Buitenland. gevorderd leerling, Gemengd Nieuws. Twintig kinderen door zand bedolven. De overstroomingen in Britsch-Indië. De beschuldigingen van het Engelsche parlementslid Sandham. De R100 naar Canada. Mislukte aanslag op een fabriek. De Vesuvius in werking. De communistische opmarsch in China. De invallen der Koerden in Turkije. Japansch bezoek aan ons land. Door een auto gegrepen. Kingsford Smith en Stannage komen. HOOGWOUD WINKEL. Marktberichten. Advertentiën. 2 beste Waakhonden Iteef}. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Klaas, zoon van Jan Nicolaaa Gerardus Dom per en Adriaantje de Jong. Overleden: Pieternella Bouwman, 85 jaren, weduwe van Jacobus van Schaik; Hendrikje Jacoba van Baaren, 74 jaren, weduwe van Wilhelm Diederich Niestadt POLITIE. Verloren: een blauwzijden das. Bij het spelen In een zandgroeve. Drie hunner gedood. Naar uit Londen gemeld wordt, waren een zestig tal kinderen aan het spelen in een zandgroeve te St. Helens, in Lancashire, toen een instorting plaats had, waardoor twintig kinderen werden bedolven. Drie hunner vonden den dood, negen werden ge wond, waarvan één zwaar. Roovers slaan han slag. Reuter seint uit Karatsji, 30 Juli: Uit een overzicht van den door de overstroomingen in Sind veroorzaakten toestand blijkt, dat dertig dui zend getroffenen naar Soekkoer werden overgebracht en dat meer dan honderd dorpen onder water staan. Een oppervlakte van 150 vierkante mijl tusschen de rivier en Sjikkarpoer is volkomen ondergeloopcn. Het verlies aan gewassen, vee, huizen, enz. is groot. Gemeld wordt dat 300 roovers de door rijke han delaars veriaten woningen hebben geplunderd en gemunt geld hébben geroofd tot een bedrag van zes tig lakh roepies (een lakh is 100.000 roepies). Quota is van de buitenwereld afgezonderd tenge volge van de vernieling van den spoorweg. EEN AARDSCHOK IN MIDDEN-AMERIKA. Een lichte paniek. Reuter seint uit Colon: Hedenmiddag werd langs de Atlantische kust van de landengte van Panama een enkele lichte aard schok waargenomen. De bevolking werd door een lichte paniek aangegrepen. Er werd geen schade aan gericht. KINDERVERLAMMING IN DEN ELZAS, De zich uitbreidende epidemie. Wolff meldt uit Straatsburg: Negen nieuwe gevallen van kinderverlamming zijn gisteren geconstateerd, waarvan vier in Straatsburg zelf. Hier en daar zijn ook volwassenen ziek gewor den; in Straatsburg is een soldaat aan de ziekte ge storven. In GO van de 561 gemeenten in den Bcne- den-Elzas komt de ziekte voor. In het geheel zijn er 237 gevallen. In den Bovon-Elzas zijn 50 gevallen ge constateerd, waarvan een met doodelijkcn afloop. EEN ZWEEDSCH SCHIP IN BRAND. De bemanning gered. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld: De bemanning van het Zweedsche stoomschip „Kronprinz Gustave Ad^phe", dat onder de kust van Victoria in brand geraakte, is door het Amerikaan- sche schip „Vandyck" opgepikt, dat te Rio aankwam. ONTPLOFFING VAN EEN GASHOUDER. In een der Londensche voorsteden is een gashouder waarin zich nog ongeveer 25 M3. gas bevond, door tot dusverre onbekend gebleven oorzaak in de lucht ge vlogen en geheel vernield. Als door een wonder werd er niemand gewond, ter wijl de materieele schade in de omgeving zich slechts tot enkele gebroken ruiten