Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Uit onze omgeving. ANNA PAULOWNA LANGEND IJ K WIERINGEN Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. hollend over akkers en weilanden, steeds den kort- sten weg nemend, om dan op onbegrijpelijke wijze een 10-tal kilometers verder ongestoord de Duitsche grens te passeeren. In een ander geval was de smokkelaar reeds een vijftig meter de grens voorbij, toen hij plot seling de douane ontdekte, maar voor men den wagen genaderd was, was men buiten gevaar op Neder- landsch grondgebied. Het is typisch dat deze smokke laar steeds in de omgeving van Sittard opereerd en hiervan nooit afwijkt. Meestal passeert hij de Duit sche grens nabij Millen, Tuddem, Wher, Savelen en Hillesberg. Nooit neemt hij den hoofdweg, maar meestal slechte binnen- en veldwegen, waarover hij zich met ongelooflijke snelheid beweegt. Het zal niet gemakkelijk vallen dezen maniak te arresteeren, ver-: klaarde een Duitsche douane, vooral daar zich in den wagen steeds drie personen bevinden, die dus op ge vaar berekend zijn. Nog ergerlijker is het voor de douane als men enkele wegen welke de smokkelaar gewoonlijk neemt, barricadeert, en deze dan juist langs een nieuwen weg „das grosze Vaterland" bin nenkomt! Reeds meer dan een half jaar drijft hij den epot met de douane en nog steeds passeert hij drie tot viermaal per week de grens; maar hoelang zal de waaghals nog victorie kraaien? Wie weetmisschien komen wij ook hier spoedig voor een grensdrama te Btaan, zoals onlangs zich in de mgeving van Kerk- rade afspeelde! Msb. Zitting der Meervoudige Strafkamer en behandeling van nieuwe zaken op Dinsdag 22 Juli 1930. BKAMMETJE ZAL TOCH DE PETOET NOG MOETEN INMARCHEEREN. De terechtzitting was om 10 uur uitgeschreven, doch ving aan ten half elf, omdat het bij een lastige mlsèr omver met 'n praatje ondanks alle berekeningen en com binaties niet mocht gelukken, den president er In te pediculussen, meer plat uitgedrukt er in te „luizen". Het latijn Is gewoonlijk toch wel sierlijker dan ons klom pen-dialect! Na opening der zitting wenschte de heer Officier, ditmaal de bigg chief in eigen persoon, mr. Van Loocke- ren Campagne, eerst af te rekenen met den heer Abram van L., die indertijd met medewerking van zijn compag non Salathiel te Den Helder een garagehouder oplichtte voor 'n paar autobanden. Voor dit feit was Bram voorw. veroordeeld en gesteld onder het vaderlijk toezicht van den altruistischen heer v. d. Elzen, maar het scheen toch dat de snaak, ondanks zijn prachtige voornemens, geen zedelijke kracht genoeg had kunnen ontwikkelen om zijn proeftijd behoorlijk door te maken, althans re- quireerde de Officier tenuitvoerlegging der voorw. straf. IK MOET DE VERONDERSTELLING ONDER SCHRIJVEN, DAT HET EEN DUBBELTJE OP ZIJN KANT ZAL BLIJVEN. Op deze zitting was ook de voormalige kaasmaker Klaas K. uit Wijdenes uit zijn kiekkasje te voorschijn gehaald om zijn zaak eindelijk eens definitief af te wik kelen. Het begon zoowat tijd te worden, daar hij al ettelijke maanden in voorarrest heeft doorgebracht. Zooals de aandachtige lezer zich nog wel zal her inneren, had deze jonge man zich in het voorjaar schul dig gemaakt aan vele en malle nachtelijke diefstallen van radiotoestellen, welke handelingen eigenlijk aan kleptomanie deden denken. En misschien was hij er betrekkelijk nog goed afgekomen, ware het niet dat hij ook vroeger reeds was gestraft wegens het beoefenen der kleverige-vingersport. Eenmaal voorwaardelijk en eenmaal definitief tot gevangenisstraf. Dat stond er dus voor hem slecht voor, maar zijn goede en lieve vrouw, Grietje, wil alles doen om haar man buiten de gevan genis te houden en niets zal haar te veel zijn om hem van de hem wachtende schande te bewaren. Het brave vrouwtje werd vandaag dan