Ernstig incident .in Egypte. De Dusseldorfsche moordenaar. Een dorp verzwolgen. Lawaai en gezondheid. HET SPOOK. Binnenlandsch Nieuws. De Bond voor Staatspensionneering. Botsing met de polite te Amsterdam. Controle op de radio-uitzendingen. De kinderverlamming. Ongeluk bij legeroefeningen. Verscheidene personen door een geweersalvo gedood. Het N.T.A. seint uit Kairo: Bij een samenkomst van Egyptische nationalisten hadden hier ernstige ongeregeldheden plaats. De auto- mobiel van Nahas pasja, den vrosgeren minister-presi dent, brak door het politie-cordon heen en wilde ook het militaire cordon verbreken, doch werd tegengehouden ï>e troepen gaven een salvo, waardoor verscheidene per sonen werden gedood. Een formeel gevecht met de politie. Zes do ode n, bijna vijftig gewonden. Reuter meldt nader uit Kairo: De reeds kortelijk vermelde bloedige gebeurtenissen iiadden plaats te Mansoerah in verband met een bezoek van Nahas Pasja, die vergezeld was van een groep na tionalisten. De militairen schoten na herhaalde waar schuwing, omdat de menigte met steenen en brokken baksteen naar de politieagenten en soldaten wierp. Een groot aantal dezer projectielen werd van de balcons langs de kade geworpen. Een kamerlid, lid van het executief comité der Wafd, kreeg een bajonetsteek In den arm. Het parket trachtte een onderzoek In. te stel len, doch moest terugtrekken wegens een regen van stee nen en ook van flesschen, die de opstandelingen met zand hadden gevuld. Het gevecht duurde geruimen tijd De opstandelingen deden een poging een politie-agent aan een venster op te hangen met een strop van ijzer- draad, doch het ijzerdraad brak. Het aantal dooden bedraagt zes, waarvan drie aan de zijde der regeering, drie aan die der opstandelingen. Eenentwintig politieagenten en dertien soldaten werden gewond. Aan de zijde der opstandelingen zijn twaalf gewonden. Ongeveer 700 politie-agenten en soldaten zijn te Man- zoerah en in de omgeving daarvan saamgetrokken. Of ficieel wordt medegedeeld, dat de autoriteiten meester van den toestand zijn. Nahas Pasja is naar Kairo vertrokken. Voor zijn ver trek werd hem verboden, zich in de straten van Mansoe rah te vertoonen; hij bleef op last in het huis van Bey Sjinnawi tot het tijdstip, waarop hij zich naar het sta tion begaf. DE VELDSLAG VOOB HET GRAAN IN ITALIë. De Romeinsche correspondent vn de Temps seint aan rijn blad: Volgens de bladen is de oogst dit jaar, ondanks het ongunstige voorjaar, meegevallen, zoo zelfs, dat de In voer van graan dit jaar nog minder zal kunnen zijn dan het vorig jaar. Voor 1930'31 zal de permanente gr aan- commissie zich vooral richten op aanmoediging van den uitzaai van voorjaarsgranen. De veldslag voor het graan moet met te meer kracht worden voortgezet, daar de nieuwe Amerikaansche tarieven het noodig maken al het mogelijke te doen om het land van de noodzakelijk heid van den Invoer van grondstoffen te ontheffen. De prijzen, die de commissie uitdeelt, zijn voor het komende jaar van 1.700.000 op 2.300.000 lire gebracht. Geen sprake van een herroeping. In verfiand met dc mededeelingen, als zou de massa moordenaar Kuerten zijn bekentenissen herroepen hebben, verneemt de Bochumsche medewerker van den „Lokalanzeiger" van bevoegde zijde, dat er geen sprake is van een herroeping van Kuerten. Vrijdagmiddag vond nog een uitvoerig verhoor van Kuerten plaats door den „Kriminalrat" Momberger, don chef van den Dusseldorfschen moord-inspcctie- dienst, waarbij Kuerten verklaringen aflegde, die voor zijn persoon belastend waren. De recherche wijst er op, dat de beambten, die Kuerten in verhoor ne men, steeds trachtten, Kuerten's zelfbekentenissen zoo veel mogelijk buiten beschouwing