beperkt. ONTPLOFFING VAN EEN GRANAAT. V.D. verneemt uit Warschau: In de nabijheid van het plaatsje Stebnik in Oost- Galicië vonden herdersjongens een projectiel, dat zij poogden te demonteeren. De granaat ontplofte, met het gevolg dat twee hun ner op slag gedood werden en drie andere jongens, die zich op vrij verren afstand bevonden, zware ver wondingen opliepen. Het onderzoek der commissie begonnen. De Britsche draadlooze dienst meldt, dat de com missie voor dc privileges van het Lagerhuis, die zich zal bezighouden met een onderzoek naar de juist heid van dc beweringen van den Arbeidsafgevaardig* de Sandham, dat er gevallen van dronkenschap in het Huis zouden zijn voorgekomen en dat afgevaar digden steekpenningen zouden hebben aangenomen, met har arbeid begonnen is. Gisteren is Sandham reedg voor de commissie verschenen. De commissie bestaat uit tien leden, alle partijen vertegenwoordigend, en wordt door den premier ge presideerd. Zij bezit grooto bevoegdheden en kan ge tuigen oproepen. Gehoopt wordt, dat zij vóór Vrijdag, wanneer het Huis op reces gaat, met haar rapport gereed zal zijn. NATUURRAMPEN EN BOETEDOENING. Te Napels heeft de politie, naar het persbureau Vaz Diaz meldt, een 25-jarigen spoorwegbediende aange houden. die temidden van een groot aantal belang stellende vrouwen, naar aanleiding van de jongste natuurrampen, allerlei nieuwe rampen stond te voor spellen en boetedoening predikte. De prefect van po litie te Napels heeft bepaald dat een ieder, die het waagt dergelijke geruchten in omloop te brengen, onmiddellijk gearresteerd moet worden. NA DE AARDBEVING IN ITALIë. De wederopbouw begonnen Volgens mededeeling van het onderstaatS6ecretariaat Iran openbare werken is reeds een begin gemaakt met wederopbouw van 11 plaatsen. In Occadia werden nog 3, In Montecalvo nog 2 doo den geborgen. Tengevolge van de hulpmaatregelen der regeering heeft de bevolking weer meer vertrouwen ge kregen. STOFFELIJK OVERSCHOT VAN HOOK ONTDEKT. Een griezelige vondst. Uit Rangoon wordt aan de „Tel." geseind: De uit twaalf Engelschen bestaande expeditie, welke was uitgezonden om den Australië-vlieger Hook op te sporen, heeft het lijk van den sinds drie weken vermisten Hook gevonden, grootendeels door verscheurende dieren verslonden. Van den zoo on gelukkig om het leven ge,komen vlieger was niets meer dan een geraamte over. Mevr. Hook, die geen oogenblik de hoop had opgegeven, dat haar man zou worden gevonden, heeft verklaard, dat zij niet eer der in den dood van Hook zal gelooven, voordat zij het lijk met eigen oogea heeft aanschouwd. TREINBOTSING IN ROEMENIë. Drie dooden, twee levensgevaarlijk ge wonden. Wolff seint uit Boekarest: Tengevolge van verkeerden wisselstand zijn hier twee goederentreinen op elkaar geloopen, waardoor een machinist een twee stokers werden gedood en twee andere treinbeambten zoo zwaar gewond wer den, dat voor hun leven gevreesd wordt. DE ECHTSCHEIDINGS-„RACE" IN ENGELAND. Dinsdag heeft Lord Merrivale, president van de Kamer voor Echtscheidingen bij de rechtbank te Manchester 171 verzoeken tot echtscheiding, waarop door geen der partijen binnen den wettelijk bepaal den termijn was teruggekomen, ingewilligd. Langer dan enkele minuten duurde de procedure niet. DE BEVOLKING VAN NEW YORK. In