Slapeloos door Zomerhitte? Radioprogramma SPORT. Athletiek! Gemengd Nieuws. 23 dagen en 1 uur in de lucht. De ontploffing te Castleford. Geen maximum-snelheid meer in Engeland. Groote branden. Uit onze Omgeving. ANNA PAUlOWNA Concours van den Noordhollandschen Zangersbond. ktlometers zonder ongevallen had afgelegd, door de ont wikkelde snelheid de verkeersveiligheid zou hebben be dreigd. De heer Ambtenaar was echter een geheel an dere meening toegedaan en achtte die wijze van rijden onder de gegeven omstandigheden zelfs zoo gevaarlijk, voornamelijk omdat het door verdachte niet werd in gezien, dat hij f 100 boete subs. 50 dagen hechtenis en ontzegging van rijbevoegdheid voor den tijd van 3 maanden, ter waarschuwing en bijkomende maatregel van veiligheid, requireerde. Toen echter de student te kennen gaf, dat hij door die ontzegging zeer zou zijn benadeeld en voornemens Bcheen zich in 't vervolg te regelen naar de voorschriften der wet, volstond de heer Kantonrechter hem alléén tot f 60 boete of 60 dagen te veroordeelen en verdachte ditmaal zijn rijbewijs niet tijdelijk te ontnemen. Haarlem. 'N MOMENT VAN ONOPLETTENDHEID. De heer W. J. S., '-randstoffenhandelaar te Alkmaar, vervoerde op 7 Me. naar Bergen een party Triplex zonder groote wicht maar veel ruimte eischend, per vrachtauto naar Bergen en had op diens verzoek het stuur overgegeven aan den meubelmaker B., hoewel deze niet tot ryden bevoegd was op een punt, waar de weg gedeelteiyk was opgebroken en een der aldaar aan wezige werklieden, de heer heer Houtenbosch, een soort teoken gaf, dat opgelet moest worden, merkte de nieuwbakken chauffeur niet, dat ter zyde en rechts van den weg een voetganger met een rijwiel aan de hand voortliep en stuurde hy de auto zoo sterk naar rechts, dat deze voetganger, de handelsreiziger Jb. Mulder uit Haarlem, door een haag belemmerd, geen kans zag meer uit te wyken en nu door het rechter spatbord en de uitstekende lading werd aangereden. De aanryding had gelukkig geen ernstige gevolgen, doch de heer St, sis verantwoordeiyke bestuurder, stond heden terecht. Zijn middel van verweer, dat bedoelde heer Mulder door den heer B. noch door hem niet was opgemerkt, was niet voldoende om hem van schuld te ontheffen en volgde veroordeeling tot f 16 boete subsidiair 16 dagen hech tenis. j Alkmaar. NIET AFGESLOTEN RIJWIEL MAG NIET ONBE- j HEERD OP OF AAN DEN OPENBAREN WEG WORDEN ACHTERGELATEN. De 19-jarige heer Nico H., los werkman te Alkmaar, ln de meening verkeerende, dat hy op 27 Juli zyn rij wiel in een pakhuis had opgeborgen, kwam door een hem uitgereikte oproeping tot de ontdekking, dat die meening onjuist was en zyn fiets door de politie was aangetroffen aan den openbaren weg in niet voldoend tegen diefstal beveiligden toestand. Gevorderd werd f 2 boete of 2 dagen, doch de heer kantonrechter, In aan merking nemende, de niet bepaald weelderige positie van verdachte, legde hem de mlnlmum-boete, f 0.50 of 1 dag op. (Van onzen Sportredacteur). Ja, eindelijk durven we achter dit woord, dat de naam ls van een zoo mooie, doch door Koning Voetbal zoo verdrongen sport een ferme ultroepteeken te zetten. Eindelijk kunnen we eens een flinke punt achter de vervolgroman van min of meer boelende voetbalgeschie denissen plaatsen. En 't werd tijd ook. We hebben een ongemeen zachte winter gehad; slechts een of twee Zondagen waren ongeschikt om te voetballen. Voor de rest hield Pluvius zich koest. De kampioenen der vyf afdeelingen waren zeer vroeg bekend en nog wordt het 15 Juni eer al het competitlegedoe afgeloopen is. Dat heeft dus geduurd van 7 