te laten. Het zou dan ook geon zin hebben, dat Kuerten zijn bekentenissen wederom terugtrok, daar men hem de afzonderlijke gevallen absoluut zou kunnen bewijzen. VRACHTAUTO OMGESLAGEN. Drie dooden, vijf gewonden. Aneta seint uit Padang: Op den weg Padang-Korintji is bij een bocht nabij Boekit Aratak een vrachtauto omgeslagen. De cornet en twee passagiers werden daarbij gedood, terwijl de vijf overige inzittenden verwondingen opliepen. SCHEEPSONGEVAL IN JAPAN. Reuter meldt uit Tokio, dat op de marinewerf te Jofsoeka een torpedojager is gearriveerd, die op het punt van zinken stond. Het schip had zware averij gekregen, hpt was door een torpedo getroffen, die af geschoten was door een anderen torpedojager en die een verkeerden kant was uitgegaan. Dit ongeluk was gebeurd bij vlootoefeningen in de baai van Tokio. Voor zoover werd meegedeeld, zijn er geen persoon lijke ongelukken bij voorgevallen. NIEUWE AUTOWEGEN ONTWORPENé Tusschen Brussel, Antwerpen en de kust. De correspondent van de N'.R.Ct. te Brussel meldt aan zijn blad: Het departement van Openbare Werken overweegt het aanleggen van een weg, in asfalt-beton, tusschen dc hoofdstad' en Antwerpen. Deze weg zou loopen over Boom, Willchroek, Meysse en Laken waar, in 1935, de Brusselsche wereldtentoonstelling wordt ge houden. Ook denkt men aan hot tot stand brengen van een gelijksoortige autobaan tusschen Brussel en de kust. Met deze werken zou, indien de noodige fond sen voorhanden zijn, in 1932 een begin worden ge maakt. VLIEGONGELUK. V. D. verneemt uit Parijs: Maandag was een eskader watervliegtuigen te Bi- «ertc in Tunis opgestegen om schietoefeningen met machinegeweren en luchtafweergeschut te houden. Als doel werden gebruikt zeilvliegtuigen, die door an dore machines op sleeptouw werden genomen. Bij een plotselinge manoeuvre kwam een van deze sleep- vliegtuigen, waarin zich drie monschon bconden, in botsing met een der qpbemande motorlooze toestel len en stortte naar beneden. Het toestel verdween in de golven der Middellandsclie Zee. de waarnemer, een marine officier, had zich door met een valscherm uit de machine te springen, kunnen redden. Een der twee andere inzittenden kon even later door een stoomboot zwaar gewond uit de golven worden opgc- vischt DE DRONKENSCHAP IN ENGELAND. Reuter meldt uit Londen: Dr. Griffiths, de directeur van het gevangeniswezen, maakt melding van een opmerkelijken achteruitgang van de dronkenschap. Terwijl in '14 36.711 mannen en 15.140 vrouwen in de gevangenis werden gezet we gens dronkenschap, werden in 1928 slechts 6052 man nen en 2762 vrouwen deswege tot gevangenisstraf ver oordeeld. Bij de aardbeving in Assam. Reuter seint uit Doebri (Assam): Volgens een niet-bevestigd bericht zijn de heuvels van Sakki in tweeën gespleten. Het dorp is bij de jongste aardbeving geheel verzwolgen nl de laatste paar dagen zijn 12 aardschokken geregistreerd. Vol gens schatting beloopt de aangerichte schade een som ten bedrage van 300.000 gulden. EEN GEBOUW IN MEXICO INGESTORT. Vier uersonen gedood. Reuter seint uit Mexico: Tengevolge van het instorten van een gebouw, dat in de gevangenis te Guadalajara werd afgebroken, wer den vier personen gedood en vier gewond. Noodtoestand in de groote Amerikaansche steden. Volgens een verslag van een commissie tot bestrij ding van het lawaai, ingediend bij den commissaris voor de gezondheid van de stad New York, bestaat er te New York en in andere groote steden een noodtoe stand als gevolg van de geweldige toeneming van het lawaai In de laatste paar jaren. Proeven, door de commissie genomen; hebben bewe zen, dat lawaai Inderdaad nadeelig is voor menschelijke wezens en verklaard wordt dat tenzij het verminderd