De fascistische revolutie pas begonnen. Noodlottig ongeval in de Fransche Alpen. De onlusten in Egypte. Aanval op een padvinderskamp. De hitte in Amerika. De vliegramp in Engeland. Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. Locomotief in een kudde schapen. Auto-ongelukken. Kinderverlamming. Nagekomen Berichten. Z IJ P E WINKEL. Advertentiën. Istekw. Schapenvleesch. N. J. PLOEGER - Schagen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Twee personen op slag gedood. Aneta seint uit Djokjakarta: Alhier heeft zich een ernstig auto-ongeluk voorgedaan, waarbij de hoer C. E. Dobson, employé van de Bataafsche Petroleum Maatschappij, en 'de heer Tellings, candidaat-notaris, op slag zijn gedood. De auto is op den weg naar Mage- lang tegen een telefoonpaal opgereden en heeft daar bij een saltomortale gemaakt met het noodlottig ge volg. De wagen werd bestuurd door den heer Dobson. TOERISTEN DOOR LAWINE BEDOLVEN. 9 Dooden. In het Andesgebergte in Zuid-Amerika is een ge zelschap toeristen door een lawine bedolven. Negen hunner zijn om het leven gekomen, terwijl er tien ernstig gewond werden. Tengevolge van den hevigen sneeuwval in het An- des-gebied is het spoorwegverkeer tusschen Argenti nië en Ohili stopgezet. DE MIJNRAMP IN NEURODE. Naar de mijndirectie van Waldenburg meedeelt, zijn nog zeven lijken van slachtoffers van den mijnramp van Neurode geborgen. Er zijn nog 17 lijken bedolven. De bergingsarbeid is de laatste dagen, ook des Zondags, on afgebroken voortgezet. Turati aan het woord. Het B.T.A. meldt uit Rome: Bij gelegenheid van een plechtigheid te Sarzana, waar een monument werd opgericht ter herinnering aan de vijftien fascistische miliciens, die in een hin derlaag gelokt werden en door communisten ver moord werden, zond Mussolini aan Turatie een tele gram, waarin hij verklaarde, dat de zwarthemden er zich wel van bewust zijn, dat de revolutie nog niet geëindigd is. Zij loopt nog niet ten einde, zij is nau welijks begonnen en zal haar macht nog op ander ge bied moeten tooncn. De gebeurtenissen, die gisteren hebben plaats ge had, zijn er een bevestiging van, dat de leuze van het fascisme in leer en daad de leuze wordt van steeds talrijker stroomingen, die zich allen naar Rome rich ten en daar hun stuwkracht vinden, de politieke en moreel e beschaving, waarmee het fascisme een aan vang maakte. Vier touristen omgekomen. Het N.T.A. meldt, dat op den Jean de Martin, in de Fransche Alpen vier personen van een uit 12 personen bestaand toeristengezclschap tengevolge van het bre ken van een koord in een afgrond gestort zijn. De vier toeristen, een geestelijke uit Straatsburg en drie scholieren, waren onmiddellijk dood. Ze duren nog steeds voort. De onlusten in Egypte duren nog steeds voort. In Kairo kwam het Maandagavond opnieuw tot botsin gen met de politie. De havenstad Suez moet zich ge heel in handen der oproerlingen bevinden en de po litie heeft meermalen draadloos om versterking ver zocht. Een afdeeling beschermingstroepen voor het Kanaal is van Kairo naar Suez gezonden. Dit bericht werd later tegengesproken. In invloedrijke politieke kringen in Kairo is men van meening dat koning Foead als gevolg van den tegenwoordigen politieken toestand genoodzaakt zal zijn afstand van den troon te doen. Ook het aftreden van den minister-president Sidey pasja kan niet uit blijven. Het verzoekschrift dat, gelijk reeds gemeld, door 14-5 afgevaardigden werd onderteekend en waarin van den Koning werd gevraagd een buitengewone parle- mentszitting bijeen te roepen, is door den minister president onwettig verklaard. Nieuwe botsingen te Port Said. doode. Een Reuter 6einde gisteren uit Port Said: Tijdens nieuwe ongeregeldheden poogde de menigte hedenmiddag de gemeentelijke stallen in brand te ste ken, waardoor de politie genoodzaakt was te schieten. De oproerlingen hadden een doode en twee gewon den. De autoriteiten