Fa. W. D. NIESTADT&ZOON Theater Royal. Uit onze Omgeving. W1ER1NGEN ANNA PAULOWNA jU_N_KEL. WIERINGERWAARD CALLANTSOOG DEN HELDER. Duitschland en onze boter. was stug. De handel in biggen en schrammen was goed, iets duurder. Op de kippenmarkt is het nog stil, wat er aangevoerd was is goed verkocht. Handel in bokken en geiten was zeer kalm. De handel in boter was trekkend, weinig aangevoerd. Luxe paardenmarkt vindt men wel in een ander be richt. Theater Royal brengt ons de volgende geheele week ter gelegenheid der E M I H U een extra feest- en vacantie-programma, n.1. Zaterdag en Zon dag „Tinus de Kruier", Maandag en Dinsdag een geheel nieuw programma met als hoofdfilm het aangrijpende onderwereld-drama „Het recht zege viert" en tenslotte Woensdag en Donderdag de schat tige Bebe Daniels en „Als het scherm opgaat" om tranen te lachen. In de buitengewoon amusante film van Zaterdag en Zondag vervult Victor Mac Laglan de hoofdrol onder het motto: Wat is beter, een heer met een witte boord, of een kruier met een gouden hart? Het gebeurt niet zoo héél vaak, dat iemand te rreden is met zijn lot, maar het komt sporadisch voor, dat iemand zelfs té tevreden is. In zulk een uitzonderingsgeval bevindt zich Tinus, Tinus de kruier. Hij is een flinke, sterke, jongen, die den geheclen dag koffers en kisten op zijn schou ders torst, gestoken in het gebruikelijke witte kieltje, zeer tot ongenoegen van Mary, zijn meisje, dat zich een hooggeboorden, correct geklceden Tinus heeft gedroomd. Dan redt onze vroolijkc pakjesdrager op een goe den dag do dochter van den president van oen wis sen dood en mag zich een ander haantje kie zen. Zijn toekomstig vrouwtje denkt, dat haar wen- schen nu vervuld zullen worden, maar den volgen den morgen vinden wij Tinus bij de „gevonden voor werpen", d.w.z. als employé. Het voornoemd bureau mag zich spoedig in de algemeenc belangstelling verheugen, want een vriend van den ex-witkiel zoekt en vindt, vindt geiten, ko nijnen, kinderen en de parels van de beroemde filmdiva Delia Deli. Juist als deze dame de toeschou wers op een gratis scène zal vergasten, omdat haar parels zoekgeraakt zijn, komt Tinus en de zaak is weer gezond. Het natuurlijke gevolg is promotie, doch ook thans wordt Marv teleurgesteld. Haar ver loofde weet haar echter om den tuin te leiden en zich als reiziger voor te doen. Bij het bezoek van de koningin van Leithcnië ech ter, bij welke gelegenheid de jongeman H. M. op een origineele manier bloemen aanbiedt, verneemt zij de waarheid en vertelt hem, dat. zij niets meer met een machinist te maken wil hebben. Tinus heeft zijn doel bereikt, doch zijn meisje ver loren. Edoch, hij heeft niet lang tijd, om daarover na te denken, want als hij en Mary's vader kans zien een poging tot roof van de juweelen der Ko ningin te verijdelen, wacht hem opnieuw pro motie! De verschrikte held weigert echter, maar Mary besluit, vol berouw even haar handelwijze, hem tot haar echtgenoot te promoveeren, waarin hij gretig toestemt. POLITIE. Gevonden: een zonnebril; een kruisje. Verlangt U een werkelijk goede Foto? Uw aangewezen adres Telef. 11 A Schagen. Te De Haukes la men met betonstorten begonnen voor de eerste duikersluis. Succes-nieuws. A.s. Zondag speelt K.B.C. te Kleinesluis tegen Succes I. Succes III speelt thuis tegen Flevo II. Dinsdagavond Succes I tegen V.V.M.P. thuis. Vrijdag hadden de jongste kinderen (ongeveer 130) van de O.L.