Het gevaar op den weg. Een cycloon in het Zuiden van ons land. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. Ernstige aardbeving in Zuid'Rusland. Steden en dorpen verwoest. 500 dooden en 400 gewonden. In Zuid-Rusland aan de Noord-Oostkust van de Kas pische Zee, heeft een ernstige aardbeving twee steden en verschillende dorpen verwoest. De Oeral is buiten haar oevers getreden, en heeft groote schade aangericht Volgens de eerste schatting zouden 500 personen gedood en 4000 gewond zijn. Brand in een Chineesch kamp 1500 menschen dakloos. Schade meer dan een millioen. Aneta seint uit Banjermasin: In het Chineesche kamp Penmoesian Tarakan is de geheele passar verbrand. Vijftienhonderd personen zijn dakloos geworden. De schade bedraagt meer dan een millioen gulden. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats gehad. Onder de afgebrande gebouwen zijn de opiumverkoopplaats en het pandhuis. Voedsel is in vol doende mate aanwezig, terwijl de loodsen van de Bataaf- sche Petroleum Mij. voldoende onderdak leveren voor hen wier huizen verbrand zijn. Dit is de grootste ramp die bij menschenheugenis Borneo getroffen heeft. De in stallatie van de Bataafsche Petroleum Mij. heeft geen schade geleden. De oorzaak is gelegen in de ontploffing van een gasollnelamp. In een leemkuil bedolven. Vijftien mannen en een vrouw omgekomen. Omtrent het noodlottig ongeluk, te Melilla in Spaansch Marokko, waarover elders in dit nummer reeds een kort bericht, wordt nader gemeld, dat dit aan 16 personen het leven heeft gekost. Ongeveer dertig inboorlingen, mannen en vrouwen, waren bezig met het graven en vervoeren van leemaarde toen een deel van den wand van de leemkuil plotseling instortte. Alle dertig inboorlingen werden door de aarde bedolven. Uit de omliggende dorpen kwam spoedig hulp opdagen. Den geheelen dag werd met man en macht aan het reddingswerk gewerkt. Tot nog toe zijn zestien dooden, vijftien vrouwen en één man, geborgen, alsmede tien gewonden. WIELERBAAN VERBRAND. BU New York. Uit New York wordt gemeld: De reusachtige wielerbaan in de stadswijk Bronx, die 18.000 toeschouwers kan bevatten, is hedenochtend vroeg door brand vernield. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Door de van verre zichtbare vlammen werd een groote menigte gelokt. BIOSCOOPBRAND IN BRAZILIë. Drie en twintig kinderen gewond. Reuter seint uit New York: Uit Sao Paulo wordt gemeld, dat 23 kinderen brand wonden hebben opgeloopen, van wie tien zeer ernstige, bij een bioscoopbrand. Een kind had, met lucifers spelend, een stapel films in brand gestoken. EEN NIEUWE AARDBEVING IN ITALlë. Wederom te Molfi. Niet ernstig. V.D. verneemt uit Rome: Uit Potenza wordt gemeld, dat er gisteren te 12.10 uur te Melfi een nieuwe aardbeving is waargenomen, die «ich golfsgewijze voortplantte van Rionero. Onder de bevolking, die uiteraard nog onder den in druk is van de laatste groote aardbeving, veroorzaakte deze nieuwe gebeurtenis natuurlijk consternatie; die echter tegen den avond bedaarde. Te Rionero werd het stadhuis beschadigd. Boven de Zuid-Hoilandsche eilanden en in Westelijk Noord-Brabant. Naar uit Roozendaal gemeld wordt, ontlastte zich Zondagmiddag omstreeks half vijf boven de lijn Esschen- Roozendaal een tamelijk hevig onweer, dat zich met groote snelheid voortbewoog in de rlohting Gastel. In het dorp Oud-Gastel was het kermis, zoodat de dorps straten vol met menschen waren. Na eenlge donderslagen ontlastte zich een hagelbui, die zoo hevig was, dat in een oogwenk de