wordt de gezondheid en de efficiency van groote-stads- bewoners er onder zulier lijden. Door middel van een toestel om een verhooging van den druk op de hersenen te maken hebben de onder zoekers geconstateerd dat het stukslaan van een opge blazen papieren zak den druk tot het viervoud van het normale deed stijgen en sterker dan de druk voortvloei end uit een inspuiting met morfine of nitroglycerine. Harde geluiden hebben ook invloed op de stofwisse ling, veroorzaken gedeeltelijke of algeheele doofheid, beletten concentratie, hebben een nadeeligen Invloed op het leeren zoowel van kinderen als van volwassenen en belemmeren ernstig de normale ontwikkeling van zuigelingen en kleine kinderen. Lawaai doet vermoeid heid toenemen, sloopt het zenuwstelsel en is aanspra kelijk voor tal van kwalen. De commissie dringt er bij de stedelijke autoriteiten op aan onverwijld maatregelen te nemen om aan dezen noodtoestand het hoofd te bieden door bestraffing der genen die onnoodig lawaai maken. KNAAPJE DOOR HANDGRANAAT GEDOOD. Wolff meldt uit Berlün: Te Halle bracht een 11-jarig knaapje een handgranaat mee naar huis, die hij buiten de stad had gevonden. Ter wijl hij er aan zat te peuteren, ontplofte de granaat. Den jongen werden de kaak en de linkerhand afgerukt, zoodat hij onmiddellijk overleed Zijn moeder, die in de kamer er naast zat. werd door een granaatsplinter ernstig In den schouder en een z usje licht aan de han den gewond. Kort verhaal „Het is moeilijk om met de menschen om te gaan, dat zul je zelf wel ervaren wanneer je hier een poosje bent." Plerre Rigot draaide een sigaret en strekte zijn bee- nen uit in den rieten ligstoel, terwijl zijn vriend, Jean Touraine, rustig zijn whisky soda dronk. Touraine was pas in de tropen, het was een bof ge weest dat hij op dezelfde plantage geplaatst kon wor den waar zijn oude schoolvriend reeds eenige jaren in groote eenzaamheid doorbracht. Hij hield van de stilte en kon zich heel moeilijk voorstellen, dat het in deze, schijnbaar zoo vreedzame natuur, erg rumoerig kon toegaan. De Inlanders zagen er In het minst niet gevaarlijk uit met hun onbewogen gezichten en rustige manieren, en, al had er wel eens Iets in de couranten gestaan van misdaden en onlusten wanneer je hier zoo kalmpjes In de voorgalerij zat en niets de stilte verstoorde, dan leken die couranten-berichten louter fantasie. „Wacht maar tot je hier een poosje bent", had Plerre Rigot gezegd en Touraine had op dat moment niet kunnen denken, dat hij reeds over eenige uren weten zou wat hij bedoeld had. Hij antwoordde dan ook lucht hartig: „Nu, als jou hier gevaar dreigt, dan hoop ik nog eens in de gelegenheid te zijn, mijn schuld van vrooger te vereffenen: er zijn zoo van die dingen die niet met stoffelijke weldaden zijn goed te maken. Zon der jou was ik nooit lovend uit Beaumont gekomen." „Praat er niet van, het was niets meer dan een vrien dendienst en de moeite niet waard om over te spreken. Rtgot wilde het onderwerp vermijden, wetende boe pijnlijk de geschiedenis voor Touraine was en een lang stilzwijgen viel tusschen hen. Er was in den tijd dat ze belden aan de Nationale Bank te Beaumont werkzaam waren, een belangrijke som gelds uit de kas gestolen. De verdenking was gevallen op Jean Touraine die op een avond laat het gebouw had verlaten en door ande ren gezien was toen hij zich haastig verwijderde. Plerre Rigot, die wtst hoe moeilijk hij ervoor stond, had, bij de bekendwording van den diefstal, geen oogenblik getwijfeld aan Touraine^ schuld, temeer daar juist zijn moeder zwaar ziek was opgenomen in het ziekenhuis voor een operatie. De eerstvolgende dagen meldde Touraine zich ziek en hoe Piere Rigot ook moeite deed om