der schoolhoofden gebleken, dat deze er niet veel meer voor gevoelden. De heer Kooij maakte nog de opmerking, dat het comité toch wel uit elkaar is, zoodat dit er zich wel niet meer mee zal bemoeien. Door de h.h. Tromp en Groenland werd er op ge wezen, dat de Raad met geschillen in het comité niet te maken heeft; voor een eventueele feestviering zou den ze aan het verzoek willen voldoen. Na eenig debat werd een bedrag van f300 toege staan. Voorgelezen werd het verslag van den school-arts. Uit den inhoud bleek, dat het instituut in een be hoefte voorziet, hoewel niet volledig, zoodat de Raad wel gevoelde voor een districtsschoolarts, die zich dan geheel aan het geregelde onderzoek zou kunnen geven. Door 36 personen aan Hondenweg en Draai is een adres aan den Raad gericht om bij eventueele gas- voorziening ook bij het gasnet te mogen worden aan gesloten. Hiermee zal rekening worden gehouden bij de behandeling van punt 5 der agenda. Opnieuw is door den heer De Geus aan den Boter- weg aansluiting gevraagd aan het electr. net. Door den Voorzitter werd dit nader toegelicht en meege deeld, dat geaccepteerd wordt dat 35 ct. voor licht- en 25 ct. voor krachtstroom zal worden berekend. Beslo- ten werd het verzoek in te willigen. Door de Stroomdistributiebedrijven werd een bij drage gevraagd over 1930. Na eenig debat werd be sloten een bedrag van f25 toe te zeggen. Hierna kwam in behandeling het verzoek van mej. Van de Pol om teruggave door de gemeente van het bedrag door haar ten koste gelegd voor den aanleg der electrische geleiding in de door haar te verlaten gemeente-woning. Door den Voorzitter werd in het kort het beloop dezer zaak weergegeven en meege deeld, dat B. en W. wel iets gevoelen voor het ver zoek, in zooverre dan, dat ze het halve bedrag dier kosten zouden willen vergoeden; de totale aanleg- kosten beliepen f 114.80. Dit verzoek gaf aanleiding tot een vrij langdurig debat, waarbij verschillende raadsleden hun inzicht naar voren brachten, waaraan tenslotte een einde kwam door stemming over het voorstel van B. en W., dat met 7 tegen 3 stemmer: werd aangenomen. Voorstel tot wijziging der begrooting dienst 1929. Door den Voorzitter werden meegedeeld verschillende posten, welke onder ontvangsten zijn te rekenen en evenzoo posten tot de uitgaven behoorenden. Goed gevonder; de noodige wijzigingen aan te brengen en ter goedkeuring op te zenden. Gasvoorziening. Hierna kwam in behandeling een concept-overeen komst inzake gaslevering door de gemeente Nieu we Niedorp en Wirrkel. Nadat ter d.ezer zake eenige onderhandelingen met genoemde gemeentebesturen en besprekingen in den raad zijn gevoerd, is thans aan de raadsleden een concept-overeenkomst toege zonden, hetwelk ir: deze vergadering door den Voor zitter nog nader werd toegelicht. Mede was den raadsleden verstrekt een berekening opgemaakt door den heer J. van Hoeve te Castricum, waarbij is ge rekend op 250 aansluitingen met een verbruik van 300 M3. per jaar. Hoewel tot heden 223 personen als toekomstige verbruikers hebben geteekend, oordeelen B. en W. dat dit aantal wel spoedig tot 250 zou stijgen. Het deel der gemeente, waarop men tot heder; het oog had, nl. Middelweg van het* Ver laat tot ongeveer de woning van den heer C. Steur, benevens den Basseweg, en een gedeelte van den Molenweg, omvat 450 woningen. De aanleg, rekening houdend met eventueele uitbreiding en tot een maxi mum van 30 M. huisaansluitir.g, zou kosten f 90.000. Eerst bij een aansluiting van 400 panden met een ver bruik van 300 M3. zou het bedrijf zichzelf kunnen financieren'. Het aantal gevraagde aansluitingen is dus nog bij lange na niet voldoende. Indien de totaal verbruik niet boven de 100.000 M3. is gestegen, zou het bedrijf niet rendabel zijn. Bij een verbruik van 100.000 M3. zou er 2 ct. per M3. betaald