straten tot 80 c.M., op sommige plaatsen zelfs tot 60 c.M. met hagelsteenen ter grootte van kip eieren waren bedekt. Tal van ruiten werden ingeslagen, en aan de te veld staande gewassen werd enorme schade toegebracht. Plotseling stak een hevige storm op. die op enkele oogenblikken den aard van een cycloon aannam. Op den Veerkensweg werd aan eenige hoeven ernstige schade toegebracht; bij den landbouwer Hack kreeg de kap van het dak zeer groote schade en werden nagenoeg alle pannen afgerukt. Een afslultpoort van een erf werd op genomen en te midden van het publiek op straat gesme ten. Persoonlijke ongelukken zijn daarbij niet voorgeko men. De kermisbezoekers vluchtten in allerijl de huizen binnen. De cycloon nam in hevigheid toe en bracht aan de huizen op de Markt zware schade toe. De bliksem sloeg intusschen op de lichtlelding in het café van de Kasteele dat vol met publiek was. Hier stond het draaiorgel onder stroom, en van alle kanten sloegen de vlammen uit het orgel. Onder de bezoekers ontstond een ware paniek. Een begin van brand werd spoedig gebluscht. De landbouwschuren van de landbouwers Broos en Backx moesten het ernstig ontgelden. Bij de familie Van As werd een zware noteboom geheel uit den grond ge- zogen, hij kwam een eind verder weer neer. Van het fruit in de omgeving is zoo goed als niets meer over. De cycloon zette zijn weg voort In de richting van de zoogenaamde Stoof, waar geen onkel huisje gespaard bleef. Duizenden dakpannen werden afgerukt en over de velden en de straten gesmeten. Talrijke boomen lagen hier over den weg, afgeknapt of geheel ontworteld. De cycloon hooft zich voortgezet in de richting Achterhoek, waar zijn sporen zijn te bekennen aan de verwoestingen aan de gewassen en aan de landbouwhoeven aangericht Hier lagen de hagelsteenen nog geruimen tijd nadat zij gevallen waren, tot een dikte van 30 c.M. Ook boven Oudenbosch, tot het gebouw van de veilingvereeniging op den weg naar Hoeven, vielen groote hagelsteenen en ook hier is aan de te veld staande gewassen en aan de hulzen groote schade toegebracht. De kracht van den cycloon was enorm. Zelfs spoorwagens uit de rails gelicht. Loodgrijs en zwart omrand dreven de wolkengevaar ten over de Zuid-Hollandsche eilanden, aldus vertellen ooggetuigen. Wild en woest schudde het hoog en laag geboomte onder den zwaren druk van den Zuid-Wester Plotseling kwam uit de richting Oudenhoorn een zeer TWEE KINDEREN VERDRONKEN. Twee kleine meisjes uit Londen, de zusjes Elsie en Eileen Calaghan, resp. 5 en 7 jaren oud, zijn bij het spe len op het strand te Margate (Kent) In een door andere kinderen gegraven kuil geraakt en jammerlijk verdron ken, terwijl duizenden vacantiegangers in de nabijheid er niets van hebben bemerkt. AARDSTORTING IN NOORD-AFRIKA Zestien dooden. Uit Melilla wordt gemeld dat in Spaansch-Marokko een groep arbeiders bezig was met het uitgraven van klei toen een instorting plaats vond. Zestien personen, onder wie vijftien vrouwelijke wer den gedood. DE STAKING IN NOORD-FRANKRIJK. Tot algemeene staking in de textielnijver heid besloten. Het B.T.A. seint uit Rijssel: De syndicaten in de textielnijverheid, aangesloten bij de C(onfódération) G(énerale) du T(ravail), hedenmor gen in Roubaix, Tourcoing, Lannoy en Halluin In ver gadering bijeen, hebben besloten tot algemeene staking tegen morgenochtend. Bij dit besluit zijn 100.000 arbeiders betrokken. Andere berichten spreken van 150.000 en 2Ö0.0000 stakers Versterking der politie. Volgens een V.D.