Nagekomen Berichten. HEERHUGOWAARD WIERINGEN NIEUWE NIEDORP Binnenlandsch Nieuws. Uitvoer van Kippen- en Eendeneieren. Predikbeurten. AANVARING BIJ SKAGEN. Tusschen Amerikaansch en Zweedsch stoom schip; vijf man verdronken. Wolff meldt uit Kopenhagen: Het Amerikaansche s.s. „Ohickasau", dat op weg was van New York naar de Oostzee, heeft gisternacht ter hoogte van Skagen het Zweedsche s.s. „Femern" over varen. De „Femern" werd in tweeën gesneden. Het voor ste gedeelte zonk, terwijl het achterste gedeelte door een bergingsstoomboot op sleeptouw werd genomen naar Frederikshaven. Voorzoover totdusver bekend, zyn ijf leden der bemanning van de „Femern" verdronken. De overigen werden deels aan boord van het Amerikaansche s.s. gebracht, dat slechte lichte averij bekwam, deels aan boord van de bergingsstoomboot. BOTSING TUSSCHEN VACANTIETREINEN. Verscheidene gewonden. V.D. verneemt uit Londen; Op ongeveer 1 K.M. afstand van Preston, ruim 50 K.M. ten N.W. van Manchester, kwam gisteravond een vacantietrein in botsing met een anderen trein, waarmede politie-agenten een uitstapje hadden ge maakt Elf personen werden ernstig gewond, terwijl een 50 personen snijwonden en andere lichte kwetsuren opliepen. De materieele schade is slechts gering. RUBBER ONDER DE RAILS. Om het treingedonder te dempen. „Spoor- en Tramwegen" ontleent aan „Railway Age" de volgende mededeeling: Van Singapore komt het bericht van een onlangs met suces genomen proef om op de lijnen van de Federated Malay States Railways het geluid te dempen en de tril lingen te verminderen door speciaal geprepareerde rub berplaten tusschen de rails en dwarsliggers te bevesti gen. De proef is genomen op een kort baanvak, maar slaagde zoo goed, dat zij op een veel langer baanvak zal word entoegepast. Wanneer eenzelfde proef in Ame rika werd genomen, zou er voldoende rubber beschik baar zijn om elk jaar 32.000 K.M. spoor van rubber te voorzien als men de afgedankte autobanden benutte. LETLANDSCH MILITAIR VLIEGTUIG BESCHOTEN. B\j schietoefeningen der infanterie; een der inzittenden gedood. Wolff meldt uit Riga: Bij Dougavpils (Dunaburg) is een militair vliegtuig binnen het bereik van het vuur geraakt van de infan terie, welker schietbaan zich in de nabijheid van het vliegveld bevindt. De beide inzittenden van het vliegtuig werden door projectielen getroffen. Een hunner is aan zijn wonden overleden. GEEN AARDBEVING AAN DE KASPISCHE ZEE? Dementi van Moskon. Wolff mridt uit Moskou: Het in het buitenland verspreide gerucht over een aardbeving aan de Noord-Oostkust van de Kaspi sche Zee is, naar het telegraaf-agentschap van de Sovjet-Ome mededeelt, volkomen onjuist. DRIE BERGTOERISTEN OMGEKOMEN. Drie toeristen uit Neder-Oostenrijk zijn Maandag middag toen zij een afdeeling politie uit Karïnthië wilden inhalen, waarbij zij echter niet de noodige veiligheidsmaatregelen hadden genomen, van een 60 M. hoogen rotswand van den kleinen Glockner gestort. De zeer verminkte lijken zijn naar Kals ge bracht. KNAAP DOOR OUDERE MAKKERS DOODGE SCHOTEN. Schot zou bij ongeluk zijn afgegaan. Wolff meldt uit Kehl: In het plaatsje Ulm bij Lichtenau werd een 12- jarig knaapje vermist. Gistermiddag werd in een beek zijn lijk in een zak gevonden. Het lichaam toon de sporen van een revolverschot. Uit het onderzoek bleek, dat de knaap Zondagmiddag met twee 17-ja- rige jongens samen geweest was. Dezen zijn gearres teerd on verklaarden, dat een hunner den knaap bij ongeluk heeft gedood, terwijl zij schertsten en dat zij toen uil angst het lijk in een zak gedaan en in de beek geworpen hebben. COMMUNISTISCH COMPLOT OP CUBA ONTDEKT. Zeventig arrestaties. Reuter seint uit Havana: In verband met een communistisch complot tot om verwerping der regeering, zijn 70 personen gearresteerd, onder wie Chineezen, Spanjaarden en Cubanen. De ge arresteerde