Gemengd Nieuws. Nagekomen Berichten. Z IJ P E KOEGRAS WIERINGEN ANNA PAULOWNA Marktberichten. De boycot van Duitsche goederen. De Alg. Ned. Zuivelbond verzoekt de Jaarbeurs, geen standruimte af te staan - voor Duitsche goederen. De Alg. Ned. Zuivelbond heeft aan het bestuur van de Ned. Jaarbeurs te Utrecht een brief gezonden, waarin hij wijst op de manier, waarop Duitschland de clausule van rneestbegunstiging in het Ned.- Duitsche handelsverdrag wil ontduiken, teneinde het invoerrecht op boter te kunnen verhoogen van 27Yt tot 50 mark per 100 Kg. Verder wordt in dezen brief dan gewezen op de boycot-actie, ingezet door den Alg. Ned. Zuivelbond, waarbij 433 fabrieken met 130.000 veehouders zijn aangesloten. De brief vervolgt dan: „Onze boycot-beweging tegen Duitsche goederen ondervindt nllerwege sympathie en wij meenen, dat het in het belang van den Ned. landbouw en indus trie in het algemeen is, dat deze zooveel mogelijk gesteund en nagevolgd wordt. In verband met het feit, dat uw bestuur van 9 tot 18 September a.s. een internationale Jaarbeurs or ganiseert, waaraan ook een zuivelbeurs verbonden is en waarin volgens gewoonte ook Duitsche zuivel- werktuigen zullen uitkomen, waartoe volgens een dezer dagen verspreide reclame-brochure de Duitsche fabrikanten speciaal aangemoedigd wor den, zouden #wij het op hoogen prijs stellen, indien uw bestuur zou kunnen besluiten, onze actie te steu nen door geen standruimte voor Duitsche goederen te verhuren en aan de contractanten der eventueel reeds voor Duitsche goederen verhuurde ruimten te verzoeken, ditmaal, in verband met de boycot-bewe ging, geen deel aan de zuivelbeurs te nemen." De Duitsche regeering wordt verzocht de experimenten te staken. Het Reichsverband des Deutschen Grosz- und Ueber- seehandels heeft de Rijksregeering telegrafisch ver zocht alle experimenten op het gebied der handels politiek te vermijden en alle voornemens om het Duitsch-Finsch handelsverdrag op te zeggen, te la ten varen. Het Verband wijst er op, dat tegenover de gerecht vaardigde belangen van den landbouw evenzeer ge rechtvaardigde belangen van het overige bedrijfsle ven, in het bijzonder van den Duitschen in- en uit voerhandel, staan. Stelselmatig mobiliseeren. Dr. Eijgenraam, handelsconsulent aan den Alg. Ned. Zuivelbond, zegt naar aanleiding van de boycotbewo- ging hot volgende: Het spreekt van zelf, dat onze binnenlandsche in dustrie, evenals de buitenlandsche, niet-Duitscbe le veranciers van zuivelwerktuigen, machines en an dere in onze bedrijven benoodigde hulpstoffen de gelegenheid van deze boycot gretig aangrijpen, om er bij onze fabrieken „in" te komen. Ook dit werken wij uiteraard in de hand. Onze „zwarte lijst" wordt steeds uitgebreid, maar ook het terrein van de expe ditie kan in deze actie worden betrokken! Hebben b.v. onze exporteurs, met name onze exportvereenigin- gen en zelf-exporteerende fabrieken zich al afge vraagd, hoe ook van hun kant aan de boycot-actie kan worden meegedaan doordat zij instede van wat tot nu toe gewoonlijk gebeurde, hun zendingen naar Duitschland aan zuiver Nederlandsche expeditie firma's toe vertrouwen!" En de boeren zelf? „Het is duidelijk, aldus de heer E., dat van hen óók een zeer