ook weer gehoord en zij liet niets na om de rechtbank te overtuigen van haar hoop op de toekomst. Zij zal trachten haar man geen oogen- blik buiten toezicht te laten. Het Leger des Heils heeft beloofd, ook hulp en steun te verleenen. De Officier gaf echter zeer duidelijk blijk, van Klaas geen tabak en van zijn bekeering geen grooten dunk te hebben. Men moet het mooie instituut der voorw. ver oordeeling niet in discrediet brengen, door het toe te passen op misdadigers, die feitelijk door hun gedrag die gunst reeds verspeeld hebben, was de meening van den grijzen vertegenwoordiger der staande magistratuur en hij sloot zich volkomen aan bij het requisitoir van zijn substituut, mr. v. d. Feen de Lille, die 1 jaar en 6 maanden definitieve gevangenisstraf had gevorderd. De verdediger, mr. Wynne, had dan ook geen ge makkelijke en aangename taak, de rechtbank gunstig voor zijn cliënt, die het al meermalen zoo leelijk ver bruid heeft, te stemmen, maar toch hopen we, dat het Ed. Achtb. College ter wille van het dappere vrouwtje, nog eenmaal de hand zal strijken over haar goed en clementievol hart. NACHTELIJK BEZOEK VAN BARON VON MüNCHHAUZEN AAN SCHAGEN. De 55-jarige heer Willem Peereboom, arbeider te Schagen woonachtig, stond in den nacht van 22 Juni te kijken als wijlen Petrus Snotrus, toen hij wakker geworden, door de ruiten van zijn kasteel op het voor erf staarde. Hevig verbaasd wreef hij zijn nog slape rige oogen uit en bekrabbelde peinzend zijn eer waardig hoofd bij het overdenken van een hem on begrijpelijk vraagstuk. Wel wie de weerlicht, hij had toch gistreevend met zijn zeun Wollem de ket met 't halster an de pen zet, met 'n volle bak met lekker groen gras als souper en nu was de heele ket spoor loos uit zijn gezichtskring verdwenen. Gansch ontsteld waarschuwde hij zijn zoon, die di rect op onderzoek uitging en tot zijn verbazing de ket aantrof achter op 't erf, in gezelschap van een lang slungelig individu, dat verdacht aan het hals sieraad van de ket stond te morrelen en blijkbaar schrikkend van Willem's komst, hem verlegen een sigaar aanbood. Doch Willem was niet in 'n stem ming om sigaartjes te accepteeren. Hij diende den nachtelijken bezoeker een opstopper toe, waardoor de ze in de kikkersloot kwam, vischte hem behoorlijk weer op en bracht den man, die overigens mak en volgzaam was als 'n potlammetje, naar de politie wacht en werd hij daar, als verdacht van poging tot diefstal, gearresteerd en gevankelijk overgebracht naar Alkmaar. Deze nachtelijke avonturier en oogenschijnlijk ge vaarlijke paardenruttelaar, werd secuur opgeborgen en nog meer zorgvuldig bewaakt dan de schatten van Lombok in het Rijksmuseum. Hij stond hedenmorgen terecht, maar maakte meer den indruk Sindbad den Zeelummel, dan Fra Diavole, het opperhoofd der 40 roovers te zijn. Volgens zijn opgaven was hij de 30-jarige rondreizende koopman in galanteriën Sjoert G., geboren te Sexbierum en wonende te Middelharnis. Hij was op dien 22 Juni naar Wieringen geweest met zijn negotie en tegen den avond teruggekeerd naar Schagen, alwaar hij lo geerde in hotel „Brantenaar". Hij souffreerde een weinig aan migraine en besloot ter afleiding de bioscoop te gaan bezoeken. Na afloop van de voor stelling was hij in den kortsten nacht van het jaar nog wat rond gaan wandelen en had toen de ket van Willem Peereboom in de smiezen gekregen en was hem den onweerstaanbaren lust overvallen, op den rug van dezen edelen rossinant 'n wandelritje te maken. De president maakte hierbij de passende veronder stelling. dat Sjoert, tusschen haakjes een lange iet wat slungelachtige verschijning, met een gebrekke- lijken rechterhand, in de bioscoop misschien over spannen was geraakt door een sensationeele Wild westfilm met hollende cowboy-paarden, b.v. wijlen Fred. Thompson