September tot en met 15 Juni. Een periode van ruim negen maanden. Een karig portie tyd derhalve, waarin de athletiek kan zeggen in 't hoogtepunt van de publieke belangstelling te staan. Geen wonder dan ook dat vele athleten de voetball^ry als een groote slokop beschouwen. Maar in die korte spanne tyds van drie maanden wordt er dan ook op los geathletlekt. Allerwegen organiseert men wedstrijden, lawines van medailles worden er uit geloofd. In de groote athletiekwerel d is men in 't begin van Juni weer begonnen. Gewooniyk duurt het altyd eeni- gen tyd, voor de athleten weer een beetje op dreef zyn, maar dit jaar liep het bar hard van stapel. V. d. Berge byvoorbeeld was tot nog toe de primus op de 100 en 200 meter, maar daar komt ineens een Amsterdamsche scho lier, Berger, die vorig jaar een bescheiden vierde plaats in de rij der grooten innam, naar voren en verbetert daar even de 200 meter van 22 sec. op 21.1 sec. Het oude record van Van der Berge was met niet minder dan 0.9 seconde gebroken! Ook op de 100 meter werd deze jongeling no. 1! Een tyd van 10.6 gaf hy verleden Zon dag bU Pro Patrla in Rotterdam op dezen afstand. Daar hy zich aangesloten heeft by de Haarlcmsche athletiekvereenlging (verreweg de sterkste ln den lan de), bezit deze nu een estafetteploeg op de 4 keer 100 M., dlo ongetwijfeld tot do nationale zal worden gepro moveerd. J.l. Zondag werd, eveneens by P.P. te Rotter dam een verrassing geleverd op het nummer polshoog, Het record, dat op 3.60.5 M. staat werd daar met een sprong van 3.69.3 M. door Oorschot uit Vianen plotseling by'na 9 c.M. verbeterd. Erkend wordt deze verbetering evenwel niet, omdat de pennen, welke ln de gaten van de standaarts zitten en waarop het latje rust te breed en te lang waren. Dienzelfden Zondag sprong Peters ln Zwolle 7.33 meter, een officleuse verbetering van De Boer's record van 7.30. Dit zyn de verrassende prestaties die tot nog toe zyn geleverd. We twyfelen niet of op de wedstrijden om 't Ned. Kampioenschap welke 3 Augustus a.s. te Groningen worden gehouden, zullen ettelijko recordverbotcrlngen geleverd worden. De kamploenschapswedstrijden voor dames vinden te Amsterdam plaats en wel op 31 Aug. Om deel te kunnen nemen aan do kamploenwedstrijden moet men minstens als no. 3 eindigen in de voorwedstrij- den, die voor dien tijd in verschillende steden van ons land worden gehouden. Dit jaar behoort ook Alkmaar tot de uitverkorenen en op Zondag 13 Juli. dus è.s. Zon dag zal men de keurcollectie van Noord-Hollandsche athleten aan het werk kunnen zien. Het programma is nogal uitgebreid. Het ziet er als volgt uit: Aanvang 1.30 uur. Gem. Sportpark Alkmaar: Heeren: 100 M., 200 M., 400 M.. 800 M., 1500 M. en 5000 M. hard- loopen; 4keer 100 M. en 4 keer 400 M. estafettes; 110 en 400 M. hordenloop; hoog- en verspringen met aanloop; hinkstapsprong, polshoog- en polsversprlngen speerwer pen, discuswerpen en kogolstooten; 1500 M. en 3500 M. snelwandelen. Dames: 100 M. hardloopen; 4 keer 100 M. estafette; verspringen en hoogspringen met aanloop; speerwerpen, discuswerpen en kogelstooten. De helft der nummers gaan tevens om het N.H.A.B.