krachtige, daadwerkelijke steun ver wacht wordt. Ook voor hèn geldt het parool: géén Duitsche landbouwwerktuigen, géén Duilsch vee voeder en géén Duitsche kunstmest voorloopig meer. Het gaat hier om een bedrag van pl.m. 50 millioen gulden per jaar. Langs anderen weg zal er eerstdaags ook het onze toe worden bijgedragen, opdat de boeren, voor zoo ver noodig, zich voor deze zaak stelselmatig mobili seeren, want ook deze dingen kunnen het best langs organisatorischen weg geschieden, aldus de heer Eijgenraam. Do Duitsch-Finsche onderhandelingen. In aansluiting op het bericht in het blad van gister kan nog worden vermeld, dat de Finsche onderhan delaars reeds Maandag te Berlijn zijn teruggekeerd en dat de afgebroken onderhandelingen zijn h9rvat op uitnoodigingvan minister Schiele. De in het verdrag tnsschen Dnitschland en Finland bepaalde termijn van zeven jaar zou worden opgeheven. De berichtgever van het „Hsbl." te Berlijn telefo neerde gisteravond: Naar de „Voss. Zt." verneemt, hoopt men van Duitsche zijde bij de hernieuwde onderhandelingen mot Finland te bereiken, dat de in het Duitsch-Fin- sche handelsverdrag bepaalde termijn van zeven jaar wordt opgeheven. Men staat hier op het stand punt, dat de ontwikkeling der wereldmarktprijzen voor boter en kaas aan zoo sterke schommelingen onderhevig is, dat men zich niet voor een zoo langen termijn kan verbinden. De Finsche eischen zijn be kend: zij komen neer op de noodlottige particuliere overeenkomst betreffende den invoer van een vast contingent boter en kaas in Duitschland. In bevoegde kringen te Berlijn worden de vooruit zichten der onderhandelingen zeer gunstig beoor deeld. De gevolgen van de geweldige hitte in Amerika. Voor een mlUlard schade aan landbouw en veeteelt. Vele sterfgevallen en zelfmoorden. Uit New-York wordt gemeld: De bladen wijden ook verder veel aandacht aan de sinds 17 Juli aanhoudende record-hittegolf en de gewel dige schade welke aan den tuinbouw is toegebracht. Men vreest dat deze schade meer dan een mi'.liard dollar zal bedragen, daar ook de veeteelt zwaar getrof fen werd. De huidige droogte-periode ln de Ver. Staten Is, naar Dinsdag vanwege het Witte Huls werd geoonstateerd, de langste hitte- en droogte-periode in de laatste 50 jaren doorgemaakt Vooral do stroomgebieden van Missisippi en Ohio worden er door geteisterd, alsmede de Poto- mac-vallei. Het schijnt dat een steun-actie op groote schaal noodig zal eijn. Het dept, van landbouw te Washington verzamelt ge gevens, om reeds de komende week voorstellen tot steunverleening te kunnen indienen. De correspondent te New York (stad) meldt nog, dat de droogte de weidevelden dermate heeft doen verdorren, dat thans ln de graanstaten de varkens gevoerd worden «at tarwe en dat de te velde staande tarwe wordt gemaal om als veevoer te dienen. Toch zien de ambtenaren van het departement van landbouw de zaak niet zoo somber en verwachten zij dat de oogsten ln de Ver. Staten het vler-vijfde zullen bedragen van het gemiddelde over de laatste vijf Jaar. In de Middle-West begint de hitte langzamerhand iets minder te worden. In het Oosten zal de temperatuur waarschijnlijk Donderdag (vandaag) iets afnemen. De stad New York beleefde Dinsdag de warmste Augustus-dag