Predikbeurten. Verbond van Ziekenkassen. Binnenlandsch Nieuws. Brutale inbraak te Amsterdam. Het auto-ongeluk in de Ardennen. De boycot van Dnitsche goederen. Plaatselijk Nieuws. Waar parkeeren? N.C.R.V. 3 004.30 Uitzending door het Congreszaal-Muziekcorps, Kapelmeester Ernest Wollman, van het Leger des Heils te Clapton (Londen), uit de zaal van Den Haag. K.R.O. 5.006.00 Gramofoonmuziek. 6.00 Tijdsein, 6.016.55 Gra mofoonmuziek.; 6.557.15 Journalistiek Weekoverzicht door Paul de Waart; 7.157.30 Gramofoonmuziek; 7.30— 8 00 Spreker: Cor Sanders, over: „Groote werken van kleine diertjes"; 8.00 Tijdsein; 8.01—11.00 Concert door het K.R.O.-Salon-Orkest; pl.m. 9.30 Nieuwsberichten van Vaz Dias en gramofoonmuziek; 11.00—12.00 Gramofoon muziek; 12.00 Tijdsein en Sluiting. ZONDAG 8 AUGUSTUS 1930. NED. IIERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Burgerbrug, geen dienst. St.-Maartensbrug, geen dienst Oudesluis, zie Schagerbrug. Sohagerbrug. voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Dlrkshorn, voorm. 10% ur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Het huis van den sterke. Den Oever, voorm. 10 uur, de heer rank. Huisduinen, voorm. 9 uur, Ds. Damsté Julianadorp, voorm. 10% uur, Ds. Damsté. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Mej. D. van Vliet, van Hoorn. Hoogwoud, voorm. 10% uur, Ds. Kruizinga. Callantsoog, voorm. 10% uur, Ds. Tlnholt Winkel, geen dienst. Warmenhuizen, voorm. 10% uur, Ds. Zillinger Molenaar. Oude Niedorp, nam. 8 uur, Ds. Zillinger Molenaar. Nieuwe Niedorp, voorm. 10% uur, Ds. Boeke. Oudkarspel, voorm. 10% uur, Ds. Jellema, Veenhuizen, voorm. 10% uur, Ds. Deetman. Heerhugowaard, zie Veenhuizen. Barslngerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van Loon. Haringhuize», voorm. 10 uur, Ds. A. I. Reinders, van Veenhuizen (Dr.) DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst. EVANGELISATIE te: flehagen, voorm. 11 uur, de heer Krouwerff uit Heem stede. Maandcollecte. Nam. 5 uur, geen dienst. Breezand, voorm. 10 uur. de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Oosterbaan van Utrecht. GEREF. GEMEENTE te: Den Oever, voorm. 10 uur, Leesdienst. Nam. 2% uur, Ds. Tollenaar, van Den Helder. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. 2% uur, Preeklezen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer L. Schut van Winschoten. Nam. 8 uur, de heer L. Schut. Postbode: Slechte tijding, Oielen! Hierïs een rouwbrief voor je. Giclen Zeker van mijn armen broer Harm, dat hij dood is. ik zie duidelijk dat het zijn hand is. (The Humorist). Algemeene vergadering van de Provincie Noord-Hol land van het Ned. Verbond van Ziekenkassen op Woens dag 30 Juli 1930, te Alkmaar in het café „Het Gulden Vlies" van den heer W. Mooij in de Koorstraat. Volgens de presentielijst waren aanwezig 26 kassen, uitbrengende 48 stemmen, benevens het voltallige uit 8 leden bestaande hoofdbestuur en den heer J. F. Kuyer, secretaris van het N.V.Z. te 's Gravenhage. De Voorzitter de heer D. Witbaard, opende de ver gadering. de officicele notulen (6 bladzijden folio) wer den door den secretaris, den heer A. Visser gelezen en na een paar kleine wijzigingen vastgesteld. Na een paar korto mededeelingcn van den secretaris wordt dezen verzocht het jaarverslag over 1929 uit te brengen, hetwelk als volgt was samengesteld. Mijne Heercn! Het vorig jaarverslag eindigde