-school te Hippolytushoef hun sohoolfeest. Het weer van de laatste dagen gaf voor dezen dag slechte vooruitzichten. Eiken dag regen en wind. Doch de feestdag van gister is begunstigd door droog weer. Om ongeveerhalf twee werd met 5 autobussen afgere den naar Hulsduinen. Aldaar werden de kinderen eerst getracteerd op limonade en koek. Daarna ging het naar het strand. Een frissche wind woel over het water en joeg de golven bruischend op het strand, wat de kin deren veel vermaak gaf. Geweldig is dezen keer geno ten aan het strand. Tot 5 uur duurde daar de pret voort en daarna werd de speeltuin bezocht. Ook daar was veel verhaak. Te half zeven werd de terugreis aanvaard en om ruim zeven uur was de heele stoet weer behouden en wel thuis. Het was deze keer een buitengewoon goed geslaagd feest. Zoo heel warm is ook niet prettig. De schoolfeesten van deze school zijn hiermede geëindigd en de zomervancantie la heden Ingegaan. Op 20 Aug. wordt weer met frisschen moed begonnen. Veel dank zij verschuldigd aan allen, welke dit feest mogelijk maak ten. DEN OEVER. Tengevolge van den overtolligen regen, die er alle dagen valt, begint het er bedenkelijk uit te zien voor de veldvruchten, in het bijzonder voor de graansoortan, alsmede de erwten. Wij zagen o.a, dat de gerst en erw ten reeds afgezlcht worden op Wieringen. En mocht dfi regen nog eenlgcn tijd aanhouden, dan zal er dit seizoen ontzaggelijk veel schade geleden worden door de bouwers, daar de kwaliteit der vruchten veel van haar waarde verliest. Ook het restant hooi is op deze wijze aan verrotting prijs gegeven; voor het gras is het even wel goed weer, daar er overvloedig veel groeit; voor het vee een malsche weide. Tenslotte kunnen we wel constateeren, dat het er in dit seizoen met dezen voortgang niet rooskleurig uitziet Donderdag j.1. lag een leege kolenbak in de haven, van de M.U.Z. afkomstig. Door onbekende oorzaak was een lek ontstaan, waardoor de boot in zinkenden toe stand geraakte, maatregelen werden getroffen en werd hij Jeeggepompt, waarop de kolenboot ter reparatie op de helling werd gebracht Van Werkspoor te Amsterdam, zijn thans twee zware schutslulsdeuren per sleepboot gearriveerd, en vervolgens zijn zij in de sluis getransporteerd, zoodat de volgende week tot plaatsing der deuren kan worden overgegaan. Een gezelschap Dultschers, kwam Vrijdagmiddag pev auto te Den Oever, om hun belangstelling te too- nen voor de droogmaking der Zuiderzee. Zij hebben het werk in de sluisput, zoowel als het werk van de M.U.Z. en vervolgens bij Bosker bezocht. Het bezoek nam den geheelen middag in beslag. Om ongeveer 7 uur werd de terugreis aanvaard, naar men ons mededeelde naar hun Heimat Door den aannemer Bakker te Den Oever, zullen twee nieuwe burgerwoningen gebouwd worden, aan de Hof straat alhier. Terwijl een kraanmachinist, (bij Bosket alhier werk zaam) bezig was met het lossen van steenen uit een schip, kwam de werkman Tijssen, per ongeluk in aanra king met een zwaren bak met steenen, zoodanig dat hij aan het gezicht werd verwond; voorts brak hij zijn neus been, en evens liep hij een ernstige vleeschwonde op aan een zijner handen. Onmiddellijk moest de dokter, die zijn hoofd verbond, ook zijn vleesohwond aan zijn hand krammen, waarna hij naar zijn woning kon wor den vervoerd ,ter verdere verpleging. Het ongeluk