waarvan sinds de oprichting van het me- tereologisch bureau ooit gewaagd werd. Uit vele plaatsen worden sterfgevallen, gevallen van geestelijke storingen en van zelfmoorden, die allen hun oorzaak in de afschuwelijke hitte vinden, gemeld. DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND. Thans meer dan twee millioen werkloozen. Reuter meldt, dat het aantal werkloozen op 28 Juli 1.1. in totaal 2.011.467 bedroeg, d.i. 38.737 meer dan de voor gaande week en 857.338 meer dan het vorige jaar. BRUTALE AUTOBANDIETEN. Juweelendiefstal ln Plccadilly. Uit Londen wordt aan het „Hsbl." gemeld: Een van de brutaalste stukjes, ooit door autobandie ten te Londen ondernomen, is heden in Piccadilly ver richt. Bij een juweliersfirma maakten de bandieten eerst de deur met een ketting vast, sloegen toen met een zwaren hamer het raam in, grabbelden juweelen ter waarde van ruim 1000 pond bijeen, springen in een wach tende auto en verdwenen. Dit gebeurde tijdens het lunchuur, toen de straat stampvol menschen was. TIEN SLACHTOFFERS PER DAG VAN HET AUTOVERKEER IN FRANKRIJK. V.D. verneemt uit Parijs: Uit de verkeersstatistiek over het jaar 1929 blijkt, dat het autoverkeer in Frankrijk gemiddeld ongeveer tien doodelijke ongevallen per dag veroorzaakt. De secretaris-generaal van het Departement van Bin nenlandsche Zaken, chef van den Veiligheidsdienst heeft zich met een rapport gewend tot minister-president Tar- dieu, met het verzoek scherpere maatregelen ten aan zien van het verkeer te willen treffen. Tardieu heeft thans een circulaire gezonden aan alle plaatselijke poli- tle-autoritelten met het verzoek strengere verkeersmaat regelen te willen treffen. DUITSCH INVOERRECHT OP ERWTEN. Sterke verhooglng te wachten. Naar de corr. van de „Tel." te Berlijn verneemt, had de Rijksdag op 5 April jl. de Rijksregeering ge machtigd, verschillende invoerrechten te verhoogen, w.o. dat op erwten. Naar thans gemeld wordt, is mi nister Schiele voornemens, van deze machtiging ge bruik te maken door het invoerrecht op erwten van 4 op 20 mark te brengen, dus een verhooging met 400 TAXI OP RIJKSWEERSOLDATEN INGEREDEN. Eenige zwaargewonden. Wolff meldt uit Berlijn: Gistermiddag is in Moabit een ernstig ongeluk voor gevallen. Een taxi, die ten gevolge van het natte asphalt slipte, reed in volle vaart op een Rijksweertroep van 30 man in. die juist door de Paulsstraat marcheerde. Tal rijke Rijlcsweersoldaten werden aangereden; vier bleven zwaar gewond liggen. De overigen brachten de gewonden naar een nabijzijnden geneesheer, waar de eerste hulp werd verleend. Twee slachtoffers, die nog niet tot be wustzijn zijn gekomen, werden in emstigen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. DE ALGEMEENE MALAISE IN DE VER. STATEN. Werklooze Engelschen willen weer terug- keeren. V.D. verneemt uit Londen: De autoriteiten van alle groote Britsche havens heb ben uit New York de aanwijzing gekregen, dat honder den Engelsche onderdanen, die door óe huidige malaise zonder werk zijn gekomen, pogingen in het werk stellen om op clandestiene wijze den Oceaan weer over te steken. VERMETELE BANDIETENSTREEK IN ROEMENIë. Vtff personen van letterlek alles beroofd. Wolff meldt uit Boedapest: Een met groote