moeten wor den voor de persleiding, nl. een bedrag van f2000. B. en W. verwachten naar gelang van tijdsverloop wel toename van aansluitingen, doch bij 250 aan sluitingen met een jaarverbruik van 300 M3. zou het bedrijf nog een jaarlijks tekort opleveren van f2750, stijgt het aantal aansluitingen tot 400, dan zou hec tekort nog ongeveer f 400 per jaar bedragen. Bij den tegénwoordigen stand van aansluitingen blijkt dus, dat het bedrijf niet rendabel zou zijn en rijst de vraag, waar moet dan de tekort-dekking wor den gezocht. Zeer breedvoerig wordt hierover nu gediscusseerd. De heer Van Langen is van oordeel, dat voorloopig niet op de zaak moet worden ingegaan; de heer \V ijnker acht het ook gewaagd. Spreker acht het be ter nog wat te wachten, totdat de burgers wat meer blijk geven er voor te gevoelen. Spr. acht het niet ge- wenscht het tekort maar uit de gemeentekas bij te passen. i Ook de heer Kooij zou het onverantwoordelijk vin den er thans op in te gaan; de burgers dienen wat meer te toonen, dat ze het graag willen; het komt spr. gewenscht voor de beslissing althans nog een paar maanden op te schorten. Door den heer Quant werd er nog op gewezen, dat de voorwaarden nog weer anders zijn dan aanvan kelijk is voorgesteld, terwijl door den heer Wuijs werd gevraagd of het eerste voorstel niet voordeeliger was. De voorzitter oordeelde, dat dit moeilijk uit te ma ken valt. Door den heer Tromp werd het betreurd, dat de rekening er zoo uit zag. Spr. gaat de geheele zaak van den aanvang af nog eens in het kort na en oor deelde de voorwaarden minder gunstig dan de vroe gere; naar sprekers oordeel, hangt zeer veel af van den economischen toestand. Kwamen er een paar goede jaren, dan zou er stellig veel meer aandrang uit de burgerij komen. De aanbiedende gemeenten zijn blijkbaar wel op de gaslevering gesteld. Spr. stelde de vraag of er niets te doen zou zijn aan het bedrag van f2000 voor de persleiding. Over eenig tekort zou spr. best heen durven stappen, doch het tekort acht spr. ook te groot om nu te besluiten op de aanbieding in te gaan. Uit de verdere discussie blijkt, dat algemeen veel voor gas gevoeld wordt. Indien er eens zooveel voor de zaak werd gevoeld, als aan den Hondenweg en Draai, dan zou de zaak best haar beslag kunnen krijgen. Het was daarom wellicht gewenscht, dat even als daar eenige warme voorstanders ieder in eigen omgeving, tc aansluiting opwekte. Op dit moment der discussie kwam de heer Koste lijk ter vergadering. De Voorzitter verwelkomt deze en deelt hem in het kort de gevoerde discussie mee. De heer Kostelijk verklaarde van oordeel te zijn, dat er onder de gegeven omstandigheden moeilijk op ingegaan kon worden, zoodat het spr. gewenscht voorkomt, de zaak wat op tc schorten; op het oogen- blik acht spr. het te avontuurlijk er op in te gaan. Was er een aanvraag om 400 aansluitingen, wat dan aanvankelijk tot een tekort van f 400 zou leiden, spr. zou er dan direct voor zijn de zaak aan te pakken. Ging het wat beter in de bedrijven der burgers, dan zou dit zeker zeer ten gunste werken. Wellicht wor den door de hier gehouden besprekingen nog velen opgewekt tot aansluiting, er althans wat rijper voor gemaakt. Met het uitzicht van 4 6 5 cent tekort' op de M3., kan de Raad er naar spr.'s meening niet toe besluiten. Besloten werd het concept op het oogenhlik nog niet te aanvaarden, doch een nadere beslissing op te schorten tot mogelijk meerderen aandrang uit de bur gerij wordt geopenbaard. De nieuwe belastingheffing. Hierna kwamen in behandeling de voorstellen van de heffing der gemeentelijke belastingen. Met betrekking tot de wet van 16 Juni 1929, staatsblad 388 werden door den Voorzitter tamelijk breedvoerige toelichtingen ver strekt, ter verduidelijking van de desbetreffende aan de raadsleden verstrekte