WIERINGEN Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. LANGENDIJK ALKMAAR. WARMENHUIZEN Z IJ P E HARENKARSPEL OUDE NIEDORP WIERINGERWAARD DE LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEN. Sport van Zondag. Door C. J. Molenkamp, is een voorschot aangevraagd ter bekoming van een plaatsje ingevolge de Landarbel- derswet. Hiervoor is een perceel land gekocht van den heer J. Keijzer, gelegen aan den Schorweg. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is ten be hoeve van de uitvoering van Zuiderzeewerken aan de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken, ver gunning verleend om van 7 Juli tot en met 9 Augustus 1930 arbeid te laten verrichten door het z.g. droge per- soneel, mannen van 18 jaar of ouder niet vallende on der de categorie waarvoor de Ministerieele vergunning d.d. 6 Nov. 1929, no. 2884 geldt, gedurende 10 uur per dag en 55 uur per week. Aan den dienstplichtige H. Glasbergen, lichting 1925, is uitstel verleend van het vervullen van herhalingsoefe ningen tot 12 Februari 1931. Politie. Verloren: een belastingplaatje. Gevonden: twee heerenjassen. Inlichtingen worden ter secretarie verstrekt. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Klaas, zoon van D. P. de Lange en van M. Kant. Getrouwd: Anthonius Huiberts en Elisabeth Johanna Leek. DEN OEVER. De Marthavereoniging hield jl. Donderdagavond haar aangekondigde gezellige avond, dewelke ge opend werd door den WelEd. Heer R. C. Frank. Vervolgens gaven de driehoekmeisjes een lied ten gehoore; ter afwisseling speelde de heer R. C. Frank op het orgel met begeleiding van vioolmu ziek van het hoofd der Christelijke school, den heer Juisting. De heer Cuperus droeg op eminente wijze eenige stukken proza voor, die zeer in den smaak vielen. Mevrouw van Varik gaf hierop een uiteen zetting van het doel der Marthavereoniging. Zij deed er voorts mededeeling van, dat ongeveer 65 gulden was uitgegeven aan de armen en dat 85 kleeding- stukken waren vervaradigd. Vervolgens gaven nog negen nieuwe personen zich op als lid der vereeni- ging, terwijl er mededeeling van gedaan werd, dat er nog eenige giften waren binnengekomen. Twee meisjes zongen nu eenige gedichten. Tenslotte zon gen de driehoekmeisjes nog gezamenlijk een af scheidslied, waarop met een korte ..Aandacht" werd besloten. Het bestuur der Marthavereeniging kan met dezen avond tevreden zijn, en wij willen het groote nut en het doel van deze vereeniging van harte aanbevelen. Zij die genegen zijn om lid te worden van het mannenkoor te Den Oever, hetwelk iederen Vrij dagavond bijeen komt, in „Land in Zicht", kunnen zich bij den secretaris vervoegen, of bij den voorzit ter, ook bij den WelEd. Heer Frank, Gasthuisweg. Vrijdagmorgen was de chefmachinist G. van het Dok bezig met het lasschen van een onderdeel van een machine. Op een gegeven moment schoot een straal vuur den man in het gelaat, zoodat hij deer lijk verbrand werd aan het geheele hoofd, alsmede in zijn oogen. Onmiddellijk werd hij verbonden, aan het magazijn. Zijn toestand was van dien aard, dat znij gezichtvermoren erg is beschadigd. De getrof fene is ongehuwd en van Amsterdam afkomstig. Terwijl een steenzetter met zijn werkzaamheden bezig was, geraakte een zijner vingers bekneld tus- schen twee zware blokken steen, zoodat dit