-bericht zijn te Rijssel gisteren 600 man politie aangenomen. De openbare macht te Tour coing en Roubaix is eveneens aanzienlijk versterkt. Bij communistische betoogingen zijn negen buitenlan ders gearresteerd en over de grens gezet. Relletjes te Halluin. Nader wordt gemeld. Aan de order tot de algemeene staking in de textiel nijverheid wordt op ongelijkmatige wijze gevolg gege ven. Pas morgen (vandaag) zal men zich duidelijk re kenschap kunnen geven van de beteekenis der beweging Gisterochtend hebben zich ernstige incidenten te Hal luin voorgedaan. Na afloop eener bijeenkomst van com munistische stakers, die ondanks het verbod der politie een stoet wilden vormen, kwamen de politie en de mo biele garde tusschenbeiden. Zij moesten een charge on dernemen om de bctoogers uiteen te drijven, die de garde met projectielen bekogelden. Een militair en ver- sch^lene betoogers werden gewond. BROEK OP LANGENDIJK. 4 Aug. Schotsche muizen f 3.204.80, schoolmeesters f 2.90, eigenheimers f 3.905.40, drielingen f 2.1.02.70, roode kool f 0.602.30, gele kool f 1.60—2.60, vroege witte kool f 0.80—2.20, tomaten A f 4.60—8.10, B f 6, C f 1.70—5.10, CC f 2.80, slaboonen f 4.105.40, snijboonen f 511.80, zilvernep f 7.508.40, zllverdrielingen f 1.601.90, gele uien f 5.605.80, gele nep f 4.705.90, gele drielingen f 1.803.90 per 100 Kg., bloemkool le soort f 5.708.90, 2e soort f 1.80—2 per 100 stuks. Aanvoer: 9600 Kg. aardappelen, 7900 stuks bloemkool, 25000 Kg. roode kool, 17000 Kg. gele kool, 18000 Kg. vroe ge witte kool, 1300 Kg. tomaten, 600 Kg. slaboonen, 130 Kg. snijboonen. 3000 Kg. zilvernep, 6000 Kg. gele uien. NOORDSCHARWOUDE, 4 Aug. Schotsche muizen f 1.90—2.80, groote f 2.703.70, eigen heimers f 2.60—3.30, bl. dito f 4.10—4.30, drielingen f 2.20, uien f 4.604.70, drielingen f 4.305.10, gelè nep f 8.50 11.10, zilveruien f 0.200.30, drielingen f 2.60—3.10, zil vernep f 67.80, spercieboonen f 5.106, kroten f 2.50, roode kool f 0.601.50, witte kool f 0.601.10, gele kool f 0.60—1.70 per 100 Kg., bloemkool f 5.10—6.10 per 100 st Aanvoer: 18600 Kg. aardappelen, 7600 Kg. uien, 14600 Kg. zilveruien, 1500 Kg. spercieboonen, 100 Kg. kroten, 7000 Kg. roode kool, 23600 Kg. witte kool, 3800 Kg. gele kool, 1200 stuks bloemkool. WARMENHUIZEN, 4 Aug. Schotsche muizen, kriel f 0.70, zilverdriellngen f 1.90. per 100 Kg. Aanvoer 1000 Kg. aardappelen, 250 Kg. zil veruien. donkere wolk In trechtervorm met een geweldige snel heid naar Heenvliet drijven, die later een cycloon bleek te zijn. Zijn kracht was enorm, naar uit Heenvliet ge meld wordt. Daar gingen n.1. in den polder eenlge hooi bergen enz. het luchtruim in, doch de meeste schade werd aangericht, toen de cycloon het dorp bereikte. Op het station-emplacement der Rotterdamsche Tramweg- Mij. werden drie goederenwagens uit de rails geworpen; op hetzelfde emplacement woei een zware woonwagen der N.V. Bitumenwegmij. Utrecht omver; hij kwam zes meters verder te liggen. De kruin van een noteboom en de luiken van een in de haven liggend schip werden een 200 meters ver weggeslingerd. Persoonlijke ongelukken zijn er niet bij voorgekomen. Wel werden eenige personen door den luchtdruk omver geworpen, dooh zij kregen geen noemenswaardig letsel. De grootste schade werd aangericht aan de druiven- en tomatenkassen; eenige zijn ingewaaid, vernield en ontzet. De cycloon heeft slechts kort geduurd, 15 20 secon den. Even tevoren vielen er groote hagelsteenen. Van Voorne en Putten wordt nader gemeld: De cycloon kwam tegen 6 uur .'s middags dfczetten