POSTER'C Raad Nieuwe Niedorp. Binnenlandsch Nieuws. Pas op voor Rheumatiek! J[ RugpijnNierenPillen Vreest geen Examen Het district Neurode te, naar van deskundige zijde wordt medegedeeld, zeer gevaarlijk in verband met de mogelijkheid van gasontploffingen. De uitbarsting van Woensdag was een van een omvang als in Europeesche mijnen nog niet werd waargenomen. In het jaar 1927 heeft in dezelfde mijn een soortgelijk ongeluk plaats gehad, dat aan acht menschen het leven kostte. Naar verluidt waren er onderhandelingen begon nen om het bedrijf in de ongeluksmijn stop te zetten. Achtereenvolgens zendt V.D. nog de volgende berich ten uit Hausdorf: Thans 92 dooden geborgen. In den loop van Donderdagmiddag is men er in ge slaagd nog elf lijken van mijnwerkers te bergen. Naar thans is komen vast te staan, hebben zich bij het uitstroomen van het koolzuurgas niet 193, doch 211 mijnwerkers in de schacht bevonden. Het totaal aantal der lijken, dat geborgen is, bedraagt 92, dat der nog ingesloten werklieden 70. In den loop van den middag is men er eindelijk in geslaagd een deur te openen, waarachter 5 dooden ge vonden werden. Bij een nieuwe poging konden nog 6 dooden gevonden worden. Hoewel er reeds eenige vor deringen gemaakt zijn, kan men voor het oogenblik met het oog op het mijngas, dat nog steeds uitstroomt, niet verder naar binnen dringen. Nog hoop op redding? Officieel werd Donderdag medegedeeld, dat het nog niet absoluut vast staat, dat de in de Kurtschacht inge sloten mijnwerkers verloren zijn. Er bestaat nog een geringe hoop, dat de lngeslotenen gered zullen worden. De bergingswerkzaamheden in de schacht. De opruimingswerkzaamheden maken thans goeden voortgang en men hoopt nog in den loop van den avond tot 11 uur de laatste dooden te kunnen bergen. De nog niet geborgen mijnwerkers zijn met een bijna anderhalven meter hooge laag koolstof bedekt. De werk zaamheden schieten dientengevolge zeer snel op. Relaas van oen ooggetuige. Een ooggetuige van het ongeluk, een der mijnwerkers, die kort na de catastrophe in de schacht was afgedaald, vertelde het volgende: „Met het koolzuur moet men in ons district en met name op onze mijn steeds uiterst voorzichtig zijn. De uitstroomlngen van koolzuur, die hier zeer vaak optre den en zeer heftig zijn, moeten met de grootste omzich tigheid worden bestreden. Bij elke ploegwlsseling wordt de lucht in hevige trilling gebracht om het koolzuurgas naar buiten te doen treden. Alle arbeiders worden dan achter de schietdeuren teruggetrokken en men vuurtvan ongeveer een kilometer afstand schoten af. Dit geschied de ook gistermiddag bij de ploegwlsseling om twee uur. De aanwezigheid van koolzuur werd toen niet geconsta teerd. Men liet daarom de nieuwe ploeg neerdalen. Twee uur later, midden onder het werk en in strijd met alle regels, die men voor de uitstrooming van kool zuur meende te kunnen opstellen, vond de explosie plaats Het geweld van de eruptie was zoo hevig, dat het kool zuur zich snel uitbreidde over de belendende afdeelingen en aldaar het ademen absoluut onmogelijk maakte. De mijnwerkers zakten in elkaar op de plaats waar zij werkten, liepen of stonden. De dooden en gewonden vond men met hun werktuigen in de hand, den machi nist van de locomotief naast zijn machine, leder midden in zijn arbeid overrompeld door den snelsten dood, dien de mijnwerker kent. Voordat men weet wat er gaande is, is men er geweest. Inzelf daalde een half uur na het ongeluk af. De men schen lagen als gezaaid in de schacht, drie, vier dooden op elkaar, daartusschen weer een levende, die nog zwakjes ademde. Niemand wist hoe het eigenlijk toege gaan was. Het grootste deel van de omgekomenen is door de Kunigunde-sohacht naar boven gebracht De doctoren onderzochten den een na den ander; telkens weer moesten zij het hoofd schudden: er was geen tee- ken van leven meer waar te nemen. De lijken werden eerst in de waschkool neergelegd om ze te identlficee- ren; later bracht men ze op vrachtauto's naar de lijken zaal van het mijnwerkersziekenhuis te