Vreede tiranie, begaen door de Hollanders. Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. ieder acht, helaas, de laatste kreeg er slechts twee. Een zonderlinge toepassing van: Eet meer fruit. Niet, dat de man der twee kruisbessen, zoo zal ik hem maar noemen, boos keek! O, neen, booze gezichten hebben we op onze reis niet gezien. Wie een minder gunstig uitziend ei bij zijn sla kreeg, lachte zelfs nog op innemende wijze tegen het te voorschijn ko mend kuikentje. De- laatste' dag der uitstapjes was aangebroken. Vrijdag, bestemd voor den tocht door het Ahrdal. En, ik kan al wel zeggen, 't was lest, best. Wij gingen vroeg in Godesberg op den trein en spoorden via Remagen naar het plaatsje Altenahr. Daar zou onze wandeling beginnen door het Ahrdal tot Ahrweiler, een tocht van pl.m. 14 K.M. We behoefden ons niet te haasten, want we konden er over doen van half elf tot half zes. En bij uitgezocht weer, bij bewolkte lucht, bij getemperde zonneschijn, bij volle zon heb ben wij den weg afgelegd. Niets, geloof ik, dat zoo veel indruk gemaakt heeft op haast ieder van ons, als wat we op deze wandeling zagen. Kale rots blokken, honderden meters hoog, hellingen begroeid met wijnstokken, lieflijk gelegen dorpjes in de da len', alles was even mooi. Zoo nu en dan gingen we zitten om wat uit te rusten en tevens een gedeelte van de meegenomen proviand te verorberen. En zoo ging het voort langs Mayschosz, Rech, Mariental, tot velen zeer vermoeid werden van de lange wandeling. We sloegen om een uur of vier dan ook maar ons bivak op'in den tuin van het café „Sankt Peter" en daar hebben we een uurtje gezeten. Meteen profi teerden we van de gelegenheid om den daar aanwe zigen grooten wijnkelder te bezichtigen. De grootste moeheid was geweken en we gingen op weg naar Ahrweilen, een zeer oud vestingstadje. Door een groote poort kwamen we binnen; de hoofd straat volgende passeerden we tal van typische ouderwetsche huizen en door een tweede, eveneens heel oude poort verlieten we het plaatsje, om het station op te zoeken, vanwaar de trein ons weer bracht naar Remagen. Hier wilden we een der groote Rijnbooten nemen om weer in Königswinter te komen. Maar een ver huurder van motorbootjes wist ons over te halen van z ij n vaartuig gebruik te maken en inderdaad op zeer aangename wijze kwamen we na een drie kwartier ter bestemder plaatse. Nu was de laatste avond in onze Jeugdherberg aan gebroken. Er heerschte dientengevolge een eenigszins feestelijke stemming. Enkele aanwezige Hollanders en Duitschers kwamen ook in onzen kring en het goheele liederen- en voordrachtenrepertoire werd nog eenmaal afgewerkt, 't Werd over half elf, eer we te bed gingen, eigenlijk veel te laat voor vermoeide kinderen, maar wat doe je op zoo'n sluitingsavond! Zaterdagmorgen, 't uur van vertrek. Al vroeg was 't een geloop en gehol van belang. Alles moest bij elkaar gezocht en ingepakt, er werd mondvoorraad gereed gemaakt voor den heelcn dag en om een uur of acht begon het afscheid nemen. Menig hartelijk „Auf wieder sehn" weerklonk. Frau Pirektor hoopte ons 't volgend jaar weer te zien en eindelijk, daar waren we allemaal klaar. Van Königswinter gingen we per boot naar Keulen. Nu zagen we de noodlot tige gevolgen van de afscheidsfuif op Vrijdagavond: verschillende meisjes legden heel of half slapend de bootreis af. In Keulen moesten we een uur of drie wachten, die we zouden besteden om nog wat van de stad te zien. Maar, die vermoeidheid! Na een uurtje rondslenteren zochten we het station op en wachtten daar verder het vertrek van onzen trein af. In Venlo nog een oponthoud van ruim een uur, dat we productief maakten met eten en drinken en toen namen we plaats in den sneltrein naar Amster dam. Ziezoo, nu hadden we tijdje rust. 