en trok in Noord-Oostelijke richting over het eiland. Voor al tusschen Heenvliet en Geervliet werd groote schade aangericht. Van eenlge boerderijen werden de daken afgerukt, en de te velde staande gewassen werden ver nield. De telefoon- en telegraafverbindingen werden ge heel gestoord. Zeer vele broeikassen zijn vernield. Te Zevenhuizen in Westelijk Noord-Brabant trok de cycloon ongeveer 6 uur over het Zuidelijk gedeelte van het dorp. O.a. werd hier ook een brongas-houder mee de lucht ln gevoerd. Storm boven de Betuwe. Verschillende vernielingen aangericht. Gisteravond omstreeks 7 uur heeft te Aalst een zware storm gewoed, die uit Westelijke richting kwam opzetten en naar het Oosten trok. Een groot aantal fruitboomen werd vernield, terwijl veel hooibergen uit elkander ge slagen werden. De storm duurde slechts korten tijd. Aalst valt onder de gemeente Lienden. Storm boven Utrecht. Stagnatie ln het tramverkeer. Gistermiddag heeft een flinke storm boven Utrecht gewoed, die menig fietser van zijn rijwiel heeft geslin gerd en het tramverkeer ernstige stagnatie heeft doen ondervinden. Op den Biltsóhen straatweg vooral hadden de boomen van den orkaan te lijden, dat talrijke tak ken werden afgerukt en van een der Iepen de kruin werd weggeslagen. Deze kwam met kracht op de draden der electrische tram naar Zeist terecht, die daardoor braken, zoodat gevaar voor de voorbijgangers ontstond. Ook de stadstrams hebben den dienst tijdelijk moeten onderbreken, maar tegen vier uur was de verkeersbelem- mering weder opgeheven. ALKMAAR, 2 Aug. Aanvoer 145000 kipeieren, 5860 Kg. f 5.706, 6062 Kg. f 5.80—6.20, 62—64 Kg. f 5.90—6.60, bruine 60—65 Kg. f 5.90—6.40, 12000 eendeieren f 4.40—4.70. ALKMAAR, 4 Augustus 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 54 vette koeien f 280450, 15 vette kalveren f 60135, vette kalveren f 60135, vette kal veren per Kg. f 1.101.55, 34 nuchtere kalv. slacht f 12 30, 502? vette varkens zware per Kg. f 0.600.65, zou ters per Kg. f 0.620.63. Handel goed. AMSTERDAM, 4 Augustus 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 278 vette koeien, le kw. f 1,121.20, 2e kw. f 0.90—1.08, 3e kw. 74—8Sct., 110 melk- en kalf- koelen f 270380, 101 vette kalveren le kw. f 0.840.90, 2e kw. f 0.76—0.82, 3e kw. f 0.70—0.76, 70 nuchtere kal veren f 1219, 43 schapen f 3642, 600 varkens, vleesch- varkens (90110 Kg.) 7475 ct., zware varkens 7274 ct., vette varkens 7072 ct., 111 paarden f 120—230. AMSTERDAM, 4 Augustus 1930. Aardappelen. (Bericht van den mak. J. Knoop). Zeeuwsche bl. eigenheimers f 3.3.25, id. eigenheimers f 2.753, per H,L. IJpolder eigenheimers f 35, ld. bl. eigenheimers f 45, id. muizen f 2.40—3, Andijker mui zen f 24, id. kleine muizen f 23, Langedijker mui zen f 24, Noordholl. eigenheimers f 34, id. blauwe eigenheimers f 45, Rijper muizen f 2.503, Anna Pau- lowna zand f 56, Westl. muizen 45, id. kleine muizen f 3, id. kleine ronde f 2, id. blauwe eigenheimers f 4—5 per 100 K.G. AMSTERDAM, 4 Augustus 1930. Binnenl. granen. (Boerennoteering). Oude tarwe f 12.50 13.50, nieuwe tarwe f 9.5010.25, wintergerst f 5—5.75, chevaliergerst f 6.507, haver f 6.507, duiveboonen f 1415, alles per 100 Kg. ALKMAAR, 2 Augustus 1930. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor Fabrieksboter le soort f 0.750.85, Fabrleksboter 2e soort f 0.650.75. Eieren (groothandel) f 5.756.25, eendeieren f 44,50. ALKMAAR, 2 Augustus 1930. Op de heden gehouden Piepkuikenmarkt werd aange voerd 58 kisten en 4 korven waarvan de prijzen waron f 1.101.27 per K.G. Handel goed. ALKMAAR, 2 Augustus 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 17 paarden f 125250, 28 melkkoeien f 280450, 41 nuchtere kalveren (slacht) f 1230, 83 schapen (vette) f 3641, 12 schrammen f 3443, 98 big gen (10 weken) f 18—27, 2 kleine bokjes f 58. Handel matig. IN DEN MUZIEKTUIN. Voorafgegaan door pijpers en tamboers trok Zondag avond de Amsterdamsche Postharmonie naar den Mu- ziektuin. Hoewel het weer nu juist niet aanlokkelijk was voor een tuinconcert, was toch nog vrij wat publiek aan wezig. Het varieerend programma bevatte verschillende heel mooie nummers, welke keurig ten uitvoer wer den gebracht. Reeds in de eerste nummers was 't te lioo- ren, dat men een beschaafd en muzikaal hoogstaand corps voor zich had. Hoe mooi klonk bijv. „Rosen aus dem Süden", een concertwals van Joh. Strauss en dan niet te vergeten de A.P.H.-Marsch, gecomponeerd door den heer D. Speets, dirigent der vereeniging. Ook „Dreigesprach" van V. Hamm, uitgevoerd door 3 leden der Vereeniging, dient te worden vermeld. Alles werd trouwens perfect uitgevoerd, prachtig van klank, en muzikaal van opvatting en vertolking. Onze voorspelling, dat een genotvolle avond den muziekmin naars te wachten stond, is dan ook volkomen bewaar heid, de Amsterdamsche Postharmonie heeft haar goe den naam gehandhaafd en opnieuw bevestigd. Na afloop ging het met volle muziek naar het station. EEN MOOI SUCCES. Op de jl. Zaterdagmiddag door de Paardensport- vereeniging te Egmond aan Zee op het strand gehou den draverij werd de wisselbeker, uitgeloofd door de Maatschappij Zeebad" voor de tweede maal gewon nen door het paard „De zwarte Bles", eigenaar en fokker de heer K. Nottelman, te Schagen, voorheen te Petten. U.L.O.-SCHOOL. Het aantal sollicitanten voor hoofd der U.L.O.-school alhier, bedraagt vijf. KINGSFORD SMITH ONGESTELD. In het gasthuis te Middelburg geopereerd. Bij zijn aankomst op Schiphol zeide de Oceaanvlieger Kingsford Smith al. dat hij zioh niet heelemaal wel gevoelde. De bijzonder hartelijke ontvangst te Amster dam deed hem op de been blijven, maar hij kon niet slapen of eten. Op aanraden van zijn vrienden ls hij toen voor eenige dagen naar Veere gegaan, om daar eens goed uit te rusten. Maar vannacht klaagde hij over pijn in den rug. Op aanraden van dr. Koch te Middel burg is hij in het gasthuis aldaar opgenomen, om daar eenige dagen in observatie te blijven en zich aan een grondig onderzoek te onderwerpen. D© Ooeaanvlieger geopereerd. Men meldt nader: Kingsford Smith is gisteravond om 9.15 door dr. Koch in het hospitaal te Middelburg geopereerd voor appen- dicitis (ontsteking aan de blindedarm). De operatie, die een uur duurde, is volkomen geslaagd. De patiënt sliep spoedig rustig. De dokter hoopt, dat hij binnen twee weken het hos pitaal zal kunnen verlaten, maar zal van de gelegen heid gebruik maken om Kingsforl Smith een volkomen rustkuur te doen ondergaan, hetgeen na de vermoeie nissen van de laatste twee jaren hoog noodig is. 11.45 Charles Kingsford Smith is uit de narcose geko men en slaapt thans rustig. UIT WRAAK. Ernstige vechtpartij te Zaandam. Af gewezen minnaar wil zijn vroegere meis je met een scheermes te lijf. Te Zaandam heeft Zaterdagavond een ernstige vechtpartij plaats gehad. F. W., een veldarbeider uit den Grooten IJpolder, dezelfde, die eenige weken geleden het slachtoffer is geweest van een berooving had vroeger kennis gehad aan de Zaansche schoo- ne Anna D. Toen hij haar Zaterdagavond aan den Dam