Het geteisterde Italië. Gansche dorpen in puin. De ramp te Coblenz. Ook in Italië werkloosheid? De vijf Amerikaansche Salomo's. Een vergeten brievenbus. Cycloon boven Noord-Italië. Binnenlandsch Nieuws. Onder het zand bedolven. Het gevaar voor de Nederlandsche Zuivelindustrie. Achter den generaal b 1 ij v e n. Een jongen uit de tram gevallen. Marktberichten. De hulpverleening. Meer dan 60.000 hulpbehoevenden. Het N.T.A. seinde d.d. gisteren uit Rome: De berichten uit het aardbevingsgebied in de och tendbladen geven een aanschouwelijk overzicht van de georganiseerde hulp-actie, waartoe de verschillen de legerafdeelingen met alle ter beschikking staande middelen zijn gerequireerd. Niet minder dan 60.000 overlevenden in het geteisterde gebied, moeten wor den ondersteund, verpleegd en van voedingsmiddelen worden voorzien. Militaire ambulancen en hulphos pitalen zijn opgericht en allerlei medicijnen zijn in groote hoeveelheden aangevoerd. Melfl zeer zwaar geteisterd. Gevaar voor instorting van huizen. De plaats Melfi, die er uit ziet als een platgeschoten stad achter het fron., is het zwaarst geteisterd. Tot- nu toe zijn hier 150 lijken in den Dom gezegend en ter aarde besteld. Daar op het kerkhof van Melfi niet vol doende plaats was, moest een rouwtrein met den treurigen last van 200 dooden naar Potenza vertrek ken. Men vreest dat te Melfi en in andere plaatsen nog een groot aantal lijken, dat onder de puinhoo- pen bedolven ligt, geborgen zal moeten worden. Uit verscheidene plaatsen wordt gemeld, dat de hui zen, voor zoover zij niet reeds geheel door de aard beving zijn verwoest, dreigen in te storten en dus onbewoonbaar zijn. Vele kerken moesten wegens ge vaar voor instorting gesloten worden. Naar Belga uit Rome meldt, publiceeren de bladen aldaar foto's, die in al zijn verschrikkelijkheid het verplettei'cn i onheil, dat Zuid-Italië getroffen heeft, in beeld brengen. In sommige districten vormen du dorpen niet meer dan puinhoopen. Een speciale cor respondent van de Giornale d'Italia, die naar Melfi is gegaan, meldt dat de Westelijke helft van deze stad totaal verwoest is, terwijl het Oostelijk deel behou den bleef. Toeristen spoedden zich van alle kanten naar het aardbevingsgebied, voorloopig echter worden zij uit het gebied der grootste verwoestingen geweerd. Melfi tijdens het oogstfeest door de ramp overvallen. Het volk vol ontzetting naar het open veld gevlucht. Tengevolge van de slechte verbindingen in het aardbevingsgebied komen de juiste gegevens uit de getroffen streken eerst langzaam binnen. Het blijkt thans wel, dat deze aardbeving de he vigste is geweest, sinds die van 1915. De aardbeving overviel de inwoners van Melfi, terwijl zij het oogstfeest vierden. Er was dit jaar een goede oogst en blijde werd dit feit met wijn en gezang gevierd. De eenige aanwijzing, dat er onheil in aantocht was, zou het abnormaal loome weer moeten zijn ge weest en de voortdurend grijze lucht gedurende de laatste dagen voor de ramp. Dit zijn verschijnselen die gewoonlijk aan een aardbeving voorafgaan. Te Melfi zijn alle gewonden zeer waarschijnlijk reeds uit de ruinen geborgen en naar de ziekenhuizen te Foggia, Potenza en Bari overgebracht. In deze plaatsen is bijna geen teeken- van- leven meer te be speuren. De overlevenden zijn in panischen schrik gevlucht en slechts de reddingsbrigades trekken door de verwoeste straten. De dooden worden zoo vlug mogelijk begraven. Het strand van Melfi heeft ook ernstig geleden, doch het restaurant kan nog worden gebruikt en is ingericht als distributie-plaats van levensmiddelen: Er dreigt reeds een tekort aan levensmiddelen, en de autoriteiten doen