SehagerCourant SPORT HAAR SPROOKJESPRINS Tweede Blad. Ernest Torrence. Vóór een officieel orgaan! Seriewedstrijden D.O.S.K.O. Woensdag 23 Juli 1930 73ste Jaargang. No. 8700 Uit de Filmwereld De levensloop van de eene filmster is al merkwaardi ger als die van den ander; de eene begint als matroos, de tweede als soldaat, de derde als kellner, de vierde als musicus enz. De opsomming van deze beroepen, zou men met een ontzettende reeks kunnen verrijken, maar wij willen er hier enkel op wijzen, hoe de tweede étappe In het artistiek beleven van deze acteurs en actrices meestal bestaat in het optreden als cabarettier, figu rant en dergelijken. Tenslotte worden de menschen dan ontdekt en dan begint het leven van liefde en auto's en dancings en elke andere mogelijke sport. Een man van dezelfde moderne filmgeneratie, die hun leven volgens bovengenoemde carrière voltooien, is de acteur Ernest Torrence. Wij spreken hier van den ac teur, want ten onrechte zouden wij hem een ster in den strikten zin noemen; dat is Torrence niet. Zeker, de speler heeft zijn kwaliteiten, vele goede kwaliteiten, hij is ook bekend in de filmwereld, maar toch niet in die mate, dat wij hem een populaire held zouden mogen noemen. De naam, die Ernest als filmacteur geniet, heeft hij voornamelijk te danken aan het feit, dat hij ERNQ&T FORRENCE. de z.g. karakterrollen zoo uitnemend weet te spelen. Op het goede moment zal de noodige spirit juist aan zijn vinding te danken zijn. Vandaar dat hij volgens velen terstond na Lon Chaney mag worden genoemd. En te recht, want al is Torrence geen ster, zooals wij zeiden, omdat hij daarvoor te veel eigenschappen mist, hij is en blijft een knap acteur, die van het kleinste rolletje zelfs nog iets weet te maken. Torrence is een Schot van geboorte, en aanschouwde in 1878 te Edinburg het eerste levenslicht. Zijn ouders, die zeer veel met hem op hadden, wilden hem, omdat hij reeds van jongs af een uitgesproken musicaliteit aan den dag legde, op het conservatorium te Edinburg laten studeeren. Inderdaad gebeurde het zoo, en al spoedig bleek, welke goede vorderingen de jongen maakte. Men besloot daarom, dat hij ter verdere vol making in de kunst naar Stuttgart zou gaan, om daar zangles te nemen. Na eenigen tijd daar gestudeerd te FEUILLETON door C. N. WILLIAMSON. Een der meest Interessante romans uit de bekende Soclety-Reeks; Uitgave Van Hoikema en Warendorf, Amster dam. 48. Het klonk vernederend; maar Calahan was meerma len millionair. Als Paolo slim genoeg was om haar vader tot goed vriend te maken, beweerde Rose. zou alles ten beste worden geschikt En alle onaangenaam heden zouden voorbij zijn- Bijgevolg deed Salvano nu zijn ■uiterste best om in de gratie te komen. Soms dacht •hij, dat hij erin slaagde, al was Calahan ook dikwijls (brommerig en stil, telkens achterdochtig als zijn schoonzoon naar een andere vrouw keek of een uit- noodiging aannam voor een partij bridge. De brief van Betty Sheridan was geweest als een doodvonnis te midden van een vroolijke pic-nic. Salvano had den brief doorgevlogen en toen het papier en ae gekreukte enveloppe in zijn zak gestopt en haastig zijn gedachten verzamelend, was hij Rose op het terras ge volgd. Hij schudde zijn gedachten, alsof ze een pak speelkaarten waren en het gevolg ervan was, dat hij Rose met het gezicht naar mevrouw Sheridan liet zit ten, die hij dadelijk ontdekt had. Hij wist, dat het vol komen nutteloos zou zijn, het meisje of haar vader te •beletten, Betty te zien. Zulk een poging zou mislukken