op Silverking. In ieder geval, lange Sjoert ontkende pertinent eenige kwade bedoeling te hebben gehad. Den Offi cier was het dan ook een raadsel, dat verdachte, in dien hij het voornemen had opgevat om het paard te stelen, er mede naar het achtererf zou zijn gegaan om kalm af te wachten tot hij gsnapt was. Ge vraagd werd dus vrijspraak en de verdediger, mr. A. Prins Jr., die tevens wees op het gunstig verleden van den stumper, zijn blanco strafregister en bij uit stek nette familie, ging zelfs nog verder en verzocht onmiddellijke invrijheidstelling van Sjoert. Alles wat gevraagd werd, kon Sjoert verkrijgen en hij verliet de rechtzaal als vrije Friesch, zingende: 'k Wil Rechter, U mijn dank betalen, U prijzen in mijn avondlied. Ik stond voor U, met schuld beladen, Maar gij vergaf en strafte niet DE GOOCHELAAR MET DE GLADDE GOUDEN VERLOVINGSRINGEN. In de juwelierswinkel van de firma Herm. Plas in het Payglop te Alkmaar, verscheen op 31 Mei 'n net jongmensch, welbespraakt en goede manieren, die zich voorstelde als reiziger van den heer Jan de Vries, fabrikant van sterke pepermunt, fabrieksmerk „Geef ze de ruimte" en voorts drogist, wonende op het Lut- tik Oudorp aldaar. De bezoeker praatte honderd uit over verlovingen en dergelijke teedere aangelegenhe den en toen hij ten slotte eenige gladde gouden verlo vingsringen op zicht verzocht, had de winkelierster, mevrouw de wed. PlasNieuwenhuizen, thans ge huwd met den heer Boereboom, geen bedenking dit verzoek toe te staan, waar de heer Jan de Vries, 'n solied adres, als relatie werd genoemd. Het bleek ech ter weldra dat men hier te doen had met een geraf- fineerden oplichter, die in verschillende plaatsen van ons land dezelfde truuk had toegepast, tot hij ein delijk tegen de lamp liep en ingerekend werd. De bedrieger moest heden terecht staan, doch daar hij elders was gedetineerd, niet verschenen. Dn heer De Vries als getuige gedagvaard, verklaarde dat hij eenige jaren geleden met den verdachte, zekeren heer Hendrikus Jacobus van Z., in aanraking was geweest. Hij fungeerde echter niet als reiziger en was hem geen enkele opdracht betreffende verlovingsringen ver strekt. De heer Officier stelde er echter prijs op den neus van den heer Van Z. eens te zien en verzocht aan houding der zaak tot de zitting van 30 September. Men behoefde geen vrees te koesteren, dat meneer Van Z., die voor heel wat rechtbanken dergelijke zaakjes heeft op te knappen, niet beschikbaar zou zijn en werd con form dit requisitoir besloten. GEEN BEPAALDE SIERADEN DER SAMEN LEVING. De zitting werd ook heden, men zou helaas bijna kunnen spreken van op de gebruikelijke wijze beslo ten met. een tweetal zedezaken, die behandeld wer den buiten tegenwoordigheid van onbevoegd publiek. In de eerste plaats de 47-jarige beroepslooze Noord brabander, Leendert Anth. K., thans gedetineerd in het huis van bewaring te Alkmaar, als verdacht van het plegen van het misdrijf, nader aangeduid in artikel 249 van het wetboek van strafrecht. Voorts verscheen nog de semigarc harmonicaspeler Anth. de .T. uit Petten, vroeger te Hoogwoud woon achtig, thans eveneens in voorarrest. Deze man, 'n gevaar voor den weg, is uit de ouderlijke macht en voogdij ontzet en maakt zich meermalen aan zeden misdrijven schuldig. Vermoedelijk zal hij wel, als een psychopaat met verminderde toerekeningsvatbaarheid, in het psychopaten asyl worden ondergebracht. Intusschen lijkt het ons, gelet op de gruwelijke lust moorden, die den laatsten tijd ook in ons land bedre ven worden, wel hoogst noodig, dat dergelijke lugubere individuen scherp in 't oog worden gehouden. 