alle mogelijke moeite, om spoe- digen nieuwen aanvoer te verzekeren. Voor zoover het niet mogelijk is, de geteisterde streken per trein te bereiken, daar vele bruggen ver nield zijn, worden autodiensten ingesteld. Volgens de bewoners der geteisterde streek wer den eerst eenige lichte stoot.cn waargenomen, kort daarop gevolgd door de hevige schokken, die de groote ramp veroorzaakten cn huizen en gebouwen deden instorten. Tijdens de aardschokken woedde een lievig onweer. De bliksemstralen flitsten door het luchtruim. Luid ondergrondsch gerommel verhoogde nog de ontzet ting van die oogenblikken. Allerzijds vluchtte men naar het open veld om later, toen de beving een einde had genomen, terug *e keeren naar de helaas vernielde woonsteden. De redders, die naar de verwoeste steden gingen, hebben daar hartverscheurende tooneelen beleefd. Er waren vrouwen, die de lijken van hun kinderen niet wilden achterlaten en anderen, die niet van de plaats van de ramp wilden vertrekken, omdat fami lieleden nog niet gevonden waren. De rust keert terug. Naar uit het aardbevingsgebied wórdt gemeld, keert' langzamerhand een zekere rust onder de bevolking terug, daar de verwachte verdere aardschokken slechts in geringe mate zijn waargenomen. De bevolking, die de laatste nachten in de open lucht heeft doorgebracht, keert meer en meer.naar haar woningen terug en begint weer te werken. In de stad is de aangerichte schade minder groot, hoe wel zestig huizen, die gescheurd waren, moesten wor den gestut. Ongeveer 3000 dooden. Gister werd nog uit Rome gemeld: Volgens de laatste niet-officieele berichten uit het aardbevingsgebied zou het aantal dooden ongeveer 3000 bedragen. Het staat echter nog niet vast, zoolang de puin hoopen nog niet zijn opgeruimd, of er niet nog meer slachtoffer onder de ruines liggen. In de ziekenhuizen is intusschen nog een aantal gewonden gestorven. Verzorging der weezen. De organisatie van de hulp. De gouverneur van Rome is naar Avelline vertrok ken met het doel in het gebied van de aardbeving de weezen te verzamelen, die door de regeering te Rome naar kolonies aan zee en in de bergen worden ge zonden. De voornaamste financieele instellingen stelden den duce groote geldsommen ter beschikking. In de voor naamste der getroffen plaatsen zijn (Iraadlooze pos ten ingesteld, teneinde de hulp te vergemakkelijken. AARDBEVING IN MEXICO. Een aardbeving heeft Donderavond de omgeving van Pinotesa, gelegen in den Mexlcaanschen staat Oaxaca, geteisterd. Onder de bewoners ontstond een paniek; zij liepen In doodangst hun huizen uit Of er slachtoffers zijn is nog niet bekend. POSTAUTO GEPLUNDERD. In Londen is een postauto gestolen. De diever namen den postzak mee, die voor een waarde van meer dan duizend pond sterling aan geld en juweelen bevatte, en lieten de auto in een afgelegen straat staan, meldt Reuter. Wie is verantwoordelijk? Aan de pon tonbrug is niet gedacht. Nu de bevolking van het zwaar getroffen Coblenz zich cenigszins hersteld heeft van den eersten schok en de ontzetting over het gebeurde, treedt de vraag meer en meer op den voorgrond: Wie is verantwoor delijk voor deze gruwelijke ramp? De officieele verklaring, dat het hier een ongeluk kige samenloop van omstandigheden betreft, bevre digt niemand. Zonder vooruit te willen loopen op het resultaat van het van officieele zijde ingestelde onderzoek: schrijft de correspondent van het „Berl. Tag.", is reeds thans te zeggen, dat bij grootorc voorzichtig heid van de plaatselijke autoriteiten het ongeluk voorkomen had kunnen worden. Bij zulk een groot, door duizenden bezocht feest, dragen dc autoriteiten een groote verantwoordelijkheid cn