tien jaar met meer dan een millioen gestegen. Reuter seint uit Washington: Het bureau der volkstelling maakt bekend, dat de bevolking van de stad New York 6.959.195 zielen telt, of 1.139.149 meer dan bij de volkstelling van 1920. Al een flink stuk over de helft Gistermiddag ongeveer 13 uur is do R 100 in draad looze verbinding geweest met het Engelsche stoom schip Caledonia. De commandant rapporteerde, dat alles wel aan boord was en dat de positie van het luchtschip 1S70 mijl uit de Icrsche kust was. Aange zien de totale afstand 3212 mijl bedraagt, was de R 100 dus toen een flink eind over de helft. Do gemiddelde snelheid bedraagt thans 126 K.M. per uur. Dc weerberichten luiden gunstig, behalve voor het gedeelte boven New Foundland, waar het luchtschip een mistbank zal ontmoeten. Te Montreal wordt alles reeds voorbereid voor de ontvangst van het luchtschip. De aankomst te Montreal werd, zonder onvoor ziene tegenslagen, Donderdagavond- 8 uur (Amster- darasche tijd) tegemoet gezien. De R 190 bereikt land. Gisteravond seinde Reuter uit Montreal: De R 100 passeerde om 7 uur de straat van Belle Isle bij Newfoundland. Het dynamiet te vroeg ontploft. De da der zelf vaneen gereten. Gisternacht heeft men te Solingen gepoogd het fa brieksgebouw van de machinefabriek Klopp, in de lucht te laten springen. Het personeel staakt reeds geruimen tijd en het is reeds herhaaldelijk tot bot- singon tusschen werkwilligen en stakers gekomen. Een arbeider is vannacht over een muur om de fa briek geklommen. Hij heeft in één der lokalen een la ding dynamiet neergelegd en een aantal zuurstof- flesschen. Daarna probeerde hij contact te maken met een hoogspanningsleiding. Het dynamiet is echter te vroeg ontploft, terwijl er met de zimrstofflesschen niets gebeurde. De dader werd de buik opengereten; hij is aan zijn verwondingen overleden. Ontzaglijke rookwolken uit den gebarsten kraterkegel. Uit Rome wordt gemeld, dat de Vesuvius de laatste 24 uur een verhoogde werkzaamheid vertoont. De kraterkegel is gedeeltelijk gebarsten en uit de scheu ren stijgen ontzaglijke rookwolken op, die steeds hoo- ger en dichter worden. Dc bevolking van het aardbevingsgebied, die door het beleefde van den laatsten tijd toch reeds met angst vervuld is, maakt zich over deze verhoogde werkzaamheid van den Vesuvius zeer ongerust, hoe wel het observatorium van den Vesuvius geruststel lende verklaringen heeft bekend gemaakt. 8000 Stakers. Betrokken bij de werkstaking wegens loonaftrek in het Noorden van Frankrijk. Uit Parijs wordt gemeld: Volgens een verklaring van den minister van Ar beid hebben zich in het Noorden van Frankrijk in totaal 80.000 arbeiders bij de werkstaking wegens den loonaftrek, in verband met de sociale verzekering, aangesloten. De regeering waarschuwt den werkge vers tegen prijsopdrijving. De minister van Handel heeft zich gedwongen ge zien, tot den voorzitters der groote werkgeversorgani saties een brief te richten om bezwaar te maken te gen ongerechtvaardigde opzetting der prijzen op grond van de bijdragen voor de sociale verzekering. De minister verklaart dat bepaalde industrieelen in de bijdrage voor de sociale verzekering, die vijf pet. van het omzetcijfer bedraagt, aanleiding vonden tot een prijsverhooging van veertig