SchagerCourant LUCULLUS Inmaakglazen Radioprogramma Derde Blad. S. DE VRIES, Gemengd Nieuws. Zelfmoorden in Japan. Parijs verduisterd door rook. Wonderbaarlijke redding. Prauw omgeslagen. Cholera-epidemie op de Philippijnen. Uit onze Omgeving. HARENKARSPEL ST. MAARTEN LANGEND IJ K HEERENBAAI Zaterdag 12 Juli 1930 73ste Jaargang. No. 8694 ZONDAG 13 JULI 1930. Hilversum (1875 M.) V.A.R.A. 9.00 Berichten omtrent postduivenvluchten, 9.05 Orgel concert door Joh. Jong op het VARA-orgel, 9.30 Half uurtje voor tuinliefhebbers. Onderwerp: Tuinkunst voor ledereen. V.P.R.O. 10.30 Kerkuitzending uit het Gebouw van den Religi euzen Kring te Aerdenhout. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein, 12.01—12.30 Radio-Volks-Universitelt. Cur sus „Naar Buiten" II; 12.302.00 Middag-Concert door het AVRO-Octet, 2.00—2.30 Boekenhalfuurtje, 2.30—3.15 Concert door het Haagsche Harmonie-Orkest o.l.v. Henri Zeldenrust, 3.153.45 Gramofoonmuziek, 3.454.30 Voort zetting Concert, 4.305.00 Gramofoonmuziek. V.A.R.A. 5.00 Dilettanten-uurtje, 6.30 Vooravond-concert door het VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot. A.V.R.O. 8.00 Tijdsein, pers- en sportberichten Vaz Dias, 8.10 Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam. Uit zending van het Volksconcert; 9.159.30 Viool-Recital door Herman Leydensdorff; 9.30 Concert door het Om- roep-Orkest o.l.v. Nico Treep; Voortzetting van het viool-recital door Herman Leydensdorff; 11.00 Gramo foonmuziek, 12.00 Sluiting. Huizen (1071 M.) N.C.R.V. 8.259.20 Morgenwijding, te leiden door Dr. P. N. Kruyswjjk, 9.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Bloe- mendaal. Voorganger: Ds. J. C. Brussaard. K.R.O. 12.1512.30 Toespraak tot de luisteraars door Pastoor L. H. Perquin O. P.; 12.301.30 Lunchmuziek door het K.R.O.-Sextet, 1.302.00 Spreekster: Mevrouw Ellen Russe. Onderwerp: „Een praatje over Italië"; 2.00 2.30 ZeerEerw. Pater H. de Greeve S. J. bespreekt „Dokter en Publiek"; 2.154.30 Orgelconcert in de St. Dominicuskerk door Evert Haak; 4.305.00 Ziekenhalf- uurtje. N.C.R.V. 5.50 Kerkdienst uit de Chr. Evang. Gemeente te Goes. K.R.O. 7.458.10 Lezing: „De Wezensverhouding van Geloof en Liefde" I; 8.1010.45 Concert door het K.R.O.-Orkest, 10.4511.00 Epiloog door het Klein Koor. worden onder volle garantie verkocht. Prijzen wijd model: Yt liter 43 ct., V\ 46 ct., 1 1. 49 ct., 1 y, 1. 52 ct., 2 1. 57 ct. Waterbad, verzinkt, met inzet, 6 veeren en 1 thermometer f 3.50. Molenstraat SCHAGEN. MAANDAG 14 JULI 1930. Hilversum (1875 M.) V.A.R.A. 12.00 Politieberichten, 12.15 Gramofoonplaten, 2.00 Op treden van Bouwman en Blomesath, cither-duetten; 3.00 Nederlandsche schrijvers en dichters voor de mi crofoon. (II.) A. M. de Jong leest uit eigen werk; 3.45 Gramofoonplaten, 4.30 Voor de kinderen. Vader Mulder vertelt; 5.30 Vooravond-Concert door het VARA-orkest 7.00 Toespraak door Frits Gerhard, 7.30 Gramofoon platen, 7.45 Politieberichten, 8.00 Toelichting op het programma van het Kurhaus te Scheveningen door Hugo de Groot; 8.15 Uitzending uit het Kurhaus te Scheveningen. Concert door het Residentie-Orkest o.l.v. Ignaz Neumark; Na afloop: Persberichten Vaz Dias; Daarna: Gramofoonplaten. Huizen (298 M., na 6 uur 1071 M.) N.C.R.V. 8.159 30 Tijdsein en Morgenconcert, 10.3011.00 Korte Ziekendienst, 12.301.45 Orgelconcert uit de Herst. Evang Luth. Kerk te Amsterdam door Jan Zwart; 2.35 3.15 Causerie over: „De kamerplanten in deze maand", 3.15—3.45 Cursus Knippen en Stofversieren, 4.005.00 Ziekenuurtje door Ds. M. Veldkamp; 5.006.30 Concert door het Utrechtsch Fluitkwartet, 6.30 Vaz Dias: Koer sen, 6.40 Gramofoonplaten. 