Fa. W. D. NIESTAOT Zn. BARSINGERHORN Z IJ P E HOOGWOUD WIERINGEN SCHOOR L. KOEGRAS ANNA PAULOWNA De Adnrnistrateur der Coop. Bloembollen- veilingvereeniging Breezand geschorst. Plaatselijk Nieuws. Voor een goede FOTO of VERGROOTING elke woning. Deze moet zoodanig worden aangebracht, dat daarin of daardoor van buiten af de brieven en verdere poststukken kunnen worden geworpen. Het Is den brievenbestellers verboden om stukken onder ra men of deuren door te schuiven. De gemeenteraad ziet de wensohelijkheid hiervan In en hoopt dat de ingezetenen, zonder dwang, uit eigener beweging aan den wensch van de Post-administratie zullen voldoen. Behoudens onvoorziene omstandigheden zullen op 1 October 1930 naar de aanvullingsreserve overgaan de dienstplichtigen van de lichting 1915. Tot ons groot genoegen zagen we, dat de steen des aanstoots in den vorm van een met allerlei wegge worpen rommel voorziene sloot, thans uit den weg is geruimd. Men heeft n.1. de sloot gedempt. GEMEENTE OUDKARSPEL. Burgerlijke Stand over de maand Juni 1930. Geboren: Hans Christiaan, zoon van H. U. Albertz en A. N. Bregman. Nicolaas Petrus, zoon van P. Groen en M. Doodeman. Gehuwd: Th. Duijves, oud 28 jaren en D. H. Bruin, oud 20 jaar. S. de Beurs, oud 26 jaren en E. B. Jansen, oud 20 jaar. Overleden: Aafje Rol, wed. van Jb. Maakal, oud 92 Jaren. Bevolking: Ingeschreven: M. Beers van Broek op Langendijk, K. de Vriea van Heerhugowaard, Jb. Grootjes van Zd.- Soharwoude. C. Keijzer van Anna Paulowna, G. Kraak man van Noordscharwoude, C. Hink van Noordschar- woude, G. Bleeker van St.-Maarten. Afgeschreven: D. H. Bruin naar Noordscharwoude, J. Edel naar Nieuwe Niedorp, C. Leljen naar Andijk. Woensdag jl. vond het jaarlijksche schoolfeest voor de hoogere klassen der o. 1. school alhier en te Haringhuizen plaats. In afwijking met andere jaren was het doel van den tocht ditmaal Den Haag en Scheveningen. Het is te begrijpen, dat dit uitstapje door de jeugd met vreugde werd tegemoet gezien. Da gen van te voren was het 't onderwerp van het ge sprek. En er is volop genoten. Met den trein van ongeveer 8 uur uit Schagen vertrok het gezelschap. Even bezuiden Alkmaar werd de „Graf Zeppelin" waargenomen, wat reeds bijzonder de aandacht trok. Tegen 10 uur arriveerde men in den Haag, waar ge wandeld werd langs het paleis van H.M. de Konin gin, van H.M. de Koningin-Moeder en het Vredes paleis. Met veel bewondering werd alles in oogen- schouw genomen. Daarop ging het per tram naar Stheveningen. Ook hier werd een wandeling onder nomen langs de boulevard en de wandelpier, terwijl voorts van de strandgenoegens, als pootje baden, ezeltje rijden en dit in het bijzonder een gietig ge bruik werd gemaakt. Ook in den speeltuin „de Ba- laaf" vermaakte men zich uitstekend. Tenslotte wer den nogmaals ververschingen rondgediend en den inwendigen monsch nog wat versterkt, waarna het wederom per tram naar den Haag ging en vervol gens naar huis terug, waar allen weer behouden ar riveerden, hoogst voldaan over het genotene. Politie. Komen aanvliegen: een postduif No. 9/30/31055. Dc dienstplichtige der lichting 1926 uit deze ge meente, A. D. Visser, aan wien uitstel van eerste oefe ning was verleend tot 3 September 1930, is opgeroe pen om op 27 Augustus 1930 bij de Zeemilitie te Den Helder onder de wapenen te komen. —Aan de Bataafsche Importmaatschappij te 's-Gra- venhage is door B. en W. ingevolge de Hinderwet ver guning verleend tot het plaatsen van een benzinepomp voor het perceel van den heer