- kamploenschap. Wat de deelname uit onze omgeving betreft, ongetwy- feld is Olympla (Wieringerwaard) zeer zeker In staat een uitstekend figuur te slaan. Zoo zal mej. A. Smit een goede kans maken naar de 100 M., K. Schenk naar het nummer verspringen, terwyi de anderen door 't be halen van enkele eervolle prijzen tot verhooging van de feestvreugde kunnen medewerken. De deelname van Joh. Pennekamp (D.O.K.E.V.) Is twyfelafchtig. Verder zullen A. Veen en andere Pro Patria-leden uit Den Helder wel van de party zijn. De estafetteploeg van P.P. byv. is momenteel zeer sterk. Juist als wc deze regels schrijven krUgen we het Zondagochtendblad in 't oog en dadeiyk slaan we de uitslagen op van de Engelsche athletlekkampioenschap- pen, die Vrydag en Zaterdag te Londen zyn gehouden. Zooals de laatste jaren de gewoonte was, deden buiten Gebruik hiertegen Mijnhardt's Zenuwtabletten. het aantal buitenlanders dat steeds van de party is, ook een aantal Hollandsche athleten mee. Dit jaar even wel waren we dank zy voornamelijk de Haarl. Athletiek- vereen. flink vertegenwoordigd. Niet minder dan drie eerste, drie tweede en twee derde prijzen vielen ons ten deel. Peters won voor de vierde maal in successie het nummer hlnk-stap-sprong met 15.10 meter. V. d. Mus- schert met 14.03% was no. 2. Het nummer verspringen was voor ons ook een succes! De Boer (7.30 M.) was tweede, (no. 1 maakte 7.36 M.) terwijl Peters (7.07) en van Welsenes (7.06) zich ook uitstekend weerden. De Boer sprong dus z'n eigen record. Berger heeft zich buitengewoon geweerd. Hij wist op zeer fraaie wyze de 100 yards te winnen. De 220 yards kon hy door vermoeidheid niet op volle kracht loopen. Toch werd hy nog no. 3 van de zes. Jammer, niet alleen voor z'n individueele prestatie, maar ook voor de kracht van onze estafetteploeg ver rekte V. d. Berge op zoodanige wijze een spier dat hij van verdere deelname moest afzien. Z'n series had hy in een veelbelovende tyd geloopen. V. d. Zee verraste vriend en vyand door 3.73 polshoog te springen. Hij haalde hiermee een eerste prys, die hij met een Zweed deelde. Oorschots prestatie valt dus weer weg tegen zoo iets! Jan Zeegers deed mee op de 4 Eng. Mijl. Hij sloeg evenwel een droevig figuur. Maar buiten dit, we gun nen met voldoening terugzien op dit, onder particulier initiatief ondernomen reisje, dat Hollands kunnen op athletiekgebied keurig heeft weten te demonstreeren. Zoo langzamerhand toch telde men Holland zoo ongeveer niet meer mee. Laat dit anders worden! WOENSDAG 9 JULI 1930. Hilversum (1875 M.) V.P.R.O. 10.0010.15 Morgenwyding. V.A.R.A. 12.00 Politieberichten, daarna gramofoonplaten, 2.00 Mevr. Wymervan Beurigem over Zuigelingen en Zo merwarmte, 2.30 Uitzending van de kindermatinee o.l.v. Henri Nolles uit het Kurhaus te Scheveningen, 3.30 „Maak het zelf" door Mevr. Celine Schaake Verkozen, 4.30 Orgelconcert door Joh. Jong, 5.30 Vraaghalfuurtje voor kinderen, 6.00 Vooravondconcert door het VARA- Orkest o.l.v. Hugo de Groot, 7.30 Causerie door H. van Herwerden. Onderwerp: Wandelen en Kampeeren, 7.45 Politieberichten, 8.00 Inleiding tot het concert uit het Kurhaus te Scheveningen, 8.15 Uitzending van het con cert uit het Kurhaus te Scheveningen. Na afloop: Pers berichten van Vaz Dias. Daarna Gramofoonplaten. Hulzen (298 na 6 uur 1071 M.) N.C.R.V. 8.15 Tydeln, 8.15—9.30 Morgenconcert 10.30—11.00 Korte Ziekendienst, 11.0012.00 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaans, 12.002.00 Gramofoonplatenconcert 2.00 2.45 Eerste gedeelte van het Concert, te geven door Mevr. Wllly Cantévan Amerongen, sopraan, Jan Keessen, viool, Alex Adema, piano; 2.453.15 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. M. Wentink, 3.154.15 Vervolg concert 4.155.00 Gramofoonplaten, 5.006.00 Kinder uurtje door Mej. G. N. v. Beun, 6.007.15 Concert: Jan Richters, viool, Pieter de Vries, fluit, Mej. Ellen San- dow, piano en kerkorgel, 6.306.40 Vaz Dias: Koersen, 7.158.00 Spreker: de heer HL J. Bekkering Jr. Onder^- werp: „Kalenderhervorming"; 8.0011.00 Uitzendavond. Spreker Ferd. Kloek te