driestheid uitgevoerd rooversstukje heeft zich volgens een bericht uit Boekarest Dinsdag in de nabijheid van het stadje Bacau afgespeeld. Zwaar gewapende bandieten overvielen'den officier van justi tie Iiroepenski, benevens diens vrouw, voorts een raads lid van Boekarest, een advocaat en de vrouw van dezen laatste. De vijf personen moesten zich geheel uitklee- den en alles wat zij hadden aan de bandieten overhan digen. Daarop namen dezen met de kleeren de vlucht. De uitgeplunderden kwamen geheel ontkleed te Bacau aan, waar zij aangifte deden. De Officier van justitie kon een nauwkeurig signa lement van de bandieten verstrekken. Op grond van dit signalement gelukte het reeds na enkele uren een lid der bende, Serma geheeten, een berucht Inbreker en zakkenroller te arresteeren. EEN MISLUKTE KOPENICKIADE TE HINDENBURG. Een huisvriend van den president der repu bliek..^! Maandagmiddag werd, zoo meldt een V.D.-bericht, aan het gemeentebestuur van Hindenburg per telefoon me degedeeld, dat een huisvriend van den president der re publiek, luitenant-kolonel Jahn, een bezoek zou brengen aan de stad. Verzocht werd hem by een bezichtiging van de stad en van het Industriegebied te willen bege leiden, inzonderheid bij een bezoek aan een der mijnen. Later op den dag werd nogmaals opgebeld en medege deeld, dat Jahn in den nacht van Maandag op Dinsdag per FD-treln zou aankomen. Een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur kreeg opdracht den huisvriend van Von Hindenburg af te halen, doch reeds op het station, nadat de heeren zich aan elkaar hadden voorgesteld, begon de ambtenaar er aan te twijfelen, of de gast wel degene was voor wien hij zich uitgaf. Toen later in den loop van het gesprek bij den overste een volko men gemis aan aigemeene ontwikkeling hoe langer hoe meer aan den dag trad, werd de argwaan eerst recht gaande gemaakt Nadat „overste" Jahn ln het Admlralitats-palast ean kamer had betrokken, werd overeengekomen, dat hij den volgenden dag reeds een tocht door het Industrie gebied zou maken. Om een einde te maken aan het gerezen wantrouwen voelden de autoriteiten hem den volgenden ochtend nog eens flink aan den tand en toen bleek, dat de rijkspresident hem in het geheel niet had aanbevolen. De recherche arresteerde daarop den rran in het stadhuis en fouilleerde hem, waarbij bleek, dat hij in het bezit was van papieren ten name van den arbeider Otto Jahn. Wat den man ertoe gebracht heeft deze „Köpenlckl- ade" op touw te zetten, is nog niet duidelijk. BEZUINIGING BIJ DE SPOORWEGEN IN ENGELAND. Personeel ontslagen. De London and North Eastern Railvvay heeft uit bezuiniging 450 beambten moeten ontslaan. De Lon don, Midland and Scottish Railway 400. PER VLIEGTUIG NAAR DEN MOUNT EVEREST? De Zwitsersche piloot Mitelholzer, vooral bekend door zijn vliegtochten boven Afrika, zal dezer dagen te Berlijn aankomen. Het „Berliner Tageblatt" meent te weten, dat besprekingen zullen worden gevoerd over het bereiken van den top van den Mount Eve- rest per vliegtuig. De moeilijkheden en gevaren, ver bonden aan een dergelijke onderneming, zijn, gezien het resultaat van alle Mount Everest-expedities, wel ke tot dusver zijn georganiseerd, bijzonder groot. FORD MOTOR