bij hem toegelaten te worden, het lukte niet, en hij begon zich dan ook ernstig ongerust te maken Nieipand kwam de eigenlijke toedracht van de zaak te weten, het onderzoek werd plotseling stop gezet. Jean Touraine verliet de stad en de praatjes stierven lang zamerhand uit. Plerre Rigot had de kas uit eigen beurs aangevuld en verzocht om strikte geheimhouding. Was hij nlot tusschenbcide gekomen, dan had Touraine niet meer tot de levenden behoord. En nu bracht het lot hen weer te zamen in de bin nenlanden van Sumatra... Een paar dagen geleden heb lk kokkie eruit gezet", verbrak Rigot de stilte die voor hen belden pijnlijk werd. „Ze had den hals van een kip In mijn soep cr> gediend, dat zijn van die kleine plagerijtjes, maar ik was er niet van gediend en ze werd zoo bang toen ze zag dat ik kwaad was, dat ze haar sarong opnam en beencn maakte. Ik heb ervoor gezorgd dat ze dade lijk het erf af was. want met kokkies moet je goede vrienden blijven of ze, als er iets onaangenaams is voor gevallen. zoo ver mogelijk op een afstand houden. Het toeval wilde dat haar man een van mijn meest on willige koelies ls, wat ik niet dadelijk heb geweten die menschen kunnen zwijgen zonder dat je achter de beweegredenen ervan komt. Die koelie heeft een paar dagen geleden een pak slaag gehad van den mandoer, dien ouderen man dien je gisteren te woord stond, 'n geschikte kerel met een dosis gezond verstand die, niettegenstaande zijn strengheid, toch als opperman bemind is bij het volkje dat onder hem staat. De koelie onderging zijn straf gelaten, maar zijn scherpe oogen flikkerden van haat toen ik langs hem liep om het werk te controleeren. Ik verloor hem niet uit het oog want je kunt die kerels nooit vertrouwen als ze zoo zwij gend mokken. Ik had goed gezien, want plotseling zag ik het lemmet van een mes flikkeren en had nauwe lijks tijd genoeg om opzij te springen. Mijn mandoer greep hem aan, maar de schavuit had zijn rug en armen ingesmeerd met olie en ontglipte. Er ontstond verwarring en bij deze gelegenheid kon ik waarnemen hoe de verhouding in het algemeen tegen mij was. Een gedeelte der mannen zette den vluchteling na, maar een groote troep bleef staan zonder zich ook maar in het minst druk te maken. Het leek wel alsof ze stonden te suffen en niet begrepen wat er gebeurd was. Een baroe zooals jij, zoo'n nieuweling die pas in 't land is, zou denken dat er geen kwaad school in zoo'n groepje, maar lk wist dat ik nu precies mijn vijanden had leeren kennen. Ik gebood ze door te gaan met het werk en het ontging me niet dat er blikken van verstandhouding werden gegeven ik moet afwachten wat ze voor plan nen tegen me uitbroeden, maar ik ben voorbereid en een mensoh die gewaarschuwd is, telt voor twee." Een kleine beweging in de struiken trok Rigot's aan dacht; hij tuurde in de duisternis, maar kon niets ont dekken. Toch was hij er zeker van dat het geen verbeel ding was geweest en riep de tuinjongen om het erf af ^.e zoeken. De jongen die veel van zijn meester hield hij was in dienst genomen op het oogenblik dat hij rondliep met een zware ziekte in zijn been, dat op kosten van den toean besar was behandeld en geheel genezen kwam even later terug om te zeggen dat er niemand was, maar wel had hij een paar rijstkorrels gezien op de tre den van de voorgalerij en waarschuwde voor wraak plannen waarvan de moedwillig daar neergelegde rijst korrels een aankondiging waren. Touraine keek hem vragend aan wat dit beteekende, en Rigot legde hem uit dat de vijanden op deze manier bekend maakten dat zij iemand wilden benadeelen. Het was elf uur toen Jean Touranie opstond om naar zijn huis te gaan dat twintig minuten verder, achter den hoofdweg stond. Rigot