lichaams deel geheel verbrijzeld werd. Hij werd terstond per vlet naar den wal vervoerd, alwaar hij verbonden werd aan het magazijn. De jongeman was bij de M.U.Z. werkzaam en moet nu volgens de Ongeval lenwet rust nemen. Dinsdagavond 8 uur in ,Land in Zicht" vergade ring der Herv. Jongelingsvereeniging. Bijbelinlei ding van R. C. Frank. Onderwerp: De 80-jarige oor log, door J. H. Oudt. 1 Van alle kanten stroomden de bezoekers j.1. Zondag den geheelen dag naar Den Oever, om de Zuiderzee werken te bezichtigen, in talrijke auto's, motorfietsen en groote bussen die geheel gevuld waren, ook al mede door de mooie weersgesteldheid en straks als de va- cantie aanbreekt, zal dit ongetwijfeld nog meer en meer toenemen. Op 16 Juli a.s. zal door den Dienst der Zuiderzeewer ken te Den Haag worden aanbesteed het bouwen van een dubbele dienstwoning bij de schutsluis bewesten het gemaal „Leemans" nabij Den Oever en het maken van een bak van gewapend beton om de drie olietanks van dat gemaal. Raming f 17000. WIERINGEN. Brand. Maandagmorgen omstreeks 9 uur ontstond door on bekende oorzaak brand in een partij stroo, toebehoo- rende aan de N.V. Amsterdamsohe Ballast Maatschap pij, opgeslagen op het werkterrein nabij de sluisput. Doordat het stroo erg droog was, stond weldra de ge heele partij in lichte laaie. Direct werd door het kantoorpersoneel van de M.U.Z. een slang uitgerold en het vuur aangetast. De zeer slechte druk op het water was oorzaak dat het nog geruimen tijd duurde voordat men het vuur meester was. De geheele hoeveelheid stroo ging ver loren. Voor de Zuiderzeewerkers. Zondag vond op het eiland Breezand de aangekon digde uitvoering voor de zich aldaar bevindende Zui- derzeearbeiders plaats. Om ongeveer 1 uur vertrok het geheele gezelschap per Directieboot „Vlieten", om na een mooie en gezellige reis ter bestemder plaatse aan te komen. Evenals vorige maal, was er ook nu weer geen plaatsje onbezet in de zaal van de cantine. Nadat de heer M. Boskcr op de hem eigen prettige wijze deze uitvoering geopend had, werd met de af werking van het programma begonnen. De Mandoline club, onder leiding van den heer S. Bruul, verzorgde het muzikale gedeelte tot groote tevredenheid van de aanwezigen. Door eenige dames werd een groot aantal voor drachten van vroolijken en ernstigen aard ten beste gegeven, die ook bij allen zeer in den smaak vielen. De heer Boskcr sprak aan het einde nog een slot woord, waarna allen hoogst voldaan huiswaarts keerden. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats aan allen die hebben medegewerkt om de geisoleer- de bewoners van Breezand zoo'n aangenamen Zon dagmiddag te bezorgen. Ansjovisvangst. Evenals op andere plaatsen aan de Zuiderzee, be hoort de vangst op ansjovis ook hier sinds eenige da gen vrij onverwachts tot het verleden. Ongekend groote hoeveelheden ziin aangevoerd, terwgl men over de opbrengsten over het algemeen goed tevreden is. Het maaien van zeewier. Het maaien van zeewier is thans weer in vollen gan. Er heerscht weer een groote drukte in dit be drijf en dagelijks kan men groote hoeveelheden zien binnen brengen. Men is over het beschot alleszins te vreden. De oudste kinderen der openbare lagere school te Westerland, zullen hun schoolreisje dit jaar heb ben op Vrijdag 11 Juli a.s., en wel naar