7.308.00 Lezing: „Wonde ren van genade"; 8.009.00 Uitzending uit het park Sonsbeek te Arnhem; 9.00—11.00 Declamatie van G. Eykenduyn. Muzikale medewerking van „Het Draper- Kwartet; 10.15 Persberichten Vaz Dias. DINSDAG 15 JULI 1930. Hilversum (1875 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein, 8.01—9.45 Gramofoonmuziek, 10.00 Tijdsein, 10.00—10.15 Morgenwijding, 10.30—12 00 Ochtendconcert door de Groninger Orkestvereeniging, 12.00 Tijdsein, 12.152.00 Middagmuziek door het A.V.R.O.-Kwintet; in de rustpoos Viool-Recital door Douwe Draaisma; 2.00 —2.30 Gramofoonmuziek, 2.30—3.30 Knipcursus door Mevr. Ida de Leeuwvan Rees, 3.304.00 Solisten- Concert, 4005.00 Middagmuziek uit het Carlton-Hotel te Amsterdam; 5.005.30 Een halfuur voor de kinderen door Bep Kroes—Voogd en A. D. Hildebrand. 5.306 00 Radio-Kinderkoorzang o.l.v Jacob Hamel, 6.00 Tijdsein, 6.016.15 Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep, 6.15—6.30 Piano-recital door Maurice van IJzer; 6.307.15 Voortzetting concert, 7.157.45 Radio-Volks- Universiteit. Algemeene beschouwingen ter inleiding der muziekhalfuren II; 8.00 Tijdsein, 8.01—8.15 Gramofoon muziek; 8.15 Zevende Concert door het Concertgebouw- Orkest onder auspiciën van de A.V.R.O. Dirigent: Albert van Raalte; In de rustpoos: Causerie door E. J. Lud- ding: „De Roos door de Eeuwen heen"; Na afloop: Persberichten van Vaz Dias; Daarna: Aansluiting van het Cabaret „La Gaité" te Amsterdam, 12.00 Sluiting. Hulzen (298 M., na 6 uur 1071 M.) K.RO. 8.159.30 Gramofoonmuziek, 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.151.15 Lunch muziek door het K.R.O.-trio, 1.152,00 Gramofoonpla ten. 2.00—3.00 Vrouwenuurtje, 5.006.00 Gramofoonmu ziek, 6.016.15 Nieuwsberichten in het Esperanto door P. Heilker. 6.15—6.30 Spreker: Pater P. C. Biesta O.P., over: Het Vacantiehuis te Apeldoorn; 6.306.40 Koersen Vaz Dias; 6.407.00 Gramofoonplaten, 7.007.30 Cursus Kerklatijn voor meergevorderden door Leo Speet; 7.30 8.00 Spreker: Mr. Dr. C. Ch. A. v. Haren. Onderwerp: ..Zuldcrzeeproblemen,'; 8.01—11.00 Concert door het K.R.O.-Orkest; In de pauze: Optreden van Cor Her mus. declamator en Nieuwsberichten van Vaz Dias; 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Onrustbarende toeneming. Vier zelf moorden per dag. Niet alleen in Europa, maar ook in Japan is hot aantal zelfmoorden in den laatsten tijd onrustbarend gestegen. Volgens de laatste statistiek der politieautoriteiten te Tokio bedroeg het aantal zelfmoorden binnen het gebied van de politieprefecuur te Tokio in hot afge- loopen jaar 1657, dat is dus gemiddeld vier zelfmoor den per dag: 964 mannen en 693 vrouwen maakten op gewelddadige wijze een einde aan hun leven. Wat de oorzaken betreft, vermeldt het politierap port in 396 gevallen ziekte, voor 146 gevallen huiselij- ken twist, voor 113 tegenslag in zaken en werkeloos heid, voor 91 gevallen versmade liefde en bij 79 per sonen ongelukkige liefde. 't Is wel opmerkenswaardig dat voor deze beide laatste klassen het aantal vrouwen steeds het groot ste was en dat dc verhouding was resp. 34 mannen' en 57 vrouwen en 36 mannen en 43 vrouwen. Wat den leeftijd aangaat: 425 personen, die zelf moord bedreven, waren tusschen 21 en 25 jaar oud en 231 tusschen 26 jaar en 30 jaar. Krachtige maatregelen tegen de rook-schie- tende bedryven. Een zwaren strijd voeren de Parijsche autoriteiten al sinds eenige jaren tegen den rook, die de atmosfeer der stad verduistert en een gevaar voor de openbare gezond heid oplevert In den gemeenteraad heeft de heer Georges Prade de zer dagen den prefect van politie gevraagd hoe het nu eigenlijk met de afweermaatregelen en met de nieuwe reglementen voor fabrieken en andere rook-schietende bedrijven staat. De prefect van politie, Jean Chiappe, verklaarde in zijn antwoord dat hij wacht op de aanneming, door de Kamer, van twee