RECEPTEN. Warme, schoone zomermiddag, Hemel strak, en stralend blauw. Ladies, ijverend in toiletten. Wie de schoonste wezen zou.... MAANDAG. Kippensoep, Blinde vinken, Bloemkool, Aardappelen, Karnemelkpudding. Plotseling barst een vrees'lijk onweer, Met een ongekende kracht En de wolken pakken samen. Donker, dreigend, als de nacht.... DINSDAG. Croquetten (van het voor de soep gebruik te kippenvleesch) Sla van komkommers met gebakken aardappelen, Eierpannekoeken. Waterhoozen stortten neder, Een rivier werd het terrein; In paniek drongen de menschen, Om maar onder dak te zijn, De modieuse Ladies renden Zonder hoed met druipend haar In hun slepende gewaden, Als waanzinnig door elkaar. En men zag de Lords wanhopig Planken, stoelenbruggen slaan, Maar het noodweer werd zóó hevig, Dat geen mensch kon blijven staan Afgetrapt werden de schoenen, Kousen stuk, van een gescheurd, Vrouwen vielen in het water, Zonder dat het werd bespeurd. WOENSDAG Tomatensoep, Varkenscarbonade, Tuinboo- nen en Aardappelen, Chocolade ijs. DONDERDAG. Kalfsvleeschpasteitje, gebraden Kalfs- vleesch, doperwten en aardappelen, Bitter koekjesvla. VRIJDAG. Gekookte Tarbot met Zure eiersaus, Aard appelen, Mokka-taart. ZATERDAG. Croquetje, Rijst met Kerry en Kalfsvleesch Ragoutsaus, Aardbeien met slagroom. KIPPENSOEP. En de nieuwe sleepjaponnen Slierden door het hemelnat, 't Werd een vlucht, in consternatie, Om te komen uit het bad. Maar, weer safe in 't eigen nestje, Met de kippetjes op stok, Zwoeren alle modepoppen, Trouw weer, aan den korten rok H. H. de Bruin-Léon. Benoodigdheden (4 personen). Ruim 1 L. vocht waarin een kip gekookt heeft, 30 gram rijst, 20 gram bloem, 25 gram boter, 1 ei. Bereiding Laat de rijst (gewasschen) gaar worden in het gezeefde vocht. Verwarm dan roerende de boter met de bloem, voeg daarbij lang zamerhand de kokende vloeistof met de rijst en laat de soep nog even doorkoken. Giet ze daarna voorzichtig en steeds roerende in de soepterrine bij het geklopte ei. Een Jonge vrouw die geen gezonde maag of lever heeft, kan nooit een mooie teint of een zuivere huid hebben. Gelooft nu niet dat i dergelijke kwalen zich door bepaalde symp- j tonen uiten. Dat is lang niet altijd het geval I en men waant zich in het bezit van een goede gezondheid Slechts het geoefend oog van den dokter ziet dat er iets aan hapert. i Eten datgene wat men eet goed verteren zorgen dat alle afvalstoffen het lichaam weer j verlaten daarin zit het geheim der schoon heid Het is heel wat belangrijker om lang zaam te eten en goed te kauwen dan zijn huid met de een of andere crème te bescher men. Het is eveneens heel wat belangrijker een leven te leiden in de frlssche lucht met goede spierbeweging, dan zich aan massages te onderwerpen, die ongetwijfeld hun nut kunnen hebben, maar waarvan het resultaat toch ook ongetwijfeld slechts denkbeeldig is. CEINTURES. De groote mode van de blouse en het mantelpak heeft met zich meegebracht dat het middel weer geheel op zijn plaats gekom^ i is. Deze mode heeft eveneens een gunstigen invloed gehad op het dragen van ceintures. Vóór deze laatste kan men zich duizend kleuren fantasieën veroorloven. Alle kleuren ieder ziet men er voor gebrui ker Een zeer geslaagde combinatie Is die van grijs, groen of beige-peau de suède met zwart lakleer. De gesp is zelf eveneens ven leder. Wat betreft de breedte dezer ceintures. deze wisselt al naar de gewoontes en om standigheden. Men ziet evengoed een cein tuur dragen van 1 c.M als een van 5 a 6 cM. ONZE PATRONEN. Patronen van de modellen van mante>9 en kinderjurken zijn verkrijgbaar bij onze mode-redactrice (Vlejuffr L Berendes. Joan