en de achterdocht van beiden opwekken, ofschoon Salvano al lang geleden alles over Betty had opge biecht. Hij had haar verteld, dat er niets tusschen hen was dan een flirtatlon. dat mevrouw Sheridan niet bepaald preutsch was geweest en dat de plaats, welke zij beiden innamen in „society" tot overdrijving van alles had geleid. Rose had hem geloofd, maar hij moest ervoor zorgen, dat zij nu geen argwaan zou krijgen en denken, dat Betty's komst in Algiers iets te maken had met hem. „Daar zit die arrogante kat van een Betty Sheri dan," was de opmerking van Rose geweest, toen haar blik getroffen werd door de elegant gekleede vrouw, wier glanzend haar als goud schitterde in de namid dagzon. „Werkelijk?" riep Salvano. „Bedoel je mevrouw Miles Sheridan? Wat een kleine wereld! Ik zal niet dadelijk haar kant uitzien, want dan zal zij begrijpen, dat we over haar spraken, maar over een minuut of wat zal ik doen of ik haar toevallig zie.Ik ver hebben, keerde hij terug naar Engeland, om thans zijn laatste lessen te volgen aan de Royal Academie te Lon den. In 1901 debuteerde Torrence in de Savoy Opera te Londen, waa.r hij als barton optrad. Zijn succes was groot. In hetzelfde jaar mocht hij bovendien nog be leven, dat hij met de gouden medaille van de Royal Academie bekroond werd. De wereld lachte hem nu tegen en het scheen, dat hij een schitterende carrière ging maken als opera-zanger. Het is haast niet te begrijpen, hoe Terrence 32 jaar oud zich naar Amerika begaf, om daar in een heel andere genre „the musical comedy" zijn geluk te gaan beproeven. En toch schijnt dit de gang van zaken te zijn bij alle filmacteurs en actrices; zij zijn nooit honk vast, zoolang zij niet op Hollywood geland zijn. Achter eenvolgens trad Torrence nu in verschillende gezel schappen op en hield dit 10 jaar vol. Zijn werk werd wel gevierd, hetgeen blijkt uit de vele goede recenties, welke hij in de Amerikaansche bladen kreeg. Hij speelde in deze periode nog samen met vele later zeer bekend ge worden artisten, o.a. met Kitty Gordon. Dit alles werkte er waarschijnlijk ook wel toe mee, dat Torrence in 1921 een aanbieding kreeg van inspi- rational Pictures. om voor de film te gaan spelen. De artist accepteerde het bod en... heeft succes gehad, want in een onnoemelijk aantal films is hij sinds dien opgetreden. Van de andere noemen wij „Huifkar" en „de Klokkenluider van de Notre Dame"; later nog „Koning der Koningen". Daarna heeft Torrence een langdurig contract gekregen bij de Metro, bij welke maatschappij hij o.a. speelde in de „Kozakken" en „de brug van San Suis Rey", terwijl van zijn laatste op treden bekend is „De zanger van Sevilla". Torrence is sinds lang gehuwd en bezit een zoon. Zijn vrijen tijd brengt hij door met componeeren en golfspelen. KORTE FT LM BERICHTEN De weelde, als men huilen kan Al Jolson (vooral beroemd geworden door zijn film werk „The Singing Fooi") laat een huis bouwen, zijn eerste. Volgens zijn zeggen is het niet alleen zijn eerste eigen „huis", maar tevens zijn eerste tehuis. Dat ook dit begrip relatief is, moge blijken uit het feit, dat het gebouwd wordt te Palm Springs. een plaats, waar men slechts enkele wintermaanden verrukkelijk kan door brengen. Hij belde een vriend., een architect, op. „Ik wil een huis laten bouwen!" zeide hij. „Wat voor soort huis?" luidde het van de andere zijde der lijn. „Een honderdduizend dollar-huis", antwoordde „Al" prompt, en gaf den archi tect opdracht dadelijk aan te vangen. Alle mogelijke luxe, comfort en amusement