Neurode over. Telegram van deelneming. Flnancieele steun De rijkspresident heeft aan den regeerlngspresldent van Breslau een telegram van deelneming gezonden. Tot steun voor de nabestaanden heeft hij 10.000 M. gegeven. Ook do Pruisische minister-president heeft zijn deel neming betuigd, en 2000 M. gezonden .terwijl het Prui sische ministerie 100.000 M. ter beschikking van de na bestaanden heeft gesteld. Rondom het ziekenhuis van Neurode. Volgens mededeeling van den directeur van het zie kenhuis te Neurode is de toestand van alle aldaar op genomen 49 geredden slachtoffers van de ramp te Hausdorf naar omstandigheden redelijk. De directeur- geneesheer hoopt dat het gelukken zal, wanneer zich geen complicaties voor doen, alle 49 verpleegden in het leven te behouden. Tot de zieken zelf wordt voorloopig nog niemand toegelaten. Velen hunner lijden nog aan hevige benauwdheid. Tot mededcelingen zijn de meesten trouwens ook nog niet in staat. Eén der geredde mijn werkers, met wien een journalist een kort onderhoud had, kon tenslotte weinig bijzonderheden mededeelen. „Het kwam alles zoo plotseling," vertelde hij. „Een ka meraad, die naast mij werkte, vroeg mij: „Krijg jij het ook benauwd?" En op hetzelfde oogenblik zakte hy in elkaar. „Ik voelde ook plotseling iets op myn borst drukken, en vóór ik verder kon denken, verloor ik het bewustzijn." Hieruit blykt, dat het gas zich met groote snelheid verspreid heeft. De meeste slachtoffers werden door het gas volkomen Verrast en moeten door plotseling gebrek aan lucht een ■eer snellen dood zvjn gestorven. In het algemeen toon den de gezichten der geborgen slachtoffers geen teeke nen van angst of schrik. MET LUCIFERS GESPEELD. Donderdag brak op het erf van den veehouder Buiten aan de Brouwersgracht te Edam brand uit in een klamp hooi ten gevolge van het feit, dat een paar kinderen daar met lucifers hadden gespeeld. Hoewel de vrywillige brandweer spoedig ter plaatse was, breidde de brand zich uit tot een tweeden hooiklamp en vandaar tot den stal, die grootendeels is uitgebrand. De woning alsmede de belendende perceelen bleven gespaard. De brandweer is den geheelen nacht aanwezig geweest om te waken en te spuiten. Verzekering dekt de schade. DRONKEN AUTOMOBILIST RIJDT 90 K.M. Zes weken hechtenis. De 34-jarige koopman J. W. veroorzaakte 2den Paaschdag een ernstige aanrijding op den Zeeweg te Bloemendaal, doordat hij dronken achter het stuur zat Met een vaart van 90 KM. reed hy zig-zag over den weg, waardoor hy een sülstaanden auto, waarin zich 0 kinderen bevonden, 60 M. wegslingerde. Twee der kinderen werden ernstig gewond. De Officier van Justitie te Haarlem, eischte een gevan genisstraf van 3 maanden. De rechtbank deed uitspraak en veroordeelde verdachte tot 6 weken gevangenisstraf met 6 maanden ontzegging om een motorrytuig te mogen besturen. In een ylaag van waanzin? Oppassende werkman te Rotterdam steekt zonder eenige aanleiding zijn vrouw met een mes. Donderdagochtend vroeg, tegen 5 uur, heeft het eigenaardige feit zich voorgedaan dat een oppassend werkman te Rotterdam zonder eenige aanleiding plot seling een mes gegrepen heeft en daarmee zijn vrouw met wie hij reeds 26 jaar getrouwd is, een vrij ge vaarlijke wond in het hoofdheeft toegebracht. Waarschijnlijk heeft men hier met een geval van tijdelijke verstandsverbijstering te maken, want vol gens getuigenissen van de kinderen, leefde het echt paar steeds in de beste verstandhouding en bestaat er ook verder niet de minste aanleiding, die dit zoo plotseling bruut optreden, ook maar eenigszins kan verklaren. Het vreeselijke feit heeft zich als volgt toegedragen, aldus lezen we in de „Msb.": Woensdagavond had het echtpaar Ch. v. D.v. d. B. de man is een 48-jarige darmenbewerker, de vrouw is 44 jaar oud, zij wonen in de Isaac Ilubert- straat zich tegen half 10 te bed begeven. De man is den daarop volgenden ochtend om 5 uur wakker geworden, is oogcnblikkelijk uit bed gestapt, heeft een mes, dat op de tafel lag, gegrepen en daar mee zijn vrouw, die nog rustig lag te