Amsterdam en Zaandam. GEMEENTE WIERINGEN. Burgerlijke Stand over Juni 1930. Geboren: Anne, zoon van L. Oldersma en H. Lub- bers; Jan Harmannus, zoon van D. ter Horst en H. Goeree; Aafke Cornelia, zoon van B. H. Fledderman en C. J. Vogel; Albertje, dochter van R. Haakma en G. Pathuis; Harm. zoon van B. "Wierenga en E. Wezel; Ida Petronella, dochter van A. Bolt en H. Meijer; Antje, dpchter van H. Molema en A. Taal; Lourens, zoon van J. P. Wigbout en G. Hoep. Ondertrouwd: H. Hulsman en A. Glim; R. Keppel en T. Nieuwenburg; P. C. Luijt en A. Kooij; M. Stegmeijer en T. Nüholt; S. van Kalsbeek en J. Hazes; R. Rezel- man en A. Rotgans; J. D. Keppel en G. Hegeman. Getrouwd: T. Wigbout en M. de Krijger; J. de Graaf M. Tijsen; H. Hulsman en A. Glim; P. C. Luijt en A. Kooij; R. Keppel en T. Nieuwenburg; M. Stegmeijer en T. Nijholt; M. Schardam en C. J. de Vries. Overleden: A. Duinker, oud 65 jaar, echtgenoote van J. Takes (te Alkmaar); D. Mulder, oud 66 jaar, echtge noot van W. Poel (te Krommenie); G. Tijsen, oud 74 jaar, weduwe van C. Verfaille; T. Pruimboom, oud 42 jaar, echtgenoote van K. Dekker; E. Koorn, oud 38 jaar, echtgenoote van J. Hegeman. Loop der bevolking, over Juni. Ingeschreven personen: G. Rooker en gezin van Bar- singerhorn; A. Klein en gezin van Texel; Mej. T. Nij holt van Oldemarkt; P. Blom en gezin van Den Helder; Mej. L. Adam uit Duitschland; A. Epplng en gezin van Onstwedde; D. Lucas en gezin van Hooge en Lage Zwa- luwe; N. D. van Rijsbergen en echtgenoote van Hooge en Lage Zwaluwe; P. J. Jansen van Oosterhout; Mej. S. Hldden van Wedde; H. Juisting en gezin van Lop- persum; O. Stegmeijer en gezin van Medemblik; A. en F. van Mil van Almelo; J. Blom van Andijk; S. Holkema van Workum; Mej. C. J. de Vries van Purmerend; Mej. A. H. C. Serano van Haarlem; C. F. Polet en gezin van Anna Paulwona; H. Dijkstra van Geldrop; H. Eerenstein en gezin van Borger; M. van Teulingen en gezin van Barsingerhorn; Mw. Wed. K C. C. H. Pieper van Amster dam; Mw. A. Hensen geb. Drenth van Winschoten; B. Hensen van Medemblik; Mw. N. Lont geb. Dekker van Zijpe; T. Jonker en gezin van Schoterland; Mw. J. C. Lelij geb. Knuttel en gezin van Den Haag: Mej. A. van Ommen van Den Haag; Mej. A. Hinders van Oude Pe- kela; Mw. Wed. M. Vroone van Rotterdam; L. van Cam- pen en echtg. van Woensdrecht; H. Luttje van Bruns- sum; Mw. T. H. Stubbe geb. Jonk van Delfzijl; C. A. Kroeze van Enschede: A. Veling en gezin van Eindho ven; H. Stubbe van Wedde. Afgeschreven personen: F. Weijts en gezin naar Won- seradeel; Mej. A. Veldman en Mej. M. Veldman naar Haarlem; J. H. J. Pattes en echtg. naar Amsterdam; B. Stubbe en gezin naar Velsen; Mw. Wed. S. Timmermans naar Ferwerderadeel; J. S. Nieuwbuurt en gezin naar Den Helder; G. C. Veen naar Hilversum; Mw. T. Kep pel geb. Nieuwenburg naar Anna Paulowna; D. Bogers en echtg. naar Utrecht; J. Griep naar Kruiningen; J. Swabedissen en echtg. naar Den Helder; S. de Leeuw en gezin naar Anna Paulowna; Mej. H. P. van Dijk naar Anna Paulowna; Mw. C. J. Schardam geb. de Vries naar Edam; Mej. J. de Vlugt naar Medemblik; L. Mollet naar Kruningen. Bij den hoek van den Twuijverweg raakte de auto van den heer Bosman uit Broek op Langendijk te water. Er zaten 5 personen in. Het ongeluk ontstond door den dikken mist, De auto -stond op den