zal bij den bouw worden ver zorgd. Tot het .meubilair" behoort o.a. een orgel en een bioscoopzaal. Zijn naaste buurman is King C. Gilette, de scheermesjeskoning. Fairbanks als beurs-speculant. Het is thans zoo goed als zeker, dat Douglas Fairbanks zal op treden als hoofdvertolker en geassocieerd produ cer der United Artistenfilm van Irving Berün „Reaching for the moon". Als tegenspeelster van Fair banks treedt Bebe Daniels op. Art Cinema financiert de onderneming. Douglas speelt voor een Amerikaan, die 'n millioen dollar verdient bij een beurs-speculatie. De Zuidpooltocht van admiraal Byrd. Onlangs heeft in het New-Yorksche Rialtotheater de première plaats gevonden van de door Admiraal Byrd vervaardigde film van diens Zuidpooltocht, onder den titel „With Byrd at the South Pole". De film is uitge geven door Emmanuel Cohen. chef van paramounts journaal-afdeeling. Meer dan 35000 meter film werd door de Paramount-operateurs. Wilharf van den Veer en Jo- seph Rucker tijdens de Zuidpoolexpeditie opgenomen. Cohen en Julian Johnson, de titelschrijvers. hebben dit teruggebracht tot ongeveer 2500 meter. De film omvat de geheele expeditie, vanaf het vertrek van New York tot het begin der thuisreis. Floyd Gibbons, beschrijft de dramatische incidenten, verband houdend met Admiraal Byrd's vlucht over de Zuidpool. Een filnaactrice, die zich verwaarloosd acht. Het is nog slechts enkele maanden geleden, dat wij melding maakten van Coleen Moore's voorgenomen af scheid van de filmwereld. De reden van dit verrassende besluit was gelegen in de omstandigheid, dat haar echt genoot, de regisseur Mc. Cormick, liever zag, dat zij zich uitsluitend aan haar huishouden zou wijden. Thans komt uit Hollywood een tijding, die mogelijk nog meer beroe ring wekt: de Mc. Cormicks, steeds als een der geluk onderstele dat zij is gekomen om een oogje te hou den op haar man; misschien heeft hij het noodig. Ten minste, als het waar is, wat ik hoorde." Even daarna keek hij en groette Betty, half van zijn stoel opstaand. ,Wat is zij afgevallen." fluister de hij tot Rose: „zij ziet er jaren ouder uit dan toen ik haar voor het laatst zag. Men zegt, dat het een drommels iets is voor een vrouw om te trachten niet dikker te worden! Zal ik naar haar toegaan om met haar te spreken of „Ja, doe het", besliste Rose, verrukt over de kritiek van Salvano. ,Als je het niet doet, zal zij zich ver beelden, dat ik je vasthoud uit jalouzie, en jaloersch ben ik niet en ook nooit geweest." „Ik heb er je nooit reden voor gegeven, dat verzeker ik je", zei de prins denkend aan de brieven, die Betty van hem had en die hem boven het hoofd hingen als het zwaard van Damocles. „Ik kom zoo gauw mogelijk terug, zonder onbeleefd te zijn." Hij verlangde er werkelijk naar om dadelijk te rug te komen, want Rose hij kon haar nog ver liezen, had hem nimmer zoo aantrekkelijk toe geschenen en hij haatte de vrouw, die hem dreigde te vernietigen. Als een wensch kan dooden, dan zou Paolo di Salvano een pijl hebben afgeschoten regel recht in Betty's hart. Terwijl hij zijn weg zocht tusschen de tafeltjes door, maakte hij het plan voor zijn veldslag. Toen hij haar hand had gedrukt, haar in de oogen gekeken en naast haar was gaan zitten, wist hij, hoe zich tegenover haar te gedragen. Het scheen hem toe, dat maar één weg voor hem open lag en dien zou hij volgen. De gedachte maakte hem gedurende een oogenblik wee, maar hij was niet voor niets door den oorlog heen gegaan. Tegen middernacht zat Betty aan dek in het wit