percent. Deze prijs- verhoogingen waren volstrekt ongemotiveerd en ook in strijd met de instructies der meeste Kamers van Koophandel. Zij waren in staat, tot een algemeene stijging van de levenskosten te leiden. De regeering kon niet toelaten, dat een wet, die den arbeidende klassen een veiligheidswaarborg moet geven, indi rect door manoeuvres verijdeld wordt. De minister wijst er op. dat gemeenschappelijk beraamde ma noeuvres tot prijsopdrijving strafrechtelijk vervolgd kunnen worden. De minister houdt voet bij stuk. In een gister afgelegde verklaring bevestigt de mi nister van arbeid zijn wil om de sociale verzekeringen te verwezenlijken en zegt hij dat hij zich daarbij niet zal laten tegenhouden door stakingen, die trouwens in het geheele gebied niet meer dan tachtigduizond arbeiders omvatten, terwijl het aantal personen voor de sociale verzekeringen ingeschreven, de acht mil lioen nadert. AUTO VAN EEN BERGHELLING GESTORT. Drie dooden. twee gewonden. Bij Stavanger In Noorwegen, is Zondag een auto, waar mee drie jongens en drie meisjes, allen van ongeveer twintigjarigen leeftijd, een tochtje maakten, veertien meter diep van een berghelling gestort. De drie Jon gens waren op slag dood, twee melsjea liepen ernstige verwondingen op, het derde meisje en de chauffeur ble ven ongedeerd. EEN DROEVIG GEVAL IN HET ITALIAANSCHE AARDBEVINGSGEBIED. Te Benevento heeft een bejaarde man, die bij de aardbeving zijn verstand had verloren, een jongen man doodgeschoten, dien hij zonder ecnigen grond, aanzag voor den minnaar van zijn vrouw. Toen de karabiniers daarop zijn woning omsingelden, schoot hij eerst zijn vrouw dood en bracht vervolgens zich zelf om het leveu. KRANKZINNIGENGESTICHT IN BELGIë AFGEBRAND. 300 verpleegden gered. V.D. verneemt uit Brussel: Te Thicncn is een krankzinnigengesticht, dat door katholieke liefdezusters geleid werd, door een brand in de asch gelegd. Militairen van het garnizoen slaagden er in, 300 verpleegden te redden. Van het gebouw is zoo goed als niets overgebleven. De stad Tsjangsa met volledige verwoesting bedreigd. Reuter seint uit Sjanghai: De stad Tsjangsa, die den 27en Juli in handen !er communisten Is gevallen, wordt met volledige verwoss- ting bedreigd. De Rooden eischen een losgeld van een millioen dollar, daar cfj anders de stad met den grond gelijk zullen maken. Men acht het zeer onwaarschijnlijk, dat de nationalis tische regeering eenlgen maatregel in die richting zaJ nemen. Het is moeilijk berichten uit Tsjangsa te krij gen, doch men verklaart dat bijna alle buitenlander- met inbegrip van een en negentig Japanners, op de Britsche en Amerikaansche kanonneerboten zijn over gebracht, behalve vier of vijf zendelingen, die weigeren hun post te verlaten Volgens Japansche berichten zijn het Japansche con sulaat, het hospitaal, twaalf gebouwen van het pro vinciaal bestuur en bijna alle missie-kerken door de Rooden in brand gestoken. Achtduizend soldaten plun deren stelselmatig en verwoesten de goederen der natio nalistische regeering en die der buitenlanders. Zij stel len tal van welgestelde burgers terecht en nemen an dere gevangen met het oog op een losgeld. Zij verkla ren, dat alle in beslag genomen goederen aan hot pro letariaat moeten komen. Een krachtige nota aan