kop in 't water. De inzittenden hebben zich gelukkig kun nen redden, zoodat het ongeval wonder boven won der goed afliep. ZUIDSCHARWOUDE. Voor het eind-examen 5-jarige H.B.S. slaagde o.m. onze plaatsgenoot P. du Burck. NOORDSCHARWOUDE. De Middenstandstentoonstelling. Zaterdag en Zondag was het druk op de tentoonstel ling. Vooral Zondagavond, toen de 1500ste en 2000ste bezoeker de controle passeerden. De 1500ste was de heer Jb. Breed van Heerhugowaard, die een vliegtocht per K.L.M. boven Amsterdam mag maken. De 2000ste bezoeker was de heer Jb. Speets van Warmenhuizen, die een vliegtocht van Amsterdam naar Rotterdam mag maken. Het aantal bezoekers dat de tentoonstelling heeft be zocht, bedraagt ongeveer 2100, zoodat wel gezegd kan worden, dat de tentoonstelling goed geslaagd is. Ook de standhouders zijn over 't algemeen wel tevreden, zoodat verwacht mag worden, dat de middenstandsver- eeniging op den ingeslagen weg doorgaat. Men heeft met succes laten zien wat men kan. Een woord van hulde aan het ijverige bestuur is dan ook wel op z'n plaats! ST. PANCRAS. De heer P Jellema slaagde voor het eindexamen Hoogere Handelsschool te Alkmaar. Weer twee die den afstand niet wisten te bewaren. Zaterdagmiddag te omstreeks 2.20 uren, had er op de Koorstraat alhier een hotsing plaats, tusschen twee luxe-auto's, resp. bestuurd door C. H., wonende te IJmuiden en C. K., wonende alhier. Beide motorrijtui gen kregen lichte averij! Omtrent de schuldvraag wordt door de politie een onderzoek ingesteld. Dergelijke dingen komen aan de Noord pool niet voor. Te omstreeks 6 uur Zondagmiddag had er een aan rijding plaats op den hoek Limmerhoek en Verdron- kenoord, tusschen 'een vierwielig motorrijtuig be stuurd door J. Th. v. G., wonende te Amsterdam en een wielrijder, genaamd C. M., wonende alhier. Het rijwiel werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De oorzaak ligt vermoedelijk hij den wielrijder. Door de politie wordt een nader onder zoek ingesteld. Als jlie wil taxiën, laat hem dan vooruit aitikken. Een .16-jarig individu, genaamd Jan Herman Kraaijenhrink, monteur, geboren te Dinxperloo, heeft de tamelijk miserabele manier, om auto-verhur- ders een strop te bezorgen, door onder een valschen naam en kwaliteit Doctor of ingenieur Bos een taxi te huren en daarmede het geheele land door te rag gen. Als het echter op betalen aankomt, is mijnheer geblazen. Ook is hij niet afkeerig een leening af te sluiten. Verschillende autoverhuurders, waaronder de heer A. Loots uit Hoorn, werden alreeds de dupe van deze minne praktijken, dus zij men tegen dit heer schap gewaarschuwd. Op het Zondag jl. gehouden zangconcours te Anna Paulownapolder behaalde de gemengde zangver- eeniging „Varia" een len prijs in de derde afdeeling met het hoogst aantal punten, t.w. 351. Het hoogst aantal te bereiken punten was 420. Des avonds in den eerewedstrijd, waaraan de ver- eenigingen deelnamen welke op dien dag een eersten prijs hadden gewonnen, werd eveneens door dez* vereeniging liet hoogste aantal bereikt met 176 pun ten. Voorwaar een mooi succes voor onze vereeniging en wordt door Directeur en leden de moeite beloond gezien voor de buitengewoon ijverige studie welke zij den laatsten tijd hiervoor hebben opgeofferd. „Va ria' ga zoo voort. GEMEENTE WARMENHUIZEN. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1930. Geboren: Christina Alida, d. v. Johannes Smit en Geertruida Maria Klaver. Adriana Elisabeth. dochter v. Klaas Koning en Elizabeth Peek. Cornelis Nicolans z. v. Johannes van den Berg en IJda Jonker. Frede- ricus Mattheus, zoon van Petrus Johannes Pronk en IJda Molenaar. Lena, dochter van Cornelis Dek ker en Adriana Johanna van 't Riet Ondertrouwd. Geraddus Tesselaar, 25 jaren, tuin bouwer, te Sint Maarten en Elisabeth Petronella Quax, 21 jaren, z. b., alhier Mattheus Pronk, 39 ja ren, schilder en Margaretha Maria Vlugt, 24 jaren, z. b., beiden wonende alhier. Jacob Kamman, 27 ja ren, groentenhandelaar te Amsterdam en Jantje Biersteker, 23 jaren, z. b., alhier Jan Winkel. 24 ja ren, tuinbouwer, te Oude Niedorp en Guurtje de Rui ter, 21 jaren, z. b., alhier. Getrouwd: C-hristiaan Wolf, 24 jaren, plaatwerker, te Noordscharwoude en Catharina Stet, 23 jaren, z. b., alhierè Jan Schaafsma, 23 jaren, electricien te Schagen en Geertruida Antonia Quant, 24 jaren, z. b., alhier. Gerardus Tesselaar, 25 jaren, tuinbouwer te Si. Maarten en Elisabeth Petronella Quax, 21 ja ren, z. b., alhier. Mattheus Pronk, 39 jaren, schil der en Margaretha Maria Vlugt, 2"4 jaren, z. b., bei- -den wonende alhier. Jacob Kamman, 27 jaren, groen tenhandelaar te Amsterdam en Jantje Biersteker, z. b., alhier. Overleden: Anna Maria Tak, wed. M. Dekker, 81 jaren, alhier. 'T ZAND. In een de vorige week gehouden bestuursvergade ring werd door de commissie voor het houden van een jaarlijksch schoolfeest besloten den dag van het reisje naar Bergen enz., met de kleinen, welke on langs voorloopig op 15 dezer was gesteld, definitief vast te stellen op den.22en a.s. De dag voor de oude re i blijft, zooals reeds eerder werd vermeld, op den 2 ii dezer bepaald. DIRKSHORN. ?slaagd voor het eindexamen R.H.B.S. te Alkmaar heer P. Groenhart, alhier. GEMEENTE OUDE NIEDORP. Burgerlijke Stand over de maand Juni 1930. Geboren: Cornelis Jacobus. zoon van Laurentius Bleeker en Hiltje Pannekeet. Willem George Frederik en Pieter Johannes zoons van Izaak Jacobus Schroevers en Johanna Geertruida Wilhelmina de Ruijter. Overleden: Adriaantje Over, 86 jaren (overleden te Koedijk) en Johanna Nieuwboer, 77 jaren. Bevolking over de maand Juni. Ingekomen: Wilhelmus Theodorus de Groot van Sijbecarspel. Wouter de Jager van Noordscharwoude. Marie Bakker van Hoogwoud, Adriaantjè en Pietertje Hopman van Wageningen. Vertrokken: Lambertus Busker naar Harenkarspel, Anna Petronella Bart naar Hoorn (Breed 3), Bregje Schagen naar Midwoud, Trijntje van der Molen naar Mtdwoud. Jacob Kwakman naar Heerlen. OUDE NIEDORP. Onze plaatsgenoote Mej. K. C. Liefhebber, behaalde te Parijs aan de Alliance Francaise school, het diploma Fransch. MOERBEEK. Onze vroegere plaatsgenoot, Alb. de Graaf Gz„ slaagde dezer dagen met lof voor het eindexamen 5 j. H.B.S, te Alkmaar. Zondagnacht ongeveer 1 uur keerde een zoon van mej. wed. S. alhier huiswaarts. Toen hij bijna thuis was. had hij het ongeluk te vallen met de motor boven op hem. Gelukig werd 't ongeval opgemerkt door een passeerenden autobestuurder. Deze waarschuwde de zoons van mej. wed de B. (alwaar nog licht brand de), die S. toen uit zijn netelige positie hebben ver lost Aanvankelijk scheen hjj bewusteloos, doch kwam