11. En Pim steeg hooger, steeds maar hooger Boven d'hulzen van Amsterdam, Zag de grachten, kerkens torens, Ook de gebouwen op den Dam. Zag den Paleiskoepel met het haantje Glinsterende in den zonneschijn, Pim gilde, hij schreeuwde en htj dacht. Wat zal mijn moeder angstig zijn. BLOEMBOLLENVEILING TE BREEZAND. Dnsdag 22 Juli des voormiddags 10.30 uur hield de Coop. Bloembollenvellingvereen. „Breezand" (G.A.) weer een droge bloembollenveling. Handel was stug te noe men. vergeleken b\j de vorige week. De volgende prijzen werden besteedy Enkele vroege tulpen: Brillant Star f 2.202.50, Crun- son Queen f 2.30, Cram Brillant f 11.50, Couleur Car dinal f 2.50—4.30, Diana f 0.95—2.10, Fred. Moore f 1.60 3.80, Flamingo f 1, Gele Prins f 3.80, Herman Schlegel f 1.10, La Reine Max f 2.80, La Reine f 2.10, Mon Tre3or f 5.305.80, Proserpine f 1.90, Prins v. Oostenrijk f 1.30 3.30, Rose Gris de Lin f 0.952.30, Rembrandt f 2.40 —2.50, Rose La Reine f 1.90, Scarlet Duc f 1.10—1.70. Witte Duc Max f 1.20—2.10, Witte Zwaan f 1.50, Witte Valk f 3. Dubbele vroege tulpen: Azalia f 1.40, Boule de Neige f 1.50, Couronne d'Or f 1.20—1.40, Murillo f 1—2.70, Mr. v. der Hoeff f 2.10—3.60, Theeroos f 095—2 80. Enkele late tulpen: Inglesc. Yellow f 1.60, Moonlight f 1.60—2.60. Darwintulpen: Bartlgon f 1, Clara Butt f 0.501.60, Franc. Sanders f 1.90, Le Nótre f 0.901.20, Trion f 0.80 —2.70, Painted Lady f 0.95—1.10, Prinses Elisabeth f 0.90 1.80, Prlde of Haarlem f 12.10, Phil de Comminet f 1.804.20, Rev. Ejvbank f 11.50, Sieraad v. Flora f 0.95—1.80, The Sultan f 0.75, Will Pitt f 0.95—2.20, Will Copland f 0.953.70. BREEZAND. De heer C. Kooiman, onderwijzer aan de O.L.S. II, staat no. 1 op de voordracht voor onderwijzer aan een der o. 1. scholen te Haarlem. ANNA PAULOWNA. Jeanne de Vos. leerlinge van de U.L.O. school te Alkmaar, behaalde haar einddiploma (Mulo-diplo ma A). J. Raap, leerling van de R.H.B.S. te Den Helder, is bevorderd van de 4e naar de 5e klasse. Bij den slager Rezelman ontstond Dinsdagmiddag brand in de slachtplaats, doordat de vlam in een pan sloeg, waarin vet gpsmolten werd. Daar de brand zich in 't begin ernstig liet aanzien, werd direct om df> brandspuit getelefoneerd. Men kon echter, zonder daarvan gebruik te maken, het brandje blusschen. Van verschillende tuinbouwwers vernamen we, dat het er buitengewoon bedroevend voorstaat met de kool ln het Ambacht. De draaihartigheid in de verschillende koolsoorten treedt ln bijzondere ernstige mate op. Op tal van akkers blijven er zeer weinig gave over, terwijl er reeds bouwers zijn, die de kool omhalen. Het ziet cr naar uit, dat de kooloogst dit jaar in het Ambacht zeer schraal zal zijn. Over een gedeelte van Noordscharwoude en Zuidschar- woude hebben als proef de electrische lantaarns ge brand, hangende midden over de straat. Het leek ons, dat de verlichting op deze wijze beter zal voldoen dan voorheen, toen de lantaarns meestal om beurten aan een kant stonden. ZÜIDSCHARWOUDE. Alhier Is de prijs der melk verhoogd met leent per L. tot 13 cent NOORDSCHARWOUDE. Tengevolge van het stormachtige weer zijn alhier ver scheidene telefoonaansluitingen gestoord. RAAD WTERINGEN. Vergadering van den gemeenteraad, op Vrijdag, den 25 Juli 1930, des namlddaffs ten 4 uur. Agenda: 1. Notülen. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Aanbieding van de rekening en balans van de Zee grasexploitatie dienst 1929—1930 en van de gemeen terekening dienst 1929. 4. Rapport omtrent de rekening der gezondheidscom missie over 1929 en hare begrooting voor 1931. 5. Voordracht tot wijziging en aanvulling der bouw en woningverordening. 6. Praeadvies nopens het verzoek van het R.K. Kerk bestuur van den H. Hippolytus tot verstrekken van gelden voor de stichting van eene bijzondere lagere school te Hippolytushoef. 7. Voordracht tot verkoop van een gedeelte bouwterrein te Den Oever. 8. Voordracht tot het aangaan eener geldleenjng. 