buitenlanders zullen gedeporteerd worden. De politie heeft ontdekt, dat de roode propagandisten In correspondentie stonden met Moskou en heeft propa- ganda-materiaal en brieven in beslag genomen. SOVJET-AMBTEN AAR TE PARIJS PLOTSELING VERDWENEN. Hü had gewiegerd naar Moskou terug te keeren. Uit Parijs wordt gemeld: Volgens een bericht van.de „Liberté" is de kassier van de Russische handelsvertegenwoordiging te Parijs, Farn- berg genaamd, verdwenen. Hij was door het Volkscom missariaat van Buitenlandsche Zaken naar Moskou ont boden, doch had geweigerd hieraan te voldoen. DE BIOSCOOPBRAND IN BRAZILIë. Nog vier dooden. Reuter meldt dat er nog vier kinderen zijn overleden ten gevolge van de bij den bioscoopbrand te Sao Paolo opgeloopen brandwonden, en dat nog zes andere kinde ren in doodsgevaar verkeeren. Alle slachtoffers zijn onder de tien jaar. FORD MOTOR COMP. Uit Madrid wordt aan de „Voss. Zeltung" gemeld, dat de groote montagefabriek van Ford in Barcelona geslo ten is. De 600 arbeiders zijn plotseling ontslagen. Deze maatregel moet beschouwd worden als een middel om druk op de Spaansche regeering te oefenen, daar de kort geleden in werking getreden invoerverhoogingen de Ford-auto's in het bijzonder treffen. AMERIKA'S DROOGTEPLAAG. Bezorgdheid der regeering. In aansluiting op hetgeen reeds elders in dit nummer is gemeld over de ontzettende droogte in een groot deel van de Vereenlgde Staten, welke enorme schade berokkent, aan den graanoogst, wordt nog nader uit New-York gemeld, dat de toestand den regeering groote bezorgdheid inboezemt. President Hoover had gister een langdurig onderhoud over de situatie met den minister van Landbouw, De boeren hebben maatregelen moeten treffen tot regeling van de melkvoorziening. Het verlies op den graanoogst gedurende Juli wordt door de maketaars in graan op 400 bushel geschat en het geheele financieele verlies op 500 milioen dollar. In enkele plaatsen wordt het watergebrek onrustba rend. ZWEEDCH DORP DOOR RRAND GETEIS TERD. 200 huizen in de asch gelegd. Vermoedelijk op twee plaatsen brandstichting. Zooals reeds in een kort bericht gemeld, is Zaterdag nacht het dorp Burtask bij Skelleftea in Noord-Zwe den door brand geteisterd, waarbij zes winkelhuizen en ongeveer 200 houten huizen van het zoogenaamde kerk dorp geheel zijn verwoest De corr. van de N.R.Ct. te Stockholm deelt daarover nog de volgende bijzonderheden mee: Om de kerk was, evenals in andere dun bevolkte deelen van Zweden en Finland, een dorp van houten huizen gebouwd die alleen op Zon- en feestdagen be woond werden, daar voor velen de afstand naar de kerk te groot was om die op een dag heen en terug af te leggen. In het kerkdorp van Burtrask werd nu Zaterdag nacht brand ontdekt. Het vuur verspreidde zich snel, de brandspuit geraakte defect en men moest trachten met emmers water den brand te beperken. Toen kwam de boodschap dat driehonderd meter verder, in het centrum van het dorp, een winkelhuis in vlammen stond. De brandweer liet het kerkdorp in den steek en spoedde zich naar den nieuwen brand die zich intuschen al tot twee andere winkels uitgebreid had. De brand sloeg daarna over naar een opslagplaats van pêtroleum, ben zine en olieën en direct stonden toen drie andere win kelhuizen eveneens in lichte laaie. De brandweer van Skelleftea die inmiddels gealarmeerd was zond een autospuit Deze reeds onderweg tegen een loods op, kreeg daar door vertraging en schade en kon slechts op onbevre digende wyze bij het blusschingswerk gebruikt worden. Eerst Zondagmorgen was men den brand meester. In het kerkdorp waren een kleine 200 huizen totaal in de asch gelegd, slechts een twintigtal huizen had geen scha de opgeloopen. De schade in het kerkdorp aangericht bedraagt ruim 100.000 kronen, er was niets verzekerd omdat huizen in een kerkdorp niet verzekerd kunnen worden. De zes