zijn den toestand meester. Aantal slachtoffers te Kairo. Wolf seint uit Kairo: Volgens de jongste opgaven zijn bij de ongeregeld heden gisteren in het geheel zes personen gedood en 41 door geweerschoten gewond, van wie zeven zwaar. In totaal werden 21 personen gearresteerd, waaron der 14 leden van het plaatselijk Wafdcomité. De bescherming der buitenlanders. Aansporing der Engelsche bladen. Op de berichten van nieuwe onlusten in Egypte gaan de Morning Post en de Daily Telegraph voort met de regeering aan te sporen om niet langer te wachten met het doen tusschenbeiden komen van de Britschc troepen. De Telegraph geeft duidelijk te verstaan, dat dit optreden feitelijk een optreden ten gunste van den koning en van Sidky zijn moet, want met verontrusting vraagt zij, wat de positie zal wor den onder een nieuwe regeering van de Wafd, waar van MacDonald gezegd heeft, dat hij haar de voor keur zou geven. In het Britsche Lagerhuis heeft Henderson, de mi nister van Buitenlandsche Zaken, verklaard dat de regeering zich ten volle bewust is van haar ver plichting om maatregelen ter nemen ter bescherming van leven en eigendom der "buitenlanders in Egypte overeenkomstig de verklaring van 1922. Hij zeide, dat een officieele mededeeling doet zien dat de Egyptische regeering den toestand goed in de hand heeft. Deze regeering heeft zelf te kennen gegeven dat het niet noodig is speciale mataregelen ter bescherming der buitenlanders te nemen. 11.750.524.523 SIGARETTEN OPGEROOKT IN EEN MAAND TIJD. Uit Washington wordt gemeld: In de Ver. Staten zijn de afgeloopen maand in totaal 11.750.524.523 sigaretten .verbruikt", d.w.z. meer dan een millioen meer dan in Juni van het vorig jaar. KRANKZINNIG GEWORDEN POLITEE-AGENT. Reuter seint uit Hongkong: Een Indische poltieagent, te Lokmachau op de grens Kowloon-Kwantoeng, is plotseling krankzinnig geworden. De ongelukkige doodde de vrouw van een ser geant en bracht een anderen Indiër doodelijke ver wondingen toe. Toen 'n vijftigtal Europeesche agenten trachtten zich van hem meester te maken, bracht hij een mi- trailleuse in actie. De krankzinnige werd tenslotte neergeschoten. Door zigeuners. In een bosch bij Eperjes in Slowakije, ondernam dezer dagen een bende Zigeuners een aanval op een padvinderskamp. De Zigeuners hadden het in het bij zonder op de levensmiddenvoorraden en op de kleeren en schoenen der padvinders voorzien. Zij waren onge veer 40 man sterk en met messen en schoppen gewa pend. De 12- tot 15-jarige padvinders waren wel veel meer in aantal, echter ongewapend. Desondanks ver dedigden zij zich, met het resultaat, dat zij er ook in slaagden, den aanval der Zigeuners af te slaan. Een tiental padvinders werd daarbij echter vrij ernstig en vele andere licht gewond. Den volgenden dag werd de Zigeunerbende door gendarmen omsingeld en ge arresteerd. NEKKRAMP ONDER FRANSCHE SOLDATEN. V. D. verneemt uit Parijs: De nekkramp, waarvan zich eenige gevallen in den Elzas hadden voorgedaan, heeft nu ook het Fransche garnizoen te Hagenau aangetast. Reeds is een soldaat van het 12e regiment artillerie aan de gevoïgen van meningitis overleden. Gistermorgen merkte men pas, dat de soldaat door do gevaarlijke ziekte was aangetast Hij werd onmiddellijk naar het hospitaal te Straatsburg overgebracht, waar hij eenige uren later overleed. DRAADLOOS GESPREK TUSSCHEN VLIEGTUIG EN OCEAANSTOOMER. V.D. verneemt uit Buenos Aires: Maandagavond heeft de vlieger-kapitein Lewis Yan- cey, van den Amerikaanschen luchtvaartdienst, van zijn toestel uit, dat zich op een hoogte van 1100 meter boven Buenos Aires bevond, draadloos gesproken met het Britsche stoomschip „Majestic" dat zich midden in den Atlantischen Oceaan bevond, onderweg van New York naar Southampton. NIEUWE BOSCHBRANDEN IN FRANKRIJK. Met moeite bedwongen. Maandagmiddag zijn wederom groote boschbranden in de omgeving van Toulon en Hyères uitgebroken. Den