slapen, een steek in liet hoofd toegebracht. Direct na deze daad kwam hij tot het besef wat hij gedaan had De politie werd gewaarschuwd, die er allereerst voor zorgde dat het slachtoffer naar het ziekenhuis aan den Coolsingel werd gebracht. Daarna werd de man gearresteerd en naar het po- litie-bureau aan de Meermansstraat overgebracht. Zooals gezegd, kon hij absoluut geen verklaring van het feit geven. Hij was zeer onder den indruk van het gebeurde. Voorloopig wordt hij nog in bewaring gehouden. De toestand van het slachtoffer is vrij gunstig. Er bestaat momenteel geen gevaar voor haar leven. Ernstig ongeval te Tilburg. Man tusschen een auto en een huis be kneld geraakt. In levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Donderdagmiddag half een is op den Korvelscheweg te Tilburg een vrachtauto van het aannemingsbedrijf P. Z. C. uit de Boerhaavestraat, bestuurd door E., uit de Paterstraat, welke evenwel de eigenlijke chauffeur niet was, door het nemen van een te korte bocht te gen een vooruitstekende muur aangereden. Op dat moment passeerde juist de 56-jarige knecht van mevr. dc wed. K. J. uit de Klaverstraat. Deze werd tusschen het voertuig en den muur geklemd en in levensge vaarlijken toestand naar het ziekenhuis vervoerd. E. is met het hoofd door de ruit van den wagen geslin gerd en bekwam verwondingen aan het hoofd. Zweefvliegen in Nederland. Pander bouwt een groot zweeftuig voor de Eerste Nederl. Zweefclub. Vijf leden van de Eerste Nederlandsche Zweefclub hebben bij de vliegtuigafdeeling van de Panderfabrie- ken een zweeftuig besteld om de club aan te bieden. Men beschikt reeds, zooals bekend, over een school- zweeftuig, waarmede vrijwel eiken Zondag geoefend wordt aan zee. Alle leerlingen maken goede vorderin gen. Met het schoolzweeftuig kunnen geen lange af standen worden afgelegd. Daar is het te soliede voor gebouwd. De Zuigeling, zooals het schooltype heet, daalt 1 meter op 11 meter, maar bij het nieuwe toe stel is die verhouding 1 op 17 M. De vleugels hebben een breedte van 15 M. en een oppervlakte van 17-vier kante meter. Het ontwerp is van den Duitschen in genieur Mayer, van de school uit Aken, waar de be kendste Duitsche zwevers uit zijn voortgekomen. In de Rhön is dit type 8uur in de lucht gebleven. Het lijkt veel meer op een vliegmachine dan de Zuigeling, die een balk met vleugels en staart was. Maar de Z. 1 heeft een bescheiden cockpit. Over een paar weken is het toestel gereed. Ir. Mayer komt het zelf invliegen. De verwachting is, dat met dit zweeftuig tochten langs den duinrand mogelijk zullen zijn. Ontsmetting van vrachtauto's. Veevervoer; wijziging der Veewet. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer I. H. J. Vos, betreffende ontsmetting van vrachtauto's, waarin vee wordt vervoerd, heeft de minister van Binn. Zaken en Landbouw o.m. geantwoord: Vermits vrachtauto's niet gerangschikt kunnen wor den onder de openbare middelen van vervoer, is het niet uitgesloten, dat deze vervoermiddelen niet steeds ontsmet worden. Nochtans bevordert sinds geruimen tijd de veeartsenijkundige dienst bedoelde ontsmet ting. Hieruit blijkt, dat ook de minister van meening is, dat, indien zulks niet geschiedt, inderdaad de kans op verbreiding van smetstof grootcr is. De bereidverklaring tot verbetering van dit euvel geeft hij gaarne; reeds ligt een betreffend voorloopig ontwerp tot wijziging van het betreffend artikel der Veewet sinds eenigen tijd gereed. Hij stelt zich voor met voorstellen te dezer zake te komen, gelijktijdig met andere in den loop der jaren gebleken gewcnschte wijzigingen. In den kinderstoel verbrand. Droevig ongeval in Den Haag. Donderdagmorgen is in een woning aan de Camera Obscurastraat te Den Haag een anderhalf jarig meisje J. M. van R., dat in een kinderstoel in de keuken zat, terwijl de moeder even naar buiten was gegaan om de straat te vegen, in brand geraakt. Het kindje, dat met een riem aan den stoel zat vastgebonden, zag kans een celluloidkam te grijpen, die het. in de vlam van een gasstoestel wist te stoken. De kleertjes van de kleine geraakten in brand en met zéér ernstige brandwonden moest het kind in deerniswekkenden toe stand naar het Gemeentelijk Ziekenhuis aan den Zuidwal worden overgebracht. Door den trein gegrepen. 