winkelhuizen die geheel verwoest zijn, en waaruit niets gered kon worden, waren verzekerd voor 225.000 kronen, de schade wordt hierdoor vrijwel ge dekt. De politie vermoedt dat de branden, die kort na elkaar begonnen, aangestoken zijn. De laaste weken is al va ker brandstichting in de omstreken van Burtrask ge constateerd. Dit vermoeden is des te sterker, daar geen der huizen waar brand ontstond electrisch licht had, zoodat aan kortsluiting niet gedacht hoeft te worden, en bovendien omdat het bewuste huis in het kerkdorp onbewoond was. Het kerkdorp van Burtrask, een der mooiste en be langwekkendste van geheel Zweden, zal wel niet her bouwd worden. De verkeersmiddelen ten plattelande zyn de laaste tien jaren veel verbeterd, zoodat het kerkdorp vrijwel overbodig was geworden. Het was al eenigen tijd de bedoeling dit kerkdorp, dat evenals vele Hollandsche molens belangrijke cultuur-historische waarde had, in stand te houden, iets wat nu echter onmogelijk is gewor den. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN ZWEDEN. Veertien gewonden. Groote materieele schade. Uit Stockholm wordt aan de N.R.Crt. geseind: Vrijdagnacht heeft op de Zuidelijke route Stock holm— Gothenburg een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad, waarbij weliswaar niemand om het le ven kwam, maar dat toch een der ernstigste onge- lukkep is, die ooit bij de Zweedsche spoorwegen voor vielen. Drie-en-twintig wagens van een grooten goederen trein ontspoorden doordat een koppeling afbrak tus schen Sparreholm cn Stjarnhov. De wagens schoven in elkaar, vernielden de spoorbaan,, de telegraafka bels en de telefoonverbindingen. De locomotief en het voorste gedeelte van den trein reden echter door cn eerst bij Sparreholm bemerkte de machinist, dat het achterste gedeelte van den trein ontbrak. Daar er vlak achter den goederentrein een personentrein moest komen, trachtte men de ambtenaren op het station Stjarnhov te waarschuwen, wat onmogelijk bleek omdat alle verbindingen verbroken waren. On gelukkigerwijs vergat de dienstdoende ambtenaar te Stjarnhov te informeeren of het baanvak te Sparre holm vrij was, en liet hij den personentrein passee- rcn. Op honderd meter afstand van de ontspoorde wagons bemerkte de machinist van den personen trein, dat er iets niet in orde was. Hij remde, maar een botsing was niet meer te voorkomen. De locomo tief is vrijwel geheel vernield en de personenrijtuigen liepen ernstige schade op. De machinist en zijn hel per zijn niet ernstigg verwond. Van de passagiers liepen elf. verwondingen op, een conducteur is nogal aan het hoofd gewond. Uit Stockholm en Katrineholm vertrokken eenige uren na het ongeluk twee treinen met arbeiders. Drie honderd man hebben Zaterdag en Zondag aan het vrijmaken van de lijn gewerkt. Twaalf wagons zijn totaal vernield., de locomtief van den personentrein cn elf wagons zijn zwaar beschadigd. De materieele schade bedraagt 150.000 kronen, misschien wel meer. Zaterdag was in midden-Zweden en vooral in Gothen burg het treinverkeer geheel ontwricht. De groote sneltreinen haddjn drie tot zes uur vertraging. Maandag dacht men de baan tusschen Sparreholm cn Stjarnhov over een spoor vrij te hebben. VEEN HUIZEN. Maandag 2en Kermisdag, trad vöor een vrij talrijk pu bliek de bekende cabarettier Daan Pool op met een ge heel nieuw programma. Met voldoening kunnen wij melden, dat wij een hoogst genoegelijken avond hebben gehad en dat Daan goed op dreef was. Zoo leuk wist hij tusschen zijn nummers een zeer gezellige causerie te houden, waardoor hij niet alleen aan allen een gullen lach ontlokte, doch zoodoende ook een nauw contact tusschen hem en de aanwezigen wist te scheppen. De vele nummers, welke hjj ten beste gaf, zoowel die in 't komisch genre, als die van meer ernstige strekking, konden ons allen, zonder uitzondering, ten hoogste