ik met de vraag, „hoe zal het volgende jaarverslag er uitzien, welke wijzigingen zullen er ontstaan in het aantal ver* zekerden?" Deze vraag werd natuurlijk gedaan in ver band met de inwerkingtreding der Ziektewet* waarbij onze ziekenkassen uitgeschakeld werden als uitvoerings orgaan. Hoewel feitelijk die resultaten eerst vermeld behoeven te worden in het komende jaarverslag, vind ik toch de beantwoording dier vraag van zooveel belang, dat ik niet kan nalaten u te melden, dat het teruggaan van het ledental bijna uitsluitend te danken is aan het heen gaan van enkele kassen. Do porsoncelfondsen van de fir ma's Suljver cn L. van Leer en Co. werden opgeheven, omdat die werkgevers hun personeel bij een bedryfsver- eenlglng onderbrachten. De kassen van Zaandam en St.- Maarten bedankten reglementair voor 1 October, terwijl Vijfhuizen cn Hoofddorp dit jaar opgeheven werden. In totaal verloren wij daardoor 1200 leden. De aan ons Verbond gebleven ftassen vertoonen over het algemeen zeer weinig ,of geen achteruitgang van ledental. Slechts een tweetal kassen hebben een achteruitgang te boeken van ongeveer 30 procent, terwijl er ook enkelo kassen zijn, dlo op een vermeerdering va* leden kunnen wijzen. Waarschijnlijk is dit verblijdend resultaat te danken aan de ijverige propaganda der kasbesturon, zoowel in de richting om het verzekeren der resteerende 20 pet. zoo gemakkelijk mogelijk te maken, nis in propaganda bij de zelfstandigen. Gelukkig is deze donkere wolk, zon der zich te ontlasten, over ons heengedreven. Wij hebben in 1929 drie bestuursvergaderingen gehou den. In de eerste vergadering dato 27 April werd reeds uitvoerig gesproken over het verhandelde op de hoofd bestuursvergadering N.V.Z., dato 6 April te Utrecht. Vooral in verband met de oprichting der bedrijfsvereni ging was men niet optimistisch gestemd. In de vergade ring van 8 Juni werd behandeld de beschrijvingsbrief N.V.Z. voor de Provinciale jaarvergadering. Het verschil van meeniog over het verleenen van steun aan de be- WIJ BREIEN cn repnreeren allo soorten Wollen Klceding, Kousen en Scklten, ook ds allerfijnste. JAAP SNOR. Znid- slraat 15, DEN HELDER. Let op den gelen winkel. Depot Schagen: C. de Moei, Noord. drijfsvereeniging kwam scherp tot uiting. Het voorstel tot centralisatie (opheffing der provinciale eenheden) kon bij de meerderheid geen genade vinden. Vrij ern stig werd de vraag behandeld of afscheiding N.V.Z. niet de beste oplossing zou zijn. Secretaris stelde zich niet meer beschikbaar voor Jid Dag. Bestuur N.V.Z. Over hot behanedlde i^ de provinciale jaarvergadering dato 25 Juli behoef ik slechts aan te stippen, dat de meerderheid zich uitsprak tegen het administrateurschap N.V.Z. van de bcdrijfsvefeeniging. In de laatste bestuurs vergadering dato 26 October werd in de eerste plaats be handeld, welke houding Noord-Holalnd zou aanneemen tegen de bedrijfsvereenlging, waarvan het N.V.Z. ad ministrateur geworden was door het besluit van de al gemeene vergadering te Arnhem. Ook hierover liepen do meeningen zoozeer uiteen, dat opnieuw ter sprake kwam het afscheidspunt, doch dit stropte in hoofdzaak over de vraag toe te handelen met het reservefonds. Behalve dezo vergaderingen zijn er nog enkele bespre kingen gehouden, terwijl secretaris ter behandeling van de ziektewet in vele kasvergaderingen gesproken heeft Vele mondelinge en schriftelijke