ont moette in gezelschap van een anderen jongen man, ging hij het meisje met een scherp scheermes te lijf. Zij wist echter den aanval te ontwijken, waarop een worsteling volgde tusschen de twee jonge mannen. Toen W. zag, dat het meisje niet gewond was, bracht hij zich zelf een diepe snede in den hals toe, echter niet zoodanig, dat zijn leven daaroor in ge vaar is gebracht. Hij is op last van dr. Van Rooijen via het politie bureau naar de kliniek overgebracht. DROEVIG ONGEVAL IN DE DUINEN BIJ BLOEMEND AAL. Knaap door zandafschuiving gedood. Zaterdagmiddag is de U-jarige H. V., wonende in den Haag, die bij den jachtopziener K. van het jacht terrein te Bloemendaal logeerde, onder zand bedolven geraakt en gestikt De knaap was aan den voet van een zandheuvel gaan graven, waardoor deze is Inge stort Enrstig auto-ongeluk bij Zwijndrecht. Vijf gewonden. Zondagmiddag heeft op den Rotterdamschen Weg bij Zwijndrecht een ernstig auto-ongeluk plaats ge had. De heer Scheukammer, directeur der munitie fabriek te Dordrecht, reed daar met zijn auto waarin met hem zijn vrouw, zijn zoon en nog twee heeren waren gezeten. Hij wou een anderen auto inhalen en zag toen opeens van de tegengestelde richting een paard en wagen aankomen. De heer S. remde zeer sterk, waardoor zijn auto kwam te slippen, tegen een boom reed en 17 meter verder tegen een anderen boom te pletter sloeg. Alle vijf inzittenden werden gewond en naar het r. k. ziekenhuis te Dordrecht overgebracht, waar bleek, dat de heer Uder er het ergst aan toe was. De andere vier liepen minder zware verwondingen op. Door een auto gegrepen. Het slachtof fer aan de gevolgen overleden. Zondagmiddag half twee reed een auto over den Zutphenschen straatweg bij Apeldoorn. Plotseling kwam van achter een boom een zekere S. Opperman, wonende te Apeldoorn, met een rijwiel aan de hand, waarop een kind gezeten was. S. werd door den auto gegrepen en tegen den grond geslingerd. Na naar het ziekenhuis te zijn vervoerd is hij kort daar na. overleden. Het kind bekwam niet het minste let sel. De fiets werd totaal vernield. Enrstig motor-ongeluk te Zwolle. Een majoor van politie ernstig gewond. Zondagmiddag reed een politiemotor met zijspan op den Meppeler weg te Zwolle. Bestuurder was de majoor van politie A. M., die opgeleid wordt voor de motorbrigade en heden examen zou doen. Door de gladheid van het asphalt slipte de motor en kwam tegen een boom terecht. De motor werd aan de voor zijde totaal vernield. Majoor M. werd met een sche delfractuur opgenomen en naar het R. K. Ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand was hedenmorgen zorgwek kend. De agent K., die in het zijspan gezeten was, kwam er met eenige lichte verwondingen af. Nog verscheidene botsingen. Op den Haarlemmerweg bij Sloterdijk zijn twee wa gens op elkaar gevlogen. De slag werd op honderden meters afstand ge hoord. Een heer en dame, die de richting Amster dam namen, kwamen vermoedelijk door verblinden de verlichting met een passeerenden wagen uit Am sterdam in botsing. De naar de hoofdstad rijdende auto kreeg zoo'n pntzettenden slag, dat deze dertig meter verder door de langs den weg staande palen achterste voren heenvloog en op de trambaan der E.S.M. terecht kwam. Twee der inzittenden moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. Te Maastricht is de echtgenoote van een Ameri- kaansche tourist, nadat diens auto met. een andere in botsing was gekomen, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. Te Amstelveen werd een