geheelen avond en nacht is men bezig geweest om het vuur te bestrijden en om te beletten, dat opnieuw een hevige ramp dit deel van Frankrijk zou teisteren. De nieuwe prefect van het Vardepartement heeft alle besturen van gemeenten, met boschrijke streken, herin nerd aan de instructies, welke beoogen groote branden te voorkomen, en gelast voortdurend waakzaamheid te betrachten. BRAND OP DE VULKANWERF TE HAMBURG. Wolff meldde gisteren uit Hamburg: Op de Vulkanwerf brak vanmiddag tegen zes uur een brand uit, die snel om zich heen greep. Totnogtoe zijn acht brandspuiten naar het terrein van den brand ge zonden. Een nader bericht meldt, dat een groote opslagplaats in brand is gevlogen. Bij aankomst der brandweer stond reeds het geheele gebouw in vlammen. De brandweer moest er zich toe beperken, de aangrenzende groote werkplaats, een gebouw van vier verdiepingen, tegen het vuur te beschermen. Tegen zeven uur was het vuur gedwongen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats De oorzaak van den brand is niet bekend. Tot staan gekomen. Volgens de laatste berichten is de toenemende hitte, die de geheele Unie deze week heeft geteisterd, gisteren tot staan gekomen en in de meeste steden was de tem peratuur een paar graden gedaald. New York meldde 96 en Washington 98 graden in de schaduw. Het record is geslagen door de stad Columbus in Ohio, waar de thermometer Maandagmiddag 3 uur 112 graden in de schaduw aanwees IN ARMOEDE GESTORVEN. Het einde van een Turksch oud-minister. Said Mola bei, de gewezen Turksche minister van justitie die indertijd op last van Kemel pasja vervolgd en ter dood veroordeeld is, doch die uit Turkije gevlucht was en sindsdien te Athene in ballingschap leefde is aldaar in groote armoede gestorven. Zijn bed was ten slottA nog Said Mola bei's eenig bezit. DE VERMISTE VLIEGER HOOK. De reddingsbrigade die in het Birmaansche oerwoud getracht heeft den vlieger Hook terug te vinden, is onverrichterzake te Rangoon teruggekeerd. Door den moesson is zij niet geslaagd in het onderzoeken van het geheele terrein, zoodat nog een kleine kans blijft be staan, dat Hook door inboorlingen gevonden en naar een der afgelegen gehuchten is vervoerd, die geen telegrafische of andere verbinding bezitten. Men zal nu trachten een detachement troepen onder leiding van Birmaansche gidsen eon nieuwen tocht te doen onder- De oorzaak nog steeds niet opgehelderd. De oorzaak van het noodlottige vliegtuigongeluk te Maidenhead in de Engelsche graafschap Kent, waar bij zes menschen om het leven kwamen, is nog steeds niet opgehelderd. Henderson, de bestuurder, was een vlieger van groote ervaring. Hij was als oorlogsvlieger in den oorlog hoog in rang opgeklommen, en hij was tevens een dor pionniers van het civiele vliegwezen. Ook zijn helper, Stearing, was een geroutineerd vlie ger. Toen het vliegtuigwrak gevonden werd, leefde Hen derson nog, die in zijn stuurstoel vastgebonden zat. De overigen waren uit het vliegtuig geslingerd en blijk baar op slag doodgevallen. Het toestel was een uitsluitend uit metaalond-erdee- len gebouwd Junkers toestel, met één motor, dat aan Henderson in eigendom toebehoorde. Ook de deskundigen tasten over de oorzaak nog ge heel in het duister en geen hunner is tot een defini tieve conclusie gekomen. Het blijkt nu, dat kol. Hen derson voor den aanvang van de noodlottige vlucht de meening uitte, dat er iets met het toestel niet in orde was. Het bleek, dat een uitlaatpijpfilter zich had losgewerkt. De macanicien herstelde dit euvel, waar na Henderson zeide: „Well, that is nll right. Zoolang ik weet wat er aanmankeert, maak ik mij niet onge rust". Het is vrij zeker, dat de oorzaak van het ongeval niet in een motordefect moet gezocht worden, want de motor is geheel intact gebleven. Ook gelooft men niet, dat de knal, dien men gehoord heeft, door een ontploffing werd veroorzaakt. Eer gelooft