behooren veilig heidsmaatregelen voor het verkeer wel uiterst nauw keurig te worden overwogen en vastgesteld. En dit is, zoo meent de correspondent op grond van zijn inlichtingen te kunnen verklaren, niet het geval ge weest. Wel functioneerden de politiemaatregelen, om het publiek op een behoorlijken afstand te houden van dc auto van den rijkspresident? uitstekend, maar het toezicht op het verkeer en de bewaking van de ongeluksbrug waren volkomen onvoldoende. Het ar gument, dat bij het groote nachtelijke feest in De cember van het vorige jaar na de afmarsch der Fran- schen alles goed is gegaan, vermindert volstrekt niet de verantwoordelijkheid van de autoriteiten. .Tuist het feit van de geweldige menschenmassa, die zich toen heeft gevormd, waardoor dat feest als een soort goncrale repetitie voor de groote ontruimingsfeesten was te beschouwen, had de verantwoordelijke perso nen ertóe moeten brengen, ditmaal uitgebreide voor zorgsmaatregelen te nemen, speciaal voor dit gedeelte van het terrein. De correspondent verklaart, dat de betrokken autoriteiten van waterstaat en politie hem eerlijk hebben hekend, dat aan de pontonbrug in de vluchthaven niet is gedacht. Verder wordt de bewering van de autoriteiten, daf de brug bijna niet door het verkeer wordt gebruikt, tegengesproken. Vooral in den zomer wordt de weg veel gebruikt door lieden, die naar de in de nabijheid gelegen hadinrichting gaan. Naar de „Strombauver- waltung" den correspondent mededeelde, was de brug die in 1SS7 werd gebouwd, berekend op een maximum belasting van 280 K.G. per vierk. M. Op den avond van het feest steeg de belasting tot 400 a 500 K.G. per vierk. M. Bij het onderzoek van de resten van dc brug is gebleken, dat deze in haar technische con structie geheel gaaf was; geen breuk was gevonden. Alleen de overgroote belasting heeft de drijvende de°- len onder water gedrukt en dc pontons op die wijze doen omslaan. „Wanneer wij geweten hadden", ver klaarde een ambtenaar van de „Rheinstrombauver- waltung", dat er zulk een geweldige toeloop zou ko men, hadden wij onvoorwaardelijk de 'brug afgeslo ten". Waarmee de groote fout in de verkeersorganisa- tie is erkend. DE RAMFEN IN DUITSCHLAND EN ITALIë. Deelneming van de Ned. regeering betuigd. De Nederlandsche Regeering heeft door tusschenkomst van onze gezanten te Berlijn en te Rome aan de Duit- sche en de Italiaansche Regeering haar deelneming be tuigd met de rampen, welke in Duitschland en Italië hebben plaats gehad. Incidenten te Turijn en Borsalino. Het Parijsche blad. de „Populaire" verneemt langs een omweg, dat het de laatste dagen in Italië in ver band met den economischen toestand en de toenemen de werkloosheid op verschillende plaatsen tot Inciden ten is gekomen, o.a. te Turijn bij de Fiatfabrieken, waar Zaterdag 600 arbeiders oritslag kregen. De overige arbeiders verklaarden zich met de ont slagenen solidair en gingen tot staking over. Zij ver schansten zich in de fabriek D.e politie stond machte loos en moest zich na vergeefsche pogingen om de stakers te verdrijven terugtrekken. Daarop werden de fabrieksgebouwen door soldaten omsingeld en na 3 dagen waren de arbeiders door den honger gedwongen zich over te geven. De fascistische overheid doet thans moeite, om de ontslagen arbeiders elders onder te brengen. Wier wijze uitspraak zal worden gevraagd In de verwisseling van twee ba bies. Deze vijf heeren medici aan wie de opdracht is ge geven een Salomo's oordeel te geven. Het geval speelt te Chicago en het betreft een baby van de familie Wat- kins en een van de familie Bamberger. O, men zij niet ongerust; de beide kinderen zijn in blakenden wel stand en er