wilde hem vergezellen, maar hij drong er op aan, alleen te gaan; hij vond het veili ger, na alles wat hij gehoord had, dat zijn vriend thuis bleef. Hem zouden ze niets do#i, ze kenden hem nauwe lijks en den tuinjongen meegeven was ook niet gewenscht omdat dit den schijn zou geven dat hij niet durfde. Touraine ging dus alleen naar huis. De maan scheen helder en verlichte de bosschen, waar tusschen de hoo rnen, hier en daar grillige lichtvlekken op de paden vielen. Opeens stond hij stil. Tegen één dier lichte plekken zag hij duidelijk een donkere schaduw afgetee- kend, heel even maar, een seconde later was zij weer verdwenen. Hij liep door en was op zijn hoede en een oogenblik later zag hij het weer nu niet één, doch twee gelijk. Het was zonder twijfel het bosch was onveilig, maar de gedachte dat niemand iets kwaads te gen hem in den zin kon hebben, stelde hem gerust. Doch plotseling, tot zijn grooten schrik, zag hij zich omringd door Inlanders die achter de boomen vandaan kwamen. In een oogwenk zag hij dat ze gewapend waren en be greep dat woorden hier niet zouden baten. Hij zette het op een loopen en vluchtte in de richting van Rigot's huis. Maar de afstand tusschen hem en de woeste bende werd kleiner en Touraine begreep dat alleen een won der hem redden kon. De docd zat hem op de hielen en hij voelde dat verder vluchten nutteloos was. In een oogenblik van wanhoop, met de gedachte hoe eerder het is afgeloopen hoe beter gooide hij zich op den grond achter een zwaren boomstam en bleef daar liggen in geknielde houding. Maar... er gebeurde heel iets anders dan hij verwacht had. Plotseling weerklonken kreten van angst en verba zing en op hetzelfde oogenblik wierpen de Inlanders hun wapens neer en vluchtten... Jean Touraine was alleen, zijn beenen sidderden toen hij opstond en het drong slechts langzaam tot hem door dat hij gered was. Maar hoe en waarom, dat was hem een raadsel. Hij voelde alleen een intense dankbaarheid dat de voorzienigheid had ingegrepen en, toen hij even later het huls van zijn vriend binnentrad, zag hij doods bleek en viel uitgeput In een stoel neer. Pierre Rigot vroeg niets en schonk een glas ijsw$.ter in. Even later kwam de tuinjongen met den mandoer aanloopen die de aanvoerders van de bende reeds ge vat had, hetgeen gemakkelijk was geweest omdat zij geheel In de war waren door den angst dien ze hadden uitgestaan. Wat was nu gebeurd? De koelies hadden den verkeerden voor toean Rigot aangezien en ongetwijfeld zouden ze hem vermoord hebben, als Allah niet te hulp was gekomen. Bij den bocht van het pad hadden zij de vluchteling uit het oog verloren, toen zij plotseling ach ter een boom een witte gestalte ontdekten, die bewe gingloos neergeknield lag. In de veronderstelling dat het een geest was die hun plan wilde verijdelen en hen straf fen zou, waren ze hard weggevlucht, hun wapens en stokken als bewijs van overgave achterlatende op het pad. De wensch van Touraine om zijn schuld aan zijn vriend te mogen vereffenen, was eerder vervuld dan hij had kunnen vermoeden. De gestelde verwachtingen niet verwezenlijkt. De Bond voor Staatspensionneering heeft gister te Amsterdam zijn jaarvergadering gehouden onder lei ding van jhr. de Muralt. Deze zelde in zijn openingswoord, dat de verwachtin gen ,die op de jaarvergadering van het vorige jaar ge koesterd werden ten aanzien van het meer nabijkomen van de verwezenlijking van het beginsel van den Bond, niet verwezenlijkt zijn. De uitslag van de verkiezingen is voor den Bond niet gunstig geweest. Maar daarte genover staan toch ook bemoedigende verschijnselen. De Chr. dem. Unie heeft de staatspensionneering in haar programma geschreven, de R.K. Volkspartij, die