boeien. Hoe fijn, geestig en satyriek hekelde hij niet Jn: Als je dood bent; Als je geld hebt; Mesjokke Aas en nog andere voordrachten, de dwaasheden in onze samen leving en de tekortkomingen van hen, die geroepen zijn, het stoffelijk en zedelijk heil der natie te behartigen. Hoe menig moeder in de zaal zal niet diep medege- voeld hebben, hoe in „Moeders Brief' het geluk an de blijdschap een moeder over de verloving van haar zoon, verduisterd werd door het schrijnend leed over het feit, dat, zooals 't in 't leven gaat, de zoon al de liefde, die eerder zijn moeder ontving, het voor haar vreemde meisje overbrengt. In „Tegen den muur", een pleidooi voor vrede en Christelijke naastenliefde werd zoo fel gehekeld het waanzinnige van den oorlog en het mis dadige van hen, die den gruwelijken oorlog ontketenen. Nog eens: hetgeen Daan ons gaf, was in één woord: af! en wij roepen hem een welgemeend tot weerziens toe. Doordat het Maandag zulk slecht weer was hadden de volksvermakelijkheden Dinsdagnamiddag plaats. De schoolkinderen deden verschillende spelletjes en doordat er veel prijsjes beschikbaar waren, gingen de meesten verheugd naar huis, vooral omdat voor hen die niets wonnen, een troostprijsje beschikbaar was. Terwijl de mannen zich onledig hielden met het ton- knuppelen, vermaakten de dames zich met het bekende koppensnellen. De uitslag was: le prijs Mej. D. Appel, 2e prijs Mej. T. DekkerRozelaar, 3e prijs Mej. D. Koele- meij. Wegens gebrek aan tijd gingen de andere spelen niet door. De heer G. Bontes aan de Hofstraat te Den Oever heeft zyn zaak in kruidenierswaren overgedaan aan den heer A. Boelens van Den Helder, welke de zaak reeds be trokken heeft. Er is veel verdeeldheid in de wereld, maar bij dege nen, die Zondag Den Oever bezochten, was een saam- hoorigheidsgevoel en een eensgezindheid. In dat opzicht dat ze allen met één gedachte bezield waren, om de inpoldering der zee in oogenschouw te nemen, wat met veel belangstelling geschiedde. Er was Dinsdag wederom hoog bezoek bij de Zuider zeewerken. Om ongeveer 12 uur kwamen met autobus sen ongeveer honderd zeventig ingenieurs van het ko ninklijk Nederlandsch instituut te Den Oever. Zij hebben onmiddellijk de lunch in het ontspanningslokaal gebruikt waarop onder leiding van technisch personeel het werk in oogenschouw werd genomen. Dit nam geruimen tijd in beslag. De bezoekers zijn vervolgens met verschil lende booten, speciaal voor dat doel gereserveerd, naar Breezand en Cornwerderzand geweest, om ook aldaar een kijkje te nemen. Onze vroegere plaatsgenoote, Mej. T. Keetman, thans onderwijzeres te Zwaag, slaagde te Alkmaar, voor acte Engelsch L. O. Grondslag voor een algemeene regeling. Wetsontwerp ingediend. Een wetsontwerp is bij de Tweede Kamer inge diend tot regeling van den uitvoer, alsmede wijzi ging en aanvulling van de bepalingen betreffende den in- en doorvoer van kippen- en eendeneieren. Deze wetsvoordracht is samengesteld om te voldoen aan het bepaalde in art. 9 der Landbouwuitvoerwet 1929, volgens hetwelk een algemeene maatregel van bestuur, uitgevaardigd krachtens art. 8 der wet, uiterlijk binnen 2 maanden na de afkondiging moet worden gevolgd door een voorstel van wet tot voor ziening in het onderwerp van dien maatregel. Er is tbans zooveel ervaring opgedaan, als noodig is om mei gerustheid een grondslag voor een alge meene uitvoerregeling te leggen, aldus merkt de Me morie van toelichting op. In dit wetsvoorstel zijn neergelegd de grondvesten van de regeling cn de om lijning van de bevoegdheden met betrekking tot na dere uitwerking. Verdere beschouwingen. In de Mem. v. Toelichting worden voorts statis tische gegevens medegedeeld betreffende de betec- kenis van den uitvoer van eieren voo> ons land. Welk een groot belang de kippenhouderij in het algemeen en voor den kleinen hoer op de zandgron