't Eerste werk was kas opmaken. Al gauw bleek, dat er een klein tekort was over de geheele reis gerekend. Maar dit behoefde niet zoo heel veel zorg te baren, want een paar kindervrienden in onze gemeente hadden zich bereid verklaard een eventueel nadeélig saldo voor hun rekening te nemen.-Ik betuig hun bij dezen hiervoor hartelijk dank. Per laatsten trein arriveerden we in Schagen. Heel wat ouders stonden te wachten om de jongelui in ont vangst te nemen. Alvorens echter afscheid te nemen, zongen we gezamenlijk nog één liedje in de taal, die we de laatste week zoo uitstekend geleerd hadden en om elf uur 's avonds klonk in de hal van 't sta tion: „Ich weisz nicht, was soll es bedeuten, Dasz ich so traurig bin." Toen wat handdrukken en ieder ging zijns weegs. De in den trein geconstitueerde reisclub „die Wandervögel N.V." was gezellig uit geweest. K. Mijnheer, het wordt tijd dat u me be taalt, ik heb geld noodig. Best, mijnheer, hier is het. O, mijnheer, geloof me, zoo bedoelde ik het niet, zoo'n haast had ik er niet mee. <Petit Parisien). i Zestien jaar geleden was de groote oorlog, die de „laatste" zou zijn, juist begonnen. België werd onder de voet geloopen en niet lang duurde het of we gruwden van de wreedheden door de Duitschers begaan. Of hebben de kranten toen gelogen en verhalen opge- discht die verzonnen waren? Dit laatste is niet onwaarschijnlijk. Ongetwijfeld, de oorlog is afschuwelijk wreed en maakt menschen tot beesten. H(j vergiftigt echter ook de publieke opinie door kranten en lezers op te hitsen met gruwelijke verhalen over den vijand, die van zijn kant hetzelfde middel aanwendt om den oorlogsgeest aan te wakkeren. Zoo was het in 1914, zoo was het in 1830, toen België zich losmaakte van Nederland. De bekende Belgische sociaal-democraat Camiel Huys- mans schrijft daarover o.m. het volgende: „Geleerde .geschiedschrijvers zijn voor het oogen- blik bezig de leugens van de officieele oorlogvoer ders (1914—1918) uit te pluizen en, het komt me voor dat zij veel werk hebben en nog lang zullen moeten arbeiden. Maar wie de historie van de andere oorlogen of. omwentelingen nagaat het staat bekend dat Caesar een lougenaar eerste klas was en dat Napo leon ook fantasie had, ontdekt dezelfde methode van belastering van den vijand, door de eeuwen heen. Herlees de literatuur van onze Noorderbroeders over de Belgen van 1830! De Belgen waren een troep muiters, zonder het minste eerlijk of zedelijk gevoel, die de Holland- sche gevangenen mishandelden, maar bij het eerste schot op den loop gingen. Lees nu de literatuur van onze menschen! Niet veel beter! En wanneer men onze volksliteratuur inziet, dan krijgt men den indruk, dat de leugens over 1914 '18 ten minste zoo sterk waren als over 1830." Als voorbeeld geeft hij dan onderstaand gedicht, op gediept uit den „Opregten Maestrichteren Almanak" van 1831, getiteld: LIEDEKEN OP DE VREEDE TIRANIE begaen door de Hollanders binnen Brussel aen de burgers, zoo mans als vrouwen en kinderen, alsmede hun rooven en plunderen op de Schaerbeeksche straet en op andere plaetsen, ook de nederlaeg der vreede troe pen. En wat was die tirannie? De Hollanders hadden twee kinderen koelbloedig ver moord, hun moeder de borsten afgesneden, 160 meisjes verkracht en verwurgd een Engelsohe lord, als een wilde eend, op zijn deur genageld, enz. In de eigen taal van dien tijd luidt het gedioht: Menschen beweend ten alle zij Het geen dat ik heb beschreven Van de vreede moordery Die van de Hollanders is bedreven Binnen Brusselt princlpael Daar is nooyt meer smert genooten Wanneer zy met het blanke stael 'T onnoozel bloed hebben vergoten, (bis) Als een soldaet in stryd verwind Op zynen vyand mag hy roemen Maar die het maegden bloed verslind Kan nooyt tot victorie komen De Brusselsche dapperheyd Hebben met de eerste togten D'Hollanders