gekleed, zooals zij Paolo beloofd had. Zij had een avondtoilet gekozen van kant, bezaaid met kleine glinsterende steentjes. De onderjapon was van zil vergaas en ook haar schoentjes waren van zilver met gespen van simili diamant. Een haarband met briljanten was als een streep van licht over haar voorhoofd en blonde haar en de mantel, over den rug van haar stoel geworpen, was van zilverbro- cade, met hermelijn gevoerd Toen de maan over haar gestalte scheen, glinsterde zij van haar hoofd tot haar voeten en zij meende, dat zij verrukkelijk mooi zou zijn. Zij vergeleek zichzelf met Rose Cala han en zij glimlachte, trok haar schouders op en keek naar het glinsteren van haar japon, terwijl zij naar de verschansing ging om te kijken naar Pao- lo's boot. Zo kwam! Betty zag den Arabischen roeier en de zwarte gedaante in de domino. Al wat romantisch was, scheen langzaam voorwaarts te bewegen naar haar toe over het stille water. Zij haalde diep adem, haar glanzend zilveren mantel over haar borst sa menhoudend en zij gevoelde zich als een vrouw uit de middeleeuwen, die gewikkeld was in een wonder baarlijke liefdesintrige. kigste gehuwde paartjes der filmstad beschouwd, gaan scheiden. Kathleen Morrisson Mc. Cormick, alias Coleen Moore, heeft ontbinding van haar huwelijk aangevraagd wegens verwaarloozing en slechte behandeling! Het hu welijk vond plaats op 18 Augustus 1923. Hebt u soms een goed butler noodig. Wanneer een filmscenario een butler vraagt, wordt om Bracy gezonden. Bravy „buttelde" in meer films, dan welke acteur ook. Tijdens het maken van de laatste film, waarin John Gilbert de hoofdrol speelde, kwam hij tot de ontdekking, dat dit zijn 349ste baantje als butler was, sinds hij voor de film werkte. (Van onzen Sportredacteur.) Wat zouden wel de oorzaken zijn, zoo hebben wij ons eens afgevraagd, van de periodieke inzinkingen, van de steeds weerkeerende tijden van zorg, die een sportvereeniging en in t bijzonder een voetbalver- ecniging doormaakt. We stellen het ons in groote lijnen als volgt voor: 1. Oprichting, een weelde van spelers; 2. gaat steeds beter; 3. kampioen; 4. een paar oude verlaten de club; 5. de kracht zakt af. de club slaapt; 6. wakker worden en zien dat 't mis is; 7. krachtige actie, op neming van jonge spelers. Men ziet, ook 't heilige getal 7 speelt een rol in de voetbalgeschiedenis. Gaan we het rijtje van zeven eens aandachtig na. dan moeten we zien dat er iets niet in orde is. Punt 1, 2 en 3: dat gaat allemaal best. Punt 4 wordt be reikt: dit moest niets erg zijn eigenlijk, want men had tegetijkertijd jonge spelers moeten aankweeken. Bij vele clubs is 't echter wel een belangrijke factor: dus fout no. 1 is ingezien en vastgelegd, n.1. er zijn geen jonge spelers gekweekt. 't Ligt voor de hand dat de conclusie zal worden: kweekt steeds voldoende reserves. Punt 5. De club slaapt. Hoe komt dat eigenlijk, hebben we ons afgevraagd en als antwoord meenden we te moeten geven: de club rust op haar lauweren, leeft nog van de vette jaren en er is niets dat deze slaap zou kunnen storen. Om dus punt 5 te voor komen ligt 't voor de hand om een slaapverdrijvend middel aan te wenden. Wat zou er beter zijn om den clubgeest aan te wakkeren, het vuur in de gelederen op te porren dan een officieel orgaan? Heusch, hebt ge dit, dan komt ge niet aan punt 6 toe. Men is dan steeds „van zessen klaar!" Dat is de plaats waar onderlinge kwesties worden uitgevochten, waar het hart van de club klopt, en door welks breed vertakt net de vereeniging adem