12-jarig meisje tusschen de afsluithekken gekropen en gedood. Een 12-jarig meisje van de familie Verhoeven te Geldrop was Donderdag tusschen de neergelaten af sluithekken der spoorbaan gekropen, juist op het oogenblik dat twee treinen, een goederen- en een per sonentrein passeerden. Het meisje liep achter den goe derentrein om en werd door den personentrein ge grepen en op slag gedood. ONVOORZICHTIG WIELRIJDEN. Bij een aanrijding gedood. Tusschen Halfweg en Haarlem ls een wielrijder, die op het rijwielpad reed, plotseling op den grooten weg gaan rijden, tengevolge waarvan hij werd aangereden door een auto. De man was onmiddellijk dood. De auto is in beslag genomen en naar Halfweg gebracht Verwaarloos nooit de geringste aanval van rheumatiek. Deze kan u mettertijd onnoemelijk veel last en pijn bezorgen. Ofschoon velen bij vochtig weer hinder hebben van rheumatische pijnen, behoeft dit niet in zoo erge mate het geval te zijn. Immers rheu matiek wordt vaak veroorzaakt door urinezuur, dat als gevolg van trage of verzwakte nieren in het bloed achterblijft. Laat geen kostbaren tijd verloren gaan. Begin onmiddellijk met het ge bruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, als gij reden hebt om aan te nemen, dat uw nieren verzwakt zijn, door verschijnselen als rheumatische pijnen, rugpijn, waterzuchtige zwel lingen, of onaangenaame urinestoor- nissen. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking a f 1.75 p. flacon. MOTOR RIJDT TEGEN EEN MUUR. De bestuurder ernstig gewond. Donderdagmiddag te omstreeks half twee heeft te Draaibrug onder de gemeente Aardenburg een vrij ernstig motorongeluk plaats gehad. De 24-jarlge motor rijder Bauwer uit Sluis verstuurde zich in een scherpe bocht en vloog tegen een muur.' Met inwendige kneuzin gen en gebroken sleutelbeenderen werd. hij opgenomen en naar het St. Antoniusgesticht te Oostburg overge bracht DE MOORDAANSLAG TE HEERLEN. Het slachtoffer overleden. Men meldt uit Heerlen: De 26-jarige los-werkman A. A. B., uit Heerlen op wien Zaterdagavond aan den Valkonburgerweg een moordaanslag werd gepleegd, is Woensdagmiddag in het ziekenhuis le Heerlen overleden. De justitie uit Maastricht zou Donderdag te Heerlen arriveeren om sectie op het lijk te verrichten. MLJN-ONGELUK IN ZUID LIMBURG. Onder vallend puin bedolvenen gedood. Woensdagavond gebeurde in Staatsmijn Wilholmina te Terwinselen een ernstig ongeval. Bij een instorting in de 331 M. verdieping werd de houwer G. V. C. Ersen onder het afvallend puin bedolven. Toen men hem bevrijd had, waren de levensgeesten reeds gewe ken. Het slachtoffer woonde te Tenvinsclen. Hij was 37 jaar oud en laat een vrouw en vijf kinderen ach ter. DE BRAND TE HOORN. Een schade van f75.000. In aansluiting op ons bericht betreffende den fei len brand, welke Woensdagnacht in een garage aan het Jeudje te Hoorn woedde, kan worden gemeld, dat in het geheel 10 auto's een prooi der vlammen zijn ge worden. De schade hiervan wordt op f 60.000 geraamd. Bovendien ging nog voor pl.m. f 1500 aan glaswerk verloren, dat hier was opgeslagen door de firma Pels en Joosten. Van de naastaangelegen melkfabriek „Horna" zijn een groot aantal kazen gesmolten. TRAP VAN EEN PAARD. 