vrouw, die kwam te val len, nadat ze van de fiets afgestapt was, door een zware vrachtauto over het hoofd gereden, zoodat de dood onmiddellijk intrad. Een tot nu toe onopgehelderd auto-ongeval heeft zich te Eindhoven voorgedaan. Daar reed een 30- jarige ongehuwde effecten-handelaar uit Turnhout met zijn two-seater tegen een boom, waardoor hij een kleine wonde aan het voorhoofd kreeg. Hij werd naar het R.Tv. Ziekenhuis vervoerd en is kort daar op overleden. Zaterdagavond reed tijdens de groote drukte in de Laanstraat te Baarn een auto uit Nijkerk, waarin behalve de chauffeur nog een dame zat, een voorbij ganger over den voet. Deze man werd daardoor woe dend. sprong op de treeplank en ging den chauffeur te lijf. Deze raakte hierdoor zijn stuur kwijt en reed twee andere voorbijgangers aan, waarvan de een v. der Burgt uit Zeist met een gapende wonde bewuste loos bleef liggen en de ander, Postema genaamd, zwaar inwendig gekneusd werd. Eerstgenoemde kon, na verbonden te zijn, naar het huis van zijn vader overgebracht worden. Postema is in het ziekenhuis opgenomen. Auto-ongeval in de Eeuwige Laan te Ber gen. Vrachanto met groote vaart te gen een der scheefstaande boomen ge botst. Zaterdagmiddag hoorden de enkele bewoners aan de Eeuwige Laan te Bergen een hevigen slag, welke bleek te zijn veroorzaakt doordat een vrachtauto met groote vaart tegen een der scheefstaande boomen was gereden, welke boomen helaas wel meer cn meer een gevaar voor den weg schijnen op te leve ren. De botsing was zoo hevig, dat het bovengedeelte van de auto totaal was versplinterd en de weg met brokstukken als bezaaid lffg. Het ergste was echter dat ook twee van de zes inzittenden uit den wagen waren geslingerd, die er aanvankelijk niet best aan toe schenen te zijn. Juist passeerde een dokter met zijn auto, zoodat de slachtofers oogenblikkelijk kon den worden onderzocht, waarbij al heel spoedig bleek, dat voor hun leven niet behoefde te worden gevreesd. Nadat ze een poosje overeind waren gekomen cn de dokter bij een van hen, wegens een opgeloopen hoofdwonde, een noodverband had aangelegd, werden ze naar het ziekenhuis te Alkmaar overgebracht, waarna ze naar hun woonplaats, Amsterdam konden terugkeeren. IN HET BUITENLAND. Ernstig ongeval op een onbewaakten overweg. Vijf dooden, veertien ernstig gewonden. Uit Lissabon wordt gemeld, dat' in de nabijheid van de Portugeesche stad Braga een ernstig ongeval heeft plaats gehad. Bij een spoorwegovergang werd een touring-car door een exprestrein gegrepen en ge heel vernield. Vijf inzittenden werden op slag gedood, terwijl veertien anderen gewond werden, waarvan tien zoo ernstig, dat men vreest voor hun leven. Het ongeluk is waarschijnlijk te wijten aan den chauf feur, die eveneens gedood werd. Na de botsing werd de auto door den trein nog ongeveer 200 meter mee gesleurd. Twee motorrijders in Spanje verongelukt. Uit Madrid wordt gemeld: Bij een motorongeluk te Cantarranas kwamen de berijders, twee Duitschers, om het leven. Toen de motorrijder een tram wilde in halen. Wolf meldt uit Glabbach-Reydt: De motorrijder Wickradt trachtte een electrische tram in te halen en reed hierbij den kastelein Lan ger, die voor zijn huis stond, aan. Deze werd voor de tram geworpen en gedood. De motorrijder, die zijn verloofde op de duo-zitting had, verloor de macht over zijn rijwiel, waardoor bei den eveneens voor de tram vielen en met zware kwetsuren naar het ziekenhuis moesten worden ver voerd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2