G. Zwaan, alhier. Door B. en W. is aan J. Swaan Hz. te Bergen vergunning verleend tot het herbouwen van een schuur. KOLHORN. De heer Jb. Kistemaker Gz. is geslaagd voor de 2e klas Handelsschool te Alkmaar. SCHAGERBRUG. Te Alkmaar slaagde voor het toelatingsexamen tot dc eerste klasse der Rijks H.B.S., Cornelis P. Nap, leerling der O. L. school alhier. BURGERBRUG. Vrijdagavond hebben we wederom de Graf Zeppelin waargenomen. Tusschen Petten en Kamperduin kwam zij uit dc Noordzee omstreks 5 uur opdagen en ver dween met groote snelheid in Zuidelijke richting. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 4 t.m. 10 Juli 1930. Geboren: Catharina, dochter van Eduard Kooij en Guurtje Kuiper. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Willem Biesboer, 22 jaar, slager te Zijpe onlangs te Sdhoorl en Anna Blom, 20 jaar, zonder be roep, te Zijpe. Overleden: Geene. Voor het toelatingsexamen van de R.H.B.S. te Hoorn slaagde onze plaatsgenoot de jongeheer J. P. Blankman, leerling van de openbare lagere school in de Kerkelaan alhier. Het aantal mond- en klauwzeergevallen In deze ge meente is gestegen tot 10.- DEN OEVER. Nederla&gwedstryden V.VJVI.P. V.V.M.P. trok Donderdagavond met een gehavend elf tal naar Julianadorp, om daar haar nederlaagwedstrijden voort te zetten tegen J.V.C. I. Bij aankomst te Juliana dorp regende het flink, en hoewel het weer tegen den aanvangstijd wel wat opknapte, bleef het gedurende den geheelen wedstrijd verre van ideaal voetbalweer. Het veld en de bal waren uiterst glad en brachten de noo- dige valpartijen met zich. J.V.C. scheen zich nog het beste daarop thuis te ge voelen en profiteerde van eenlge misverstanden In de V.V.M.P.-achterhoede en was de stand spoedig 30, in haar voordeel. V.V.M.P. probeerde alles, doch niets wil de haar gelukken, terwijl J.V.C.'s keeper ook eenlge ma len op wonderlijke en niet van geluk ontbloote wijze zijn doel wist schoon te houden. Ondanks de vele oogenblikken van overwicht mocht het V.V.M.P. niet gelukken ook maar één goaltje te maken. Ongeveer 10 minuten voor het einde maakte J.V.C. nog een vierde doelpunt. J.V.C. kreeg in dezen wedstrijd meer dan haar toe kwam. Scheidsrechter Metselaar kon ons ook dit maal weer niet bekoren. Hoog bezoek aan de Zuiderzeewerken. Donderdag bracht Prins Damrong van Slam, Z.K.H. Somdech Krom Phya Damrong Rajanuchal, met zijn beide dochters Poon Dlskal en Pilai Diskal en gevolg een bezoek aan de Zuiderzeewerken. Per auto arriveer de het hooge gezelschap om ongeveer half elf vanaf het station Anna Paulowna, waarna eerst de slulswerken bezichtigd werden en vervolgens een rondvaart met de directie-boot „Vlieter" werd gemaakt. De directeur-ge neraal van de Zuiderzeewerken, Ir. V. J. P. do Blocq Van Kuffelen diende het geselschap van voorlichting. Het wasJDonderdag den geheelen dag een druk bezoek van vreemdelingen. Talrijke luxe auto's kwamen bij het Zuiderzeewerk, alsmede autobussen en motorrijders. Het personeel van het geleldebureau van den heer Verkerk had het zeer druk om al de bezoekers rond te leiden. Onder geleide van den heer Verkerk bezochten onge veer een 40 dames en heeren de Zuiderzeewerken; zij wa ren gekomen met autobussen, en waren afkomstig uit Haarlem en omstreken. Er worden thans voorbereidingen getroffen in de schutsluis voor het plaatsen der sluisdeuren. Er is al veel materiaal in gekomen, van het werkspoor uit Am sterdam Uit Amsterdam afkomstig, kwamen Donderdagmor gen te Den Oever ongeveer 75 dames en heeren, die al hier op