wetten, die zijn actie zullen vergemak kelijken wat betreft de bedrijven, welke „geclasseerd" zijn, d.w.z. die in aanmerking komen voor toepassing der bepalingen. Het nationaal bureau voor onderzoek en uitvindingen heeft hem voorts een lijst doen toekomen met de beschrijving van rookverdrijvende apparaten ,ea de Compagnie de Ceinture (de ceintuur-spoorlijn zal deze toestellen in gebruik nemen, in afwachting van de elec- trificatie der lijn. Doch tal van ondernemingen vrigen respijt op respijt en schuiven de zaak op de lange baan. Wat de sleepbooten in de Seine betreft, heeft de in stigatie van Chiappe een ministerieele commissie een onderzoek ingesteld. Op haar aanwijzing is thans aan sleepbooten het gebruik van bepaalde toestellen voor geschreven. Het ministerie van openbare werken blijkt echter wat laks te zijn, daar het den eigenaren van sleepbooten een termijn van tien jaar in plaats van vijf jaar wil geven om met de nieuwe voorschriften. In over eenstemming te komen. Van een houthakker uit de wilde kolken van de Forsmo-stroomversnellingen. De houthakkers in de bosschen bij de Foramo in het Aangermanland-district zijn vol van de wonderlijke red ding van een hunner kameraden, een zekeren Petter- -son, uit de-wilde kolken van de Forsmo-strbomversnël- lingen. Het is gewoonte, het gekapte hout in de rivier te werpen, waar de wilde stroom de stammen voorbij wa-" tervallen en stroomversnellingen naar beneden voert, waardoor het hout dus zonder kosten zoo veel moge lijk naar de verzamelplaats wordt vervoerd. Soms stapelen de stammen zich echter op en vormt zich in de rivier een barricade. Pettersson behoorde tot drie arbeiders, die zulk een barricade, die gevormd werd door één grooten stam, die een vlot van stammen tegen hield, uit den weg trachtten te ruimen. Plotseling brak de stam door. De twee andere ar beiders sprongen op zij, doch Pettersson werd door den stroom meegesleurd. Langs het dooreen woelende hout en bruisende draaikolken schoot de ongelukkige weg naar de twee watervallen, die de Forsmo even verder vormt. Even nog zag men hem, nadat hij den eersten water val reeds gepasseerd was. Spoedig had zich in de om geving en langs de rivier het bericht van Pettersson's dood verspreid, toen plotseling Pettersson zelf ver scheen, nat en bleek, doch slechts met enkele kneu zingen aan het rechterbeen, en overigens, ongedeerd. Hij had kans gezien, boven op één der vlotten te klimmen en had zich gedurende den val langs de beide watervallen erop weten vast te klemmen. Over een afstand van een mijl was hij door de stroom versnelling meegesleurd en had toen kans gezien aan land te komen. ECHTPAAR DOOR VLOED MEEGESLEURD. Aan het strand te Misdroy werd het echtpaar dr. Hans Maechtig uit Berlijn Wilmersdorf bij het opkomen van den vloed door een golf meegesleurd. Hoewel schippers zich terstond per boot naar de plaats van het ongeluk begaven en beiden uit het water trokken, was de dood reeds ingetreden. Het zesjarig dochtertje van beiden stond aan het strand en zag het ongeluk gebeuren. ZWAKKEN VAN GEEST IN ENGELAND. Rechter Mc Cardie heeft zitting nemende in het As- sizen-hof te Stafford, dezer dagen zijn hart gelucht over de voortplanting van het geslacht door geestelijk defec te lieden. Op het oogenblik zijn er in Engeland 400.000 geesteszwakken, en er worden dagelijks imbecielen en idioten verwekt", aldus de klacht van den rechter tot de jury. Ook betoogde Mc Cardie: „Indien er geen stappen worden gedaan om een groo- tere mate van afzondering of onvruchtbaarmaking te weeg te brengen, zal dit afschuwelijke proces der ver grooting van het aantal geestelijk defecten onverzwakt voortgang nemeft." TWEE HANDEN. De Academie van geneeskunde gaat propaganda ma ken voor het