de Perzische re geering. Bedreiging met maatregelen ter bescherming van de Turksche belangen. Volgens een bericht uit Angora zal de Turksche re geering in een nota aan de Perzische regeering krach tig protesteeren tegen de overvallen, welke de -rens- stam der Koerden van Perzisch gebied uit op Turksch gebied onderneemt. De Turksche regeering zal in de nota verklaren, dat de Koerdische opstandelingen niet alleen ln Perzie een onderdak vinden, doch ook al hun voorraden levensmiddelen en munitie van gene xijde van gene zijde van de grens ontvangen. Een redevoering van den Turkschen premier. Dreigende taal. De Turksche minister-president Iamet Pasha verklaar de Dinsdag in een rede, dat Turkije niet voor een ior- log zal terugschrikken, welke ter rechtmatige verde diging van zijn belangen noodlg zou kunnen worden. Do verantwoordelijkheid voor ongewenschte verwikkeling gen zal op de Perzische regeering vallen, indien deze op haar gebied nog langer de aanwezigheid van Koer dische opstandelingen duldt, wier doel het is in alle deelen van Turkije onlusten te verwekken. Verklaring van den Perzlschen gezant te Berlijn. De Perzische gezant te Berlijn heeft ln een verkla ring aan de pers verzekerd, dat de berichten volgens welke de Koerdische stammen in overeenstemming met Perzië gewapend de grensh adden overschreden, onjuist zijn. De Perzische regeering heeft de Turksche verze kerd, bereid, te zijn om met Turkije gemeenschappelijke maatregelen te nemen om de betrokken stammen te onderwerpen. De Perzische grens in het gebied der op standelingen ls voor elk verkeer gesloten. De Perzische regeering heeft zelfs in haar streven om Turkije bij te staan, den beruchten Perzlschen ben den-aanvoerder Smitghan door troepen laten dooden. Nagekomen Berichten. Van prins en prinses Takamatsn. Binnenkort zullen prins en prinses Takamatsu een bezoek aan ons land brengen. Prins Nobuhito Takamatsu is als derde zoon van wijlen keizer Taisko geboren op den 3den Januari 19Ó5. Te Den Helder. Vrijdag den 8sten Augustus zal een bezoek aan Den' Helder worden gebracht, via Haarlem en Alk maar. In Den Helder zullen de prins en de prinses de Marinehaven en het Koninklijk Instituut van de marine te Willemsoord bezichtigen. Daarna een kort, bezoek aan de Zuiderzewerken en tot slot van den dag een bezoek aan Marken en Volendam. AUTO TEGEN EEN BOOM GEBOTST. Bestuurder op slag gedood Te Molenbeersel, even over de Belgische grens nabij Roermond, ls gisteravond de heer J. Knute, veearts te Rothen, met zijn auto in volle vaart tegen een boom ge reden. Hij werd op slag gedood. De auto werd totaal ver nield. Vermoed wordt, dat de verongelukte door een beroerte is getroffen. Hij was gehuwd en vader van vier kinderen. Wielrijdster bij Eindhoven overreden en ernstig gewond. De 39-jarige ongehuwde werkster W. v. d. Burgd, wonende te Nuenon reed gisterenmiddag per fiets in de richting van Eindhoven over den Wolvcndijk. Zij ontmoette een vrachtauto, waarvoor zij ver uit week. Nadat deze gepasseerd was, naderde achter haar een luxe wagen bestuurd door den 18-jarigen kantoorbediende J. v. d. L., wonende te Beek en Donk. Blijkbar aheeft de wielrijdster de signalen van de zen auto niet gehoord. Zij werd op het midden van den weg door den auto gegrepen