door de R.K. Staatspartij erkend is als een groep waarmede rekening moet worden gehouden, eveneens. Ook onder de antirevolutionairen begint het beginsel van Staats pensionneering meer aanhangers te tellen; en reeds zijn in samenwerking tusschen anti-revolutionnairen cn Christeiyk-Historischen in een kleine plaats in ons land de grondslag gelegd voor een Chr. Bond voor Staats pensionneering. Dit acht spr. een zeer heuglykc gebeur tenis, hoewel hy niet goed begrypt waarom dat adjec tief Christelyk erbij noodig is, omdat het Ideaal van den bestaanden Bond, al moge die ook neutraal zyn, een zuiver Christelyk beginsel vertegenwoordigt. Spr. bracht hulde aan wat wijlen mr. Sannes en de heer Boon in het Parlement hebben gedaan voor de verwezenlyking van wat de Bond als doel nastreeft. De vergadering heeft na goedkeuring van de versla gen en de begrooting verschillende voorstellen betref fende zaken van inwendige organisatie en propaganda voering behandeld, Mr. P. J. Oud ,lid van de Tweede Ka mer, heeft verder een uiteenzetting gegeven van het verschil tusschen fondsvorming en omslagstelsel bij so ciale verzekering. Bij een opstootje on den Nieuwendijk. Maandagavond had op den Korten Nieuwendijk n botsing plaats tusschen twee agenten en een paar heethoofden. Enkele lichtelijk aangeschoten personen waren aan het wandelen over de Martelaarsgracht, waar een leeg handkarretje stond. De stemming van het gezel schap was van dien aard, dat een hunner besloot in het karretje te gaan liggen, Met zijn beenen in de lucht spartelend voerde hij hierbij een krijgsge schreeuw uit, dat zeer de aandacht trok van de be woners en voorbijgangers van de Martelaarsgracht. Een agent kwam ter plaatse en trok den jongen onzacht bij het oor, met dc bedoeling hem mee te ne men naar het bureau. De „maats" die tot nog toe slechts plezier hadden gehad in het geval, verzetten zich hiertegen. Een hunner trok den agent aan zijn arm en werd steeds wilder, terwijl hij allerlei bedrei gingen uitte, als zijn maat niet vrij kwam. Op een gegeven moment kreeg de agent een opstopper, waar na hij zich met zijn gummistok verdedigde. Men be sprong hem echter van alle kanten, zoodat hij ook zijn sabel trok. Op dat moment kwam een tweede aegent met een getrokken sabel. In de paniek die toen ontstond, waarbij echter niemand ernstig ge troffen werd, is de held van den avond, na een paar ferme scheldwoorden een zijstraatje in gevlucht,- waarna het rustig werd. De „maat" die de oorzaak van het drama was, had al dien tijd in afwachting op het stoepje gezeten. Doodkalm liet hij zich daarna naar het politiebu reau brengen. Uitgeoefend door een commissie van vijf leden en 3 controleurs. By algemeene maatregel van Bestuur is vastgesteld een radio-controle reglement, hetwelk in werking treedt op den tweeden dag na dien der dagteekening van het Staatsblad, waarin het is geplaatst. Hierby is o.m. be paald, dat de controle op de uitzendingen van den Radio-omroep wordt uitgeoefend door een commissie van vyf leden aan welke 3 ambtenaren als radio-omroep controleurs worden toegevoegd. De controle zal zoowel preventief als repressief zyn. De preventieve controle bestaat uit het vooraf onder zoeken van de programa's, waarbij overlegging kan worden gevraagd van een schema of van een tekst der uitzendingen. De repressieve controle bestaat uit het luisteren naar de uitzendingen en het eventueel opnemen daarvan op .wasrollen. Ingeval het uitgezondene afwykt van het toegelaten programma,zal de uitzending kunnen worden afgebroken Overigens zal geen afbreking eener uitzending mogen plaats vinden. Onverminderd de in het radioreglement gestelde straf fen en de in de machtigingen