Alütitti Nieiws- BANNE HOOGWOUD EN AARTSWOUD. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. De Eerste Langendijker Middenstands tentoonstelling. Uit onze omgeving. BARSINGERHORN WIERINGEN HEERHUGOWAARD S C H 0 0 R L. CALLANTSOOG Donderdag 3 Juli 1930. S C HAG 73ste Jaargang No. 8689 Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Woensdagmiddag om 2 uur had dan de officieele opening plaats van de eerste Langendijker Midden standstentoonstelling, georganiseerd door de Vereen, tot het houden van Middcnstandstentoonstellingen, aan den Langendijk, en wel in „Concordia'"te Noord- pcharwoude. De groote zaal van „Concordia" is geheel door stands ingenomen, terwijl naast de groote zaal nog een tent is verrezen die plaats biedt aan nog enkele stands en gelegenheid schenkt om des avonds na slui ting der tentoonstelling, te dansen. Het geheel, ontworpen door den heer H. Tauber var; Oudkarspel, ziet er frisch en zeer aantrekkelijk uit en in een 17-tal stands geven Langendijker za- kenmenschen een keurig beeld van wat hun zaken biedt. Behalve het tentoonstellingscomité, dat bestaat uit de heeren J. Keizer Jr., voorzitter, D. Schuitemaker Jr., secretaris, P. Tuin, penningmeester, M. Piersma en K. Boot, met hunr.'e dames, zijn bij de officieele opening aanwezig heeren burgemeester en wethou ders en secretaris der gm. N.-scharwoude, hh. burge meester en secretaris dei gemeente Zuidscharwoude, de heer J. H. Keizer, Ds. Staal en Dr. Vogelenzang, de heer Arntz, voorzitter van de Kamer van Koop handel, de heerer; Haytema v. Alkmaar en Schmalz van Schagen, welke beide heeren de jury van' beoor deeling der stands vormen, de heeren S. Timmer man en C. Olthoff, voorzitter en secretaris van de Langendijker Winkeliers-, Nering- en Vakvereeni- ging. Te ruim 2 uur neemt de Voorzitter van het comité hPt- woord, om de openingsrede uit te spreken. Na het welkomstwoord wijst spr. op de groote ambitie tot exposeeren, zóó dat verschillende aan vragen om stand ruimte moesten worden afgewezen. Zeker wel 150 M2. ruimte was tekort en aanvragen moesten dan ook worden verkleind om zoodoende anderen gelegenheid tot exposeeren te geven. In de zen tijd van malaise hebben de zakendoenden be grepen, dat men aan concurrentie een inzinking al leen het hoofd zou kunnen bieden, door op ernstige en zakelijke wijze reclame te maken en de aandacht te vestigen op het artikel dat men voert. Door de volgende firma's wordt geëxporteerd: fa. Oosterman en Co., meer bekend om haar wasch- middelen Persil, Aeta en Henko, G. Hart, E. de Boer, Jb. Kaas, M. Piersma fa. Oud, D. Schuitemaker, P. Tuin, fa. v. Barneveld, fa. J. H. Keizer en Heer tjes en Keizer, C. ter Hofstede, Jb. Bakker, K. Nap, P. Mienes, K. Bood, J. Ootjers en de bekende fabriek van Voedingsmiddelen Maggi. Jammer echter missen wij hier een bedrijf, dat ze ker een belangrijke expositie zou hebben gebracht. Het was burgemeester Jhr. van Spengler, die in besprekingen met onzen secretaris, wees op het groote belang dat de Liohfcbedrijven bij een expositie op deze tentoonstelling hadden. Kon het nu niet meer, Z.E.A. zei, dat bij een vol gende tentoonstelling hieraan zeker de noodige aan dacht zou worden geschonken. Met de medewerking van een openbaar bedrijf achter zich, zal het bestuur zéker niet aarzelen, om, wanneer het noodig is, weer de handen uit den mouw te steken, het Langendijker belang naar voren te brengen, en om op Langendijk te houden, wat Langendijksch is. Spr. brengt dan hulde aar» den heer Tauber voor de Wijze waarop deze het architectonisch geheel heeft verzorgd,, dankt den heer Ter Hofstede voor de mo- •erne wijze waarop het schilderwerk is uitgevoerd, den heer Schuitemaker voor de