en bekwam een lichte hersenschudding, terwijl zij haar rechter been brak en haar borstkas werd ingedrukt. Zij is in zorgwekkenden toestand naar het zieken huis te Eindhoven overgebracht. De auto is in beslag genomen. AUTO-ONGEVAL. Door het breken van het stuur. Dinsdagmorgen is bij Hooge Zwaluwe, op den Pro vincialen weg, een ernstig atuo-ongeval gebeurd. Een personen-auto, waarin de familie van Drimmelen uit Kiundert was gezeten, reed plotseling door het breken van het stuur tegen een boom, sloeg over den kop en kantelde in de sloot. Alle inzittenden werden door de glasscherven m!n of meer zwaar gewond. Een 72-jarige heer, die mede in de auto was gezeten, moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. De Oceaan-vliegers Kingsford Smith en Stannage, zijn gisteren met het stoomschip „Europa" tc Ure- merhaven aangekomen. Zij begeven zich oorst naar Hamburg, waar zij enkele zaken to regelen hebben en waar zij tot Vrijdag zullen blijven. Vrijdagoch tend vertrekken zij per K.L.M.-vliegtuig om 11.35 uur uit Hamburg en landen om 2.35 uur op het vlieg veld Schiphol, waar hun een feestelijke ontvangst zal worden bereid, ter bijwoning waarvan talrijke autoriteiten zijn uitgenoodigd. Ook Evert van Dijk zal bij de aankomst van zijn beide tochtgcnooten te genwoordig. zijn, om hen welkom te heeton. DIEFSTAL MET GEWELDPLEGING. Donderdag heeft te Zennewijne, gemeente Ophemert, een indringer de vrouw van een winkelier, .die niet thuis was, gegrepen en met een mes bedreigd. De vrouw ver loor het bewustzijn. De dief doorzocht don kast en laden en nam een bedrag van ongeveer f 8 mee. De dief ls nog niet ge grepen. AARTS WOUD. (Per telefoon). Hedenmorgen Is de boerenplaats verbrand, bewoond door den heer C. Mooij, eigendom van den heer K. Vel alhier.,Met moeite zijn de bewoners er uitgekomen. Niets is gered. Alles is verzekerd bij „De Nederlan den". Hoolbroel is de oorzaak. Door Burgemeester en Wethouders is aan de N.V. Maatschappij tot „Detailverkoop van petroleum .De Automaat" vergunning verleend tot oprichting van c-n ondergrondsche petroleumbefc-aarplaats met uftap-in- richting. SCHAGEN, 31 Juli. 11 stuks paarden f 200—500. 3 stieren f 200—350, 31 gelde koeien (magere) f 170340, 71 idem (vette) f 250 —500. 30 kalfkoeien f 300—440, 2 pinken f 150, 57 nuch tere kalveren f 1840, 40 Schapen (magere) f 2840, 327 idem (vette) f 34 42.50, 123 lammeren f 22—32. 8 varkens (magere) f 30 35, 37 idem (vette) per K.G. f 0.58-0.85, 103 oigg-m f 20—26, 7 konijnen f 0.25—1.75, 40 kippen f 0.75—1.25, haantjes f 0.15—1.25. EIERVEILING, SCHAGEN. 31 Juli. Aangevoerd zijn 118 partijen 93099 stuks kipeieren. 35 partijen 3035 stuks eendeieren, 10 stuks kalkoeneieren. De prijs leip van kleine kipeicrcn f 4.40—5.70. bruine f 6.20 eondeieren f 4.404.50, kalkoeneieren f 8.20. De velling duurt voort. ALKMAAR, 30 Juli. Aardappelen f 1.405.60 per 100 Kg., andyvio f 1.20— 5.50, bloemkool I f 8.90-17. kropsla f 1.30—3.70. kom kommers f 1.40—3.80. meloenen f 2G49 per 100 stuks, druiven f 3444. snijboonen f 3.80—9, E. spercieboonen, f 7.6010, D. spercieboonen f 2.804. tuinboonen f 1.30, tomaten A f 8.10, B f 10. C f 7, CC f 5 per 100 pond, per ziken f 0.17 per stuk. postelein f 0.75—1.10, spinazie f 0.72 -1.18 per bakje, rabarber