spoedig bij. Het ongeval gebeurde dicht bij den dokter, die dan ook spoedig aanwezig was. S. heeft zich ge lukkig niet al te ernstig bezeerd. Alleen enkele kwetsu ren aan zijn hoofd. Naar we vernamen, was hij nog maar een paar weken in 't bezit van een motorfiets. Drukte aan de vellingen. Aanvoer van nieu we producten; al veel aardappels gerooid, na teelt, weinig verandering in de aardap pelprijzen. Roode kool sterk dalend ln prijs. Ook witte en gele slecht Zitvernep redelijk. Slaboonen goed. Tomatenprijzen herstellen zich Iets, goede prijzen. Bloemkool beter, uifc- den-dulm-zulgeriJ. Het wordt a.h.w. eiken dag drukker aan onze veilin gen. De aanvoeren van aardappelen nemen toe, er wor den nieuwe soorten geveild, het aantal groentensoorten vermeerdert, de hoeveelheden ervan stijgen bijna eiken dag, zoodat het weer een en al bedrijvigheid aan onze markten is. De vrachtprijzerfsvoor het vervoer van aard appelen zijn verlaagd, terwijl de kooplieden niet stilzit ten om afzetgebied te verkrijgen voor de op de vellingen aangevoerde producten. De voorwaarden zijn dus wel aanwezig voor een opgewekt tuinbouw- en handelsle ven en als desniettemin niet geroemd kan worden op bevredigende financieele uitkomsten, ligt het heusch niet aan den ijver en het initiatief van tuinder en han delaar. Eiken dag blijkt dt opnieuw en het is een lust te zien, hoe vele nijvere handen eiken dag bezig zijn, om de groote hoeveelheden aardappelen en groenten in con sumptie te brengen. Het is tegenwoordig voor allen, die bij tuinbouw en handel betrokken zijn, weer hard wer ken en het is te hopen, dat, na het ongunstige jaar dat achter ons ligt, betere tijden zullen aanbreken. Of daar op groote kans Is, zal zeker door weinigen met beslist heid worden verkondigd. Er is op het oogenbllk veel land bloot gekomen door de vele aardappelen die reeds zijn gerooid. Ook de tulpen zijn zoo goed als allen uit den grond. Veel van dit land Is benut, om er nog een tweede teelt op te zetten. Er is de laatste 14 dagen nog heel wat kool op die wijze uitgeplant. De koolteelt zal dit jaar ongetwijfeld vrij uitgebreid zijn. Wat de algemeenen toestand op de uitkomsten in het tuinbouwbedrijf betreft, deze zijn nog niet, wat men wenschen mag. De aardappelen brengen nu niet be paald slechte prijzen op, doch zijn te laag. om van be vredigende uitkomsten te kunnen spreken. Aan de Broeker veiling weid Maandag voor schotten f 3.105.90 betaald, aan die te Noordscharwoude l 3.60 5.10. Veel verandering kwam er in den loop der week niet. Woensdag was de prijs aan de eerstgenoemde vei ling f 3.206.20, te Noordscharwoude f 3.10—4.70. Zater dag waren deze noteeringen respectievelijk f 46.10 en f 3.905.50, Over 't geheel werd aan de veiling te Noord scharwoude iets minder betaald dan te Broek. Men deelde ons mee, dat van het aangevoerde te Noord scharwoude meer voor export bestemd is dan aan de veiling der L.G.C. In 1928, toen het uitstekend liep met de aardappelen, waren de aanvoeren op dezen tijd nog niet zoo groot, doch de prijzen waren aanmerkelijk be ter. In de overeenkomstige week van dit jaar bedroeg de aanvoer aan de veiling te Broek op Langendijk 310 spoorwagens van 10000 Kg. tegen in de nu afgeloopen week 375 spoorwagens. Toen werd op 3 Juli f 5.107.G0, voor groote Schotsche muizen