wordt ook niet gedreigd met het stukhak- ken van een der kinderen. De zaak zit zoo: mevr. Watkins en mevr. Bamberger wachtten elk een baby en hadden zich in een kraam inrichting doen opnemen. Bijna op hetzelfde oogenbllk kwamen de kinderen ter wereld; maar het kind van de Bambergers kreeg bij vergissing een naamkaartje aan de wieg met „Watkins", en het kind van de Wat- kinsen heette een korte poos „Bamberger". De vergissing werd echter spoedig bemerkt en her^ steld, en de beide moeders kwamen ieder in het bezit van haar eigen kind. Maar de dames geloofden het niet en weigerden het haar toegewezen kind te er kennen als het hare. De zaak werd voor den rechter gebracht en ileze schoof de verantwoordelijkheid voor de beslissing door en legde haar in handen van den directeur van den geneeskundigen dienst te Chicago, dr. Arnold Kegel. Maar dr. Kegel wist er ook geen raad mee en wees nu vijf medici specialiteiten aan, die zoowel de ouders als de belde kinderen aan een nauwkeurig medisch onderzoek zullen onderwerpen en dan uitspraak zullen doen. -Zelfs zal gepoogd worden om een argument te ha len uit de duimafdrukken der betrokkenen. Door een auto-botsing te voorschijn ge komen. Te Parijs heeft Donderdagochtend een auto een toegang tot het station Sceaux-Luxembourg bescha digd cn o, verrassing, uit het versplinterde houtwerk kwamen een massa met 15 cn 10 centiem gefrankeer de brieven te voorschijn. Het bleek, dat zich hier een brievenbus bevond, waarvan de posterijen het be staan hadden vergeten en wel van 1904 af en die nu de brieven teruggaf, welke er tien jaar vóór den oorlog waren gepost door menschen, die nimmer een antwoord op hun schrifturen hebben ontvangen. De poststukken, die gisteren allemaal op den grond kwamen te liggen, zijn zorgvuldig opgeraapt en naar het dichtstbijzijnde postkantoor gebracht. Zij zullen alsnog na zes-cn-twintig jaar, aan hun adres worden bezorgd. De Echo de Paris weet te vertellen, dat op een der briefkaarten een man een afspraak maakte met zijn verloofde om haar bij het eindpunt van de Pantheon- bus te ontmoeten. Op een ander bestelde iemand een vat wijn tegen een prijs, die nu onwaarschijnlijk laag lijkt. (Zie 3e pagina, 5e blad.) 22 dooden. In aansluiting op een bericht elders in dit num mer over een cycloon, welke gewoed heeft boven Noord-Italië, en in het bijzonder in de omgeving van Venetië, kan nog gemeld worden,dat thans vast staat, dat te Treviso door den cycloon 22 personen zijn omgekomen. Honderd personen zijn gewond, on geveer tweehonderd huizen beschadigd. Vijfentwintig dorpen verwoest. In de verwoeste zone zijn tot nog toe 25 dorpen vernield of ernstig beschadigd. Voor het meerendeel zijn de vernielde huizen van weinig waarde. Alle maatregelen zijn thans genomen, opdat het werk van den wederopbouw zonder verwijl geschiedt. Nadere bijzonderheden. V.D. verneemt nog uit Rome: Over de ernstige gevolgen van den wervelstorm ko men uit Noord-Italië nadere berichten, die melden dat tusschen Montabelluna en Treviso een aantal dor pen zoo goed als geheel vernield is. Eenige dezer dor pen zijn nog pas na den oorlog geheel nieuw opge bouwd en thans weer in een puinhoop veranderd. Alle bebossching en boomaanplanting werden door den storm verwoest. Telegraafpalen knapten als stroo- halmen. De daken van huizen werden afgerukt en honderden meters ver weggeslingerd. Vooral de buitenwijken van Treviso werden 'geteis terd. De 40 huizen, die uit den oorlog nog zijn over gebleven, werden ongeveer met den grond gelijk ge maakt. Het dak van een zijde-spinnerij werd afgerukt cn de machines werden tot stilstand gebracht. Ook uit dc Dolomieten worden zware