9. Benoeming van een onderwijzer aan de O. L. school te Hippolytushoef. DEN OEVER. „Draglines" en DreglUnen. In ons blad van Zaterdag plaatsten wij een bericht als zouden er in de Wieringermeer „dregiynen" bezig zijn met het graven van slooten enz. Zooals velen wel begre pen zullen hebben berustte deze mededeeling, voor zoo ver het de benaming van de betrokken werktuigen be treft, op een vergissing en zullen vooral de meer inge wijden, dat ook wel doorzien hebben. De juiste benaming van deze moderne graafwerktul- gen is in het Engelsch „dragline" waarvan de uitspraak veel gelijkt op het Hollandsche „dreglijn". Deze „draglines" dan gelijken dit ter toelichting veel op een kraan, die zich door middel van z.g. rupsban- en kunnen voortbewegen. Aan de arm hangt een graaf- Inrichting, welke op haar beurt weer veel gelijkt op een groote eenigszins langwerpige baggeremmer waaraan een staaldraad bevestigd is. die dit instrument door den bo dem trekt en bet aldus met de te verplaatsen grond ge vuld wordt Dan wordt deze grijper omhoog getrokken, de arm gezwaaid, en door een kipbeweging de grond op een andere plaats gestort. Dreglijnen zullen er zeker ook nog wel in de Wieringer meer komen, doch zeker niet eerder dan de kanalen klaar zijn en men ze hier en daar voor het redden van drenkelingen zal deponeeren. Het droogtnalen van de Wieringermeer. Naar men ons mededeelde, werd Maandag bij peiling te Medemblik, des morgens om 7 uur. bevonden dat reeds 3.70 meter van de gemiddelde diepte in de Wierin germeer is weggemalen. Als men in het zelfde tempo blijft doormalen kan men aannemen dat over ongeveer een maand al het water is verwijderd. Noderlaagwedstrijden V.V.M.F. Donderdagavond a.s. zal V.V.M.P. haar nederlaagwad- strijden voortzetten met een wedstrijd tegen Oudesluis I. Vanwege het bestuur van het Christelijk Tehuis voor Zuiderzeewerkers. zijn groote reclameborden en een handwijzer aangebracht, in het dorp, om de bezoekers den weg te wijzen en te vergemakkelijken, ln het bij zonder voor degenen, die hier pas komen. Dinsdagnamiddag werden de sluisbouww.erken be zocht door ongeveer 70 cadetten van de Militaire Aca demie, benevens eenige hooggeplaatste officieren, van Breda. Zij maakten een rondreis onder leiding van Ingenieur Ringeling. Vervolgens brachten zij een be zoek aan het vliegkamp De Koolj. Dinsdagnamiddag werden drie bakken, die voor anker lagen, door den storm losgeslagen. Door den harden wind, dreven ze snel weg. zoodat ze al spoedig uit het gezicht waren, terwijl op leder bak zich drie man bevond. Terstond werden de noodige maatregelen genomen, doordat er naar alle omliggende radiostations werd geseind. In 'den loop van den avond werd een der bakken opgepikt door een sleepboot en de schipbreuke lingen aan boord genomen. Van de overige bakken is tot nog toe geen spoor ontdekt. De bakken zoowel als het personeel zijn van de M.U.Z. afkomstig. WIERINGEN. GEST. De 30 Juli a.s.. tegelijk met het 25-jarig huwelijks jubileum van zijn patroon, herdenkt Jan Wiegman het feit, dat hij reeds gedurende 35 jaar werkzaam is bij de familie Hellingman, eerst bij den vader, daarna bij den zoon. WAAR DE V ROE W BE LANG IN STELT. INTERNATIONAAL CONGRES VOOR BOERINNEN. Op 9. 10 en 11 Augustus a.s. wordt te Antwerpen een internationaal Congres gehouden ovor boerinnen- kringen. Inlichtingen voor Hollandsche deelname wor- den verstrekt aan het adres: Fontelnstraat 55, Leeu warden. TURKSCHE EMANCIPATIE OP HET GEBIED VAN DE KOOKKUNST. Men hoort vaak beweren, dat vleesch ter versterking van lichaam en geest noodig is. Niet een ieder Is deze meening toegedaan. Bernard Shaw schijnt de frisch- heid, die hij met zijn zeventig jaren nog bezit, te dan ken te hebben aan groenten en fruit, daar deze zijn dagelijksch kostje uitmaken. Volgens Henry Ford gaat de weg naar gezondheid en