eloctrische verlich ting en het royale aanbod om tijdens de tentoon stelling gratis gramofoonconcerten te geven. Ook den heer Hop, die gratis zijn gebouw afstond, wordt een woord van grooten dank gebracht, evenals aan het gemeentebestuur van Noordscharwoude voor de groote medewerking. En niet minder geldt dit woord van dank het gemeentebestuur van Oudkarspel, de Kamer van Koophandel, particulieren en corporaties voor der» finantieelen steun tot aankoop van prijzen en de beschikbaarstelling van medailles. Uitvoerig gaat spr. dan na het doel van deze ten toonstelling, het doel om aan de burgers te laten zien dat men waarlijk niet naar elders behoeft te gaan om daar de artikelen te koopen, die men noodig heeft. Spr. wijst op de sociale maatregelen, die in vele op zichten vallen toe te juichen, doch de middenstand dikwijls zware lasten opleggen, doch die oorzaak is dat al buigt de zakenman zich eens een enkele maal een oogenblik later richt hij zich weer op, om nog intensiever, met nog meer geestkracht zich aan de instandhouding en den bloei van zijn zaak te wijden. Uit wat hier te zien is en geboden wordt, spreekt een eendrachtig willen, een elkander steunen en hel pen, om te tooncn wat de middenstand vermag. En de ondervonden waardeering en belangstelling stemt tot groote vreugde. Zakendoende middenstand en koopers vormen een onverbrekelijk geheel, vooral in deze streek met de wisselvalligheid van het tuinbouwbedrijf. Vijf dagen tentoonstelling en naar wij hoper.' te vens van een bedrijvige gezelligheid en groote be langstelling van de zijde van het publiek staar» ons te wachten. Mogen de resultaten beantwoorden aan het doel waarvoor de tentoonstelling wordt gehouden zij het niet direct dan indirect. Wie zaait zal maaien. En waar het goede zaad wordt gebracht, daar zal bet, dit is mijn vaste overtuiging in rijken was dom, goede vruchten dragen. Met deze woorden verklaar ik de tentoonstelling officieel voor geopend. (Applaus.) Burgemeester Van Spengler het woord verkrijgen de, zegt dat het gem.-bestuur van N.-scharwoude zoo wel als dat van Z.-scharwoude met zeer veel belang stelling bet pogen der vereeniging aanschouwen. Spr. herinnert aan het enthousiasme van de zakenmen- schen dat bij het 25-jarig bestaan van de Langendij ker Winkeliers-, Nering- en Vakvereeniging tot uiting kwam en acht het bij nadenken toch wel juist., dat in dezen tijd, die vooral voor den Langendijk slecht is te noemen, aan de ingezetenen wordt getoond wat bij de Langendijker zakenmenschen is te koopen en het niet altijd noodig is voor zijn inkoopen „de bus" te nemen. Spr. hoopt dat het comité niet in zijn ver wachtingen worde teleurgesteld en geeft in over weging na de tentoonstelling niet onmiddellijk het oog te richten op het eventueel voordeelig- of nadee- lig saldo der tentoonstelling; immers de baten kun nen na eenigen tijd wel bij de zakenmer.schen te constateeren zijn. ook al zou de tentoonstelling een nadeelig slot opleveren. Het is het gemeentebe stuur van Noordscharwoude zeer aangenaam geweest, medewerking te kunnen verleenen en spr. deelt me de, hoe gisteravond de gemeenteraad met algemeene stemmen heeft besloten een bedrag ten behoeve dezer tentoonstelling beschikbaar te stellen en spr. twijfelt er niet aan of ook hedenavond zal de raad van Zuid scharwoude blijk geven ook daadwerkelijk het groote belang dezer tentoonstelling in te zien. Spr. uit do beste wenschen voor het welslagen der tentoonstelling. Vervolgens wordt het woord gevoerd door den Voor zitter van de Kamer van Koophandel, den heer Arntz, die ook oordeelt dat niet onmiddellijk moet worden ge let op het directe voordeel van een tentoonstelling. Spr. huldigt het comité, dat