betaald, tegen nu f 3.40 —6.10. Drielingen brachten toen ongeveer f 1 per 100 Kg. meer op. Uit deze cijfers kan de conclusie worden getrokken, dat 1930 weinig beter zal zijn dan 1929, doch veel minder goed dan 1928. Eigenheimers brachten in het begin der week f 7.20 op; de tweede helft der week zakten de prijzen tot f 5.20—6.60. Voor schoolmeesters was de animo niet zoo best. Er werd f 3.504.60 betaald. De prijzen vand rielingen lagen aan de Broeker vei ling tusschen f 1.604.20, te Noordscharwoude tusschen f 0.90—2.90. De aanvoer van roode kool neemt toe, doch de prijzen ln onrustbarende mate af. Maandag word aan de Broe ker veiling, waar de meeste wordt verhandeld, f 7.10— 12.80 besteed, Woensdag daalden deze prijzen tot f 3.60 —7,20, en Zaterdag kon niet meer dan f 2.10—4.20, wor den gemaakt. Het verloop van de prijzen dezer groente is veel ongunstiger dan de beide voorgaande jaren, toen deze lage prijzen niet zijn besteed. De aanvoer beliep 24 spoorwagens. Met de aangevoerde witte kool, al was deze nog ge ring, liep het ook slecht. Aan de Broeker veiling gold ze f 46.10, te Noordscharwoude f 3.504. Verleden jaar brachten de eerste partijen ruim f 12 op, 2 jaar geleden f 8. Als nieuw product kregen we aan de veiling gele kool Donderdag werd er f 11.10 voor betaald, Vrijdag slechts f 4.90. Men ziet er uit, dat het met de vroege kool soorten ook niet wil. Moesten we in ons vorig overzicht een bijzonder ster ken achteruitgang constatecren van den tomatenprijs, gelukkig kwam die deze week tot stilstand en waren de noteeringen hooger dan die van het laatst der vorige week. Maandag reeds was de hoogste prijs der A.-toraaten f 44.40; B. brachten toen f 34.40 op; C. werden ver kocht voor f 2540.60, terwijl voor CC f 27.10 werd betaald. Woensdag waren deze prijzen hooger en meer gelijkmatig, zoodat toen voor de eerste drie soorten f 45 tot f 46 werd betaald en CC f 18.50 opbracht. Za terdag waren de noteeringen: A f 43.20. B f 41.20—41.80, C f 39, CC f 21. Er werden 58000 K.G. aangevoerd. De aanvoer van bloemkool is wel niet groot, doch is aanmerkelijk toegenomen in vergelijking met vorige weken. Aan beide vellingen werden er 37000 stuks aan geboden. De prijzen beginnen nu gelukkig wat beter te worden, een paar dagen waren ze zelfs zeer bevredi gend. Werd Maandag te Noordscharwoude f 3—5.50 be steed, en aan de Broeker veiling f 6.30—12.80. Dinsdag waren de prijzen aan de laatste veiling f 12.80—18.50, Donderdag werd zelfs f 15—20.40 besteed. Het warme weer en de opvolgende Zondag waren misschien oor zaak. dat Zaterdag maar f 6.90—14 kon worden ge maakt aan de Broeker en f 7.10f 11 aan de Noord- scharwouder veiling. Voor tweede soort werden prijzen besteed, liggende tusschen f 1.70— f 6.40. De boswortelen blijven maar laag in prijs. Maandag moesten ze verkocht worden voor f 2.40 tot f 3.30. Vrij dag was de noteering gelukkig wat beter. n.1. f 2.70— 6.30. De aanvoer beliep ongeveer 45000 bos Spercieboonen waren duur: men betaalde er van f 3642 per 100 K.G. voor. Tuinboonen brachten f 4 f 4.40 op. In de afgeloopen week kregen we ook voor het eerst zilverulen aan de veiling. Noordscharwoude had daar van de primeur. De nep bracht daar Dinsdag f 22.10 op. De prijs werd echter al spoedig minder, zoodat Za terdag slechts f 9.30 tot f 11 werd