excursie kwamen. Het waren leden van de be- tonvereeniging, met hun dames, die onder leiding van hoofdingenieur Pannekoek den sluizenbouw in oogen- schouw namen. Na afloop werd het diner in het ont spanningslokaal gebruikt, waarop het gezelschap per boot naar Medemblik stoomde. Dinsdagavond vergadert de Jongelingsvereeniging, om 8 uur, in „Land in Zicht". Bijbelinleiding van J. Visser. Het gildewezen door Van Nol. WIEREN GEN. Vrijdag opende J. W. Ruitenburg te Westerland zijn zaak in Modeartikelen in de voor korten tijd geleden door hem betrokken woning, voorheen van D. Koorn. Bij C. Ruijter te Noordburen is een postduif aan ko men vliegen met een ring om de linkerpoot gemerkt V. 309 en met een ring om de rechterpoot gemerkt: Nurp 29 D.D.G. 510. De landbouwtentoonstelling zal dit jaar worden ge houden op Woensdag 17 en Donderdag 18 September. Onze vroegere plaatsgenoot P. D. Kaan Cz. heeft te Amsterdam met goed gevolg het eindexamen 5-jarige H.B.S. afgelegd. Vrijdagmiddag ongeveer 1 uur passeerde de „Graf Zeppelin" op verren afstand, benoorden onze gemeente in Zuidelijke richting. Succes-nieuws. Programma voor Zondag a.s.: Vitesse Succes I. Vertrek 1 uur, aanvang 3.30 uur. Vitesse IISucces II, vertrek 11 uur, aanvang 1.30 uu. Deze beide wedstrijden te Bovenkarspel. Flevo-asp. bSucces asp. b. Aanvang 3 uur. Autobusvergunning. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben besloten de bij hun besluit van 12 Juni 1929 aan J. de Jong te Schoorl verleende vergunning tot het uit oefenen van een autobusdienst van Alkmaar naar Petten en terug in te trekken en deze vergunning te verleenen tot het uitoefenen van een autobusdienst van Alkmaar naar Kamperduin en terug. JULIANADORP. J.V.C.-nieuws. Donderdagavond spoelde J.V.C, I tegen V.V.M.P. I voor de nederlaagwedstrijden door die vereeniging uitgeschreven. Om 8 uur ongeveer fluit scheidsrech ter Metzelaar, die goed voldeed, de elftallen in het veld. Het was een mooie gelijkopgaande strijd, waar bij beide doelen in gevaar verkeerden. Na vijf mi nuten doelpunt de rechtsbuiten van J.V.C. met een prachtig schot. Dat gaf de J.V.C.'ers moed en Wijker maakte vlak achter elkaar 2 mooie doelpuntén en is er dan een kwartier gespeeld en heeft J.V.C. een on verwachte 30 vorsprong. Tot de rust is V.V.M.P! sterker en ontglipt het J.V.C.-doel eenige malen aan een doorboring. Na de rust hetzelfde spel met de aan vallen van J.V.C. gevaarlijker. Op schitterende wijze weet de J.V.C.-keeper de op zijn doel aankomende schoten te verwerken. Er is nog 10 minuten te spelen als de linksbuiten van J.V.C. weer eens door alles heen gaat, op prach tige wijze voorzet, hetwelk door den rechtsbuiten wordt benut voor het 4e doelpunt. Spoedig hierop klinkt het eindsignaal en heeft J.V.C. in een goed gespeelden wedstrijd V.V.M.P. een 4—0 nederlaag toegebracht. Donderdagmiddag kon men van hier af in de rich ting van Texel een geweldig zwarte rookzuil waar nemen, die bijna loodrecht zich in de lucht verhief. Ope het eerste gezicht deed ons dit denken aan een brandend gebouw, even later, het zal een marine vaartuig zijn, dat geweldig rookt, enz. Het ware van de zaak was, natuurlijk niet direct van hieruit waar te nemen en spoedig daarop was er in 't geheel niets meer te bespeuren. Maar zonder dat wij het hier wisten, hadden we van verre het verbranden van een vliegtuig aanschouwd, dat op Onrust een noodlan ding moest maken, over den kop sloeg en in brand geraakte. Voor de verdere berichten hieromtrent zie men verder in