haalt. Dit was feitelijk ons doel: de clubs er op te wij zen, dat een andere, dan tot dusverre bewandelde weg moet worden ingeslagen. Ten platten lande, waar de clubs hun spelers over zoo n breed gebied moeten zoeken, is 't noodzakelijk om een band aan te brengen. Ook de supporters moe ten dat orgaan dan lezen; die moeten ook tot de groote voetbalfamilie gaan behooren en daartoe moeten ook zij steeds het hart hooren bonzen. Het clubverband zal hechter, gezelliger en aantrekkelij ker worden. Meerdere geregelde toeschouwers zullen de krijtlijnen omringen, meerderen zullen er tot de familie toetreden. We zijn zeker niet onbescheiden als we beweren dat de invloed van onze sportrubriek merkbaar ge weest is dit seizoen. Hoe zouden er anders bij den wedstrijd Breezand-Wieringerwaard ruim 450 toe schouwers geweest zijn, terwijl niet eens een adver tentie was geplaatst?! Maar een courant kan niet die intieme, vertrou welijke sfeer bieden die een officieel orgaan geeft. Een courant kan niet ingaan op heftige beroerin gen in de besturen, ze kan nooit zoo in bijzonderhe den treden. Daartoe geeft het officieel orgaan ruim te. Het is ook de plaats voor de journalistieke pen- gewrochten der leden. Is 't mogelijk om een officieel orgaan aan te schaf fen, zal men mogelijk naar voren brengen. Neen, Betty was slechts romantisch aan de oppervlakte. Alle diepte, die zij in zich had, was gewijd aan eigen liefde en aan geld om zichzelf mooi en ge lukkig te maken, maar het romantische, dat in haar verborgen was geweest, was gewekt door de prachtige oogen van Salvano. Zelfs nadat zij hem vandaag had gezien, was zij verzwakt geworden in haar besluit om hem te trouwen en nog wel ten gevolge van een ergerlijke en dwaze reden, waar zij nu bijna om lachte! Nazlo had haar heel wat verteld over Teresa Desmond en toen Betty had vernomen, dat het meisje uit „De Blauwe Maan" kwam, het café op Long Island, had zij begrepen en het was een schok geweest, dat Miles' liefde het kind was van de huis bewaarders van „Silverwood", die door haar toe doen waren ontslagen geworden. In haar razende ergernis, dat haar echtgenoot was ingepalmd door zoo'n schepsel uit de dienstbodenklasse, een we zen, dat zij geslagen had en in ongenade haar grootmoeders huis had uitgezet was zij bijna ge sloten bij Miles te blijven. Een gedachte was door haar hoofd gegaan, dat zij mevrouw Sheridan kon blijven en toch een groot deci van het jaar buitens lands wonen en haar vriendschap voor Paolo behoti- den, zelfs al was hij met Rose getrouwd. Maar in een wonderlijke aanvechting van deugdzaamheid, wierp zij de verleiding van zich. Als zij erin slaagde, Paolo van Rose te verwijderen, zou hij haar wettig kun nen toebehooren en dan kon zij aan dat schepsel Desmond beletten, dat zij in de gezelschappen werd ontvangen, als de vrouw van Miles. Zij zou aan Lil en aan Kathleen en aan iedereen vertellen, dat het meisje een dienstbode geweest was en dat haar vader een beruchte kroeg hield op Long Island. Dan zou de tweede mevrouw Miles Sheridan niet zeer goed ont vangen worden! Betty draaide haar gedachten van Terry Desmond af, zooals zij een gasvlam zou hebben afgedraaid en keerde terug tot Paolo. Hij was nu vlak bij, bijna op zij tegen het jacht aan en de roeier natuurlijk om gekocht om voorzichtig te zijn maakte nauwelijks een geluid, terwijl hij zijn bootje door het water stuurde. Betty boog zich over de verschansing en het licht weerkaatste van haar diamanten haarband en uit de duizend flikkerende kristallen. Boven