RECEPTEN. DE ZORG VOOR GEZICHT EN HANDEN. „Er ir geen vrouw leelijk dan zij die het beslist wil zijn". Zij die. hetzij door zorge loosheid dan wel door luiheid verwaar loost. datgene wat zij mooi heeft tot zijn recht te doen uitkomen en geen gebruik maakt van de duizenden hulpmiddelen die de huidige wetenschap binnen haar bereik etelt. Zoo begrepen wordt de coquetterie een deugd, een bewijs van respect dat men zichzelf verschuldigd is maar tevens een beleefdheid tegenover anderen, want de hoofdrol eener vrouw is te behagen en vroolljkheid in het leven te brengen door haar elegantie en haar bekoorlijkheid. Maar hoevele vrouwen zijn er nog die in dit drmein totaal onwetend zijn Hoe- vele vrouwen met een ruwen, ongezonden teint of die wat dons op het gelaat heb ben, weten nog niet dat het zeer gemak kelijk is zich een aantrekkelijker huids kleur en een gelaat zonder fouten te ver krijgen Een goede leefregel, de passende behandeling met geëigende wasschingen andere nog modernere methodes veroor loven ons om spoedig voldoening gevende resultaten te verkrijgen, zoo niet wonder baarlijke. Allereerst moet een vrouv zeer nauw keurig de natuur van haar huid kennen, want er zijn twee soorten de vette huid en de droge huid. Het spreekt vanzelf dat een behandeling die past voor de eene schadelijk zal zijn voor de andere. Een juiste keuze der schoonheidsmiddelen is ee. onmisbare aanvulling voor een ver standig opgemaakt dieet. Gebruikt voor het afwasschen van het gelaat steeds zuiver, het liefst lauw uit gekookt water, waaraan gij eenige drup pels Eau de Cologne of goede toiletazijn toegevoegd hebt. Na deze afwasschingen volgen speciale toiletwaters, daarna een crème en poeder. Voor een droge huid moet nen het gebruik van samentrek kende middelen als citroen en aluin ver mijden. Met succes gebruikt men vettige crêmen Is de huid daarentegen vet zoo neme men samentrekkende crèmes. Met het gelaat bezitten de handen het voorrecht aan iedereen getoond te worden en moeten wij deze met minstens evenveel zorg behandelen. Allereerst het wasschen der handen. Gezien de veelvuldige herha ling hiervan moet men er op letten wat voor water men gebruikt. Zacht water is steeds het beste, bij voorkeur regenwatei of gekookt water. Kiest ook met zorg uw zeep, want slechte zeep het rt een verder- felijken invloed op den huid van gezicht en handen. De beste zeepen zijn die, gemaakt met zoete amandelolie, met glycerine en .net honig. Deze uitstekend^ producten moeten ook aanwezig zijn in de zalven en crèmes welke gij gebruikt om de blank heid uwer handen te verzeke ;n. En ten slotte een zeer belangrijk onder deel der hande de nage^. Na deze zorg vuldig gereinigd te hebben, moeten zy zacht glimmend gemaakt worden, waar voor uitstekende pastas in den handel ver dat is niet gedistingeerd, en kleurt uwe nagels ook niet vuurrood omdat gij gelezen hebt dat zulks in Parijs mode is. Zeker, er zijn enkele excentrieke vrouwen die krijgbaar zijn. Neemt hiervoor geen vernis, met vuurroode nagels rondloopen, maar., of het mooi is OEUFS SOUFFLeS AU PARMESAN. Benoodigdheden 4 eieren, 2 eetlepels room. 100 Gr. toter, 15 Gr. par- mezaansche kaas, 15 Gr. Gruyère kaas, zout, peper cayennepeper. Bereiding De vter dooiers los klopen met wat zout, peper en iets Cayennepeper, dan achter eenvolgens er door roeren den room, de geraspte kaas de boter die men tot een dikke vloeistof heeft laten smelten en als dit alles goed gemengd is er ten slotte de stijfgeklopte eiwitten door mengen. Met dit mengsel viug 12 soufflépotjes vullen. Deze moeten echter vooruit gepre pareerd zijn door ze dim met boter in te smeren en door er met grove draad een beboterde strook wit papier om heen te winden, die 3 c M boven den rand van het potje uitsteekt Men kan de potjes nu 2 c.M boven den rand vullen en voorkomt daarmede, dat ze tU het op tafel brengen beneden den rand uiizakken. De opper vlakte wordt met p»u mezaansche kaas be strooid. Het gereent beeft doorgaans 10 A 25 minuten noodig om te souffleeren en gaar te worden. Men moet ze vooral hun wcekbeid niet laten verliezen door te groote