kloekmoedig bestreyd En in hun eyge stad bevogten. (bis) Veel wierden door het grof kanon In straeten neergevrongen Maer de moordery begon Zy zyn in d'huyzen dan gedrongen Steld u eens de vreedheyd veur Wat de menschen door hun leden De vrouw van den Ambassadeur Levende de borsten afgesneden, (bis) Zij randen de twee meiskens aen D'een tien en d'ander negen jaeren Hebben zeven steken ontfaen Van de hollandsche barbaren. Is de vreedheyd ooyd gehoord Honderd zestig pencionaren Hebben zij in een school vermoord Naer dat zij tot hun lusten waeren. (bis) Schrik hollands vreedtigers gebroed Zy door duyvels lust bezeten De lichaemen vol van het bloed Wierden de vensters uytgesmeten Zij staeken de kinders kleyn Op hun moorder bajonetten Die aen hun moeders borsten zijn Wie kost de moorders vraek beletten, (bis) O vreedheyd daer ik over zugt 'T geen door dees gespuys gebeurden Aen een vrouw die was bevrugt Die zy het lichaem open scheurden Deze beulen met vreedheyd Sloegen het schepsel op de aerden Gy zyt van God vermaledyd Die geen onnozel bloed en spaerden. (bis) Zy hebben een Engelsohe heer Genagelt door voet en handen Op zyn eygen poort, nog meer Daer onder stokten en verbranden. Maer God die komt op zynen tyd Want de kloeken Brusselaeren Hebben het kanon bereyd Zij riepen spaert geen moordenaere Kapt en kerft het is tyd Riepen al de belgie knegten 'T is voor de dood of de vryheyd En voor ons vaderlandsche regten. (bis) De lezer moet zich nu voorstellen, dat dit schoone lied op markten en kermissen werd gezongen en dat de „bedreven" gruwelen in helle kleuren waren afgebeeld op een groot doek. Terwijl bijv. de man zong en de ver schillende tafreelen aanwees, ventte de vrouw de liedjes, die weldra werden meegezongen door het goedgeloovige publiek. Huysmans besluit aldus: „Mijn grootmoeder was nog onder den indruk, meer dan een halve eeuw later, en zij geloofde, rotsvast, aan de echtheid van de gesohiedenis van 1830, afgerold door de liedjeszangers van haren jongen tijd." Auto tegen een boom gereden. Chauffeur valt van een 6 M. hoogen dyk. Zijn verloofde breekt beide beenen. Op den Bosscherweg te Maastricht reed Woensdag middag een vrachtauto, welke bestuurd werd door den chauffeur B., tegen een boom. Tengevolge van de helling van den weg was de chauf feur de macht over het stuur kwijt geraakt, toen hij uitweek voor een hem tegamoetkomenden auto. De chauffeur viel door het openslaande portier van den 6 M. hoogen dijk naar beneden en bekwam een wonde aan de linkerhand en ontvellingen aan de knie. Zijn naast hem gezeten verloofde mej. L. B. uit Amby was er slechter aan toe. Zij brak beide beenen, waarvan het eene boven den knie. Met den auto van den genees kundigen dienst werden beiden overgebracht" naar het Ziekhuls te Calvariënberg. De ohauffeur B„ die klaagde over duizelingen, kon na verbonden verbonden te zijn, het ziekenhuis verlaten. HOOG WATER IN FRIESLAND. Stoomgemaal in werking gesteld. Gedeputeerde Staten van Friesland besloten tot het in werking stellen van het stoomgemaal „de Takozljl". De waterstand is nu reeds 26.7 c.M. boven zomerpeil. Eenige dagen geleden werd last gegeven tot opening van alle zeesluizen, doch dit heeft niet voldoende ge holpen. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Dame ernstig gewond. Woensdag is op den Communicatieweg te Assendelft mej. G. M. V. geb. J., die op haar flets reed, door een auto aangereden. Zwaar gewond werd ze opgenomen en naar het ziekenhuis te Krommenie vervoerd. Ze is van de H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien. VIJF BLIKSEMTREFFERS TE MIDWOUD. De bliksem is Donderdagmorgen op vijf plaatsen te Midwoud ingeslagen; de Ned. Herv. Kerk werd getrof fen en kreeg belangrijke schade. Bij Jb. Avi6 werd de telefoonkast van den wand geslagen, Bij C. Aker werd de telefoon geraakt, bij de Kaasfabriek sloegen de vlam men uit het schakelbord en in oafé Groot werden ver woestingen aangericht Nergens ontstond brand. De japonnen van uw vrouw hebben mij heel veel geld gekost. De japonnen van mijn vrouw: Natuurlijk. Telkens als ze een nieuwe aan heeft, moet mijn vrouw er ook een hebben. (Excelsior). De legeroefeningen en mond- en klauwzeer. Ongerustheid onder den boerenstand over de verbreiding der gevreesde ziekte. Verzoek aan den minister van Defensie om de leger oefeningen dit jaar niet te houden. Het bestuur van den Alg. Ned. Zuivelbond heeft zich tot den minister van Defensie gewend met een adres, waarin wordt gezegd: Het zal Uwe Excellentie waarschijnlijk bekend zijn, welk een omvang het mond- en klauwzeer den laatsten t\jd onder het rundvee in ons land weder heeft aange nomen. Deze gevreesde veeziekte eischt wederom groote geldelijke offers van onzen boerenstand en aangezien de boeren toch al In sterke mate van de ongunst der tij? den te lijden hebben, is het thans meer dan ooit plicht om zooveel mogelijk de verbreiding van het mond- en klauwzeer tegen te gaan. Het verkeer zoowel van mensch als dier tusschen besmette en onbesmette hoeven diont zooveel mogelijk te worden voorkomen, voor 'n goede isolatie moet dit zelfs absoluut uitgesloten zijn. In verband hiermede heerscht onder de boeren vooral in betreffende omgeving ernstige ongerustheid over de komende groote legeroefeningen, welke dit jaar op de Veluwe gehouden zullen worden. Hierbij toch zul len de manschappen, komende uit verschillende deelen des lands, in aanraking komen met besmette hoeven en weilanden en zoodoende de besmetting niet alleen over brengen op onbesmette perceelen in de omgeving der oefening, doch deze ook na den afloop daarvan weder naar streken van ons land nemen, waar men tot nog toe vrij van het mond- en klauwzeer bleef. Aangezien aan de verbreiding van het mond- en klauw zeer groote economische nadeelen verbonden zijn, het geen ons allen den plicht oplegt, deze zooveel mogelijk tegen te gaan, nemen wij beleefd de vrijheid, Uwe Ex cellentie te verzoeken hieraan mede te werken, door de groote legeroefeningen dit jaar niet te doen houden. Indien Uwe Excellentie hiertoe wilde besluiten, zou zij den boerenstand in belangrijke mate aan haar ver plichten. Een afschrift van dit schrijven is aan den Minister van Bmnenl. Zaken en Landbouw gezonden". DE AMSTERDAMSCHE BRANDWEER HEEFT PECH. Een ladderwagen bjj het uitrukken naar een brand omgeslagen. Het ongeluk buiten gewoon goed afgeloopen. Gisterochtend tegen 6 uur is een groote ladderwagen van de brandweer te Amsterdam, die van de hoofdkazer ne aan de Nieuwe Achtergracht was uitgerukt voor een brandalarm aan den Amstel, in de Weesperstraat bij de Keizersgracht op het natte asfalt geslipt en om geslagen. De wagen had op de brug om den vlucht heuvel heen moeten rijden, omdat daar een tram stond. Bij het inrijden in de nauwere Weesperstraat moest hij eenflauwe bocht maken, die hem noodlottig is geworden. Bij het slippen draaide het groote en zware voertuig een halven slag om, zoodat het met den kop in de rich ting van het Weesperplein kwam te staan, aan den an deren kant van des traat, en daarna is het op de rech terzijde omgekanteld op het trottoir. De op het voer- uig gemonteerde ladder verbrijzelde het spiegelglas van een winkel in radio-artikelen, in welks uitstalling een wre verwoesting werd aangericht en sloeg de hardstee nen stoep van een bloemenwinkel daarnaast uit elkaar. Overigens is het ongeluk buitengewoon goed afgeloo pen; noch iemand van de bemanning van den ladder wagen, noch een voorbijganger heeft eenig letsel gekre gen. Wel heeft de kolossus in zijn val de flets van een passeerenden telegrambesteller geraakt en