gemaakt. Voor drie lingen, die bij eersten aanvoer f 5 opbrachten, werd op het laatst der week maar f 3.80 gegeven. Uit het overzicht moge blijken, dat de toestanden voor onze tuinders nog niet bijzonder rooskleurig zijn. Begrijpelijk is het daarom des te meer. dat men hoopt, dat niet andere dan reeds heerschende factoren deze ongunstige toestanden nog zullen vermeerderen. Zoo kan men niet anders doen dan zich ten zeerste verheugen over het feit. dat de gevreesde aardappelziekte nog maar sporadisch voorkomt, zooals een bericht in dit blad van Zaterdag vermeldde als tegenspraak van een Donderdag gedane mededeeling. waaruit zou blijken, dat de toestand ernstiger was. In een ingezonden stuk in een ander blad lazen we. dat geruchten van het bestaan der aardappelziekte schade kunnen veroorzaken aan df. tuinders. We zouden willen opmerken, dat deze da-.) dubbel voorzichtig moeten zijn met het verspreiden v;.n dergelijke berichten, want het is dan wel zeer gemak kelijk voor ingezonden-stukken-schrijvers te gaan ïul- mineeren tegen berichtgevers, die geen verantwoorde lijkheidsgevoel zouden bezitten of die het bestaan van de aardappelziekte maar uit den duim zouden zuigen, doch ieder verstandig mensch, die niet eens zijn gal wil uitspuwen, maar redelijk wil oordeelen, weet, dat bedoeld bericht niet uit den duim van een berichtgever gezogen was. doch dat die berichtgever zulks ver meldde als een mededeeling, die hem van bouwers zelf gewerd. Als zeer geloofwaardige en ernstige bouwers zulks meedeelen, la er voor den berichtgever geen aan leiding dit als uit-den-duim-zuigerij te verdenken. Wie dan een berichtgever de schuld zou willen geven, laadt de verdenking op zioh, een andere bedoeling te hebben dan wordt voorgewend. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN ANDIJK. Sparta I—Andijk I 4—2. Sparta toog met een elftal, wat er niet al te best uit zag, met de bus om kwart over één, naar Andijk om daar de club van dien naam te bekampen. Om pl.m. half drie kwamen zij te Andijk aan, waar reeds een groot aantal bezoekers naar het terrein ging. Om even over drieën blaast scheidsrechter do elftallen binnen de lijnen. An dijk heeft één Invaller voor haar spil, terwijl Sparta zich met een zestal heeren van het eerste tevreden moet stellen. Het Sparta-elftal zag er aldus uit: C. Prins P. Boon Vlottes Rempt Houtlosser Paulusma Stammes Leeuwenkamp Loggers Lutjeharms Paulusma Om kwart over drie blaast scheidsrechter beginnen. Direct ontwikkelt zich een aardig op en neergaanden strijd met aan beiden zijden wisselende kansen. Na 10 minuten geeft Loggers mooi door naar Paulusma, wel ke den bal iets te hard voor hem inschiet, maar de toe snellende Lutjeharms weet den bal juist binnen te hou den, even een speler gepasseerd en met een goed schot geeft hij Sparta de leiding. Steeds weer komen de Spar tanen weer voor het A-doel terug en wanneer Loggers alleen voor den keeper komt, heeft hij geen moeite en maakt er 20 van. Nu onderneemt Andijk een goed on dernomen tegenaanval, welke door Vlottes corner ge werkt wordt. De goedgenomen corner wordt weggekopt precies tegen de hand van Leeuwenkamp. De scheids rechter is dit niet ontgaan en wijst dan ook zeer terecht naar de witte stip. Alle Spartanen '-»»ken nu dat An-

Schager Courant | 1930 | | pagina 7