en te langdurge hitte. HAZELKClTl NPUDDING. Benoodigd 12 groote beschuiten, L. melk 4 eieren ion Gr. suiker, 200 Gr. hazelnoten, 25 Gr. boter, taneermeel. Bereiding r Beschuit kruimelen laten weeken In de heete uelk en fijD wrijven. De dooiers klopen met d< suiKer door de pap mengen, ook het stijfgegekiopte eiwit, wat zout er aoor doen en de gemalen hazelnoten. Nu een vuurvastensci.otel met boter inwrijven, bet mengse.' er in doen glad-strijken, be strooien met een mengsel van paneermeel, hazelnoten er» sulkee een paar klontjes beter er op leggen en het geheel ln den oven gaar en bruhi laten worden. Vroeger kende men twee soorten kleeding welke men noodig had in een badplaats. Allereerst de badcostuums en ten tweede de strandcostuums. Tegenwoordig is er nog een derde costuum, dat niet geschikt is voor het water, maar evenmin voor wandelingen en flaneeren over boulevard of aan het strand. Dit zijn de strandpyama's. Of deze in een behoefte voorzien? De groote kleer makers beweren van wel. Want, zoo zeggen zij, het is niet zedelijk in een badpak aan het strand te blijven, wanneer men niet meer baadt. Maar daartegenover staat dat men niet met een wandelpak in het zand kan gaan liggen. Er moest dus een tus- schenweg gevonden worden en die werd ge leverd door de strandpyama. Deze bestaat uit een blouse, een lange pantalon, zoo lang dat men bijna van een sleeppantalon zou kunnen spreken, en een lange mantel. Of ook wel zonder deze laatste. Maar er is een nadeel, en zelfs een groot. De strand pyama's zijn alleen geschikt voor slanke, jonge meisjes en vrouwen. Onmogelijk voor personen met eenigszins gevulde vormen. Of hij daarom gróóten bijval zal vinden bij onze Hollandsche dames die in doorsnee nu niet al te veel over magerheid te klagen hebben, staat alsnog te bezien. En bovendien zou men ook de kans loopen een oploopje te ENKELE MODE-NIEUWTJES. De Capeline wordt ons door de mode even streng voorgeschreven als de lange japon nen en dit jaar wedijveren panama's, bakou's, beugele's en fluweelen hoeden in grootte. En het zou heel goed mogelijk zijn dat we weer de mop van 1913 te hooren kregen van de dame die slechts met het hoofd geheel scheef gebogen in haar auto stappen kon, omdat de hoed anders te breed was voor de deur. De lange handschoenen, in pastelkleuren als blauwgrijs, nijlgroen, zacht rosé, cycla men behooren bij het avondtoilet gedragen te worden. Behoorlijk staat het, maar teer zijn ze in hooge mate en men moet over een ruime beurs beschikken wanneer men aan deze mode mee wil doen. Vooral omdat de kleur steeds passend bij het toilet moet zijn en men dus meerdere paren noodig heeft. Het fluweel zal voor het komende herfst- en winterseizoen zeer in den geest zijn. Een mooi fluweel is zoowel practisch als elegant en men zal moeite hebben een stof te vin den welke alle vrouwen zoo goed kleedt. Zij het als mantelpak of als Japon. Vooral donkerder kleuren, groen, marine blauw, zwart of grenaat, verhoogen de frischheid van onzen teint. De modistes toonen ons nieuwe fluweelen hoeden en op de avondjaponnen van gaas en lamé zullen voornamelijk fluweelen man tels gedragen worden. veroorzaken, wanneer men zich aan het Zandvoortsche strand in een pyama ver toonde Misschien doet men daarom beter om zich voorloopig nog maar met het traditio- neele badcostuum tevreden te stellen, tenzij men zijne vacanties in een Fransche mode badplaats wil doorbrengen. De tegenwoordige badcostuums zijn veel eenvoudiger dan die van voor den oorlog met al hunne garneeringen, franjes, strikjes en wat dies al meer zij. Maar tevens zijn zij zeer decent, indien zij niet overdreven kort of te laag uitgesneden zijn. Een costuum, samengesteld uit een lange trui, die tot over de pantalon reikt is wel het meest passend. Wil men daarmee na het baden in het zand gaan liggen, dan neme men er een jersey- mantel bij, al naar wensch met lange of korte mouwen, en passend in kleuren bij het badcostuum. De badmantels ziet men veel minder dragen en vooral nooit witWant die doen te veel denken aan de badkamer thuis. Als hoofdbedekking heeft voor het baden zelf het nauwsluitende rubbermutsje alle voordeelen. Aan het strand maakt dit plaats voor den grooten hoed van bangkok, van gevlochten stroo, de capelines van manilla- stroo of raphia. VADER 0F MOEDER. Ik zag vandaag 'n paar kinderen dertje-en-moedertje" spelen en 'n p lang heb ik ze ongemerkt kunnen gai slaan en beluisteren. 