stormen ge meld, gepaard met hagel- en regenvnl. De bergrivie ren stijgen en ook de Etsch is gezwollen. TWEE MILT AI RE VLIEGMACHINES OMLAAG GESTORT. Vijf dooden. Rettter seint uit Mexico: Aan boord van een militaire vliegmachine had boven het vliegpark van Valbuena een ontploffing plaats. De vliegmachine stortte omlaag en kwam in botsing met een andere militaire vliegmachine. Vier der inzittenden vonden den dood evenals een man, die ln een veld een balspel beoefende. ONGELUK OP EEN RUTCHBAAN IN DE VEREENIGDE STATEN. Vier dooden; negentien gewonden. Reuter seint uit Omaha (Nebraska): Een wagen van een Rutchbaan in een speeltuin hier ter stede viel van een hoogte van ongeveer tien meter omlaag. Vier personen werden gedood, 19 gewond. Een arbeider gestikt. Gistermiddag omstreeks kwart over vijf waren werk lieden van de kalkzandsteenfabriek der firma L. de Ridder en van der Heide te Rhencn bezig met het wegwerken van den zwarten grond onder aan de daar ter plaatse ongeveer 35 meter hoogen Grebbe- berg. Vermoedelijk door de vele regens der laatste dagen is de berg over een oppervlakte van vijftig meter aan het verschuiven geegaan. Een der werk lieden, Pluigers, zag de zandmassa aankpmen en waarschuwde zijn 66-jarigen mede-arbeider Ver schuur. Het was echter te laat, de man werd door een stuk vallenden boschgrond getroffen en onder het zand bedolven. Onmiddellijk werd aangevangen met werkzaamheden om Verschuur te bevrijden. Na een uur gelukte dit, doch de levensgeesten waren in tusschen reeds geweken. Moeilijkheden bij de onderteekening van het Duitsch-Finsch handelsverdrag. De boycot-beweging tegen Daitschland heeft indruk gemaakt. Naar uit Berlijn gemeld wordt, zijn bij de onder teekening van het aanvullend verdrag op het Duitsch-Finsche handelsverdrag nieuwe moeilijkhe den gerezen. De Finnen moeten hun eischen hebben verhoogd, hoewel de hun reeds toegestane hoeveel heden voor den afzet in Duitschland, zoowel ten aan zien van boter als van kaas, belangrijk grooter zijn dan de kwaniteitan, die zij tot dusverre aan Duitsch land hebben geloverd. De verhooging der invoerrechten op boter en kaas zal dientengevolge niet, zooals oorspronkelijk in de bedoeling lag, op 1 Augustus in werking kunnen tre den. Wellicht komt de regeering zelfs niet eens in do gelegenheid de overeenkomst te doen ratificceren. Naar men namelijk thans verneemt, zijn in een ver trouwelijke zitting der handelscomraissie van den Rijksdag ernstige bezwaren te berde gebracht tegen het nieuwe systeem van overeenkomsten van parti- cilere belanghebbenden ten koste van de rijksfinan ciën. Ook de dreigende bovcot-beweging tegen Duitsche goederen door de Nederlandsche land- en tuinbouw organisaties heeft te Berlijn indruk gemaakt, daar het object, dat Duitschland in het aanvullend ver drag vrij krijgt, uiterst klein is Finland had reeds bij vroegere onderhandelingen toegestemd in het hoogere invoerrecht op boter ten beloope van Mk. 50. zoodat het thans nog slechts gaat om de verhooging van rechten op bepaalde soorten harde kaas en kaas- wrongel hoopt men in sommige kringen, dat voor deze geringe voordeelen niet de buitengewoon ver strekkende financieele en moreele nadeelen als koopprijs worden gegeven, dien Finland eischt. TRAGISCH GEVOLG VAN EEN ONGELUK. Donderdagmiddag viel het 5-jarig dochtertje van de familie R. aan den Amstelveenschen weg te Nieuwer-Amstel, door het stappen op een los go- raakte roede van de trap met het gevolg, dat zij haar rechterarmpje brak. Haar grootmoeder, mevr. de wed. R., geb. T. uit Amsterdam, die bij haar zoon op visite was, schrok van het ongeval zoodanig, dat zij zich onwel gevoelde en