gebruik van beide handen, d.w.z. voor de gelijkwaardigheid van linker- en rechterhand. Waarom, zegt zij, moet de linkerhand altijd als onbekwaam, ja nutteloos worden beschouwd. Zij wekt de ouders op hun kinderen van jongsaf er aan te gewennen zich gelijke lijk van beide handen te bedienen. De toekomst is aan de menschen, die hun twee handen even vaardig uit de mouw weten te steken. VALSCHE MUNTERS TE BOEKAREST GEPAKT. Woensdag zijn te Boekarest drie leden van een bende valsche munters in hechtenis genomen. Zij legden zich vooral toe op de vervaardiging van biljetten van 1000 lei, die zoo goed waren uitgevoerd, dat zij zich van de echte bankbiljetten slechts door een kleine fout in het water merk onderscheidden. In deze aangelegenheid is ook een dirigeerend officier van gezondheid betrokken. Vastge steld is, dat zich thans voor 10 millioen lel valsche bank biljetten in omloop bevinden. AUTO-ONGELUK. Vijf personen verdronken. Reuter seint uit Lérida: Tengevolge van een verzakking van den weg, raak te een auto bij een brug haar koers kwijt, en stortte in de rivier. De vijf inzittenden verdronken. GEVECHT MET DE POLITIE. Drie ambtenaren gewond. Aneta seint uit Sampang: Een mantripolitie van Kedoengdoeng op Madoera gaf na een woordenwisseling niet een Madoereescli vee-eigenaar den laatste een tik met zijn karwats, waarop de geslagene den mantri aanviel en 2 steken in de borst toebracht. De assistent-wedono (een in- landsch bestuurs-ambtenaar). die in de nabijheid stond loste daarop een revolverschot in de lucht, waarop de familie-leden van den aanvaller den as sistent-wedono overvielen met steek- en slagwapens. De assistent-wedono werd daarbij zeer zwaar aan buik en hoofd gewond. Een agent van de bestuurs- politie, die toeschoot, werd eveneens aangevallen en gewond. De later arriveerende veldpolitie vond de bevolking alweer gekalmeerd. De zaak droeg slechts een locaal karakter. Vermoedelijk 13 opvarenden verdronken. Aneta seint uit Soerebaja: De Indische Courant ontving bericht uit Pame- kasan, dat bij Tjapak Zondag jl. een Madoereesche prauw is omgeslagen, als gevolg van hevigen wind. Daarbij zouden 13 opvarenden zijn verdronken. 500 dooden. V.D. verneemt uit New-York: Op de Philippijnen-eilanden Cebu en Bantayen is een hevige cholera-epidemie uitgebroken Tot dusverre zijn reeds 500 gevallen met doodelij- ken afloop bekend geworden. De autoriteiten hebben omvangrijke mataregelen getroffen, teneinde verdere uitbreiding tegen te gaan. PLAN VOOR EEN HOOG HUIS. Te New York. Reuter meldt uit New York, dat daar thans een plan is gemaakt voor de Paramount Public Cinema Corporation tot het bouwen van een wolkenkrabber in New York (stad) van 72 verdiepingen. Het ge vaarte zou komen te staan in Broadway. De bioscoop zaal zou zitplaatsen hebben voor een publiek.van 6000 menschen. In de vergadering van Donderdag 10 dezer van het Dag. Bestuur met de inwoners van den polder Schager- waard, is in beginsel besloten om zich aan de waterlei ding aan te sluiten DIRKSHORN. Vergadering van de Straatverlichting alhier, op Woens dag 9 Juli, ten huize van D. Bruin. De opkomst was weer niet schitterend. Voorzitter, de heer Doekes, opent de vergadering 'met een welkom en verzoekt hierna den Secretaris de nqtulen telezen van de vorige vergadering, die zonder opV of aanmerking worden goedgekeurd. Den penningmeester wordt verzocht om een overzicht te geven van de rekening over het afgeloopen jaar. Ont vangen was aan contributie, subsidie enz., f 636.46bi. De uitgaven waren f 607.49, aldus een batig saldo van f 28.97!4. De rekening nagezien door den heer Reuvers werd in orde bevonden, waarna de Voorzitter den rap porteur dank brengt voor diens moeite en den penning meester voor diens goed