Maetsuyckerstraat 96. Den Haag De patronen voor dames kosten f 1. die voor kinderen f 0.80 Het duurt onge veer 10 dagen alvorens ze a het bezit komen van degenen die patronen aanvragen. Aan de lezeressen die een patroon oestel- ien wordt beleefd verzoent bij de aanvrage het verschuldigde bedrag tn te sluiten, ter voorkoming van administratiekosten. Kleine Modenieuwfjes. BLINDE VINKEN Ais 2e üeej van het teekenen van ae jurk behandelen we de klokrok. Knip het rokje en lijfje van elkaar en deel gelijk u bij de vorige klokrok geleerd hebt y hw 1 in drieën en knip de stippellijnen door tot i/2 c.M vóór de bovenkant. Leg middenvoor tegen de rechte lijn en leg de klokken zoover uit elkaar als U zelf hebben wilt (15 tot 18 c.M. is een goede wijdte). Teeken de klokrok verder volgens teekening. De achterkant wordt precies hetzelfde ge- teekend alleen wordt de rok achter yK hw - breed. RENNEN. Tijdens de wedrennen te Ascot (Engeland) ontstond een paniek. Las u ook reeds de berichten Van den grooten paardenren. Waar, de Londensche „society" Zich bewoog „de upper ten" Hoe moeilijk is het dikwijls niet voor de huisvrouw eiken dag een eenvoudig menu sa men te stellen. En toch verandering van spijs doet eten. Hieronder volgen eenige aanwijzingen voor de komende week. Eenvoudige Menu's De colliers van glas en kristal welke dezen winter zoo in den gunst waren, zijn bijna evenzoo snel weer verdwenen. Op het oogenblik is er weer een vogue van het hout. Excentrieke vrouwen probeeren zelfs colliers van kurk afgezet met glimmend metaal, te lanceeren. Of deze laatste in de mode zullen komen Dat zal ons de tijd leeren. Een voordeel hebben ze, n.1. dat zi;' heel wat minder wegen dan de zware glaz.n colliers. Het rooken ln een publieke gelegenheid als theesalon, café. restaurant etc. is zoo algemeen geworden, dat de chigue vrouw het niet meer doet, wil zij niet voor bur gerlijk uitgemaakt worden. Om elegant en gedistingeerd te zijn moet een vrouw dus opnieuw leeren om met hare ringen te spelen. Om er niet te erg als een houten standbee uit te zien raad ik u aan met 'n collier te spelen dat gij nu eens om de har windt en dan weer eraf. Bovendien kunt gij op die wijze goed uwe mooie handen tot zijn recht doen komen. En waar deze laatste een bezigheid gevonden hebben, zuR gij het rooken langzamer hand afleeren. Om uwe schoenen aan te rijgen want men draagt weder hooge schoenen, welke over den voet geregen worden moet gij geen gebruik meer maken van de dunne ronde veters waarvan gij u tot nog toe be diend hebt. Deze veters worden tegenwoordig ver vangen door een tamelijk breed lint, dat bovenaan met een mooien vlinderstrik ge knoopt wordt. Een vereischte is natuurlijk dat dit lint volkomen in kleur bij de schoenen past. 1. Robe manteau van rood marocain de laine. Het bovenlijf eindigt in 2 punten op den rok, welke in vorm gesneden is. Van voren een wit vest met roode knoopjes. De ceintuur is van rood leder. Benoodigd 3.75 M. in 1.40 M. breed. 2. Japon van grijs en groen geruit tweed, plastron en ceintuur van effen groen drapella. Eenige plooien aan de Olijfvormige paarlen zijn een bekoorlijke nieuwigheid op het gebied van avond-col li Drs. Tusschen twee paarlen voegt men steeds een kristallen ring hetgeen een bij zonder effect maakt. DE VERZORGING VAN ONZE HUID. Een mooie teint en een onberispelijke huid te hebben, is er wel iets meer gewenscht voor elke vrouw? In de allereerste plaats komen daarbij in aanmerking zindelijkheid, ge regelde afwasschingen, baden enz. Maar is het wel noodig dat hier te herhalen? Intusschen bereikt men daarmee lang niet altijd het gewenschte doel. De