Hilversum. Onderwerp: „De beteekenis van de muziek in den Bybel"; met muzikale medewerking van Gemengd Koor, Strykorkest en solisten; 10.09—10.10 Persberichten Vaz Dias, 10.45 11.30 Gramofoonmuziek. Het tydsduurrecord van de vliegers Hunter. Na 23 dagen en één uur onafgebroken ln de lucht te zyn geweest, zyn de Amerikaansche vliegers, de twee broers Hunter, Zaterdagavond om 23 u. 20 Greenwieh- tyd ,op het vliegveld van Chicago, Skyharbour, geland. De vliegers hebben met hun vliegtuig City of Chicago het tijdsduurrecord met ruim 5 dagen verbeterd. De lan ding was noodzakeiyk geworden door een barst in de olletoevoerpyp. De vliegers verklaarden, dat sedert den voorafgaanden nacht ook de motor van het vliegtuig „vermoeid" begon te worden. In totaal hebben de vliegers afgelegd 66.360 K.M., waar- by zy 223 maal verbinding met een ander vliegtuig heb ben gehad voor het innemen van benzine en levensmid delen. Het andere vliegtuig dat de voorraden aanvulde, werd bestuurd door twee andere gebroeders Hunter. De vliegers verbruikten gedurende hun recordvlucht 30.520 liter benzine en 1600 liter olie. Stygend aantal slachtoffers. Meer dan driehonderd hulzen verwoest V.D. verneemt uit Londen: De ontploffing in de chemicaliënfabriek te Castleford heeft groote verwoestingen aangericht. In den gemeenteraad werd medegedeeld dat meer dan 300 huizen geheel of gedeelteiyk verwoest zyn. Vele per sonen zyn dakloos geworden. Een gedeelte der daklooze bevolking wordt voorloopig in de ziekenhuizen en het raadhuis ondergebracht. Het aantal dooden bedraagt volgens de laatste be richten: dertien. Van de gewonden verkeeren er nog zes in levensge vaar. Onmiddeliyk na de ramp hebben de autoriteiten de noodige maatregelen voor huipverlecning aan de betrok kenen genomen. Er is een dienst ingesteld voor het verstrekken van levensmiddelen aan de betrokkenen. In het ziekenhuis zyn twintig gewonden opgenomen. Het opruimingswerk wordt nog steeds voortgezet. In verband met de ontploffing te Castleford wordt nog gemeld, dat de ramp. naar men meent, veroorzaakt werd door een ontploffing van salpeterzuur. Er hadden achtereenvolgens drie ontploffingen plaats. Een hagel van gloeiende stukken metaal sloeg neer over de stad binnen een kring van een kilometer. De kracht der ontploffing was zoo geweldig, dat een arbeider werd teruggevonden in de rivier, waarin hy was neergeworpen. INVOER VAN DUITSCHE KERSEN IN ENGELAND VERBODEN. De Invoer van Dultsche kersen in Engeland en Wale's is. naar de Press Associatlon meldt, van 8 dezer af ver boden, aangezien de inspectie van het departement van landbouw ontdekt heeft dat Duitsche kersenladingen met de larven van de kerseboomvlieg besmet waren. Het stelsel afgedaan, maar de controle op het verkeer moet verubbeld worden. Het Lagerhuis heeft het met een meerderheid van twee tegen één het regeeringsontwerp goedgekeurd, dat er toe strekt de snelheidsgrens voor motorrijtuigen af te schaffen. Wanneer de nieuwe wet in werking treedt is men van plan politie op motorfietsen en in auto's te laten patrouilleeren. De kosten van dezen controle-dienst zullen uit het wegfonds bestreden worden. De minister van transportwezen zeide, dat het stelsel van de snel heidsgrens afgedaan had, maar dat nu de pogingen om gevaariyk te ryden te verhinderen verdubbeld moeten worden. De regeering zou een „code voor den grooten weg" uit vaardigen tot voorlichting van automobilisten en voet gangers belden. OVERSTROOMING IN SALONIKI. Verscheidene slachtoffers. Uit Saloniki in Griekenland werd Zaterdag gemeld, dat deze stad Donderdag door een ontzettend