vrijwel ver pletterd, maar de berijder daarvan heeft zelfs geen schram gekregen. Het bleek al spoedig, dat het niet gemakkelijk was het gevaarte van de straat te krijgen. Er werden twee kraanwagens van de stadsreiniging ontboden, maar voordat die iets konden beginnen, moest de ladder ge demonteerd worden en dit bleek in de positie, waarin het verongelukte voertuig zich bevond, heel wat voeten in de aarde te hebben. Gistermiddag 1 uur lag het er nog. Personeel van de brandweer was den geheelen morgen met het lastige karwei bezig geweest. Het ver keer door de Weesperstraat was gestremd, behalve voor de traim, waarvoor de politie een doorgang openhield. DE JAPANSCHE PRINS NAAR DE ALKMAARSCHE KAASMARKT. Doch alleen de Langestraat maar op een neer gereden. We lezen in de Alkm. Crt. van gisteren (Vrijdag): Het waren ditmaal niet alleen de honderden, ja duizenden vreemdelingen, die hun belangstelling voor de Kaasmarkt demonstreerden, ook honderden Alkmaarders waren ditmaal aanwezig, niet voor de kaashandelende boeren, of de bekende ruitertjes, doch om een tipje te zien van den Japanschen prins Nobuhito Takaraatou en prinses Kikuho. Een dub bele rij belangstellenden had zich daarvoor zelfs in de Langestraat opgesteld en wel in hoofdzaak omdat men in de balden had gelezen dat de schoonheid van de prinses zelfs de harten van de stugge Engelschen had veroverd. Zij die zich in de Langestraat hadden opgesteld hebben iets van het prinselijk paar gezien, dat heden om 9 uur uit Den Haag vertrok en om 11 uur voor een bezoek aan de Zuiderzeewerken in Den Helder moest zijn. De auto's reden met groote snelheid door de Langestraat, keerden zonder de kaasmarkt te hebben bezocht en snelden daarna dadelijk in de richting den Helder. Tot zoover bovengenoemd blad. Naar wij verder vernemen, zijn de prins en de prinses met gevolg omstreeks 12 uur in Den Helder nangekomen, waar men zich aan boord begaf van het op de reede liggende pantserschip Jacob van Heemskerk, waar het noenmaal werd gebruikt. 's Middags is >ezoek gebracht aan de Zuider zeewerken. KRAAN OMGESLAGEN. 7-jarig: knaapje gedood. Donderdagmdidag heeft te Nijverdal een zeer droevig ongeval plaats gehad. Terwijl men bij de firma Tyhuis en van den Berg, Cementindustrie te Hellendoorn, bezig was een cementen buis op een vrachtauto te laden, sloeg de kraan om, waardoor hét zevenjarig zoontje van een broeder van den firmant, H. v. d. Berg uit Hellendoorn zoo zwaar werd gewond, dat hij spoedig aan de gevol gen overleed. Het lijkje werd door de justitie in beslag genomen voor het verrichten van de sectie. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. 11-jarig knaapje aan de gevolgen overleden. Donderdagmdidag liep het 11-jarig zoontje van den heer Ter Sellen te Twello plotseling spelende den Wilp- schen weg op. De bestuurder van een juist naderenden auto kon een aanrijding niet meer voorkomen. Het knaapje kreeg een ernstige schedelfractuur en overleed kort na het ongeval. KINDERVERLAMMING. Twee nieuwe gevallen te Waddinxveen. Te Waddinxveen doen zich twee nieuwe gevallen van kinderverlamming voor. De patiënten, onderscheidenlijk 4 en 1% jaar oud, zijn naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht HOOG WATER IN FRIESLAND. Het stoomgemaal te Lemmer in werking gesteld. Tengevolge van den hoogen waterstand in Friesland is gistermorgen te elf uur het provinciaal stoomgemaal te Lemmer op last van Gedeputeerde Staten in werking gesteld. De boezemwaterstand is 28 c.M. boven zomerpeil. MERKWAARDIGE TROUWPARTIJ TE SGHERMERHORN. Een Amerikaan wenscht in de kerk zyner voorvaderen te trouwen. Naar uit Den Haag aan de „Tel." gemeld wordt, zal in de Ned. Herv. Kerk te Schermerhorn (N.H.) 27 Aug. het huwelijk voltrokken worden tusschen den uitgever van de „Detroit Times" James