toelichtingen heeft hij aan tal van kassen verstrekt. Opnieuw is hem geble ken, dat de ziektewet nog in zeer veel raadselen gehuld is en dat nog vele vragen niet beantwoord kunnen wor den. Van de 38 ziekenkassen, die lid zijn van onze pro vinciale eenheid hebben 35 kassen de toegezonden vra genlijst ingevuld terug gezonden. Uit de op deze wijze verstrekte gegevens Is komen vast te staan, dat het bezit van die kassen bedraagt f 101693.77, dat is per lid bijna f 15.De meeste Kassen staan wat de reserve betreft, er gezond voor. De rijkste kas heeft een bezit van ruim f 41.— per lid, terwijl 5 kassen een bceit hebben van boven de dertig gulden. 5 kassen hebben een bezit van f 25 tot f 30, 4 van f 20 tot f 25, 7 van f 15 tot f20, 7 van f 10 tot f15, 3 van f5 tot f 10 en 2 kassen een bezit van minder dan vijf gulden per lid. De totale ontvangsten bedroegen f 87810.70 en de totale uitgaven f 94277.79, een totale vermindering dus van f 6467. 17 kassen hebben dit jaar meer uitgegeven dan ont vangen, zij hebben dus geprofiteerd van de rente -an het bezit of hebben van het kapitaal moeten afnemen. Aan contributie werd ontvangen f 80305.68 en aan zie kengeld werd uitgekeerd f 74091.58. Bij beschouwing van de gegevens over de ziektege- vallen en ziektedagen is het bovenstaande zeer oed verklaarbaar. Mocht ik in mijn vorig jaarverslag ver melden, dat het aantal ziektedagen 588 bedroeg en dus een kleine verbetering te zien gaf, bij het jaar a927, thans bedraagt het 693, dus helaas een beduidends stijging. In verband met het kleine aantai leden enzer ziekenkassen is er altijd een enorme schommeling In het aantal ziektedag per kas, omdat een of twee leden, die een gansche uitkeeringsperiode meemaken veel te veel gewicht in de schaal leggen. In 1929 komen er echter 3 kassen voor met meer dan 10 ziektedagen per lid, 4 kassen met 9 z.d., 4 met 8 z.d., 5 met 7 z.d., 7 met 6 z.d. en 10 kassen met minder dan 6 ziekteda gen. Aannemende, dat iedere verzekerde 2% cent per verzekerde gulden betaalt, dan bedraagt de jaarcontri butie per verz. gulden f 1.30, de zlekte-ultkeerlng per dag bedraagt dan 16.6 cent en dus met 6.93 ziektedag f 1.16 alzoo slechts beschikbaar latende voor algemee ne onkosten 0.14 cent per verzekerde gulden, hetgeen te weinig is, Jettende op het verschil tusschen de totale uitgaven en het uitgekeerd ziekengeld, hetgeen eerf on- kostencjjfer van f 2.80 per lid aangeft. Hoewel over de verstrekte gegevens wel meerdere beschouwingen te maken zijn, schijnt het mij gewenscht toe het hierbij te laten en alleen nog te melden, dat ongeveer 70 pro cent van onze kassen leven onder het reglement en dat de overige kassen in hoofdzaak dat reglement oe naderen. Laat mij dit jaarverslag eindigen met den wensch, dat de ziekenkassen van Noordholland nog lang werkzaam mogen zijn in het belang der zieken en dat steeds meer en meer begrepen zal worden, dat er nog een groot veld voor onze bemoeiingen braak ligt. De vergadering betoonde hare instemming met dit verslag, hetwelk vervolgens met dank aan den sar mensteller, werd vastgesteld. Een overzicht van het verdere verloop der vergadering in het vogende nummer. Een goudsmidswinkel op het Rokin leeg gehaald. 