had plaats, naar men ons mededeelde, Donderdagavond omstreeks 5 uur. De getroffene ls ge huwd en alhier woonachtig. De werkman Kuiper, alhier, en bij Bosker werkzaam, geraakte met een zijner handen zoo ongelukkig bekneld tusschen zware steenen, dat twee zijner vingers ge kneusd, en een vinger gebroken werd. Nadat hij ten spoedigste door dokter De Groot verbonden werd, moest hij direct naar het ziekenhuis naar Den Helder vervoerd worden. De jongeman was ongehuwd. De storm. Het ongekende ruwe weer der laatste dagen heeft bij menigeen het vermoeden doen rijzen dat de in uitvoering zijnde Zuiderzeewerken daarvan schade hebben ondervon den. Naar men ons echter van welingelichte zijde mede deelde is daarvan in geen geval sprake. Noch de in be werking zijnde afsluitdijk, noch de bestaande Wieringer- meerdijk hebben eenige schade opgeloopen. Men zij gewaarschuwd. Nu de kermis weer In aantocht is komen ook weer de vele z.g. reizende kooplieden en koopvrouwen opdagen, die trachten langs de deur hun koopwaar, meestal be staande uit kramerijen, te verkoopen. Wanneer men daartoe niet overgaat, gebeurt het maar al te vaak, dat men een stortvloed van niet na te zeggen scheldwoorden naar het hoofd geslingerd krijgt, of dat men op een an- j dere manier overlast aangedaan wordt. Naar men ons mededeelde heeft zich iets dergelijks j reeds voorgedaan en meenen wij goed te doen tegen deze Individuen te waarschuwen, en vooral op te passen voor hun practijken, als geldwisselen enz. Nederlaagwedstrijden V.VM.r. Met een twee-tal invallers ging V.V.M.P. I Donder dagavond naar Oudesluis om aldaar haar nederlaagwed strijden voort te zetten tegen D.O.S.K.O. I. Om ongeveer 8 uur stelden de beide elftallen zich on der leiding van den heer Jonker uit Schagen op. D.O.S.K.O. voor zoover bekend volledig. Direct ont wikkelde zich een vlug en aantrekkelijk partijtje voetbal met V.V.M.P. iets In de meerderheid. Na ongeveer 15 minuten spelen kwam V.V.M.P.'s eerste doelpunt uit een vlugge goed opgezette aanval (1—0). D.O.S.K.O. was dan even in de meerderheid, doch weer spoedig op eigen helft teruggedrongen. Een enkele maal brak D.O.S.K.O. nog wel door, doch V.V.M.P.'s achterhoede met den keeper aan het hoofd wist "het gevaar te keeren. Met rust had V.VJd.P. een 30 voorsprong. Na rust weer het zelfde spelletje en spoedig was het 40. V.V.M.P. ging het toen wat lichter opnemen en kreeg D.O.S.K.O. de kans om een doelpuntje te maken, doch V.V.M.P.'s keeper kende geen pardon. Even voor het einde maakte V.V.M.P. nog een vijfde doelpunt, en daarmede kwam het einde. Scheidsrechter Jonker leidde tot aller genoegen. Dinsdagavond vindt de laatste wedstrijd plaats te gen Succes I. De plaatsvervangende leider, van het christelijke te huis voor Zuiderzeewerkers, de heer Dokter, van den Helder, hoopt Zondagavond afscheid te nemen, ln hét- gebouw. Daar de heer Jonker van Werkdendam, de of- ficieele leider, die eenige maanden met ziekenverlof in zijn woonplaaats is geweest, in zoover is hersteld, dat hij op 1 Augustus a.s. wederom als leider van het gebouw in functie zal treden. Vergadering Koninginnefeost. Het comité tot voorbereiding van het eventueel tc houden Koningmncfeest, vergaderde ditmaal bij den heer Borst te Brcezand. De opkomst was uitstekend, doch de belangstelling die een commissie toont is niet voldoende om een feest te organiseeren en vele