COMP. Fabriek Barcelona heropend. Uit Madrid wordt aan het „Hsbl." geseind: De Fordfabriek te Barcelona is heropend, daar de Spaansche regeering heeft toegegeven aan de eischen van de Fordmaatschappij. DE STAKING IN NOORDTRANKRIJK. Nog steeds een toenemend aantal stakers. Havas seinde gisteren uit Parijs: Heden hebben te Roubaix-Tourcoing opnieuw 9000 ar beiders het werk neergelegd, zoodat het totale aantal stakers in dit district 73.000 bedraagt. Te Roubaix zijn thans 117 fabrieken door de stakings beweging getroffen. Het aantal stakers bedraagt 29.500, van wie er 22.445 zijn verbonden aan 86 fabrieken, welke volkomen stilliggen. Ongeveer 13.000 arbeiedrs werken, daar hun eischen zijn ingewilligd. Te Tourcolng is het aantal stakers sedert gisteren van 22.150 tot 29.500 gestegen; daarvan zijn 8560 stakers werkzaam op 41 fabrieken, die geheel zijn stopgezet, terwijl 20.940 werken in bedrijven, die ten deele sttl'.Ig- gen. Het aantal stakers in de textielindustrie te Rijssel is stationair met 17.000; daarentegen is dat der stakers In de metaalnijverheid te Rijssel van 12.000 tot 10.000 verminderd. Volgens Havas zou de toeneming van het aantal sta kers ln het district Roubaix-Tourcoing vóór alles zyn toe te schrijven aan het feit, dat het den op Fransch gebied werkenden Belgischen arbeiders wordt belet zich naar hun werkplaatsen in Frankrijk te begeven. Veiligheidsmaatregelen aan de Belglsoh- Fransche grens. Havas meldt nog dat bij Halluin en andere plaatsen aan de Belgisch-Fransche grens krachtige vielighelds- maatregelen zijn genomen. Op de Arbeidsbeurs te Rijssel hebben ook de arbeiders der tot dusver van de staking verschoond gebleven be drijven (ververijen, gummifabrleken, tapijtfabrieken, enz.) tot staken besloten» NATUURRAMPEN IN ITALIë. Het Noorden door wolkbreuken geteisterd. Na de vreeselijke aardbeving in het Zuiden hebben nog tal van rampen Italië getroffen. De laatste dagen ls het Noorden door wolkbreuken geteisterd. In de streek van Triest i3 de geheele oogst vernield. De rivie ren zijn buiten de oevers getreden en groote uitgestrekt heden staan blank. Bij Bergamo is een stuw in aanbouw vernield. Ook ernstige verkeersongelukken zijn voorgekomen. Bij het station van Chieti is een trein op een goederen trein gebotst. Tal van wagens zijn vernield en 12 men schen zijn gewond. Bij militaire oefeningen in de buurt van Palermo is een kanon van een rots gestort. Vier soldaten zijn ge wond, 2 levensgevaarlijk gekwetst. In een voorstad van Rome zijn twee trams in bot sing gekomen. Negen pasagiers zijn zwaar gewond. Het plaatsje Alta Villa bij Palermo is door brand verwoest en daarbij is ook een groot bosch in vlammen opgegaan. De schade bedraagt eenige millioenen lire. T ZAND. Ten behoeve van den bloemist Th. F. van Rijn te Lisse zal op diens land aan den Rijksweg, Koegras (gedeelte der boerderij van C. Glas) een burgerwoonhuis enz. wor den gebouwd. Onderhands is dit werk opgedragen aan de Fa. Doedens en Schilder, aannemers alhier. In een op Zaterdag 2 dezer daartoe opgeroepen ver gadering is men tot oprichting eener loterijclub besloten We vernamen dat tot bestuursleden werden gekozen G. Blaauw, Voorz., C. de Leeuw Wz., secr., en L. v. d. Oord, penningmeester. JULIANADORP. Naar