4-Jarig jongetje met verbrijzelden schedel opgenomen. Te Nieuw-Borgvliet (N.B.) kreeg het 4-jarig zoontje van den landbouwer Peeters dat spelend achter een in de wei loopend paard aanliep, plots van het dier een hevigen slag tegen het hoofdje. Met verbrijzelden schedel werd het ventje door de moeder opgenomen. Het kind is per auto overgebracht naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom, waar de kleine ter verpleging werd opgenomen. De toestand is hoogst ernstig. want er is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuwtabfetten behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijgbaar in kokers van 75 ct. bij Apoth. en Drogisten. Vergadering van den Raad op Donderdag 10 Juli 1930, des avonds half acht Voorzitter de heer A. Visser, burgemeester, secretaris de heer P. Haringhuizen. Alle leden zyn aanwezig. Na opening volgt lezing der notulen, die onder dank zegging worden goedgekeurd. De heer Wit Informeert naar de eventueele vervoer kosten van de school uit de Moerbeek naar de kom. De Voorzitter zal in comité op deze vraag nader in gaan. Op de vraag van den heer Wit antwoordt de Voor zitter, dat het P.E.N. bezig is met opmetingen en half Augustus of 1 September zal beginnen. De heer Borst vraagt of overleg is gepleegd met Zyp en Landman over de opheffing van het 7e leerjaar. De Voorzitter wüst op het besluit in de vorige verga dering om het voorloopig aan te zien. Ingekomen stukken. Mededeeling wordt gedaan van de navolgende Inge komen stukken: de goedgekeurde begrooting voor den dienst 1930, goedgekeurde besluiten tot wijziging der begrooting voor 1929 en tot aankoop van het huls aan de Laagzijde, proces-verbaal van kasverificatie in het 2e kwartaal, aangevende dat in kas was en moest zijn de som van f 2181.41%, waaronder begrepen het saldo van de postrekening. Mededeeling van den heer J. Hart, dat hij wegens verandering van werkkring bedankt als waagmeester. Voorgesteld wordt hem op de meest eervolle wyze ontslag te verleenen. Aldus wordt besloten en hem zal dank worden be tuigd voor de uitstekende waarneming der functie. De hoop wordt door den Voorzitter uitgesproken, dat zyn. opvolger goed zal voldoen. Verzoek om ontslag als Regent der Algemeene Armen- administratie van den heer P. de Boer wegens vertrek uit de gemeente. Voorgesteld wordt ook dit ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen en tot de benoe ming van een opvolger over te gaan. Aldus wordt besloten en ook den heer De Boer wordt dank gebracht voor het gepresteerde. De heer Borst vraagt of een nieuwe benoeming wel noodig is: kunnen de 2 dames en 2 heeren het niet af? De heer Gaijaard vindt inkrimping van het college niet gewenscht en zooveel kost het niet Tot stemming overgaande, worden 5 stemmen uitge bracht op den heer P. Pluister, zoodat deze is benoemd; op de heeren Gaijaard en Jb. Kooy werd 1 stem uit gebracht De heer Pluister neemt de benoeming aan. Voor de nlefc-rcndabele gedeelten. Voorstel om vanwege het gemeentebestuur te bevor deren, dat in de Kampen, 't Veld, ar :i den Nieuwen weg, 't Paadje, den Ouden weg en in het Unjer waterleiding wordt aangelegd en te besluiten dat de Gemeente in de Vosten bijdraagt op den voet van de Provinciale rege ling en zoonoodig tot een hoogere som, mits evenwel door verplichte watergelden, contracten, enz. van de ge zamenlijke belanghebbenden ten minste 60 der kos ten worde gc-dekt. Op het oogenblik staat de zaak zóó, zegt de Voor zitter, dat de totstandkoming vrij zeker is. Het is de bedoeling het geheel als één uitbreiding te beschouwen. Wat den Oosterweg betreft, hiermee ziet spr. geen kans. Komt de hier bedoelde aansluiting tot stand, dan kan gezegd worden dat 90 van de bevolking is bereikt. Algemeen wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Een nieuwe vierklassige school. Voorstel om in verband met de eischen, welke door Gedeputeerde Staten en het schooltoezicht worden ge steld, te besluiten tot den bouw respectievelijk inrich ting van een nieuwe vierklassige school op een terrein in de nabijheid van de tegenwoordige school en deze laatste in te richten voorh et onderwijs in de lichame- Iyke oefening. Deze vierklassige school zal tevens ruimte kunnen bieden voor de leerlingen uit de Moerbeek, indien t.e eeniger tyd besloten mocht worden deze naar de kom over te plaatsen. De uitgewerkte plannen voor dezen bouw en inrich ting kunneif worden vastgesteld, zoodra een geschikt terrein is verkregen. In de vorige vergadering is een principe-besluit ge nomen, maar Ged. Staten vinden dat besluit niet vol doende en vandaar dat B. en W. thans het hierboven vermelde voorstel