300 Horloges ter waarde van ongeveer 120.000 buitgemaakt. Gisternacht is ingebroken in den goudsmidswin kel van de firma Bcrkemeyer v.h. P. Miche aan het Rokin te Amsterdam. Een groot aantal gouden hor loges cn andere gouden voorwerpen zijn gestolen, ter gezamenlijke waarde van ongeveer f20.000. Al hot zilver hebben de dieven, die moeten zijn bin nengekomen door eon zijdeur aan de Gaperssteeg, waarvan het raam was stuk geslagen, versmaad. Hoe de diefstal ontdekt werd. Toen de firmanten en het personeel gistermorgen om half negen den winkel betraden, bemerkten zij dadelijk, dat er ongenoode gasten op bezoek waren geweest. Hoe waren de dieven binnengedrongen, vroeg men zich het eerst af, want de winkeldeur was niet ge forceerd. Een inderhaast ingesteld onderzoek wees uit, dat de dieven in de Gapersteeg een ruit hadden verbroken van het hoekhuis, waarin de kunsthan del Schelfhout is gevestigd. Daardoor zijn de die ven binnen gekomen. Vervolgens zijn ze naar boven gegaan en waarschijnlijk via de kantoorlokalen van een paar firma's boven den winkel gearriveerd bij do groote glazen lantaarn, dio zich bevindt boven de zaak van de firma Berkemeijer. Door een van de twee luiken, die zich in deze lantaarn bevinden, hebben de inbrekers zich toegang verschaft tot den winkel. Waarschijnlijk zijn ze door het luik naar beneden gesprongen. De klokken, die er onder stonden en waarop de inbrekers zijn terecht gekomen, lagen ten minste geheel in gruizelementen. Buren hebben aan de politic verklaard, een zwaren slag te hebben ge hoord, doch ze hebben daaraan geen aandacht be steed. Daar het rolluik gesloten was, konden de Inbrekers, die niet bang behoefden te zijn dat men hen van bui ten af aan het werk zou zien, op hun dooie gemak hun slag slaan. Zorgvuldig hebben ze den geheelen winkel doorgezocht: alle laden en doozen werden ge opend en alle gouden horloges en kettingen apart gelegd. Alles wat zilver was, hebben de heeren laten liggen. Een van hen schijnt onvoorzichtig gestooten te hebben tegen een loopende pendule, die door den schok op ongeveer 12 uur is blijven stilstaan. Hieruit valt af te leiden, dat omstreeks dien tijd de inbre kers hun slag geslagen hebben. Toen de gehoele winkel doorzocht was, en de heeren niets meer van hun gading konden vinden, hebben zij een citybag met gereedschap, die aan een van de employé's behoorde, geledigd en daarin den geheelen voorraad horloges opgeborgen. Langs denzelfden weg waarlangs ze gekomen wa ren. hebben zo daarop het huis weer verlaten. Om bij het luik in de lantaarn te komen, hebben ze eenige tafels op elkaar gestapeld en daarop een lad der geplaatst, die ze op de W. C.#gevonden hadden. Blijkbaar kon de citybag niet al de horloges bevat ten en hadden de dieven ook nog hun zakken volge laden, want hier en daar werd nog een enkel hor loge gevonden. Het is niet de eerste maal dat bij de firma Berke- meyer gepoogd werd in te breken; reeds driemaal is een poging gewaagd, echter zonder resultaat. Een maal werd de politie gewaarschuwd door een paar wakers van de Rottcrdamsche Bankverecniging, die een paar verdachte individuen hadden zien morre len Aan het slot van de voordeur. Eon van de in brekers kon toen op het Singel in een kelder worden aangehouden. Ditmaal heeft echter niemand iets van dc inbraak gezien, zelfs de employé's van den be wakingsdienst niet. De schade wordt door verzekering gedekt. Het meest onplezierig is dc zaak wel voor dc klanten, die hun gouden horloges in reparatie hadden gege ven, want deze zijn natuurlijk eveneens verdwenen. De politie, die gistermorgen onmiddellijk gewaar schuwd werd, stelde een uitgebreid onderzoek in. Verschillende vingerafdrukken werden gevonden en vastgelegd op de gevoelige plaat. De bult. Het politieonderzoek heeft later uitgewezen, dat ontvreemd zijn ongeveer 100 gouden heerenhorloges. 