nood weer is geteisterd. De straten, waar het water op sommige plaatsen 1% meter hoog stond, geleken wel kokende rivieren. Verscheidene personen, die zich niet tydig wisten te bergen, zyn verdronken. Bovendien wordt een groot aantal personen vermist. Politie én troepen zyn met het opruimingswerk bezig. NOODWEER BOVEN ZWITSERLAND. Een stuk straat weggespoeld. Uit Geneve wordt gemeld: Vrydagavond brak boven de streek van Adelboden en Lenk ln het Berner Oberland een heftig onweer los. Door den regenval werd ruim honderd meter van den ryksstraatweg tusschen Frutigen en Adelboden wegge spoeld. Het verkeer met de postauto's kon door over stappen onderhouden worden. Het dorp Lenk kreeg groote schade, doordat de Sim- me buiten haar oevers trad. beste dasel ii ksche Ier opwekking 'en verfrissching. jj 250 hulzen verwoest. 3000 dakloozen Wolff meldde Zaterdagavond uit Boekarest: In het dorp Borsa Maramuresch is gisterenavond brand uitgebroken, die zich, tengevolge van den hevi- gen wind, met razende snelheid uitbreidde. De brand weer stond machteloos tegenover deze vuurzee. Niet minder dan 250 huizen werden verwoest Vier kerken en vier synogogen zyn in de asch gelegd. Groote graanvoorraden zyn in de vlammen opgegaan. Meer dan 3900 personen zyn tengevolge van deze brandcatastrofe dakloos. Men vreest, dat talrijke personen den dood in de vlam men gevonden hebben. 40 boerenhofsteden in asch gelegd Uit Kaschau wordt gemeld: In de kleine gemeente Gerlachov, by Jagtfeld, brak Zaterdagmorgen een brand uit, die veertig boerenhof steden met alle nevengebouwen, dus byna het geheele dorp, ln asch legde. Daar de inwoners op het land aan het werk waren, kon het blusschingswerk niet terstond ter hand geno men worden. Volgens de gegeven, waarover men tot nog toe be schikt zyn by het blusschingswerk drie personen doo- deiyk verongelukt, terwyi negen personen ernstige brandwonden bekwamen. Byna al het vee is in de stallen verbrand. Uit Boston Zaterdagavond: Een brand brak hedenavond uit in opslagplaatsen voor kolenafval in het Charleston-district Het vuur verspreidde zich over een front van een kwart mijl. VLIEGMACHINE MET DRIE INZITTENDEN VERBRAND. Uit Parijs wordt gemeld: Baron de Precourt, een bekend beoefenaar en bevor deraar van de vliegsport die aan een vllegdemonstratle te Villaconblay in Auvergne deelnam, is Zaterdag met zyn vliegtuig neergestort. Toen de machine den grond bereikte, vloog zy ln brand, waardoor de bestuurder en zyn twee begeleiders omkwamen. Vóór den wedstrijd. Het werd gezellig druk by en op de wegen naar „Veerburg", toen om ongeveer twaalf uur de meeste koren reeds ln Anna Paulowna gearriveerd waren. Ver scheidene autobussen, die door do welwillendheid van het gemeentebestuur een mooi parkeerterrein vonden op het schoolplein, brachten de honderden zangers en zangeressen uit den omtrek ter plaatse en deze verspreid den zich ln groepjes om eens kennis te maken met de plaats, die hen voor dezen wedstrijd gastvrijheid ver leende. Kleine Sluis vertoonde zich zeker wel op z'n al lergunstigst op dezen prachtig stralenden zomerdag en we gelooven dan ook wel, dat do bezoekers een aardi- gen indruk van dit gedeelte van onzen polder gekregen zullen hebben. Enkele koren repeteerden op de daarvoor bestemde plaats nog voor het laatst de nummers waar mee zy zoo aanstonds zouden uitkomen en intusschen begaven zich de juryleden, het hoofdbestuur van den bond en de directeuren en voorzitters(sters) van de deelnemende vereenigingen naar het gemeentehuls. De offlcleele ontvangst. In de keurig versierde raadzaal weiden vorengenoemde