beheer. De Voorzitter zegt hierna, dat het saldo niet vooruit gaande is, doch opgemerkt wordt, dat het materiaal flink verbeterd wordt, zoodat aanstonds de toestand wel beter za! worden. Besloten wordt om dit jaar nog eenige koperen lan taarns aan te koopen, benevens wat palen als reserve. Hierna wordt overgegaan tot de verkiezing van een bestuurslid. Aftr. was de heer L. Doekes. die met al gemeene stemmen werd herkozen. De heer Doekes verklaarde die benoeming wederom aan te nemen. De lantaarnopsteker verklaarde wederom op dezelfde voorwaarden zijn functie voor een jaar op zich te ne men. Bij de rondvraag werd op verzoek van den penning meester besloten, om ook evenals vorige jaar met de a.s. kermis eenige lantaarns te laten branden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter met dank voor de opkomst, de vergadering. Donderdag vergaderde in de openbare school alhier een 10-tal ouders der schoolgaande kinderen en andere belangstellenden, ter bespreking van het dit jaar te houden schoolfeest. De heer de Vries, die de leiding had. opende deze bijeenkomst met een welkom en lag de vraag voor of dit jaar weer schoolfeest zal worden gehouden, waartoe direct besloten werd. Op voorstel van den heer De Vries werd besloten het feest pas na de groote vacantie te doen plaats vinden, met het oog op de thans heerschende kink- of slijmhoest, waar thans vele scholieren mee behebt zijn. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat vorig jaar was ontvangen f 172.75 met een batig saldo van vorige jaren, is f 210.60 en een uitgaaf groot f 179.71, dus een saldo groot f 30.96. Na eenige bespreking wordt besloten dit jaar met de geheele schoolbevolking per autobus naar Schoorl, Ber gen en Egmond aan Zee te gaan. Voor het verkrijgen der contanten zal wederom met de lijst geloopen worden, waar zich een viertal perso nen voor, beschikbaar stelden. De lijst bij de aanwezi gen gepresenteerd, werd tot een bedrag van f 28 vo!- teekend. Hierna sloot voorzitter onder de beste wen- schen voor het a.s. feest deze bijeenkomst. ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat door het Bestuur van de Centrale Boerenleenbank te Eindhoven nog steeds geen beslis sing is genomen inzake de benoeming van een kas sier aan Bank II alhier. De heer J. Kroon blijft nu voorloopig als kassier fungceren. De Schoolfeestcommissie vergaderde Donderdag avond ten lokale van den heer Kramer, onder voor zitterschap van den heer Du Burck. die alle leden, waarvan slechts één door ziekte ontbrak, het welkom toeriep. Nadat de notulen waren gelezen en goedge keurd, werden de gelden afgedragen, welke de diverse commissieleden voor het schoolfeest hadden ingeza meld. Als bestuurslid werd met algemeene stemmen her kozen de heer J. Kostelijk Cz. Overgaande tot de bespreking van liet te houden feest, deelde de voorzitter mee, dat de lijsten f 290 BuitenluchtGezond en heerlijk 1 Ja, dat wéét ik allemaal Maar de lucht van DOUWE EGBERTS Uit mijn pUp is ideaal 't Js genot bij volle teugen, Het is geurig zacht ett fijn, Het brengt in mijn mannenleven Reuzengeur en zonneschijn. Clitige Doorenbo» ECHTE FRIESCHE 20-50CT. PER ONS verschaft U welken vtui f hadden opgebracht, dat het saldo der vorige rekening f36 bedroeg en op ongeveer f45 kan worden gerekend van centen, door de kinderen zelf geofferd, zoodat over rond f370 kan worden beschikt. Gezien de kosten van vorige schoolfeesten, zijn de noodige financiën dus ruimschoots aanwezig. Ofschoon het Bestuur met geen bepaald voorstel kwam voor den aard' van liet te houden schoolfeest, herinnerde de voorzitter er aan, dat men verleden jaar naar Amsterdam is geweest met de leerlingen der fie en 7e klasse en de oud-leerlingen van het vorige jaar, waarom hij in