200 gouden dameshorloges, benevens nog een aantal armbandhorloges, die met diamanten bezet waren. De gewonde Nederlander. Gelijk wij in ons nummer van gister reeds meld den, is Dinsdagavond een auto-car, waarin zich vijf tien Nederlandsche toeristen bevonden, die de ten toonstelling te Luik hadden bezocht, op den terug weg naar Laroche. langs de helliing van Esneux in botsing gekomen met een anderen auto. Volgens een bericht van andere zijde zou de auto car in de diepte zijn gestort door een verkeerde ma noeuvre van den bestuurder. Van de inzittenden werd de heer Godefried, uit Amsterdam, ernstig aan de ruggegrnat gekwetst. Het slachtoffer is opgenomen in het hospitaal, te Esneux. De heer A. van der Velden, wonende in de Leid- schestrnat te Amsterdam, werd eveneens in het hos pitaal te Esneux opgenomen, waaruit hij echter weer is ontslagen. Van de overige inzittenden werden verschillenden door glasscherven minder ernstig gewond. Zij hebben de reis voortgezet naar Dibrin bij Laroche. Nadere bijzonderheden. Volgens berichten in de Luiksche pers moet het ernstige ongeluk te Esneux zich als volgt hebben toegedragen: Te Wibrin logeerden zestien Nederlandsche leer lingen van een middelbare school te Amsterdam. Zij hadden te Lnroche een auto-car gehuurd, waarmee zij Luik bezochten. Tegen zes uur 's namiddags ging het gezelschap terug naar Wibrin. Toen de auto met een flinke vaart de helling van Esneux nam, ont moette men een vrachtauto. Door een bruuske ma noeuvre poogde de bestuurder het gevaar van een botsing te ontwijken. Een der naast hem zittende personen, daardoor beangstigd, rukte het stuur naar rechts, waardoor de auto, die blijkbaar nu de helling afreed, hier een ijzeren paal kapot reed en vervolgens in een greppel viel. Alle inzittenden werden er uit ge slingerd. Op het noodgeroep der verongelukten kwam spoedig hulp opdagen, o.a. van passeerende automo bilisten. De meeste inzittenden konden zich, hoewel meerendeels gewond, zelf helpen. De chauffeur en degeen die naast hem zat, moesten evenwel onder de auto worden losgemaakt. Automobilisten, die voorbij kwamen, hebben ter stond eenige van de meest ernstig gewonden naar het hospitaal van Esneux vervoerd; de gendarmerie van Esneux en het parket van Luik waren spoedig ter plaatse om een onderzoek naar het ongeluk cn even- tueele aansprakelijkheid in te stellen. DOOR EEN AUTOBUS GEGREPEN. Droevig ongeluk te Nijmegen. Dinsdagavond heeft op het Valkhof te Nijmegen een ernstig ongeval plaats gehad. De 12-jarige J. D. liep om zich tegen den regen te beschermen, met zijn jas over heth oofd. Plotseling werd hij door een autobus gegrepen, bestuurd door den busscnondernemer G. uit Apeldoorn. Ernstig gewond werd de knaap opgenomen. Een oogenblik later kon een geneesheer slechts den dood constateeren. Het lijk is naar het St. Can. zieken huis overgebracht MELKOORLOG. Te Barneveld is tengevolge van onderlinge concurren tie der slijters, de prijs van de melk in een week tijds gedaald van 12 tot 6 cent per liter „aan huls bezorgd." SPELEN MET LUCIFERS. Kind levend verbrand. Te