in een tijd van depressie den moed heeft deze expositie te organiseeren; dat wordt door de Kamer van Koophandel op prijs ge steld, immers zulke menschen houden den moed erin en helpen de depressie opheffen. Spr. brengt comité en standhouders een compliment voor het keurige ge heel en wenscht het comité veel geluk. De voorzitter dankt de sprekers voor hun vriende lijke woorden en geeft de verzekering dat als de fi- nantieele uitslag dezer tentoonstelling minder gunstig mocht zijn, welnu, dan zal hei heilige moeten er ach ter zitten. Spr. dankt ook de Kamer van Koophandel voor de beschikbaarstelling van de 2 zilveren me dailles. De heer Timmerman, voorzitter der Langendijker Winkeliers-, Nering- en Vakvereen. hoopt, dat als de tentoonstelling een voordeelig saldo oplevert, eu liet organiseeren dezer tentoonstelling dus uitvoerbaar blijkt, dat dan de volgende tentoonstelling zal worden opgezet in samenwerking met de Langendijker Winke liers-, Nering en Vakvereeniging. Hierna wordt op het welzijn en welslagen der ten toonstelling een glas wijn gedronken. De Voorzitter dankt den heer Tauber nog voor bet ontvangen bloemstuk, die daarmede blijkbaar zijn er kentelijkheid heeft willen betuigen voor de prettige samenwerking en brengt ook den heer Lichtenberg dank voor de bloemen- en plantenversiering, terwijl ook aan dames en heeren commissieleden dank wordt gebracht voor de medewerking die zij gedurende de 5 tentoonstellingsdagen zullen verleenen. Namens de jury deelt de heer Haijtema dan de uitslag mede van de beoordeeling der stands. De uit slag was dat de eerste prijs met 44 punten werd toe gekend aan de firma J. Keizer, de tweede prijs met 35 punten aan den heer K. Boot Jz.. de derde prijs met 31 punten aan den heer P. Tuin, de vierde prijs met 29 punten, aan den heer K. Boot Jz., voor de af- deeling klokken, de vijfde prijs met 28Yt punt aan den heer J. Bakker, de zesde prijs met 28 punten aan den heer M. Piersma, de 7e prijs met 27 punten aan de heer K. Nap. De medailles van de Kamer van Koophandel wer den' toegewezen aan de winnaars van den eersten en tweeden prijs. De heer Ds. Staal voert nog het woord en hoopt, dat in plaats van middenstand het r.'og eens zal worden vooraanstand. Spr. deelt onder applaus mede, dat door hem nog een verguld zilveren medaille beschik baar wordt gesteld. De Voorzitter biedt dan de bekroonden zijn geluk- wenschen aan, dankt de jury voor hare moeite en hoopt dat de zaker.' aan den Langendijk in bloei mo gen toenemen en 't succes dezer tentoonstelling zal worden gedemonstreerd in nog meer verrijzen van nieuwe zaken. De heer Schmalz feliciteert de firma Keizer met haar volmaakten stand en oordeelt dat deze tentoon stelling ervan getuigt dat Langendijk zijr.' taak be grijpt. Mogen de resultaten de verwachtingen nog overtreffen! Hierna wordt den genoodigden de gelegenheid ge geven de stands te bezichtigen en met veel belang stelling vond dat plaats De tentoonstelling wordt nog aantrekkelijker gemaakt door de demonstraties die plaats vinden in een tweetal stands, n.1. in den stand var» firma Keizer met den Heidelberger snelpers en in den stand van de N.V. E. Ostermann en Co.'s Han del Maatschappij met de „Persü"-artikelen. Vergadering van het College van Dagelijksch Be stuur en van Hoofdingelanden van de Banne Hoog woud en Aartswoud op Woensdag, den 2 Juli 1930, voormiddags 10^2 uur, ten Raadhuize. Tegenwoordig waren de heeren K. Slagier, voorzit ter, C. Ursem en P. Donker Jz., leden van Dagelijksch Bestuur, D. Koorn, Jb. Helder, A. Zijp Cz. en A. Rood Kz., hoofdingelanden, L. Glas, penningmeester en J. Breebaart Dz., secretaris. De Voorzitter heet de heeren welkom en opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd, met dank aan den samensteller. Naar aanleiding der notulen wordt medegedeeld: a. door Voorzitter: dat hij met den heer Mantel, hoofdopzichter der Vier Noorder Koggen eene bespreking heeft gehad over de hulpbrug die over zijn tuin geleid zal worden. Deze zaak komt bij de vernieuwing van de brug aan de Gouwe in orde. Dat. J. Bijman, wat het slootwerk betreft, aan zijne verplichtingen heeft voldaan. b. Door den Secretaris: dat het dek van de trambrug over de Langereis door het gemeentebestuur van Nieuwe Niedorp in orde is gemaakt en geen gevaar voor voetgangers en wiel rijders meer oplevert; dat morgen Donderdag eene bespreking zal plaats hebben door de Commissie inzake de vroegere stoom tram SchagenWognum. Verschillende zaken als te- rugstortiing gelden, bestemming baan zullen daarin besproken worden; dat aan de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier cle gegevens zijn verstrekt omtrent liet wegheheer in deze Banne. Uit het staatje blijkt dat geen wegen in eigen beheer zijn, maar aan de Vier Noorder Koggen is bijgedragen in 1910 13.— per Hectare, terwijl dit bedrag in 1929 met inbegrip van afnemen bermen en verbroeden van straten ongeveer f9.per H.A. heeft bedragen; dat een model voor vergoeding van uitkeering voor slooten langs de wegen is opgemaakt en de algemeene goedkeuring wegdraagt; van het model zullen 500 exemplaren gedrukt worden. Als ingekomen stukken komen ter tafel: Een schrijven van den Raad van Arbeid te Alkmaar ir.zake het inzenden van de loonlijst over het eerste halfjaar 1930 en het inzenden van het formulier van aangifte ingevolge de ziektewet. Hieraan zal worden voldaan. Een schrijven van den Voorzitter van Gedeputeerde Staten, d.d. 25 Juni 1930, Afdeeling ïla, no. 136T9470, waarin gevraagd wordt de beslissing te willen mede- deelen omtrent de reglementswijzigingen in verband met verwijding van slooten voor verbetering van den waterafvoer in deze Banne. Bericht zal worden dat van deze wijziging wordt afgezien. Bovenstaande mededeelingen en ingekomen stukken worden voor zooveel niet behandeld, voor kennisge ving aangenomen. Daarna stelt Voorzitter aan de orde: Verslag Wilde karwij- en stekelenschouw. Aan een nalatigen gebruiker wordt f 4 boete opgelegd, terwijl een tweetal huurders die wat slordig gehakt hebben, zullen worden aangeschreven hun perceeleh nog maals te hakken. De hersc'houw wordt bepaald op Woensdag 9 dezer. Rondvraag. De heer Ursem bespreekt het tegen woordige presentiegeld der Hoofdingelanden, n.1. f 3. per vergadering, wat zijn inziens geen belooning is; voor de schouwen, behalve de kroosschonw wordt niet betaald. Zijn inziens acht hij een belooning van f5. per vergadering gewenscht. De hoer Koorn zegt het niet aangenaam te vinden als je de schouw hebt verricht cn je dan geen presen tiegeld ontvangt. Voorzitter zegt, onze vertering is steeds zeer laag. Voor liet denkbeeld van den heer Ursem acht spre ker veel te zeggen. De Secretaris merkt op, dat als de hoofdingelanden verhoogen, dit tot "-evolg zal hebben, dat billijkheids halve ook de jaarwedde van de leden van Dagelijksch Bestuur verhoogd moet worden. Algemeen is de vergadering dit eens. De heer Donker zou deze jaarwedde willen brengen op f50.per lid. De heer Zijp stelt voor het. presentiegeld der hoofd ingelanden te brengen op f 4.per vergadering en de jaarwedde van de leden van dagelijksch bestuur van f 30.op f 40.per lid. Dit voorstel wordt gesteund en met op een na al gemeene stemmen aangenomen. De heer Donker stemt tegen, de overigen voor. Door Voorzitter wordt, voorgesteld ook de jaarwedde van' den secretaris en den penningmeester to her zien, n.1. door bij het salaris van den secretaris (e voegen de bureaubehoeften ad f 25.en het bijwer ken van den legger ad f20.zoodat diens jaarwedde wordt gebracht van f 150.op f 195.en de emolu menten komen te vervallen en door bij het salaris van den penningmeester te voegen de bureaubehoeften ad f25.zoodat' diens jaarwedde wordt gebracht op f290.—. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. De secretaris en penningmeester danken voor dit besluit. De datum van ingang wordt voor deze verhoogin gen bepaald op 1 Januari 1930. Met de besluiten zal gehandeld worden overeenkomstig artikel 58 van het algemeen reglement van bestuur voor de water schappen in deze provincie, waarna goedkeuring ge vraagd zal worden van Gedeputeerde Staten. De heer Zijp wijst op ccnige schotwal, liggende te genover den tuin van S. Bakker. Voor wegruiming zal order gegeven worden. De heer Rood deelt mede, dat in de Weere een paar zinkputten vervuild zijn. De heer Rood neemt op zich opdracht voor ruimma- ken te zullen geven en voor het vervolg hieraan ook aandacht te zuilen schenken. De heer Glas vraagt in verband met de opmerking van den heer Koorn, hoe gehandeld moet worden met het toekennen van presentiegeld indien een hoofdingeland geschouwd hcert, maar om een geldige reden verhinderd is de vergadering bij te wonen. Wordt algemeen goedgevonden in een dergelijk ge val de vergadering te laten beslissen over al of niet toekenning van presentiegeld. Niets meer aan de orde zijnde, sluit Voorzitter met een woord van dank voor de aangename samenwer king de vergadering. Dinsdagavond ontlastte zich boven deze omgeving een kort hevig onweer, voorafgegaan door een wind hoos. die zoo hier en daar nogal eenige schade aan richtte. De te veld staande hooihoopen werden voor een groot gedeelte uiteengerukt, Bij den heer P. knapten een tweetal hoornen halverwege den stam af, een wagen beladen met hooi kon zich ook niet staande houden en woei onderste boven. Tijdens het kort maar zwaar onweder dat zich 11. Dinsdagavond boven onze 'gemeente ontlastte, zijn van den veehouder C. Kooij te Westerland een paard en veulen door den bliksem gedood. Van den vee houder Kuut, eveneens te Westerland, werd een koe door den bliksem gedood. Succes-nieuws. A.s. Zondag zullen op het Succes-terrein seriewed strijden worden gespeeld en wel om 1 uur B.K..C. I te gen Flevo I, om kwart over twee Succes I tegen V.V.M.P. I. De verliezersronde wordt gespeeld om half vier en de winr.aarsronde om kwart voor vijf. Daarna heeft de prijsuitreiking plaats, welke bestaan uit: le prijs lauwerkrans, 2e prijs lauwertak, 3e prijs verguld zil veren plaquet, en 4e prijs zilveren medaille. In een daartoe gehouden vergadering werd door het bestuur der afdeeling van den Bond voor Staatspen- sionneering tot Penningmeester gekozen de heer Slik ker; tot heden vice-penningmeester. Na aanvulling van het bestuur door de ledenvergade ring zal in de laatstgenoemde functie worden voorzien. De behandeling van den beschrijvingsbrief voor de 8 Juli te houden Bondsvergadering werd béhandeld, waar na besloten werd tot het zenden van een afgevaardigde. Gekozen werd hiervoor de heer S. Brugman, voorz. der afd., en tot plaatsvervanger werd aangewezen dc heer A. Kooij. Bindend mandaat werd verstrekt met betrek king tot de verkiezing voor leden van het H. B. Eers tens zal n.1. gestemd worden op de heeren Sissing. Lim- pers en Ds. Westmijze; mede heeft dc afgevaardigde 1o stemmen voor het houden eener betooging in Den Haag, terwijl voorts vrij mandaat werd verstrekt. Het bestuur verklaarde zich voor het houden van een autotocht met de Ouden van Dagen en daartoe verbin ding te zoeken met de afd. Veenhuizen. Waar de verle den jaar