men, dat het afscheuren van den metalen vleugel met een ge luid als van een ontploffing geschiedde. Het is thans komen vast te staan, dat de eene helft van de schroef omlaag viel, vóór dat 't vliegtuig op den grond verpletterd werd. Men vraagt zich af, of mis schien een groote vogel in de schroef is terecht ge komen, waardoor deze defect geraakte en de ma chine haar evenwicht verloor. Dit zijn echter slechts veronderstellingen: het resultaat van het onderzoek zal moeten worden afgewacht, alvorens een oordeel kan worden geveld. Gebleken is, dat het vliegtuig eerst eind Mei in de Junker fabrieken is nagekeken en daarna nog slechts 100 vlieguren had afgelegd. Naar aanleiding van het vliegongeluk is gister in het Lagerhuis aan den onderstaatssecertaris van Luchtvaart Montaque de vraag gesteld, welke con trole door het ministerie van Luchtvaart wordt uit geoefend op vliegtuigen, die passagiers vervoeren. Montaque zette in het kort uiteen, welke regeling te rlien opzichte bestaat. Uiterlijk 24 uur voor eiken vliegtocht worden de vliegtuigen geinspecteerd. met inbegrip van den motor. Montaque zeide nog geen definitieve verklaring te kunnen afleggen be treffende het verongelukte vliegtuig, doch in het al gemeen wel ervan overtuigd te zijn, dat dé bepalin gen nauwkeurig worden nageleefd. E.M.I.H.U. 26—31 Juli. Wij ontvingen thans van het Tentoonstellingscomité de bevestiging, dat op iederen avond der tentoonstelling twee vermaarde en populaire cabaretartisten zullen op treden. Voor dancing en cabaret is het geheele achter stuk van het gebouw gereserveerd, zoodat er meer dans en zitruimte is dan op de E.M.I.T ">t buffet wordt ver zorgd door den heer C: Boontjes Door deze wijze van inrichting dt de tentoonstel ling zelf ook grooter dan in 192., en krijgt men een goed aaneensluitend geheel van stands in het voorge deelte. Op deze wijze heeft het comité het nuttige aan het aangename gepaard. De entréeprijs van 35 cent geldt voor het geheele gebouw. Zoowel in het vóór- als achter gedeelte is doorloopend eerste klas muziek. HET ONTVANGERSKANTOOR. Door het gemeentebestuur werd Dinsdag 22 Juli, des morgens 11 uur, ten gemeentehuize aanbesteed het bouwen van een kantoorgebouwtje met bijbehoorende werken aan de Heerenboschstraat, ten behoeve van den ontvanger der directe belastingen. De begrooting bedroeg f 6200. Ingeschreven werd door Koot en Molen, Alkmaar, f 7365; H. Doorn, Oudesluis, f 7000; S. A. Knüwer, Scha- gen, f 6950; G. Koning, Schagen, f 6745; J. Keesman Cz., Schagen, f 6400. Aan den laagsten inschrijver, den heer Keesman, werd het werk opgedragen. BELTGOEDEREN. Voor den verkoop der beltgoederen van de gemeente was ingeschreven door W. Wit, Schagen, voor f 52.35; A. Jonkman, Schagen, voor f 75.50 en I. de Jong. Den Helder voor f 76.85, aan wien de partij werd gegund. SCHOOLREISJE. God Pluvius, die de beide vorige schooluitstapjes zoo genadig behandeld had, haalde Dinsdag zijn schade in, toen de oudste leerlingen onzer scholen hun uitstapje naar Amsterdam maakten. De 80 kinderen hadden voor al van hun boottocht door Amsterdam's wateren op verre na niet het genot dat anders zoo'n tochtje kan schenken. Gelukkig konden ze in Artis nog menig droog plekje vinden en hadden ze daar toch nog menig prettig kwartiertje. Er was zooveel vreemds, dat de regen bijna vergeten werd. Zonder eenig ongeval liep verder het uitstapje af. Op een onbewaakten overweg bij Rijssen, 11 dieren gedood. Uit Rijsen wordt gemeld: Gistermorgen reed een locomotief in de buurtschap Notter alhier bij een onbewaakten overweg op een Kudde schapen in, die op dat moment de spoorlijn passeerde. Zonder dat de geleider, een oude boer, de nade ring van de locomotief, ondanks het ruime uit zicht, had bemerkt, kwam de dicht aaneengesloten kudde op de rails juist toen de locomotief in snelle vaart naderde. Langs de spoorbaan lagen, na het ongeval, doode en zwaar