't Is me toch wel duidelijk geworden, mensch en leven altijd nog gecomplice der zijn, dan wij meenen en dan de tenschap uitmaakt. Onze meening is ve al een onheusch en ongecontroleerd amen van 'n misschien sedert eeu^ gangbare opvatting. En de wetensch bemint het begrip, waarbinnen alle v< schijnselen een-voudig kunnen word saamgevat. Waar ik heen ga En of we niet afdw len van die „vadertje-en-moedertje" sp lende kinderen Neen, geen sprake van. Want ik werd geschokt in m'n overti ging dat het kind egoist is. D.w.z. dat het kind het animale volstrekt ove heerscht. Animaal dan in dezen zin opg vatalles en alles betrekken op zichzel zichzelf als middelpunt van alles en all stellen; alles en allen ten bate van zie zelf uitbuiten. Boven wat wij gewend z het animale te noemen, grijpt trouwens de natuur het moeder-dier uit't ke zelfverloochening en zelfofferande wille van het jong. De traditie van h volmaakt-zelfzuchtige kind plaatst feitelijk dat kind beneden het animale de vraag heeft wel recht van bestaai hoe zouden zich de pracht eigenschappt van zelfverloochening en zelfofferande gelijk die zich in vele levens vertoonen aanwijsbaar in het groote boek der hist rie zoowel in het ongelezen boek van m nig onbekend leven ooit tot zulk e< bjoei kunnen verheffen, indien de kie daarvan in 't kinder-bestaan niet aanwi zig was Ik weet het wel de moderne kinde psychologie heeft vastgesteld, dat 't kil een totaal ander wezen is dan de groot mensch-in-zakformaat. Maar de practj wijst toch telkens weer uit dat de kinde ziel niet valt samen te vatten in de al simplistische formule van haar egoisme. Want bij dat „vadertje-en-moedertji spelen frappeerde toch wel het zich-we cijferen en 't volkomen zich-inleven in h bestaan der „anderen" de aandoenlij zorg voor de poppen, die immers gei „poppen" zijn, maar echte, heusche joi gens en meisjes; 't droomenland, de illu sie is minstens net zoo reëel als de wei kelijkheid van allen dag Of 't alleen maar imitatie wezen zou 1 Imitatie van hetgeen die kinderen waar^ genomen hebben bij vader o» mieter tegenover henzelf Eenerzijds ware het voor dien vader e; moeder te wenschen; anderzijdsgeloov wie het kan. Mij althans praat niemand uit 't hooft dat het spel van-binnen-uit gespeeld wei en dat een wereld van sluimerende liefd in het kinderhart tot openbaring kwam dat een schat van oprechte gevoelens di alles willen geven, hier schitterde. En ik wou dat heel veel moderne man nen of vrouwen, die van kinderen ee aversie hebben, die innerlijk vernield zijl door een tijdsperiode, die wel zeer egois tisch is gedetermineerd met aandacht had ten kunnen zien en beluisteren, wat il heb waargenomen en wat me zoo groot vreugde heeft verschaft en wat me wee heeft aangespoord tot meer vergeten vai mezelf ter wille van de kinderen. En ter wille van wie ook. Z BARET. Als sportbaret en ook als hoofddeksel vooi Jonge meisjes of kinderen kan deze baret, bestaande uit 5 stukken, dienen. De naden zijn aan elkaar gestikt en gedekt met kruis- steek. Een wolknoop, of pompoen van rond- geknipte draden, dient als afsluiting. De baret is makkelijk te maken en vlug in el kaar te zetten. De vakken kunnen ook in twee tinten (gelijkvloeiend, of donker lichtere tint) genomen worden. ONZE PATRONEN. Patronen van de modellen van mantels en kinderjurken zijn verkrijgbaar bij onze mode-redactrice Mejuffr. L. Berendes, Joan Maetsuyckerstraat 96. Den Baag. De patronen voor dames kosten f L—i die voor kinderen f 0.80. Bet duurt onge veer 10 dagen alvorens ze n bet bezit komen van degenen die patronen aanvragen. Aan de lezeressen die een patroon bestel len, wordt beleefd verzocht bij de aanvrage bet verschuldigde bedrag in te sluiten, ter voorkoming van administratiekosten.

Schager Courant | 1930 | | pagina 16