Sohermerhorn, een Ame rikaan van Nederlandsche afstamming, en miss Piers uit New York. Als getuige zal de Amerikaansche ge zant uit den Haag, Z. Ex. mr. John. Gerrit Diekema, fun geeren, terwijl ook mevrouw Diekema het huwelijk zal bijwonen. De heer Schermerhorn die een zeer groote re putatie in Amerika geniet als „lecturer" wenscht in de kerk zijner voorvaderen in het huwelijk te worden ver bonden. De Chaplajn van de Engelsche kerk te Den Haag zal de plechtigheid leiden. PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Opvolger van ds. van Hoogehuyze. Opvolger van ds. Van Hoogehuyze, die bedankt heeft voor zijn benoeming tot lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland, (zie elders in dit blad) is op de lijst der christelijk-historische partij ds. Klin kenberg ONGELUK MET EEN WATERVLIEGTUIG. _V-D. verue.emt uit Triest: Toen "gisterochtend een watervliegtuig: met dr!e; ma toren met passagiers vertrok voor een reis over Zara naar Ancona. werd het vliegtuig door den hevigen golf slag zijdelings omvergeworpen. Een passagier werd ge dood en de marconist ernstig gewond. De vlieger, de ka- juitsbediende en de overige passagiers kwamen er met lichte verwondingen af. LIEF LAND. Reohter Lynch weer aan het werk. Twee jonge negers opgehangen. Twee jonge negers, die wegens het doodschieten van een blanke en een aanranding van diensbegeleidster, in de gevangenis te Marion (Ohio) waren opgesloten, zijn gisteravond laat door een menigte, welke de gevangenis had bestormd, uit hun cellen gehaald en op het plein voor het gerechtsgebouw aan een boom opgehangen. Bij de eerste poging om de gevangenis te bestormen, was de menigte met traangasbommen teruggedreven. Nadat de menigte tot duizenden was gegroeid, keerde zij naar de gevangenis terug en slaagde er nu in, de deuren te ram men en de twee gevangenen uit hun cellen te halen. VLIEGTUIGONGELUK. Een benzine-reservoir in de lucht ontploft. Volgens een telegram uit Sydney, is daar gister een vlieger op 2000 voet hoog door een ontploffing van de benzine-tank uit zijn toestel geslingerd en gedood. SNEEUW IN DE FRANSCIIE ALPEN. In de Fransche Alpen heeft het Woensdag gesneeuwd, nadat het wekenlang geregend had. Ook In de lager gelegen streken van Zuid-Oost Frankrijk is dien dag sneeuw gevallen en op enkele plaatsen hebben zelfs sneeuwstormen gewoed. De „Vriend van Hindenburg". Weer op vrije voeten. V.D. verneemt uit Hindenburg, d.d. 7 Augustus: De pseudo-luitenant-kolonel Jahn, die zich als huis vriend van den Rijkspresident door het gemeentebestuur van Hindenburg liet onthalen en later de werklooze ai> beider Otto Jahn bleek te zijn, is weer op vrije voeten, gesteld. In de gevangenjs kreeg hij een zenuwtoeval, welke wel het gevolg zal zijn geweest van zijn mislukte Köpenicklade. Niemand heeft door zijn optreden schade geleden, terwijl er ook geen sprake kan zijn van politieke drijf- veeren. Men neemt derhalve aan, dat Jahn naar Hindenburg is gekomen, om daar werk te zoeken. Wolkbreak in Arizona. Twintig personen gedood en een gelijk aan tal vermist. Naar uit New-York gemeld wordt is door een wolk breuk, die Woensdag het Zuiden van den Amerikaan- schen staat Arizona teisterde, in het aan de Mexi- caansohe grens liggende stadje Nogales het water tot een hoogte van twee meter gestegen en heeft alle stra ten blank gezet. Volgens tot nog toe binnengekomen berichten, vonden ongeveer twintig personen den dood. Een gelijk aantal personen wordt vermist Uitgestrekte boschbranden In de andere staten. Wat te verwachten was, is thans ook gebeurd. De droogte heeft de gelegenheid geboden voor groote bosch- branden. Thans worden zulke branden en van grooten omvang gemeld uit de Staten Massachusetts, New- York en Rhode Island.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2