leden waren in de laatste weken tot de overtuiging gekomen, dat het grootste deel van de inwoners wei nig of niets voelen voor een algemeen feest. Dat bleek ook uit de opbrengst van dc gehouden collecte. Wel waren nog niet alle lijsten binnen, doch veel meer dan f300 zou het totale bedrag niet worden. De sub-commissie voor de te houden kinderfeesten was van oordeel, dat deze som op z'n minst voor de ongeveer S00 kinderen beschikbaar moest zijn. Men was het er dan ook spoedig over eens, dat men de feesten alleen tot de kinderspelen zou moeten beper ken. Voor wat men verder op het programma dacht te zetten, zou niet alleen het geld ontbreken, maar ook van de animo om deel te nemen aan optocht enz, had men geen hooge verwachtingen. Nu kwam dc vraag aan de orde: hoe zullen die kinderspelen gehouden worden? Men kwam tot het besluit, dat het gevvensc'ht is, iedere school op zich zelf dc spelen tc laten organiseeren. De heer Keijzer stelde voor, dat het eere-comité een opgaaf zal krijgen van het programma der kinderspe len en dat haar de gelegenheid gegeven wordt deze te bezoeken. Men besloot, op voorstel van den heer On derwater, het gewone comité, ook pas na de feesten te ontbinden, zoodat ook deze leden van hun belang stelling blijk kunnen geven. Uitdrukkelijk werd vast gesteld, dat het voortbestaan der comité's voor dc al gemeenc feestviering geen belemmering behoeft te zijn voor de vereeniging te Breezand, die altijd Ko- ninginnefeesten organiseerde, om dit ook nu weer te doen. De heer Stammes die de vergadering leidde, sprak er zijn leedwezen over uit, dat het algemeenc feest' niet kan doorgaan, doch het verheugde hem, dat dan nu toch overal kinderfeesten gehouden zullen wor den. Het was hem uit verschillende gesprekken ge bleken, dat velen daar wèl wat voor over hebben. Hij dankte voor de aangename samenwerking en sloot de vergadering, nadat de heer Dc Vries, die daarme de de tolk van allen dacht te zijn, het uitvoorend- comité bedankt had voor alles wat zij voor dc goe de zaak had gedaan. Autotocht Ouden van Dagen. Door de welwillendheid van vele autobezitters is ook dit jaar weer aan hen die ouderdomspensioen „genieten" een autotocht aangeboden. 's Morgens om 10 uur vertrok de stoet van 40 auto's, met ongeveer 120 personen van het raadhuis. De tocht ging over 't Zand, langs den Rijksweg over Alkmaar naar Velserbeek. Na een kleine tractatie bezocht men toen Haarlem en omstreken en nam een kijkje te Zandvoort, waar het, door het slechte weer, erg stil was. Gelukkig werd het weer na tweeën wat beter, zoodat men tenminste in de namiddag niet veel regen heeft gehad. I.angs denzelfden weg ging het weer huistoe en om ongeveer 8 uur werd bij café Kossen de stoet ontbonden. Men ging echter maar niet zóó uiteen. In de zaal van den heer Kossen wer den de deelnemers aan den tocht onthaald op koffie en koek. Burgemeester Lovink, die zelf ook gereden had, sprak allen toe. Hij hoopte, dat het volgende jaar geen van allen op het appèl zou ontbreken, als men weer een tocht ging maken. Spreker bedankte allen, die auto en zichzelf beschikbaar hadden ge steld on huldigde de afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering, die het initiatief tot deze toch ten nam. Hij vond het echter jammer, dat de niet- rente-trekkenden niet mee mochten rijden. De heer A. Buij bracht namens hen, die op dezen tocht