dit nummer. Door het schitterende weer van de laatste weken, is men allerwege met den hooioogst flink opgescho ten, die wat kwaliteit en kwantiteit aangaat, zeer goed mag worden genoemd, zoodat er voor den aan staanden winter aan die fournge geen gebrek zal zijn. Nu het weer de laatste paar dagen iets veran derd is, komt er wellicht in het transport van het hooi van het land naar de schuren eenige stagnatie, maar dat kan soms ook zijn nut hebben. Door den Minister van Defensie is aan den dienst plichtige der lichting 1930, M. J. Brugman, voor den tijd van één jaar uitstel verleend van eerste oefening. Door Gedeputeerde Staten van Noordholland is aan W. Prins, op diens verzoek vergunning verleend tot wijziging der tariefregeling van den door hem geëxploi- teerden autobusdienst van Den Helder naar Den Oever op Wieringen en terug. De navolgende retourbiljetten worden thans afgegeven: Den Helder—De Kooij f 0.25; Den HelderVan Ewijcksluis f 0.50; Den HelderHip- polytushoef f 0.75; Den HelderDen Oever f 1. Voor de benoeming van een onderwijzer aan de o. 1. school I te Kleine Sluis, wordt het volgend drietal door B. en W. voorgedragen: 1. C. K. Hamelik te Voorburg; 2. D. Bonnc te Andijk en 3. C. Bakker alhier. De bouw van het woonhuis, dat ingevolge de Landarbeiderswet zal worden gebouwd aan den Schor- weg, voor den heer C. J. Molenkamp, zal door den aannemer A. A. Schouten worden uitgevoerd. Op 1 Juli 1930 telde het aantal leerlingen van school I: 178; van school II: 181; van school III: 79; van de christelijke school: 107; van de R.K. school, al hier: 152; van de R.K. school te Breezand: 93. Morgen, Zondag 13 Juli, wordt het concours van „De Noordhollandsche Zangersbond" voortgezet. In 't geheel komen 12 koren uit Daar o.a. een mannenkoor deel neemt en in de eerste afdeeling gemengde koren drie vereenlgingen zingen, belooft deze dag veel moois aan de toehoorders te brengen. Onze plaatsgenoot. J. Muntjewcrf Pzn., leerling der Zeevaartschool te Den Helder, is geslaagd voor het eindexamen (diploma B.) Naar wij vernemen is de heer P. II., Directeur der Coöp. Bloembollenveilingsvereeniging Breezand, in zijn functie voorloopig geschorst. De -administratie is gebleken niet in orde te zijn en is nu in onder zoek bij een accountant. Het kantoor der vereeniging en de administra tie zijn van Schagen overgebracht naar het veilings gebouw te Breezand. Men spreekt van een belangrijk tekort; wat hier van waar is, zal het boekenonderzoek moeten uit wijzen. Naar ons werd medegedeeld, lijdt de veilingsver- ecniging als zoodanig geen schade. Naar verluidt, zouden ook geldzaken voor particu lieren, die de heer H. behartigde, niet naar behooren zijn afgewikkeld. BREEZAND. Door den heer L. Raven is een perceel bouwterrein gelegen aan den Zwarteweg, verkocht aan den heer C. Beerre te St.-Pancras, die voornemens is er een naar de eischen des tijds ingerichte brood-, koek- en banket bakkerij te laten bouwen. Na inschrijving zal spoedig met den bouw worden begonnen. Het oude kerkje van de Gereformeerde Gemeente aan de Molenvaart wordt gesloopt en op het openge- komen terrein zal een pastorie met vergaderlokaal gebouwd worden. Aan den aannemer A. Schouten is gegund het bouwen van een pakplaats achter de schuur van den heer G. W. Timmer. Voor rekening van den heer G. Borst Sr. zal aan den Koningsweg een autogarage worden gebouwd. Aannemer J. Hoep is de: bouw opgedragen. Het ligt in het voornemen van den heer H. A. van IJzendoorn aan den Meerweg een woonhuis met bloem- bollenschuur te laten bouwen. De bouw zal bij aanbesteding geschieden. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Johannes Cornelis, zoon van J. Jonker en van M. Schoon. Ondertrouwd: Gerard Heinrich Reis, oud 22 jaar, bloe mistknecht, wonende te Anna Paulowna en Sophia Chris- tina Lubbers, oud 20 jaar, zonder beroep, wonende te Vlagtwedde. ANNA PAULOWNA. Ten behoeve van het bloembollenbedrijf van den heer G. W. Timmer en Co. zal aan den Zuider Molenvaarts- weg door den aannemer A. A. Schouten, een pakplaats worden gebouwd. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna, op Woensdag 16 Juli 1930, des na middags drie uur, ten raadhuize. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen: a. het besluit tot den verkoop van een strook grond aan C. Wisse is door Ged. Staten goedgekeurd bij besluit van 18 Juni jl., no. 119. b. hij besluit van hetzelfde college, dd. IS Juni jl., no. 104, is goedgekeurd de begrooting de zer gemeente voor het jaar 1930. c. de suppl. begrooting, vastgesteld op 29 Ja nuari 1930, is door dat College goedgekeurd bij besluit van 2 Juli jl., no. 85. d. van C. .1. v. d. Ploeg is bericht' ontvangen, dat hij zijne benoeming als lid-werknemer' van de Commissie van Toezicht op de ar- beidsbemiddeling aanneemt. e. II. van Twuijver heeft zijne benoeming als chauffeur-werkman van den ophaaldienst voor vuilnis aangenomen en is op 1 Juli jl. in functie getreden. Zoodra de auto en vuil nisemmers zullen zijn aangekomen, hetwelk spoedig wordt verwacht, zal de dienst in wer king gesteld worden. f. van de Ver. van Nederl. Gemeenten is een dankbetuiging ontvangen voor de ontvangen bijdrage in de kosten van inrichting van de vergaderkamer van het nieuwe gebouw. g. verslag van hetgeen is verricht met betrek king tot de volkshuisvesting. h. de electriciteitscommissie heeft de goedkeu ring van de voorwaarden en tarieven van het P.E.N. niet kunnen verhinderen, doch alle hoop op wijziging is nog niet opgegeven. i. de aanbesteding van den aanbouw van 2 lokalen aan dc Chr. School heeft tot resul- ttat gehad, dat de laagste inschrijving is ont vangen van C. Vriesman te Petten voor f 19751.—terwijl de aanleg van de centrale verwarming zal kosten f2260. k. de kosten der adviescommissie voor bouw ontwerpen en uitbreidingsplannen zullen worden verhoogd tot f2.— per plan, vermeer derd met f0.40 per f 1000.— bouwkosten. 1. brief van de Ministers van Financiën en Binnenl. Zaken, houdende bericht, dat de uitkeering per inwoner is geraamd op f 9.5374. 3. Voorstel om machtiging te verleenen tot het doen uitvoeren van enkele werken tot verbete ring van de spanning in het laagspanningsnet van het G.E.B. 4. Voorstel tot het verleenen van machtiging tot wijziging van de overeenkomst met de gemeen te Den Helder betreffende den Vleeschkeurings- dienst en tot het vaststellen van een nieuwe verordening betreffende dezen dienst. 5. Verzoek van het Bestuur der R.K. School te Breezand om gelden beschikbaar te stellen voor aanschaffing van 5 nieuwe schoolbanken. 6. Verzoek om vrijstelling van de betaling van schoolgeld van A. Pol en J. L. Kunnen. 7. Benoeming van een onderwijzer aan de o. 1. school I ter voorziening in de vacature, ont staan door het aan den heer S, Tj. van-Dijk ver leend eervol ontslag. De voordracht luidt: 1. C. K. Ilamelink, te Voorburg; 2. D. Bonne, Andijk; 3. C. Bakker, alhier. 8. Verzoek van A. Voorthuijzen om tegemoetko ming in de kosten van vervoer van zijn kind naar de o. 1. school I. 9. Aanvragen om een voorschot Ingevolge de be palingen van de Landarbeiderswet van C. J. Molenkamp en W. Breider. 