besloot huiswaarts te keeren. Na in haar woning te zijn aangekomen, werd haar toestand van dien aard, dat het inroepen van ee- nceskundige hulp noodig werd geoordeeld, doch vóór de komst van den dokter was de vrouw reeds over leden. Hartverlamming werd geconstateerd. HARDDRAVERIJ TE CASTRICUM. Naar wij vernemen, zal ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan van de vereeniging „Castricum Voor uit" in Castricum. gedurende de te houden feestweek op Woensdag 6 Augustus een harddraverij worden gehouden, op een baan van 325 M. Er zal worden gereden onder het reglement van de Nederl. Harddraverij- cn Renvereeniging, terwijl de heer P. Olie als handicapper optreedt, Waar een schitterende grasbaan disponibel is en er om flinke prijzen wordt gereden, zal de belangstelling onge twijfeld groot zijn. Op Donderdag 7 Augustus zal een nationale ringrijderij worden gehouden met versierde rijtuigen. Voor het schoonste geheel heeft de Edel achtbare Heer Burgemeester P. Lommen een kunst voorwerp uitgeloofd ter waarde van 125. HULDIGING VAN EVERT VAN DIJK TE WASSENAAR. Dinsdagmiddag komt Evert van Dijk. na den vo- rigen dag te Amsterdam gehuldigd te zijn, van zijn vlucht over den Oceaan te Wassenaar terug, waar men hem een hartelijke ontvangst en huldiging heeft bereid. Het Nederlandsche leger heeft geen haast. Donderdagmiddag had op den Waaldorpschen weg een typisch voorval plaats. Een der manschap pen van het regiment Jagers, moest voor dienst even de stad in en ging dus als recht geaard Hagp- naar met de fiets. Op den Waaklorpschen weg reed voor hem uit ccn generaal, en, om in stijl te blijven, reed deze ook op de fiets. In zijn grooten dienstijver de jager wilde zoo spoedig mogelijk zijn opdracht vervullen pas seerde de Jager den Generaal en salueerde volgens de regelen der kunst. Dc jager wilde zich verder spoeden, maar werd teruggeroepen door den Gene raal. Deze ondervroeg den jager over zijn aanwezig heid op den Waaldorpschen weg en stelde hem toen de vraag, sinds wanneer een soldaat zoo'n haast had, dat hij een generaal moest passeeren. Dc generaal gaf toen zelf antwoord op zijn vraag, door den jager tc beduiden, dat hij op den Waal dorpschen weg achter den generaal moest blijven rijden. En rustig cn kalm reed de generaal over den Waaldorpschen weg (voor zoover dit bij het hcer- schende stormweer mogelijk was) en even rustig en kalm reed achter hem aan de Jager. Die op het afslulthekje van het balcon wal gaan zitten. Toen gistermorgen de leerlingen van de Leidsche Bui tenschool zich als gewoonlijk per electrische tram naar de school te Katwijk aan Zee begaven, is de dertien jarige Th. Guldemond uit Leiden op het afaluithekje van het balcon van een der tramrijtuigen gaan zitten. Op den Achterkerkweg te Katwijk is de jongen blijk baar in aanraking gekomen met een mast van de bo venverdieping. waardoor hij zijn evenwicht verloor en achterover uit de tram sloeg. Kort na het ongeval ia de jongen overleden. DE TERUGREIS VAN DE KONINKLIJKE FAMILIE. Uit Oslo wordt geseind, dat H.M. Koningin Wilhelml- na ln het begin der volgende week van Bygdln naar Oslo zal vertrekken waar zij haar Intrek in Grand Ho tel zal nemen. Daarna zal zij via Zweden en Denemar ken naar Nederland terug reizen. Het ligt in de bedoe ling der Koningin een bezoek aan Stockholm te bren gen. Nader meldt men, dat de Koningin en de Prinses van haar reis naar Noorwegen 31 Juli hier tc lande worden terugverwacht. Zij gaan dan naar Soestdijk. Z.K.H. de Prins wordt 1 Augustus van zijn reis in het Noorden terugverwacht te Soestdijk. GESTRAND OP DE MAASVLAKTE. Een Joegoslavisch schip uit den koers go- loopen. Het