stukken. Voorgerekend werd, dat bij de nieuwe regeling in 1931 een bedrag van f 1200 minder zou worden ontvan gen dan in 1930. Dit bedrag zal gevonden moeten worden en het college van B. en W. oordeelde het daarom ge wenscht hierover zijn gedachten aan den raad kenbaar te maken. Het komt B. en W. gewenscht yoor de perso neels belasting zoo te laten als voorheen, doch waar '0 opcenten worden geheven door de gemeente, doch in 't vervolg niet meer 10 opcenten voor het Rijk en 20 voor de provincie, zouden B. en W. deze willen voegen bij de opcenten van de gemeente en deze daardoor brengen op 80. Handhaving van de zevende klasse voor deze ge> meente wordt mede gewenscht geacht. Een overzicht werd gegeven der belastingheffing in verband met de klasse. Indien wordt besloten tot plaat sing in de 3e klasse, dan wordt het mogelijk geacht de gemeentebegrooting voor 1931 sluitend te doen zijn zon der heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting. Door den heer Groenland werd opgemerkt, dat het ver vallen van 10 en 20 opcenten op de personeele belasting is bedoeld als belastingverlaging. Spr. zou deze liever niet willen voegen bij de opcenten voor de gemeente, doch hetzelfde bedrag op andere wijze willen vinden. De heer Kooij gevoelt meer voor plaatsing In de 2e klasse, opdat menschen met kleine inkomens niet of niet te zwaar worden belast. Door den Voorzitter werden deze spr.'s beantwoord. Aangezien vele inwoners gerekend moeten worden tot de menschen met kleine inkomens, wordt het door spr. niet onbillijk geacht, dat door hen ook Iets wordt bijgedragen. Voorts wees Voorzitter op grootere kinderaftrek. Door den heer Kooij werd nog opgemerkt, dat bij plaatsing in de 2e klasse de druk voor burgers met klein Inkomen toch aanmerkelijk wordt verminderd, ter wijl door den heer Kroon erop werd gewezen, dat daardoor dan ook tal van bijdragen zouden worden ge mist, en de Voorzitter nog wees op de steeds toenemen de uitgaven der gemeente. De heer Tromp verklaarde wel iets te voelen voor het Idee van den heer Kooij, en zou een heffing van b.v. 10 opcenten op de gemeentefondsbelasting billijker achten Door den Voorzitter werd het voorgestelde aan den voorzichtigen kant geacht. Door den heer Kostelijk werd nog opgemerkt, dat de gemeente voorheen geheel gebonden was door de re- geeringsvoorschriften, doch nu eenige vrijheid van han delen krijgt. Ook spr. gevoelt wel voor plaatsing in de 2e klas; er bestaat dan toch altijd nog gelegenheid tot heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting; mede werd door spr. nog gewezen op de f 4.17 vaste uit keering. Spr. zou de 80 opcenten op de personeele be lasting willen handhaven. Aangezien een voorstel van den heer Groenland niet wordt gesteund, worden de voorstellen van B. en W. aan vaard, met dien verstande, dat 3e klas wordt vervangen door 2e. Besloten werd alzoo tot heffing van 80 opcenten op de personeele belasting, de gemeente te doen blijven in de 7e klasse en de heffing onveranderd te handhaven; geen verandering te brengen in de opcenten der grondbelas ting en vermogensbelasting en wat de gemeentefondsbe lasting betreft de gemeente te plaatsen in de 2e klasse. Nog werd besloten personen, die hulp verleenen bij den brandweer een vaste aanstelling te geven teneinde ze te kunnen verzekeeren tegen eventueele ongelukken. Nog bracht de Voorzitter ter sprake het geval-Dekke»\ indertijd verpleegd in het ziekenhuis en voor wien de rekening aan de gemeente is gepresenteerd. Deze had zich daartoe bereid verklaard, indien door het gezin Dekker, daartoe best in staat eren gedeelte werd bijge dragen van die zijde werd wel beloofd, doch niet gedaan. Van verschillende zijden werd dit beschouwd als volko men onwil. Een onderzoek zal worden Ingesteld, wat in dezen te bereiken ls. Hierna sluiting. Aan