Vriezenveen raakte een 2-jarig zoontje van deil arbeider Dr. tijdens een korte afwezigheid van de moe der, door het spelen met lucifers in brand. Het kind liep ernstige brandownden op enis heden aan de be komen brandwonden in het ziekenhuis te Almelo over leden. SPELEN OP EEN VRACHTAUTO. I Een jongetje overleden. Te Dieren geraakte gistermorgen bij het springen op een vrachtwagen een zes-jarig jongetje Schoonwater met het hoofd bekneld tusschen de onverwacht dicht slaande achterklep en den zijkant van den wagen. De schedel werd half verbrijzeld. Bovendien drong een ijzeren pin het slachtoffer in het hoofd. Een uur later is hij overleden. verwektl De Alg. Ned. Zuivelbond werkt krachtig verder. Als consequentie van zijn boycotbeweging tegen Duitsche goederen, heeft do Alg. Ned. Zuivelbond be sloten, voorloopig geen advertenties voor machines en werktuigen van Duitschen oorsprong meer op to nemen in zijn officieel orgaan, tenzij de bond con tractueel verbonden is. Op do plaats van deze advertentie wordt afgedrukt: „Vacant wegens verwijdering eener advertentie voor Duitsche artikelen; koopt zooveel mogelijk machines en werktuigen van Nedcrlandsch fabrikaat. Vraagt hieromtrent inlichtingen aan het Technisch Bureau van den Bnd". Lfjst van te boycotten artikelen. De lijst van artikelen, waarvoor men niet is aan gewezen op Duitschland samengesteld door den Alg. Ned. Zuivelbond bevat 98 artikelen. „In elk geval het boterinvoerrecht ver- hoogen. Dat men inderdaad en volstrekt op den verkeerden weg is, ziet men echter nog verre van algemeen in hij onze Oostelijke buren. Ziehier b.v. wat de „Vos- sischo Zeitung" schrijft: „De rijksregeering kan het invoerrecht op boter dus niet verhoogen, maar aangezien deze verhooging als dringend noodzakelijk moet worden beschouwd, zullen andere maatregelen, eventueel ook de opzeg ging van het Duitsch-Finsche handelsverdrag, over wogen moeten worden. Nederlandsche stappen te Berlijn. Naar vernomen wordt, heeft de Nederlandsche re geering in Berlijn stappen genomen in verband met de positie, waarin Nederland ondanks de meestbe- gunstigingsclausule dreigt te geraken door het Duitsch-Finsche boter- en kaas-contract.. Aangezien dit contract echter nog niet tot stand is gekomen en het Duitsche invoerrecht op boter dien tengevolge nog niet is verhoogd, kunnen deze stap pen vooralsnog slechts een voorwaardelijk karakter dragen. BOLLENSCHUUR AFGEBRAND. Schade van duizenden guldens. Gisternacht brak brand uit in de bloembollenschuur van den heer Telkamp van Leeuwen aan de Noorder laan te Hillegom. De brandweer was spoedig ter plaat se, doch kon niet voorkomen, dat de schuur geheel uitbrandde. Het woonhuis bleef echter behouden. T.n de schuur lag een zeer groote voorraad tulpen en hyacin then opgeslagen, een waarde vertegenwoordigende van vele duizenden guldens. De schade wordt door verze kering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. DE STUDENTENINVAL IN HET PALEIS AAN DEN DAM. De straf verminderd tot schorsing van 1 jaar. Da minister van Onderwijs, K. en W. heeft de schor- singsstraf van twee jaren, uitgesproken door den Senaat van de Technische Hoogeschool tegen de twee studenten, die het Koninklijk Paleis in Amsterdam waren binnen gedrongen, verminderd tot één jaar. DANK ZIJ DE RADIO. Eeii koeiendief aangehouden. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd te Uden een koe gestolen, hetgeen per radio werd bekend gemaakt De koe, die per vrachtauto vervoerd werd. is te racen. *u.> door de recherche opgespoord en Dinsdagavond is de da der, die Zondag pas uit de strafgevangenis te Gronin gen was ontslagen, door de marechaussee te Eysen (L.) aangehouden. Op een der jongste zittingen van het Kantonge recht te Schagen, heeft de Ambtenaar van het O. M. kort en goed aangekondigd, de processen-verbaal we gens het parkeeren van automobielen op plaatsen waar dat op Donderdag in onze gemeente verboden is, niet meer te zullen vervolgen. En wel om deze reden, dat er nergens eene aanwijzing staat van het vebbod en dus de automobilisten onbewust het slachtoffer worden van onze ijverige politie. Thans heeft ons Gemeentebestuur er iets op ge vonden. Midden op het Marktplein is een waarschu wingsbord opgesteld, waarop de verboden standplaat sen zijn vermeld. Wie dus op Donderdag zijn auto in onze gemeente wil parkeeren, zal verplicht zijn, eerst te gaan opzoeken, óf en wöar er het bord staat en als hij 't dan gevonden heeft, aandachtig te lezen, wat wél, en wat niet mag. Het idéé van het gemeentebestuur is eenvoudig, cn niet duur. Maar ook zoo ondoeltreffend mogelijk! Het is een oplossing op een koopje! En de automobi listen loopen weer een proces-verbaal op zonder dat ze zich van schuld bewust zijn. Het is voor hen maar to hopen, dat de Ambtenaar van het O. M. voor de slachtoffers op de bres blijft staan. Het opschrift op het bewuste bord luidt als volgt: „Het is te Schagen op Marktdagen verboden: Vierwielige Motorrijtuigen op den openbaren weg te doen verblijven. Behalve op de Markt, het Slotplein en de Nieuwe Laagzijde van het huis van bakker Beemster af tot de Noordersteeg." „EMIHU". Woensdag was het een middag voor de kinderen. Toen was er een groot Kinder Matiné met den goochelaar Prof. Ben-Ali-Libi. Het liep vol dezen middag met kleintjes cn ook een aantal begeleidende grooten. En het is gewordeu een middag vol vermaak voor de jeugd. Ben-Ali- Libl heeft er slag van om zijn volkje in spanning te houden, ze te vermaken cn een blijde lach op hun gezichtjes te tooveren. En, nietwaar, als de kleinen genieten, doen wij grooten het van de weeromstuit. Zooal gezegd, het was een alleraardigste middag, waarbij de kleine bezoekers en bezoeksters ook nog een paar verrassingen ontvingen in den vorm van een reep chocolade cn een legkaart. MUZIEKTUINNIEUWS. Naar wij vernemen, heeft de Muziektuincommissie een wijziging in haar programma 1930 moeten aan brengen: de Kon. Marinekapel van den Helder is 6 Augustus a.s. op dienstreis naar Antwerpen, zoodat het concert in den tuin op dien datum niet kan doorgaan. Augustus a.s. Dit concert zal nu plaats hebben op Woensdag 27 Zondag 3 Augustus komt de bekende Amsterdam- sche Postharmonie. MGR. W. VAN STEE. t Dinsdagmiddag is te Voorburg op 84-jarigen leeftijd na een kortstondige ziekte overleden Mgr. W. van Stee, rector van St. Antoniushove aldaar. Mgr. van Stee is o.a. pastoor geweest te Burgerbrug en deken van Schagen. In Juni 1898 werd hij benoemd tot pastoor van de parochie St Martinus te Voorburg. Evenals vroeger hier ter plaatse, stond de overledene ook te Voorburg by de katholieken zoowel als bij de niet-katholieken in hoog aanzien. Hy stond vooral be kend om zyn groote milddadigheid.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2