wij vernemen bestaan er plannen om het aantal plaatselijke vereenigingen weer met een nieuwe uit te breiden. Tot dat doel heeft zich een voorloopig comité gevormd, dat de dorpsbewoners tegen Vrijdagavond a.s. ter vergadering heeft ultgenoodigd, teneinde de plan nen nader te bespreken en tot definitieve oprichting te besluiten. Men is voornemens de nieuwe vereeniging de naam „Julianadorp Vooruit" te geven. DEN OEVER. Met eenige auto's kwam een gezelschap Woensdagmid dag op het werk. Het waren dames en heeren uit Indië, afkomstig, die onder begeleiding van het personeel van het geleidebureau een bezoek brachten. Er was verder dezen dag enorm veel bezoek, alles aan gevoerd in autobussen, zoowel als luxe auto's. Tentoonstelling „Sportlust" In verband met den tegenspoed bij het binnenhalen van de oogst is door het bestuur van „Sportlust" beslo ten de tentoonstelling, die d en 19 en 20 Augustus ge houden zouden worden, uit te stellen. De paardenkeutlng zal nu Zaterdagmiddag 6 Sept. plaats hebben. De ten toonstelling wordt dan dienzelfden avond geopend en Is ook den volgenden Zondagmorgen te bezichtigen. Voor den Zondagmiddag hoopt men amateur-wieler wedstrijden voor nieuwelingen, juniores en seniores, te kunnen organiseeren. De verloting, die oorspronkelijk 21 Aug. zou zijn, is nu op Dinsdagavond 19 September bepaald. Bij den wedstrijd door „Altijd Verder" vanaf Mons (afst. 277 K.M.) gehouden, werden de duiven om 8 uur losgelaten. De eerste duif werd om 11 u. 9 m. 20 sec. ge constateerd; de laatste om 11 u. 18 m. 6 sec.. Prijswinnaars waren: Jb. Cornelissen, 1, 8, 10. G. de Boe 2. 4, 9. N. Spigt 3, en Gebr. van Steijn 5. 6 en 7. DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Vader van tien kinderen het slachtoffer. Gisteren was de P. N. E. M.-agent J. van Esch bij de electrlsche kraan van den N. C. B. aan de haven te Oirschot eenige herstelllngswerkzaamheden aan het^ver- rlchten en een nieuw stuk kabel aan het tusschenvoe- gen, aldus de ,,'s Hert. Crt." Men zou even gaan pro- beeren of de verschillende verbindingen goed waren, waartoe opdracht werd gegeven den stroom in te scha kelen. Ternauwernood was echter hieraan gevolg gege ven of van Esch gaf bevel tot afvoeren. Hoewel ter stond aan dit bevel was voldaan, kon toch niet verhin derd worden, dat Van Esch door den stroom werd ge troffen en met den kabel ln de hand In het kanaal stortte. Vermoed wordt, dat een of andere verbinding nog niet geheel geïsoleerd was, waardoor Van Esch in aanraking kwam met den stroom, welke door den on- gunstlgen stand van den getroffene, op de natte gras- glooiing, nog meerdere uitwerking had. De getroffene laat een weduwe met 10 kinderen achter, DE REGENMAKER. Vandaag een proef boven Scheveningen. De heer Veraart zal bij zijn vandaag boven Sche veningen te houden proefnemingen voor het ver wekken van neerslag, gebruik maken van de K.L.M.