onze lezers bulten Schagen doen wij het ver zoek het abonnementsgeld der Schagcr Courant over het tweede kwartaal 1930, ten bedrage van f 1,80 (voor courant met Zondagsblad f2.53). aan ons Bureau te betalen, óf over te maken per postwissel óf over te laten schrijven op onze post rekening No. 23330. Na genoemden datum wordt beschikt mat f 0.14 verhooging. Toezending is dus voordecligl Voor alle abonné's die gewoon zijn het couranten- geld aan onze Agenten (de plaatselijke kantoorhou ders) te betalen, geldt dit verzoek niet. Zij, die bij ons op De Prins, Het Nieuwe Mode blad, Gracieuse, enz. zijn geabonneerd, kannen even eens het daarvoor verschuldigde abonnementsgeld 2e kwartaal 1930, op dezelfde wijze toezenden. Voor De Prins is het bedrag f2.33 Voor Het Nieuwe Medeblad 11.25 Voor Gracieuse 12-15 Voor Panorama 12.80 Voor Het Leven 12.50 DE ADMINISTRATIE PukkfeHij wil met me spelenhij kwis pelt met z'n staart! De eerste bloemkoolveiling op de Alkmaarsche Exportveiling mag als goed geslaagd worden be schouwd. Dc aanvoer bedroeg ongeveer 2000 stuks, de prijzen waren niet hoog, waar toch werd de geheele aanvoer verkocht, wat den laatstcn tijd bijna niet meer voorkwam. Dc aanvoerders zijn vast besloten, hun producten aan de Alkmaarsche Exportveiliing te veilen. ZIEKENVERVOER PER K.LJW. Eenige dagen geleden ontving de IvL.M. het verzoek om een Nederlander, die te Linz aan den Donau plotseling ernstig ziek was geworden per vliegtuig over te brengen naar Rotterdam. Het dichtst bij% Linz gelegeu vliegveld is Salzurg, naar welke plaats* Vrijdag jl. een vliegtuig bestuurd door Aler, ver trok. Zaterdag heeft deze den terugtocht met den passagier een een familielid aanvaard. Het vliegtuig vertrok om 9.30 uit Salzburg en landde 5 uur en drie kwartier later vlot op Waalhaven, waar de patiënt per auto werd afgehaald. De afstand Salzburg—Rot terdam is 780 kilometer. HEVIGE GEVECHTEN. Toestand van een der vechtersbazen ernsti?. Gisterr.acht heeft te Hollandscheveld een hevige twist plaats gehad, waarbij van hei mes gebruik werd gemankt. De bakkersknecht R. uit Nieuwer oord kreeg veel messteken en moest naar het zieken huis worden overgebracht. Zijn toestand is ernstig. De dader, een zekere uit Hoogeveen, is in arrest gesteld. KINDERVERLAMMING TE GOUDA. Weer een sterfgeval. Een 24ste geval van kinderverlamming is ten 9tad- huize te Gouda medegedeeld. Het betreft een jongetje van 1 jaar oud. Wederom is een patiëntje overleden'; dit is het vijfde slachtoffer. Tegen een boom gereden. Drie ernstig gewonden. Zondagnacht omstreeks half een, reed op den Aal st erweg te Eindhoven iemand, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, onder de gemeente Eindhoven eerst tegen een telefoonpaal en daarna tegen een boom. De bestuurder bekwam ernstige in wendige kwetsuren en heeft eenige ribben gebroken. Van de drie inzittenden liep een dienstbode, mej. M. Bekkers, een beenbreuk op, terwijl een tienjarig jon getje glasscherven in het oog kreeg, ten gevolge waarvan hij waarschijnlijk een oog zal moeten mis sen. De derde inzittende kwam met don schrik vrij. Na door don geneesheer verhonden te zijn, werden de gewonden naar een ziekenhuis overgebracht. De politie heeft de auto, die grootendeels vernield was, in beslag genomen. ONDER EEN LORRIE GERAAKT. Het slachtoffer bezweken. De arbeider H. Eggens is te Oude Pekela (Gr.) Za terdag bij het vervoeren van een partij stroopakken onder de wielen van een lorrie geraakt. Hij kreeg ernstige inwendige verwondingen'. Üe on gelukkige werd naar het R.K. Ziekenhuis te Win schoten vervoerd, waar hij spoedig overleed. Het laatste offer van het sectarisme. Wat voor een veroordeelde het galgenmaal is, was gisteren de uitzending van de Phohi (Philips omroep Holland-Indiö). Zonder eenige bijzondere plechtig heid hebben de verschillende artiesten, die ruim an derhalf jaar hun beste krachten gegeven hebben, van Oost- en West-Indiö afscheid genomen. Gister zou voor 't laatst een klein muziekgezelschap nog eenige nummers ten beste geven en dan was het gedaan met dc stem, die de banden tusschen moeder land en koloniën nauwer heeft aangehaald. INBRAAK TE GONINGEN. De dader aangehouden. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Gro ningen een brutale inbraak gepleegd, bij den hotel houder Alberts bij het hoofdstation. De dief heeft het geheele gebouw doorzocht, doch slaagde er ten slotte slechts in een gouden horloge te bemachtigen. De recherche, Zondagmorgen van het gebeurde in ken nis gesteld, slaagde er 's avonds reeds in den «lief te arresteeren. juist toen hij op het punt stond met den trein- te vertrekken. Hij bleek een oude bekende van de politie te zijn. Het is de 25-jarige K. B., wo nende te Scheemda. Door Utrecht's straten. Drie personen door revolverkogels gewond. Zondagavond werd te Utrecht de hulp van de po litie ingeroepen voor een dolle hond, die zich bevond in de Singeldwarsstraat. Bij onderzoek bleek zich in deze straat een Duitscho herdershond te bevinden, die teekenen van dolheid vertoonde en op het pu bliek toeschoot om te trachten, te hijten. Verschillen de bewoners verzochten den verschenen agent van politie, het dier te dooden. Alvorens daartoe over tc gaan, trachtte de agent eerst, het dier te vangen, doch toen hij daarin niet slaagde, besloot hij hot dier met zijn revolver neer te schieten. Alvorens hiertoe over te gaan, trachtte hij het publiek op een behoor lijken afstand te brengen. Nadat hij twee schoten had gelost, word er geroe pen, dat er iemand gewond was. Het bleek, dat een dame door een der kogels aan de hand was ge raakt, terwijl een heer een schampschot aan de kin en een jongen een licht schampschot aan het voor hoofd had opgeloopen. Beiden werden door een post van den Geneeskun digen Dienst verbonden, terwijl de dame naar de Rijksklinieken werd overgebracht. Men vermoedt, dat de getroffen personen door de kogels geraakt werden, nadat de hond er door was geraakt. Voor een deel is het ongeval ook aan het publiek te wijten, dat nieuwsgierig opdrong en niet den door den agent aan gegeven afstand bewaarde. Op de minder vruchtbare zandplaten. De Nederlandsche Boschbouwvereeniging bepleit haast. In verband met het feilt, dat de droogmaking var: de Wieringermeer haar voltooing nadert, heeft «le Nederlandsche Boschbouwvereeniging zich met een verzoekschrift gewend tot den minister van Bir.nen- landsche Zaken en Landbouw in zake de bebos sching van de verscheidene honderden bunders zandplaten, die niet voor den landbouw geschikt zijrv, omdat de vruchtbare grond zich dara op te groote diepte bevindt. De vereeniging vestigt in haar request de aandacht op het belang der bebossching van deze onvruchtbare zandplaten, die anders gevaar voor overstuiving van de omliggende terreinen zullen gaan opleveren Volgens deskundig oordeel zoti de opper vlakte, die waarschijnlijk uitsluitend voor bebos sching in aanmerking komt, van genoegzame grootte zijn voor de stichting van een boschwachterij. Onverkomelijke technische moeilijkheden de hij duin- en stuifzandbebosschirig verkregen resultaten bevestigen dit zijn voor een dergelijke onderneming niet te verwachten. Wordt de bebossching niet ter hand genomen, dan zal men stellig op andere wijzo tot de noodzakelijke vastlegging van den stuivenden bodem moeten overgaan. Bebossching is veel econo mischer, niet in het minst wegens de voordcelen, welke daaraan zijn verbonden voor de toekomstige landbouwende bevolking en voor de tuinbouwbedrij ven, die in deze streek op den duur ook wel tot ont wikkeling zullen komen. Men denke slechts aan de gemakkelijke verkrijgbaarheid van allerlei voor «Ie bedrijfsuitoefening onmisbare houtsortimenten, aan de stabilisatie var: de arbeidsgelegenheid het bosch geeft vooral werk in den winter, de stille periode van den landbouw), om nog te zwijgen van allerlei bekomstige. doch niettemin onschatbare voordeden als verfraaiing van het landschap, breking van der» wind, enz. ALKMAAR, 28 Juni. Op de heden gehouden piepkuikenmarkt waren aan gevoerd 10 korven en 80 kisten. De prijs was f 11.20 per Kg. De handel was vlug. ALKMAAR. 