Joego-Slavische s.s. „Treel" groot 3800 ton, gela den met erts en op weg van Genua naar Rotterdam is gisternacht, doordat het uit zijn koers liep. op de Maas vlakte gestrand. De stranding geschiedde even voor hoog water. Het schip ligt ongeveer een mijl ten W. van de Zuiderpier te Hoek van Holland. De sleepbooten „In- dus", „Roode Zee" en „Kijkduin" van L. Smit en Co.'s ïnt. sleepdienst hebben dien nacht trossen vast gemaakt Zij konden er echter niet in slagen het zwaar geladen schip, dat 25 voet diepgang heeft, vlot te brengen. Gistermiddag b(j hoogwater zouden de sleepbooten op nieuw een poging ondernemen om het schip vlot te brengen. LUXE PAARDENMARKT TE SCHAGEN, 24 JULI. Aangevoerd 74 stuks. l?^-jarige paarden f 150—260, 2/4-jarige paarden f200—300; rijtuigpaarden f300— 425; werkpaarden f200425; slachtpaarden f 100 275; hitten f 110—300. Handel goed. EIERVEHJNG, SCHAGEN. 24 Juli. Aangevoerd 92471 kipeieren, 5254 Kg. f 5.60, 555T Kg. f 5.70—5.80. 53—60 Kg. f 5.80—6.10, 61—63 Kg. f 5.90 —6.30, 64—67 Kg. f 6.30—6.50, ongewogen wit f 5.40—6, ongewogen bruin f 5.806.30, 2743 eendelren f 4.504.60, 11 kalkoeneieren f 8.30. HOORN. 24 Juli. 19 stapels kleine fabrlekskaas f 42.50, 12 stapels boe renkaas f 41, 1 stapel fabrleks comm. kaas f 43, 8 sta pels boeren comm. kaas f 45.50. Aanvoer: 40 stapels, wegende 42727 Kg. Handel goed. NOORDSCHARWOUDE, 25 Juli. Schotsche muizen f 2.504.60, groote f 2.803.10, eigen heimers f 4.90, bl. dito f 4.605.10, drielingen f 1.50 1.70, gele nep f 10.80—11.40, zilverulen f 0.90-1.50, drie lingen f 34.60, zilvernep f 1014.20, spercieboonen f 7.80 —9.50, tulnboonen f 3.20. roode kool f 0.60—1.20, witte kool f 0.601.70, gele kool f 2.20—3.20, per 100 Kg, bloemkool f 10.9016 per 100 stuks. Aanvoer: 7800 Kg. aardappelen. 200 Kg. uien, 26600 Kg. zjlveruien, 2800 Kg. spercieboonen, 200 Kg. tuinboonen, 46600 Kg. roode kool, 32900 Kg. witte kool, 6600 Kg. gele kool. 900 stuks bloemkool. WARMENHUIZEN, 25 Juli. Schotsche muizen f 1.70, eigenheimers f 4.305. blauwe aardappelen f 4.405.90, roode kool f 0.601.20, zilvernep f 11.4013.60, zilveruien f 0.70, zilverdrielingen f 2.40—3 per 100 Kg. Aanvoer: 6100 Kg. aardappelen, 7200 Kg. roode Icool, 3000 Kg. zilveruien. MEDEMBLIK, 25 Juli. Schotsche muizen f 1.151.60, kleine f 1.10—1.25 per 50 Kg. AMSTERDAM. 25 Juli 1930. Aardappelen. (Bericht van den mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche bl. eigenheimers f Ó.25—3.50, ld. Eigen heimers f 3.253.50, per H.L.; IJpolder Eigenheimers f 45, ld. bl. eigenheimers f 56. id. Muizen f 35. id. Eigenheimer poters f 23, Andijker Muizen f 35, id. kleine muizen f 23, Langendijker muizen f 35, Noord-Holl. Eigenheimers f 45. id .bl. Eigenh. f 56, Rijper Muizen f 35, Anna Paulowna Zand Muizen f 4 5. ld. Eigenheimers f 56, Westl. muizen f 56, id. kl. muizen f 33.50, id. kleine ronde f 22.50, ld. bl. eigen heimers f 56, Nieuwe Zomer Malta f 9.509 p. 100 Kg. ALKMAAR. 25 Juli. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 50 stapels, wegende 143000 Kg. kaas. waarvan de prijzen als volgt: fabriekskaas: kleine f 42, commissie f 44.50, boerenkaas kleine f 41, commissie f 46. Alles met rijks- merk. Handel goed. ALKMAAR. 25 Juli. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 913 H.L.'s aangevoerd als: 53 H.L. tarwe f 13—13.25, 599 H.L. gerst chev. f 7—7.25, 204 H.L. haver f 6.50—7.M, 12 H.L. boonen, wo.. bruine boonen f 1015, citroenboo- nen f 25, duivenboonen f 15, witte boonen f 35, 30 H.L. karwijzaad f 32.50; 10' H.L. blauwmaanzaad f 38—39, 5 H.L. erwten, w.o. groene erwten (kleine) f 12, alles per 100 Kg. Handel goed.

Schager Courant | 1930 | | pagina 15