- machines F. IX en F. VII, die resp. 2000 3000 en ongeveer 1500 Kg. onderkoeld ijs zullen meenemen. Voorts heeft de heer Veraart de beschikking over een 3-motorigen Fokker van Soesterberg, die met onge veer 500 Kg. ijs de lucht ingaat, terwijl een vierde toestel, eveneens een 3-motorige Fokker van Soester berg, uitsluitend meegaat voor het doen van obser vaties. ONWEER BOVEN ONS LAND. Op verscheidene plaatsen de bliksem in geslagen. Een landbouwer gedood. Tijdens een onweer, dat gistermiddag hoven Woens- drecht woedde, is de landbouwer A. Kuijlens door den bliksem getroffen en gedood. Gistermiddag omstreeks 2 uur is de bliksem gesla gen in de landbouwerswoning, bewoond door A. Kist, eigendom van den heer G. J. van Zalen te Hoo- gevecn, aan de Zuidzijde van het Krakeelsche Op gaande nabij Hollandscheveld. In een oogwenk stond het geheele gebouw in lichte laaie. Met moeite werd een varken uit het brandende perceel gesleept; twee geiten kwamen in de vlammen om. De geheele hooi oogst ging te niet, zoomede het grootste deel van den inboedel. De manschappen van de babyspuit van het Xoordscheschut waren met de spuit spoedig ter plaat se, doch moesten zich bepalen tot nablussclien en nathouden van het belendende perceel. Het kostte het personeel groote moeite om ter plaatse te komen. De inboedel van Kist was niet verzekerd, het huis wel. Gistermiddag sloeg de bliksem in een perceel op den hoek van de van Woustraat en de Carillonstraat te Amsterdam. De bliksem sloeg in het dak; de ge- velrand vertoonde een breede scheur, terwijl de iso latoren van drie antennes, die verwoest werden, op straat terecht kwamen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De lichtleiding kreeg een defect. Tijdens een der onweersbuien, welke gistermiddag boven Nijmegen en omstreken losbraken, sloeg de bliksem in het achtergedeelte van hotel Spijker te Beek. De achterzijde stond weldra in brand, maar de ijlings gewaarschuwde brandweer van Ubbergen- Beek wist met twee stralen op de waterleiding het vuur meester te worden, zoodat de brand beperkt bleef tot den achterkant van het hotel. Verzekering dekt de schade. Het hotelbedrijf kan worden voortgezet SCHAGEN, 7 Aug. 10 stuks paarden f 200450. 8 stieren f 200471, 49 gelde koien (magere) f 265—370, 88 idem (vette) f 275 —450, 12 kalfkoeien f 340—425, 3 pinken f 180, 34 nuch tere kalveren f 12—30, 13 schapen (magere) f 26—34, 180 idem vette f 38—46, 158 lammeren f 18—31, 2 bokken en geiten f 9—12, 17 varkens magere f 30—46, 31 idem vette per K.G. f 0.64—0.67, 127 biggen f 20—27, 6 konijnen f 1.25, 55 kippen f 0.75—1.50, haantjes f 0.25 tot f 1.25. EIERVEILING SCHAGEN, 7 Aug. Aangevoerd zijn: 136 partijen 90611 stuks kipeieren, 5 partijen 1521 stuks eendeieren, 25 stuks kalkoeneieren De prijs liep van: kipeieren f 5.30, bruine f 5.706, eend- eieren f 4.204.50, kalkoeneieren f 6.406.70, De veiling duurt voort. ALKMAAR. 6 Aug. Aardappelen f 24.30 per 100 Kg., aalbessen f 413, druiven f 3344, snijboonen f 3.808. D. spercieboonen. f 24.20, tomaten A f 5.50, B f 4, C f 4.70, CC f 1.70 per 100 pond, andijvie f 1.50—4.40, bloemkool I l 5.60—15.30, gele kool f 56, groene kool f 38, kropsla f 1.S0 4, komkommers f 1.10—3.80, meloenen f 26—51. roode kool f i_3, per 100 stuk, postelein 31—62 cent, spinazie 41 —75 cent per bak, rabarber f 2.90—6, wortelen f 2.90— 6.10 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Aug. Schotsche muizen f 3—4.10, schoolmeesters f 3.20, eigenheimers f 4.30, drielingen f 3.30—3.90, roode kool f 0.60—2, gele kool f 