den in het bijzonder in de laatste jaren is kippen- houden een van de middelen geweest, om zijn be drijf nog rendabel te doen blijven is, behoeft, naar de minister verklaart, geen uitvoerig betoog. Evenmin de bewering, dat het grootere of geringere succes van den export grootendeels het al dan niet slagen van de kippenhouderij beheerscht. Voorts wordt in korte trekken aangegeven, wat in andere evporteerende landen wordt gedaan met be trekking tot uitgevoerde eieren. ONTPLOFFING IN DE LEIDSCHE VUURWERKFABRIEK. Een huls met buskruit uit elkaar gespron gen. Werkman gedood. In de kunstvuurwerkfabriek van de firma Kat aan den Haarlemmerweg te Leiden, was de dertigjarige vuurwerkmaker J. Schouten gistermiddag bezig met het vullen van hulzen met buskruit, toen door een nog niet opgehelderde oorzaak een ontploffing werd gehoord. De fabriek bestaat uit een aantal juist met het oog op gevaar afzonderlijk geplaatste gebouwtjes. Het ge bouw. waarin Schouten werkte, werd door de ontplof fing vernield. De daardoor ontstane brand kon door het personeel en een rechercheur van politie worden ge- bluscht, zoodat de brandweer geen dienst hoefde te öccn. De toestand vari Schouten bleek intusschen zeer ern stig te zijn. Hij was over zijn geheele lichaam verbrand en kreeg ernstige verwondingen aan het onderlichaam. De man werd naar het Elizabeths-gesticht vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. TRAP VAN EEN PAARD. 6-jarig kindje in zorgwekkenden toestand. Het 6-j.irig kind van den landbouwer Ilolterman, wonende te Raalte, had het ongeluk een trap van een paard tegen het hoofd te krijgen. Hevig bloedend werd het in huis gedragen, waar de inmiddels geroe pen dokter Van Douveren het eerste verband legde. De toestand van de kleine is zorgwekkend. KINGSFORD SMITH. Zijn toestand gunstig. - Dit jaar wel geen vliegtochten. De genezing van Kingsford Smith belooft een vol komen normaal verloop te hebben. Hij heeft den heelen dag geslapen, heeft bijna geen pijn en geen noemens waardige temperatuur-verhooging. De Engelsche minister voor Luchtvaart heeft naar zijn toestand doen infor meeren en hem gevraagd, wanneer hij naar Engeland hoopt te komen. Het schijnt vast te staan bij Kingsford Smith, dat er van een vlucht naar Australië dit jaar niets zal komen en dat hij dat beter uit kan stellen tot het volgende jaar en nu den raad van den dokter op te volgen door de rustkuur aan boord van een schip als zijn lot te aanvaarden. Stannage, die Vrijdag in En geland moet zijn, komt Maandag en Van Dijk komt Zon dag een kort bezoek brengen. Overigens is de patiënt voorlooplg nog van de buitenwereld afgesloten. WASSCHEN MET BENZINE. Een vrouw kreeg zware brandwonden. Gistermiddag was een bewoonster van de Marco Polo straat te Amsterdam bezig in de keuken handschoenen te wasschen met benzine. Zij had de onvoorzichtigheid die gevaarlijke werkje te doen vlak bij een brandend gasstel. De benzine-dampen geraakten in brand en da vlammen tastten de kleeren van de vrouw aan. In do keuken ontstond een kleine brand, welke de brandweer spoedig had gebluscht. De vrouw was er leelijk aan toe, Zij was bedekt met zware brandwonden op hals, gezicht, armen, beenen en borst. Per ambulance-auto van de G.G. en G.D. is zij naar een der gasthuizen vervoerd. DE INBRAKEN TE TILBURG. Twee personen op heeterdaad betrapt De politie te Tilburg betrapte Maandagavond op heeterdaad J. Sch., gedomiciliceerd te Apeldoorn en A. C. J., gedomiciliceerd te Amsterdam, beiden zwer vende, bij het plegen van diefstal met braak in een bouwkeet van de fa. V. P., aan de Koningshoeve. De inbrekers waren bezig een aantal materialen, waaronder koperen kranen, in te pakken. Zij werden gearresteerd en naar het hoofdbureau van politie ge bracht. Men hoopt hiermede de inbrekers te hebben gearresteerd, die den laatsten tijd Tilburg onveilig maakten. DOOR EEN VRACHTAUTO GEGREPEN. Een 57-jarige dame gedood. Maandagmorgen is te Nieuwer Amstel op den Am- stelveenschen weg ter hoogte van de St. Annakerk, de 57-jarige mej. A. M. T.