haar hing de maan als een groen zilveren lamp in een lucht van Stralend mauve. Wat een nacht voor min naars! Vijf minuten later trok de zwarte domino het witte visioen in de schaduw van de zonnetent. Niet ver daar vandaan wachtte de kleine boot. Niemand had de domino gezien of gehoord, toen hij aan boord ging. „En?" fluisterde Betty opkijkend in een paar don kere oogen en haar kleine vingers bijna fijn gekne pen in de sterke handen, die brandend heet waren. „Zoo is het goed", fluisterde Salvano. „Nu is dat alles voorbij, Betty, ik heb in een nachtmerrie ge leefd. Een vrouw, die ik vertrouwde, heeft mij ge zegd, dat je niet langer om mij gaf, dat je alleen De eerste sprekende film uit Canada. „The Red Sky" zal de eerste sprekende film zijn, die opgenomen wordt in Canada. Het troostelooze Cana- deesche landschap zal de achtergrond vormen van een verhaal, dat speelt in de kringen der bereden berg- politie. Marjorie Daw. Marjorie Daw. destijds een der meest gevierde film sterren, is moeder geworden van een dochtertje. De laatste twee jaar trad zij niet meer in films op. Zij is de vrouw van Myron Selzinck, leider der studiowerk zaamheden. alleen met groote kosten, maar wel kan het als het gezamenlijk gaat. Zooals bijvoorbeeld het Groentje officieel orgaan van de heele rij van Zaanlandsche voetbal- en kolfbalvereenigingcn, de Noord-Holland- sche Athletiekbond en de N.H.V.B. Zou dat nu hiep niet mogelijk zijn, temeer de kiem reeds een jaar lang uit den grond is. liet „Sportnieuws" bedoelen we, wat zeker de meeaten reeds gedacht zullen hebben. Dit blaadje, dat nog slechts in bescheiden vorm uitkomt, het officieel orgaan van „Sparta" te Scha- gen, bazuint het telkens uit: „Wordt abonné!" Als de heeren redacteuren het nu eens anders in pikten, nl. het heele ritsje van besturen van da besturen van de plattelandsche clubs tusschen Alk maar en den Helder langs gaan en de zaak eens goed uiteenzetten en de zelfde regeling met hen te scheppen als het Groentje het ginds gedaan heeft, nl. ieder lid van de vereeniging krijgt het „Geeltje" want zoo zal het dan dadelijk populair genoemd worden gratis thuis. Wel staat het bestuur dan een cent of vijf van de contributie die elk betaalt af, maar dit is goed besteed. Oproepingsbriefkaarten behoeven niet meer rondgestuurd te worden, nieuwe voorschriften en uitschrijvingen van vergaderingen behoeven niet meer langs omslachtige wijze tot de leden gebracht te worden. Een band is verkregen, de leden krijgen het blad s avonds thuis en hebben de tijd om den stand van zaken eens rustig na te le zen van hun eigen club en die uit de omgeving. De redactie kan voor hoofdartikelen zorgen: trainings voorschriften en sportbeschouwingen en verslagen, enz. Werkelijk, we gelooven dat als dit er door kwam, dat er dan een pracht periode van bloei voor de plattelandsche clubs zou aanbreken. De Sehager Courant zal voetballiefhebbers kwee ken. Het Sportnieuws zal ze dichter tot de sport weten te brengen. Laten we dit tot doel stellen! H. JONKER Hz. Ter gelegenheid van de kermis te Oudesluis werden door D.O.S.K.O. seriewedstrijden gehouden, waaraan door „Wieringerwaard", „B.K.C." van Anna Paulowna en „Sparta" van Schagen werd deelgenomen. Volgens loting werd eerst om 1.30 uur begonnen met den wedstrijd SpartaD.O.S.K.O. Als scheidsrechter Metselaar beginnen blaast blijkt dat beide partijen incompleet zijn. Het begin is voor D.O S. K.O, maar spoedig komt S. eenigszins in de meerderheid Na eenigen tijd weten ze dan ook de leiding te