0.70—2.30, vroege witte kool f 0.90 —2.10, slaboonen f 7—7.80, snijboonen f 9.40—12.30, zil- vernep f 6.70—9.30, zilverdrielingen f 1.50—3.10, gele uien f 6, gele nep f 7.70—9.30, gele drielingen f 2.20—4, bieten f 2.90 per 100 Kg., bloemkool le soort f 7.70—14, 2e soort f 0.90—2.50 per 100 stuks. Aanvoer: 9800 Kg. aardappelen, 3900 stuks bloemkool, 56000 Kg. roode kool, 40000 Kg. gele kool. 52000 Kg. vroe ge witte kool, 1250 Kg. slaboonen, 250 Kg. snijboonen, 1500 Kg. zilvernep, 4500 Kg. gele uien, 1000 Kg. bieten. NOORDSCHARWOUDE, 6 Aug. Schotsche muizen f 2.803.60, groote f 3.504.30, bl. dito f 4.70, drielingen f 2.50—3.70, uien f 4—5.20, drielin gen f 3.704.50, gele nep f 6.50—8.40, zilveruien f 0.20— 0.40, drielingen f 1.30—2.70, zilvernep f 4—7.10, spercie boonen f 6.50—8.10, kroten f 1.70—2, roode kool f 0 60 —1.70, witte kool f 0.60—2.10, gele kool f 0.70—1.90 per 100 Kg., bloemkool f 7.60—8.10 per 100 stuks. Aanvoer: 32600 Kg. aardappelen, 18200 Kg. uien, 26200 Kg. zilveruien, 5700 Kg. spercieboonen, 1900 Kg. kroten, 35000 Kg. roode kool, 83000 Kg. witte kool, 16200 Kg. gele kool, 200 stuks bloemkool. WARMENHUIZEN, 6 Aug. Schotsche muizen f 2.7703.50, grove f 3.403.8, drie lingen f 3.60, blauwe aardappelen f 5.40, gele kool f 0.70 —1.20, zilvernep f 4.80—6.50, zilverdrlelingen f 1.70—2.30, gele uien f 4.30—4.60, drielingen f 2.60—3.60, gele nep f 6.10—7.70, slaboonen f 4.10—7.10 per 100 Kg., bloemkool le soort f 7 per 100 stuks. Aanvoer: 5450 Kg. aardappelen, 3800 Kg. gele kool, 4700 Kg. gele nep, 3550 Kg. zilveruien, 120 stuks bloem kool, 1275 Kg, uien, 95 Kg. slaboonen. WINKEL. 6 Aug. Appelen f 626, peren f 415, aalbessen f 618, kruis bessen f 3—8, frambozen f 3040, tomaten f 2—7, sla boonen f 25, snijboonen f 49, kool f 12, per 100 pond, bloemkool f 4—S, kropsla f 34, meloenen f 30—34, kom kommers f 24, wortelen f 3—4, perzik f 47 per 100 stuks. MEDEMBLIK, 6 Aug. Schotsche muizen f 1.651.80, kleine f 1.651.70, wit- vl. aardappelen f 1.651.75 per 50 Kg. Slaboonen f .80—0.90, snijboonen f 1.25—L** AMSTERDAM, 6 Aug. Zeeuwsche bonten f 3.504.20, ld. bl. eigenheimers f 3 3.25, di. eigenheimers f 2.803, per H.L., IJpolder eigenheimers f 2.403, id. blauwe eigenheimers f 44.40, id. muizen f 24. id. eigenheimers poters f 2, Andijker blauwen f 45, id. bonten f 67, id. muizen f 24. id* kleine muizen f 2, Langedijker muizen f 2—4, Noordboll. eigenheimers f 34, id. blauwe eigenh. f 44.50, Rijper muizen f 24, Anna Paulowna zand f 36. muizen f 3 4, id. kl. muizen f 3, ld. kleine ronde f 1.502, id. bl. eigenheimers f 44.50 per 100 Kg. AMSTERDAM, 6 Aug. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 268 vette kal veren le kw. f 0.96—1.05, 2e kw. f 0.88—0.94, 3e kw. f 0.80 0.86 per Kg. levend gewicht, 48 nuchtere kalveren f 12 19 per stuk, 510 varkens, vleeschvarkens 90110 Kg. f 0.750.76, een enkel varken boven noteering, zware varkens f 0.720.74, vette varkens f 0.700.72 per Kg. slachtgewicht. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Nicolaas Jozef, zoon van Jacobus Koop man en Cornelia Maria Sjerps. POLITIE. Gevonden: een band van een jas; een bril. Verloren: een doos kousen; een vulpenhouder.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2