verminkte, zieltogende schapen verspreid, terwijl de hoeder met het overige deel der kudde van schrik vluchtte. De verminkte dieren zijn spoedig afgemaakt In totaal zijn van de .23 schapen er 11 gedood. Nogmaals het gladde asphalt te Baarn. Een dubbele aanrijding. Gistermiddag passeerde een vrachtauto den nieuwen geasphalteerden Rijksweg nabij Baarn in de richting Amersfoort. Nabij de buitenplaats „.Buitenzorg" moest de auto haar vaart inhouden voor een man en vrouw die. met een kinderwagen waarin een kind zich be vond, in dezelfde richting gingen, tengevolge van de gladheid van den weg reed de auto de wandelaars aan: de vrouw werd ernstig gewond en per auto van dr. Doyer, die spoedig ter plaatse was, naar het zieken huis vervoerd. De man en het kind werden eveneens gewond, doch konden naar de woning te Laren worden vervoerd. Tijdens het ongeval kwam een personen-auto aangereden, die haar vaart moest verminderen, doordat de weg versperd was. Ook deze auto gleed weg en kwam terecht tegen de vrachtauto, die het vorige ongeluk veroorzaakt had, waardoor beide voertuigen beschadigd werden. Auto by Ochten van den dijk gereden. Een doode en een zwaar gewonde. Uit Tlel wordt gemeld: Gistermiddag is een vrachtauto, bestuurd door den expediteur Slegh uit Tiel. tusschen Dodewaard en Ochten van den dijk gereden. Het voertuig kwam van Eist en was beladen met fruit voor de Maatschappij „De Betuwe" alhier. Op genoemde plaats moest de auto op den zeer smallen dijk uitwijken voor een meubel transportwagen, waarbij de wielen slipten en de auto van den dijk reed tegen een heining. Een der inzitten den, de heer M. Gennissen, die naast den bestuurder zat, is uit de cabine gesprongen. Op hetzelfde oogenblik sloeg de auto echter om en viel op G., die werd ver morzeld. Dr. Kraal uit Ochten kon slechts den dood- constateeren. De bestuurder werd ernstig aan het hoofd gewond en werd in zorgelqken toestand naar zijn woning vervoerd. Eerst na ingespannen arbeid Is het gelukt den heer Gennissen onder den wagen uit te halen. Het parket uit Tiel was spoedig ter plaatse. Als tra gische bijzonderheid zy meegedeeld, dat het slachtoffer voor één keer ter vervanging van zyn vader, die ziek is, den tocht naar Eist had medegemaakt. Hij is gehuwd en vader van één kind. Nog steeds uitbreiding. Te Reeuwijk heeft zich een vierde geval van kinder verlamming voorgedaan, ditmaal bU een jongetje van twee Jaar uit een gezin, waarvan reeds een kind aan de gevreesde ziekte overleed. De patiënt is naar het Van Iterson Ziekenhuis te Gouda overgebracht. Te Roodeschool is een geval van kinderverlamming geconstateerd bij het drie-jarig zoontje van den heer J. T. Gisterochtend is in de gemeente Winterswijk by een ongeveer 4-jarig kindje besmettelijke kinderverlamming geconstateerd. Het kindje is in het algemeen ziekenhuis opgenomen, terwyi haar broertje ln observatla wordt gehouden. DE NIEUWE FIETS. Juffrouw Jansen was ongetrouwd en dik in de veertig; in de wandeling noemt men datenfin, U begrijpt het natuurlijk wel. Juffrouw Jansen was naaister en kon er aardig van komen. Toch was er een ding, wat haar een voort durende ergernis in haar leven was: ze begon namelyk corpulent te worden. Middeltjes werden beproefd, drankjes en pilletjes geslinkt, punktrollers gebruikt, maar geen baat# Lichaamsbeweging en ook niets anders kon haar helpen, beweerde een buurvrouw. Dat is nu wel heel aardig, maar als je nou van je 16e tot op je 46e levensjaar naaister bent geweest en dan ook steeds maar op een stoel gezeten hebt, was daar natuurlyk niet veel van gekomen. En iemand op haar leeftijd, met een kort rokje en een shirtje aan, hardloopend, bokje springend en wal al niet, ja. dat ging niet meer. „Mensch, als je nou es ging fietsen," raadde buurvrouw aan. Er werd gewikt, er werd gewogen, en een week later zat Juffrouw Jansen op een huurfiets, vergezeld van een knecht, die, wanneer