personen ontvangen door het gemeentebestuur, dat ver tegenwoordigd werd door burgemeester G. J. Lovink en wethouder D. Stammes, terwyl ook Mevrouw Lovink aanwezig was. Als allen gezeten zyn spreekt burgemeester hen on geveer als volgt toe: Mynheer de Voorzitter van „De Noordhollandsche Zangersbond", dames en heeren; het is een goede ge dachte van U geweest uw opwachting te komen maken bij ons gemeentebestuur. Wij stellen deze beleefdheid op hooge prys en zeggen U daarvoor dank .Het gemeente bestuur ontvangt gaarne vereenigingen, die aan een of anderen wedstrijd hier ter plaatse deelnemen, maar het is ons een byzonder genoegen te mogen ontvangen, om dat gy een vriendschappelyken wedstrijd zult houden in den schoonen zang. Dat die wedstrijd vriendschappelyk zal zijn staat al van te voren vast, want zang en vriend schap behooren by elkaar. De namen van verschillende vereenigingen getuigen daar ook van. Dat in dezen ma- terialistischen tyd uw bond den moed en lust heeft het gevoel voor het schoone en verhevene aan te kweeken, vindt niet alleen bij ons maar ook by alle ingezetenen sympathie en ik heet U dan ook niet alleen namens het gemeentebestuur, maar ook namens de ingezetenen van Anna Paulowna hartelijk welkom. Het beschikbaar stel len van prijzen en de ruime lnteekening op het garantie fonds zyn de bewyzen, dat de inwoners van Anna Pau lowna meeleven met dit concours en dat zy U in deze dagen ook zeker op allerlei gebied ter wille zullen zyn. Ik wil eindigen met den wensch dat dit concours weer goed mag slagen en de jury evenals ln 1929 te Bergen zal zeggen: De zang is schitterend geweest. Moge deze wedstryd bydragen tot het aankweeken van liefde en gevoel voor het schoone in het algemeen en tot verster king, groei en bloei van uw sympathieken bond ln het byzonder. De heer P. J. Mink. Voorzitter van „De Noordhol landsche Zangerbond" antwoordt hierop: Mynheer de burgemeester, dames en heeren, Het was met groot genoegen, dat wy de uitnoodiglng van de vereeniging „Zanglust" aannamen om het con cours in 1930 te Anna Paulowna te houden. Het doet ons goed dat zoovele vooraanstaande ingezetenen, met den burgemeester aan het hoofd, ons willen helpen bij de bevordering van den volkszang. Wy allen willen ons best doen, en ik hoop, dat het concours zóó mag slagen, dat de jury zal moeten zeggen: er is nog beter gezongen dan het vorige jaar. Nadat de eerewijn is rondgediend en sigaren en ge bak zyn gepresenteerd, begeven allen zich naar de groote tent naast Veerburg, waar het concours zal plaats heb ben. De wedstryd. Weldra hebben allen hun plaatsen gevonden, voor de deelnemende koren is de ruimte aan de zykanten van de zaal gereserveerd en voor elke vereeniging is de plaats precies aangegeven. In het midden kan het pu bliek plaats nemen. Het tooneel is geheel afgeschut en lykt nu wel een muziektent. We gelooven, dat men over de organisatie en de maatregelen die „Zanglust" getrof fen heeft tevreden kan zyn, al oordeelt men misschien verschillend over het zingen in de open lucht of in een zaal. De heer Mink heet allen wekom, in het byzonder de jury en die koren, die voor het eerst deelnemen. Hy doet een beroep op zangvereenigingen en publiek om te zorgen dat het concours een zoo rustig mogelyk verloop kan hebben en geeft dan de leiding over aan de jury, die terstond het eerstaangewezen koor ten tooneele roept. De koren die nog niet eerder een prijs Sn een of anderen wedstryd behaald hebben zingen twee koren naar keuze, de bekroonde koren een verplicht koor en een koor naar keuze. Een opsomming van al deze koren met een