getracteerd waren, dank aan allen, die hun medewerking verleend hadden. Namens het bestuur van de afd. van den Bond voor Staatspensionneering sprak tenslotte de heer Harder, die hen, die nog geen lid waren, opwekte om toe te treden tot de afdeeling. Duivensport. Bij de wedvlucht door de vereeniging „Altijd Ver der" vanaf Vilvoorden (afstand 220 K.M.) gehouden, werden de duiven om 8 uur gelost. De eerste duif kwam om 10 u. 50 min. 23 sec. aan: de laatste om 11 uur. 3 min., 11 sec. Prijswinnaars waren: M. Vro- ne 1, Gebr. van Steijn 2, 5, <5, 8, 13, Jb. Cornelisen 3, 7, 10, 12, L. Hoogewoning 4, 9, G. de Boe 11. BREEZAND. Coöp. Bloembollenveiling „Breezand". Tot directeur-boekhouder der Coöp. Bloembollen- veiling „Breezand", is benoemd de heer J. Wever, doctor in dc handelswetenschappen. De heer C. Kooiman alhier, is benoemd als on derwijzer aan school no. 33 (Karolingenstraat) te Haarlem. De laatste week vóór de groote vacantie, doet zich voor het grootste deel kennen als de week van (le schoolreisjes, de week, waar al zoolang naar uitgezien was, en de dagen waarop men het lang verwachte zou zien, 't zij Schoorl en Bergen, 't zij IJmuiden of Am sterdam, 't was het ongekende waarnaar men ver langde. Doch zelden had deze week zich zoo ongunstig laten aanzien als dit jaar. Alle dagen regen en het was dan ook met regen, dat de eerste groep, Woensdag morgen uittrok naar Schoorl en Bergen. Van een droog uurtje in de Sohoorlsche duinen werd geprofiteerd en later in de speeltuin te Bergen. Als gevolg van het weer, moest de tocht, welke gewoonlijk gaat over Eg- mond aan Zee, worden gewijzigd en ging men van Bergen naar Alkmaar, waar een bioscoopvoorstelling ia bijgewoond en bleek dit toch voor de kinderen een ver rassende attractie te zijn. De terugtocht ging weder over Bergen en Schoorl in de hoop, nog een mooi tijdje te Bergen en in de duinen te kunnen doorbrengen, doch dit lukte niet en keerden ze reeds vroeger naar huis terug. De tweede groep, die naar IJmuiden ging, trof het beter en genoot in duin en aan zee, en verlustigde zich in het zien van schepen, groote schepen, zooals ze daar lagen in de sluis te IJmuiden en of vertrok ken of terugkeerden in eigen land na korter of langer afwezigheid, naarmate de reis was geweest. En terwijl die groep 5de klassers zich daar amu seert, heeft er te Winkel iets anders plaats. We heb ben nog kinderen, te jong om mede op reis te gaan, cn die krijgen hun vermaak thuis, hun schoolfeest, hun versnapering en hun cadeautje mede. In optocht gingen deze kleinen naar de zaal van den heer Laan, waar ze elkander in onderlinge wedstrijden bekampten. Meisjes geblinddoekt touwtjesknippen: le prijs Louise Melchior, Winkel, 2e prijs Jeantje de Bruijn. Vermake lijk was het gezicht, bij het menigvuldig in de lucht knip pen alvorens de touwtjes gevonden waren. Jongens 5 en 6 jaar, drie ballen in een stoof brengen; le prijs Arie Wit, Lutjewinkel, 2e prijs Kees Peetoom, Winkel; 3e prijs Ma Faber, Lutje winkel Jongens 7 en 8 jaar, vaatjes rollen (In de zaal): le pr. Gustaaf Wiemeensch, Winkel; 2e prijs Karei Groes, Winkel. Het weer liet toe, verschillende spelen buiten uit te voeren. Van de ruimschoots rondgedeelde tracta tie hebben ze genoten. Juffrouw Renooij, onderwijze res te Lutjewinkel, gaf met haar leerlipgen een paar allerliefste bewegingspelletjes ten beste, die uitste kend in den smaak vielen. 