meeste vrou wen zoeken dan haar heil in crèmes, poeders, zalfjes of wel in massages, electriciteits- behandelingen. Niet dat er onder al deze schoonheidsmid delen geen zouden, zijn die werkelijk in spe ciale gevallen hun goede uitwerking zullen hebben. Maar de kern van het vraagstuk zit ergens anders: Onze teint en de hoedanigheid van onze huid staan in direct verband met onze gezondheid. In een normale werking onzer organen, in een juiste voeding en spijs, vertering moeten wij de oplossing vinden, KARNEMELKPUDDING. Benoodigdheden L. karnemelk, 3 ci troenen, 300 gram suiker, 35 gram gelatine. Laat in het uitgeperste citroensap de sui ker oplossen en voeg er de geraspte schil van 2 citroenen bij. Roer dit mengsel door de koude karnemelk en voeg er ten slotte de ge latine bij, die in wat kokend water is opge lost. Doe het mengsel in een met koud water omgespoelden steenen vorm en roer daarin van tijd tot tijd, tot de massa geleiachtig wordt en de gelatine dus niet meer naar den bodem zakt. Laat den pudding verder stijf worden en presenteer er vanillesaus bij WARME KOFFIESCHOTELTJES KNIPPEN 4. Japon van beige jersey en tweed met lange strooken, die naar onderen toe wij der worden en zoodoende de noodige ruimte aan den rok geven. De jabot is van rose crêpt de chine. Als garneering is op dezen jabot en op het ingezette lipje aan de taille een rij beige knoopjes aange bracht. Benoodigd 3 M. in 1.40 M. breed. Benoodigdheden (4 pers.) 4 dunne kalfs lapjes a 1 ons, 2i/2 pond kalfsgehakt, zout, peper en boter. Bereiding Verdeel het 2i/„ pond kalfsgehakt in 4 ge lijke deelen, na het eerst een weinig gekruid te hebben. Rol elk vierde deel in één kalfs lapje en bindt het dicht met garen. Laat ver volgens de roomboter met planta-boter bruin braden in de braadslee. Leg er dan het vleesch in en laat dit eveneens rondom even bruin braden. Giet hierna langzaam eenig water bij en laat de blinde vinkjes gaar smoren op een kleine pit. Hamschoteltje Een vuurvast schoteltje wordt met boter ingesmeerd, vervolgens gevuld met afwisse lende laagjes ham en aardappelen (gekookte met héél weinig zout). Een halve L. room met 2 eieren geklopt, over het geheel gieten, hier en daar een klontje boter en het gerecht pl.m.^20 minuten in den oven zetten. Gevulde broodjes. 200 Gram vleeschresten, li/2 dD. melk of jus, 60 gram boter, 4 geraspte" broodjes, pe per, zout, nootmuskaat, gehakte pieterselie. Snijdt de broodjes (die liefst een dag oud moeten zijn) door, hol ze uit en besmeer ze van binnen met wat gesmolten boter, vul ze met het gehakte vleesch, dat gekruid moet zijn en de helft van het in melk geweekte broodkruim. Leg de helften weer op elkaar, smeer er aan de buitenkant nog wat boter over en laat ze in den oven knappend worden .EENVOUDIGE DOCH GEKLEEDE JAPONNETJES. HOE MOET MEN EEN PATROON ZELF voorzijde geven, aan de rok de noodige ruimte. Benoodigd 3 M. in 1.40 M. breed. 3. Japon van zwart Crêpe de Chine met ingezette stukken welke afgelijnd zijn door een rij kristallen knoopjes. Het dé- colletté is rechthoekig. Aan de onderzijde vp-n den rok een in vorm gesneden veiai.t. Benoodigd 4.50 M. in 1 M. breed. PARIJSGHE DETAILS. 1). Een collier uit rose paarlen van Lauvin 2). Een collier van geslepen kristal. 3). Een ensemble voor den namiddag. De schoenen en de tasch zijn van bruin lakleder en krokodillenhuid. De sluiting van de zak is van schildpad. 4) Een collier van kleine stalen en zil veren paarlen. 5). Lange gekleurde glacé handschoenen voor den avond. 6) Zwarte handschoenen van peau de Suède geborduurd met Strass en Chenllle.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7