critische beschouwing, zullen we niet geven en het ïykt ons ook weinig zin te hebben, daar de meest- belanghebenden, de koren en dirigenten, na afloop van het concours, een critisch verslag van de jury toege stuurd krijgen. Laten we volstaan met de mededeeling, dat de heer Jac. Bonset, mede namens de andere jury-leden ver klaarde, dat er over het algemeen goed gezongen is op dezen dag. Dit moge ook blyken uit het feit, dat slechts één derde prijs werd toegekend en wel acht eerste prijzen, zoodat aan den eerewedstrijd dus ook acht koren deelnamen, die elk een vrij nummer zongen. De Koorvereeniging „Bergen", vrouwenkoor, koos hiervoor „Kerstlied" van B. Diamant en „Zanglust", vrouwenkoor, van St.-Maartensvlotbrug „Benedictus" van N. v. d. Linden van SnellewaardBoudewijns. Beide vereenigingen hadden ook des middags als vrij en verplicht nummer deze koren gezongen, terwyl dit volgens het in 't programma afgedrukte concours-re glement is verboden. (Is dit reglement mischien gewy- zigd?) De overige koren kwamen met een nog niet door hen gezongen nummer uit. „Zang en Vriendschap" van Wieringen koos hiervoor „Cantecleer" van O. Koop; „Varia" van Warmenhuizen „Lenteverwachting" van Fr. Schubert; „Zanglust", Anna Paulowna „Serenade van een Landsknecht" van Orl. Lasso; „Oosthuizen", vrouwenkoor, „Barcarola" van P. M Zyderlaan; „Oefe- nink kweekt kennis" te Andijk „Brechtjebuur" van J. C. D. v. Dokkum en „Koorvereeniging Bergen" te Bergen „Slaap Zacht" van Jac. Bonset. Voor deze koren werden door de jury wel punten, doch nog geen pryzen toegekend, daar ook volgend© week nog andere koren in dezen wedstryd moeten uitkomen. Uitspraak der Jury. 3e Afd. B. Vrouwenkoren (onbekroond). „Koorvereeniging Bergen" te Bergen le prys met 304 punten: „Kunst en Vriendschap" te St.-Maarten, 2e prys met 291 punten. 3e Afd. A. Vrouwenkoren (bekroond). „Zanglust" te St.-Maartensvlotbrug, le prys met 302 pt. 2e Afd. Vrouwenkoren (bekroond). ..Oosthuizen" te Oosthuizen, le prys met 304% punt 3e Afd. B. Gemengde koren (onbekroond). „St. Theresla" te Wervershoof. 3e prijs, met 250 punten. 3e Afd. A. Gemengde koren (bekroond). ..Varia" te Warmenhuizen. le prijs met 351 punten; „Zang en Vriendschap" te Wieringen, le prijs met 329 punten „Zanglust" te Anna Paulowna, le prys met 300 punten: „Kunst en Vriendschap" te St.-Maarten, 2e prys met 295 punten; „Zanglust" te St.-Maartensvlotbrug, 2e prijs met 283 punten: „Zang en Vriendschap" te Zuid- Oost-Beemster. 2e prijs met 281 punten: „Oostwoud" te Oostwoud. 2e prys met 277 punten; „St. Theresla" te Wervershoof. 2e prys met 261 punten. 2e Afd Gemengde koren (bekroond). „Oefening kweekt kennis" te Andijk-Oost, le prys met 341 punten; „Koorvereeniging Bergen" te Bergen, le prys met 317 punten. le Afd. Gemengde koren (bekroond). „T.A.V.E.N.U." te Andijk-West, 2e prys met 290 punten. In den Eere-wedstrijd behaalde: „Varia" te Warmen huizen 176 punten; „Zang en Vriendschap" te Wierin gen 156 punten; „Oefening kweekt kennis" te Andijk- Oost 148 punten; „Oosthuizen" (vrouwenkoor) te Oost huizen 147 punten; „Koorvereeniging Bergen" te Ber gen 147 punten; „Zanglust" te Anna Paulowna 142 pun ten; „Koorvereeniging Bergen" (vrouwenkoor te Bergen 141 punten; „Zanglust" (vrouwenkoor) te St.-Maartens vlotbrug 138 punten. J. L Th. Groneman, leerling der O. L. school No. 1, is toegelaten tot de le klas der R.H.B.S. met 5-jarige cursus te Den Helder. i J. C. Vorstman, leerling van de Middelbare Technische school te Haarlem, is bevorderd van de eerste naar de tweede klasse.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6