'f De dames Annie Honingh en Gré Wijn verzorgden belangeloos het muzikale gedeelte. Nadat ieder zijn cadeautje had ontvangen, en de voorzitter van Volksonderwijs allen die aan het sla gen daarvan hadden medegewerkt, en zich daarvoor hadden beschikbaar willen stellen, had bedankt, ging de stoet uiteen. De laatste groep, dit zijn de 6e en 7e klassers, gin gen Vrijdag naar Amsterdam cn hoewel ook zij be gonnen met goed weer, kon dit z.ich niet handha ven en in Amsterdam regende het tijdens het be zoek aan Artis. Na Artis volgde het Aquarium en toen daarna het weer wat ophelderde, heeft men een watertochtje ondernomen door de Amsterdamsche havens. Doch al de regen was toch niet in staat geweest het genoegen van de jeugd te bederven en zij hebben toch erenoten en opgetogen zijn ze teruggekeerd, hun be looning voor getrouw schoolbezoek hadden ze geno ten en nu staat, de groote vacantie voor de deur, waarin ze van de vrijheid zullen genieten en kracht en lust zullen verzamelen voor den komenden leer tijd. En ook Volksonderwijs heeft zijn werk ge daan, zorgend voor de te maken reisjes, ze zijn voor bij en de zorgen der geleiders van de hen toevertrouw de jeugd, waarvoor we als ouders dankbaar zijn, ze zijn noodig. Nieuwe zorgen komen en nu wat we ge woonlijk onder in den zak vinden. Volksonderwijs mag ook onder die zorgen niet gebukt gaan, ieder die de zijnen ziet profiteeren, drage ook iets bij om dit mogelijk te maken. Ook in de toekomst. Enkelen ge ven hun krachten er aan, doch een groote massa kan steunen en laten we allen daartoe willen behooren, nog heden. Vergadering van de vereeniging Het Witte Kruis, op Vrijdagavond 8 uur, onder leiding van burgemeester Ha ringbuizen. Na opening, waarbij de geringe opkomst wordt be treurd, deelt Voorzitter mede, dat een overlijdenscircu- laire Is ontvangen van den heer Dibbitz. Voorzitter wil op deze plaats een woord van erkente nis uitspreken voor het vele werk, dat de heer Dibbitz steeds met groote toewijding voor Het Wlte Kruis heeft verricht. De notulen worden onder dank vastgesteld. Naar aanleiding der notulen deelt Voorzitter mede. dat de heer A. van Iperen op zijn verzoek ontslag heeft gekregen als Magazijnmeester. He bestuur heeft inmid dels als zijn opvolger van den Brink aangewezen, die dan nu ook wordt benoemd. Aan den tijdelijken waarnemer Jan Mosk zal een vergoeding worden gegeven, gelijk staande aan het tractement berekend over 't tijdvak dat Mosk dit heeft waargenomen. De kwestie regenwaterbak is nog niet beëindigd. Wat de badgelegenheid betreft, heeft het bestuur een onderzoek ingesteld en is men tot de conclusie gekomen dat er aan de Nieuwesluis wel een gelegenheid is te maken, 't zij tegen den Waard polderdijk in het nieuwe kanaal, of achter de paalregel. Aan den bode C. Visser wordt op zijn verzoek f 5 verhooging van salaris toegekend. Een serie ingekomen stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Het bestuur heeft ook een onderzoek ingesteld, wat betreft het aanschaffen van een ijsmachine. Men is evenwel nog niet geslaagd. Er wordt medegedeeld dat bij Geerllgs aan de Oude sluis steeds ijs is te krijgen. Besloten wordt om ons met dezen in verbinding te stel len, dan zijn we in ieder geval in voorkomende gevallen niet zonder ijs. Volgt jaarverslag door den Secretaris, waaruit blijkt dat het ledental van 285 is