nemen, spoedig gevolgd door no. 2. Als D. er dan even beter inkomt, schiet Veltman in zuiver buitenspelpositie in 't net, 21. Rust. Door P. de Wit wordt het dan 22. Ook Loggers maakt dan voor S. een buitenspeldoel- punt, zoodat beide partijen een doelpunt cadeau kregen. Veltman schiet dan keihard tegen de kruising van lat en palen, welk schot beter verdiend had. Lutjeharms had meer geluk, want een schot van zijn voet komt onhoudbaar voor Rezelman in de touwen terecht. Als Vos dan 4 minuten later den stand op 43 gebracht heeft, is spoedig het einde daar en krijgt S. loon naur werken. WieringerwaardB.K.C. W. komt met een zeer verzwakt elftal uit. terwijl ook B. niet volledig verschijnt. Na een zwak begin, waarbij W. een paar maal voor het B.-doel komt, zonder echter maar met mij flirtte en van plan was om bij je man te blijven. Ik zal je niet vertellen wie zij is, want je zoudt het haar niet vergeven, evenmin als ik. ïk wist niet, wat ik deed; ik was razend van woede. Ik dacht erover om jou en mijzelf te dooden. Maar juist toen kwam ik in aanraking met Rose. Zij hield van mij; het kwam tot een verloving. Ik was te on gelukkig om jou, dan dat ik het mij aantrok, zelfs niet toen ik hoorde, dat er verteld werd, dat Rose en ik getrouwd waren. Ik hoopte, dat het praatje jou bereiken zou, want ik wenschte je pijn te doen." „Het bereikte mij. Het deed mij pijn", zei Betty. „Ik vertel je eerlijk, dat ik er zelf over dacht om bij Miles te blijven, als jij mij bedroog. Als je getrouwd was. Maar eerst moest ik je zien. Ik ben daar nu zoo dankbaar voor!" „Ik ook", zei Salvano haar tegen zijn borst druk kend, wenschend, dat hij het leven zoo uit haar kon wegpersen dat zou hem moeite besparen. „Je hadt geen kwaad van mij mogen gelooven zon der eenig bewijs." „Ik geloofde het ook niet werkelijk." „Toch zou je mijn brieven mijn arme brieven, waarin ik mijn hart aan je uitstortte, aan dat oude beest van een Calahan hebben gegeven!" „Ik moest toch iets hebben om je mee in be dwang te houden." „Zou je je bedreiging hebben uitgevoerd?" „Ja, dat geloof ik wel. Ik ben er zeker van. Maar we behoeven ons daar niet meer druk over te ma ken. Wij kunnen nog ruim een uur samen zijn, voordat Estelle terugkeert van haar bal. Laten wij gelukkig zijn; ik heb het noodig!" „God weet, dat ik het evenzoo noodig heb. Ik ben daartoe hier gekomen. Ik heb een afschuwelijken avond gehad, Betty. Ik heb Rose verteld, dat er een eind moest komen aan onze verloving. Haar vader heb ik nog niet onder handen genomen, dat is voor morgen. Maar ik ben een zenuwachtig wrak ten minste, als jij er niet was. Ik hoop, dat ik physiek geen lafaard ben, In den oorlog heb ik mij hier en daar dapper gedragen. Maar geestelijk ben ik niet dapper, mijn lieve Bettina! Help mij! Geef mij aan mijzelf terug! Geef mij moed voor morgen en voor alles wat er nog zal komen, voordat jij en ik elkan der zullen toebehooren." „Wat verlang je van mij?" fluisterde Betty. ,Wij zullen weer een dier oude droomnachten doorleven. Hemelsche nachten!" „Cocaine?" „Ja, voor ons beiden. Denk eens Betty denk eens! Herinner je het je?" „O, ja, ja! Soms heb ik mij alles te goed herin nerd. Maar sinds maanden heb ik het niet meer genomen. Ik heb niets". „Ik heb genoeg, Bettina, mijn mooie Bettina, ik heb het meegebracht. En het injectiespuitje. Wil je?" „Ja", zei zij. „Ik heb aan boord mijn eigen bou doir. Naast mijn hut. Er is een groote divan met bergen van kussens. Wij kunnen droomen. Als

Schager Courant | 1930 | | pagina 5