28 Juni Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor fabrleksboter le soort f 0.800.85, 2e soort f 0.70—0.77*4 eieren (groothandel) f 55.30, eendeieren t 3.503.75. ALKMAAR. 28 Juni. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen aJs volgt: 31 paarden f 120—260. 4 melkkoeien f 280—380. 25 nuchtere kalveren slacht f 821. 29 vette schapen f 3538. 90 biggen (10 weken) f 21—28, 6 klei ne bokjes f 35. Handel stil. ALKMAAR, 28 Juni. N.V. Eiervelllng voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 180000 kipeleren. 56—58 Kg. f 4.70—5.10. 53 —60 Kg. f 4.80—5.30, 60—62 Kg. f 5.20—5.60. 62-61 Kg. f 5.40—6.20. bruine 60-65 Kg. f 5.40—8.10, 30000 eend eieren f 3.704. NOORDSCHARWOUDE. 28Junl. Schotsche muizen t 35.30. drielingen f 1.70—3. sper- cieboonen f 40 per 100 Kg., bloemkool f 3.304.80 per 100 stuks. Aanvoer- 261400 Kg. aardappelen, 10 Kg. spercieboo- nen, 1650 stuks bloemkool. NOORDSCHARWOUDE. 30 Juni. Schotsche muizen f 3.60—5.10, drielingen f 1.302.1)0, per 100 Kg., bloemkool f 35.50 per 100 stuks. Aanvoer: 233600 Kg. aardappelen, 1600 stuks bloemkool. WARMENHUIZEN. 28 Juni. Schotsche muizen f 2.805, drielingen f 1.803.60, grove f 3.70—4.10, per 100 Kg., bloemkool le soort l 3.90—7.10 per 100 stuks. Aanvoer: 99050 Kg. aardappelen, 700 stuks bloemkool. WARMENHUIZEN, 30 Juni. Schotsche muizen f 35.50, drielingen f 2.303.50, per 100 Kg., bloemkool le soort f 38.90 per 100 stuks. Aanvoer: 36800 Kg. aardappelen, 1360 stuks bloemkool BROEK OP LANGENDIJK. 30 Juni. Schotsche muizen l 3.105.90. schoolmeesters f 3.60, eigenheimers f 7.20, drielingen f 1.903.90, tomaten A f 40.40. B f 34.90. C f 40.60. CC f 27.10. roode kooi f 7.40 12.80, slaboonen f 42.90 per 100 Kg., wortelen f 2.40 3.30 per 100 bos, bloemkool le soort f 6.8013.80, 2o soort f 2—2.80 per 100 stuks. Aanvoer: 605000 Kg. aardappelen. 10000 Kg. tomaten. 7600 bos wortelen, 5200 stuks bloemkool, 15000 Kg. roode kool. 10 Kg. slaboonen. AMSTERDAM. 30 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 365 vetto koelen, waarvan de prijzen waren: le kw. f 1.141.24. 2e kw. f 1—1.12, 3c kw. f 0.80—0.94. mindere soorten f 0 70 0.76, per Kg. slachtgewicht, 90 melk- en kalfkoeien f 300400, per stuk, 135 vette kalveren, 2e kw. f 0.72— 0.80, 3e kw. f 0.640.72 per Kg. levend gewicht, 69 nuch tere kalveren f 815 per stuk, 640 varkens, vleeschvar- kens f 0.720.74, zware varkens f 0.700.72. vette var kens f 0.680.70 per Kg. slachtgewicht, 64 paarden f 130 —275 per Kg. AMSTERDAM. 30 Juni. IJpolder blauwe eigenheimers f 89, ld. muizen f 5.50 6, Andijker muizen f 5.50—8, id. kleine muizen f 3—4, id. mottige muizen f 4—4.40, Langcdijker muizen f 5—6, kleine ld. f 34, Noord-Holl. blauwe eigenh. f 8—9, Rij per muizen f 56. ld. mottige muizen f 44.40. Anna Paulowna zand muizen f 6. id. kleine muizen f 44.50, Westl. muizen f 67, id. kleine muizen f 45, nieuwe Zomer malta f 7—9, alles per 100 Kg. ALKMAAR. 30 Juni. Aangevoerd 64 vette koelen f 270460, 14 vette kalve ren t 50130, per Kg. f 11.45, 32 nuchtere kalveren f 828, 328 vette varkens vette f 0.600.64, zouters f 0.63-0.64 per Kg. AMSTERDAM. 30 Juni. Tarwe wit f 10—10.50. rood f 9.50—10, Chev. gerst f 6 —6.50, haver f 5.50—8, duiveboonen f 1415, tuinboonen t 8—9, alles per 100 Kg.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7