geklommen tot 304. In 1929 is het 30-jarig bestaan herdacht van de afdeeling. Er werd 107 maal gebruik gemaakt met het materiaal; 3 maal ls het ledikant met ziekenlichter gebruikt en er is 3 maal een patiënt voor rekening der afdeeling naar 't ziekenhuis gebracht. De rekening van den penningmeester nagezien door. de heeren A. K. Kaan en C. R. Blaauboer, was in orde bevonden. Ontvangsten waren f 480.93, uitgaven f 410.49, alzoo een batig saldo ad f 70.44. De commissie stelt voor tot goedkeuring, waartoe wordt besloten. Bij het opmaken der begrooting werd -sueiaaoas uap usa subibs }sod uap iuo pi3;sa2aooa penningmeester van f 40 op f 50 te brengen. De ver gadering gaat hiermede accoord. De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van f 554.40. Als bestursleden moeten aftreden de heeren C. Ha ringhuizen, J. Hoogland en D. Sleutel. Laatstgenoemde is alleen herkiesbaar en wordt dan ook weer herkozen. Verder worden gekozen de heeren C. R. Blaauboer en A. K. Kaan. Alsnu wordt door den heer W. Bron verslag uitge bracht van de gehouden algemeene vergadering te Am sterdam. Voorzitter betuigt zijn dank voor het uitge bracht verslag. Bij de rondvraag vraagt de heer Speets of er nog iets aangeschaft moet worden voor het Magazijn b.v. een tweede ziekenlichter. Secretaris licht toe, dat wan neer er behoefte bestaat, dit wordt aangeschaft Het be stuur zal nagaan of er iets is aan te vullen. De heer Sleutel bedankt voor het in hem gesteld, vertrouwen en betuigt tevens dank aan den afgetfeden voorzitter, voor hetgeen deze in 't belang der vereeni ging heeft gedaan. Voorziter zegt dank voor deze woorden en sluit de vergadering. Naar we vernemen werd in een daarop gehouden be stuursvergadering de heer Jb. Kaan Kz. als voorzitter gekozen. Voor de Zondag a.s. alhier te houden strandfeesten bestaat groote belangstelling. Voor deelname hebben zich laten inschrijven 130 personen. Een zoo groot aan tal deelnemers ls in vorige jaren nog niet bereikt. Wij vestigen er nog de aandacht op, dat de wedstrijden om 11 uur aanvangen. Om half elf vereenigen de deelne mers zich op het dorpsplein, waarna zij zich in optocht naar het strand begeven. Indien het weder meewerkt, zal het hier Zondag een drukken dag worden. Na afloop der wedstrijden wordt op het voetbalterrein gespeeld de wedstrijd V.V. CallantsoogSchagen-ve- teranen. Op de keuring van autobussen te Schagen werden de vier autobussen van den dienst SchagenCallantsoog Den Helder (behoudens enkele opmerkingen omtrent aan te brengen kleine verbeteringen) in exploitatie bij den heer Van Scheijen te Groote Keeten, goedgekeurd. VAKSCHOOL VOOR MEISJES VOOR DEN HELDER EN OMSTREKEN. 3-jarige voorbereidende cursus. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar: G. Agema, J. Agema, M. Bak, J. Bakker, F. Been, M. van den Berg, T. Bieze, M. v. d. Blom, J. van Re, C. 'Esseveld Breezand; F. de la Fonteyne, M. Gaakeer. M. Gazendam, H. Greeuw, T. Griek, N. Gr<(ot, S. Guijken, N.Hoornsman, J. Hoveling, A. Kiljan, T. Klok, J. Kruk, A. Krul, G. Lastdrager, D. de Leur, J. Maternum, J. Meinderink, C. Minnes, Wieringen; A. Remelink, W. Romkes, D. Schoo- nenwolff, W. Smit, A. Stenekes. A. Tol, E. Veldman, A. Visser, N. van Wolferen, H. Wust, J. Wijker, T. Hijnst- man. Niet bevorderd: 5. Bevorderd van het 2e naar het 3e leerjaar: Neelie Bakker, Niesje