overweging gaf dit jaar naar Den Haag en Scheveningen te gaan. Dit werd bij acclamatie aan genomen. Voor de leerlingen van de eerste tot en met de vijf de klas stelde dc heer Jb. ITcncweer voor, nu eens niet. naar Bergen te gaan, doch naar Haarlem en om streken. Na eenige bespreking werd dit ook aange nomen. Goedgevonden werd dat ook de kinderen, die vóór April dc school verlieten, doch aan de Leerplichtwet hadden voldaan, aan het feest mogen deelnemen, «lat op Vrijdag 25 Juli zal worden gehouden. Zij die den 13-jarigen leeftijd bereikt hebben en desondanks nog niet in dc 6c of hoogere klasse zitten, mogen mee naar Don Haag. Als geleiders naar de residentiestad werden aange wezen dc dames de Rui ter-Kostelijk en Schoenmaker- De Jager en de heeren J. du Burck, J. Schouten, C. de Ruiter en J. Schoenmaker. Al dc overige commis sieleden en voor zoover mogelijk hun dames en het on derwijzend personeel (uitgezonderd dc heer' Renaud, hoofd der school, die met het schoolfeest niets te ma ken wil hebben) zullen meegaan naar Haarlem en Omstreken. Bepaald werd, dat men naar Den Haag om 7 uur en naar Haarlem e.o. om 8 uur n. t. zal vertrekken. Do heer Kramer stelde weer welwillend de kolfbaan be schikbaar om alls klaar te maken en de kinderen te ontvangen. Aan het bestuur werden de voorbereidende werk zaamheden opgedragen. Bedoeling is de reisjes te ma ken met autobussen van de firma Kok en Tuinman. NOORDSCHARWOUDE. Het schoolfeest der Chr. School zal plaats vinden op Donderdag 31 Juli. Per autobus zal een reisje gemaakt worden naar Schoorl, Bergen en Egmond aan Zee. OUDKARSPEL. Het jaarlijksch hooisteken alhier heeft weer zijn beslag gekregen. Naar wij van bevoegde z(jdo vernamen is al les met 't hooi zeer veilig. De Graf Zeppelin. Om pl.m. 5 uur konden we van hier uit de Zeppelin in Oostelijke richting van boven de Noordzee zien komen vliegen. Even daarna zagen we hem omzwenken in Zui delijke richting, om daarna via Alkmaar uit 't gezicht te verdwijnen. Vermoedelijk had de Zeppelin de Holland- sche kust bij Bergen bereikt. Brug naar de Woudmeer. Bovengenoemde brug, welke zich niet in al te gun stige positie bevond, wordt thans op zeer doelmatige wijze vernieuwd. Het perceel, bewoond door den heer Jb. Smit, dat onlangs gedeeltelijk door brand verwoest werd, is thans zoo goed als geheel en naar de eischen des tijds opge bouwd. Wij vernamen, dat dc plaatselijke verzekerings maatschappij zeer coulant tegenover de eigenaars heeft gehandeld. Op de school alhier zijn in verloop van eenige weken een paar gevallen van waterpokken voorgeko men. Laten we hopen, dat deze ziekte zich niet ver der uitbreidt. D.T.S.-nlemvf». Heden Zaterdagavond 8 uur (n.t.) zal er in 't lokaal van den heer H. Jansen een algemeene ledenvergade ring plaats hebben van bovengenoemde vcreeniglng. Schoolnieuws. De zomervacantie aan de O.L.-school alhier zal aan vangen op 26 Juli a.s. na afloop der lessen. 21 Augus tus worden de lessen weer hervat. Een intere&Rant schouwspel. Toen 't Woensdagavond donker was, konden wc in de Ringsloot alhier een verschijnsel zien. dat in alle op zichten overeenkomt met 't lichten der zee Elk voor werp. dat zich in beweging bevond, in 't water, straalde licht uit. Verscheidene vischjes zag men in lichtenden toestand rondzwemmen. Wij vestigen de aandacht van huiseigenaren op een bekendmaking van Burgemeester en Wethouders, waarin naar aanleiding van een brief van den Directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Broek op Lan- gendijk omtrent het aanbrengen van een brievenbus aan elke woning, de gemeenteraad hen heeft opgedragen eigenaren van bestaande woningen te verzoeken over te gaan tot het doen aanbrengen van een brievenbus aan

Schager Courant | 1930 | | pagina 9