goed humeur, door de keu ken. Het is niet zoo erg, wanneer men een maaltijd overslaat, men verliest echter zijn goed humeur. Een heel andere meening is Kemal Pascha, president der Turksche Republiek, toegedaan. Hij wil, dat de Turken meer vleesch eten en Iaat vaste regels opstel len voor het bereiden der spijzen In de restaurants. Hij gaat er niet mee accoord. dat zijn onderdanen bij de maaltijden nog steeds zooveel vet en suiker gebrui ken gelijk hun voorvaderen honderden jaren geleden. Teneinde raad te schaffen engageerde hij een der beste Amerikaansche vrouwelijke koks, daar hij van meening is, dat de kookkunst in Amerika het best ontwikkeld is. Interessant is het te hooren, waarom Kemal Pascha deze meening is toegedaan. Hij zegt, dat de kookkunst in Noord-Amerika haar hoogtepunt bereikt, daar de vrouwen er zich hoofdzakelijk mee bezighouden. Hij is het dan ook met den Europeeschen kijk op de z^ak niet eens. dat een man in de hotelkeuken den scepter moet zwaaien. Zoo emancipeert Kemal Pascha zijn land zelfs wat de kookkunst betreft Hij ziet er niet tegon op hiervoor een sprong over Europa naar Amerika te moeten maken. HET BEREIDEN VAN KOUDE SCHOTELS. De hulsvrouw wier taak het is dagelijks een smake lijk menu samen te stellen, voelt het gewicht van dia taak het zwaarst, wanneer er bij bijzondere gelegen heden aan den maaltijd een grooter uitbreiding moet worden gegeven dan gewoonlijk. Hetzij het middagmaal haar in de noodzakelijkheid brengt om wat „uit te halen", hetzij het twaalfuurtje de maaltijd is. welke een feestelijk tintje moet dragen of wel de avondboter ham in al deze gevallen zal het een hulp zijn. als zij a.h.w. een lijstje van geschikte schoteltjes in haar hoofd heeft en daaruit kan kiezen. Een koude schotel zal het gewoonlijk het meest toelachen. Ten eerste behoeft die niet op 't laatste oogenblik te worden klaargemaakt; ln vele gevallen zelfs kan hij al daags te voren worden bereid. Ten tweede leent zoo'n schoisl zich uitstekend tot het benutten van restjes uit de vliegenkast; juist bij eenigszins plotselinge gevallen (on verwachte gasten b.v.) kan een restje vleesch of visch, maar zelfs ook aardappelen en verschillende voor het doel geschikte groenten uitstekende diensten bewijzen en ln korten tijd fleurig en wel op tafel komen. Koud vleesch b.v. In nette plakjes gesneden, dakpansgewijze op een schaaltje geschikt, bedekt met wat mayonnalse of een ander sausje en dan langs den rand gegarneerd met eenige waaiervormige gesneden augurkjes en wat pareluitjes, vormt een schoteltje voor de koffietafel, waar de huisvrouw gerust mee voor den dag kan ko men. En wat overgebleven gekookte visch (schelvisch of kabeljauw b.v.) kan al met even weinig moeite tot een aantrekkelijk vóór- of tusschengerecht worden om- getooverd. We zouden ln dit geval ons „koude schotel tje" kunnen opdienen in schelpen. In elke schelp komt een flink stukje visch te liggen. Dit wordt geheel be dekt met een dun laagje mayonnalse, terwijl de omran ding wordt gevormd door wat koude gekookte dop erwtjes of worteltjes (dit laatste in plakjes gesneden). Mochten geen restjes visch beschikbaar zijn, dan be reiken wij hetzelfde resultaat met b.v. een blikje zalm of kreeft met een paar ons gepelde garnalen. Wie het nog „fijner" wenscht en er ook wat meer tijd aan kan besteden, die kan als garneering wat aspic gebruiken, de bekende zure gelei, die n ueens dient om vleesch of visch te omhullen, dan weer om tot kleine glinsterende kristalletjes gesrfeden, een sierlijk randje langs het ge recht te vormen. Moeder, hoe heet dat station, waar we net doorheen gerede zijn? Ik weet het niet, jongen. Dan moet u toch es d'r naar vragen, moeder, want ik heb uw taschje uit het raam late vallei (London Opinion). Of

Schager Courant | 1930 | | pagina 7