Bakker, E. Beek, C. Bels, C. Borcher- ding, A. Bruin. J. Burger, N. Dekker, H. Dito, A. Geer- ling, M. Greuter, W. Groen, C. de Groot, M. de Groot, C. Ham, N. v. d. Hort, D. Hollander, G. Hollander, A. Hoppe, A. Kelderman, C. Keijser, Texel; C. Kokelaar, J. v. d. Leek, G. Minneboo, M. Minneboo, A. Moorman. T. Ox, A. Paans, M. Pols, T. Schraa. H. Tiemes, Thyssen, G. Venema, J. Verschoor, H. Vil, M. de Waard, M. Wolters. Het getuigschrift werd behaald door: M. Amsterdam, L. Boogaard, G. Bonneké, L. Bregman, M. Bruin, H. de Graaf, W. de Groot, J. Hubergtsen, N. Klein, T. Koster, T. Kromhoutv. d. Meer, M. Kruk, A. Nauta, A. Polling, A. van Reek, C. Riteco, D. Schermer, J. Schol. M. Sie- ben, C. Speyer, J. Tol, A. VaJkhoff. M. Wisse, G. de Wijn. Twee leerlingen zullen het getuigschrift later ont vangen. Opleiding cos£uumnaaister. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar: M. Kra mer. A. Meinderink, C. Mens, J. de Meulder, A. Polier, G. Reus, J. Schenkius. Het diploma voor deze opleiding werd uitgereikt aan: C. Annes, B .Derksen, van Ewijck- sluis, N. Kater, L. de Klerk, L. Mooij, G. Valk. Twee leerlingen ontvingen geen diploma, één door ziekte en één doordat zij eenigen tijd in een andere plaats woonachtig was. Opleiding Hulshoudster. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar: I. Klimp, S. Klimp, Texel, H. KJoos. R. van Knaape, N. Krijnen, G. Langedijk, L. van Mierlo, G. Smit, N. Smit, E. Thijs sen, E. Vellekoop, J. Verfaille. Niet bevorderd: 2. Voor het examen Hulshoudster slaagden: K. van Dalfsen, E. Fels, A. Koning, G. Niessink, C. van Pe perzeel, E. Peters, J. v. d. Pol, A. Schreuder, F. Smith, C. Stelleman. Er komt verzet in Duitschland en In Ne- derland gaat de boycot-bewoging zioh uit breiden. Dezer dagen kwam in het „Bcrlincr Tageblat" liet bericht voor, dat de Dtiitscbe parlementaire commis sie voor de handelspolitiek zeer ernstige bezwaren heeft ingebracht tegen de Duitsch-Finschc overeen komst inzake boter en kaas, daarbij eenerzijds wij zende op de bezwaren voor de Duitscbe schatkist en anderzijds op den in Nederland beraamden boycot van Duitsche goederen. Dit wordt van andere, zeer goed ingelichte zijde bevestigd en eveneens dat de daar aan inhaerente verhooging van bet invoerrecht op boter tot 50 mark per 100 K.G., 10 dagen na uitwisse ling der protocollen, wellicht nog niet op t AuguS» tus van kracht zal kunnen worden als gevolg van d0 moeilijkheden, bij de onderteekening van genoemde overeenkomst. Hiermede is echter nog geenszins gezegd, dat het verzet zóó sterk zal blijken, dat de zaak definitief van de baan is. Het Centraal Bureau bereidt eveneens een boycot voor. Het Hd'bld. verneemt, dat het Centraal Bureau van het Ned. Landbouw Comité, gevestigd tc Rotterdam, eveneens een boycot van Duitsche goederen over weegt. Wij wijzen er op, aldus het blad, dat deze centrale organisatie van agrarische inkoopcoöperaties, waar van voorzitter is de heer G. W. Stroink en directeur de heer J. G. Bessum, in het jaar 1927 een omzet had van f28 millioen aan kunstmeststoffen en f26 mil- lioen aan veevoeder. Het aantal aangesloten coöpe ratieve vereenigingen bedraagt pl.m. 800. Verder heeft het Eerste-Kamerlid, dc heer B'.om- jouys den minister van Binnenlandsche Zaken vra gen gesteld naar aanleiding van deze Selangrijke kwestie vooj: onze zuivelindustrie.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6