10. Voorstel tot vaststelling van suppl. begrootingen en van een besluit tot het doen van af- en over schrijvingen, zoomede vaststelling van de be grooting van het grondbedrijf. 11. Aanbieding van de gemeenterekening over 1929. 12. Rondvraag. THEATER ROYAL. „Het Vreemdelingen Legioen", de film, die deze week in theater Royal draait, is een aangrijpende geschiede nis met Norman Kerry en Mary Nolan in de hoofdrol. Zij begint met een marsch door de Sahara onder de alles verzengende stralen van den heeten middagzon. Wan neer de troep soldaten na een vermoeiende marsch van zes uren en een rusttijd van tien minuten, in het hoofd kwartier aankomt, telt de troep één uitvaller en Richard Farquhar maakte zich daardoor schuldig aan Insubor dinatie. Richard heeft in Sidi-bel-Abes een ontmoeting met een meisje, genaamd Gabrielle. Deze heeft een zus ter Silvia, waarop Richard verliefd is geweest en die nu pas van haar huwelijksreis met Herbert Markoff terug is. Hij ontmoet door toedoen van Gabrielle, Silvia en deze bekent hem dat zij nog steeds van hem houdt en dat haar huwelijk een mislukking is. Richard had in Engeland ontslag uit den dienst genomen, omdat hij Markoff betrapt heeft bij het stelen van een trommel met papieren, en de schuld op zich neemt. Richard ont vangt van Kolonel Destinn, die ook van de zaak afweet, een jeugdportret van zichzelf omdat Kolonel Destinn do papieren van Richard's vader in zijn bezit heeft Ri- chard's vader had vijf en twintig jaar terug ook ontslag genomen. Er moet een expeditie uitgezonden worden om onlusten in het Noorden te onderdrukken. Kapitein Markoff wordt met de leiding belast en tengevolge daar van wordt er een groot bal gegeven. Richard waarschuwt Silvia dat hij voor 'n dief aangezien wordt, doch zij trekt zich niets hiervan aan. Richard krijgt een woordenwis seling met Kapitein Markoff over Silvia. Zij raken hand gemeen en de Kapitein wordt tegen den grond geslagen. Richard wordt ziek en moet in het hospitaal opge nomen worden. Gabrielle bezoekt hem en bekent hem haar liefde waarbij Richard denkt Silvia voor zich te zien. Kolonel Destinn ontvangt een telegram dat Kapi tein Markoff in gevaar is en met enkele manschappen van de hoofdmacht afgesloten is. Richard krijgt woor den met Kolonel Destinn over Madame Markoff. Ri chard is hier onbekend en geeft zich uit voor John Smlth. Hij komt te weten dat er een dame buiten op hem staat te wachten. Het is Gabrielle en Richard denkt dat zij hem dien avond in het ziekenhuis bedrogen heeft, doch zij zegt hem, dat zij het eerlijk gemeend heeft. John Smitb redt Destinn van een bijna zekeren dood en nu vertelt de Kolonel hem, dat hij als leider der dienstweigeraars terecht moet staan. Dit geschiedt en na het verhoor spreekt de jury den eisch uit, en die luidt zonder uitzondering „Doodstraf'. Alles wordt hem gevraagd en ook of John Smith zijn waren naam 53 Madame Markoff wordt binnengeleid en het wordt haar gevraagd of zij beklaagde kent, doch zij geeft een ont kennend antwoord. Doch nadat haar wordt gezegd dat John Smlth, Richard Farquhar is, moet zij bekennen. Het vonnis wordt echter toch gehandhaafd en Richard zal bij zonsopgang gefusileerd worden. Kolonel Destinn bekent nu dat Richard zijn zoon is, maar hy vraagt de heeren hun vonnis te bevestigen. Gabrielle komt in de cel van Richard afscheid nemen en belooft tot in den dood van hem te houden. Ook Destinn komt in zijn cel en schenkt zijn zoon het Victoriakruis. De Kolonel redt Richard en neemt alle schuld op zich. Hij zendt hem een briefje na, waarin hij den wensch uit, dat Richard nooit meer terug moet keeren en zich met beide han den door het leven moet slaan. NAAR DE H.B.S. Fred Gorter en Jelle Veenstra, leerlingen van de U.L.O. alhier, zijn toegelaten tot de le klasse der R.H.B.S. te Alkmaar. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f 5384.12, en terug betaald f 2719.78, derhalve meer ingelegd dan terugbe taald f 2664.34. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 2. GESLAAGD. J. Schene. leerling van den heer Brouwer, hoofd der school, alhier, is geslaagd voor het toelatingsexamen der Rijks-H.B.S. te Alkmaar. MARKTOVERZICHT. De vette koeien werden Donderdag j.1. vlug en duur verkocht Er werd besteed tot 60 ets. De aanvoer was goed voor dezen tijd. De handel in kalf- en geldekoeien was trekkend, duur. Met de nuchtere kalveren was het een stillen handel, wat wij den laatsten tijd niet gewoon zijn. De stieren werden goed verkocht. Paarden en hitten waren er ook nog veel aangevoerd, de handel heette vlot. Met de vette schapen ging het nogal; deze handel was goed te noemen. In magere schapen was weinig handel. De oude slachtschapen werden stug, duur ver kocht, tot 42H gld. De handel in lammeren was goed. Bokken en geiten stil. Matig was de handel in biggen, schrammen prijs houdend. Met de vette varkens was de handel lang niet naar genoegen, stug en minder in prijs. Zouters golden 30 ets. Op de kippenmarkt was er hoegenaamd niets te doen, een stillen handel. Boter weer duurder, handel goed. MUZIEKTUIN. Omdat het bal-champêtre in de Muziektuin steeds zoo goed heeft voldaan en telkens zoo vele bezoekers heeft getrokken, heeft de Commissie ook dit jaar weer een paar openlucht-bals op haar seizoenpro gramma. Het eerste bal is a.s. Zondagavond en om behalve een geanimeerd bal, ook het uiterlijk aanzien zoo gezellig mogelijk te maken, wordt de electrische feestverlichting ontstoken. De concertophoon van den heer Joh. Willemsa zorgt voor de balmuziek nu, dat is in orde, vol gens de liefhebbers! Voor dans- en kijklustigen be looft het Zondagavond een amusante avond te zullen worden men ga er in grooten getale heen! TOCH WINKELWEEK? Bij geruchte vernemen wij. dat, nu officieel is ko men vast te staan, dat geen der drie plaatselijke ver- eenigingen is kunnen slagen in de benoeming van een voldoend aantal nieuwe leden voor de Winkel weekcommissie, in de oude commissie besprekingen worden gevoerd om althans voor dit jaar de organi satie van de winkelweek nog weer ter hand te ne men. Het is te hopen, dat inderdaad de heeren er zich ditmaal nog willen voorspannen. Onze plaats moet terdege alles in het werk stellen om zich als centrumplaats te handhaven. Wellicht vindt tevens een voldoend aantal van onze andere middenstanders hierin aanleiding zich een volgend jaar eens aan deze goede zaak te geven. DUUR VEEL Toen in dit voorjaar de vrees ontstond, dat het slacht vee duur zou worden, knoopten vleeschhandelaren re laties in Denemarken aan en Importeerden in Mei uit dat land 1133000 Kilo, volgens de officleele invoer op gaven. Dit vertegenwoordigt ongeveer 3766 Hollandsche slachtkoeien. MOND EN KLAUWZEER. Het Mond- en Klauwzeer, doet reeds zijn invloed gel den op den uitvoer van bedrijfsvee. In Mei bedroeg de uitvoer 2280 stuks, in Juni 1865. wende men zich tot SCHAGEN. Overal te ontbieden. Tel. 11.

Schager Courant | 1930 | | pagina 10