f 2.103.30 wortelen f 1.70— 7.40 per 100 bos. roode kool f 3—6. selderie f 2.50 per 100 boa Augurken f 2—12 per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK. 30 Juli. SchoUche muizen f 3.401.80, eigenheimers f 36.60, drielingen f 3.30—3.60, roode kool f 0.601.70. gele ko'^ f 1—3.50. vroege witte kooi f 0.90—2.10, slaboonen f 5*50 7.80, snijboonen f 7.9015.80, zilverenp f 7.20—8.50, zilverdrielingen f 1,802.70, gele nep f 9—10.S0 per 100 g., bloemkool le soort f 813.20, 2e soort f 22.50 per 100 stuks. Aanvoer: 18500 Kg. aardappelen, 3700 stuks bloemkool, 80000 Kg. roode kool. 18000 Kg. gele kool, 25000 Kg. vroege witte kool, 2800 Kg. slaboonen, 200 Kg. snijboon en 5300 Kg. zilvemep, 1100 Kg. gele nep. NOORDSCHARWOUDE. 30 Juli. Schotsche muizen f 2.903.80, groote f 44.60, eigen heimers f 3.70, bl. dito f 3.804.30, drielingen f 1.80—2.10, uien f 4.204.60, drielingen f 3.304, gele nep f 10—11.80, zilverulen f 0.20—0.80, drielingen f 2.30—3.20, zilverncp f 7.409.80, spercieboonen f 6.307.30, kroten f 3.904.30, roode kool f 0.902.10, witte kool f 0.70—1.90, gele kool f 0.802.20 per 100 Kg., boswortelen f 2.70 per 100 bos, bloemkool f 14.50 per 100 stuks. Aanvoer: 32800 Kg. aardappelen, 5600 Kg. uien, 33200 Kg. zilveruien, 3500 Kg. spercieboonen. 1200 Kg. kroten, 19000 Kg. roode kool, 22000 Kg. witte kool, 14800 Kg. gele kool, 425 bos wortelen, 300 stuks bloemkool. WARMENHUIZEN30 Juli. Schotsche muizen f 2.803.30, grove f 2.90^—3.20. sla boonen f 6.50—6.60, gele kool f 1.50—1.90, gele nep f 10.60 —11, gele drielingen f 3—3.20, zilvemep f 8.40—9.60. zil veruien f 0.50, zilverdrielingen f 2.30—2.80 per 100 Kg. Aanvoer 4100 Kg. aardappelen, 1275 Kg. gele kool. 5.50 Kg. gele nep, 4875 Kg zilvemep, 100 Kg. uien, 235 Kg. slaboonen. WINKEL. 30 Juli. Appelen f 8—23, peren f 516, aalbessen f 4—16, kruis bessen f 48, frambozen f 3040, tomaten f 6—11, sla boonen f 36, snyboonen f 51, aardappelen f 2—2.50, per 100 pond, bloemkool f 510, kropsla f 12, meloe nen f 40—50, komkommers f 24, wortelen f 34, ra barber f 2—3 per 100 atuks. AMSTERDAM, 30 Juli. Zeeuwsche bonten f 4.20—4.90, id. bl. eigenheimers f 3.25—3.50, id. eigenheimers f 3—3.20, per H.L.. LJpolder crgenhcimers f 2.60—4, ld. blauwe f 3—4. muizen t 3 -4, Andijker muizen f 2—4, id. kleine ld. f 2—2.50, Langen- dyker muizen f 3—3. Noordholl. eigenheimers f 31. id. blauwe eigenheimers f 3—4, Rijper muizen f 3.50—1. Anna Paulowna zand-muizen f 3—5, id. eigenheimers f 5 —6, Westl. kleine muizen f 2.80—3. id. kleine ronde f 2, id. blauwe eigenheimers f 3—4, id. eigenheimers f 3—4 per 100 Kg. AMSTERDAM, 30 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 304 vette kalveren le kw. f 0.82—0.90, 2e kw. f 0.74—0.80. 3e kw. f 0.680.72, per Kg. levend gewicht. 40 nuchtere kalveren f 17—20 per stuk, 360 varkens, vleeschvarkens f90—110 Kg. f 0.750.76, zware varkens f 0.73—0.75, vetto varkens f 0.680.71 per Kg. slachtgewicht. INPLAATS VAN KAARTEN. G. VISSER cn T. VISSER—Raven geven U hiermede kennis van de ge boorte van hun dochter TRIJNTJE. Anna Paulowna, 30 |uli 1930, Voor direct gevraagd: bij J. HAGENAAR, bakkerij, Dirkshorn. Goed huis gevraagd: Mooie en lieve beesten. Brieven on der letter A, Bureau van dit blad.

Schager Courant | 1930 | | pagina 3