gestelde boete-toepalingen, kan de radlo-omroep-controle commissie aan den Minis ter van Waterstaat voorstellen de verantwoordelijke omroep-organisatie voor een bepaalden tyd niet te doen uitzenden. By Koninklyk Besluit zyn voorts op voordracht van den Minister van Waterstaat, benoemd tot leden van de radio-omroep-controle commissie dr. J. Th, de Visser, tevens voorzitter, mr. M. M. Berger, Mr. P. E. Briët, Mr. E. N. van Kleffens en Mr. W. H. M. Werken; de secretaris van den Radioraad is ambtshalve secretaris van de commissie. De leden worden telkens voor 4 jaar benoemd doch zyn terstond herbenoembaar. Weer een nieuw geval te Gouda. Wederom heeft zich een nieuw geval van kinderver- laming voorgedaan. Het betreft een jongen van 12 jaar. Het aantal ïyders bedraagt nu 29. Nieuwe sterfgevallen deden zich niet voor. Wel heb ben eenige patiënten het Van Iterson Ziekenhuis kun nen verlaten. Te Alkmaar. Te Alkmaar ls wegens twee gevallen van kindervèr- laming de R.K. Bewaarschool aan de Laat gesloten. Indien zich geen verdere gevallen voordoen, wordt de school volgende week heropend. Te Boskoop. Te Boskoop heeft zich een tweede geval van kinder verlamming voorgedaan, n.1. by een dochtertje van den heer H Te Lelden. Te Leiden is een geval van kinderverlamming gecon stateerd by een 11-jarig meisje. Te Hazerswoude. Te Hazerswoude heeft zich een geval van kinderver lamming voorgedaan by een vyfjarig jongetje. Het kind ls naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overge bracht. Een „stuk" met zes paarden op hol ge slagen. Twee soldaten gewond. Toen gistermorgen 5 uur het 4de regiment veldar tillerie te Ede uitrukte om naar de legerplaats Olde- broek fe rijden, brak de disselboom van den voorwa gen van een kanon, waardoor de bespanning, be staande uit zes paarden, op hol sloeg. De drie kanon niers sprongen van den voorwagen, waardoor een van hen. T., afkomstig uit het buurtschap Oud Lubbe (Ambt Hardenberg) een beenbreuk kreeg, de tweede een knieblessure; de derde kreeg geen letsel. De man niet de beenbreuk is opgenomen in het militair hos pitaal te Utrecht. De paarden werden tot staan ge bracht. Een moest ter plaatse worden afgemaakt, daar het dier de disselboom in het onderlijf had ge kregen. ONREGELMATIGHEDEN. Men schrijft uit Woerden aan de N. R. Ct.: Maandagmorgen arrieerde hier het parket uit Ut recht, naar men mededeelt in verband met onregelma tigheden die bij de N.V. Woerdenschen Ijzerhandel» alhier gepleegd zouden zijn. Dc president-commissaris, de heer C. R. D., direc teur van dc Woerdensche Bank, zijn procuratiehouder, :1e heer P. van den II. en eenige anderen zijn ten stadhuizo verhoord. Het verhoor duurde tot 7 uur 's avonds. BOERDERIJ AFGEBRAND. Groot aantal varkens in de vlammen om gekomen. Maandagmiddag is brand ontstaan in de boerderij van den heer Stroohos te Zuiderhorn, gemeente Warssum. De brand vond gretig voedsel in de tot aan den nok met hooi gevulde schuur. 31 varkens kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. Er kon slechts weinig van den inboedel wor den gered. DE WARMTE EN DE KERSEN. Men meldt uit Wijk bij Duurstede aan het Hdbld.: Naar men venvacht zal de kersenoogst wel spoe dig afgedaan hebben. Dc kersen hebben veel te lij den van het warme weer cn hangen aan de boomen te rotten. Velen moeten de oogst verder laten hangen, daar de vruchten niet meer voor transport geschikt zijn. DE SCHIETPARTIJ TE DEN HAAG. De dader naar hst Hnis van Bewaring. De Duitsche student U., die Vrijdag jl. is aangehou den in verband met de schietpartij in een woning aan de Valkenboschlaan, is thans naar het liuis van Be- 1 waring overgebracht.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6