doen. De heer Pluister meent dat de keus niet m oellijk is, een nieuwe 4 klassige school bouwen of aan de bestaan de school veel geld besteden en een gymnastieklokaal en terrein voor lichamelijke oefening. Wat het terrein voor de nieuwe school betreft, zegt de Voorzitter, dat onderhandeld wordt met het Ned. Herv. Kerkbestuur teneinde pastorie en tuin beschikbaar te stellen voor het terrein der nieuwe school. De heer Wit vindt den toestand van de oude schoot zoo heel slecht, maar uit het schrijven van Ged. Staten blijkt wel, dat tot bouw van een nieuwe school overge gaan zal moeten worden. De Voorzitter wijst op de verschillende bezwaren die de oude school aankleven. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B< en W. aangenomen. In erfpacht. Voorstel om aan H. Vrede alhier in erfpacht af t© staan het eerste perceel van de reeks in de Slijksteeg, sectie D no's 431 en 661, tegen een jaarlijksche canon van f 7.50 en op den voet van de regeling, welke geldt ten aanzien van de volgende perceelen. De grootte is ongeveer 2.8 are. Wordt goedgevonden. Voorstel om aan C. Goet alhier een stuk bouwterrein aan den Schi -weg te verkoopen, n.1. een gedeelte van sectie C no. 87, ter grootte van ongeveer 550 M2. tegen een prijs van f 0.90 per M2. en onder ongeveer gelijko voorwaarden, wat het aanzien van de daarop te stich ten woning en omgeving betreft, als hebben gegolden by den verkoop der beide andere perceelen daar ter plaatse. Doordat slechts 50 meter diepte wordt genomen, is de prys wat hooger gesteld. Algemeen goedgevonden. Voorstel om van gemeentewege mede te werken tot het ondergronds leggen van de telefoongeleidingen door de kom der gemeente, van de Coop. Malery tot de voor malige tramovergang, hetzij tegelijk met de kabel voor de electrificatie of met de gasleiding naar Heerhugo- waard, hetzy zoo mogelyk tegelijk met beiden en aan B. en W. machtiging te verleenen deze zaak in haar gehee len omvang af te werken. De telefoonpalen zyn lastig voor het verkeer en ook voor de boomen. Het graven van de meerdere breedte van de gleuf zou voor rekening der gemeente moeten komen. B. en W. moeten nog verschillende dingen be spreken en daarom vragen zij machtiging tot verdere af wikkeling. Het is de bedoeling, ook voor de electrificatie de kabel aan beide kanten van de sloot te leggen, op dat men niet met de kabels door de sloot moet. Ook dit wordt goedgevonden. Vastgesteld wordt het voorschot op de uitkeering aan de bijzondere school voor 1930 en wel op f 2091.71, met af trek schoolgeld ad f 741.71, wordt dus f 1350. Het kohier voor de hondenbelasting wordt vastgesteld op f 258.50. Volgt wijziging van het geldleeningsbesluit van 30 April j.1. In dezer voege, dat in verband met een verzoek van Ged. Staten, de duur der leening inplaats van op 50 op 40 jaren wordt bepaald. De heer Gayaard wyst er op dat tegen een rente van. 3 pet', het goedkoop geld is en hy begrypt daarom niet, dat de duur van 50 jaren te lang wordt geoordeeld. Toch wordt overeenkomstig het verlangen van Ged. Staten besloten. Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting dienst 1929, tot een bedrag van f 650.37. De rondvraag. De heer Borst vraagt aan wie de straat In de Sliksteeg behoort en wanneer de Voorzitter heeft geantwoord van aan de Banne, wyst de heer Borst op de wenschelykheid om de straat door te trekken vanaf perceel D. Kaay. De Voorzitter oordeelt dat dit meer op den weg der gemeente ligt en het ook wel in orde zal komen. De heer Gayaard vraagt hoe het staat met het teren der wegen. Is daar al een aanvang mee gemaakt, het is zoo mooi droog. De Voorzitter zegt dat in de laatste vergadering van B. en W. ls afgesproken, dat spr. het met den Voor zitter van het Bannebestuur zal bespreken. De heer Gayaard informeert hoe het staat met de verrekening van de byzonderes chool met de gemeente Oude Niedorp. De Voorzitter wil liever in de volgende vergadering antwoord op deze vraag geven, want het is zoo'n inge wikkelde zaak. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2