het evenwicht van de juffrouw dreigde verstoord te worden, zijn schouders onder een of ander vleezig gedeelte van zijn leerlinge plantte, waardoor dit hersteld werd. (Het evenwicht wel te verstaan). Hierbij dient nog gezegd te worden, dat het jongmensch er zich op beroemen kan. Let eerste mannelijke wezen te zijn geweest, om wiens hais Juffrouw Jansens' armen zich hadden gestrengeld. Na een week had de Juffrouw zich reeds a's een tweede Moeskops ontpopt. Een nieuw karretje was gekocht en Zondags zou haar fietstocht plaats hebben. Van slapen in den voorafgaanden nacht kwam natuurlijk niet veel; om het uur ging Juffrouw Jansen kyken of haar velo er nog wel was. 't Was Zondagmorgen. Op een landweg peddelde een juffrouw. E»n heeriyk koeltje, doordrenkt van zomergeuren hing over de velden. Het zonnetje overpoeierde alles met een vrooiyk licht en deed zilvervonken spatten van de fon kelnieuwe fiets. Trots als een majesteit zat Juffrouw Jan3cn in het zadel en liet haar blikken over God'a mooie natuur dwalen. Een auto kwam aangesnord; een klap... een schreeuw... 't Was Zondagmorgen. Aan den kant van een landweg zat een juf frouw. Een heerlijk koeltje, doordrenkt van zomergeu ren hing over de velden. Het zonnetje overpoelerde alles met een vrooiyk licht en deed zilvervonken spatten van de verbogen en verwrongen flets. Bleek als een doode zat Juffrouw Jansen tusschen de overbiyfselon van haar karretje en besloot, in Godsnaam dan toch maar corpulent te biyven. In de barakken te Deventer is opgenomen het 1\4- jarig dochtertje van de familie Van E. uit Olst, waar bij kinderverlamming werd geconstateerd. De kleine maakt het naar omstandigheden vry goed. Te Holten deed zich eveneens een geval van kinder verlamming voor bij een kindje van 1 jaar. Ook in het buitenland. Uitbreiding van den Elzas naar Baden. De kinderverlamming, die in den Elzas een buiten gewonen omvang heeft aangenomen, is thans ook in Baden, te Neumühl, by Kehl. opgetreden, waar drie gevallen werden geconstateerd. De school is gesloten. LEGESGELDEN VOOR RIJBEWIJZEN. Een dure geschiedenis. Volgens de Motor- en Rywiclwet moeten de rijbewijzen om de twee jaar worden vernieuwd. De reeds bestaan de ontevredenheid over deze telkens terugkeerende hef fingen wordt nog vergroot door de omstandigheid, dat er groot verschil in de bedragen dier heffingen bestaat. In de provincies Groningen, Overyssel en Noord-Holland is slechts één gulden verschuldigd, in de andere pro vincies zyn de bedragen hooger. in enkele zelfs f 2.50. Naar aanleiding van deze verschillen heeft de Bond van Bedrüfsautohouders in Nederland zich tot de provinci ale besturen, die meer dan één gulden heffen, gewend, om het bedrag ook voor deze provincies op één gulden te stellen. VAN AUTO GEVALLEN EN GEDOOD. Uit Den Haag wordt gemeld: Gisteravond te ongeveer kwart voor zeven is een tot nu toe onbekend gebleven man, die zich op de Loos- dulnsche weg, ter hoogte van de Noorderbeekstraat, achter op een auto-vrachtwagen bevond, daarvan ver- moedeiyk afgevallen of afgesprongen. De man, die ter plaatse bleef liggen, werd door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. By aankomst aldaar bleek hy reeds overleden te zyn. PETTEN. De uitbreiding van de Christelijke School te Bree- 7.and is thans opgedragen aan den aannemer C. Vriesman, alhier. De heer J. A. Rietbergen, onderwijzer aan de O. L. school alhier, is benoemd tot onderwijzer bij het U.L.O. te Hengelo (O.) In afwyking van de arbeidswet Is aan de Coop. broods bakkery en verbruiksvereeniging „De Tydgeest" alhier toegestaan bakkersarbeid te doen verrichten vóór 5 uur voormiddags tot en met 30 Juni 1931. en wel op dagen dat de arbeid om 3 uur aanvangt tusschen 1 en 3 en op andere dagen tusschen 3 en 5 uur v.m. door het hoofd of bestuurder en een gezel. Wederom verkrijgbaar: Beleefd aanbevelend,

Schager Courant | 1930 | | pagina 3