—Van A. met haar rijwiel door een vrachtauto, beladen met hout, gegrepen cn on middellijk gedood. Den chauffeur van den» vracht auto treft geen schuld. ROOFOVERVAL IN EEN KINDERKOLONIE. Te Soest. Geldkistje met i 150 gestolen. Gisterennacht te ongeveer half twaalf is, naar de „Tel." meldt, in het kinderkoloniehuis van de „Haag- sche Bleekneusjes" aan den Amersfoortschestraat- weg een onverlaat binnengedrongen in de kamer waar de directrice en een verpleegster nog zaten te werken. Onder bedreiging met een revolver nam hij het geldkistje mede. dat op tafel stond, en waarin zich een bedrag van f 150 bevond. De man had een laken om zich heen geslagen en hield dit gedeeltelijk voor zijn gezicht om niet herkend te worden. Hij verliet weer kalm de inrichting door een raam, dat hij openschoof. Hij heeft vermoedelijk te voren de si tuatie opgenomen, daar de gordijnen niet gesloten waren. Het laken is op straat teruggevonden. De po litie stelt een onderzoek in. De directrice van de in richting heeft den indringer nog met een parapluis achtervolgd. TWEE BOERDERIJEN AFGEBRAND. Tijdens het blusschingswerk een bedrag van f8000 gestolen. Gisterenmiddag ontstond door hooibroei brand in een hooiberg van D. v. d. Velde, in de buurtschap De Velde bij Zwartsluis. Spoedig wej d ook de boer derij aangetast, terwijl na betrekkelijk korten tijd eveneens de dichtbij gelegen boerderij van D. J. v. d. Velde vlam vatte. Na een uur waren beide boerderijen in de asch gelegd. Het huisraad kon nog gered wor den. Persoonlijke ongevallen hebben niet plaats ge had. Toen de brandweer uit Zwartsluis met een mo torspuit ter plaatse verscheen viel er niets meer te blusschen. Tijdens het blusschingswerk is een geldkistje, in houdende een bedrag van f8000 en toebehoorende aan D. v. d. Velde op onverklaarbare wijze verdwenen. Na de ongeregeldheden te Maastricht. Een krachtiger houding van den burge meester had aanbeveling verdiend. Onte vredenheid betuigd aan den commissaris van politie. Geen strafvervolging. De minister van justitie heeft aan den voorzitter der Tweede Kamer doen toekomen het rapport met bijlagen van den advocaat-generaal bij het gerechtshof te 's Har- togenbosch, houdende resultaat van het in opdracht van den minister te Maastricht ingesteld onderzoek, als mede een nader rapport, eveneens met bijlagen, naar aanleiding van de bedenkingen tegen de conclusiën van het rapport, na de publicatie daarvan gemaakt, met name ten aanzien van het verband tuschen de gebeur tenissen op 16 October en de wijze von handhaving der openbare orde tot op dien datum. De overwegingen ter zake van de betrokken militair- rechterljjke autoriteiten, aan de hand mede van een ge rechtelijk vooronderzoek, door den rechter-commissarls te Maastricht gevoerd, hebben tot de conclusie geleid, dat voldoende grondslag voor een strafvervolging :egen een bepaald persoon niet aanwezig kon worden geacht. Naar 's ministers ambtgenoot van binnenlandsche zaken en landbouw heeft medegedeeld, heeft hij met Jaar- lating in hoeverre de conclusiën van het rapport in allen deele kunen worden aanvaard, in de medegedeelde feiten voldoende aanleiding gevonden den burgemeester onder de aandacht te brengen, dat een krachtiger hou ding aanbeveling had verdiend. Daarnevens is aan de commlsaris van politie onte vredenheid betuigd over de tekortkomingen in zijn be leid gedurende den tijd van de ernstige gebeurtenissen in zijn gemeente. DONDERDAG 7 AUGUSTUS. NED. HERV. GEMEENTE te: Petten, nam. 7% uur, Ds. Melchers van Warga. On derwerp: „De Kerk en de Vrede". V.C.JJ8. Anna Paulowna, nam. 8 uur, Bijeenkomst.

Schager Courant | 1930 | | pagina 3