gehouden tocht een groot succes is geweest, hoopt men door milde bijdragen der burgerij weer in staat te zijn aan vele oudjes een hoogst aangenamen dag te bezorgen. Bij de groote uitgestrektheid der ge meente, hoopt het bestuur medewerking te krijgen ook van eenige afdeelingaleden voor de inzameling van gel den; teven3 hoopt het bestuur weer te mogen rekenen, op de zoozeer gewaardeerde medewerking van autobe zitters. De uitnoodiging tot deelname aan den tocht zal wel niet verder uitgestrekt kunnen worden, dan tot de pensioengerechtigden van 70 jaar en ouder. De heer Kooij nam op zich te confereeren met het afdeelingsbestuur te Veenhuizen en te zorgen voor het verkrijgen der noodige gegevens ter secretarie. Na de rondgang met de inteekenlijsten zal een gecom bineerde vergadering der beide afdeelingsbesturen wór den gehouden voor de verdere regeling en voorbereiding. Nog werd besloten een nieuwe regeling te treffen ten aanzien der lezing van het maandblad. GEMEENTE HEERHUGOWAARD. Burgerlijke Stand over de maand Juni 1930. Geboren: Thedora, dochter van M. Groot en M. E. Westmeijer; Anna Elisabeth, dochter van Joh. Beers en E. A. Smit; Geertruida, dochter van C. Steur en Ad Groot; Afra Geertruida, dochter van P. Molenaar en A. J. Oudhuis; Elisabeth, dochter van C. Pronk en M. H. Appelman; Anna Geertruida, dochter van Anth. Groot en M. Oudeman; Jacobus Petrus, zoon van Jac. Groot en M. A. Klaver; Gerardus..Petrus, zoon van W. P. Bak- kum en M. Blankendaai; Bregitta, dochter van C. Rood en E. Roodt; Adrlana, dochter van C. Dekker en B. Swinkels; Alewijn, zoon van Jac. Bakker en Goüdina Leen; Gerardus, zoon van C. Bart en G. Kieft; Catharina dochter van Jac. de Krijger en N. Ploeger; Petrus Cor- nelis, zoon van J. Beers en M. A. Bruin. Ondertrouwd: Alle Cuperus, 24 jaar, en Clasine den- Engelse, 23 jaar. Getrouwd: J. C. Moeyes en G. Rus, Joh. Heijne en M. C. Laan, S. Beentjes en Joh. Boots. Overleden: Antonia Agatha Beers, oud 9 jaar, dochter van P. Beers en J. M. de Boer; Theodorus Johannes Poland, echtgen. van Corn. Char. Kraakman, 32 jaar; Hendrikus Scholten, 44 jaar, echtgen. v. Agatha Bruin. Levenloos aangegeven kind van W. Molenaar en M. do Jong. GEMEENTE SCHOORL. Burgerlijke Stand over de maand Juni 1930. Geboren: Jan Cornelis, zoon van Ernest Arman Guil- lot en van Cécile Eugénie Peprieur; Cornelia Maria, dochter van Johannes Louwe en van Cornelia Praat. Ondertrouwd: Jhr. Emile Casper Alphonse de Jongo te Loenen a. d. Vecht, en Anna Maria van Essen; Jan Cornelis Kooij en Geertruida Maartje Kleijer. Getrouwd: Jan Cornelis Kooij en Geertruida Maartja Kleijer; Hendrikus Elenga en Grietje Stam; Jhr. EmPe Casper Alphonse de Jonge te Loenen a. d. Vecht en Anna Maria van Essen. Overleden: Gerrit Hoogvorst, 51 jaar, echtgenoot van Anna Borst; Jan Zwagerman, 85 jaar, echtgenoot van Wilhelmine Rit. GEMEENTE CALLANTSOOG. Loop der bevolking over de maand Juni 1930. Ingekomen: E. Kos van Den Helder; J. Baas en gezin van Barsingerhorn; S. Veldhuizen en gezin van Noord- v/olde; J. Bakker van Nieuwe Niedorp; L. Rens van Zijpe. Vertrokken: N. Liefhebber naar Anna Paulowna; A. Visser naar Winkel. Burgerlijk Stand: Geboren: Cornelis Glas, zoon van Cornelis Glas en van Jannetje Schrieken. Overleden: Antje Kuiper, echtgenoote van Jan Wei; Alida Bleijendaai, ongehuwd. Halfjaarlijksch overzicht der bevolking: Op 1 Januari 1930 bedroeg het zielenaantal 1007 door vestiging in de gemeente van 72 personen en door 14 geboorten werd dit aantal gebracht op 1093. Door vertrek en overlijden respectievelijk van 49 en 5 personen be droeg het aantal inwoners op 1 Juli 1930 1039, alzoo eene vermeerdering van 32.

Schager Courant | 1930 | | pagina 1